Liberec - Kladno | ONLINE | 16.2.2020 16:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 46. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Kladno - 16. února 2020   16:00

Liberec
05:15' Bulíř (Šmíd, Birner) • 19:40' Birner (Šmíd, Bulíř) • 36:23' L. Hudáček (Birner, Lenc) • 38:31' L. Hudáček (Lenc, Knot) • 48:42' Lenc (Bulíř, L. Hudáček)
5:4
(2:2, 2:1, 1:1)
Kladno
02:15' Machač  (Barinka, Redlich) • 11:45' Austin  (Melka) • 34:10' Stach  (O'Donnell) • 50:51' Redlich  (Austin)
Liberec
Hejduk, Úlehla – Kajínek, Špůr
Home Credit Arena, Liberec
7 500 (vyprodáno) diváků
Kladno

Liberec - Kladno: Jiskřičku naděje zažehl Brendan O´Donnell, 5:4

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Nejlepšími hráči zápasu byli určení Brendan O'Donnell (KLA) a Libor Hudáček (LIB).
Zápas je u konce. Fyzicky náročné střetnutí nakonec pro sebe urvali liberečtí Bílí Tygři, kteří v dech beroucím závěru udržely jednobrankové vedení. Díky třem bodům si upevňují první místo v tabulce, zatímco Kladenští prohrávají podeváté v řadě a budou se muset strachovat o extraligovou příslušnost.
59:49'
Domácí vyhazují a nebude to icing.
59:32'
Puk je v rohu kluziště, kde se ho Tygři budou snažit co nejdéle udržet.
59:09'
Brendan O'Donnell z pravého kruhu pálí vysoko nad.
59:05'
Rytíři si berou oddechový čas. Pětapadesát vteřin před třetí sirénou se bude vhazovat v jejich útočném pásmu.
59:05'
Nahození Bradyho Austina chytil Dominik Hrachovina, který raději přerušil hru.
58:26'
Lukáš Cikánek je na střídačce! Hosté to zkouší v šesti.
58:04'
Libor Hudáček zkusil kličku do bekhendu, kterou Lukáš Cikánek skvěle vystihl. Stav zůstává nezměněn.
58:04'
A pojede ho Libor Hudáček.
58:04'
Jan Ordoš byl zahákován při samostatném úniku! Uvidíme trestné střílení!
56:10'
Tygři oslabení zvládli a jsou v plném počtu.
55:50'
Domácí se opět osvobozují.
55:31'
Další zakončení hostů ukryl Dominik Hrachovina do své rukavice. Následně se před ním strhla menší potyčka. Na ledě to pořádně vře.
54:55'
Zakončení Brendana O'Donnella z pravé strany vyrazil Dominik Hrachovina do rohu.
54:36'
Ronald Knot se zmocnil kotouče a poslal jej přes všechny čáry.
54:10'
Kladno bude hrát další početní výhodu. Tomáš Havlín (LIB) se provinil podrážením.
53:42'
Rytíři vycítili šanci a dělají šelmám nemalé problémy.
51'
Jiskřičku naděje zažehl Brendan O´Donnell, 5:4
51:07'
Liberec je v plném počtu, klasické oslabení už zvládl bez inkasované branky.
50:51'
Kladno právě vstřelilo branku!
A je sníženo! Trojice Tygrů bojovala statečně, jenže poté Brady Austin přihrál na pravý kruh BRENDANU O'DONNELLOVI, jenž se napřáhl a překonal marně se přesouvajícího Hrachovinu. Asistence: Brady Austin.
50:16'
Severočeši vyhodili puk do neutrální zóny.
49'
Lenc už jen doklepl puk za záda brankáře, 5:3
49:59'
Dominik Hrachovina zasahuje a vysluhuje si velký potlesk od obecenstva.
49:07'
Tak tohle už je komplikace. Dominik Hrachovina (LIB) podrazil hokejkou protihráče a Liberec se musí znovu bránit skoro celé dvě minuty ve třech!
48:55'
Někdo z hostů teď strčil Romana Graborenka (LIB) na bránu, která opustila své působiště a liberecký obránce dostává dvě minuty za zdržování hry. Nutno podotknout, že pískot domácích fanoušků je nyní více než oprávněný.
48:42'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak tohle byla paráda! Libor Hudáček přihrál od modré před bránu volnému Michalu Bulířovi, který z otočky vybídl k zakončení RADANA LENCE a tomu už jen stačilo usměrnit puk do zcela odkryté klece. Asistence: Michal Bulíř, Libor Hudáček.
48:00'
Kladenští vyhráli buly a vyhazují.
47:55'
Po komerční přestávce se však budou znovu bránit ve čtyřech. Petr Vampola (KLA) musel zatáhnout za záchrannou brzdu při rychlé akci druhého útoku domácích a putuje do boxu vedle časoměřičů na dvě minuty za hákování.
47:37'
Středočeši jsou kompletní.
46:59'
Dělovku Rostislava Marosze od modré ukryl kladenský maskovaný muž do své náruče.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků. Home Credit Arena je vyprodána!
46:50'
Michal Bulíř vypálil z otočky a trefil lapačku Lukáše Cikánka. Oba týmy střídají.
45:58'
Kladenští podruhé posílají kotouč až k Dominiku Hrachovinovi.
