Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Brno - 25. března 2023   17:00

Brno

SESTŘIH: Vítkovice - Kometa 1:0. Stezkova nula i krok od postupu. Rozhodl Mueller

Nervy drásající utkání číslo pět mezi Vítkovicemi a Kometou už je u konce. Po dlouhých sedmačtyřiceti minutách hry se po nahrávce Fridricha trefil Mueller, který dostal vítkovické do vedení. Kometa už pak nemohla na nic čekat, ale vítkovické gól nakopl a příliš kotouč svému soupeři nepůjčovali. V závěrečné minutě odvolali hosté gólmana, domácí mohli pečetit svou výhru do prázdné klece, ale puk ji minul. Přesto si vítkovičtí konec zápasu pečlivě pohlídali a vítězí tak nejtěsnějším možným rozdílem.
Celá série se nyní znovu vrací do Brna, kde mohou vítkovičtí udělat poslední krok, ale na horkém ledě Komety to bude těžké, protože i ona bude chtít oddálit případný konec sezóny.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek dne i víkendu, a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

59:57'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, rozhodně už nemají kam spěchat.
59:55'
Brňané nahazují kotouč do rohu, ale je z toho zakázané uvolnění a domácí fanoušci propukají v jásot.
59:50'
Domácí nastřelují od červené puk na prázdnou branku, ale míjí ji.
59:44'
Hosté se drží v pásmu, ale domácí hrají u své klece pozorně.
59:33'
Brněnský gólman odjíždí na střídačku!
59:18'
Furch stále nedostal signál k odjezdu na střídačku, jeho spoluhráči jsou ale na své útočné polovině.
58:58'
Furch se blíží mezi kruhy a pokukuje po střídačce.
58:53'
Domácí se snaží udržet hru na své útočné polovině.
58:24'
Vítkovice vtrhly do pásma, Chláns i najížděl s Kalusem, hostující gólman byl vyjety z branky, ale Kalusova střela místo v jeho kleci nenašla.
57'
Furch vyhlavičkoval ránu Muellera z úhlu
57:50'
Do nečekané šance se mezi kruhy dostal Dej, ale mířil do Furcha, následně dostal druhou šanci zleva, ale i teď byly Furchovy betony v pohotovosti.
57:24'
Hosté na skok v pásmu, ale domácí posílají puk do bezpečí.
56:49'
Krieger si nabil s Muellerem, ale Kriegerova střela z první zamířila nad brněnskou klec.
56:35'
Znovu se přerušuje, tentokrát pro hru vysokou holí. Vhazuje se po pravici brněnského gólmana.
56:30'
Odpískán ofsajd Brna, vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.
56:25'
Kometa nastřeluje kotouč do pásma, aby se v něm mohla usadit.
55:58'
Zprava to zkusil od modré Fridrich, ale s lehkou střelou si Furchovy betony poradily bez obtíží.
55:41'
Rozehrávku Komety do pásma zastavuje ofsajd.
55:29'
Domácí vracejí puky do středního pásma.
54:42'
Fridrich se protáhl podél mantinelu, ale přišel o puk, ten se dostal k Chlánovi, který jej namířil na branku, kam si sjížděl Mueller, ale na kotouč nakonec nedosáhl.
54:20'
Kometa byla vytěsněna do svého obranného pásma, rozehraje znovu.
54:09'
Lehké nahození Stezka chytá, vhazovat se bude po jeho pravici.
54:03'
53:55'
Stehlík od modré nastřeluje jen záda Kotaly před brankou.
53:29'
Domácí se usazují a zahajují přesilovkový kolotoč.
53:20'
Vítkovická souhra je zastavena ofsajdem.
53:06'
Brňané vyhazují kotouč ke Stezkovi.
52:41'
K brance si najel Bukarts, nahrál za sebe na Kriegera, ale ten nemířil přesně.
52:35'
Vítkovice bojují o prostor před Furchem.
52:17'
Ďaloga nabral ve středním pásmu rychlost a vyrazil sám ke Stezkovi, ten jeho šanci dokázal ustát.
52:03'
Kundrátek si počínal nedovoleně a odjíždí za katr za podrážení, při vstupu na trestnou lavici v náznaku rozsekal hůl o plexisklo. Po komerční přestávce tedy budou domácí hrát přesilovku.
