Ode mne je to z Kladna vše, přeji vám hezký zbytek úterního večera.
Třetí čtvrtinu soutěže začíná Kladno úspěšně. Nejlepšími hráči zápasu jsou Jan Hlaváč (KLA) a Daniel Vrdlovec (SLA). Slávisté se ani ve třetí třetině nezmohli na velký tlak a ve třetím vzájemném zápase této sezony poprvé nevyhrávají.
60:00
59:32
Nepříjemné nahození Valacha, které Chábera neudržel. Domácí se ale zbavili dotírajících hostů.
59:05
Patera těsně minul vzdálenější tyč.
58:47
Hosté na puku v útočném pásmu.
58:06
Štich nahodil od modré, teočvaný pokus ale branku minul.
57:42
Rudovský s Dragounem předvedli dobrou práci v útočném pásmu, vhazovat se bude před Furchem.
56:47
Vrdlovec posla puk skrz brankoviště, kde však hosté byli pohlídáni.
56:33
56:03
Poslední půlminutka z Růžičkova trestu.
55:36
Teď se ale Žejdl zjevil s pukem na holi před Cháberou, nedokázal ale zamířit vedle stojícího brankáře, který puk zachytil na svých bedrech.
55:19
Po sérii přerušení se Kladnu daří bránit modrou čáru.
54:33
David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
53:46
Teď zůstal na ledě ležet domácí útočník Eberle, rozhodčí si ale nedovoleného zákroku nevšimli, jestli vůbec nějaký byl.
53:17
Domácí už se zbytečně nikam neženou, ale účelně brání.
52:45
Úmyslný ofsajd kladenských Rytířů.
51:43
Tomica se dostal za kladenskou obranu, ovšem rozhodčí odpískali ofsajd.
50:50
Bajaruns našel mezi kruhy číhajícího Hlaváče a Furch vytáhl výborný zákrok.
50:32
Hlaváč natáhl puk na střed a prověřil Furcha.
50:20
Žejdl natáhl ke střele a Chábera nevěděl, kde má puk. Ten však zůstal kdesi v jeho výstroji.
49:24
Vladimír Růžička ještě posouval bekhendem na Tomicu. Puk domácí srazili do rohu, ale Tomica byl nebezpečně sám u levé tyče.
48:17
Skákající kotouč Chábera trochu nejistě krotil a raději přerušil hru.
47:35
Vladimír Růžička se vrhl do středu kladenské obrany. V tísni se dostal ke střele, kterou zastavil Chábera.
46:55
Machač na půl metru posunul puk na brankoviště Miloslavu Hořavovi, který ale Furcha nepřekonal.
46:01
Lukáčova nenápadná střela zaměstnala hostujícího brankáře.
45:35
Slávisté přešli modrou čáru nedovoleným způsobem, ofsajd.
44:53
Machač hezky posunul před branku, kde ovšem chyběl v pravý čas některý z hráčů Kladna.
44:17
Chábera se musel rychle přesunout k tyči, aby vytěsnil střelu Kadlece.
43:55
Jiří Doležal včas zastoupil cestu Kuchlerovi, který už by pádil sám na Furcha.
43:27
Oba celky střídají, u puku jsou hosté.
42:56
Tomica poslal za brankou k ledu Eberleho, ale vše proběhlo naprosto v pořádku.
42:26
Hezká klička Žejdla na modré čáře. Do jeho přihrávky se položil Krenželok, ale netrefil ideálně.
41:45
Zakázané uvolnění domácího výběru.
41:17
Skokan se probíjel před branku, ale byl atakován a proti přesile puk neudržel.
40:50
Bednář od mantinelu protáhl Cháberu.
40:01
Náskok Kladna po druhé třetině ještě vzrostl. Přesilovkovou trefu si na své konto připsal Jan Rudovský. Hosté budou muset ve třetí třetině zabrat, pokud chtějí z dnešního zápasu body. Poslední dvacetiminutovka začne v 19:38.
40:00
39:31
Kadlec z otočky vypálil po zemi, kde stačilo Cháberovi předem nastavit beton.
39:04
Chábera zasahuje proti nahození Šticha.
38:25
Petr Hořava trefil od modré brusle jednoho ze spoluhráčů.
37:54
Krenželok se z rohu natlačil před Cháberu, který ucpal mezeru mezi betony.
36:52
Lukáč se neprotáhl do pásma Slavie.
36:20
Sražená střela od modré skončila na výstroji Kaberleho.
