Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Č. Budějovice - 17. března 2024   15:00

Třinec
43:05' Nedomlel (M. Růžička) • 59:55' Nestrašil (Voženílek)
Č. Budějovice

Úspěšně tedy do série vstoupili obhájci titulu, kteří se ujímají vedení 1:0 na zápasy. Druhé utkán na sebe nenechá dlouho čekat – už v pondělí 18. března 2024 od 17 hodin se diváci opět sejdou ve Werk aréně. Do té doby se mějte pěkně!

Trestné minuty 2:2
Tak utkání nakonec končí vítězstvím domácích a troufám si tvrdit, že zaslouženým. Utkání sice nabídlo jen dvě branky, ale šancí jsme nakonec viděli poměrně dost a na tento "umělecký dojem" zvítězili domácí. Měli víc vyložených šancí, hosté se snažili, byli aktivní, ale do předbrankového prostoru se dostávali minimálně. Zápas rozhodla premiérová branka Richarda Nedomlela ve třineckých barvách. Domácí pak zbytek utkání zkušeně odbránili, uhájili svou branku i při obrovské skrumáži Motoru z poslední minuty a skóre nakonec pojistil Andrej Nestrašil do prázdné branky. Premiérou je i čisté konto Marka Mazance, které bylo jedno první v play off v kariéře za Třinec.
Nejlepší hráči utkání: Adam Smith – Dominik Hrachovina.
59:55'
Třinec právě vstřelil branku!
Rozhodčí rozpažili. Hráči Motoru puk do sítě nedostali, a tak platí gól ANDREJE NESTRAŠILA do prázdné branky. Asistence: Daniel Voženílek. Stav utkání 2:0.
59:55'
Neuvěřitelné! Neuvěřitelné! Hosté vyvinuli obrovský tlak, puk byl v brankovišti, na něm Mazanec a na něm snad všichni hráči v poli. Rozhodčí byl u branky, ale nechával plynout hru. Nakonec se puk dostal mimo, Voženílek vyblokoval střelu Motoru a do prázdné branky dovezl puk Nestrašil. Rozhodčí ale jdou situaci zkontrolovat na videu. Buď rozhodnou, že puk v obrovské skrumáži Motoru přešel brankovou čáru a bude vyrovnáno, nebo ne a bude platit Nestrašilův gól na 2:0. Uvidíme, zatím situaci zkoumají u videa.
59:07'
Hosté si vybírají oddechový čas. Budou hrát v šesti, vhazovat se bude po pravici Mazance.
Dnešní utkání je vyprodané – zápas sleduje 5 400 diváků.
59:00'
Hrachovina míří na střídačku a Motor hraje v šesti.
58:36'
Podruhé už je icing signalizován, puk ale za čáru nedojede a hrát musí Kachyňa.
58:20'
Nedomlel nahazuje do útočného pásma, icing to není.
58:01'
Růžička odzbrojil Štencela a domácí mohou tlačit puk dopředu.
57:26'
Hosté získali nahozený puk za vlastní brankou, ale Kachyňa přitom zlomil hůl. Helewka získal zadarmo puk a posílá jej zpět.
56:37'
Gulaš s Gulašim nevytvořili akci ve středním pásmu, a tak Dravecký okamžitě poslal puk na Hrehorčáka. Jeho střelu z pravé strany Hrachovina kontroloval.
55:51'
Cienciala získal za brankou puk a okamžitě jej poslal do slotu, kde byl nekrytý Růžička. Jeho střela z první míjí těsně levou Hrachovinovu tyč.
55:17'
Pech se dostal na vlastní modré do potíží, ale aspoň poslal puk dopředu a vyřešil největší oheň.
54:42'
Nedomlel poslal puk do jízdy na modrou Helewkovi, tomu ale pak utekl puk do strany a následně mu nevyšla přihrávka do hloubi pásma, kterou sbírá Simon.
54:07'
Gulaši dal do jízdy Ordošovi, který objel Draveckého a následně střílel z pravé strany. Mazanec odrazil do ochranné sítě.
53:50'
Kotouč odrazem o plexi končí z třineckého pásma v hledišti a je vyhlášená poslední komerční přestávka normální hrací doby.
53:27'
Vráblík, Štencel, ... Českobudějovičtí se snaží o aktivní hru a střelbu. Gulašovu střelu vyblokoval Daňo a ještě se snažil hostujícího kapitána prohnat ve střední zóně.
52:54'
Teď už to ale icing Třince je.
52:39'
První třinecká formace vystrčila růžky a prohnala hosty až za jejich branku. Ti pak dostali puk do středního pásma, odkud se nepovedla přihrávka Nestrašila zpět dopředu. Rozhodčí ale vyhodnotili, že hostující pětice mohla hrát, a tak rozpažili.