51:49'
Boj o kotouč u mantinelu v blízkosti domácí klece.
51:26'
Vítkovičtí pořádají nájezdy do pásma, ale hosté k nim přistupují natěsno.
50:41'
Nečekaná střela Kollára se odráží od Stezky.
50:25'
Oba týmy střídají, vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
49:56'
Diváci vytvářejí v Ostravar aréně to pravé peklo patřící k bojům play-off.
49:40'
Zmatky před brněnskou brankou pečetil Kalus, který ze vzduchu tečoval puk do horní tyče!!
49:15'
Za brankou Komety si puk stáhl Lakatoš, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl u branky.
48:41'
Domácí se snaží udržet v pásmu, zatím se jim to daří.
48:13'
Vítkovice vtrhly do pásma, Mueller si společně s Kriegrem pohrál s bránícími hráči, ale Furch byl v pohotovosti.
47'
Mueller prokázal instinkt střelce a zlomil bezbrankový stav 1:0
47:23'
Kotala se snažil projít do útoku, ale proti přesile neměl šanci.
47:00'
Domácí dostali puk z pásma, hosté vycouvali až ke své kleci.
46:51'
Na opačné straně nebezpečná akce v podání Komety, Boltvan se ještě snažil rozhodit Stezku, ale ten měl puk pod kontrolou. Následuje komerční přestávka.
46:21'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice si najížděly k brance, Fridrich poslal v tísni puk zleva na branku, kam si najížděl PETER MUELLER a tečoval puk přímo za Furcha – 1:0. Asistence: Petr Fridrich, Petr Gewiese.
46:05'
Dnešní utkání sleduje 9 833 diváků a je vyprodáno.
45'
Holík mířil na teploměr, Stezka ztratil rovnováhu
45:35'
Domácí v závaru před Furchem, který jen vyrazil puk, Chlánova střela ale branku nenašla.
45:21'
Kalus s Kotalou vyjeli do pásma, ale obloučkem nahozený puk končí ve Furchově lapačce.
44:27'
Z kruhu tvrdě vypálil Holík, Stezka ztratil rovnováhu a rázem ležel na zemi, ale kotouč mířil za jeho branku.
44:12'
Vítkovičtí drží kotouč a čekají na dostřídání.
43:42'
Vítkovice se drží u Furcha, ale ten příliš práce nemá.
43:24'
43:08'
Kometa na skok v pásmu, domácí vytěsňují hru.
42:46'
Lakatoš ujel do pásma, ale tam nakonec jen ušetřil pár vteřin z oslabení.
42:29'
Brňané se usazují v pásmu, Flek prostor ke střele nedostal.
42:10'
Kometa musí znovu začít od Furcha.
41'
Furch se skvěle přemístil při dorážce Kriegera
41:50'
Vítkovičtí dvakrát v krátkém sledu posílají puk za brněnskou branku.
41:24'
Za sekání odjíždí na trestnou lavici domácí Raskob.
41:22'
Vítkovice si znovu najely až k brance, Raskobova střela se odráží od Furcha.
40:41'
Velká šance pro Kriegra, ale puk v brance nekončí!!
40:27'
Domácí ale otáčejí směr hry a míří k Furchovi.
40:13'
Kometa rozehrává od své branky.
40:01'
Ani ve druhé třetině žádná branka nepadla, týmy sice otevřely hru, ale jejich šance maří řada nepřesností.
1/3 – 12:9
2/3 – 7:9
Další třetina začne přibližně v 18:46.
40:00'
39'
Radegast HITparáda: Kundrátek zastavil Kriegera
39:57'
Vítkovičtí zakončí tuto část s pukem na svých hokejkách.
39:49'
Brňané se protáhli do pásma, Ďaloga si sjel až ke Stezkovi, ale jeho prudký pokus zleva končí na zadním plexiskle.
39:28'
Kotala číhal ve středním pásmu na puk a dokázal jej dostat do útočné třetiny.
39:07'
Bylo odpískáno zakázané uvolnění hostů, ale bude se vhazovat ve středovém kruhu.
38:40'
38:16'
Kotouč padající ze vzduchu jako první lapil Stezka a rychle jej schovává pod lapačku.
