Sparta tak po prohře s Vítkovicemi podruhé v sezoně na domácím ledě na soupeře nestačila. Ten tak stáhl náskok domácích na čele tabulky na 9 bodů. Pozápasová děkovačka tedy dnes patří Hradeckým. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.
60:22
Mountfield právě vstřelil branku!
Tak to je sprcha pro domácí. Ve 22. vteřině hry po nedůrazném počínání obrany rozhoduje dnešní zápas doklepnutím do odkryté klece špatně pokrytý PETER MIKUŠ. Asistence: Tomáš Mertl a Rastislav Dej.
60:01
Další branku jsme už neviděli, i přesto, že v závěru k ní měli domácí hodně blízko. Hradec díky propracované defenzivě dnes neodjede z Prahy s prázdnou. O tom kolik bodů si domů poveze, rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy. Prodlužovat se letos na Spartě bude vůbec poprvé.
60:00
59:54
Time-out také pro Spartu.
59:51
Velká šance v závěru třetiny, vyraženou střelu od modré čáry dorážel sám před Kantorem Hlinka, ale gólman Hradce zachránil hostům alespoň bod!
59:31
Hradec si bere oddechový čas.
59:31
Po icingu Hradce se bude vhazovat v pásmu hostů.
59:10
Klimek si vyměnil puk s Ivanem Rachůnkem, jeho střele z pravého kruhu ale chyběl důraz.
58:08
Ofsajd Hradce, vhazuje se ve středním pásmu.
57:10
Sparťané teď zase na delší čas v pásmu hostů, Ti se však nakonec dokázali osvobodit...
55:54
Kumstát nejprve po nenápadné teči olízl tyčku Kantorovy branky, pak našel před brankou Buchteleho, ale jeho střela těsně minula horní roh branky!
54:51
Marha dostal přihrávku zpoza branky a mohl nasměrovat svůj tým ke třem bodům, ale souboj na brankovišti vyhrál gólman Sparty!
54:31
Chyba v rozehrávce Sparty, ale situaci vyřešil po střele od modré čáry Pöpperle svoji vyrážečkou.
54:00
Hradečtí jsou doslova zakopáni ve své třetině, brání,brání a brání...
52:52
Ton dostal přihrávku z rohu kluziště, ale puk vůbc netrefil.
51:06
Sparta za dvě minuty nevystřelila na branku a Šimánek je na ledě.
50:06
Zatím hodně slabé představení domácích v přesilové hře. Hradec bez problému kontroluje situaci.
49:06
Šimánek už je zpátky na ledě, ale hned může odjet na trestnou lavici. Dvě minuty za sekání.
47:55
Philipp se obtáčel kolem branky, bekhendem hledal spoluhráče, ale k jeho smůle byli v předbrankovém prostoru jen hráči v černém.
46:40
Rolinek měl rychlost a probil se až před Kantora, bekhendem jej však nepřekvapil!
45:53
Zakázané uvolnění hostů.
45:14
Oba týmy teď dobře střeží modré čáry.
44:30
Hostující Šimánek podle všeho zamířil na ošetření do kabin. Na střídačce totiž není.
43:19
Na ledě je první pětka domácích. Teď se ovšem po pozdním zásahu na modré čáře vystavuje do ofsajdu.
41:50
Třetí pětka domácích zaměstanala Hradec v jeho pásmu, do střelecké šance se ale nedostala.
41:16
Po jednom ze soubojů zůstal v rohu kluziště ležet hradecký Šimánek, rozhodčí hru přerušili a hostující obránce nakonec odjel po svých na střídačku.
40:32
Podlešák nepřesně nahrával a hosté zahajují třetinu zakázaným uvolněním.
40:01
Hradec dál praktikuje hru s těsným osobním přístupem a Sparta s tím má problémy. Navíc se hostům podařilo využít přesilovou hru, a tak půjdeme do třetí třetiny za nerozhodného stavu. Na gólové hody to dnes nevypadá, bude to dnes asi hodně těsný výsledek. Dozvíme se ve třetí části, která začne ve 20:08.
40:00
39:50
V závěru druhé části se hraje dlouho bez přerušení...
38:28
Sparta je kompletní.
37:45
Hosté teď dlouze kombinovali, ale nevymysleli nic a Sparta se osvobozuje.
36:28
Mertl se dostal do úniku a Philipp hasil situaci podražením. Rozhodčí je nekompromisní, domácí ale mohou být rádi, že z toho není trestné střílení.
36:00
Sparta teď zvýšila tempo, Hlinka ale trefil jen Kantora.
35:30
Hrade dál praktikuje úporný styl hokeje a znepříjemňuje Spartě rozehrávku.
34:10
Chybná rozehrávka a do zakončení se dostal Škoda, Pöpperleho vyrážečka však byla na místě.
33:21
Ton našel od mantinelu kousek za modrou najetého Rolinka, ten zkoušel střelu tahem, ale pálil jen do připraveného Kantora.
32:24
Ivan Rachůnek teď aktivním přístupem způsobil zmatky v obraně hostů, ta se však nakonec dokázala zformovat.
31:52
Sparta oslabení přežila a je v pěti.
31:12
Rychlá kombinace Hradce končí střelou Šimánka z mezikruží, kterou však domácí obrana sráží mimo led!
30:35
Tečovaná Ptáčkova střela způsobila Pöpperlemu trochu starostí, ten si však povyjel a zneškodnil ji...
29:52
A bude se znovu vylučovat. Tentokrát se provinil domácí Hrbas a inkasuje trest za podražení.
29:35
