Třinec - Olomouc | ONLINE | 16.9.2018 15:00 | Tipsport Extraliga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Olomouc - 16. září 2018   15:00

Ukončeno
Třinec
11:07' Krajíček (Roberts Bukarts) • 13:11' Cienciala (Gernát, Adamský)
2:3
(2:0, 0:2, 0:1)
Olomouc
25:20' Kolouch   • 39:19' J. Káňa  (J. Knotek) • 50:21' Mráz  (V. Tomeček)
Třinec
Sestavy:
Hamerlík (Hrubec) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Matyáš, Gernát, Haman, Adámek – Chmielewski, Marcinko, O. Kovařčík – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Roberts Bukarts, M. Kovařčík, Hrňa – Hladonik, Viedenský, Dravecký (A).
Rozhodčí
Lukáš Bejček, Antonín Jeřábek – Jiří Gebauer, Vít Lederer
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400)
Olomouc
Sestavy:
Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Staněk, Jaroměřský, Švrček – Laš, J. Knotek (A), J. Káňa – Burian, Kolouch, Irgl – Holec, Skladaný, Jergl – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček.

SESTŘIH Třinec - Olomouc 2:3. Hanáci dokonali obrat a vyloupili Werk arénu

Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany to je vše, přeji hezký zbytek neděle. Na shledanou!
Olomoučtí tak v nové sezóně zůstávají stoprocentní, Oceláři na svou první výhru zatím musejí čekat.
Nejlepší hráči zápasu