37:57'
Flekova jízda do rohu ke Stezkově kleci byla působivá, ale Gewiese odpálil puk do bezpečí.
37:35'
Hosté nahodili kotouč do pásma, vítkovičtí budou rozehrávat.
37:10'
Brňané posílají obloučkem puk na zakázané uvolnění.
36:45'
Furch práci neměl, hraje se ve středním pásmu.
36:23'
Za nahozeným pukem se dostávají také Vítkovice.
36:04'
Hned po vhazování se puk dostal na modrou k Hrbasovi, jeho střelu zastavuje Stezkova náruč.
36:01'
Kometa se probojovala do pásma, domácí raději odesílají kotouč na zakázané uvolnění.
35:31'
Kotouč je ve středním pásmu, domácí mohou na pár vteřin vydechnout.
35:03'
Krenželok bojoval u mantinelu s Kundrátkem, hostující obránce nakonec dokázal dostat puk na spoluhráče.
34:30'
Hostující útočník si objel Stezkovu klec, nahrál do kruhu Ščotkovi, ale jeho pokus domácí gólman vytěsnil.
34:20'
Těsně kolem branky poslal puk brněnský Ščotka.
34:11'
Rozjetý brněnský útok zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.
33:30'
Chlán prostrčil puk za Gulašiho, ale vítkovičtí se k další akci u Furcha nedostali.
32:56'
Hraje se velmi rychle od branky k brance, oba týmy cítí, že je nejvyšší čas skórovat.
31:48'
Zmatky v obranném pásmu Vítkovic, ale Stezka si udržel výhled a taky naději vítkovických.
31:19'
Domácí se marně snažili usadit v pásmu, ale nakonec se k puku dostal Krieger, jeho jedovku vyráží Furch vyrážečkou.
30:37'
pro Gewieseho nahrávku se protlačil Lednický, domácí se usazují u Furcha.
30:11'
Zakázané uvolnění pro vítkovické.
30:04'
Flek mířil do útočného pásma, Stehlík ale před ním odehrál puk do středu kluziště.
29'
Au, to bolelo! Obětavý Lakatoš schytal Kučeříkovu bombu
29'
Stezka fantasticky vychytal tutovku Okála
29:30'
Souboj Kocha s Pospíšilem končí v rohu u domácí branky.
29:11'
Kotala dostal puk do pásma, ale hosté jej ihned odehrávají.
28:49'
Tvrdou střelu zblízka schytal od Kučeříka Lakatoš, skácel se k zemi, po několika vteřinách je hra přerušena a vítkovický kapitán kulhá na střídačku.
28:38'
Hosté se protáhli do pásma, Horký nahrával na Okála, který ale u branky upadl.
28:25'
Na opačné straně dostal nalevo přesnou přihrávku zcela volný Okál, s jehož střelou zblízka si domácí gólman bravurně poradil.
28:12'
Mueller s Kriegrem se protáhli do pásma, ale šanci nedostali.
27:35'
Hosté se dostávali do situace dva na jednoho, na poslední chvíli se stačil vrátit druhý vítkovický bek a Strömbergova střela končí v náručí Stezky.
27:05'
Vítkovičtí rozehráli do pásma, ale přišli o puk.
26:41'
Kometa se tlačí do vítkovické klece, ale Stezka je v pohotovosti.
26:15'
Hosté postupovali do pásma, Kollár nahrával na Pospíšila, ale ten nezakončil přesně.
25:47'
Nepřesné rozhodnutí rozhodčích posílá oba týmy do středového kruhu.
25:36'
Bude se vhazovat po pravici Furcha.
25:23'
První vítkovická formace bojuje v pásmu u hostující klece.
25:07'
Stezka si povyjel proti střele Strömberga, následuje komerční přestávka.
25:03'
Domácí v protiútoku, Chlánova střela byla dobře vidět.
24'
Neodpískaná vražda na Kundrátka. Sudí neviděli brutální sekeru
24:54'
Před brankou se příliš nevedlo Zembolovi.
24:42'
24:29'
Hosté se nestačili pořádně usadit, a už musejí zpět ke své brance.
24:00'
Vítkovičtí posílají puk k Furchovi.
23:47'
Dobrý zásah pro domácího gólmana, který nepustil střelu Kollára.
23:38'
Na modré dostal nabito Kundrátek, Stezka byl připraven.
