Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Litvínov - 17. března 2024   17:00

Litvínov

Dlouhý večer v brněnské Winning Group Areně je u konce. Litvínov se nakonec raduje z vítězství v samostatných nájezdech, když za Vervu nejprve srovnal krok Ondřej Kaše, aby hned v následující a deváté sérii nájezdů rozhodl o prvním bodu pro Litvínov. Čtvrtfinále pokračuje zítřejším duelem opět v Brně od 17:00.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Matej Tomek (LIT)

Lukáš Cingel (KOM)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
Autorem vítězné branky je ONDŘEJ KAŠE, který ze svých tří nájezdů proměnil dva a díky němu se tak Litvínov raduje ze zisku prvního bodu ve čtvrtfinálové sérii.
Samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy zahájí tým Litvínova.
Ani prodloužení neurčilo vítěze první čtvrtfinálové bitvy mezi Brnem a Litvínovem. Následovat tak budou samostatné nájezdy. V nastaveném čase měli oba celky slibné příležitosti, ale v závěru měl přeci jen o něco blíže tým ze severu Čech, jenže Hlava nejprve v samostatném úniku na Furcha nevyzrál a v posledních vteřinách zachránila Brno tyč. Samostatné nájezdy odstartují za malý moment po krátké úpravě ledové plochy.
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:51'
Koblasa orazítkoval tyčku brněnské branky po závaru před Furchem, obrovské štěstí Komety!
79:28'
Okál si vypracoval dvě pozice pro střelbu, první pokus vyrazil Tomek, druhý skončil v obranné skrumáži před litvínovským brankářem.
78:38'
Gazda dostal nabídku na pravý kruh, puk si ale dlouho zpracovával a jeho ránu zablokoval Zile.
77:31'
Zbořilova přihrávka od mantinelu nebyla přesná a dostala do samostatného úniku Hlavu, litvínovský útočník však jedinečnou možnost na vystřelení vítězství pro svůj tým nevyužil, domácí brankář za obrovského jásotu brněnské haly svůj tým podržel!
76:07'
Pospíšil nasadil vysokou rychlost na levé straně a hledal před brankou Kollára, tato spolupráce slovenských útočníků ve službách Brna však k potřebnému efektu nevedla, Kollár byl před brankou Tomka až příliš pozdě.
75:22'
Komerční přestávka.
75:04'
Litvínov po delší době usazen v pásmu, rána Sukeľa skončila úspěšným zákrokem Furcha.
74:21'
Hosté nahodili puk až příliš brzy a jen velmi neochotně jdou po odpískaném zakázaném uvolnění čelit vhazování před vlastní brankou.
73:08'
Litvínov se snaží zabránit domácím ve tvorbě dalších kombinací a zatím se mu to i daří.
71:49'
Pospíšil opět vzrušil fanoušky, když z vlastního pásma nasadil vysokou rychlost a dostal se až do zakončení, trefil však pouze připraveného Tomka.
70:49'
David Kaše měl na holi rozhodující trefu, ale z voleje po přihrávce trefil boční konstrukci brněnské brány!
70:26'
Zaťovič si teď dokázal individuálně najet na osu hřiště, ale branku Tomka těsně minul.
69:56'
Koblasa se Sukeľem mohli být blízko rozhodnutí tohoto utkání, ale finální přihrávka v přečíslení se k litvínovskému kapitánovi nedostala.
69:36'
Na druhé straně se zase musel předvést Tomek proti Flekovi, strhla se další ostřejší výměna názorů, ale vylučovat se tentokrát nebude.
69:23'
Furch si nyní vylepšil úspěšnost zákroků, když byl připraven na pokud Kudrny.
68:40'
K prudké ráně se dostal na pravé straně Hlava, ale branku Komety přestřelil.
68:24'
Pospíšil při svém obloučkovém vyhození trefil kostku, hra je přerušena, vhazovat se bude před Furchem.
67:46'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Tomáš Marcinko – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Radim Šalda – 2 min., hrubost.
67:46'
Kotouč se ve slotu dostal k Marcinkovi, ale ani jemu se nepodařilo toto utkání ukončit, nejprve ještě pálil Okál.
67:20'
Kometa se snaží ubytovat v útočném pásmu, další ránu vyslal Gazda, ale ta byla zablokována.
66:59'
Steve Moses se nyní zjevil zcela osamocen před Tomkem, v tutové pozici však nezamířil přesně a litvínovský brankář si mohl připsat další důležitý zákrok v dnešním utkání!
66:18'
Kudrnovu střelu od mantinelu Furch bez větších problémů ukryl v lapačce, vhazuje se po levici brněnského brankáře.
65:36'
Flek zablokoval přihrávku Ondřeje Kašeho a také Brno už je kompletní.
64:57'
Litvínov hraje v plném počtu.
64:18'
Hra ve čtyřech zatím nemá vyloženě aktivnější tým, hraje se ze strany na stranu bez zaměstnávání obou brankářů.
63:40'
Početní výhoda Brna je u konce. Menším trestem se provinil Lukáš Cingel a odjíždí odsedět dvě minuty za podrážení.
63:18'
Litvínov vyhazuje.
