Nejlepší hráči: Petr Vampola – Rudolf Červený.
Hradec už vyrovnat nestihl a z utkání tak jako vítězové odcházejí domácí Tygři. Jsou to první body pro Liberec v této sezóně, Hradec naopak poprvé padl.
60:00
59:59
Time-out pro Liberec.
59:59
Vteřinu před koncem jde sedět Petr Vampola (LIB) za sekání.
59:34
Kica mohl skórovat do prázdné klece, ale zaváhal a obrana hostů mu v tom zabránila.
59:10
Slovák orazítkoval mantinel za brankou.
59:08
Oddechový čas pro hostující celek.
59:08
Zakázané uvolnění Liberce, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
58:50
Kantor venku z branky, Hradec hraje v šesti!
58:20
A znovu Beránek, tentokrát míří do břevna.
58:09
Beránek už se natahoval pro volný puk na brankovišti, ale nedosáhl na něj.
57:39
Šimánek zůstal ležet na ledě, hra se nakonec přerušuje. Ještě měli malou potyčku Bakoš s Vašíčkem, ale nakonec od sebe odcházejí.
56:55
Vampola si řekl o puk, který nakonec dostal a po přejití modré čáry vyslal dobrou střelu. Ta však do branky nemíří.
56:24
Dejovy kličky na pravé straně k ničemu nevedou, ale Hradec dále drží pásmo.
55:38
A už i domácí celek hraje v pěti.
55:22
Hosté jsou v plném počtu.
55:22
Kudrna dostal dobrou přihrávku, ale trefil pouze Lašáka.
54:37
Šimánkův pokus o průnik po levé straně je neúspěšný.
54:08
Hra ve čtyřech jde zatím lépe Hradci, který se snaží proniknout do útočného pásma.
53:38
Liberec si ale moc dlouho přesilovku nezahrál, Lukáš Krenželok (LIB) míří za katr, provinil se podražením. Hraje se ve čtyřech.
53:22
Na trestnou jde Tomáš Mertl (HKM) za zásah do oblasti hlavy a krku, je to trest na dvě minuty + desetiminutový osobní trest.
53:22
Výtisk byl sražen u domácí klece Mertlem.
53:10
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři vedou! Vampola našel před brankou RADIMA ŠIMKA, který zakončoval do poloodkryté klece a posílá tak domácí tým do vedení. Asistence: Petr Vampola, Martin Bartek.
51:55
Pláněk trefuje tyčku!
51:51
Vitásek vytáhl na brankové čáře téměř jistý gól Hradce!
51:22
Valcourt si brousil zuby na únik, ale puk se mu zamotal do bruslí a nakonec z toho nebezpečná akce není.
51:05
Ofsajdové postavení domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:30
Mountfield už je v plném počtu.
50:05
Další vyhození hostů.
49:34
Domácí přicházejí o kotouč a musejí se opět vrátit až k Lašákovi.
49:23
Liberec rozehrává ze svého pásma.
48:53
Filippi z pravého kruhu zkoušel ohrozit branku, kotouč však neškodně projíždí do rohu.
48:30
Jiří Šimánek (HKM) půjde na trestnou za hákování.
48:29
Opět duo Vampola-Bartek dělá trable v pásmu, ale je tu faul hostů.
48:07
Ofsajd Mountfieldu.
47:49
V pásmu operoval Valský, ale nevymyslel žádnou kloudnou akci a domácí se musí vracet.
47:10
Bakoš zastoupil Gřegořka na modré a udržel ještě pásmo pro Tygry.
46:13
Šimek se snažil prosadit od modré, kotouč se ale zastavil před brankou Kantora.
45:45
Vampola namazal Bartekovi do mezikruží, ten byl sám, ale střela mu napoprvé nesedla.
45:22
Výtiskova skákavá střela udělala rozruch na brankovišti hostů.
44:45
Bulíř vybojoval po vhazování puk, napřahoval se ke střele, ale byl obehrán.
44:31
Zakázané uvolnění Hradce.
44:26
Puk putoval po ose Šimek-Bartek-Vampola, ale nikdo z nich nedokázal vystřelit a Liberečtí tak přicházejí o pásmo.