35:02
Zakázané uvolnění sešívaných.
35:29
Kladnu narostla křídla a na jeho hře se to podepisuje.
34:50
Machač zapracoval za brankou, po jeho přihrávce střílel Doudera, ale jeho pokus neprošel na branku.
33:57
Miloslav Hořava už potřeboval jít střídat, a proto se nezapojil do další ofenzivní akce Rytířů.
33:09
Slavia bude muset trochu přidat směrem dopředu, kde dnes příliš aktivní není.
32:28
Doudera se krásně protáhl do útočného pásma. Jeho akci zakončil Hlaváč, ale Furch předvedl dobrý zákrok.
31:48
Kladno právě vstřelilo branku!
Patera vyslal od modré další střelu, kterou před Furchem přesně tečoval JAN RUDOVSKÝ. Asistence: Pavel Patera, Jiří Kuchler.
31:34
Paterova střela nebyla přesná.
30:27
Hosté se dostali do přečíslení, ale přihrávka Bednáře na Žejdla byla příliš dlouhá.
30:18
Pavel Kolařík (SLA) dostává dvě minuty za držení.
29:42
Vladimír Růžička byl tísněn Lukáčem, ale do zakončení se přesto dostal. Jeho pokus však postrádal přesnost.
29:22
Kaberle přibrzdil Bednářovu rozehrávku a tím se hosté dostali do ofsajdu.
28:27
Wharton od modré netrefil branku, hosté poté museli pásmo kvůli ofsajdu vyklidit.
28:04
Zbylou část oslabení zvládlo Kladno na jedničku.
27:06
Kadlec výborně našel Bednáře, který jak na zlatém podnose předložil Krenželokovi, jenž však netrefil puk před prázdnou brankou.
26:37
Hlaváč přečetl kombinaci Slavie a poslal puk přes všechny čáry.
26:04
Tomáš Kaberle (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
25:51
Následně byl faulován Bednář, hosté mají výhodu.
25:33
Dobrá obranná práce Kaberleho.
25:06
Zakázané uvolnění Kladna.
24:22
Dragoun nahrál v akci tři na jednoho, ale domácí promáchli před poloprázdnou brankou.
23:53
23:29
Zatím nejméně povedená přesilová hra domácích.
22:36
Rytířům se zatím nedaří dostat se do útočného pásma.
21:53
Jiří Doležal (SLA) dostává dvě minuty za podražení.
21:02
Kladno začíná tam, kde skončilo v první třetině, tedy tlakem v útočném pásmu.
19:24
Hosté zbytek oslabení dohráli bez potíží.
20:01
První třetina patří do hokejové minulosti. Středočeši dnes působí jako úplně vyměněný tým, dali dvě branky a zejména u druhé bylo vidět, že se jim vrátila na hokejky pohoda. Přesto ale start zápasu nebyl lehký. Hosté udeřili v podstatě z první akce. Domácí si ale přichystali dvě odpovědi. Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
20:00
19:20
Kombinace Kuchlera s Paterou na pětníku. První jmenovaný našel před brankou Rudovského a jen rychle Furchovo přesunutí zabránilo další trefě Kladna.
19:00
Puk se ocitl na střídačce Slavie. Přesně minutu před koncem třetiny.
18:26
Dragoun dorážel těsně mimo. Hosté už jsou ve čtyřech.
18:19
Kyle Wharton (SLA) dostává dvě minuty za zdržování hry.
18:07
Bajaruns našel Dragouna, Furch vyrazil.
17:42
Dobrá souhra speciální formace. Patera zblízka těsně přestřelil.
17:24
Domácím znovu chvilku trvalo, než dostali puk do pásma Slavie.
16:38
Bajaruns dorážel střelu Davida Růžičky, ovšem sám před brankou poslal puk mimo.
16:25
Dávid Skokan (SLA) dostává dvě minuty za hákování.
16:14
To byla hokejová paráda. Pavel Patera znovu potvrdil svou hokejovou genialitu, když mohl zakončovat bekhendem, ale poslal puk na zadní tyč, kde MILOSLAV HOŘAVA zakončil do prázdné branky. Asistence: Pavel Patera, Jiří Kuchler.
15:42
Bednář se neprosadil v souboji s Petrem Hořavou.
15:13
Teď už mohou vystřídat. Vladimír Růžička dokonce prověřil Cháberu.
14:53
Dragoun trefil boční síť, hosté v pěti, ale značně unavení.
