Tipsport Extraliga - Základní část - 46. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Brno - 2. února 2018   17:30

Jihlava
Jihlava
19:59' Čachotský (Jiránek, J. Zdráhal) • 58:54' Zeman (Šidlík)

Jihlava - Kometa Brno: Zeman se trefil do prázdné, 2:0

Dámy a pánové, skončilo nám skvělé utkání 46. kola Tipsport Extraligy. Nejlepším hráčem za domácí je Josef Kořenář, který si tak vysloužil ovace plného stadionu. Co k utkání? Domácí chtěli asi více vyhrát, jejich výhra se dá označit jako zasloužená, ač při nich ve třetí třetině stálo mnoho štěstí. Na konci 59. minuty do prázdné branky zvýšil na 2:0 Adam Zeman a rozhodl o trochu překvapivých třech bodech pro Jihlavu. Na stadionu se děkuje všem, brankářům, hráčům, trenérům a evidentně bude hodně veselo v městě. Dnes je to z Horáckého zimního stadionu vše a příště u extraligy někdy napočtenou.
59:54'
Ještě poslední nahození Němce, to cinklo o levou tyč!
59:38'
Hubáček vytlačil puk do středního pásma, tam ho nedobruslil Čachotský.
59:14'
Další icing, ještě to tak úplně horké s body pro Jihlavu nebude.
59:05'
Icing pro domácí, Kometa opět zkouší hru v šesti!
58:54'
Oddechový čas pro domácí.
58:54'
Dukla právě vstřelila branku!
Tři body a divoký večírek pro Duklu! To si můžou dnes objednat hráči v jakékoliv hospodě v Jihlavě. Vyhozený kotouč od Šidlíka si zpracoval ADAM ZEMAN a trefuje se do prázdné! Asistence: Petr Šidlík
58:22'
Kometa v šesti! Zároveň hromada hráčů bojuje o puk, Kometa je v neskutečném tlaku!
57:39'
Mallet neprotlačil kotouč blíže k bráně a Stříteský vyhazuje ven. Další vteřinky pro Duklu.
57:15'
Čiliak ještě jede do brány, bude se vhazovat po levici Kořenáře.
57:15'
Oddechový čas pro hosty. Zřejmě bude hra v šesti.
56:59'
Čachotský chtěl rozhodnout definitivně a volil opět bekhendové zakončení, jenže to mu nesedlo a Kometa otočila hru. Celý stadion vyvolává jméno brankáře Kořenáře, který je dnes aspirantem na Muže utkání.
56:21'
Tady ani Diviš nemohl jinak, musel vyhodit na icing. Kometa posílá čerstvé síly na led.
55:39'
Bartejs si přizvedl kotouč ramenem a poslal ho dále, což neuniklo sudímu a píská tak přihrávku rukou.
54:59'
Dukla se vrátila k tomu, co ji zdobilo prvních pět minut třetiny, tedy forčeking a napadání soupeře. Fanoušci cítí, že by to dnes mohlo klapnout a atmosféra je opravdu úžasná, i z hostující strany. Ofsajd hostí.
53:42'
Malec nahodil na Kořenáře, který raději podržel kotouč. Domácí gólman má zhruba 30 zákroků a je to on, kdo drží Duklu nad vodou.
53:23'
V přerušené hře máme i info o počtu diváků. Dnešní utkání sleduje 6 500 diváků a všechna čtyři utkání těchto týmů tak byla vyprodána.
52:47'
Vincour se dostal mezi kruhy k volnému puku a nechybělo vůbec mnoho a mohlo být srovnáno! To by ale Vincour nesměl přenechávat za sebe na Štencela, který to evidentně vůbec nečekal. Další tažení Brna ukončuje ofsajd. Komerční přestávka.
51:51'
Aktivní přístup Dukly do třetiny se úplně vytratil, nyní jasně diktuje Kometa a Dukla víceméně vyhazuje puky. Bude to ještě každopádně velké drama.
50:24'
Všechny střely nemíří do Říma, ale mimo. Takovou smůlu má Kometa, drtivá většina střel nenajde cíl v podobě Kořenáře či sítě, ale plexisklo. Jednu takovou od modré vyslal Gulaši, pokus skončil na plexi.
49:08'
Hosté opět roztočili větrné mlýny a trápí hostující obranu. Vše začal Nečas a převzal Mallet, následně i Bartejs, ke kterému se nakonec kotouč dostal jako poslední, střelu přizvedly hole domácí obrany a kotouč skončil mimo hrací plochu.