45:35'
Rytíři jsou potrestáni dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů.
44:47'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
43:19'
Střelu Ladislava Šmída od modré lajny vyrazil Lukáš Cikánek.
42:54'
Rytíři se snaží přidat na důrazu.
41:47'
Jaroslav Vlach poslal puk do brankoviště, kde operoval Adam Musil. Ten se ale k dorážce přes kladenského beka nedostal.
40:21'
Libor Hudáček už mohl střílet, jenže se ještě rozhodl nahrát lépe postavenému Radanu Lencovi, jenž ke své smůle zamířil pouze do betonu ležícího Lukáše Cikánka.
40:01'
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 14 (25)
Rytíři Kladno: 4 (12)
Máme za sebou prostřední dvacetiminutovku. Zatímco ta první byla vyrovnaná, druhá třetina byla zcela v režii Liberce. Ten se ovšem neprosadil a navíc dostal smolnou branku. Poté se ale taktovky chopil Libor Hudáček, jenž během dvou minut dvakrát překonal Lukáše Cikánka a otočil vývoj zápasu. Do závěrečné periody tak půjdou domácí s jednobrankovým vedením.
40:00'
38:31'
A šelmy se poprvé v zápase dostávají do vedení! Obrana Rytířů zcela zapomněla na LIBORA HUDÁČKA, který měl opět dostatek času a prostoru na přípravu zakončení. Tentokrát si vybral horní roh brány a z pravého kruhu pokořil Lukáše Cikánka. Asistence: Radan Lenc, Ronald Knot.
36:23'
Je tomu skutečně tak! Severočeši využívají třetí přesilovku ze tří a je to opět nerozhodně! Michal Birner přihrál skrz chumel hráčů před bránou na levou stranu LIBORU HUDÁČKOVI, který si pečlivě připravil střelu a poté procedil puk za záda Lukáše Cikánka. Asistence: Michal Birner, Radan Lenc.
34:37'
Tomáš Redlich (KLA) je vyloučen za hákování. Srovnají Tygři opět v přesilové hře?
34:10'
Tak tohle je hodně studená sprcha pro domácí! Kladno totiž z ojedinělého útoku vytěžilo další trefu a navíc hodně kuriózní. DAVID STACH nahazoval ze záporného úhlu kotouč na bránu a Petr Kolmann si jej srazil do vlastní sítě. Asistence: Brendan O'Donnell.
32:22'
Severočeši jsou ve druhém dějství jasně lepší, klec Lukáše Cikánka ovšem dobývají marně.
31:48'
Tomáš Havlín se po levém křídle prohnal do obranné třetiny Kladna a zkusil překvapit Lukáše Cikánka, jenž ale jeho střelu pokryl.
30:56'
Další povedená kombinace Tygrů! Michal Birner přihrál Radanu Lencovi a ten poté v situaci dva na jednoho vybídl ke skórování Libora Hudáčka, který z bezprostřední blízkosti mířil mimo tři tyče.
29:44'
Po delší odmlce se hosté dostali do útoku, Ladislav Zikmund ale na Dominika Hrachovinu nevyzrál.
28:53'
Petr Kolmann si sjel od modré až na hranici brankové čáry a skrz brankoviště našel zcela volného Petra Jelínka. Tomu však rána nesedla zcela ideálně a Lukáš Cikánek se tak stačil přesunout.
27:50'
Hned po buly v útočném pásmu vypálil Michal Bulíř, který trefil beton Lukáše Cikánka.
27:25'
Tým z města pod Ještědem se na chvíli usadil v útočné zóně, jenž k vážnějšímu zakončení ho Kladenští nepustili.
26:10'
Tygři hrají v plném počtu! Kladno v dlouhé dvojnásobné početní výhodě nevymyslelo v podstatě nic.
25:50'
Liberečtí už jsou ve čtyřech.
25:39'
Dominik Hrachovina měl dobrý výhled a bez problémů vyrazil pokus Bradyho Austina.
24:54'
Domácí opět vyhazují, Středočechům se nedaří usadit v útočném pásmu.
24:21'
Petr Jelínek vyhrál buly a poslal kotouč až na druhou stranu kluziště.
24:10'
Adam Musil (LIB) se natlačil s pukem do brankoviště a narazil do Lukáše Cikánka, za což k velkému nepochopení libereckých fanoušků dostává dvě minuty. Kladno bude hrát v pěti proti třem!
23:50'
Tygři si nepohlídali střídání a jsou potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě.
23:44'
Ladislav Šmíd přihrál do rohu Radanu Lencovi, jenž z první narazil Liboru Hudáčkovi. Ten ovšem mířil hodně mimo.
22:54'
Na druhé straně domácí opět zapomněli na Bradyho Austina, kterého povedeným reflexem vychytal Dominik Hrachovina.
21:54'
Lukáš Cikánek jen vyrazil ne moc povedenou střelu Petra Kolmanna a zadělal si tím na velké problémy. Naštěstí pro něj ale dorážka Petra Jelínka nebyla úspěšná.
20'
Až videorozhodčí musel potvrdit rychlou a tvrdou ránu Birnera, 2:2
20:59'
V první minutě druhé třetiny se nastalo nic zajímavého.
20:01'