23:30'
Kometa se usazuje v pásmu.
23:07'
Spolupráce Zbořil a Zaťoviče nevyšla, domácí znovu vyhazují.
22:48'
Puk okamžitě mizí za brněnskou klecí.
22:42'
Krieger si vypomohl podrážením, hosté budou hrát v přesile.
22:30'
Grman prohodil puk do pásma, ale hosté si jej zpracují jako první.
22:19'
Vítkovičtí rozehráli na zakázané uvolnění.
22:09'
Hosté na skok v pásmu, ale puk si znova berou Vítkovice.
22:00'
Domácí se drží v pásmu a pokoušejí se dostat Furcha z tempa.
21:42'
Zcela volný Lindberg dostal přesnou přihrávku, Furch si ale malinko vyjel a zachytil kotouč do náruče.
21:18'
Gewiese rozehrál do útočného pásma, ale hosté byli připraveni.
21:02'
Ofsajd pro Kometu.
20:55'
Kollár dostal puk do pásma, jeho nahrávka našla přesně hůl Krenželoka.
20:34'
Kochova rána se odrazila od brusle do rohu.
20:30'
Zakázané uvolnění pro hosty.
20:24'
Kriegerův pokus z kruhu se neujal, Furch jej tečoval lapačkou mimo.
20:07'
Domácí po vyhraném vhazování ujíždějí k Furchově brance.
20:01'
Po první třetině je stav nerozhodný, oba týmy měly k dispozici přesilovky, ale gólmani jsou stoprocentní. Oba týmy odehrály první část spíše opatrně a nepouštěli se do nějakých riskantních podniků. Uvidíme, který z týmů se odváží více otevřít hru a který z toho nakonec vytěží více.
1/3 – 12:9
Další třetina začne přibližně v 17:50.
20:00'
19:56'
Domácí to zkusí ještě jednou, ale Furch má dobrý výhled.
19:45'
Krieger se protáhl do pásma podél mantinelu, ale jeho pokus zastavil Furchův beton, nikdo z vítkovických nebyl nablízku, aby kotouč zkusil dorazit.
19:14'
Puk mířící ke Stezkovi si přebrali domácí a znovu útočí.
18:59'
Krenželok vyjel z rohu, ale netrefil puk ideálně, jeho přihrávka přistála na brněnské hokejce.
18:18'
Kochovi se nepodařilo udržet puk na útočné modré, vítkovičtí to musejí zkusit znova.
18:01'
Rychlý vítkovický průnik zastavuje Furch. Vhazuje se po jeho pravici.
17:44'
Kometa hraje v plném počtu.
17:34'
Hosté dostávají hru ze svého obranného pásma.
17:12'
Od modré tvrdě vystřelil Mueller, před brankou bojoval Kalus, Furch ale neměl puk dostatečně pod kontrolou.
16:50'
Domácí rozehrávku zastavuje ofsajd.
16:41'
Kometě momentálně nedělá příliš práce vyhazovat kotouče.
16:27'
Zaťovič posílá obloučkem puk z pásma.
16:07'
Dalšího vyhozeného puku využil hostující Flek, který se dostal do úniku, ale Stezka měl dost času se na jeho střelu připravit.
15:46'
Kometa hned po vhazování odpaluje puk ke Stezkovi.
15:44'
Za sekání bude pykat Kundrátek, domácí mají k dispozici přesilovku.
15:44'
Vítkovice rozehrály do pásma, puk končí po lehké střele na Furchovi. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
15:18'
Sudí má zdviženou pravici, bude se vylučovat na straně Komety.
14:40'
Od modré pálil Mikuš, odražený puk mohl umístit Bukarts, ale skóre se stále nemění!!
14:26'
Lakatoš se hrnul na Furchovu branku, ale těsně před ní byl obrán o puk, hosté v nouzi vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
14:09'
Šance na opačné straně, ale ani tentokrát se skóre nemění.
13:58'
Do skvělé pozice se dostal Horký, který ujížděl sám na branku, ale nezakončil ideálně.
13:34'
Kotouč byl zalehnut za brněnskou brankou u mantinelu, ale nakonec se podařilo vydolovat jej bez přerušené hry.
13:12'
Hraje se v rychlém tempu od branky k brance.