14:06
Až teď. Doudera se rozhodl ještě přihrávat, následnou ránu Davida Růžičky však Furch viděl.
13:47
Furch si nemusel zatím připsat ani lehký zákrok.
13:23
Nahozené puky sbírají hosté v klidu za Furchem.
12:47
Dragoun ubránil Daniela Vrdlovce (SLA), který se poté chtěl domácímu útočníkovi vymanit, jenže ho trefil hokejkou do obličeje a dostává dvě minuty.
12:22
Černošek od modré natáhl ke střele, kterou ale Furch ukryl do lapačky.
11:43
Chábera vytáhl po dlouhé době zákrok proti střele Kadlece.
11:21
Bajaruns s Daleckým předvedli výbornou práci u mantinelu. Lotyšský forvard poté zpoza branky oslovil nikým nehlídaného JANA HLAVÁČE. Na jeho střelu po zemi neměl Furch nárok dosáhnout. Asistence: Lauris Bajaruns, Jan Dalecký.
10:39
Druhý útok Kladna je zatím nejaktivnější. Ani z dalšího střídání ale nevyplodil zajímavější šanci.
09:32
Miloslav Hořava netrefil před Furchem letící puk.
09:19
Furch zatím neměl důvod předvést nějaký klíčový zákrok.
08:11
Slušný závar druhé formace skončil nepřesnou ranou Petra Hořavy.
07:50
Kladno se uchyluje k nahazovaným kotoučům. Jiná cesta přes pevnou obranu asi nepůjde.
06:48
Krenželok se z úhlu tlačil do zakončení. Puk skončil na síti, kam poté Vladimír Růžička poslal Kaberleho. Domácí mu ale rychle vysvětlili, že něco podobného trpět nebudou.
06:25
Stránský skokem zabránil zakázanému uvolnění.
05:36
Eberle zastavil za brankou Vladimíra Růžičku.
04:45
Střelu Bajarunse srazili hosté do rohu hřiště. Aktivita se však domácím vyčíst nedá.
03:56
Středočeši měli znovu problémy udělat si prostor před vlastní brankou, tentokráte pro ně všechno dobře dopadlo.
03:37
Hosté se provinili příhrávkou rukou a jsou vykázáni do středního pásma.
02:58
Krenželok si dorazil vlastní střelu, ale dorážka mu nesedla.
02:28
Mohlo být srovnáno. Tečovaná střela Kaberleho skončila na tyči.
01:55
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté poprvé zavezli puk do pásma a vedou. Valach nahodil puk od modré a před Cháberou dostal spoustu času DANIEL VRDLOVEC. Asistence: Juraj Valach, Kyle Wharton.
01:17
Slávisté začínají hodně opatrně.
00:38
Hned po vhazování se natlačil před branku Rudovský. Jeho střela ovšem netrefila branku.
00:30
Kadlec se v rohu dostal pod tlak a přišel o puk. Střelu Davida Růžičky ale v pohodě zastavil Furch.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – D. Růžička, Kaberle, P. Hořava, Černošek, Doudera, Procháza, Kolařík – M. Hořava, Patera, Kuchler – Rudovský, Dragoun, Machač – Bajaruns, Dalecký, Hlaváč – Eberle, Lukáč, Havlíček.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Tomica, V. Růžička, Skokan – J. Doležal, Vrdlovec, Stránský – T. Doležal, Klhůfek, Tomek.

Rozhodčí: Jeřábek, Čech – Jindra, Skopal.
Ani pražané ale nemají ideální formu. Z posledních devíti zápasů uspěli jen jednou, když doma v nájezdech udolali Chomutov. Sešívaní ale měli přeci jen více nahráno a momentálně jsou se ziskem 38 bodů 9. Domácí na svého soupeře ztrácí 9 bodů.
Vzájemné zápasy se Slavií jsou v letošním ročníku hodně těsné, ale přesto oba duely vyhrála Slavia. V prvním kole porazila Kladno na jeho ledě 2:1, doma uspěla ještě méně gólovým výsledkem 1:0.
Na druhou čtvrtinu nebudou Rytíři vzpomínat v dobrém. Ze třinácti zápasů uspěli jen třikrát a v tabulce se propadli až na chvost tabulky. Horší jsou v tabulce jen Karlovy Vary a Chomutov, který však v neděli vyhrál právě na ledě Kladna.
Hezký večer z kladenského zimního stadionu. Dnešním dnem začíná už 3. čtvrtina soutěže, Kladno se doma představí proti pražské Slavii.