Tipsport Extraliga - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Brno - 18. prosince 2018   17:30

Chomutov
Chomutov
00:42' Duda (Tomica) • 08:46' Klima (J. Stránský, Dietz) • 38:06' Duda (J. Stránský, Jank) • 45:45' T. Svoboda (Koblasa) • 53:51' Sklenář (T. Svoboda, Knot) • 58:31' J. Stránský (Vantuch)
6:4
(2:0, 1:0, 3:4)
Brno
48:45' Mueller  (M. Erat, Plekanec) • 51:14' Gulaši  (L. Čermák, O. Němec) • 54:50' Mueller  (O. Němec, Hruška) • 57:22' Hruška  (M. Erat, Zaťovič)
Chomutov
Vladimír Pešina, Tomáš Horák – Tomáš Gerát, Daniel Hynek
ROCKNET ARÉNA
3843 diváků
Brno
Kašík (39. Vejmelka) – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Plekanec, R. Zohorna – Mallet, Hruška, L. Horký – Köhler, L. Čermák, Dočekal.

Chomutov - Kometa Brno: Jan Stránský uklidnil domácí fanoušky gólem do prázdné brány, 6:4

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek úterního večera.
V ROCKNET ARÉNĚ propukla radost, když se Piráti radují ze tří bodů. Poslední dvacetiminutovka nabídla strhující podívanou, po které se radují ale Chomutovští. Brno mocně dotahovalo, ale soubor Vladimíra Růžičky si už vedení pohlídal.