Sraženou střelu Pöpperle pokryl lapačkou, chtěl ještě rozehrát, ale rozhodčí už mu to neumožnili.
28:48
Hradec je kompletní.
28:30
Spartě se přesilovka nedaří, má problémy se vůbec dostat do útčeného pásma.
27:26
Těsně před Kantorem se po nahozeném puku natahoval Rolinek, ale nedokázal jej tečí usměrnit do branky!
26:48
Za brankou Hradce Mertl hákoval Hlinku a je tu přesilovka pro domácí.
26:40
Z pravého křídla se pokusil vypálit Hrbas, jeho střela je však sražena vysoko do ochranné sítě.
24:50
Hra je teď přece jen o něco otevřenější, ale chybí tomu gĺové šance. Ani jeden z týmů teď nedokáže jít do zakončení. Je to spíše boj než úchvatná hokejová podívaná.
23:10
Hradec z ničeho vyrovnává. Tečovaná střela od modré čáry překvapila Pöpperleho a zapadla k tyči domácí branky. Autorem gólu je TOMÁŠ MERTL. Asistence: René Vydarený a František Ptáček.
22:30
Švrček dostává dvě minuty za podražení a přesilovku si zahraje pro změnu Hradec.
22:00
Hradec je v pěti.
21:40
Buchtele v největší šanci přesilovky pálil z první z levého kruhu, ale branku o hodně minul!
20:30
Sparta vstoupila do druhé třetiny výhodou jednoho muže, ale zatím se jí moc nedaří.
20:01
V samotném závěru třetiny ještě sudí signalizoval trest pro Hradec, a Sparta tak vstoupí do druhé části přesilovkou. První třetina nabídla ne příliš atraktivní hokej, o něco aktivnější byli hosté, to však platilo jen do střeleckého úspěchu Pražanů. Pak se hra vyrovnala. Zápas pokračuje v 19:19.
20:00
20:00
Dvě minuty za hákování dostává hradecký Škoda.
19:30
V závěru třetiny se hraje v pásmu Sparty, ale bez šancí.
18:19
Akce první pětky končí střelou z levého kruhu, Kantor puk vyrazil jen před sebe a dlouho nevěděl kde leží. Nakonec se však zorientoval.
16:40
Bahenský to zkusil prosmýknout se mezi beky a vypálit na Kantora, ale přestřelil. K odraženému puku se už nedostal.
16:17
Ani Hradci se teď rozehrávka moc nedaří, Sparta zlepšila napadání.
14:34
Sparta právě vstřelila branku!
Kapitán Rolinek nejprve v jasné šanci trefil jen Kantora, o chvíli později ale Kumstát našel zpoza branky přesně najetého JAROSLAVA HLINKU a ten střelou k tyči nedal gólmanovi hostů šanci. Asistence: Petr Kumstát.
13:28
Hosté hrají dozadu zodpovědně. Celá pětka se teď vrátila a zastavila rodící se akci Sparty.
11:53
Vyražený puk mohl do z první vrátit na Kantora Ivan Rachůnek, ale pod tlakem bekhendem nestihl zakončit.
11:09
Po icingu hostů se hra stěhuje zpátky před Kantora.
10:40
Dej pálil z pravého kruhu a po Pöpperleho zásahu puk z boku olízl pravou tyčku sparťanské branky!
09:17
Klimek v ofsajdu, vhazuje se ve středním pásmu. Sparta má problémy s těsným přístupem hostujících hráčů a nedaří se jí přechod do útoku.
08:11
Hradec je lepší, o vzruch před brankou domácích se staral Mertl, ale situaci zachraňoval obránce Švrček.
07:24
Plášil pálí od modré a Pöpperle znovu kryje.
07:20
Nepřesná přihrávka na Ivana Rachůnka končí zakázaným uvolněním.
06:50
Sparta je v plném počtu.
06:45
Mikušova střela od modré končí v Pöpperleho lapačce. Gólman Sparty dobře viděl a neměl starosti.
05:50
Sparta se zatím dobře brání a první minutu v oslabení přežila.
05:23
Dejova tečovaná střela od modré čáry končí v Pöpperleho výstroji.
04:50
První přesilovku zápasu si zahrají hosté. Dvě minuty pro Philippa za nedovolené bránění.
04:23
Přihrávka mezi obránce přeskočila najetému Pechovi hokejku a akce sparťanů tak vyzněla do ztracena.
03:25
Obránce Krejčík prověřil Kantorovu pozornost střelou z levého křídla. Gólman hostů neměl problém.
02:53
Hradečtí se teď nastěhovali do pásma Sparty, ale nic vážnějšího nevymysleli.
02:23
Hraje se převážně ve středním pásmu, aktivnější jsou teď hosté.
01:05
Buchtele dostal přihrávku zpoza branky, ale puk mu před odkrytou klecí nesedl a trefil jen bránícího hráče hostů!
00:58
Po minutě kryje Kantor nahození ze středního pásma, vhazuje se po jeho pravici.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Král) – Hrbas, Pilař, Krejčík, Švrček, Philipp, Gřegořek, Žovinec – Rolinek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rachůnek T., Rachůnek I., Klimek – Forman, Simon, Bahenský – Procházka. Trenér: Jandač.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Harant, Mikuš, Pláněk, Jank, Ptáček, Plášil – Nedvídek, Šimánek, Mertl, Dej, Květoň, Marha, Červený, Podlešák, Langhammer, Škoda, Rousek, Knotek, Švihálek. Trenér: Draisaitl.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Komárek, Ondráček.
Pražský celek si drží stoprocentní bilanci...

