Ve vánoční utkání se hosté ukázali jako lepší tým a dokázali porazit karlovarskou Energii, která prohrála po třech výhrách v řadě. Karlovy Vary poprvé v této sezóně poprvé padly se Spartou Praha. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Martin Procházka (SPA) a Jakub Svoboda (KVA). Pro dnešní zápas je to vše. Loučí se Pavel Pelčák.
59:51
Utkání se pouze dohrává.
59:37
Sparta právě vstřelila branku!
Při hře bez brankáře domácích se puku ujal LUKÁŠ PECH, který neměl problém zakončit do prázdné brány.
58:58
Domácí se drží v útočném pásmu a stále hrají bez brankáře.
58:41
Hosté si vzali oddechový čas.
58:21
Domácí hrají bez brankáře.
57:51
Hra po oddechovém času domácích zůstává před Pöpperlem.
57:34
Oddechový čas pro domácí.
57:14
Hra je ke konci třetí třetiny velmi vyhrocená. Oba týmy touží po třech bodech.
54:57
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Při přesilové hře Tomáš Rachůnek nahrál puk zpoza brány JAKUBU SVOBODOVI, který přesnou střelou završil svůj první hattrick za tým Energie. Asistence: Tomáš Rachůnek, Rostislav Marosz.
54:43
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek - 2 min., držení).
54:20
Po úniku Miroslava Formana mezi hráči se k odraženému puku dostal ROBERT SABOLIČ, který puk zavěsil do prázdné brány. Asistence: Miroslav Forman
52:40
Plné hlediště domácích fanoušků žene domácí tým za další brankou. Hra však vypadá lépe pro tým Sparty, která předvádí lepší výkon.
52:07
Po střele Radima Bičánka od modré se k odraženému puku dostal JAKUB SVOBODA, který neměl žádnou práci s doražením do brány. Asistence: Radim Bičánek, Rostislav Marosz
51:20
Karlovarští se drží v útočné třetině a snaží se dostat před Pöpperleho.
50:38
Domácí se drží v útočné třetině. Ke střele se dostal Radim Bičánek, ale k dorážce se žádný z domácích nedostal.
50:22
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Daniel Přibyl – 2 min., podražení).
49:43
Domácí se drží v útočné třetině a Michal Gulaši předvádí za bránou skvělou práci, kterou nedokázal zužitkovat Tomáš Dvořák.
49:24
Hra je přerušen pro spadlou helmu brankáře Pöpperleho, který leží na zemi.
49:00
Ke střele se dostal Martin Bartek, ale mířil mimo.
48:22
Hra zůstala před brankářem Pöpperlem, který střelu chytil.
48:02
Ke střele se dostal Tomáš Rachůnek, který se snažil překvapit Pöpperleho. Ten byl pozorný a střelu rychle vyrazil.
46:53
V přesilové hře se třikrát obětoval Michal Vachovec, který schytal všechny střely do oblasti břicha.
46:35
Dnešní utkání sleduje 5327 diváků.
45:37
Sparta Praha se znovu dostala do útočné třetiny a střelou Pech Závorku nepřekonal.
45:34
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Marosz - 2 min., držení).
45:20
Jakub Svoboda se dostal ke střele na Pöpperleho, který puk vyrazil.
44:52
K dorážce před bránou Závorky se nedostal ani jeden z hráčů Sparty a skóre se tak nemění.
44:12
Hosté velmi kvalitně brání střední pásmo a Harkabus společně s Gorčíkem měli hodně práce s překonáním středního pásma.
43:48
Po útoku se dostal Martin Bartek, který svojí střelu namířil příliš vysoko a trefil sít.
43:19
Hosté zmocnili puku v útočné třetině a dokázali i vystřelit. Střelu vyrazil Tomáš Závorka do sítě. Vhazovat se bude po jeho pravici.
42:51
Oba týmy střídají a na puku je Energie.
42:20
Hosté jsou aktivnější a puk musel zastavit až brankář Závorka, aby zklidnil hru.
41:52
Lukáš Pech se dokázal prosmýknout mezi obránci a zavezl puk do útočné třetiny.
41:20
Karlovarští se snaží tlačit na obranu hostí, kteří se od začátku třetiny nedostali do útoku.
40:33
Domácí se dostali do útočného pásma, avšak příliš dlouho se tam neudrželi, na puku jsou hosté.
40:01
Ve druhé třetině bylo k vidění čtyř gólů. Na straně hostů dokázal jako jediný skórovat Martin Procházka, který má v dnešním zápase hattrick. Karlovy Vary dokázaly otevřít skóre, když proměnil Jakub Svoboda svůj nájezd. Třetí třetina začne přibližně v 17:15.