Nejlepší hráči zápasu: Radek Duda (Chomutov) – Peter Mueller (Kometa Brno).
59:42'
Oddechový čas pro domácí.
59:31'
Na osu hrací plochy dostal přihrávku Petr Holík, který z voleje vystřelil. Ovšem Justin Peters se stihl přesunout a nebezpečnou střelu vyrazit. následně Piráti vyhazují na další zakázané uvolnění.
59:22'
Piráti už hrají jednoduše a opět vyhazují na icing. Bude se vhazovat po pravé ruce kanadského gólmana.
59:16'
Ještě jedno zakázané uvolnění Chomutova a Karel Vejmelka opět míří na střídačku!
58'
Martin Zaťovič tečoval puk za záda Peterse, 5:4
58:31'
Piráti právě vstřelili branku!
Koncovka jako hrom! Lukáš Vantuch vypíchl kotouč soupeři a hnal se s ním do středního pásma, kde jej přihrál na JANA STRÁNSKÉHO. Chomutovský šikula dává Pirátům klid na hokejky. Asistence: Lukáš Vantuch.
57:51'
Karel Vejmelka opět míří na střídačku!
57:22'
Oddechový čas pro hosty.
57:22'
Kometa právě vstřelila branku!
Brno využívá hru v početní výhodě. Střelu Martina Erata tečoval JAN HRUŠKA, který koncovce dává dramatický nádech. Chomutovští teď budou mít co dělat, aby rozjetou Kometu zastavili. Asistence: Martin Erat a Martin Zaťovič.
57:14'
Karel Vejmelka míří na střídačku a hráčů Komety je šest!
55'
Peter Mueller napálil odražený puk do odkryté brány, 5:3
55:58'
V předbrankovém prostoru se nacházel Peter Mueller, jenž mířil do odkryté části branky. Ovšem Justin Peters lvím skokem zachránil situaci a vytěsnil černou gumu nad břevno!
55:39'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Havel – 2 min., hákování).
54'
Jakub Sklenář střelou nad lapačku Vejmelky zvýšil vedení na 5:2
54:50'
A je to znovu jen o dva góly. Odražený kotouč zamířil do levého kruhu, kde se nacházel PETER MUELLER. Hostující útočník měl před sebou odkrytou branku, kterou také trefuje. Asistence: Ondřej Němec a Jan Hruška.
54:20'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Duda – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Pavel Klhůfek.
53:51'
Dámy a pánové dovolím si říct, že je rozhodnuto! JAKUB SKLENÁŘ totiž vletěl do útočného pásma po pravé straně, odkud střelou přes obránce zamířil přesně nad lapačku Karla Vejmelky. ROCKNET ARÉNOU se nese, pátá ... Asistence: Tomáš Svoboda a Ronald Knot.
52'
Michal Gulaši střelou jako z děla propálil od modré vše co mu stálo v cestě, 4:2
52:57'
Brňané napadali rozehrávku Chomutova, i když čárový rozhodčí signalizoval ofsajd. Hra byla přerušená a vykázaná do středního pásma.
52:38'
Lukáš Vantuch ještě před červenou čárou nahazoval puk do rohu hrací plochy a je z toho jen další zakázané uvolnění, tentokrát z díly zbytečných prohřešků.
52:10'
David Štich se s pukem dostal až za červenou čáru, odkud nahazoval do útočného pásma. Také Piráti zaznamenali zakázané uvolnění, hra se přesune před Justina Peterse.
52:03'
Celá akce se opakuje a je z toho další icing brněnského celku.
51:44'
Kometa zkouší střední pásmo překonat přes dlouhé přihrávky, ale další kotouč končí jen na zakázaném uvolnění. Bude se vhazovat po levé ruce Karla Vejmelky.
51:14'
Kometa se rozestavila v útočném pásmu jakoby hrála v početní výhodě. Střelou od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě MICHAL GULAŠI, jenž dává zápasu dramatickou koncovku. Asistence: Leoš Čermák a Ondřej Němec.
