Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Třinec - 2. dubna 2023   17:00

Pardubice
10:29' L. Sedlák (Košťálek, Cienciala) • 16:10' L. Sedlák (Košťálek) • 35:15' Radil (R. Kousal) • 59:57' Zohorna
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
Stav série: (1:0)
Třinec
29:24' Nestrašil  (Smith, Kurovský) • 52:08' Marcinko  (Nestrašil, M. Růžička)
Pardubice
Cabák, Jeřábek – Axman, Rampír
Enteria arena, Pardubice
10194 diváků
Třinec

SESTŘIH: Pardubice - Třinec, 4:2. Dynamo ovládlo první zápas semifinále

Ode mne je to pro dnešek vše. S přáním krásného zbytku nedělního večera se budu těšit třeba zítra u druhého semifinálového zápasu mezi týmy HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec.
Zápas je u konce! Třinec se tlačil do branky Dynama, což zužitkoval po polovině třetiny kontaktním gólem. Na poslední minuty však zkusili Oceláři hru bez gólmana a necelé čtyři třetiny před koncem Dynamo už jen upravilo konečné skóre zápasu na 4:2. Pardubice tak vyhrávají úvodní semifinálový zápas.

Nejlepší hráči utkání
HC Dynamo Pardubice: Lukáš Sedlák
HC Oceláři Třinec: Andrej Nestrašil
59'
Zohorna tři sekundy před koncem trefil opuštěnou klec Ocelářů
59:57'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo tří vteřiny před koncem posílá do vedení 4:2 TOMÁŠ ZOHORNA, kterému se podařilo trefit prázdnou branku přes celé hřiště.
58:54'
Válovi se podařilo zachytit odražený puk a vyhazuje.
58:27'
Třinec zkouší střílet z každé pozice, avšak Will zatím drží.
57:58'
Will vyráží koncem hole střelu Kaňáka.
57:23'
Kacetl se již nevrací do třinecké branky.
57:23'
Třinec si vyžádal oddechový čas.
57:08'
Teč Nestrašila proletěla jen pár centimetrů nad břevnem branky Dynama!
56:25'
Dobrý obranný zákrok Doudery zbavil Kousala puku.
55:04'
Čerešňákova střela ihned po vhazování protáhla Kacetla, který poté musel čelit i dvoum pardubickým dorážkám.
54:45'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Libor Hudáček – 2 min., podrážení.
53:44'
Nečekaná střela Voženílka, který byl ve špatném úhlu nečekaně ohrozila pardubickou branku, jelikož Will vyrazil kotouč před sebe, kde se strhl souboj o puk, který nakonec skončil poté, co jeden z pardubických hráčů vyhodil kotouč.
53:36'
Rychlá střela Jeřábka od modré končí v náručí Willa.
53:05'
Souboj v rohu hřiště vyhrává Dynamo a zůstává tak v útočné třetině.
52:08'
Třinec právě vstřelil branku!
Vykombinovaná akce, kterou započal přihrávkou od modré Růžička, který našel křižnou přihrávkou na pravé straně Nestrašila, jenž z první poslal kotouč na druhou tyč, kde byl připravený TOMÁŠ MARCINKO a střelou do odkryté branky opět snižuje.
Asistence: Andrej Nestrašil a Martin Růžička.
51:55'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Robert Kousal – 2 min., hrubost.
51:23'
Vrána si nahodil puk do útočné třetiny, ale nedostihl ho dříve než Dvořák.
50:06'
Čerešňákova střela na konci přesilové hry mířila nad břevno třinecké branky.
49:08'
Dynamo se drží v útočné třetině a nepouští hosující hráče k puku, kteří by již rádi vystřídali.
48:13'
Puk se dostal až na modrou čáru, kde Košťálek adresoval kotouč na Dvořáka, který z nápřahu poslal dělovou ránu na branku Kacetla, jenž tvrdou střelu vyrazil.
48:02'
Jakub Jeřábek – 2 min., držení hole.
47:47'
Radil drží puk v rohu útočného pásma, ale nevidí jediného spoluhráče.
46:54'
Košťálek se snažil obtočit kolem branky Kacetla a poslat puk k tyči, ale třinecký gólman jeho záměr vystihl.
45'
Will fantastickým tygřím skokem vymazal Nestrašila a udržel pardubický náskok