63:12'
Cingelovo nahození od modré čáry Tomek včas zachytil, na dorážku ještě číhal Pospíšil.
62:57'
Komplikace pro Litvínov, dvě minuty za vyhození puku mimo ledovou plochu fasuje Ondřej Kaše.
62:28'
Furch zariskoval v rozehrávce, čehož se okamžitě snažil využít Matúš Sukeľ, brněnský brankář ale svou chybu napravil, když se nenechal prostřelit litvínovským kapitánem a puk těsně udržel před brankovou čárou.
62:03'
Další hrozbu pro Litvínov obstaral Moses, jenž se individuálně od mantinelu dostal až na hranu brankoviště, ale hostující brankář si prost mezi betony pohlídal.
61:46'
Pospíšil se po vhazování natlačil před Tomka, ale puk za jeho záda nepropasíroval.
61:40'
Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Tomkem.
61:13'
Po přihrávce Fleka vypálil prudce Cingel, ale zamířil nad branku Litvínova.
60:30'
Do individuální akce se pustil Kollár, dostal se až k bekhendovému zakončení, ale Tomek byl připraven jej vychytat.
60:13'
První střelu prodloužení vyslal od modré čáry domácí obránce Gazda, branku minul.
60:01'
Kometě se podařilo recept na Tomka najít 68 vteřin před koncem základní hrací doby, a tak hned první čtvrtfinálové utkání míří do prodloužení. Hrát se bude po dobu dvaceti minut, a pokud se ani v nastaveném čase nerozhodne, budou následovat samostatné nájezdy. Prodloužení odstartuje po úpravě ledové plochy v 19:53.
60:00'
59:23'
Hlava ze středního pásma nahodil puk do útočného pásma, utkání míří do prodloužení.
58:52'
Kometa právě vstřelila branku!
Brnu vyšla hra bez brankáře a 68 vteřin před třetí sirénou je vyrovnáno! Po přihrávce Zbořila napřáhl na modré čáře LUKÁŠ CINGEL a puk propadl až za záda litvínovského brankáře. Asistence: Adam Zbořil, Tomáš Marcinko.
58:22'
Litvínov hraje v plném počtu, ve stejné chvílí míří Furch na střídačku a Brno hraje v šesti!
58:20'
Litvínovu se v závěru oslabení daří znovu vyhodit.
58:10'
Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.
58:10'
Brnu se zatím přesilová hra příliš nedaří, domácí se dostali do ofsajdu.
57:48'
Další vyhození pro hosty.
57:15'
Verva znovu vyhazuje.
56:51'
David Kaše zablokoval střelu Mosese a vyvezl puk do bezpečí pro Litvínov.
56:22'
Šance pro Brno! Menší trest za vysokou hůl obdržel Ondřej Jurčík.
56:15'
Hostům se podařilo otočit hru do útočného pásma, kde získávají další čas směrem k závěru základní hrací doby.
55:37'
Ďaloga nahodil naslepo od modré čáry puk na litvínovskou branku, kde jej Tomek podržel ve výstroji, po komerční přestávce se bude znovu vhazovat před brankou Vervy.
55:28'
Kometa po zakázaném uvolnění získá vhazování před Tomkem.
55:13'
Hlava teď narušil slibně se rodící kombinaci Brna a vyvezl kotouč až před Furcha.
53:46'
Verva drží Kometu v bezpečné vzdálenosti od Tomka, domácí zatím marně hledají recept na proniknutí a hlavně dlouhodobější pobyt v útočném pásmu.
52:24'
Abdul nyní našel před brankou Brna najíždějícího Jurčíka, ale ten nedokázal puk trefit a ze slibné akce pro hosty nic nebylo.
51:57'
Litvínovu se podařilo vypudit domácí tým z obranné třetiny, zatím se chemikům stále daří kontrolovat nejtěsnější možný náskok.
50:59'
Pospíšil to zkusil ihned po vhazování, Tomek vyrazil a následná prudká rána Gazdy mířila příliš vysoko.
50:54'
Pospíšil zavezl puk do obranné třetiny chemiků a předložil jej Kollárovi, na jeho pokus měl ale Tomek až příliš dobrý výhled a bez větších potíží ukryl kotouč v lapačce.
50:05'
Další střelecký pokus Litvínova měl z pravého kruhu Matúš Sukeľ, Furch reagoval zákrokem ramenem.
49:31'
Šalda po vhazování prudce vypálil od modré čáry, puk se odrazil od zadního mantinelu ke Koblasovi, jenž se snažil puk trefit do Furchových zad, ale brněnský brankář byl dostatečně rychlý, aby se včas orientoval.
49:23'
Atmosféra opravdu houstne, následuje komerční přestávka.
49:10'
Ondřej Kaše se řítil osamocen na Furcha, avšak jeho bekhendová klička mu nevyšla dle představ a domácí brankář svůj tým podržel!
48:53'
Jakub Flek nabral rychlost na levém křídle, obkroužil branku, ale ve svém zakončení zamířil mimo.
47:38'
Hra pokračuje v rychlém tempu a stěhuje se ze strany na stranu bez brankových příležitostí.
46:42'
David Kaše připravil na ose pozici pro Hlavu, jeho ránu z voleje dokázal Furch pohotově vyrazit.
46:17'
Jak pro Jana Ščotku tak mstícího Martina Havelku utkání končí, pokračuje se v plném počtu hráčů na obou stranách.
46:17'
Jan Ščotka – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