12:17'
Do úniku se mohl dostat Mueller, zdatně kličkoval mezi dvěma hráči, ale nakonec byl mezi kruhy zablokován.
12:00'
Ve středním pásmu se k puku dostali hosté, ale dál než ke kruhům nedojeli.
11'
Radegast HITparáda: Tvrďák Lakatoš sroloval Zaťoviče, pak zmáčkl Zbořila
11:37'
Vítkovice v pásmu, z kruhu pálil Lindberg. ale Furchova náruč byla připravena.
11:16'
Domácí posílají puk do bezpečí a střídají.
10:48'
Závar před vítkovickou brankou, ale Stezka situaci ustál. Brňané se však stále drží v útočném pásmu.
10:21'
Z mezikruží to teď zkoušel Okál, ale neuspěl.
09:58'
Kometa se bez problémů protáhla do pásma, ale míří nepřesně.
09:38'
Nepřesná kombinace končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
09:29'
Hosté nebezpečně u domácí klece, z kruhu střílel Strömberg, vyražený puk se dostal k Pospíšilovi, ale Stezka si jeho pokus pohlídal.
08:50'
Pospíšil, který naskočil z trestné vyzkoušel Stezkovu pozornost, ale puk končí za brankou.
08:45'
Oba týmy hrají v plném počtu.
08:38'
Puk do pásma zavezl Kalus, ale byl vytěsněn k zadnímu mantinelu.
08:25'
Vítkovičtí rozehrávají od své branky.
08:06'
Ve čtyřech se zatím více daří brněnským, Ďalogovo zakončení Stezka do klece nepustil. Vhazuje se po jeho levici.
07:34'
Kolem Stezkovy klece projel Zbořil, ale nezakončil.
07:16'
Kometa rozvážně rozehrála do pásma, domácí je mají pod kontrolou.
06:45'
Na trestnou lavici usedají domácí Stehlík a hostující Pospíšil, oba jsou potrestáni za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
06:45'
Rychlá akce Komety je přerušená ofsajdem, Pospíšil stejně zkusil od kruhu vystřelit a domácí mu jeli do rohu vyčinit. Následuje komerční přestávka.
05:53'
Lednický nahrával od mantinelu na branku, Chlánovi se nepodařilo puk tečovat, ještě byl v akci domácí bek, ale před brankou bylo přehuštěno.
05:43'
Domácí gólman zasahovat nemusel, naopak jeho spoluhráči vyrážejí do pásma.
05:21'
Kometa má kotouč pod kontrolou, míří ke Stezkovi.
04:45'
Vítkovičtí pokračují u hostující klece.
04:40'
04:38'
Pěkná spolupráce Deje s Lakatošem, ale Furch byl na místě.
04:27'
Vítkovičtí se usazují v pásmu.
04:09'
Další vyhození Komety, její hráči se přesunují k útočné modré.
03:52'
Brňané posílají puk ke Stezkovi.
03:40'
Vítkovičtí bojují v )toku o více prostoru.
03:10'
Krenželok je ve hře, domácí mají minutu a půl trvající přesilovku.
03:07'
Po vhazování zůstal na ledě Krieger, hra je přerušena.
03:02'
Sudí pískli zakázané uvolnění Komety, bylo to unáhlené, vhazuje se tedy ve středovém kruhu.
02:45'
Fridrich po vhazování poslal puk na Mikuše, ale jeho střela minula brněnskou branku.
02:40'
Síly na ledě srovnává Kollár, který bude pykat za hru vysokou holí.
02:33'
Hraje se ve středním pásmu.
02:15'
Hosté nikam nespěchají, drží puk za svou klecí a střídají.
01:56'
Vítkovičtí se znovu osvobozují vyhozením až za Furchovu klec.
01:39'
Brňané zpět u Stezky.
01:23'
Z rohu u domácí klece vyhazuje puk Mikuš.
01:10'
První přesilovka pro Brno, vyloučen je Krenželok za podrážení.
00:57'
Spolupráce Raskoba a Deje ohrozila Furcha, ale skóre se nemění.
00:22'
Hosté na skok v pásmu, Stezka zasahovat nemusel.
00:05'
Úvodní vhazování pro domácí.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, J. Stehlík, Prčík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (A), Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.