48:00'
Aktivní Hlinka dělal problémy při rozehrávce modrobílých, nakonec musel Štencel naskočit za jednoho útočníka a pomoci obraně. Na stadionu panuje, vyjma druhé poloviny první třetiny, skvělá atmosféra po celý zápas.
47:03'
Vypadá to, že se bude Jihlava spoléhat na ojedinělé výpady dopředu. Jak by to mělo asi vypadat, viděli diváci nyní, Šidlík dostal puk od Čachotského, obránce vystřelil na Čiliaka a konec.
45:56'
Souboj Krejčík – Čachotský vyzněl lépe pro Krejčíka, který si vyhozený puk dojel a založil další útok Brna. Nejprve to vypadalo na ofsajd, čárový sudí Barvíř nechal hru pokračovat. Utkání se o pár sekund později přerušilo, následuje komerční přestávka. Sektor hostí se opět prezentuje sektorovou vlajkou šachovnicového vzoru.
44:39'
Po chvíli zatlačili hosté, Bartejsovu střelu se jalo blokovat hned celé útočné trio třetí formace, s trochou štěstí se pak povedlo i vyhodit kotouč ven z pásma. Po Dukle přebírá žezlo jižní Morava a tlačí.
43:58'
Nepřesnost zabránila tomu, aby se domácí dostali do útočného pásma, Skořepa na přihrávku od Stříteského nedosáhl.
42:41'
Zdráhal se rozhodl nezdráhat, potáhl si puk přes půl hřiště a z pravého kruhu vypálil na hostujícího brankáře, Čiliak vyrazil. Zatím Dukla první tři minuty naprosto jasně přehrává hosty.
42:04'
Z buly zamířil puk přímo na hůl Čiliaka, ten si připsal další zákrok. Další buly vyznělo lépe pro Jihlavu, která tak opět kombinuje v útočném pásmu.
41:55'
Žálčík umotal Bartejse a s Andělem skvěle šetřil čas, Kometa následně vyhodila na icing.
40:51'
Půža nerozehrál vůbec přesvědčivě, když odevzdal víceméně kotouč na hůl Němce. Následně se opotil Skořepa, za sebou měl Haščáka a nechybělo mnoho, aby nejstarší hráč jihlavského celku promáchl a Haščák jel sám na branku.
40:41'
40:20'
Dukla dohrává přesilovku, je usazena v útočném pásmu. Celou pasáž uzavíral střelou od modré Stříteský, Čiliak chytá a bude se vhazovat po jeho levici.
40:01'
Třetí třetinu bude Jihlava dohrávat přesilovku, bude mít k dispozici ještě 41 sekund hry 5 na 4.
Tak se i stalo. Sice ještě mohl de la Rose vypálit, ale nepovedlo se a končí nám tak druhá perioda tohoto vyrovnaného a celkem pohledného utkání. Opět měla více šancí Dukla, Kometa naopak měla přesilovku 5 na 3 po dobu 30 sekund. Gól jsme však neviděli ani jeden a na HZS se vrátíme zhruba za 15 minut.
40:00'
39:42'
Vypadá to na klidný konec třetiny.
39:02'
Poslední minutu druhé části načal Stříteský palbou od modré, ani jeden kotouč v síti neskončil. Jihlava zase tlačí, ale její největší nápor přeruší dotek ochranné sítě.
38:42'
Současně s koncem přesilovky Komety je signalizováno vyloučení na straně Brna. Upřímně, mnoho jsem nepostřehl, takže jenom: Tomáš Vincour, dvě minuty za podražení.
38:08'
Další vyhození, tuto výhodu si Kometa za rámeček určitě nedá.
37:20'
Domácí kapitán za ohromných ovací publika vzal kotouč a obloukem ho vypálil ven z útočné poloviny. Stadion se otřásá, jako za nejlepších časů hokeje v Jhlavě.
36:43'
Čachotský byl zahákován a reklamuje to dosti výrazně, hraje se dále a za chvíli končí nejhorší část pro Duklu.
36:35'
30 sekund pro Kometu 5 na 3! Puk vylétl velmi vysoko a při snaze ho zachytit, trefil Suchánek Hrušku lehce do obličeje, zřejmě koncem hole. Je mu vyměřen trest na dvě minuty za hrubost.
36:08'
Jakmile se ke Kořenářovi dostal kotouč na dosah, okamžitě ho shrábl pod sebe a přerušil hru. Právem tak získává ovace drtivé většiny stadionu.
