Tipsport Extraliga - Základní část - 42. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Liberec - 2. února 2021   17:20

Litvínov
30:07' Kudla (Zygmunt, Jarůšek)
1:6
(0:1, 1:2, 0:3)
Liberec
05:46' Lenc  (Rosandić, T. Hanousek) • 20:50' Birner  (T. Hanousek, Rosandić) • 27:58' Gríger  (A. Musil, Najman) • 46:34' Birner  (Lenc, Knot) • 47:06' J. Vlach  (T. Hanousek, R. Pavlík) • 55:52' R. Pavlík  (P. Jelínek)
Litvínov
Godla (48. Zajíček) – Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), Irving, Ščotka, Kudla – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – P. Zdráhal, Žejdl, Látal – Zygmunt, M. Hanzl (A), Jarůšek – L. Stehlík, Gerhát, Jícha.
Jeřábek, Vrba – Frodl, Komárek
Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
Liberec
Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Kunst, Kolmann (A), Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil (C) – J. Vlach, P. Jelínek, R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.

Litvínov - Liberec: Pavlík v přečíslení překonal Zajíčka střelou do horního růžku, 1:6

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Liberečtí hokejisté potvrdili výbornou formu a Litvínov deklasovali na jeho vlastním ledě 6:1.

První dvacetiminutovka nabídla jedinou branku, kterou v 6. minutě vstřelil Radan Lenc, jenž se uvolnil kolem Pospíšila, vyjel si zpoza brány do pravého kruhu a Godlu prostřelil zápěstím na přední tyč.

Prostřední dějství bylo na góly bohatší. Bílí Tygři se zásluhou Michala Birnera a Dávida Grígera dostali do tříbrankového vedení, ale Verva na třetí zásah dokázala odpovědět Patrickem Kudlou a zůstávala tak v boji o bodový zisk.

Svěřenci trenéra Augusty definitivně rozhodli o svém vítězství v závěrečné třetí třetině. Michal Birner svým druhým gólem vrátil Liberci třígólový náskok, ten posléze ještě navýšili Jaroslav Vlach a Radovan Pavlík.