Martin Gernát (0+1) – Petr Kolouch (1+0).
Utkání mezi Oceláři a Olomoucí je u konce, z výhry se radují hráči hostujícího celku. Olomoučtí sice do utkání nevstoupili nejlépe a po první třetině prohrávali o dvě branky, Kohouti ale ve druhé a třetí třetině otočili vývoj duelu na svou stranu a získali tři body.
Konec zápasu.
59:46'
Bukarts zavezl puk do útočného pásma, jeho střelu ale Konrád zlikvidoval.
59:18'
Hosté jsou kompletní. Škůrek se hned zapojil do akce svého celku, po jeho přihrávce ale Kolouch nedokázal z mezikruží trefit prázdnou třineckou branku.
58:54'
Krajíčkova střela od modré skončila nad brankou, hosté následně poslali puk do středního pásma.
58:32'
Oceláři drží kotouč v útočném pásmu, brankáře Konráda ale zatím nijak neohrozili.
58:01'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté mohli pojistit své vedení, jeden z olomouckých útočníků ale přes celé kluziště netrefil prázdnou branku domácích.
57:41'
Peter Hamerlík je na střídačce, Oceláři to zkoušejí se šesti bruslaři v poli!
57:24'
Cienciala svou tvrdou ránou od modré trefil bránícího Jana Jaroměřského, který se v bolestech svalil na led. Hra je přerušena, hostujícímu obránci museli na střídačku pomoct spoluhráči.
57:07'
Oceláři dostávají velkou možnost ke srovnání. David Škůrek si při bránění počínal nedovoleně, domácí mají k dispozici přesilovou hru.
56:37'
Zbyněk Irgl mohl rozhodnout o osudu dnešního utkání! Hostující útočník se dostal do úniku, Irgl ale nedokázal zakončit svůj bekhendový blafák!
55:57'
Adámek na útočné modré čáře nezachytil Draveckého přihrávku, domácí tak musí začít od vlastní branky.
55:28'
Na útočné modré si nerozuměli třinečtí Krajíček s Douderou, využít toho mohl Káňa, který se natlačil do rychlé protiakce. Káňova střela ale Hamerlíka nepřekvapila.
54:57'
Dnešní utkání sleduje 4 033 diváků.
54:57'
Oceláři se rychlou kombinací dostali do útočného pásma, Chmielewského nahození z pravé strany ale skončilo jen v Konrádově lapačce.
54:18'
Irgl se chtěl prokličkovat do útočného pásma, u modré čáry ho ale zastavil hvizd sudího pro ofsajd.
53:48'
Olomoučtí zvýšili svou aktivitu a pořádně zatopili pod kotlem třinecké obrany. Hamerlík má další úspěšný zákrok, brankář domácích zneškodnil pokus Laše.
53:26'
Olomoučtí poslali kotouč do útočné třetiny a po chybné rozehrávce domácích dokonce pořádně prověřili brankáře Hamerlíka. Třinecký gólman se štěstím vytěsnil Knotkovu bombu z levého kruhu pro vhazování.
53:11'
Další akce domácích již ohrozila brankáře Konráda, olomoucký gólman si ale bez větších obtíží poradil se zakončením Chmielewského.
52:55'
Gernát zavezl kotouč do útočné třetiny, po jeho přihrávce ale od modré nepřesně pálil Hrňa.
52:32'
Hosté dobře brání svou modrou čáru, Oceláři se nemohou dostat do útočné třetiny. Protiakci Olomouce zastavil ofsajd. Komerční přestávka.
52:08'
Marcinko zavezl kotouč do útočného pásma, po Gernátově nepřesné střele se před Konrádem strhla menší potyčka. Svačinovo zakončení z velmi ostrého úhlu ale hostujícího brankáře nepřekvapilo.
51'
Obrat! Mráz doklepnul kotouč do brány a Hanáci vedli, 2:3
51:27'
Oceláři drží kotouč v útočném pásmu. Viedenský připravil střeleckou pozici pro Douderu, ten ale od modré trefil jen nejblíže stojícího protihráče.