35:40'
Erat dostal nabito na střed, mezi kruhy, jeho pokus ale blokoval jeden z obránců Dukly. Zatím je Dukla jako na kolotoči, akorát narozdíl od poutě, zadarmo.
35:05'
Ani moc nevím, proč Stříteský ještě debatoval se sudím. Nečas si ho obhodil a domácí bek si ho nabral zadkem. Dvě minuty, první přesilovka Komety.
34:00'
Haščák současně s poslední šestiminutovkou posílal křižný pas tak špatně, že vyhodil spoluhráče z pásma a Bartejs musel pro kotouč jet až na druhou stranu hřiště.
33:01'
Po vhazování a následné střele jednoho z domácích hráčů byl Jiránek blízko k dorážce do brány, Čiliak se plácal v brankovišti, jako ryba na suchu a bylo troch i štěstím pro něj, že Jiránek si našel puk pozdě.
32:19'
Mallet po buly střílel skryt za dvojicí obránců sloužících službu na Vysočině, Kořenář si kotouče všiml trochu později, ale žádný vzruch na stadion to nepřineslo.
31:22'
Jiránek chtěl střílet téměř z první, jenže jeho pokus byl záhy blokován, Jihlava přesto v útoku zůstává. Hosté vyhodili ven z pásma a Kořenář musel do boje, puk poslal přímo na hůl Hrušky, ten byl však zády k bráně a následně si obrana červenožlutých uhájila. Další komerční pauza.
30:08'
Anděl se Žálčíkem se ke kotouči dostali jako první a vypálili dopředu, Anděl následně opravdu vypálil z mezikruží a trochu zamotal Čiliakovi nohy, ani jeden z dojíždějících hráčů Jihlavy nastalého zmatku nevyužil a střídající formace hostí hru zklidnila.
29:41'
Skořepa zamezil kotouči, aby pokračoval hlouběji do poloviny Dukly. Puk je ale neposeda a celkem často opouští hrací plochu. Nejinak tomu bylo i teď, jeden z fanoušků bude mít suvenýr z utkání.
29:12'
Každý chvilku tahá pilku. Pilu si přitáhlo k sobě Brno, na hřišti je poslední minutu jasně lepším celkem. Kotouč skončil v ochranné síti, bude se pokračovat poté, co sudí vykážou Skořepu z buly.
28:15'
Barinkova střela posloužila jako základ pro útok Dukly, který zakládal Jiránek, snaha o druhý gól ale nebyla nijaká, navíc hosté spáchali ofsajd a bude se opět přerušovat.
28:04'
Puk dostal na modrou Zaťovič a nacházel se v době přihrávky před všemi obránci, upaloval tak sám na branku, jenže selhal v bekhendovém zakončení, které nemělo žádnou razanci a Kořenář chytá! Komerční brejk.
27:33'
Diviš opět nevěděl, co s pukem, tak ho prostě vyhodil na druhou stranu tak šikovně, že o icing nejde, hra pokračuje dále.
26:51'
Hosté vyhodili podruhé v horizontu zhruba 10 sekund a přesilovka Dukly směřuje ke svému konci.
26:10'
Domácí svírají soupeře v zámku, chybí tomu ale střely. Tak jsem se zařekl, jednu po svižné kombinaci poslal na branku Matěj Stříteský, jak jinak, než od modré a Čiliak chytá. Trochu to odnesla maska, hra je proto přerušena a bude se vhazovat po jeho levici.
25:14'
Nečas strčil hokejku pod Žálčíkovy brusle a trest za podražení přichází téměř ihned.
24:53'
Anděl opět ukázal svojí techniku, obhodil si obránce a vystřelil, Čiliak chytá, načež domácí přesunuli těžiště hry ještě více před branku hostí a Dukla bude mít přesilovku.
23:53'
Seman nezachytil kotouč letící na jednoho z hostí a Kometa je momentálně v těžkém tlaku, měla dvě nadějné střely, obě domácí gólman chytá a vypadá to, že Dukla je z nejhoršího venku.
23:07'
Erat dostal kotouč před bránu od Holíka, zblízka nepropálil Kořenáře! Byla to ale velmi těžká pozice, Erat se nacházel na hraně brankoviště.
22:35'
Půža brání černou gumu před dotírajícími Brňany a daří se mu to. Domácí otáčí hru směrem pod brněnský kotel, ale nevydrželo to dlouho. Hra má místy až zběsilé tempo.
21:35'
Kořenář nechtěl dělat problémy svým kolegům a kotouč raději podržel v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.