Martin Havelka – 5 min. + OK, bitka.
46:17'
Rozhodčí se ještě před udělením trestu pojede podívat na video!
46:17'
Hosté teď postupoval v přečíslení dva na jednoho, Gut vzal zakončení na sebe, ale následně byl atakován Ščotkou. Havelka šel okamžitě svého spoluhráče mstít a zrodila se pěstní potyčka, nýbrž nikoliv se Ščotkou ale Okálem.
45:38'
Ďaloga se snažil využít clony před Tomkem, ten si ale i tak dokázal poradit a nahození brněnského zadáka vyrazil.
45:18'
Hosté se zdrželi i v útočném pásmu, z ostrého úhlu se pokoušel Furcha zaskočit Demel, ale domácí brankář si prostor u tyčky pohlídal.
44:28'
Litvínovu se daří kontrolovat hru, Kometa má velmi těžké prosazovat se skrz zodpovědnou defenzívu Vervy.
43:23'
Koblasa se dostal k zakončení mezi třemi bránícími hráči Brna, Furch byl ale připraven úspěšně zasáhnout.
42:44'
Kučeřík se opřel do kotouče na hranici pravého kruhu, kotouč ale skončil na zadním plexiskle.
42:24'
Kometa přinutila hosty k výhozu puku na zakázané uvolnění, a tak se může dostat před Tomka.
41:59'
Abdul dobruslil nahozený puk, ale Furch dopředu tušil, o co se litvínovský forvard pokusí a bez problému vyrazil.
41:22'
Další snaha chemiků končí postavením mimo hru.
40:41'
Litvínov ale brzy otočil hru, na modré dostal nabito Šalda, jeho prudký pokus skončil těsně nad brankou Brna.
40:09'
Kometa se opět snaží vstoupit do třetiny aktivně, krátce po vhazování si na osu hřiště najel Moses a prudkou ránou otestoval Tomkovou pozornost, litvínovský brankář udržel puk mezi betony.
40:01'
Po dvou třetinách platí stejný stav jako po té první. Brno mělo slibný nástup do prostředního dějství, ale zkomplikovalo si situaci vyloučením. Litvínovu se však nepodařilo ani v dalších dvou početních výhodách skórovat. Možnost zkrácené přesilové hry měli i domácí, ale zatím marně hledají recept na spolehlivě chytajícího brankáře Tomka. Utkání nabízí tuhé souboje, není to zrovna atraktivní podívaná, ale i o tom je play-off a ve třetí třetině se můžeme těšit na další pokračování dramatické bitvy, závěrečné dějství odstartuje v 18:52.
40:00'
39:40'
Zakázané uvolnění Brna posouvá hru před Furchovu klec.
39:29'
Litvínov se snaží ve zbytku třetiny kontrolovat své hubené vedení, ale teď se dopustil ofsajdu a ještě se bude vhazovat ve středním pásmu.
38:25'
Ovšem Brno odmítá aktivitu hostů a rovněž se snaží ještě do konce třetiny najít cestu k vyrovnání.
37:38'
Litvínovu se podařilo otupit brněnskou aktivitu a snaží se opět přitlačit na Furchovu klec.
36:33'
Liam Kirk vyvezl puk po levém křídle a otestoval z úhlu i pozornost Furcha, jenž si bližší tyč pohlídal a puk vyrazil.
36:15'
Ďaloga se zpoza branky vytočil k zakončení, ale žádná velká starost to pro připraveného Tomka nebyla.
35:29'
Kometa bojuje o prostor v útočném pásmu, litvínovská obrana je zatím v pohotovosti.
34:53'
34:39'
34:30'
Flekova rána z pravého kruhu skončila nad, Kometa stále kombinuje.
34:12'
Gazda se odhodlal ke střele z osy hřiště, Tomek vyrazil betonem.
33:51'
Kometa hraje v plném počtu.
33:14'
Kirk zpoza branky připravil tutovou pozici pro Zileho, jenž měl i čas zamířit, ale branku Komety minul!
32:39'
Litvínovská přesilová hra je u konce. Menší trest za podrážení obdržel hostující kapitán Matúš Sukeľ.