44:08
Přízemní střela Vitáska končí v nastavené lapačce Kantora.
43:35
Hostům se zatím nedaří ve třetí části dostat do nebezpečné akce, aktivnější jsou Tygři.
43:01
Filippi se prodral až do útočného pásma, kde předvedl dobrou střelu, která poskakovala Kantorovi na hrudi. Nakonec však dokázal hradecký gólman kotouč poslat mimo brankový prostor.
Dnešní utkání sleduje 3 624 diváků.
42:37
Krenželokova střela z ostrého úhlu potrápila Kantora na brankovišti, nakonec nebezpečí zneškodnil.
42:15
Zakázaného uvolnění se dopustili Bílí Tygři.
41:39
Mountfield je v plném počtu.
41:38
Bakoš trefil tyčku!
41:16
Filippi na modré nevybojoval puk pro sůvj tým.
40:42
Bartek nahodil před branku, kde chtěl dorážet Krenželok, ale nebyl úspěšný.
40:26
Liberec dohrává přesilovku z druhé třetiny.
40:01
Druhá třetina přinesla po jednom gólu na obou stranách, za hosty otevřel stav Červený, ale vzápětí odpověděl v přesilovce Bartek. Uvidíme, zda třetí třetina přinese vítěze nebo zda půjde utkání do prodloužení. Poslední část začne v 19:46.
40:00
39:55
Kukumberg se dostal v oslabení s pukem do útočného pásma, kde ho podrží do konce třetiny.
39:40
Ještě tu máme vyloučení před koncem druhé části, na trestnou jde Tomáš Slovák (HKM) za nedovolené bránění.
39:10
Mertl našel Kudrnu, kterého vychytal Lašák s pomocí betonů.
38:50
Bartek mohl střílet z kruhu, ale Šimánek dobře nastavil hůl.
38:15
Beránkovi se nepodařilo zíksat kotouč v rohu.
37:49
Tygři jsou opět v pěti.
37:40
Mikuš tvrdě vystřelil a jel si ještě pro dorážku, Lašák, sice dezorientovaný, ale dokázal černou pryž pokrýt.
37:10
Filippi unikl po pravé straně, ale trefil jen připavený beton Kantora.
36:18
Šimánek střílel od modré, ale trefil pouze plexisklo, od něhož jde puk až do středního pásma.
35:49
Petr Vampola (LIB) posedí na dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.
35:48
Hraje se nahoru-dolů bez větších šancí.
34:45
Bulíř se opřel do kotouče od modré, ale střela neputuje za brankovou čáru.
34:32
Hradec v plném počtu.
33:56
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
33:36
Vampola chtěl oslovit Škoulu, ale ten o puk trestuhodně přichází na modré. Následovná akce Hradce končí ofsajdem.
32:50
Škoula od modré tvrdě pálil a puk se zastavil kousek od branky hostů.
32:31
Rudolf Červený (HKM) dostává dvě minuty za hákování.
32:31
Jass se snažil dorazit kotouč v leže, ale Kantor pohotově zasahuje holí.
32:15
Bakoš nebezpečně operoval před brankou Kantora, ale puk jde akonec mimo.
31:48
Mountfield v plném počtu, tentokrát Liberečtí přesilovku nevyužili.
31:17
Tygři nadále drží pásmo, ale kombinace je zbytečně dlouhá a střely nepřicházejí.
30:31
Po kombinaci Liberce se ke střele dostal Filippi, ale kotouč moc zvedl a ten letí pouze na sklo za brankou.
29:48
Tomáš Troliga (HKM) půjde sedět za nedovolené bránění.
29:46
Škoula se mohl nebezpečně napřáhnout ke střele, ale raději puk chvíli podržel, ke střele se ale znovu nedostal.
29:18
Vampola trefuje boční síťku z pravého kruhu.
28:42
Vašíček si najížděl na dobrou přihrávku od svého spoluhráče a byl by v dobré pozici, puk mu však odskočil.
28:07
Derner se z trestné dostal skoro do úniku, ale na rychlý kotouč už nedosáhl.
27:43
Liberec je v plném počtu.