Letošní extraligový ročník se přehoupne přes svou polovinu a vzájemnou konfrontaci Mountfieldu a Sparty uvidíme potřetí. V obou zápasech zvítězili Pražané 5:1.

Naposledy se oba týmy utkaly ve 14. kole. Na ledě Hradce Králové padla první branka až v polovině zápasu, ale tři branky během šesti minut rozhodly o vítězství Sparty. Dvě branky holešovického celku vstřelil Lukáš Klimek.
Sparta se po dvou zápasech vrací domů...

Holešovický celek vládne extraligové tabulce a všem soupeřům nahání hrůzu. HC Sparta Praha si drží desetibodový náskok na druhý Hradec, jenž se pokusí zúžit ztrátu. Pražané nasbírali už šedesát bodů a soupeřům nastříleli 114 branek, zatímco sparťanští brankáři propustili padesát střel svých soupeřů.

Sparta letos připomíná Leonidovu nekompromisní armádů bojovníků, která nezná slitování a kosí jednoho soupeře za druhým. Jejím Leonidem je útočník Petr Ton. Zkušený forvard nasbíral už šestatřicet bodů. S dvacet brankami mu patří sparťanská koruna pro krále střelců.

Také sparťané by se měli mít na pozoru. Nejdříve v pátek ve Zlíně promrhali vedení 4:1 a po čtrnácti zápasech nezískali ani bod. Něco podobného hrozilo také v neděli v Pardubicích, kde Jandačovi svěřenci vedli už o čtyři branky, ale domácím se podařilo stáhnout ztrátu na jediný gól. Pražané ovšem přežili závěrečnou power play a Petr Ton stvrdil výhru svého mužstva.
Dotáhne Šimánek svůj tým k bodům?

Mezi Mountfieldem HK a pražským týmem nestojí žádný soupeř a královehradecký tým se bude chtít určitě vytáhnout, což se mu už několikrát v této sezoně podařilo. Zatím mu patří druhé místo se ziskem padesáti bodů. Východočeši nastříleli 67 branek a o patnách méně jich inkasovali.

Lídrem kanadského bodování Hradce Králové je zkušený útočník Jiří Šimánek, jenž prožívá vydařené období. Klubovému bodování vládne se ziskem 24 kanadských bodů. Se svými jedenácti brankami je zároveň nejlepším střelcem Mountfieldu. Jeho třináct kladných bodů je nejlepším číslem celého týmu v tabulce pravdy.

V posledním utkání zavítal Mountfield na led obhájce titulu. V Plzni ovšem nezačal příliš dobře. Už po dvou minutách hry se domácí radovali zásluhou Vlasáka. Hradec se ovšem každou minutou zlepšoval a vyrovnané utkání gradovalo ve třetí třetině.Východočeši nevyužili dlouhou přesilovku 5 proti 3 a naopak o vítězství domácích rozhodl v početní převaze Mozík
Vítáme vás u šlágru 27. kola Tipsport extraligy, ve kterém se utkají dva nejlepší týmy tabulky. Sparta přivítá hokejisty Hradce Králové, kteří se pokusí zaskočit lídra ligy. Utkání začíná v 18:30 a my budeme u toho!