45:59'
Dynamu se podařilo přečkat oslabení.
45:30'
Vála blokuje střelu Kaňáka a Pardubice následně vyhazují kotouč.
43:55'
První sólovou přesilovku si vyzkouší také Třinec, který aktuálně kombinuje v útočné třetině.
43:55'
David Musil – 2 min., hrubost.
42:58'
Sedlák vyslal do úniku přihrávkou o mantinel Radila, jenž se snažil poslat kotouč nad rameno Kacetla, ale neúspěšně.
41:56'
Překvapit Willa se snažil Voženílek, jenž vystřelil zpoza modré čáry na pardubického gólmana, který byl připravena a ránu vyrazil.
40:31'
Zohorna se sólovou akcí probojoval až do prostoru mezikruží, kde se snažil zakončit, bohužel pro domácí byla jeho střela zblokována.
40:01'
Úvodního vhazování závěrečné třetiny se ujímají Oceláři.
40:01'
Prostřední část zápas je za námi. Třinci se v polovině zápasu podařilo snížit na rozdíl jedné branky, avšak branka domácích z šestatřicáté minuty znamená, že Dynamo znovu odskakuje na rozdíl dvou branek. Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 19:06.
40:00'
39:14'
Chmielewski zkusil vystřelit z velkého úhlu, ale minul branku.
37:59'
Vála si při přihrávce z rohu hřiště zlomil hůl, avšak blízko byl Paulovič, jenž se zmocnil puku dříve než Hudáček.
37:23'
Dvořákova rána od modré nezamířila mezi tři tyče.
35:15'
Dynamo odskakuje opět o dvě branky! Kousal se zmocnil puku na polovině hřiště a dostal se až k brance Třince, kde na poslední chvíli našel na druhé tyči LUKÁŠE RADILA, který již neměl těžkou práci a rozvlnil třineckou síť.
Asistence: Robert Kousal.
35:06'
Růžičkova střela ihned po vhazování končí v lapačce Willa.
34:33'
Nečekaná teč po střele Vrány projela těsně kolem pardubické tyče.
33:50'
Košťálek perfektně obral o kotouč Vránu a vybízí Dynamo ke střídání.
32:18'
Třince dokázal přečkat pardubickou přesilovku.
32:03'
Kousalovu tvrdou ránu z prostoru levého kruhu Kacetl vyráží.
31:15'
Hykova teč po střele Košťálka jen těsně míjí třineckou branku!
30'
Nestrašil bekhendem snížil stav utkání
30:07'
Marko Daňo – 2 min., vysoká hůl.
29:24'
Třinec snižuje potom, co Smith vypálil od modré, avšak jeho střelu Will vyrazil k hokejce ANDREJE NESTRAŠILA, jenž bekhendem dorazil puk do pardubické branky.
Asistence: Adam Smith, Daniel Kurovský.
28:52'
Dvořákova střela byla tečovaná mimo ohrožení Kacetlovi branky.
28:27'
Dynamo aktuálně drží Třinec v tlaku.
27:22'
Na Hyku byla adresována přihrávka do útočného pásma, ale Daňo, jakožto jediný bránící hráč stačil zblokovat střelu pardubického útočníka.
25:56'
Třinec se poslední minuty drží více na kotouči, avšak žádná z jejich šancí nedošla do zakončení.
24:23'
Pro odražený puk si až do útočného pásma dojel Sedlák, který se společně s Hykou dostal do situace dva na jednoho. Sedlák zkusil obehrát bránícího hráče a následně přihrát na Hyku, avšak to se mu nepodařilo.
23:12'
Kaňák to zkusil od modré, ale jeho rána byla zblokována jedním z hráčů před brankou Willa.
22:21'
Nahození Vály končí zakázaným uvolněním.
21:32'
Souboj v rohu útočného pásma Třince vyhrává Dynamo.
20'
Musil hitoval Adámka u zadního mantinelu
20:33'
Martinčin poslal puk za branku Dynama, ale tam byl již připravený Dvořák, který kotouč zachytil.
20:01'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrává Sedlák.
20:01'
Úvodní třetina prvního semifinálového zápasu mezi Třincem a Pardubicemi je u konce! Dynamo vsítilo úvodní branku, avšak po následném zkoumání nebyla uznána. Dynamo však neustávalo v tlaku a již o necelé dvě minuty později se mohlo radovat díky brance Lukáše Sedláka. Ke konci zápasu se domácí dostali již do dvoubrankového vedení opět zásluhou Lukáše Sedláka. Druhá třetina začne přibližně v 18:10.