49'
Hosté se dočkali snížení z hole Petera Muellera, 4:1
49:51'
Kometa se opět dostala do tlaku, který mohl využít Jan Hruška. Hostujícího útočníka vychytal kanadský gólman. Poté hra plynu dál a Kometa vyhodila na zakázané uvolnění.
48:45'
Tak přeci se Kometa dočkala a smazala kouzlo domácího brankáře. Z pravého kruhu vypálil Martin Erat, jenž orazítkoval levou tyč. poté se k zakončení dostal PETER MUELLER, jenž vymetl pavučiny v pravé šibenici chomutovské svatyně. Asistence: Martin Erat a Tomáš Plekanec.
48:12'
Přihrávku z kruhu mezi kruhy dostal Jan Hruška, který po ledě hledal mezeru mezi betony kanadského gólmana. Ovšem Justin Peters dnes chytá výborně!
47'
O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet
47:20'
Z mezikruží vystřelil Ondřej Němec, jehož pokus zlikvidovala kanadská jednička v brankovišti Chomutova. Ovšem akce Komety stále pokračuje.
46'
Tomáš Svoboda bekhendem zvýšil na 4:0
46:49'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jakub Sklenář – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Kevin Klima – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
46:49'
A máme tu boxerskou vložku! Kevin Klima se popral s Alexandrem Malletem. Oba borci si uštědřili několik ran, ale z malého vítězství se může radovat hráč Brna.
46:21'
Chomutovští opět dobře pracovali ve středním pásmu, kde opět zastavili útočnou akci Komety. Piráti poté posunuli kotouč za branku hostů.
45:45'
Hráč, který prošel Brnem mu nyní dává čtvrtou ránu! Po střele od pravého mantinelu se k dorážce dostal TOMÁŠ SVOBODA, jenž bekhendem zaznamenal další gól v chomutovském dresu. Asistence: Petr Koblasa.
44:04'
Po vyhraném vhazování vystřelil od modré čáry David Štich, jehož pokus byl nepřesný. Následně Kometa zaznamenala další icing, hra se stěhuje před Karla Vejmelku.
44:00'
Domácí celek nikam nespěchá a brání hlavně střední pásmo. Piráti dokonce donutili Kometu k vyhození na zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 3843 diváků.
43:10'
Ve hře objevilo hned několik nepřesností, oba celky se u kotouče dlouhou dobu střídaly. Zakončení z pravé strany schoval Karel Vejmelka do lapačky a hra se přerušuje.
42:12'
Zakázané uvolnění Chomutova vrací hru před Justina Peterse.
41:53'
Piráti jeli střídat, to ale neplatilo o vysokém útočníkovi. Lukáš Vantuch se dostal na vrchol pravého kruhu, odkud donutil hostujícího brankáře k zákroku ramenem.
41:02'
Do útočného pásma vjel po pravé straně Lukáš Vantuch, jehož pokus zamířil jen na branku. Karel Vejmelka v tomto okamžiku nemusel zasahovat.
40:39'
Chomutovští se hnali do útoku, ale k zakončení se nedostali. Kometa poté uklidňuje hru a oba celky střídají.
40:01'
V prostřední dvacetiminutovce byla k vidění vyrovnaná partie, ale také po ní jdou spokojenější do kabin Piráti. Dlouho se hrálo bez šancí, které přišly až po polovině periody. Jenže Kometa dvě nadějně vypadající akce neproměnila, a tak Justin Peters stále drží naději na čisté konto. V závěru třetiny se druhým gólem v utkání prosadil Radek Duda, jenž vyhnal z branky Libora Kašíka.