51:50'
Domácí zavezli puk do bezpečí a střídají. Akci hostů rozjede Pech.
51:22'
Puk se dostal na levý kruh ke Gulašimu. Jeho střela byla zablokována. Další akci hostů rozjíždí Kubík.
50:58'
Hosté dostali puk do pásma, odkud jej okamžitě vypálil na icing Kundrátek.
50:34'
Z rohu vypadl puk k Přikrylovi, který se jej snažil poslat na třineckou branku, ale do ochranné sítě jej přizvedl Růžička.
49:54'
Hudáček získal ve středním pásmu puk a vypadalo to na akci dva na jednoho, třinecký forvard ale nedostal kotouč na Ciencialu na druhé straně přes zadek ležícího Doudery.
49:23'
Domácí teď naháněli puk kolem hrazení ve vlastním pásmu, nemohli se na něj dostat ani hosté. Nakonec Helewka s Nedomlelem dostali puk do mezinárodních vod.
48:43'
Dvakrát puk u Vráblíka na modré čáře. Jednou se jednalo o příliš vysoké nahození, podruhé kotouč zneutralizoval Mazanec.
48:20'
Opět. Adámek s Poláškem tentokrát volejbalově dostali puk do střední zóny.
48:07'
Náznak aktivity Motoru v útočném pásmu, Hrehorčák posílá puk na icing.
47:48'
Kundrátek s Hrehorčákem čistili obranné pásmo a po vyseknutí kotouče slovenským forvardem byli v ohrožení fotografové mezi střídačkami. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
47:09'
Po icingu Motoru vhazování po pravici Hrachoviny.
47:04'
Vrána nabíjí, Smith střílí z levého hrazení. Emoce jsou zjitřené, stav je těsný a boj tuhý.
46:20'
Další velká šance domácích! Puk měl na holi Cienciala, ale Hrachovina se proti němu dokázal přesunout.
46:02'
Doudera s Vráblíkem rozjíždějí akci hostů, teď se snaží být aktivní motor. Na druhou stranu tlačí puk Hudáček s Růžičkou.
45:09'
Obrovská šance Smithe poté, co Hrehorčák s Draveckým dostali puk z rohu. Kanadský obránce nedal ze slotu proti přesunujícímu se Hrachovinovi.
44:42'
Vránova formace teď dělala potíže hostům v jejich pásmu, nakonec se vystavili do ofsajdu. Následně je k vidění drobná rozmíška u českobudějovické střídačky, ale nic dramatického. Ani po téměř tři čtvrtě hodině hry ani jeden tým dosud nehrál přesilovku.
44:00'
Štencel s Přikrylem měli co dělat, aby prošli středním pásmem dobře bráněným domácími hráči. Následně z pravé strany střílí nepřesně Gulaš.
43:31'
Ofsajd přerušuje postupující akci hostů.
43:15'
A hned náznak další šance. Dravecký získal puk a Čacho se jej snažil dostat před branku, kde ale chyběl spoluhráč.
43:05'
Smith zatáhl puk do útočného pásma a hledal spoluhráče. Kotouč se dostal k Růžičkovi, který křížně poslal kotouč na druhou stranu na RICHARDA NEDOMLELA. Jeho svižná střela z pravého kruhu se ujala a rozvlnila síť Dominika Hrachoviny. Nedomlel si první gól ve třineckých barvách schoval na důležitý okamžik. Asistence: Martin Růžička. Stav 1:0.
42:20'
Třinečtí se teď marně snažili založit útočnou aktivitu. Nakonec puk získává Vráblík před Voženílkem a uklidňuje hosty.
41:43'
Další icing domácích.
41:25'
Domácí se nadvakrát dostali do pásma, ale celou situaci zhatila nepovedená přihrávka Poláška na Hudáčka.
40:54'
Kundrátek poslal prudký puk po hrazení až na icing a přestože ukazuje, že Vráblík hrál, zřejmě to tak nebylo, protože sudí rozhodnutí nezměnili.
40:34'
Domácí hned začali náporem. Nestrašil ani Smith ale nedostali puk na branku ani před ní, kde číhal Růžička.
40:01'
I třetí třetina začala vhazování mezi hole Nestrašila a Harrise. Stejně jako na začátku druhé třetiny uspěl domácí hráč.
40:01'
V Třinci skončil přestávkový program, za chvíli se vrátí na led rozhodčí a potom i hlavní aktéři dnešního zápasu, tedy hráči obou týmů. Hra bude třetí třetinou pokračovat zhruba za dvě a půl minuty.