50:21'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté otáčejí vývoj zápasu ve svůj prospěch! Olomoučtí po vhazování v útočném pásmu drželi kotouč na svých holích, Hamerlíkovi pak z náruče vypadla bekhendová střela Vojtěcha Tomečka a BRUNO MRÁZ měl jednoduchou práci v podobě doklepnutí puku do třinecké sítě! Asistence: Vojtěch Tomeček.
50:12'
Hra se znovu přesunula před Hamerlíkovu branku, třinecký brankář raději ve své lapačce ukryl střelu Mráze. Komerční přestávka.
49:34'
Olomoučtí zavezli kotouč za třineckou branku, tam o něj ale přišli. Gernát s Adámkem následně rozjeli akci, kterou zakončoval Michal Kovařčík. Konrád byl připraven.
49:08'
Dravecký u útočné modré čáry vybojoval kotouč, slovenský útočník pak ale poslal nepřesný pas na najíždějícího Hladonika. Puk je opět ve středním pásmu.
48:37'
Adamský se dvakrát snažil projet kolem bránících hráčů Olomouce, v obou případech ale třinecký útočník ztroskotal na hostujících obráncích.
48:08'
Oceláři pokračovali v aktivní hře, k dalšímu ohrožení Kondrádovy branky se ale již nedostali. Hosté poslali kotouč do středního pásma.
47:22'
Musil ve středním pásmu zastavil pronikajícího Tomečka, po následné akci domácích se do dobré šance z bezprostřední blízkosti dostal Chmielewski, polský útočník ale branku minul.
46:45'
Viedenský dostal přihrávku do jízdy, slovenský útočník se ze středního pásma natlačil až do předbrankového prostoru, svou bekhendovou střelu ale pak poslal vedle branky.
46:21'
Oceláři se v početní výhodě nedostali k ani jedné střel. Hosté v poklidu bránili své území a oslabení přečkali bez ztráty kytičky.
45:34'
Chmielewski se chtěl probojovat do útočného pásma, u modré čáry ale narazil na připraveného Irgla, který opět poslal puk do třinecké třetiny.
45:03'
Domácím se v početní výhodě příliš nedaří. Hosté vystihli také další třineckou rozehrávku a opět odpálili kotouč za Hamerlíkovu branku.
44:39'
Marcinko chtěl zpoza hostující branky ke střele vyzvat Ciencialu, přihrávka ale byla zblokována a hosté se následně osvobodili.
44:21'
Marian Adámek si ve středním pásmu chtěl obejít Aleše Jergla, hostující útočník ale třineckého obránce svou bruslí poslal k ledu. Přesilovka pro Oceláře.
43:18'
Domácí jsou i nadále aktivnější. Od modré na hostující branku pálil Musil, střela ale třineckému obránci moc nesedla a pro Konráda to byl jednoduchý zákrok.
42:29'
Slezané se ale velmi rychle vrátili před Konrádovu branku. Slovenského brankáře v olomouckém dresu z pravé strany ohrožoval Michal Kovařčík, Konrád si pohlídal jak střelu, tak i následnou dorážku.
42:01'
Oceláři se probojovali do útočného pásma, Gernátova střela od pravého hrazení ale branku netrefila. Hosté poslali hru do neutrální zóny.
41:35'
Kohouti se usadili v útočném pásmu a dlouho kombinovali s kotoučem. Celou akci nakonec střelou od modré zakončil Ondrušek, Hamerlík byl připraven.
40'
Káňa potrestal chybu Hamerlíka a vyrovnal na 2:2
40:45'
Domácí se dvakrát chtěli dostat do útočného pásma, v obou případech je ale zklamala finální přihrávka. Hosty pak u modré čáry zastavil odraz kotouče od čárového rozhodčího.
40:01'
Začala třetí třetina.
Skončila druhá třetina, stav je vyrovnán. Hosté prožili povedenější dvacetiminutovku, v níž dokázali smazat dvoubrankové manko z úvodní části. V šestadvacáté minutě se nejprve prosadil Kolouch, v samotném závěru periody pak Hamerlíkovo pochybení potrestal Káňa. Do akcí se dostávali také Slezané, Bukarts, Hladonik, ani Viedenský ale Konráda nepřekonali.