20:17'
Jihlava začala druhou část úvodním náporem, Šidlík vypálil od modré, ale netrefil se o dobrý metr. Kometa vyjela taktéž na útočné tažení a je zase v tlaku ona.
20:01'
Na konci přestávky domácí kotel pokračuje ve výpadech proti svazu, vytahuje plachtu, kde vyjadřuje, co si myslí o šéfovi extraligy. Jdeme na druhou třetinu.
Konec první třetiny, hodně poznamenané bojkotem fanoušků proti represím ze strany svazu. Více ze hry měla Dukla, která měla i vážné šance, U obou byl domácí kapitán Tomáš Čachotský, poprvé trefil bekhendem tyčku, podruhé již Čiliaka propálil a Dukla vede 1:0. Zpět se vrátíme zhruba za 13 minut.
20:00'
19:59'
Gól last second! A to opravdu. TOMÁŠ ČACHOTSKÝ před koncem třetiny dostal od atakovaného spoluhráče
Jiránka kotouč, nikým neatakován vypálil z vrcholu levého kruhu a Čiliakovi prolétl kotouč „teploměrem“. Sudí nejprve trefu uznali, pak se rozhodli volat. Což bylo taktéž zajímavé, neboť začal přestávkový program a na led vjela předváděcí auta. Každopádně sudí Hejduk nebyl u videa dlouho a trefu uznal. Asistence: Tomáš Jiránek, Jan Zdráhal
18:54'
Další problém v rozehrávce domácích a domácí brankář drží zatím Duklu na bezbrankovém stavu.
18:31'
Hlinka se neshodl s Bryhnisveenem, takže zatímco Hlinka pomalu opouštěl útočné pásmo, Bryhnisveen tam rychle vjížděl. Oba hráči se těsně před tím na sebe podívali a přestali hrát. Ofsajd.
18:00'
Bolestivá muka si musel prožít Jiránek, který dostal ránu od Bartejse z první přímo na solar, naštěstí se ale zvedl a pokračoval ve hře. Dlouho na ledě být nemusel, hned poté, co se zvedl, pálil Malec a Kořenář opět přerušil hru.
17:33'
Kořenář předvedl další zákrok, podržel nebezpečně letící kotouč v lapačce. Po přerušení zůstal na ledě ležet Seman, zvedl se ale a pokračoval ve hře.
17:22'
Nesmělý potlesk se ozývá z tribun, Zaťovič nejprve poslal kotouč na Kořenáře a pak zkusil svého strážce Šidlíka přesprintovat, domácí muž v masce však kotouč podržel a veškeré následné akce byly k ničemu.
16:40'
Poměrně málo se dnes přerušuje, nicméně nyní byla právě ta chvíle, kdy musel čárový zadout do píšťalky a signalizovat ofsajd.
15:30'
Kometa se opět vydala do útočného tažení, Erat se hotovil ke střele, ale nakonec si sjel k pravé tyči, kam mu odklouzal domácí gólman a poté servíroval před prázdnou branku, naštěstí pro Jihlavu tam ale nikdo nebyl a hra pokračuje dále.
14:44'
Bryhnisveen, premiérově útočník, předvedl dobrý forčeking, Bartejse připravil o puk a dával naslepo za sebe, jeho pokus zhatil zadní oblouk branky.
13:47'
Hra současně s atmosférou upadla do série nepřesností a celkově neurovnané hry. Chvíli na puk domácí, pak zase hosté. Po jedné takové chybě domácí obrany si najížděl před Kořenáře osamocený Dočekal, volil pokus mezi betony, což Kořenář udržel a bude se vhazovat po jeho pravici.
12:21'
Straka chtěl pokračovat dále za pukem, nahazovaným de la Rosem, Krejčík ho však tělem zastavil. Hosté, konkrétně Malec, pokusil Nečase vysunout dlouhou přihrávkou, jenže Zeman měl hokejku na ledě dříve a uchránil Kořenáře od brejku.
12:08'
Přihrávka rukou, současně s tím je na řadě komerční přestávka. Opravdu se má situace tak, že se hraje za úplného ticha, hostům trvá vyklidit sektor o dost déle, než domácím. Co je tak vidět, tak venku hoří světlice, my se ale budeme soustředit dále na hru.
11:02'
Šidlík byl pod tlakem, proto vyhodil kotouč přes půl hřiště, o icing se ale nejedná. Čiliak musel po dalším vyhození vyjet a rozehrát. Jenže jeho kolegové vpředu mírně zklamali a na druhou stranu se řítil Anděl z levého křídla. Kotouč skončil mimo hrací plochu a bude se tak vhazovat ve středním pásmu.