Vhazování 17:14
Po skončení druhé třetiny můžeme směle konstatovat, že jsme sledovali zajímavější dvacetiminutovku, než byla ta první. Ale stále po čtyřiceti minutách plná Werk arena čeká na gólovou situaci. Ze šancí na domácí straně zmiňme akci Hudáčka s Ciencialou z páté minuty, Nestrašilův svižný pokus z pravé strany z minuty osmé nebo Helewkův postup ze strany o tři minuty později. Hosté ale také nebyli bez šancí – Ordoš byl sám před Mazancem, šance měli také Doudera a Harris. Viděli jsme už také vyloučené, ale Daňo s Vráblíkem tam šli za společné nepovolené aktivity, přesilovka tak k mání dnes ještě nebyla ani na jedné straně.
40:00'
39:33'
Rychlá akce hostů. Štencel z levého kruhu poslal puk na Mazance a tomu kotouč napoprvé vypadl. Než jej ulovil do lapačky, snažili se hosté dorážet, byli ale pokrytí.
39:02'
Adámek zastavil rozehrávku Motoru a poslal puk zpět za branku hostů, kde jej loví Hrachovina.
38:29'
Gulaš dostal puk na pravou stranu, měl rychlost, tak to zkusil přes Nedomlela. Kotouč ale projel do rohu, třinečtí hokejisté si prostor před brankou pohlídali.
37:54'
Vyloučeni Marko Daňo (TRI) a Roman Vráblík (CEB), oba na dvě minuty za hrubost. Pokračujeme v pěti na obou stranách.
37:54'
Hosté ztratili puk v útočném pásmu a vypadalo to na akci dva na nikoho. Daňovi se ale nepovedla úplně přihrávka na Romana, respektive ten dlouho zpracovával puk. Skončil za brankou, ale zkusil to hned zpět na první tyč a puk skončil pod Hrachovinou. Následně se tam hráči obou stran chytli a nyní téměř po 38 minutách hry uvidíme první vyloučení.
37:10'
Hudáček na puku na levém kruhu, ale nezkoušel střelu, spíš nahrát kolegovi k tyči. Třinecký spoluhráč ale kotouč minul.
36:59'
Tlak kombinované čtvrté formace domácích. Dvakrát se o nahození snažil Marinčin.
35:46'
Domácím teď pomohl Mazanec dlouhou rozehrávkou po hrazení, pro kterou musel Toman.
35:13'
Domácí teď efektivně bránili hostům dostat do jakékoliv akce. Následně nahazoval z dálky Přikryl, aby získal aspoň vhazování v útočném pásmu a to se mu povedlo.
34:40'
Puk u Hrachoviny a je přerušeno.
33:58'
Akci dva na jednoho na druhé straně zhatil domácím Doudera, který nedovolil přihrávku Voženílka na Růžičku, ani přímé zakončení prvně jmenovaného.
33:40'
Brant Harris si najel puk nahozený a odražený od zadního hrazení a z pravé strany střelou z první ohrozil Mazance!
33:26'
Čacho za brankou odzbrojil Gulašiho, předal puk Draveckému, který nabil na modrou Nedomlelovi. Jeho střela byla hodně nepřesná.
32:53'
Domácím nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
32:21'
Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
32:00'
Krátký pobyt Motoru v útočném pásmu a dvě tři nebezpečné pokusy. Vše končí střela Milana Doudery z levého kruhu, která těsně minula horní patra Mazancovy branky.
31:25'
Roman uvolnil Helewku, který postupoval před Hrachovinu ze strany. Naznačoval a hledal místo, ale jeho pokus mezi betony hostující brankář pokryl.
30:11'
Drobný závar po nahození před branku, kde byl Růžička. Následně musí Smith pro puk do vlastního pásma.
29:59'
Čacho s Draveckým ohrozili Hrachovinu, tomu puk vypadl z lapačky a následně se zamotal Douderovi mezi nohama. Než hostující brankář skočil po puku, trochu se tam chlapci pošťouchali.