Třetí třetina začne přibližně v 16:41.
40'
Káňa potrestal chybu Hamerlíka a vyrovnal na 2:2
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:19'
Olomouc právě vstřelila branku!
Neskutečná chyba třineckého brankáře Hamerlík přináší srovnání stavu utkání! Slovenský brankář chtěl zpoza své branky rozehrát puk na své spoluhráče, přihrávka se mu ale vůbec nepovedla a puk skončil u Jana Knotka, který jej postrčil před třineckou branku, kde kotouč do odkryté branky doklepl JAN KÁŇA! Asistence: Jan Knotek.
38:50'
Krajíček si chtěl nahodit kotouč do útočného pásma, jeho akci ale zastavil bránící Švrček.
38:10'
Bruno Mráz se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou do připraveného Hamerlíka. Na druhé straně kluziště pak se svou akcí neuspěl Hladonik.
37:35'
Olomoučtí chvíli drželi kotouč v útočném pásmu, Hamerlíka ale nijak neohrozili. Na druhé straně pak neuspěl Chmielewski, kterého v rohu kluziště zastavil Holec.
36:38'
Zbyněk Irgl dostal přihrávku za třineckou defenzívu, hostující útočník ale z velmi ostrého úhlu trefil jen boční síť branky domácích. Hamerlík pak raději skryl kotouč v lapačce.
35:55'
David Cienciala dostal nabito na modrou čáru, třinecký útočník ale střelu pozdržel a vydal se blíže Konrádovi. CIenciala nakonec málem našel nehlídaného Adamského, hostující brankář ale v posledním okamžiku letící přihrávku zastavil.
35:11'
Olomoučtí nahodili kotouč na Hamerlíkovu branku, třinecký brankář raději ukryl kotouč před dotírajícím Lašem.
34:20'
Obrovská šance pro Jana Hladonika! Třinecký mladík se probojoval do útočného pásma, svou střelu ale poslal jen do Konrádovy vyrážečky. Hostující brankář nicméně puk vyrazil přímo zpět k Hladonikovi, který ale nedokázal usměrnit kotouč do sítě!
33:48'
Marcinko s Bukartsem nedokázali vydolovat kotouč v rohu hostujícího pásma, na druhé straně pak z dobré pozice Hamerlíka nepřekonal Galvas.
33:13'
Hosté zkusili další dlouhý pas na rozjetého Vyrůbalíka, ten ale na kotouč nedosáhl a puk skončil na zakázaném uvolnění.
32:28'
Bratři Kovařčíkové si nerozuměli v útočném pásmu, hosté z toho ale nic nevytěžili, když Holce v souboji o kotouč přesprintoval Gernát.
31:42'
Na jedné straně se svým průnikem neuspěl Hladonik, na druhé pak Ostřížek nedokázal zpracovat těžký Irglův pas.
31:04'
Hra pokračuje ve svižném tempu. Kotouč se ale po většinu času pohybuje v neutrální zóně, když si ani jeden z týmů nedokáže přesně přihrát.
30:18'
Chmielewski skvělým pasem do sóla vyzval Bukartse, ten ale nedokázal zakončit. Lotyšský útočník reklamoval faul, sudí nicméně zůstávají klidní.
29:23'
Adamský si za hostující brankou nerozuměl s Ciencialou, hosté se tak dostali do rychlé protiakce. Ostřížkova střela ale těsně přeletěla Hamerlíkovu branku.
28:46'
Třetí útok domácích držel kotouč v útočném pásmu, po nepřesné střele Hrni se však k puku dostali hosté, kteří jej ale odpálili jen na icing.
28:11'
Tlak Ocelářů gradoval, Jan Hladonik ale z mezikruží Konráda nepřekonal. Komerční přestávka.
27:43'
Oceláři nicméně pokračovali v akci a Viedenský málem skóroval. Jeho teč Douderovy střely skončila těsně vedle hostující branky.
27:23'
Chmielewski se prokličkoval přes střední pásmo až do útočné třetiny, jeho následný střelecký pokus ale srazili bránící hráči.
26'
Je sníženo! Oceláři si srazili puk do vlastní brány, 2:1
26:33'
Gernát si v útočném pásmu nerozuměl s Adamským, následná rozehrávka Hamana skončila na zakázaném uvolnění.
25:48'
Hosté rázem ožili a jsou nebezpečnější. Hamerlík musel opět zasahovat, třinecký gólman zlikvidoval pokus Ostřížka.
25:20'
Olomouc právě vstřelila branku!
Nečekaná akce hostujících hráčů končí v Hamerlíkově síti! Musil i u hrazení nepohlídal odraz kotouče, puk se příhodně odrazil do jízdy PETROVI KOLOUCHOVI, který jej zavezl do předbrankového prostoru. Hostující útočník zpětnou přihrávkou hledal najíždějícího Irgla, Oceláři si puk srazili do vlastní branky! Bez asistence.
24:47'
Oceláři se dlouho nemohli dostat z vlastního pásma, Viedenský nakonec raději poslal kotouč na zakázané uvolnění.
23:53'
Knotek chtěl ve středním pásmu rozjet další akci hostí, jeho přihrávku na levou stranu ale nikdo z jeho spoluhráčů nečekal.
23:16'
Hosté mohli snížit své manko, po Galvasově tečované střele za Hamerlíkem zvonila tyč!
22:30'
Nepřesná rozehrávka hostí končí na zakázaném uvolnění.
22:16'
Michal Kovařčík se chtěl probojovat do útočného pásma, proti dvojici obránců to ale nedokázal. Na druhé straně pak Skladaný nepřesně tečoval pokus Jergla.
21:58'
Pokus hostí o návrat do útočného pásma zastavil ofsajd, Oceláři budou po vhazování hrát v plném počtu.
21:39'
Na sebe to nakonec vzal Jakub Galvas, který dobrou střelou od modré málem překvapil Hamerlíka. Třinecký brankář ale dokázal vyrazit puk, domácí se následně osvobodili.
21:16'
Olomoučtí drží kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale hosté zatím neodhodlali.
20:39'
Vyrůbalík svou střelou pořádně protáhl Hamerlíka, puk ale branku netrefil. Oceláři se opět osvobodili.
20:19'
Hosté začali druhou třetinu v početní výhodě, po Krajíčkově vyhození za Konrádovu branku ale musí začít z vlastního pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, do kabiny s dvoubrankovým vedením jdou domácí Oceláři. A nutno podotknout, že zaslouženě. Domácí byli po většinu času aktivnější, hráli s kotoučem na holi, za což byli odměněni dvěma přesnými trefami. Nejprve se po skvělém pasu Bukartse prosadil Krajíček, druhou trefu pak tečí Gernátovy střely vsítil Cienciala. Hosté se do hry mohli dostat v závěru třetiny, kdy Hamerlíka nebezpečně ohrožovali Knotek, Laš a Staněk, ani jeden ale třineckého gólmana nepropálil.