Bílí Tygři Liberec: 11
Rytíři Kladno: 8
Máme za sebou první třetinu. K vidění je rychlý a útočný hokej z obou stran a výsledek 2:2 je po dvaceti minutách zasloužení. Do vedení se dvakrát dostali Rytíři, kteří by rádi přerušili sérii proher. Tygři však pokaždé srovnali v přesilovce, a tak je stav po úvodním dějství nerozhodný.
20'
20:00'
19:40'
A gól platí! MICHAL BIRNER si na modré lajně narazil kotouč s Ladislavem Šmídem a poté nekompromisním projektilem z voleje nedal Cikánkovi šanci zasáhnout. Puk se navíc odrazil z brány tak rychle, že branku musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Ladislav Šmíd, Michal Bulíř.
Domácí už se radují z branky. Rozhodčí se ale ještě půjdou poradit s videem.
19:07'
Další strkanice. Utkání se začíná celkem přiostřovat.
19:03'
Ladislav Šmíd nabil Liboru Hudáčkovi, jehož dělovku z první Lukáš Cikánek vyrazil.
18:29'
Rytíři se osvobozují a posílají na led čerstvé síly.
18:09'
Rostislav Marosz (LIB) a Petr Vampola (KLA) nakonec dostávají po dvou minutách za hrubost. Pokračuje klasická početní výhoda Liberce.
18:09'
U střídačky Kladna se strhla menší potyčka. Uvidíme, zda to bude s trestem.
17:47'
Šance pro Tygry na vyrovnání. Po hákování Tomáše Redlicha (KLA) budou hrát v pěti proti čtyřem.
17:07'
Severočeši jsou kompletní.
16:37'
Rytířům se přesilovka moc nedaří.
16:12'
Jaromír Jágr to zkusil od pravého mantinelu a trefil hrudník připraveného Dominika Hrachoviny.
15:39'
Jaromír Jágr přihrál zpoza brány Ladislavu Zikmundovi, kterému mu chybělo málo, aby z hranice brankoviště procedil puk za Hrachovinu. Vzápětí se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, které z pravého kruhu zakončoval Adam Musil. Lukáš Cikánek jen tak tak vytěsnil jeho jedovku nad břevno.
15:06'
Petr Jelínek (LIB) je vyloučen za nedovolené bránění.
14:50'
Bude se vylučovat, Kladno má zatím výhodu.
13:10'
Tomáš Redlich přihrál před bránu zapomenutému Tomáši Kautovi, který mohl po zaspání tygří defenzivy zvýšit vedení Rytířů. Dominik Hrachovina ale máchl levou rukou a chytil Kautovo zakončení do lapačky.
11:45'
A Kladno nevyužité šance Bulíře hned na to trestá! Antonín Melka předal kotouč BRADYMU AUSTINOVI, jenž si nikým nepokrytý sjel od modré až do levého kruhu a nechytatelnou střelou vymetl horní roh domácí svatyně. Asistence: Antonín Melka.
10:40'
Rostislav Marosz našel parádní přihrávkou před bránou Michala Bulíře, který z bezprostřední blízkosti trefil Lukáše Cikánka. Vzápětí se Bulíř ocitl znovu sám v brankovišti, i tentokrát si ale vylámal zuby na Cikánkovi.
09:25'
Liberec se ubránil, Jaroslav Vlach je na ledě.
09:09'
Rána Bradyho Austina už libereckou klec neminula, jenže Dominik Hrachovina byl pozorný.
08:39'
Nakonec z mezikruží vypálil Petr Vampola, který mířil hodně nad.
08:26'
Rytíři kombinují a zkouší něco vymyslet.
08:05'
Jágrův jedovatý pokus domácí zblokovali.
08:01'
Kotouč opustil hrací plochu. Buly proběhne před Dominikem Hrachovinou.
07:34'
Liberečtí se po nepřesné přihrávce Jaromíra Jágra rozjeli do útoku, který ovšem zastavil ofsajd.
07:25'
Přesilovku si po komerční přestávce vyzkouší také Kladno. Jaroslav Vlach (LIB) si odsedí menší trest za vysokou hůl.
6'
Bulíř šikovně tečoval před Cikánkem a rychle vyrovnal, 1:1
06:39'
Od modré to nyní zkoušel Petr Kolmann, jenž si vylámal zuby na pozorném Lukáši Cikánkovi.
05:15'
Ani Lukáš Cikánek neudržel čisté konto dlouho! Po rychlé kombinaci přihrál Michal Birner na modrou Ladislavu Šmídovi, který vypálil a do jeho rány šikovně vložil hokejku MICHAL BULÍŘ, na jehož teč nestihl hostující gólman reagovat. Asistence: Ladislav Šmíd, Michal Birner.
04:32'
Libor Hudáček zkusil s toušem najet do brankoviště, jenže to mu kladenští beci nedovolili a Lukáš Cikánek následně přerušil hru.
04:24'
Jan Ordoš se prokličkoval až před bránu a těsně před střelou ho podrazil Michal Barinka (KLA), jenž po zásluze obdržel dvě minuty.
3'
Rytíře rychle do vedení dostal Machač, 0:1
03:43'
Tygři si z náhle inkasované branky nic nedělají a pokračují ve své typicky aktivní hře.
02:15'
Středočeši se však dostávají zčistajasna do vedení! Michal Barinka nahodil z vrcholu levého kruhu puk na bránu a ten se od clonícího PATRIKA MACHAČE odrazil do sítě! Asistence: Michal Barinka.
01:42'
Rytíři chtějí být od začátku aktivní a nebojí se domácí napadat. Šelmy ale svému soupeři kotouč moc nepůjčují.
00:13'
Kladno vyhrálo úvodní buly a hned se nastěhovalo do útočného pásma. Zakončení Petra Vampoly Dominik Hrachovina lapil a hned kotouč předal svým spoluhráčům, kteří svým rychlým protiútokem nadělali Lukáši Cikánkovi nemalé starosti. Hostující brankář ale nakonec zasáhl.
00:01'
Obě mužstva už jsou na ledě, zazní státní hymna.
Týmy už mají za sebou předzápasové rozbruslení. Tygři nastoupí v bílých dresech, Kladno se obléklo do modré.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kolmann, Havlín, T. Hanousek – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – Marosz, Bulíř, M. Zachar – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, A. Musil, Valský.