29:16'
Kundrátek se snažil jednoduše dostat puk odrazem z pásma, ale to se mu nepovedlo. Zastavil jej Beránek a poslal kotouč na Mazance. Propagační nahození třinecký brankář chytá a hosté mají buly v útočném pásmu.
28:51'
První drobná rozmíška zápasu před Hrachovinovou brankou. Ale taková spíš zdvořilostní. Bude se vhazovat po levici českobudějovického brankáře.
28:43'
Růžička s Voženílkem získali puk, který okamžitě poslali na modrou. Tam jej ale ani skokem nezastavil Smith a sbírá jej Mazanec ve svém pásmu.
28:18'
Domácí přežili nebezpečné Kubíkovo nahození před třineckou branku a na druhou stranu se hru snaží otočit Nestrašil.
27:55'
Kotouč mimo hřiště, hra bude pokračovat po komerční přestávce.
27:48'
Další tlak domácích! Ti dokázali rychle otočit hru z vlastního pásma, do úniku se tlačili Daňo s Voženílkem. Ten před puk do druhé vlny Nestrašilovi, který se snažil ohrozit Hrachovinu přes bránící dvojici hráčů před brankou.
27:16'
Další nebezpečná pasáž domácích. Cienciala se několikrát tlačil do zakončení, ale byl zablokován. Následně střílel z levého kruhu Helewka, kotouč zblokoval Pýcha.
26:24'
Helewka šikovně odzbrojil Douderu, ale následně nedostal před branku puk přes Kachyňu.
26:11'
"Dlouhý" ofsajd domácích vrací hru před Mazance.
26:00'
Adámek prohrál s Vopelkou za brankou Mazance souboj o puk a ten se přes Douderu dostal ke Kachyňovi. Jeho slabou střelu se zlomenou holí ale domácí pohlídali.
25:02'
Teď dvakrát v akci Simon. Nejprve v útočném pásmu v rohu tlačil na Marinčina, aby na něm získal puk. Následně musel zpátky po levém hrazení před Voženílkem.
24:38'
Hrachovina před Růžičkou přikrývá puk a uklidňuje z pohledu Motoru situaci.
24:20'
Cienciala se tlačil před branku z levé strany, kotouč mu byl vypíchnut. Hrachovina pak následně pravděpodobně paží zabránil dorážce Hudáčka zblízka v cestě do sítě.
24:00'
Hudáček se na pravé straně na modré čáře natlačil před bránícího hráče a poslal před brankoviště, ale bráněný Cienciala nasměroval puk mimo.
23:21'
Mazancův zákrok a přerušení hry po střele Ordoše z pravé strany.
23:09'
Harrisovi se nadvakrát přes Marinčina podařilo puk dostat před třineckou branku, kde byl úplně volný Ordoš. Ten ani nadvakrát nedostal kotouč do třinecké branky.
22:06'
Pechovo nahození od levého hrazení schoval na svém těle Vrána. Kotouč vypadl následně před Mazance, domácí obrana byla ale rychlejší než dorážející hráči Motoru.
21:29'
Na druhé straně z levé strany střílí Gulaš a od Adámka se puk dostal mimo hřiště.
21:18'
Domácí vyhráli buly a drželi se v pásmu na puku. Nakonec Hudáček zpoza branky takovou trochu ztracenou přihrávkou přes beka našel Helewku, který se snažil uvolnit a z levého kruhu prověřil Hrachovinu.
20:55'
Domácí drželi puk v pásmu, hru přerušuje Hrachovinův zákrok.
20:43'
Smith získal ve středním pásmu puk a po levém hrazení dal Voženílkovi. Ten předal Daňovi a šel střídat.
20:01'
I na začátek druhé třetiny poslali hosté druhou formaci, buly tentokrát vyhráli domácí.
20:01'
Všichni aktéři dnešního utkání se vracejí na ledovou plochu, první čtvrtfinále bude pokračovat zhruba za minutu druhou třetinou.
Druhá třetina bude zahájena cca v 15:51.