Druhá třetina začne přibližně v 15:51.
20:00'
První třetina skončila.
19'
Paráda! Hamerlík vytáhl pěkný zákrok
19:58'
Před závěrem první třetiny ještě sudí udělí trest za nedovolené bránění pro třineckého Martina Gernáta. Hosté tak, pokud ve zbývajících dvou vteřinách nedají branku, začnou druhou dvacetiminutovku v početní výhodě.
19:15'
Peter Hamerlík opět v akci! Olomoučtí se dostali do akce dvou proti jednomu, Robin Staněk mohl střílet z mezikruží. Hamerlík ve vzduchu máchl svou lapačkou a bezpečně do ní ukryl puk.
18:50'
Do akce se tak vydali hosté a málem se poprvé prosadili! Marek Laš dostal nabito do předbrankového prostoru, z bezprostřední blízkosti ale skvělého Hamerlíka nepřekonal! O chvíli později neuspěl ani Knotek!
18:33'
Ciencialova letka držela puk v útočném pásmu, v závěrečné fázi ale přišla nepřesná přihrávka Adamského a Oceláři přišli o puk.
17:53'
Kohouti se dostali do útočného pásma, jejich kombinaci ale zastavila hra vysokou holí. Buly ve středním pásmu.
17:15'
Viedenský projel skrz střední pásmo až do olomoucké třetiny, po projetí modré čáry slovenský útočník poslal přihrávku na Gernáta. Ten tvrdě vypálil, Konrád puk vyrazil pouze před sebe. Hladonik sice na dorážku nedosáhl, následná bomba Draveckého už Konráda pořádně vyděsila.
16:46'
Olomoučtí drželi kotouč v blízkosti Hamerlíkovy branky, Jarůškovu střelu od modré před třineckým brankáře šikovně tečoval Knotek. Hamerlík zastavil puk mezi svými betony.
16:02'
Matyáš chtěl ve středním pásmu poslat puk Bukartsovi, třineckému obránci se ale přihrávka nepovedla. Matyáš následně poslal puk na zakázané uvolnění.
15:24'
Olomoučtí drželi kotouč v útočném pásmu, lehká střela Vyrůbalíka od modré ale Hamerlíka nepřekvapila.
14'
Cienciala tečoval střelu Gernáta mimo dosah Konráda, 2:0
14:52'
Viedenský se pokusil dostat do střelecké pozice, kolem bránícího Staňka ale neprošel. Na druhé straně pak Hamerlík zastavil nahození Ostřížka. Komerční přestávka.
13:50'
Hráči s drakem na hrudi mohli udeřit potřetí! Roberts Bukarts dlouho držel kotouč v útočném pásmu, nakonec si vybral volného Michala Kovařčíka, kterému stačilo jen usměrnit puk do branky! Konrád se ale dokázal roztáhnout a vytěsnit kotouč mimo svou branku!
13:11'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři si ve středním pásmu sebrali kotouč, zavezli jej do útočného pásma a radují se z druhé vstřelené branky! Martin Adamský v rohu kluziště vybojoval kotouč pro Martina Gernáta, který od modré poslal ideální pobídku na teč! Tu v předbrankovém prostoru využil DAVID CIENCIALA, který usměrnil kotouč mimo Konrádův dosah! Asistence: Martin Gernát, Martin Adamský.
12'
Domácí kapitán Lukáš Krajíček se z první nemýlil a otevřel skóre, 1:0
12:22'
Olomoučtí se pokusili dostat do útočného pásma, Mráz ale nedokázal obejít bránícího Musila.
11:48'
Oceláři se vstřelenou brankou viditelně uklidnili a kontrolují hru. Marcinko si nahodil puk za Konrádovu branku, pak ale nedokázal přesně najít Chmielewského.
11:07'
Třinec právě vstřelil branku!
Rychlá protiakce Ocelářů přinesla první branku dnešního utkání! Roberts Bukarts nejprve jako nůž máslem prošel přes střední pásmo, aby poté z rohu kluziště adresoval na milimetry přesný pas najíždějícímu LUKÁŠOVI KRAJÍČKOVI! Třinecký kapitán se z první nemýlil! Asistence: Roberts Bukarts.
10:51'
Knotek s Burianem na chvíli drželi kotouč v útočném pásmu, Hamerlík si dokázal poradit s pokusem prvního jmenovaného.
09:59'
Oceláři drží kotouč v útočném pásmu. Tečovanou střelu Musila od modré Konrád dokázal vyrazit do rohu kluziště, hostujícího brankáře následně nepřekonal ani Ondřej Kovařčík.
09:17'