32:08'
Kometa dokonce mohla pomýšlet na ohrožení Tomka ve vlastním oslabení, ale Flek s Marcinkem si až příliš dlouho vyměňovali puk a propásli možnost k zakončení.
31:54'
Kučeřík ihned osvobozuje Brno.
31:51'
Kometa se bude potřetí v utkání bude bránit početní výhodě soupeře, menší trest za podrážení míří odsedět Jan Ščotka.
31:22'
Litvínov se nadechuje k náporu, střela Zygmunta byla ztečována a skákavý puk Furch vyrazil, nicméně Verva stále drží pásmo.
30:42'
Pospíšil to teď zkoušel individuálně, při zakončení však narazil na hůl Kevina Czuczmana.
30:25'
Ukvapená rozehrávka Komety míří na zakázané uvolnění.
29:57'
Kometě se podařilo šikovně vyhodit tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Opět je to trpělivá hra z obou stran a čekání na vhodnou příležitost k ohrožení branky soupeře.
28:45'
Slibné šance se však nyní zrodily na obou stranách! Nejprve se před Furchem zjevil Kevin Czuczman, jehož pokus brněnský brankář špičkou betonu vyrazil a do samostatného úniku zamířil Vincour, jeho záměr zamířit pod beton Tomka mu nevyšel, brankář Litvínova je dnes zatím stoprocentní!
28:30'
Ani jednomu z týmů se teď nedaří zahrozit, obě obrany pracují spolehlivě.
27:35'
Brněnská hala bouří pro podezření, že hosté hráli v plném počtu hráčů, rozhodčí však zatím na straně Litvínova dnes nevylučují.
26:48'
26:10'
Kombinace bratrů Kašových na druhé straně, po přihrávce zpoza branky zakončoval Ondřej, ale také brněnský obránce Ščotka splnil svou práci na výbornou a pokus zablokoval.
25:55'
Nepřesná přihrávka na Pospíšila, kotouč zamířil z hole brněnského obránce až na zakázané uvolnění.
25:27'
Flek se snažil zpoza branky vytočit k zakončení, Šalda však jeho úmysl přečetl a pomohl svému brankáři.
24:35'
Po vhazování se k přímému ohrožení Furcha dostal Abdul, brněnský brankář byl připraven kotouč vyrazit.
24:10'
Domácí hrají v plném počtu, dnes ustáli i druhé oslabení v utkání.
24:08'
Kučeřík zablokoval další pokus z hole Davida Kašeho a sám obstaral i vyhození pro Kometu.
23:52'
Ránu Davida Kašeho tečoval vysoko nad branku Brna Hlava, vhazuje se před Furchem.
23:22'
Nepřesná přihrávka Ondřeje Kašeho hosty opět vyhání z útočné třetiny hřiště.
22:54'
Brno znovu vyhazuje.
22:37'
Kometa se zatím brání dobře, hosté se ještě nestačili zformovat ke kombinaci před Furchem.
22:10'
Komplikace pro Brno, při aktivním nástupu se proti pravidlům provinil Jakub Kos, jenž si půjde sednout za vysokou hůl.
21:38'
Kometa nastoupila do druhé třetiny s velkou chutí, Marcinko na ose našel Vincoura, jenž ale zamířil mimo, Brno stále kombinuje.
20:26'
Obrovská příležitost Brna hned v úvodu, Flek uvolnil před Tomkem Kollára, který ale jeho zakončení vyrazil, následně se ještě k dorážce dostal Ďaloga, ale litvínovská obrana v čele s Tomkem tuto krizovou situaci ustála.
20:01'
První třetina úvodního čtvrtfinálového duelu mezi Brnem a Litvínovem je za námi. V úvodu byl aktivnější hostující tým, který měl navíc i možnost početní výhody. Kometa však přesilovku Vervy ubránila a postupně srovnala tempo hry a vytvářela si i slibné příležitosti. Brankově se však prosadil pouze Radim Šalda, jehož bekhend propadl Furchovi pod lapačkou a díky tomu je Litvínov zatím o krok napřed. Druhá třetina odstartuje v 18:00.