Rytíři Kladno: Cikánek (Godla) – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Zelingr, Barinka (A), Romančík – Zikmund, Vampola (C), Jágr – O'Donnell, Stach, Hovorka – Redlich, Machač, Melka – Š. Bláha, T. Kaut (A), Hajný.

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kajínek, Špůr.
Rytíři Kladno

Umístění v tabulce: 12.
Počet bodů: 51
Skóre: 108:148
Poslední utkání: Olomouc vs. Kladno 4:0
Nejproduktivnější hráč: Brady Austin (14+19)

Forma kladenských Rytířů má v posledních týdnech k ideálu hodně daleko. Středočeši prohráli hned osm zápasů v řadě, vyválčili jediný bod proti Karlových Varům a místo útoku na elitní desítku se musí soustředit na holý boj o záchranu. Aktuálně se Kladno nachází na dvanáctém místě se čtyřbodovým náskokem na poslední Litvínov.

To, že se parta okolo Jaromíra Jágra a Petra Vampoly nenachází v ideálním rozpoložení, ukázaly poslední dva duely. Rytíři v hanáckém dvojboji podlehli jak Zlínu, tak Olomouci. Kohoutům dokonce nedokázali vstřelit ani gól.
Bílí Tygři Liberec

Umístění v tabulce: 1.
Počet bodů: 90
Skóre: 156:109
Poslední utkání: Zlín vs. Liberec 2:4
Nejproduktivnější hráč: Michal Birner (18+35)

Velice dobrou výkonost svěřenců Patrika Augusty zjevně nenarušila ani reprezentační přestávka. Severočeši po ní nasbírali pět bodů ve dvou zápasech a zvýraznili svůj náskok na hřejivém prvním místě extraligové tabulky.

Návrat po pauze však přece jen neprobíhal úplně hladce. V utkání s Litvínovem Bílí Tygři definitivně otočili skóre až v prodloužení, přičemž vyrovnávací trefu zaznamenal hrdina duelu Michal Birner pouhé tři minuty před koncem. Z pátečního zápasu ve Zlíně už si Liberečtí odvezli všechny body za výhru 4:2.
Přeji pěkné nedělní odpoledne a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy. Základní část pomalu najíždí do cílové rovinky, a tak každý bod má cenu zlata. Své o tom ví i Bílí Tygři Liberec a Rytíři Kladno, na jejichž duel se podrobně zaměříme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.