27:33
Slovákova střela se odráží od Krenželoka.
26:44
Valský se dostal do úniku v oslabení, pokus prostřelit Kantora mezi nohy se mu však nepodařil. Každopádně, hostům se přesilovka moc nedaří.
26:23
Liberečtí vyhazují přes všechny čáry.
26:00
Hosté přicházejí o útočné pásmo a musejí se vracet až ke Kantorovi.
25:53
Jankova dělovka pouze vmáčkla ďůlek do skla za brankou.
25:43
Přesilovka pro Hradec, Lukáš Derner (LIB) si odsedí trest za podražení.
24:59
Jelínek s Bakošem na brankovišti dělali poprask, ale rozhodčí po nějaké době nakonec přerušil hru.
24:00
Beránkův pokus z mezikruží míří do helmy Lašáka, ten se i přesto zorientoval a odvrátil nebezpečí.
23:37
Puk se dostal až k Vitáskovi na modrou, jeho střela nebyla dost razantní a zastavuje se o prvního hráče v cestě.
23:28
Vampola si najel z levé strany, jeho pokus ale nejde směrem na branku.
22:57
Liberečtí jsou stále na puku a rozjíždějí akci ze své třetiny.
22:32
Je srovnáno, Liberec využívá přesilovku! MARTIN BARTEK si najel do pravého kruhu a ukázal svou smrtící ránu, která propadla až za záda Kantora. Asistence: Petr Vampola, Lukáš Krenželok.
22:16
Vampola našel Výtiska před brankou, ten má však kolem sebe mnoho bránících hráčů.
21:52
Stanislav Dietz (HKM) půjde sedět na trestnou, odpyká si zde trest za podražení Urbana.
21:30
Mountfield právě vstřelil branku!
Ve druhé třetině Hradečtí otevírají skóre! Knotek vybojoval puk na pravé straně, oslovil křižnou přihrávkou RUDOLFA ČERVENÉHO, který před sebou měl odkrytou branku a tuto skutečnost přetavil v úvodní gól. Asistence: Tomáš Knotek, Petr Beránek.
20:59
Valský dobře naskočil do hry a šel téměř do úniku, dva bránící protihráči mu v něm však zabránili.
20:35
Zakázané uvolnění Liberce, vhazování před domácí brankou.
20:10
Kotouč mají Hradečtí a operují za Lašákovou klecí.
20:01
V první třetině jsme viděli zajímavé akce, ani jedna však gólem neskončila. Uvidíme tedy, zda se skóre otevře v druhé části. Ta začne v 18:53.
20:00
19:40
Kudrna dorážel nahozený puk a trefil boční síťku.
19:14
První třetina už se více méně dohrává, oba týmy nechtějí inkasovat před koncem periody.
18:43
Červený utržil krvavý šrám před střídačkou Hradce.
18:09
Valský s Filippim se hned po buly chtěli angažovat u levé tyčky Kantora, ten se k ní však natlačil a puk schoval u sebe.
17:11
Pro dlouhé nahození jel Jelínek téměř až do rohu na protilehlé straně kluziště, ale u puku byli dříve hosté.
16:28
Kukumberg se opřel do puku kousek za modrou, tvrdá střela však na branku nemíří.
15:53
Vampola vybojoval kotouč pro Barteka, jeho pokus se však odráží od brusle jednoho z protihráčů.
15:05
Gřegořkovo nahození od modré pouze nechává otisk na mantinelu za brankou.
14:23
Hra se na chvílu uklidnila, Tygři jsou u puku a vymýšlejí další akce.
13:22
Bulíř našel Filippiho před brankou, ten měl ale málo prostoru a času a nedokázal puk usměrnit za Kantora.
12:28
Za brankou Hradce bojoval o puk Vampola, ale neukořistil ho. Liberec však dále drží Mountfield pod tlakem.
12:03
Nová liberecká posila Bakoš se snažil uniknout, ale byl dobře zblokován na pravém kruhu.
11:31
Šimek "nacentroval" před branku hostujícího celku, jeho spoluhráči však na puk nedosáhli a Kantor může zůstat klidný.