Olomoučtí zkusili dlouhou přihrávkou překvapit třineckou defenzívu, puk ale letěl příliš rychle a skončil na zakázaném uvolnění.
08:54'
V závěru přesilovky ještě své štěstí znovu zkoušel Hrňa, Konrád byl úspěšný i v tomto případě. Hosté jsou kompletní.
08:25'
Domácí jsou zpátky v útočném pásmu. Po Douderově přihrávce od modré pálil Hrňa, Konrád ale opět zasáhl.
07:51'
Krajíčkovi se od modré nepovedlo obstřelit bránícího hráče, hosté opět poslali kotouč do středního pásma.
07:12'
Roberts Bukarts z levé strany posílal střílený pas na před brankou stojícího Tomáše Marcinka, který puk tečoval do prostoru mezi třemi tyčemi. Konráda zachránila tyč! Hosté se osvobodili.
06:54'
Střílejícího Kovařčíka zezadu potáhl Vojtěch Tomeček, který od sudích inkasoval menší trest. Po komerční přestávce tak Oceláři sehrají svou první početní výhodu.
06:45'
Adámek si nahodil kotouč do rohu hostujícího pásma, kde jej vybojoval pro Chmielewského. Ten zpoza branky hledal Ondřeje Kovařčíka, kterému ale střela nesedla. Oceláři budou hrát přesilovku.
06:10'
Domácí hrají v plném počtu. Olomoučtí se ani v závěrečných vteřinách přesilovky do útočné třetiny nepodívali. Kotouč mají v moci Oceláři.
05:35'
Marcinko vystihl akci Jergla a sebral kotouč do své moci. Oceláři se znovu osvobodili.
05:01'
Hanáci se nemohou dostat do útočného pásma, kotouč se po většinu času jejich přesilovky pohybuje v neutrální zóně.
04:32'
Oceláři získali kotouč a odpálili jej za Konrádovu branku. Rozehrávku hostí pak dlouho znepříjemňovali Dravecký s Viedenským, Oceláři ušetřili hodně času.
04:10'
Erik Hrňa pak ve snaze získat kotouč zpět do své moci fauloval, Olomoučtí si zahrají první početní výhodu. Hrňa se provinil podrážením.
03:57'
Musil získal kotouč v rohu vlastního pásma a do akce vyzval Hrňu. Ten se sice prokličkoval do předbrankového prostoru, Konráda ale neohrozil.
03:23'
Gernát se znovu pustil do útočné akce, s Adamským mu to však nevyšlo. Na druhé straně pak Knotkovu střelu dobře tečoval Káňa, Hamerlík byl připraven.
02:44'
Bruno Mráz se po pravé straně kluziště dostal do útočné třetiny, jeho následná střela ze zápěstí Hamerlíkovi nadělala nemalé problémy. Třinecký brankář nakonec vše s pomocí obránců zvládl.
01:55'
Gernát s Hrňou se prokličkovali do útočného pásma, třinecký obránce pak dostal ideální pas do prostoru mezi kruhy. Gernát ale ještě zvolil přihrávku na Michala Kovařčíka, který ale z první trefil jen přesunujícího se Konráda.
01:32'
Olomoučtí se velmi rychle vrátili ke kotouči, jejich následný pokus o přechod do třinecké třetiny ale zastavil ofsajd.
01:04'
Olomoučtí drží útočné pásmo. Střelu Jakuba Galvase od modré před Hamerlíkem lehce tečoval Burian, třinecký brankář ale dokázal vyrazit puk do rohu kluziště. Oceláři posílají hru do střední třetiny.
00:34'
Úvodní buly pro Oceláře. Doudera se dlouhým obloučkem chtěl dostat do útočného pásma, proti bránícímu Knotkovi ale neuspěl. Na druhé straně pak nepřesně střílel Burian.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů jsou na ledové ploše. Před úvodním vhazováním ještě Oceláři odmění Davida Ciencialu cenou Ocelářská naděje. Cenu předá senátor Jiří Cienciała.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Matyáš, Gernát, Haman, Adámek – Chmielewski, Marcinko, O. Kovařčík – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Roberts Bukarts, M. Kovařčík, Hrňa – Hladoník, Viedenský, Dravecký (A). Trenér: Václav Varaďa.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Staněk, Jaroměřský, Švrček – Laš, J. Knotek (A), J. Káňa – Burian, Kolouch, Irgl – Holec, Skladaný, Jergl – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček. Trenér: Jan Tomajko.