Trestné minuty 0:0
Úvodní třetina nabídla svižný hokej a velký boj, ale mnoho pohledných akcí a vyložených šancí nikoliv. Domácí v první třetině měli střeleckou převahu, vytvořili si i nebezpečnější situace před Hrachovinovou brankou. Na první opravdu velkou šanci jsme čekali až do konce dvanácté minuty, kdy spoluhráči z první třinecké formace uvolnili do nájezdu na Hrachovinu Voženílka. Hosté pak měli opticky možná trochu víc ze hry, ale domácím patřil závěr první dvacetiminutovky. Ciencialova formace podržela hosty na chvíli před brankářem a nejlepší pozici měl asi na slotu právě centr druhého domácího útoku. Gól v první třetině nepadl.
20:00'
19:57'
Kachyňa ještě dvakrát střílel od modré, ale obě střely byly zablokované a neohrozily třineckou branku.
19:48'
Kondelík s Gulašem zatáhli puk ještě na druhou stranu. Gulašovi se ale nepovedla přihrávka a následně Přikrylovi ani střela bekhendem. Mazanec v klidu kryje, ale bude tu ještě vhazování v útočném pásmu Motoru.
19:04'
Domácí jsou v závěru třetiny jednoznačně aktivnější. Daňo se snažil projít slalomem ze středního pásma. Následně dostal na slot nabito Cienciala, Hrachovina vyráží.
18:11'
Tuhý boj v pásmu Motoru. Hrehorčák posílá puk na modrou, ale ten ztečovaný končí ve středním pásmu. Tam míří Nedomlel, kterého stíhá Kubík.
17:37'
Další akce domácích. Marinčin dával svižný puk do brankoviště, kde stál Nestrašil a pravděpodobně on a ještě bránící hráč Motoru tečovali puk, který následně trefil Hrachovinu.
17:16'
Smith získal za brankou puk a snažil se zakončit okamžitě po objetí branky. Následně zřejmě sekl Hrachovinu přes rukavici dorážející Voženílek a Doudera bývalému spoluhráči vysvětluje, že to není hezké.
17:07'
Nestrašil objel pásmo a snažil se poslat puk do mlýnice před brankou, kde Hrachovinu ohrožoval Voženílek. Sražený kotouč pak poslal z levé strany do brankoviště Smith, ale Pýcha odrazil kotouč do ochranné sítě. Vhazování po pravici českobudějovického brankáře.
16:49'
Přerušení a buly v útočném pásmu domácích poté, co Hrachovina schoval puk do lapačky.
16:37'
Štencel odzbrojil Vránu s Romanem a okamžitě mířil na druhou stranu. Tam ale puk získal Adámek a spolu s Helewkou řeší nebezpečí ve třineckém obranném pásmu.
15:42'
Daňo se dostal až do slotu, ale měl puk na bekhendu a následná slabá střela Hrachovinu neohrozila.
15:25'
Smith ve středním pásmu zastavil puk a poslal dopředu Draveckého. Jeho střela z jízdy byla nepřesná a při střídání domácích se okamžitě na druhou stranu tlačil Kondelík. Individuálně ale před Mazance neprošel.
14:52'
Dravecký jel za volným pukem na modré čáře, prohnal trochu Pýcha, ale nakonec se vystavil do ofsajdu.
14:32'
Kondelík potočil v rohu trochu Nestrašila, uvolnil se a nabil Gulašovi. Jeho střelu Mazanec přes provoz hráčů před svou brankou neviděl, ale kotouč se odrazil do druhého rohu.
13:56'
Roman zablokoval Kachyňův pokus od modré, ale daleko se domácí ani přes dvojí nahození kotouče do útočného pásma nedostali.
13:08'
Pech předal ve středním pásmu puk do jízdy Kubíkovi, který po vstupu do útočného pásma zkusil poslat kotouč na Mazance. Odrazem o Kundrátka se ale kotouč dostal do ochranné sítě. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
12:32'
Nestrašilova formace se ještě snažila o držení kotouče, ale k šanci ani střelecké pozici se nedostali.
11:56'
První opravdu tutová šance se zrodila na útočné straně domácího týmu! Nejprve rozvíjeli akci za třineckou brankou hosté, ale Gulaš upadl a domácí otočili hru. Nestrašil s Růžičkou na modré čáře uvolnili Voženílka, který postupoval na Hrachovinu, ten jej ale vychytal zákrokem lapačkou.
11:13'
Na druhé straně se podařilo Ordošovi procedit puk mezi nohama bránícího Nedomlela a Mazanec musel vytasit svižný zákrok.