10:43
Vampola se ocitl před Kantorem a vyslal prudkou střelu, moc ji však zvedl a tak puk míří vysoko nad brankovou konstrukci.
09:57
Knotek dostal namazáno do mezikruží, kde byl sám a z dobré pozice vystřelil. Liberečtí však své zaváhání záhy napravili a dokázali střelu zblokovat.
09:43
Kicův pokus z levého kruhu bez problémů odráží Kantor.
09:29
Tentokrát domácí brankář svírá puk po akci Tvrdíka.
09:24
Dietzův pokus zleva chytil Lašák a puk raději skrývá na ledě.
08:54
Dej v protiútoku pouze obhodil své protihráče, o puk ale musí jít zabojovat ještě do rohu.
08:28
Výpad Mertla zastavují beci domácích.
07:54
Šimánek si popojel do mezikruží a poslal kotouč na brankoviště, kde dorážel Kudrna. Lašák se však roztáhl po celé čáře a dokázal puk zachytit svými betony.
07:48
Zakázaného uvolnění se dopouštějí Liberečtí, vhazování před Lašákem.
07:28
Útočnou akci zakládá Šimek zpoza tygří branky.
07:02
Ofsajd na straně hostů.
06:33
Z pravého kruhu na druhé straně vyslal střelu Kukumberg, ale těsně minul svatyni domácího celku.
06:06
Filippi hned na modré prozkoušel pozornost Kantora, lehké nahození lapil gólman do rukavice.
05:52
Bartek operoval s kotoučem na pravém kruhu, nakonec se ale ke střele nedostal.
05:15
Vampolovo nahození na bránu ze středního pásma, skákavý puk málem propadl Kantorovi, ale ten dokázal neposedný touš zkrotit.
04:45
Dietz se napřahoval od modré, trefuje však mantinel za brankou.
04:15
Kukumberg zkoušel střelu z ostrého úhlu, ale netrefil branku.
03:54
Útočná akce domácích končí v rohu kluziště.
03:16
Hosté mají puk na svých holích v obranném pásmu.
02:19
Knotek našel prostor po levé straně a trefuje tyčku!
01:45
Liberečtí drží útočné pásmo, souboj v rohu jim však nevychází.
01:21
Valcourt ohrožoval Lašáka a na brankovišti se ještě otáčel Dej, puk však za gólmanem domácích nekončí.
00:51
Filippi se snažil něco vymyslet po pravé straně, o puk ale přichází.
00:25
První formace Mountfieldu zamířila do útoku, ale jejich snaha končí za Lašákovou klecí.
00:03
Hradečtí vyhráli buly, ale puk míří za jejich branku.
00:01
Ještě si vyslechneme českou hymnu.
Hráči už nastupují na ledovou plochu.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Škoula, Derner, Gřegořek, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Krenželok, Vampola, Bartek – Bulíř, Filippi, Valský – Jelínek, Urban, Bakoš – Kica, Jass

Mountfield HK: Kantor (Sáblík) – Dietz, Slovák, Mikuš, Jank, Vašíček, Pláněk, Piegl, Troliga – Šimánek, Mertl, Kudrna – Valcourt, Kukumberg, Dej – Červený, Knotek, Beránek – Nedvídek, Tvrdík, Kopta

Rozhodčí: Horák, Souček – Gebauer, Lederer.
Oproti tomu Hradci se úvod nového ročníku povedl na výbornou. Šest bodů z dvou duelů, to je skvělá bilance, která pophání hráče za udržením horních příček tabulek. Přeci jen, mít náskok je lepší než ztracené body později narychlo dohánět. Mountfield si poradil s Vítkovicemi a s pražskou Spartou a už si brousí zuby na další úlovek pod Ještědem. Podaří se mu to? Začínáme v 18 hodin!
Libereckým vstup do sezóny moc nevyšel. V prvních dvou zápasech nedokázali ukořistit ani bod, odešli poraženi od Komety i Slavie. Tygři určitě nejsou s výsledky spokojeni, a do třetice se budou chtít porvat o bodový zisk před domácím hledištěm.
Dobrý večer z Liberce! Dnes budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry a Mountfieldem HK.