Rozhodčí: Lukáš Bejček, Antonín Jeřábek – Jiří Gebauer, Vít Lederer.
HC Olomouc

Olomoučtí se v loňské sezoně probojovali do čtvrtfinále play off, tam ale skončili na holích hráčů Plzně. Na Hané ročník hodnotili kladně, z pozice hlavního kouče se však rozhodl odejít Zdeněk Venera. Otěže po úspěšném trenérovi převzal Jan Tomajko. Z týmu kohoutů pak odešlo osm hráčů, mezi nejcitelnější ztráty patří odchody útočníků Jakuba Hermana, Jana Eberleho či beka Lukáše Galvase. Vedení olomouckého celku se povedlo v týmu udržet Zbyňka Irgla, na Hanou pak přišlo dalších pět hráčů. Jmenovitě brankář Jan Lukáš, obránce Jan Švrček a útočníci Vojtěch Tomeček, Petr Kolouch a Michal Matiaško.

V přípravě se Olomouci vedlo tak napůl. Z osmi zápasů kohouti vyhráli čtyři, těšit trenéra Jana Tomajka může především skalp ruského Vladivostoku. Moře se povedl také vstup do nového extraligového ročníku, když výhru 4:1 nad staronovým účastníkem z Karlových Varů dvěma brankami řídil Zbyněk Irgl. Právě sedmatřicetiletý útočník bude největší hrozbou pro Oceláře v nedělním klání.

Poslední zápas Olomouce
14. září 2018: HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0).
Branky a nahrávky:
11. Irgl (Kolouch, Ondrušek), 25. Irgl, 51. Kolouch (Burian, Ondrušek), 52. J. Knotek (Vyrůbalík) – 22. O. Beránek.

Sestava Olomouce v posledním zápase Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Galvas, Staněk, Jaroměřský, Švrček – Laš, Knotek, Káňa – Burian, Kolouch, Irgl – Holec, Skladaný, Jergl – Ostřížek, Mráz, Tomeček.
HC Oceláři Třinec

Ocelářům se v úvodním extraligovém duelu na ledě Zlína nevedlo a hráči s drakem na hrudi se domů vraceli bez bodového nákladu. Berani v úvodních dvou periodách dali tři branky, Slezané trefami Martina Adamského a Arona Chmielewského sice snížili své manko na rozdíl jediné přesné trefy, Zlín ale při třinecké power-play gólem do prázdné branky potvrdil svou výhru.

”Zlín hrál opravdu velmi dobře. Domácí hráli velmi jednoduše, směrem dopředu byli hodně aktivní a povedly se jim proto góly,“ hodnotil Roberts Bukarts první extraligový duel. Asistent trenéra Marek Zadina měl aspoň částečnou radost ze třetí třetiny: „Jsme spokojení se třetí třetinou, dostali jsme se do řady šancí, z čehož přišly dva góly. Bohužel na dvacet minut se nedá hrát. Prohráli jsme, jedeme ze Zlína bez bodů a musíme se připravit na další zápas."

Poslední zápas Ocelářů
14. září 2018: PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2).
Branky a nahrávky:
9. E. Kulda (Šlahař), 14. Popelka (P. Sedláček, Karafiát), 33. Herman (J. Ondráček), 60. Kubiš – 47. Adamský (Svačina, D. Musil), 48. Chmielewski (Marcinko, Gernát).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (od 33. min. Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Matyáš, Gernát, Haman – Roberts Bukarts, Marcinko, Chmielewski – Adamský (A), R. Vlach, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Viedenský, Hrňa – Hladonik.
Dobrý den z Třince! Tipsport extraliga v neděli pokračuje svým druhým kolem, bojovat se bude na sedmi stadionech. V třinecké WERK ARENĚ se utkají domácí Oceláři Třinec a hostující HC Olomouc. Utkání startuje v 15 hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud