Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Olomouc - 3. listopadu 2019   15:30

K. Vary
02:34' Stříteský (Skuhravý) • 27:19' Vondráček (Koblasa, Šenkeřík)
2:3
(1:0, 1:3, 0:0)
Olomouc
23:10' Nahodil  (Olesz, Irgl) • 24:13' Škůrek  (Irgl, Nahodil) • 28:02' Klimek  (Strapáč, Dujsík)
K. Vary
Šír, Svoboda – Gerát, Hynek
KV Arena, Karlovy Vary
4278 diváků
Olomouc

SESTŘIH: Karlovy Vary - Olomouc 2:3. Hanáci ukončili sérii čtyř porážek

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr
Olomouc dnes úspěšně přerušila sérii čtyř proher, Energie si připisuje druhou v řadě. Domácí se tlačili před Konráda a měli několik velkých šancí, ani jednu z nich však nedokázali proměnit a skóre zůstalo od druhého dějství stejné.
Nejlepší hráči: Branislav Konrád (OLO) & Petr Koblasa (KVA)
59:32'
Stříteský tvrdě pálil z levého kruhu, puk však poslal jen do ochranné sítě.
59:24'
Šenkeříkovo nahození ani následné dorážky za brankovou čárou neskončily.
59:12'
Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.
58:44'
Skladaný se dostal do šance a zprava vystřelil na prázdnou klec, díky domácí obraně se mu to ale nepodařilo.
58:30'
Energie to zkouší v šesti bez brankáře.
58:30'
Oddechový čas pro hosty.
58:04'
Skladaný to zkusil zblízka, Novotný ale jeho střele nastavil beton.
57:00'
Šenkeřík dostal puk do pravého kruhu a mohl zakončit do odkryté části olomoucké klece, Konrád se ale včas přesunul a chytil kotouč do lapačky.
56:12'
Energii nevyšla dlouhá rozehrávka a puk končí na zakázaném uvolnění.
55:48'
Souboj o puk u mantinelu vyhrála Olomouc a ihned jej posílá mimo pásmo.
54:24'
Karlovým Varům se nedaří projít přes střední pásmo a vytvořit gólovou šanci.
Dnešní utkání sleduje 4278 diváků.
53:42'
Beránek vystřelil z velkého úhlu od mantinelu, brankář Olomouce zachytil jeho pokus do lapačky.
52:30'
Karlovarští se marně snaží vytěžit potřebný gól z kombinací před Konrádem, Olomouc předvádí výborný defenzivní výkon.
50:46'
Kohout zkusil sám vystřelit zleva, trefil však jen brusli jednoho ze clonících hráčů.
49:24'
Hosté zachytili puk při kombinaci energetiků a posílají jej na druhou stranu ledové plochy.
48:55'
V karlovarské aréně se již slavilo vyrovnání, to se ale nekonalo. Namísto gólu je tu přesilovka, František Skladaný (OLO) je vyloučen na dvě minuty za podrážení.
48:20'
47:14'
Koblasa tvrdě pálil zleva, trefil však jen plexi za Konrádovou klecí.
46:27'
Nahození puku do útočného pásma nestačilo, energetici se musejí po jeho vyhození vracet za modrou.
45:49'
Energie zatopila před Konrádem, kombinace ale gólem neskončila a Olomouc posílá puk do bezpečí.
45:17'
Tomáš Dujsík (OLO) si vysloužil dvě minuty za podrážení.
44:47'
Skuhravý se snažil nabít Vondráčkovi, puk ale zachytila hostující obrana.
43:32'
Polák vyrazil sám s pukem do útočného pásma, na pomezí modré čáry byl však zastaven obranou hostí.
42:20'
Konrád odhlavičkoval střelu Karlových Varů vysoko nad ochrannou síť, bude se vhazovat v obranném pásmu Olomouce.
41:22'
Nahodil sprintoval za jedoucím pukem, domácí obránci byli však rychlejší.
40:32'
Energie po úvodním vhazování míří s kotoučem na Konráda.
40:01'
Další třetina je za námi a skóre se razantně změnilo. Již po třech minutách bylo vyrovnáno, Lukáš Nahodil se zhostil Oleszova nahození a z předbrankového prostoru jej nasměroval za Novotného. Minutu poté již byli hosté ve vedení, David Škůrek zpoza levého kruhu prostřelil vše co mu stálo v cestě a Olomouc se radovala podruhé. V osmadvacáté minutě dokázal vyrovnat Tomáš Vondráček, ten obdržel pass od Petra Koblasy a poslal puk do sítě z levého kruhu. Minutu na to si však hosté znovu vystřelili vedení, dnes podruhé se trefil Lukáš Klimek, který se z mezikruží trefil k pravé tyčce. Poslední třetina začne v 17:26.
40:00'
39:37'
39:23'
Karlovarští zavezli puk do útočného pásma, první střela však končí v ochranné síti.
38:44'
Beránek poslal puk Grígerovi k pravému mantinelu, druhý jmenovaný jej pak poslal na bránu a Beránek se snažil tečovat, Konrád byl ale rychlejší.
37:25'
Koblasa pálil od modré, hostující brankář ale dokázal zlikvidovat i tento pokus.
36:39'
Plutnar tvrdě poslal puk od modré ihned po vhazování, Konrád ale zastavil jeho střelu betonem.
35:47'
Koblasa přihrával kotouč k levé tyči, nenašel však žádného ze svých spoluhráčů a hosté posílají puk do bezpečí.
34:29'
Olomouc špatně spočítala počet hráčů na ledě a hrála v šesti, dvouminutový trest pro hráčskou lavici odpyká Michal Vodný (OLO).
33:56'
Souboj o puk za Novotného bránou vyhráli domácí, kotouč ale zůstává v obranné třetině karlovarského týmu.
32:30'
Václav Skuhravý (KVA) ohodnotil výkon sudího a míří nyní na deset minut na trestnou lavici, jelikož si vysloužil osobní trest za nesportovní chování.
31:55'
Energie obsadila pásmo před Konrádem a kombinovala, Beránek vystřelil zprava od modré, hostující gólman však jeho ránu zastavil betonem.
30:24'
Irgl to zkusil bekhendem z levého kruhu, Novotný ale puk schoval do lapačky.
29'
Klimek se z mezikruží trefil k pravé tyčce, 2:3
29:16'
V karlovarské aréně to vře, fanoušci domácí Energie nesouhlasí s rozhodnutím sudího nepískat zákrok na zelenobílého hráče a dávají to hlasitě najevo.
28'
Vondráček v přečíslení překonal Konráda, 2:2
28:02'
Olomouc právě vstřelila branku!
Karlovarští si vyrovnaného stavu moc dlouho neužili. LUKÁŠ KLIMEK z mezikruží se trefil k pravé tyčce a posílá Olomouc znovu do vedení. Asistence: Petr Strapáč, Tomáš Dujsík.
27:19'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Je znovu vyrovnáno! Petr Koblasa vyrazil s kotoučem do útočného pásma, z mezikruží nabil TOMÁŠOVI VONDRÁČKOVI, který zleva propálil Konráda. Asistence: Petr Koblasa, Petr Šenkeřík.
26:54'
Energetici vyrazili s kotoučem do útočného pásma, moc dlouho tam ale díky obraně hostí nepobyli.
25'
Škůrek střelou v přesilové hře otočil stav utkání, 1:2
25:49'
Dlouhý puk včas odehrál Novotný, a předešel tak možným nepříjemnostem před vlastní bránou.
24'
Lukáš Nahodil doklepl puk do brány, 1:1
24:13'
A hosté úspěšně využívají další přesilovku. DAVID ŠKŮREK vypálil zpoza levého kruhu a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Zbyněk Irgl, Lukáš Nahodil.
23:43'
Je tu další trest pro Energii, dvouminutový trest za vysokou hůl byl udělen Vojtěchovi Polákovi (KVA). Ve stejný čas byl udělen desetiminutový osobní trest Michalu Plutnarovi (KVA) za nesportovní chování.
23:10'
Je vyrovnáno! Rostislav Olesz nahodil puk na bránu zleva, v předbrankovém prostoru se jej zhostil LUKÁŠ NAHODIL a doklepl ho za brankovou čáru. Asistence: Rostislav Olesz, Zbyněk Irgl.
22:47'
Hosté kombinují před karlovarskou bránou, všechny dosavadní střely ale skončily mimo.
22:02'
Matěj Stříteský (KVA) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.
21:36'
Na druhé straně pálil z modré Stříteský, Konrád ale uklidil puk do lapačky.
21:03'
Strapáč to zkusil z mezikruží, karlovarskou klec ale přestřelil.
20:18'
Škůrek na úvod třetiny vystřelil od modré, Novotný ale jeho pokus chytil do lapačky.
20:01'
První dvacetiminutovka je u konce. Diváci v karlovarské aréně měli možnost oslavit zatím jediný gól v zápase, již ve třetí minutě se hned po vhazování trefil Matěj Stříteský a poslal domácí tým do vedení. Velké šance byly následně vidět na obou stranách, tou největší byl pravděpodobně únik Tomáše Vondráčka, ten ale střelou z velkého úhlu Konráda nepřekonal. Druhé dějství teda odstartuje za stavu 1:0, a to v 16:25.