10:05'
Tak tohle nebylo vůbec dlouho k vidění! Fanoušci na protest proti pokutám opouštějí své sektory a hraje se tak za úplného ticha! Opravdu příkladně, oba kotle jdou ven ze stadionu.
08:41'
Na ledě se hra mírně uklidnila, na tribunách se křičí na svaz navzájem. Zpátky k zmrzlé vodě, Kometa vyhodila na icing.
08:20'
I hosté nezapomněli útočit, další rychlý protiútok, střílel jeden z hostí, Kořenář lapil do výstroje a je přerušena hra, také i komerční přestávka. Tu vyplňují oba tábory transparentem: „Český hokej pro fanoušky“, následně doplněné spojeným pokřikem. Oba tábory tak příkladně spolupracují a za chvíli se bude vhazovat.
08:08'
Hosté v plném počtu. Nicméně od Dukly velmi dobrá přesilovka, má na čem stavět.
07:12'
Čiliak není vůbec jistý, puky mu vypadávají a celkově nevypadá svěže. Po střele Stříteského mu kotouč opět vypadl, ale nikdo z domácích plejerů ho do brány nedorazil.
06:36'
Suchánek po vyhraném buly a pasu od Stříteského vypálil, v cestě mu stál Vondráček a hostující útočník zblokoval. Následně sice vyhodil kotouč, ale to mu nepomohlo, po nahození vytvořila Dukla závar před brankou a Jiránek nedokázal propálit zblízka Čiliaka!
06:08'
Gulaši si připsal body do Radegast Indexu, na modré čistě složil Zdráhala. I přesto se Dukla dostala do formace přesilovky a momentálně zatápí hostující čtyřce. Střelu Straky z levého kruhu musel Čiliak chytit lapačkou.
05:44'
Barinka to po střele domácího kapitána s důrazem přehnal, sundal helmu Zemanovi a jde dnes jako první okusit trestnou lavici.
05:07'
Zaťovič dostal přihrávku mezi kruhy od Holíka, nejlepšímu střelci Brna byla ale blokována hůl a Dukla toho využila! Jmenovitě z protiútoku Čachotský, který si vzal kotouč na modré a bekhendem trefil vzdálenější tyč!
04:52'
Teď už to icing je, domácí nechtěli být ještě více pod tlakem a raději vyhodili na zakázané uvolnění.
04:10'
Anděl dostal pas od Suchánka, jenže Kometa se svým aktivním forčekingem znemožňuje tyto krátké rozehrávky a Suchánek musel víceméně vyhodit puk na druhou stranu.
03:33'
Gulaši se napřáhl na modré a evidentně chtěl využít odrazu o mantinel, Kořenář byl velice pozorný. A vyplatilo se mu to i během dalšího útočného snažení Komety, k puku se dostal Krejčík a sám zakončil, domácí gólman vytasil lapačku.
02:32'
Dočekal si dobře pokryl puk tělem a mohl tak rozehrát za sebe, konkrétně na Vondráčka, ten na to však nebyl připraven. Dukla ihned založila útok, Jiránek předával na Čachotského, toho včas dobruslil Němec.
01:40'
Druhá střela mířící na domácího brankáře, respektive jeho vyrážečku. Opět z rychlé akce střílel z mezikruží Radim Zohorna.
01:06'
Opět další vyhození Komety z pásma, nyní to ale icing nebude. Momentálně je v tlaku Jihlava, jenže první střelu vyslal z rychlé akce na druhé straně Krejčík, Kořenář vyrazil vyrážečkou a Dukla je opět na puku.
00:02'
Jdeme na to, poslední vzájemný souboj v základní části obou týmů začíná! Kometa vyhrála úvodní buly a ihned okupuje útočné pásmo, její snažení přerušuje icing.
00:01'
Hosté na ledě, za chvíli vyjedou z kabiny domácí. A už i oni vstupují na ledovou plochu za potlesku / pískotu.
Pět minut do začátku, na led vjíždí rozhodčí dnešního utkání. Stadion je opět zaplněn a dává tak vzpomenout baráži v uplynulé sezoně. Bude to dnes utkání opět se skvělou atmosférou, hostů z Brna opět přijelo odhadem 1500.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Volden) – Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, de la Rose, Půža, Stříteský, D. Váňa – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – F. Seman, Skořepa (A), Straka – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Bryhnisveen, R. Hubáček, Diviš (A).
trenér: Petr Vlk

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), P. Holík, M. Erat (C) – Vincour, Hruška, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, R. Zohorna, Vondráček.
trenér: Libor Zábranský

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Barvíř, Blümel.