Střely na branku: 17:16.
Střely na branku v této třetině: 6:7.
40:00'
39'
Radek Duda zakončil rychlou útočnou akci a vyhnal Kašíka z brány, 3:0
39:22'
Nahození od modré čáry tečoval Peter Mueller, puk ale nikterak nezměnil směr letu, a tak Justin Peters betonem opět zasahuje.
39:08'
Tomáš Plekanec přihrával před branku, ale spíše to vypadalo na pas, jenž připomínal fotbalový centr. Kotouč z jeho hole ale skončil jen vedle levé tyče chomutovské svatyně.
38:06'
Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Libor Kašík, přichází Karel Vejmelka.
38:06'
Dlouhá přihrávka Chomutova mířila z obranné třetiny na modrou čáru, odkud Jan Stránský našel na pravé straně osamoceného RADKA DUDU. Chomutovský matador zamířil přesně do mezery mezi betony Libora Kašíka. Pro něho utkání také končí, jelikož odjíždí na střídačku. Asistence: Jan Stránský a Bohumil Jank.
37:20'
Z pravého kruhu vystřelil Jan Stránský, jehož pokus zamířil do ochranné sítě. Poté se ale píská postavení Lukáše Vantucha v brankovišti, hra je vykázaná do středního pásma.
36:47'
Americký mladík Kevin Klima se prokličkoval až do předbrankového prostoru, kde mu obránci nedovolili zakončit. Poté Brno vyhazuje puk přes všechny čáry.
36:13'
Vladimír Růžička přihrával na modrou čáru, kde kotouč nepracoval jeho spoluhráč. Chomutovští budou muset založit útok až za vlastní svatyní.
35:53'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Petr Holík – 2 min., hákování).
35:10'
Až na modrou čáru si vyjel Martin Erat, který chtěl zakončovat, ale trefil pouze prvního bránícího hráče. Chomutov poté posunul černou gumu do středního pásma.
34:20'
Od modré čáry nepřesně vystřelil Juraj Valach, jehož poté napodobil z druhé strany také David Štich. Ovšem i on si počínal jako jeho parťák z obrany.
32:41'
Brett Flemming zachytil rozehrávku po mantinelu a nahazoval kotouč před branku. Ovšem jeho pokus na brankáře neprošel, a tak Kometa posouvá hru do střední třetiny.
32:22'
Kometa založila další útočnou akci, která je ale rychle u konce. Hostující hráči se totiž vystavili do ofsajdu. Po komerční přestávce se hra vrátí do neutrální zóny.
31:35'
Přihrávku mezi kruhy dostal Leoš Čermák, který po ledě zakončoval k tyči. Jenže kanadský brankář dnes působí jako skála, která aktuálně betonem černou gumu vyrazila.
31:17'
V předbrankovém prostoru se nacházel u levé tyče osamocený Alexandre Mallet, který mohl snížit. Ovšem jeho zakončení bylo tak přesné, že trefilo spojnici tyčí. Justin Peters měl v tomto okamžiku ohromnou porci štěstí.
31:05'
Nahození od levého mantinelu schoval do lapačky kanadský brankář. Chomutov tak uklidňuje hru a bude následovat vhazování po levici brankáře.
30:28'
Petr Holík se snažil o uvolnění u pravého mantinelu. Hostující elitní centr poté chtěl zakončit, ale do střely mu vložil hůl obránce. Chomutov je nyní pod tlakem a posouvá kotouče jen do středního pásma.
29:32'
Po souboji upadl na ledovou plochu Brett Flemming, jehož počin dotáhl do konce Vladimír Růžička. Piráti posouvají hru pouze do středního pásma a opět rychle střídají.
28:12'
Od modré čáry vystřelil Alexandre Mallet, jehož pokus vyrazil chomutovský brankář betonem. Následně se domácímu celku podařilo vyhodit a také vystřídat.
27:29'
Na vrcholu levého kruhu měl dost času ke střele Peter Mueller, který dlouho rovnal kotouč na holi. Jeho následné zakončení zlikvidoval Justin Peters, který si dobře proti zakončení povyjel.
26:36'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
26:17'
Od levého mantinelu vstřelil David Štich, jehož pokus byl v předbrankovém prostoru tečován. Kotouč poté proletěl kolem branky, a tak je na tahu Brno,
25:38'
Chomutovské publikum se po zákroku na Kevina Klimu zlobí, ale vylučovat se nebude. Poté černou gumu zachytil Alexandre Mallet, jenž se dostal do třetiny, ale místo střely raději šetřil cenné vteřinky.
24:09'
Tomáš Plekanec zachytil kotouč a upaloval se spoluhráčem do středního pásma. Hráč se zkušenostmi z NHL přihrávkou trefil jen hůl bránícího hráče.
23:57'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jan Štencel – 2 min., vysoká hůl).
23:38'
Tomáš Malec nahodil puk do pásma, kde se nacházeli pouze domácí obránce. Akce pokračovala z pohledu Chomutovských, Jan Stránský napadal rozehrávku, ale Piráti se ke střele nedostali.
22:56'
Martin Zaťovič dlouho hledal, komu by přihrál až mu najel Tomáš Bartejs. Obránce, jenž v kariéře prošel také Chomutovem vypálil, ale jeho zakončení mířilo jen do výstroje domácího brankáře.
22:33'
Kevin Klima zavezl puk do pásma, kde z vrcholu kruhu pro vhazování vypálil. Jeho pokus lapačkou zlikvidoval Libor Kašík, jenž hru přerušil.
22:18'
Piráti sice vyhráli vhazování, po kterém posílají černou gumu přes všechny čáry, zakázané uvolnění. Hra se vrací před branku Chomutova.
22:12'
Bedřich Köhler vybojoval puk u mantinelu, který posunul na Leoše Čermáka. Jeho pokus se sice do prostoru tyčí nevešel, ale raději jej schoval do lapačky kanadský gólman.
21:35'
Tomáš Bartejs se pokoušel rozehrát o mantinel, ale kotouč z jeho hole zamířil pouze mezi diváky. Hra se tedy přesune do středního pásma.
20:53'
Mezi kruhy dostal trochu času Vladimír Růžička, jenž se snažil rychle zakončit. Ovšem trefil jen před sebou stojícího bránícího hráče. hra se velmi rychle přesunula před druhou z branek, kde zasahoval Justin Peters.
20:10'
Chomutovští vyhráli vhazování a posunuli hru na levou stranu, kde kotouč nezpracovali. Do útoku se tak hnalo Brno, které ale po přihrávce po mantinelu také černou gumu ztratilo.
20:01'
Do úvodní dvacetiminutovky lépe vstoupili Piráti, ještě v první minutě se pěknou střelou prosadil Radek Duda. Poté se hra postupně vyrovnávala, ale první extraligovým zásahem se mezi střelce zapsal Kevin Klima. Do konce periody jsme viděli spoustu šancí, které ale už oba brankáři zlikvidovali. V poslední pětiminutovce musel Justin Peters vytáhnout dva těžké zákroky, jimiž vymazal Petera Muellera a Martina Zaťoviče.