20:00'
19:35'
Kohouti kombinují v útočné třetině, nejsou však úspěšní ve střelbě.
18:45'
Václav Skuhravý (KVA) byl potrestán dvouminutovým trestem za hákování.
17:39'
Burian obdržel přihrávku zpoza klece a zblízka poslal puk na bránu, mezi tři tyče se ale netrefil.
16:20'
Vondráček po konci oslabení vyrazil s pukem na steč, střelou z velkého úhlu ale neuspěl.
15:23'
Kolouch se snažil prokličkovat s kotoučem mezi karlovarskou obranou, byl však neúspěšný a Karlovy Vary posílají puk do bezpečí.
14:13'
Filip Novotný (KVA) byl potrestán za vystřelení puku mimo hrací plochu, trest odpyká Dávid Gríger (KVA).
13:36'
Olomouc se tlačí před branku domácích, z dosavadních šancí však nedokázala těžit.
12:40'
Novotný nerozehrál ideálně, puk trefil přímo na jednoho z protihráčů, ten přihrávkou našel v mezikruží Olesze, který vystřelil, domácí gólman ale dokázal svou chybu napravit bravurním zákrokem.
11:18'
Polák zachytil puk ve středním pásmu a sjel si až do levého kruhu, odkud vypálil, Konrád však jeho střelu vyrazil betonem.
10:41'
Burian to zkusil z mezikruží, jeho rána ale našla cíl v ochranné síti.
09:53'
Hosté se dostali ke střele zleva, Novotný ale střelu zlikvidoval a vhazovat se bude v obranném pásmu Energie.
08:56'
Dujsík tvrdě pálil od modré, Novotný ale vyrazil ramenem.
07:37'
Irgl se dostal k puku v předbrankovém prostoru a vystřelil, kotouč ale mezi tři tyče dostat nedokázal.
07:13'
První přesilovku si zahraje i Olomouc, Tomáš Rachůnek (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za sekání.
06:34'
Olesz zachytil přihrávku energetiků a dobruslil s pukem až před bránu, Novotného svou střelou zleva však nepřekonal.
05:07'
Kohouti úspěšně ubránili početní nevýhodu a snaží se obsadit pásmo před Filipem Novotným.
04:20'
Po nepovedené rozehrávce se karlovarští hokejisté vrátili s kotoučem do útočného pásma a kombinují.
3'
Matěj Stříteský ihned po buly propálil Konráda, 1:0
03:07'
Je tu první vyloučení dnešního zápasu, na dvě minuty odjel na trestnou lavici Lukáš Nahodil (OLO) za nedovolené bránění brankáři.
02:34'
Tak to bylo rychlé! Skuhravý získal puk po vhazování a nabil MATĚJOVI STŘÍTESKÉMU, který propálil Konráda zpoza kruhů. Asistence: Václav Skuhravý.
02:23'
Vodný se nabízel v pravém kruhu spoluhráčům, přihrávku ale nedostal, a tak domácí hráči berou kotouč na druhou stranu ledové plochy.
01:34'
Na puku jsou hosté, ti jej zavezli za vlastní klec a střídají.
00:07'
Energie byla úspěšnější při úvodním buly a zaváží puk do útočné třetiny.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Křemen, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, Kolouch, Skladaný – Vodný, Hecl.

Rozhodčí: Šír, Svoboda – Gerát, Hynek.
HC Olomouc Kohouti v letošní sezoně tahají ve většině utkání za kratší konec lana. Ačkoliv v prvním kole porazili po prodloužení Vítkovice, dokázali následně vyhrát jen čtyři utkání, v dalších třech pak padli v prodloužení, ve zbytku dosavadních zápasů byl úspěšnější soupeř. V tom posledním se Olomouc postavila Zlínu, na ten nestačila a padla 3:5. Tým z východních Čech zatím dokázal nasbírat sedmnáct bodů a aktuálně drží v tabulce TELH na dvanácté příčce.
HC Energie Karlovy Vary Zelenobílí překvapují všechny. Od začátku letošního ročníku se postupně dostali až na aktuální čtvrtou pozici v tabulce extraligy, se třiceti body jsou nyní jen dva pozadu za Spartou, Mladou Boleslaví a Kometou. V posledním duelu se na kladenském ledě postavili karlovarští hokejisté Rytířům a ačkoliv se jako první dostali do vedení, nepřestáli druhou třetinu a domů odjeli bez bodu po porážce 2:4.
Krásné nedělní odpoledne, dnes nás čeká v rámci sedmnáctého kola se v karlovarské aréně střetne domácí HC Energie Karlovy Vary s týmem HC Olomouc, pro oba tým je to poslední utkání před reprezentační pauzou. Pojďme si dnešní soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.