20:00'
19:48'
Pospíšil ještě stačil na ose najít Ďalogu, který okamžitě zamířil na litvínovskou branku, Tomek vyrazil puk vysoko nad sebe, kde se strhl boj, ale nikdo z Brněnských k dorážce nedostal.
18:54'
Flekovi se podařilo připravit Cingelovi palebnou pozici na hranici pravého kruhu, Tomek měl však dobrý výhled a bez větších potíží ukryl kotouč znovu v lapačce.
18:29'
Litvínov teď důsledný v obranné činnosti, protiútoky Brna troskotají za útočnou modrou čárou.
17:50'
Kometa nadále drží puk v útočném pásmu, ale zatím se nedostává do palebných pozic.
16:58'
Pospíšil ve středním pásmu odzbrojil Sukeľa, ale jeho pouť skončila už na modré čáře.
16:38'
S blížícím se závěrem první třetiny je to Litvínov, který se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
16:20'
Brnu se teď daří držet útočné pásmo, ke střele se dostal z pravé strany Ščotka, a i když Tomkovi puk skákal po ledě, dokázal jej nakonec znovu zkrotit.
15:52'
Marcinko otestoval Tomka z levého kruhu, litvínovský brankář vyrazil na Vincoura a zachytil i jeho dorážku, ovšem následně se strhla mela, když se samotnému Tomkovi nelíbilo dotírání Vincour poté, co už držel kotouč v lapačce.
15:35'
Kirk zachytil puk ve středním pásmu a nabídl jej do jízdy Kudrnovi, jeho střelu na vzdálenější tyč z pravého kruhu Furch vyrazil.
14:35'
Úmyslný ofsajd teď stěhuje hru do obranného pásma Komety.
13:56'
Flek opět nasadil rychlé tempo a zakončoval z levé strany, branku však vysoko přestřelil.
13:33'
13:25'
Flek v rychlém brejku usiloval o uvolnění Cingela, avšak finální přihrávku zablokoval Zile.
13:00'
Další litvínovský pokus o nápor brněnská obrana úspěšně eliminovala.
12:00'
Kučeřík byl blízko vyrovnání, jeho prudkou ránu z první však pohotově zachytil lapačkou Tomek!
10:57'
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva otevírá skóre zápasu! Protiútok Litvínova vedl Ondřej Kaše a předal puk k mantinelu Hlavovi, ten si všiml najíždějícího RADIMA ŠALDY, který z hranice pravého kruhu spíš bekhendově nahodil puk na brněnskou branku, ale Furch zachycení puku do své lapačky podcenil, a kotouč rozvlnil síť brněnské branky. Asistence: Nicolas Hlava, Ondřej Kaše.
10:37'
Cingel zablokoval Hlavovo nahození mimo ledovou plochu, vhazuje se před Furchem.
09:55'
Brněnská obrana zvládla zneškodnit další pokus o litvínovskou kombinaci, hosté mají velmi těžké dostat se k přímému ohrožení Furchovy brány.
09:00'
Ščotka teď čistě hitoval Davida Kašeho, za což si vysloužil potlesk domácích fanoušků.
08:35'
Hlava na slepo hledal před brankou Brna Davida Kašeho, ten ji sice nezpracoval, ale Litvínov se snaží bojovat o prostor pro kombinaci.
07:50'
Brno se snaží být aktivní a poprvé v utkání se delší dobu drží před Tomkem.
07:38'
Pospíšil zpoza branky připravil možnost ve slotu pro Kollára, brněnský útočník neváhal a okamžitě zakončil, ovšem důležitý zákrok pro Vervu předvedl i brankář Tomek, jenž si pohlídal prostor u bližší tyče!
07:21'
Gazdovu střelu od modré čáry přizvedl do ochranné sítě Havelka, následuje komerční přestávka.
07:15'
Kometa se snaží se soupeřem srovnat tempo hry, k zakázanému uvolnění poprvé došlo také na straně Litvínova.
06:24'
Martin Zaťovič – 2 min., hrubost.

Marek Baránek – 2 min., hrubost.
06:24'
Slibná kombinace Brna, kterou však na poslední chvíli zastavil obětavým zákrokem litvínovský obránce! Cingel poslal z osy puk doleva na Fleka, ten se ještě snažil vyšperkovat akci pro číhajícího Zaťoviče, ale tuhle finální přihrávku zablokoval Kevin Czuczman a Tomek si kotouč pohlídal.
05:46'
Verva ovšem nepovolila domácím dlouhodobější pobyt před Tomkem, na druhou stranu vyvezl kotouč Jurčík a dostal se i k zakončení, které však skončilo mimo brněnskou klec.
05:27'
Kometa po delší době v útočném pásmu, nahození Gazdy skončilo mimo.
05:04'
Litvínov si i v plném počtu hráčů drží územní převahu, další střelecký pokus hostů zaznamenal od modré čáry Kevin Czuczman, Furch byl opět na svém místě připraven zasáhnout.
04:44'
Další zakázané uvolnění Komety v úvodních minutách zápasu.
04:14'
Kometa první oslabení ustála, v závěru přesilové hry ještě pálil od modré čáry Ondřej Kaše, Furch jeho ránu vyrazil a následně už Brno přešlo do útočného přechodu.
03:54'
David Kaše posílal puk na hranici brněnského brankoviště, kde číhal Hlava, ale druhému jmenovanému se nepodařilo tuhle přihrávku usměrnit.
03:25'
Brno vyhazuje.
03:01'
Litvínov se vlastní vinnou dostal z obranného pásma.
02:43'
Chemici už jsou usazeni v útočném pásmu, střela Koblasy skončila mimo.
02:16'
Kometa hned po vhazování dostává kotouč z obranného pásma.
02:14'
První přesilovou hru této série si zahraje Litvínov, v rohu útočného pásma Tomáš Vincour za hranicí pravidel atakoval Ondřeje Kašeho a půjde si sednout na dvě minuty za nedovolené bránění.
01:55'
První akce Komety stála za to, Flek si najel do volného prostoru a nechal puk za sebou pro Ščotku, jeho ránu z osy Tomek vytěsnil, každopádně domácí tým má opravdu hlučnou podporu při přechodu středního pásma.
01:24'
Kometa znovu odráží aktivitu hostů pouze za cenu zakázaného uvolnění.
01:03'
Chemici kroužili v útočném pásmu, jejich akci zakončil David Kaše střelou z levé strany, lapačka Furcha byla na místě.
00:42'
Kometa úvodní snahy hostů odráží za cenu dvou po sobě jdoucích zakázaných uvolnění.
00:01'