HC Kometa Brno
5. příčka, skóre 134:106, 80 bodů, bilance 20-6-8-12
Přelom roku 2017 a 2018 byl v Brně velmi veselý. Kometu po tradiční podzimní a vánoční sérii, kdy ztrácí body, nakopl právě zápas s Duklou na Štěpána, kdy Brno vyhrálo 3:2 v prodloužení. Od tohoto špílu vyhrála Kometa osm utkání v řadě, z nichž jenom jedno muselo být prodloužováno, šlágr proti Plzni, který modrobílí zvládli a vyhráli ho 3:2 po nájezdech. Poslední utkání už ale Brno v takové formě nezastihla. Šest utkání, z toho čtyřikrát prohra. V rámci 45. kola ale dokázali Jihomoravané setnout pražskou Spartu výhrou 4:3 v prodloužení, když ale ještě sedm sekund před koncem prohrávali 3:2.

Produktivitu týmu vedou zkušení hráči. Suverénně nejlépe je na tom Martin Erat, za 46 utkání stihl 12 gólů a 34 asistencí a neminula ho pozvánka na ZOH. Stejný počet gólů, tedy 12, má na svém kontě Alexandre Mallet, o gól více ho překonal Martin Zaťovič. Obranu drží Jakub Krejčík, během 46 startů vsítil pět gólů a na dalších 26 asistoval. Bránu pečlivě střeží jasná jednička, Marek Čiliak, procento úspěšnosti má 91,64 %.
HC Dukla Jihlava
13. příčka, skóre 94:122, 48 bodů, bilance 9-7-7-22
V roce 2018 se Dukle poměrně daří a i díky tomu opustila poslední místo v tabulce a posunula se o jedno vpřed. Z jedenácti utkání vyhráli šest, jenom dva v prodloužení. Navíc si připsala bod v Mladé Boleslavi po prohře v nájezdech a pomalu se dotahuje na místa před sebou. Ač je jasné, že Duklu play-out nemine, teoreticky je šance, že by se baráži vyhnula. Musela by však mít dobrý závěr sezony a doufat v selhání týmů nad sebou. Momentálně se má situace tak, že Dukla je na předposledním místě, čtyři body nad Litvínovem a jedenáct pod Chomutovem.

Kdo táhne Jihlavu? Konstantní formu po celou sezonu si drží kapitán a miláček jihlavských fanoušků, Tomáš Čachotský. Zdobí ho průměr 0,6 bodu na zápas, devět gólů a osmnáct asistencí. Gólově ho doplňuje další veterán, Josef Skořepa, má taktéž devět gólů. V obraně poslední dobou dostává hodně prostoru Matěj Stříteský, jeho poslední icetime proti Pardubicím byl 28 minut a šest sekund, v předchozím utkání ve Zlíně dokonce o minutu a sekundu více! Gólově je na tom taktéž velmi dobře, za 25 utkání stihl 6 gólů, na dalších pět nahrál. Gólmanský prapor vlaje nad mladým Josefem Kořenářem, po povedeném mistrovství U20 v Buffalu dostal prostor místo parťáka Škarka a momentálně je jasnou jedničkou Dukly.
Dobrý večer z Jihlavy. Po domácí výhře 3:2 v prodloužení nad pardubickým Dynamem tu je další kolo a domácí zápas, konkrétně zápas 46. kola Tipsport Extraligy. V něm se utkají tradiční týmy české hokejové historie, HC Dukla Jihlava bude čelit HC Kometě Brno. Vstupenky na toto utkání velice rychle mizí, dva dny před zápasem jich zbývá zhruba 800. Dá se očekávat, že hostující fanoušky požene opět skvělá atmosféra, ač brněnští fanoušci jsou momentálně pod tvrdými sankcemi, za urážky jim byla uzavřena domácí tribuna E a navíc během podmínky odpálil pyrotechniku na výjezdu v Chomutově. Bude se určitě na co těšit, jak na ledě, tak i na tribunách. Jihlavským fanouškům, respektive klubu, byla pro změnu vyměřena pokuta 20.000 Kč za vhazování mincí na led a sprostého skandování po gólu hostí na 2:2 v úterním zápase proti pardubickému Dynamu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.