10:50'
Roman s Vránou zatáhli puk do pásma, ale Helewka následně za brankou nic nevymyslel a hosté se ubránili aktivitě Třince.
09:43'
Simon vytloukl bloky Adámkovi, ale následně vysunutí Daňa se nezdařilo. Akci domácích zastavil Vráblík.
09:25'
Nadějnou akci domácích zastavil ofsajd. Růžička byl v pásmu dřív, než tam s pukem vjel Voženílek.
08:49'
Hrehorčák prohnal Douderu v útočném pásmu Třince, ale následně Dravecký vyhnal Nedomlela do středního pásma. Na puku hosté.
V komerční přestávce si vysloužil potlesk zaplněného hlediště Jakub Jeřábek, který pozdravil třineckou hokejovou obec prostřednictvím natočeného vzkazu z nemocnice.
08:20'
Po Mazancově zákroku je vyhlášená komerční přestávka. Zatím hrajeme ve velmi slušném tempu a viděli jsme možná dvě tři přerušení.
08:06'
Hosté se snažili s první formací o tlak, ale následně vyvezl puk Adámek a icing zrušil Helewka, který byl první u puku.
07:12'
Náznak šance na obou stranách. Cienciala se před Hrachovinou nedostal k odraženému puku a na druhé straně musel Daňo čistit prostor před Mazancem po střele Štencela.
06:46'
Dravecký obtěžoval Douderu a pozdržel útok domácích. Všeobecné střídání.
06:04'
Kubík to zkusil proti přesile, ale ztroskotal kolem modré čáry. Marinčin rozjíždí akci domácích.
05:31'
Dlouho se bojovalo o puk v rohu obranného pásma hostů a následně se hrací náčiní dostalo na modrou čáru. Odtud poslal kotouč na teč před branku Kundrátek, kotouč byl ale hodně vysoký.
04:36'
Hosté založili první systematickou útočnou akci v útočném pásmu. Gulaš režíroval počínání Motoru a tvrdou střelou nejprve trefil Poláška a následně jeho pokus musel kontrolovat Mazanec.
03:45'
Koláček dostal puk do jízdy po levém křídle a svižnou střelou vyzkoušel Mazance. Ten puk vyrazil ramenem nad sebe a prostor před brankou následně vyčistili jeho kolegové obránci.
03:07'
Čacho si hodil puk před Gulašiho a následně se o něj strhla tvrdá mela v rohu obranného pásma Motoru.
02:34'
První třinecká formace se snažila o vysunutý forčeking a Voženílek přitom dost tvrdě trefil u hrazení Vráblíka. Hra pokračuje.
01:41'
Doudera s Přikrylem ztratili puk a přes Hudáčka se dostal dopředu Helewka. Z levého křídla poslal puk před branku, kde byl úplně volný Vrána, ale ten nedokázal zkrotit puk, aby ohrozil Hrachovinu.
01:19'
Prvním přerušením utkání je icing domácích.
01:04'
Kundrátkovi skákal puk ve středním pásmu a snažil se toho využít Kondelík. Hosté se ale na puk nedostali a dopředu se tlačil Cienciala.
00:40'
Domácí ale pak Motor přitlačili v jejich pásmu. Beránek s Gulašim puk vyvážejí do bezpečí.
00:14'
Hrachovina musel vyjet proti dlouhému kotouči do jeho pásma, protože první u puku by byl Voženílek. Hostující brankář to zvládl.
00:01'
Historicky první sérii mezi Třincem a Českými Budějovicemi v play off extraligy zahájil vhazováním hlavní rozhodčí Pilný. Puk padl mezi hole Andreje Nestrašila a Branta Harrise. Úspěšnější byl hostující centr.
00:01'
V Třinci probíhá předzápasový program, na led za malý moment nastoupí hráči obou týmů, rozhodčí již na ně čekají. Pak ještě zazní státní hymna a úderem třetí hodiny odpolední by první utkání čtvrtfinálové série Oceláři kontra Motor mělo začít.
Domácí trenér Zdeněk Moták se svým štábem spolupracovníků vsadili v brance na Marka Mazance. Obrana hraje v plném složení s výjimkou Jeřábka, kterému po těžkém zranění nohy z konce základní části skončila sezóna. V útoku v sestavě schází Kurovský. Českobudějovický realizační tým, který vede Ladislav Čihák, do branky dává Hrachovinu, v obraně chybí reprezentační obránce Hovorka. V útočních formacích hostům schází Hanzl, který nehraje od půlky února, a potrestaní Chlubna s Valským.