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Holland, Kučeřík, Moro, Kaňák – Pospíšil, Kollár, Moses – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Vincour, Marcinko (A), Kos – Okál, Zbořil, Kohout.
Trenér: Modrý

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Demel, Šalda, Baránek, Czuczman, D. Zeman, Strejček – Kirk, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (A) – Kudrna, Jurčík, Abdul – Zygmunt, Gut, Havelka.
Trenér: Mlejnek

Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Brejcha, Špůr.
BRNO vs LITVÍNOV

Hezkou neděli z Brna! Dnešním dnem se rozjíždí i zbylé dvě čtvrtfinálové série v play-off Tipsport extraligy. Kometa jde znovu do akce po 14 dnech. Litvínov si cestu do čtvrtfinále musel vybojovat v předkole s Plzní, které ale zvládl v nejkratším možném čase a měl také možnost se na soupeře připravit. Oba kluby dělil v konečné tabulce po základní části rozdíl pouhých tří bodů a dá se očekávat, že bychom mohli být svědky vyrovnané série.
Vzájemné zápasy 2023/2024:

3. kolo: Brno – Litvínov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
16. kolo: Litvínov – Brno 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
29. kolo: Brno – Litvínov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
42. kolo: Litvínov – Brno 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Aktuální sezona přinesla vyrovnanou bilanci ve vzájemných soubojích. Zatímco v první polovině základní části slavil Litvínov, Kometa zvládla odvety po novém roce. Proti Vervě se letos z brněnských útočníků nejlépe dařilo Kristiánu Pospíšilovi, který zaznamenal 4 vstřelené branky. Vyrovnaná série se očekává i v rámci čtvrtfinále mezi oběma tradičními kluby tuzemské elity.
HC VERVA Litvínov:

Litvínov si ve čtvrtfinále zahraje po dlouhých šesti letech, když poprvé od mistrovské sezony 2014/2015 zvítězil v sérii play-off a přes předkolo postoupil na úkor Plzně.