Statistiky druhé třetiny:

Střely 12 – 14
Úspěšnost vhazování: 33 % – 66 %
Hity 5 – 2
40:00
39:31
Tomáš Rohan se dostal k puku v útočné třetině, ale nedokázal překonat Pöpperleho.
39:05
Hosté hrají v plném počtu.
38:10
Poprvé v přesilové hře dostali Karlovy Vary do útočné třetiny.
37:35
Karlovarští se v další přesilové hře dopouštějí chyb a po zakázaném uvolnění se hra přesouvá před Závorku.
37:03
Jaroslav Kůs při dorážce před bránou byl faulován Jurajem Mikušem (SPA), který je vyloučen na dvě minuty za hákování.
36:16
Karlovy Vary se poprvé dostaly do útočné třetiny.
35:12
V přesilové hře se Karlovy Vary moc neprojevují, jako tým, který má převahu na ledu. Na puku se více drží hosté.
34:53
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Andrej Kudrna - 2 min., podražení).
34:38
Po přihrávce na modré čáře od Hrbase prudce vystřelil MARTIN PROCHÁZKA,který svojí prudkou střelou překonal vše co mu stálo v cestě. Asistence: Marek Hrbas, Lukáš Pech
34:17
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jekabs Redlihs - 2 min., hákování).
32:50
Hra zůstává před Závorkou. Klimek společně se Saboličem předvádí dobrou práci před bránou.
32:30
Ve druhé třetině se hraje mnohem agresivnější hra na obě strany. V první polovině druhé třetiny předvedli hokejisté Sparty lepší výkon a zaslouženě vedou 2:1.
31:43
Ke střele se dostal Adam Polášek, jeho prudkou střelu však Závorka vyrazil do sítě.
31:17
Po vyhození Sparty na zakázané uvolnění hra přesouvá znovu před Pöpperleho.
30:59
Hra pokračuje před brankářem hostů.
30:38
K dorážce po nahození od modré se dostal Martin Bartek, kterému chybělo velmi málo ke vstřelení gólu.
30:26
Hra bude pokračovat před Pöpperlem.
30:26
Do samostatného úniku se dostal Jaroslav Kůs, který svojí střelou mezi betony Pöpperleho nepřekonal.
29:34
Skvělou práci na straně hostů předvádí útok ve složení Pech, Kumstát, Procházka, kteří jsou na ledě vidět nejvíce.
28:45
Domácí se po dlouhé době osvobozují a dostávají se do útoku.
27:45
Hra se znovu otáčí. Skvělý zákrok předvedl Závorka při nátlaku hostů.
26:17
Karlovarští se po dlouhé době dostali do útočné třetiny, když Tomáš Rohan se dostal k teči, kterou však nedokázal přesně zamířit.
25:31
Karlovy Vary si drží střední pásmo a nepouští hosty ke střele.
24:56
Po dlouhé době jsou na puku domácí, kteří se drží v útočném pásmu.
24:42
Po špatné domluvě Huny s Gorčíkem na modré čáře je pískán ofsajd.
24:00
Domácí jsou ochromeni rychlým zvratem utkání a nedaří se jim dostat přes střední pásmo.
23:44
Hra pokračuje před brankářem Závorkou.
22:13
Lukáš Pech vybojoval puk za bránou Závorky a přesně přihrál MARTINU PROCHÁZKOVI, který prostřelil Tomáše Závorku. Asistence: Lukáš Pech
21:57
MARTIN PROCHÁZKA ujel mezi obránci a přesnou střelou zakončil k tyčce. Asistence: Lukáš Pech
20:31
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pöpperle – 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Martin Novák.
20:31
JAKUB SVOBODA proměnil samostatný nájezd. Pöpperleho překonal bekhendovým blafákem.
20:31
Trestné střílení pojede Svoboda po úniku a následném faulu.
20:12
První střelou prověřil Jan Buchtele Závorku.
20:01
V první třetině byl k vidění vcelku vyrovnaný hokej.. Ze začátku třetiny se domácí skoro nedostali k puku a Sparta dominovala v útočné třetině. Tomáš Závorka však chytil nejednu nebezpečnou střelu a drží domácím čisté konto. Karlovy Vary se ke konci třetiny ještě pokusily se skórem něco provést, ale ani to se nepodařilo, a tak po první třetině zůstává skóre 0:0.

Statistiky první třetiny:

Střely 5 – 9
Úspěšnost vhazování: 59 % – 41 %
Hity 7 – 3
20:00
19:57
Na poslední tři vteřiny se hra přesune před Závorku.
19:10
K zakončení se nedostala Sparta, když Radim Bičánek dokázal vypíchnout přihrávku a zabránit skoro jistému gólu.
18:43
Ke konci první třetiny jsou více na puku domácí, kterým se ale nedaří dostat přes střední pásmo.
18:01
Po odpískaném ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu. Hosté hrají v plném počtu.
17:23
Sparta se zorientovala před svojí bránou a nepouští svého soupeře do větších příležitostí ohrozit bránu.
16:28
Domcí jsou v přesilové hře velmi aktivní a snaží se dostat co nejblíže před Pöpperleho.
16:03
Trest pro hráčskou lavici Sparty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Martin Procházka (SPA).
15:43
Lukáš Pech se snažil prosmýknout mezi karlovarskými obránci, ale byl zastaven.
15:40
Domácí hrají v plném počtu.
14:51
Sabolič se dostal k zakončení. Jeho střelu však dokázal Závorka vytěsnit mimo bránu.
14:10
V oslabení jsou Karlovy Vary velmi aktivní a snaží se bránit každou přihrávku.
13:40
Polášek se dostal k první střele v přesilové hře, ale mířil mimo.
13:29
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Bartek - 2 min., podražení).
12:53
Martin Bartek se nedostal ke zakončení, když byl sražen před bránou Sparty.
12:04
Rachůnkovi společně se Svobodou se podařilo zavést puk před Pöpperleho. To se jim nepodařilo a na puku zůstávají hosté.
11:36
Domácícm se stále nedaří dostat z obranné třetiny.
11:17
Procházka prověřil Závorku střelou velmi zblízka. Gól však střelit nedokázal.
10:36
Puk zůstává na hokejkách, kteří si stále více vytváří tlak na Karlovy Vary.
08:57
Po dlouhé době se domácím podařilo zavést puk do útočné třetiny. Kůs společně s Rohanem předvedli skvělý hokej před brankářem. Hostující obrana však hráče nepouští ke střele.
08:10
Domácím fanouškům se nelíbí tvrdá hra Sparty u mantinelu a žádají si vyloučení.
07:38
Sparta Praha má od začátku utkání navrch a hra se do útočného pásma Karlových Varů přesouvá jen zřídka.
06:54
Další střelou chtěl překvapit Čajkovský, který trefil pouze clonícího obránce.
06:48
Karlovy Vary si po dlouhé době mohou odpočinout. Po dlouhém nátlaku hostů se domácí osvobodili, když Tomáš Závorka zachytil střelu od modré.
05:58
Energie je velmi dlouho dobu pod nátlakem Sparty, která se drží velmi dlouhou dobu před Závorkou.
04:59
Jan Buchtele svojí střelou prověřil vyrážečku Závorky. Sparta pokračuje v útočném pásmu.
04:09
Rudolf Huna se dostal k veliké příležitosti vstřelit gól, když velkou chybu udělal Tomáš Pöpperle. Úplně prázdnou bránu Huna trefit nedokázal, protože na poslední chvíli brankář skočil do střely.
03:34
Po vhazování před Závorkou se puku ujali hosté a drží se v útočném pásmu.
03:22
Obrana Sparty si své obranné pásmo chrání dobře. Karlovarské vůbec nepouští před bránu.
02:57
První ofsajd se píská i na straně hostů.
02:21
Jan Tomeček se dostal k úplně volnému puku před Pöpperlem, který stačil puk vyšťouchnout.
01:31
Karlovarští se poprvé v zápase drží v útočné třetině.
01:11
Hra je přerušena kvůli vypadnutí branky Tomáše Závorky.
01:08
Domácí se znovu snažili probojovat do útočného pásma, ale opět chybovali a píská se ofsajd.
00:29
Karlovarský útočník Svoboda se zmocnil puku, ale při překonávání modré útočné čáry se nedohodl s Rachůnkem a píská se ofsajd.
00:23
Ze začátku třetiny se puku ujali hosté a usazují se v útočném pásmu.
00:01
Václav Benák v dnešním utkání dostal pamětní dres k 800. utkání v nejvyšší hokejové lize.
Oba týmy již nastupují na led. Zápas za malou chvíli začne.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", Dvořák, Sičák "A", Redlihs, Gulaši, Benák, Tomeček – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Rohan, Bartek, Kůs – Vachovec "A", Bulík, Huna – Harkabus, Gorčík, Koblasa – Kverka

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Forman, Přibyl, Buchtele "A" – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát "A", Pech, Procházka – Kudrna, Dragoun, Netík "C" – Novák

Rozhodčí: Pavel Hodek, Petr Úlehla – Kamil Zavřel, Lukáš Kajínek.
Ještě jednou vítejte u zápasu, kde se utkají týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Sparta Praha. Dnešní zápas bude pro oba týmy velmi zajímavý. Pro domácí Karlovy Vary by výhra znamenala čtvrtou v řadě a třetí výhru nad Spartou Praha v této sezóně. Pro hosty Sparta Praha by dnešní výhra znamenala první výhru nad Karlovými Vary a prolomení série čtyř porážek na venkovních stadionech. Proto si nenechte ujít dnešní zápas, který začíná za půl hodiny v 15:30.
HC Sparta Praha

Spartě Praha se v posledních třech zápasech příliš nedařilo. V posledních dvou venkovních zápasech proti Olomouci a Zlínu Sparta inkasovala 9 gólů a vstřelila pouze jeden. Jediné tři body, které dokázala získat byli proti Vítkovicím, kde svého soupeře porazila 5:0.

Mezi nejlepší hráče patří:
1. Jaroslav Hlinka – 23 zápasů 22 bodů (8+14)
2. Daniel Přibyl – 20 zápasů 20 bodů (9+11)
3. Jan Buchtele – 24 zápasů 20 bodů (8+12)
4. Lukáš Pech – 27 zápasů 16 bodů (2+14)
5. Martin Réway – 14 zápasů 15 bodů (5+10)