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Polášek, Šenkeřík – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, Vrána (C), M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký (A).
Trenér: Zdeněk Moták

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Pýcha, Gulaši, Kachyňa, Doudera (A), Vráblík, Štencel, Štich – Gulaš (C), Kondelík, F. Přikryl – M. Beránek, Harris, Ordoš – Kubík, Pech (A), D. Simon – Vopelka, Koláček, Toman.
Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lederer, P. Blažek.
Z kabiny Ocelářů

Základní část Tipsport extraligy je z pohledu Ocelářů už daleko. Pouze brněnská Kometa, která vstupuje do play off o dvě hodiny později než Třinec, musí čekat na start vyřazovacích bojů déle. Slezané jsou ale rádi, že se vyhnuli předkolu, které je loni stálo cenné síly, jejichž úbytek Oceláři s průběhem play off pociťovali. „Když se řeknou Budějovice, napadne mě hezké město a místo, kde se narodil můj syn. Tým je trošku jiný, ale Pech s Gulašem zase prokazují svou kvalitu. Zápasy proti Karlovým Varům jsem sledoval,“ vzpomínal před startem čtvrtfinálové série na svého bývalého zaměstnavatele Daniel Voženílek. Jedním z témat, které hýbe třineckou hokejovou obcí před startem play off, je, kdo z brankářů sérii začne. Bez ohledu na to, na kterého muže nakonec trenéři ukážou, je mezi oběma třineckými brankáři dobrá chemie a z konkurenčního boje si spíš utahují: „Takové standardní postupy. Nařezáváme si tkaničky, hokejky…,“ smál se tématu Mazanec.

Poslední zápas Třince:

3. března 2024: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1/1:0)
Branky a nahrávky: 21. Cingeľ (Zaťovič), 51. Moses (A. Zbořil), 62. Marcinko (K. Pospíšil) – 26. M. Daňo (L. Hudáček), 46. A. Nestrašil (Martin Růžička, Voženílek).
Z českobudějovické kabiny

Motoru se nepodařilo v základní části skončit do čtvrtého místa, a tak se musely do čtvrtfinále play off kvalifikovat přes předkolo, kde jim byla soupeřem Energie. České Budějovice si s Karlovými Vary poradily v nejkratší možné lhůtě tří utkání, tedy podobně jako před rokem Oceláři s Litvínovem. Po kvalifikačním kole play off tak budou hráči Motoru ideálně rozehraní, v euforii a zároveň také mají dostatek prostoru (rovný týden) na odpočinek. „Měli bychom předvést nadstandardní výkony a snažit se je vyvést z jejich nastavení. Jejich tým je dlouho spolu a ví, jak se v play off chovat. V tom se jim musíme vyrovnat,“ sdělil pro média před startem série českobudějovický lodivod Ladislav Čihák. Jihočeši v sérii inkasoval hned tři dodatečné tresty – Ordoš si svůj dvouzápasový trest odpykal už v průběhu série s Karlovými Vary. Druhým potrestaným byl Tomáš Chlubna, který po druhém utkání dostal dodatečně dvouzápasový trest za zásah do hlavy nebo krku a zbývá mu odstát jeden zápas ještě ve čtvrtfinále. Jakub Valský za faul kolenem v utkání číslo tři dostal také jednozápasový distanc a také bude v úvodu série s Třincem chybět.