Chemici mají za sebou poměrně úspěšnou základní části, k úplně spokojenosti nejspíš na severu Čech scházelo umístění v elitní čtverce, které černožlutým uteklo opravdu jen o vlásek. Nicméně zlepšení Litvínova je oproti posledním ročníkům značné. Klubu vyšla sázka na zvučné posily. Bratři Ondřej a David Kašovi se stali hlavními tahouny klubu, když starší Ondřej dokonce s bilancí 23+31 skončil na 3. místě v kanadském bodování. Mladší David nasbíral celkem 43 kanadských bodů. Nejlepším střelcem mužstva byl v dlouhodobé fázi Petr Koblasa s celkovým počtem 24 vstřelených branek. V předkole s Plzní pak hned třikrát mířil do černého Liam Kirk, který tak po 19 trefách v základní části přesáhl hranici 20 vstřelených branek, kterou v Litvínově pokořil také Nicolas Hlava, mezi opory Vervy pak určitě můžeme zařadit také Jindřicha Abdula (12+26).

Komplikací pro Litvínov je disciplinární trest produktivního zadáka Janise Jakse, který nezasáhne do první čtyř utkání. Během předkola však produktivně podporoval útok Marek Baránek (1+3). Verva v reakci na Jaksův trest stáhla z jihlavské Dukly Jana Strejčka. Užitečným členem litvínovské defenzívy je další Lotyš Kristaps Zile, který byl v základní části nejlepším hráčem mužstva bilanci +/- s pozitivní hodnotou 15 bodů.

Brankářskou jedničkou Litvínova je slovenský reprezentant a exbrněnský gólman Matej Tomek. V aktuální sezoně odchytal 39 zápasů, během základní části měl úspěšnost zákroků lehce pod 91 %, průměrně obdržel 3.04 branky na jedno utkání. V předkole byl však jistou oporou a ve třech duelech vyšvihl úspěšnost zákroků přes 96 %. Litvínov bude mít k dispozici také Šimona Zajíčka, jenž si letos v rámci Euro Hockey Tour odbyl i premiéru v dresu národního týmu
HC Kometa Brno:

Kometě se povedla druhá polovina základní části, kdy úspěšně stahovala ztrátu na elitní čtveřici až se ji podařilo proklouznout přímo do čtvrtfinále. Modrobílí tak nemuseli po pěti letech absolvovat předkolo a mohli se plně soustředit na přípravu pro čtvrtfinále.

Kometu při své druhé sezoně v klubu táhne reprezentant Jakub Flek, který ovládl kanadské bodování týmu se 45 body. Nejlepším střelcem se stal americký útočník Steve Moses s počtem 20 vstřelených branek. V Brně se dobře zabydlel také Lukáš Cingel (14+24) a kvarteto nejproduktivnějších útočníků doplnil také Kristián Pospíšil (17+18). Pro Brno budou klíčové také zkušenosti Martina Zaťoviče, kapitán Komety zasáhl do všech play-off svého týmu od roku 2017 a byl také u dvou titulu Brna z let 2017 a 2018.

V aktuální sezoně se Kometa mohla opřít také o mimořádnou podporu produktivity ze strany obránců. Pouze o jeden gól od extraligového rekordu zůstal Daniel Gazda, jehož 17 branek je ale i tak na pozici obránce skvělá vizitka. Výrazně se zapojil další reprezentant Jan Ščotka (4+28).

Úspěch Moravanů v sérii bude jistě ovlivňovat výkon zkušeného brankáře Dominika Furcha, jenž 31 utkáních vychytal úspěšnost zákroků na hodnotu 91.90 %, průměrně inkasoval 2.20 branek na utkání. Pod Špilberkem také během sezony objevili extraligový potenciál v juniorovi Janu Kavanovi, který tým podržel při zranění jedničky Furcha a ve 12 duelech zaznamenal úspěšnost zákroků přesahující 93 %.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.