Trenér: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Ščotka, Hrbas, Gulaši (A), R. Černý – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Ondráček, Boltvan, Zembol – Zaťovič (C), Strömberg, Zbořil.
Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: R. Hradil, R. Mrkva – L. Rampír, M. Axman.
Jak dopadne pátý zápas na ledě Ostravar arény, která by podle posledních informací měla být zcela vyprodaná, to si zatím můžeme jen tipnout. Série je vyrovnaná a bude jistě zajímavé sledovat, který tým strhne vedení na svou stranu a která část fanoušků se bude moci radovat více. Buďte u toho s námi.
Ve čtvrtfinále se se třemi body daří vítkovickým útočníkům Jakubovi Kotalovi (2+1) a Peterovi Muellerovi (1+2) a také obránci Petru Gewiesemu (0+3). Gólman Aleš Stezka má po čtyřech zápasech průměr 1,51 a úspěšnost 93,68 %. V týmu Komety mají po dvou bodech útočníci Luboš Horký, Zdeněk Okál (oba 2+0), Jakub Flek (1+1), Petr Holík (0+2) a obránce Tomáš Kundrátek (0+2). Gólman Dominik Furch má v této sérii průměr 1,71 a úspěšnost 91,63 %.
Vítkovičtí jako lépe postavený tým zahajovali sérii na domácím ledě. Během první třetiny se dostali do vedení góly Bukartse a Kotaly. V polovině druhé části snižoval domácí vedení Okál, ale to bylo pro tuto část vše. Chvilku po začátku třetí třetiny si vzali domácí své dvoubrankové vedení zpět Muellerem, ale Kometa odpověděla o necelé tři minuty později gólem Hrbase. Brňané zkusili i přes dvě minuty trvající hru bez brankáře, ale na první výhře Vítkovic v této sérii to už nemělo žádný vliv.
Do druhého zápasu šli domácí lépe naladěni, téměř vyprodaná Ostravar aréna viděla hru plnou nasazení a snahy, ale také nepřesností. Jako první kapituloval vítkovický Stezka, kterého při hře čtyři na čtyři překonal dvě minuty před koncem druhé třetiny Horký. Třetí třetina se hrála dlouho bez branek, Vítkovice tedy sáhly ke hře bez brankáře a po několika pokusech zvyšoval do prázdné klece Flek. Trenéři domácích nechali Stezku na střídačce, ale Brňané nelenili a pojistili si výhru a tím i srovnání srovnání série Strömbergem.
Třetí zápas se přesunul na horkou půdu Komety, které už po dvaceti úvodních vteřinách vystřelil vedoucí gól Okál. Vítkovičtí po devíti minutách snažení vyrovnali Kotalou. V první části se už nestačilo nic moc udát, protože zhruba v patnácté minutě byla hra na téměř hodinu přerušena pro nezpůsobilost brněnského kluziště. S vynucenou pauzou se lépe popasovaly Vítkovice, které se ujaly vedení po střele Fridricha. Ve druhé části měl více práce Stezka, ale přesto diváci ve vyprodané Winning Group aréně gól neviděli. Ve třetí třetině musela Kometa zabrat, a také zabrala, ale byl to Krenželok, který poslal vítkovické do dvoubrankového vedení. Brňané v závěru odvolali Furcha z klece, do prázdné klece pečetil výhru Vítkovic Kalus a dostal tak svůj tým do vedení v celé sérii.
Čtvrtý zápas sledovala znovu do posledního místa zaplněná brněnská aréna, která se prvního gólu dočkala v osmnácté minutě, kdy z hole Zaťoviče inkasoval Stezka. Zkraje druhé třetiny využila Kometa přesilovku díky Horkého a brněnští fanoušci zářili nadšením. To ale po devětadvaceti vteřinách hry zchladil vítkovický bek Raskob, který zužitkoval nahrávku Muellera. Ve třetí části zvýšily Vítkovice obrátky a střílely častěji než jejich soupeř, ale výborně chytající Furch jim vyrovnání nepovolil. Díky tomu se celá série stěhuje za stavu 2:2 zpět do Ostravy.
Vítkovičtí fanoušci budou moci sledovat další čtvrtfinálovou bitvu, jejich tým bude bojovat o postup v pátém zápase. V cestě jim ale bude stát Brno, které taktéž touží po postupu do semifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.