Forma v posledních 5 zápasech: V – P – V – V – V
Forma v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 6-1-0-3, skóre 38:32
Bilance v play off: 3 zápasy, 3/0, skóre 12:7
Bilance venku v play off: 1 zápas, 1/0, skóre 3:1
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš 6 (4+2)
Nejlepší střelec: Milan Gulaš, Brant Harris oba 4

Poslední zápas Českých Budějovic:

9. března 2024: HC Energie Karlovy Vary – Banes Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 49. O. Procházka (Kangasniemi, T. Rachůnek) – 3. Gulaš (Pech, Štencel), 37. Kondelík (Pech, Štencel), 50. Harris (M. Beránek, Pýcha).
Vzájemné zápasy v základní části

Vzájemné zápasy Ocelářů s českobudějovickým Motorem v základní části dopadly 3/1 na zápasy a 7/5 na body pro Třinecké, skóre bylo vyrovnané 11:11. Oceláři zahájili vítězstvím v pro ně neoblíbených samostatných nájezdech, když první vzájemný zápas, který se hrál v polovině října v Budvar aréně, rozstřihl nájezd Martina Růžičky. Třinečtí hokejisté pak dvakrát vyhráli na domácím ledě – nejprve 3:2 v normální hrací době (když ale málem prohospodařili tříbrankové vedení po první třetině) a následně 4:3 v prodloužení, které individuální akcí rozhodl Růžička. Poslední vzájemný zápas z konce února Ocelářům hrubě nevyšel – po dvou třetinách v Českých Budějovicích vyhrávali domácí 4:0, góly Daňa a Vrány z třetí části hry už jen zmírnily konečný výsledek – 5:2, což byl nejvýraznější výsledek mezi Třincem a Motorem v této sezóně.

15. října 2023: Banes Motor České Budějovice – HC Oceláři Třinec 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0/0:0)
Branky a nahrávky: 50. Valský (Pech, M. Doudera) – 39. Martin Růžička (Voženílek), roz. sam. náj. Martin Růžička.

1. prosince 2023: HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Voženílek (Pánik), 17. Kundrátek (Doktor, Miloš Roman), 19. Čacho (Marinčin) – 38. Ordoš (Gulaš, Kondelík), 55. M. Toman (Kachyňa, M. Doudera).

19. ledna 2024: HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 4:3 po prodl. (0:2, 3:0, 0:1/1:0)
Branky a nahrávky: 26. A. Nestrašil (Martin Růžička, J. Jeřábek), 34. Voženílek (J. Jeřábek, Martin Růžička), 35. Miloš Roman (Voženílek, Martin Růžička), 61. Martin Růžička (Voženílek, Smith) – 4. Kachyňa (M. Toman), 15. Kubík (Pýcha, Hovorka), 48. Kubík (Ordoš, Štencel).

27. února 2024: Banes Motor České Budějovice – HC Oceláři Třinec 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. F. Přikryl (Štencel), 19. Pýcha (Harris, Kubík), 27. Ordoš, 38. Gulaš (Ordoš, Kondelík), 55. Ordoš (Pech, Štencel) – 54. M. Daňo, 58. P. Vrána (Miloš Roman, Marinčin).
Vítejte, vážení přátelé nejlepšího českého hokeje! Už je tady den, kdy také čtyřnásobní obhájci extraligového prvenství vstoupí do bojů o Masarykův pohár. V neděli 17. března 2024 od 15 hodin začne čtvrtfinálové série play off Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice. Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří vlastní vstupenku na tento zápas, nebo jste se nerozhodli jej sledovat prostřednictvím televizního přenosu, nechte se pozvat k našemu textovému přenosu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.