Střely na branku: 11:9.
20:00'
19:34'
Lukáš Vantuch našel lépe postaveného kanadského obránce. Brett Flemming vystřelil z pravého kruhu na vzdálenější tyč, Libor Kašík puk poté vyrazil před sebe, kde se nenacházel žádný další Pirát.
19:00'
Rodící se útok zastavil na modré čáře Brett Flemming, který na potřetí posunul černou gumu do středního pásma. Chomutov na nic nečeká a jede před branku Brna.
17:24'
Další výborná chvíli kanadského brankáře! O přihrávku mezi kruhy si řekl Peter Mueller, jenž z voleje zamířil k tyči chomutovské svatyně. Ovšem Justin Peters reflexivně kotouč vyrazil a drží stále nulu.
16:44'
Podél levého mantinelu až před brankáře dral Martin Zaťovič, jenž tváří v tvář nepřekonal Justina Peterse. Reprezentační útočník zamířil nad lapačku, ale kanadský brankář opět potvrdil svou kvalitu.
16:30'
Lukáš Vantuch přihrával na Radka Dudu, který s přihrávkou nepočítal. Chomutovští jdou střídat a Brno bude poté útočit.
15:49'
Tak to byla opravdu klukovina ze strany Martina Dočekala, který po odpískání strčil do rozhodčího a míří předčasně do kabiny, kde už se může osprchovat.
15:30'
Od modré čáry vystřelil Michal Gulaši, jehož pokus srazil obránce k soupeři. Jan Hruška byl ve vyložené situaci, ale střelou kanadského gólmana nepřekonal.
14:39'
Přihrávku na osu hrací plochy zachytila Kometa, která okamžitě vyhazuje přes všechny čáry. Nyní je jasné, že se hosté ubrání a stav zápasu se v totu chvíli měnit nebude.
14:01'
Také Juraj Valach to zkusil od modré čáry, jehož pokus letěl těsně nad ledem k levé tyči. Ovšem Libor Kašík hranou betonu puk vyrazil do ochranné sítě.
13:37'
Na modré čáře se trochu netradičně zjevil Radek Duda, který z jedničky vypálil. Ovšem jeho zakončení skončilo jen nad brankou Komety.
12:46'
Chomutovští sice vyhráli vhazování, ale ke kotouči se dostal Tomáš Plekanec, jenž puk nahodil na zadní mantinel. Justin Peters se poté neodvážil jet rozehrát.
12:43'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Mueller – 2 min., podrážení).
12:22'
Také Brno donutilo Justina Peterse k zákroku, do pásma vletěl Petr Holík, který mířil po ledě na zadní tyč. Ovšem kanadská jednička v brance Chomutova byla pozorná.
11:34'
Do útočného pásma po pravé straně zajel Pavel Klhůfek, jehož pokus přes obránce nenadělal brankáři Komety žádné potíže. Libor Kašík totiž puk vykopl betonem do rohu hrací plochy.
10:30'
Marek Tomica zastavil útok soupeře a přihrával na druhou stranu hrací plochy, ale dříve byli u černé gumy hostující hráči. Na tahu je tedy nyní Kometa.
9'
Kevin Klima svou první brankou v extralize navýšil vedení domácích na 2:0
09:10'
Také Tomáš Svoboda se mohl zapsat mezi střelce. Chomutovské křídlo dostalo přihrávku mezi kruhy, odkud trefilo jen Libora Kašíka do ramene. Již zmíněný hráč poté střílel ještě z levé strany, ale brněnský brankář zasáhl držadlem hole.
08:46'
Piráti se ujímají dvoubrankového vedení! KEVIN KLIMA si najel mezi kruhy, odkud svižnou střelou zápěstí poslal černou gumu k levé tyči. Pro chomutovského mladíka je to první branka v Tipsport extralize. Asistence: Jan Stránský a Stanislav Dietz.
07:41'
Brett Flemming zachytil rozehrávku soupeře ve středním pásmu a nahazuje černou gumu do rohu hrací plochy. Kanadský obránce hned poté odjíždí se spoluhráči na střídačku.
06:50'
Ondřej Němec dostal přihrávku na vrchol levého kruhu, odkud z jedničky vypálil nad chomutovskou svatyni. Další akci Brna zastavuje ofsajdové postavení, hra se přesune do neutrální zóny.
06:23'
Tomáš Svoboda vysunul na levé straně najetého Vladimíra Růžičku, který zakončoval do bližší šibenice. Ovšem brněnský gólmana vyráží kotouč do ochranné sítě.
05:55'
Pavel Klhůfek na malou chvíli zachytil černou gumu u hrazení a poslal ji za branku Brna. Hostující hráči musejí začít od začátku, ale opět se ke střele neprobojovali.
04:53'
Chomutovští jeli tři na jediného obránce, ale prudkou přihrávku od Jana Stránského nezpracoval mezi kruhy Jakub Sklenář. Ke kotouči se tedy vrátili hosté.
04:01'
Chomutovští rozestavili obranu ve středním pásmu, a tak se Brňané na chviličku otočili zpátky. Poté se Kometa sice usadila před domácí brankou, ale střelu nevyprodukovala.
02:48'
Vladimír Růžička posunul puk na Petra Koblasu, který si stáhl kotouč a zakončoval po ledě. Libor Kašík zasáhl betonem a založil se spoluhráči protiútok. V tom sám na gólmana je Peter Mueller, jenž pirátskou svatyni přestřelil.
02:08'
Od modré čáry vystřelil Radek Kučeřík, jehož pokus trefil v předbrankovém prostoru Bedřicha Köhlera. Poté se chomutovští hráči zmocnili puku a dostali jej do bezpečí.
1'
Od levého mantinelu se napřáhl Radek Duda a otevřel skóre utkání, 1:0
01:11'
Brno se usadilo v pásmu, kde kombinovalo podél hrazení. Tomáš Malec přihrával za branku, kde byl atakován jeho spoluhráč. Následně domácí uklidňují hru a jsou střídat.
00:42'
Tak to je začátek snů v podání chomutovských Pirátů. Od levého mantinelu se napřáhl RADEK DUDA, který trefil místečko u zadní tyče a jako první se zapisuje mezi střelce zápasu. Nádherná střela chomutovského matadora. Asistence: Marek Tomica.
00:24'
Z pravého kruhu se snažil zakončit Peter Mueller, jehož pokus zablokoval obránce, jenž vyslal do samostatného úniku Vladimíra Růžičku. Nejproduktivnější hráč Chomutova byl atakován a zakončil jen do Libora Kašíka.
00:10'
Úvodní vhazování zápasu vyhrál Vladimír Růžička, a tak mají Piráti právo prvního útoku. Ovšem přihrávku po mantinelu zachytili Brno a jede do protiútoku.
00:01'
Ledová plocha bylo upravena, a tak na kluziště ROCKNET ARÉNY přicházejí hráči Brna. O malou chvilku později je doplnili také domácí Piráti. Oba celky se srovnaly na modrých čarách, odkud se pozdravily a vše už bude směřovat k úvodnímu vhazování.

Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Trefný – Koblasa, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klima, J. Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, J. Havel.

HC Kometa Brno: Kašík (Vejmelka) – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Plekanec, R. Zohorna – Mallet, Hruška, L. Horký – Köhler, L. Čermák, Dočekal.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Tomáš Horák – Tomáš Gerát, Daniel Hynek.
Úvodní vhazování předehrávky sedmadvacátého kola Tipsport extraligy je v ROCKNET ARÉNĚje naplánováno na 17 hodin 30 minut. Pokud se nedostanete do ochozů stadionu, je pro vás připraven podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. K zápasu na našem portálu jste srdečně zváni.
Vzájemné zápasy:

V loňské sezóně se Chomutovu na Kometu dařilo, když zvítězil ve všech čtyřech případech Tipsport extraligy. Ovšem letos je to právě Brno, které proti Pirátům zaznamenalo dvě výhry v základní hrací době.

Kometa – Chomutov 3:1
Chomutov – Kometa 2:4
Chomutov – Kometa 2:1
Kometa – Chomutov 2:3
Chomutov – Kometa 3:2 po prodloužení
Piráti Chomutov

Hra chomutovské kocábky se sice zlepšuje, ale body na konto svěřenců Vladimíra Růžičky moc nepřistávají. Pirátům totiž stále patří poslední příčka, když získali pouhých dvacet bodů. Ovšem Severočeši se dotáhli alespoň o jediný bod za trápící se Pardubice. Domácí celek ale sleduje spíše dvanáctou pozici Mladé Boleslavi, na kterou aktuálně ztrácejí čtrnáct bodů, ale mají o dvě utkání méně. Chomutovští se s příchodem Justina Peterse uklidnili ve vlastním pásmo, ale stále inkasovali druhý nejvyšší počet gólů, hůře je na tom jen Dynamo. Pokud někde Piráti získávají body, je to ROCKNET ARÉNA, v níž zaznamenali šestnáct bodů, což je stejný počin jako má na kontě z domácího prostředí pražská Sparta.

HC Kometa Brno

Kometu před reprezentační přestávkou posílil hvězdný útočník Tomáš Plekanec a navíc se k týmu vrátil další hráč se zkušenostmi z NHL Martin Erat. Pokud se podíváme na tabulku extraligy najdeme Brno na páté příčce, když získalo dvaačtyřet bodů. V letošní sezóně Jihomoravané už inkasovali sedmdesát branek, což je z první desítky společně se Spartou nejvyšší počet. V posledních pěti duelech získal tým Libora Zábranského sedm bodů. Na kluzištích soupeřů odehrála Kometa čtrnáct zápasu, v nichž získala osmnáct bodů a patří ji v tomto ohledu šestá příčka.

Zlín – Kometa 1:4
Kometa – Sparta 3:4 po prodloužení
Liberec – Kometa 5:2

Petr Holík 27 bodů (5+22)
Martin Zaťovič 21 bodů (13+8)
Peter Mueller 20 bodů (11+9)
Vítám všechny hokejové nadšence u Tipsport extraligy, která má na programu sedmadvacáté kolo. V předehrávce se představí poslední Piráti Chomutov a pátá Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.