20'
20:00'
18:58'
Střelu Adámka zblokoval Hyka, avšak u puku zůstávají hosté.
18:05'
Sedlák si nedokázal zpracovat přihrávku od Dvořáka. U kotouče Třinec.
17'
V rychlém protiútoku navýšil vedení Sedlák
17:25'
Růžička mohl snížit, ale jeho střelu zápěstím z prostoru mezikruží chytá Will do lapačky.
17:02'
Říčka zachytil přihrávku o mantinel a dostává Dynamo zpět do útočné třetiny.
16:10'
Dynamo jde do dvoubrankového vedení poté, co Košťálek vybídl k rychlému protiútoku LUKÁŠE SEDLÁKA, jenž vzal situaci dva na jednoho na sebe a střelou na vzdálenější tyč zvyšuje vedení Pardubic.
Asistence: Jan Košťálek.
15:37'
Voženílek schytal tvrdou ránu Košťálka poté, co se vrhl do jeho střely.
14:33'
Kacetl vyjel dopředu pro kotouč, ale následné vyhození zasáhlo Ciencialu, který ihned pálil. Třinecký gólman se však stihl vrátit a schoval puk do lapačky.
14:05'
Přihrávka Kousala do útočného pásma nenašla žádnou z hokejek hráčů Dynama.
12:48'
Skrytá střela Koláře, který zachytil vyhozený kotouč jen těsně minula tyč třinecké branky.
12:30'
Souboj v rohu hřiště vyhrává Třinec.
10:29'
Dynamo otevírá skóre zápasu! Košťákova střela od modré neprošla za Kacetla, avšak následná dorážka nejproduktivnějšího hráče Dynama v play off LUKÁŠE SEDLKÁKA již za záda třineckého gólmana zapadla.
Asistence: Jan Košťálek, David Cienciala.
10:10'
Daniel Voženílek – 2 min., vysoká hůl.
9'
Radil dorazil puk do sítě, branka ovšem neplatila. Kousal zalehnul Kacetla
09:37'
Košťákova střela z pravého kruhu jen těsně minula třineckou svatyni.
08:59'
Branka neplatí! Důvodem je nedovolené bránění Lukáše Radila brankáři! Stav zůstává bezbrankový!
08:59'
Třinec využívá trenérskou možnost a posílá rozhodčí k videu.
08:59'
Pardubický Lukáš Radil dostává Dynamo do vedení! Trenéři Třince však okamžitě reagovali na celou situaci a posílají rozhodčí trenérskou výzvou k videu, domácího forvarda viní z nedovoleného bránění brankáři!
07:57'
David Musil to opět zkusil od modré, ale tentokrát trefil prvního bránícího hráče.
07:42'
Sedlákovo nahození na Hyku končí zakázaným uvolněním.
6'
Radegast HITparáda: Hit Daňa na Kousala
06:38'
Radil společně s Adamem Musilem se probojovali do situace dva na dva, bohužel pro Pardubice byla Radilova střela zblokována mimo ohrožení branky.
06:01'
Vála dobře vystihl nahození Kaňáka a získává puk pro domácí.
5'
Kousalův průjezd třineckou obranou skončil tvrdou ranou do horní tyčky
05:45'
Vše se zdá být v pořádku. Hra bude pokračovat po pravé ruce Kacetla.
05:45'
Třinečtí hráči si všimli nějakého problému na hrací ploše.
04:54'
Kousalova obrovská šance! Pardubický útočník svým napadáním zachytil přihrávku a ihned se vydal k brance Třince, kde nastřelil břevno!
04:04'
Pardubický tlak ve střelu přetavil Vála. Ten zkusil vystřelit z prostoru pravého kruhu, avšak připravený Kacetl chytá puk mezi betony.
03:30'
Nahození Draveckého před branku zachytil Čerešňák.
03:00'
Dobrá obranná činnost Růžičky vrací kotouč na hole Ocelářů.
2'
První strkanice v semifinále. Zohorna si měl co říct s Voženílkem
02:31'
Podobně jako před malou chvílí Smith se o střelu od modré pokusil David Musil, ale rána končí v lapačce Kacetla.
01:53'
Rychlý útok Třince se snažil od modré zakončit Smith, avšak jeho tečovaná střela těsně minula branku Willa.
01:02'
První vyloučení zápasu a hned na obou stranách! Hra se aktuálně odehrává v útočné třetině Dynama.
01:02'
Tomáš Zohorna – 2 min., hrubost.

Daniel Voženílek – 2 min., držení.
00:56'
Radil byl vyslán podél pravého mantinelu, ale puk nedostihl.
00:01'
Úvodní vhazování prvního semifinálového zápasu vyhrává Dynamo.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář (A), Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (C), Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.
Trenér: Radim Rulík

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Doudera, Mar. Adámek, Čukste – Daňo, Voženílek, M. Růžička (A) – Nestrašil, Vrána (C), Kurovský – Hudáček, Marcinko, Dravecký (A) – Chmielewski, M. Roman, Hrňa.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Cabák, Jeřábek – Axman, Rampír
HC Oceláři Třinec
Třinec sehrál čtvrtfinálové boje s pražskou Spartou, kterou nakonec udolal 4:2 na zápasy. První utkání rozehrála lépe Sparta, která šla po úvodních dvou třetinách do vedení 3:0. V závěrečné třetině sice vsítili Oceláři dvě branky, ale na výhru to již nestačilo. V druhém zápase se opět do vedení dostali domácí, ale v závěru první třetiny přišlo vyrovnání. V prostřední části zápase se Sparta dostala opět do vedení, které se Ocelářům podařilo smazat v polovině třetí třetiny. Zápas tak došel až do prodloužení, ve kterém se mohl radovat Třinec, který po necelých osmi minutách vstřelil branku a srovnal sérii na 1:1.

Třetí zápas, tentokrát na ledě Třince i napotřetí odšpuntovala Sparta, ale branka v poslední minutě třetiny srovnala skóre. V druhé třetině se mohli více radovat hosté, jenž se dostali do vedení 3:2. V závěru zápasu padl už pouze jeden gól, a to v poslední vteřině do prázdné branky Ocelářů. Ve čtvrtém utkání se do vedení dostal Třinec, který otevřel skóre zápasu již v první minutě, avšak ještě v první třetině přišlo srovnání. Tento stav vydržel až do třetí třetiny kdy Třinec dvěma góly znovu srovnal stav série. Pátý zápas se opět přesunul do Prahy, kde Třinci stačilo k vítězství 3:0 dvanáct střel na branku. Poslední zápas na ledě Třince si již domácí pohlídali a vysokou výhrou 5:1 postoupili do semifinále.

Nejproduktivnější hráči play off
Martin Růžička 11 bodů (6+5)
Tomáš Marcinko 8 bodů (4+4)
Jakub Jeřábek 8 bodů (3+5)
HC Dynamo Pardubice
Pardubický celek vstupuje do úvodního semifinálového zápasu poté, co si poradil s Olomoucí jednoznačně 4:0 na zápasy. V úvodním utkání čtvrtfinále se sice Olomouc dostala na ledě Dynama do vedení, avšak následných pět branek domácích znamenalo úvodní výhru v sérii. Druhý zápas se táhl až do závěrečné třetiny nerozhodně 0:0, ale díky brance dvacet vteřin před koncem a následnému gólu do prázdné si Dynamo připsalo i druhý domácí zápas.

Následně se série přesunula na Hanou, kde se v prvním zápase došlo až do prodloužení, které v osmnácté minutě rozhodl Tomáš Zohorna. Závěrečný souboj začalo lépe Dynamo, které šlo po první třetině do vedení 2:0. V druhé dvacetiminutovce přidali hosté ještě jednu branku, na kterou však Olomouc dokázala zareagovat snížením na rozdíl dvou branek. V závěru utkání sice domácí vsítili kontaktní branku, ale na vítězství to již nestačilo.

Nejproduktivnější hráči v play off
Lukáš Sedlák 5 bodů (2+3)
Tomáš Dvořák 2 body (2+0)
Tomáš Zohorna 2 body (2+0)
Krásné sobotní odpoledne z pardubické enteria areny, ve které změří svoje síly v prvním semifinálovém utkání domácí HC Dynamo Pardubice, které vyzve tým HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.