Liberec se po vysokém vítězství posunul v tabulce před Plzeň na čtvrtou pozici, Litvínov zůstává i navzdory drtivé porážce desátý.
59:44'
David Gríger byl na konci přečíslení čtyř proti dvěma. Dostal nahrávku na pravou stranu, avšak kotouč se mu postavil na hranu, což mělo na střelu velký vliv, puk proletěl vedle pravé tyče.
59:06'
Litvínovu se nedaří ani usadit v útočném pásmu. Nyní se dokonce černo-žlutí dopustili zakázaného uvolnění, Hanzl nedosáhl na pas Lukeše.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:34'
Výbornou poziční hru předvedl Adam Najman, jenž donutil k zaváhání Aaron Irving. Kanadský bek pod tlakem nahrával jen na hokejku protihráče.
58:02'
Lotyšský obránce Uvis Janis Balinskis nabil na vrcholek levého kruhu Tomáši Pospíšilovi. Dělovku z první Kváča pohlídal vyrážečkou.
57:23'
V závěru si ještě Verva zahraje druhou přesilovku. Ve středním pásmu se podrážení dopustil Adam Musil, na lavici hanby odjíždí bez protestů.
57:11'
Šimon Zajíček výborně zmenšil střelecký úhel Michalu Birnerovi. Ostrostřelec Bílých Tygrů nedokázal poslal puk za záda litvínovského mladíka.
56'
Pavlík v přečíslení překonal Zajíčka střelou do horního růžku, 1:6
56:30'
Petr Kváča do poslední chvíle nevěděl, kam se odrazil zblokovaný pokus Oskarse Cibulskise. Zpozoroval jej za pět minut dvanáct, mezeru mezi betony dokázal sklapnout včas.
55:52'
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté přidávají do domácí svatyně šestý kousek. RADOVAN PAVLÍK si v přečíslení dvou proti jednomu vyměnil touš s Jelínkem, načež zápěstím vystřelil do levé šibenice. Nechytatelná rána. Asistence: Petr Jelínek.
55:07'
Zmírnit manko se pokusil Viktor Hübl. Zkušený centr si dokázal vytvořit prostor mezi kruhy, aby následně zápěstím vypálil nad.
54:46'
To Liberci už icing odpískán byl. Za těžkou nahrávkou Mislava Rosandiće se i přes veškerou snahu natahoval Adam Musil bez úspěchu.
54:16'
Obránce Jan Ščotka vyhodil tak šikovně, že rozhdčí nemohl odpískat zakázané uvolnění. Ronald Knot sice zvolnil, přesto puk dojel dříve než přejel přes čáru.
53:48'
Jiří Průžek ještě posunul kotouč k Rychlovskému. Ten zkusil objet bránu a zasunout puk k bližší tyči, narazil ale na dobře postavený beton Zajíčka.
53:24'
Jedinou střelu na bránu v průběhu Žejdlova trestu obstaral paradoxně litvínovský František Lukeš. Střelu příklepem Kváča vyrazil vyrážečkou do rohu.
52:47'
Hokejisté v bílých dresech se již nikam neženou. Navzdory přesilovce kombinují ve středním pásmu, poslední minuty si užívají.
52:20'
Při snaze o založení rychlého útoku se hosté provinili zakázaným uvolněním. Za nástřelem Vitáska dojel nejrychleji Uvis Janis Balinskis, Lenc ztrátu na soupeře nestáhl.
51:40'
Začátek početní převahy se Bílým Tygrům nepovedl. Buly sice dopadlo vítězné pro Bulíře, jenže Knotovi na modré čáře přeskočil touš přes hokejku.
51:24'
Svěřenci kouče Augusty mají k dispozici další přesilovou hru. Odvážně pronikajícího beka Rosandiče zastavil háčkem v pohybu Lukáš Žejdl.
50:57'
Útočí opět hosté. Michal Birner zaútočil na hattrick, jehož se zatím nedočkali. Šváhem vypálil těsně nad horní tyčku.
50:28'
Na vlastní pěst se vydal do útoku Viktor Hübl. Proti Knotovi si na kličku netroufl, po otočce vypálil bekhendem do betonu Godly.
49:47'
Zákrok z kategorie jednodušších pro Petra Kváču. Liberecký brankář si lapačkou sáhl pro nahození Demela, jež s největší pravděpodobností ani nemířilo mezi tyče.
49:23'
Bitvu o puk za brankou Vervy opanoval Patrick Kudla. Kanadský bek dokázal kotouč vyšťourat z pod bruslí Radana Lence.
48'
Vlach z levého křídla vyhnal tvrdou ranou Godlu z branky, 1:5
48:55'
Které zatím nic nenasvědčuje. Hosté jsou i nadále těmi, kteří útočí častěji. Šimon Zajíček si ještě na první zákrok musí počkat, protože Bulíř střílel vedle.
48:16'
O vítězi je rozhodnuto. Liberec dvěma zásahy v krátkém časovém rozmezí zasadil soupeři rozhodující ránu. Vstřelit čtyři góly během dvanácti minut proti skvěle hrajícímu Liberci by byla velká senzace.
47'
Godla vykopl branku pozdě. V přesilovce se prosadil Birner, 1:4
47:06'
Denis Godla má odpracováno. Po pátém inkasovaném gólu odjíždí na střídačku a mezi tři tyče pouští devatenáctiletého Šimona Zajíčka.
47:06'
Tak tohle byla parádní dělovka. JAROSLAV VLACH nevymýšlel složité kličky a po přejetí útočné modré vypálil od levého mantinelu nekompromisní ránu do protějšího horního rohu. Godla jen bezmocně rozhodil rukama. Asistence: Tomáš Hanousek a Radovan Pavlík.
46:34'
Celou situaci ještě šel zkonzultovat k videu rozhodčí, neboť Godla při snaze o zákrok dostal bránu ze svého postavení. Konzultace byla velmi rychlá, brána byla posunuta až poté, co kotouč přešel brankovou čáru.
46:34'
Bílí Tygři využili přesilovku a vzali si zpět tříbrankové vedení! Přes Knota a Lence se dostal kotouč k MICHALU BIRNEROVI, který z první prostřelil marně se přesunujícího gólmana. Asistence: Radan Lenc a Ronald Knot.
45:59'
Adam Musil se po přihrávce Birnera natlačil zpoza brány před Godlu, na nějž vyslal nepříjemnou bekhendovou střelu těsně nad ledem. Slovenský gólman zastavil střelu nadvakrát.
45:32'
Teprve třetím vyloučením hokejistou je domácí obránce David Štich. Zkušený bek se provinil podrážením, u mantinelu fauloval Pavlíka.
44:53'
Jaroslav Vlach od pravého mantinelu nahrál Radovanu Pavlíkovi, jenž postupoval do útoku středem. Následně však zkazil dobře se rozvíjející akci přihrávkou Vitáskovi na brusle.
44:22'
Martin Hanzl se sice dostal ke střele, ale jen z pokleku. Projektil postrádal na razanci, pokus před Kváčou dokázal zblokovat Knot.
43:44'
Na druhé straně usiloval o svůj druhý zápis mezi střelce Radan Lenc. Ten tečoval nahození Birnera, avšak jenom vedle brány.
43:14'
Před branku si zajímavě najížděl Josef Jícha kterého zkusil najít Uvis Janis Balinskis. Útočník se ovšem ve změti hokejek v před brankovém prostoru ke kotouči nedostal.
42:43'
Ondřej Vitásek si počkal na Pawla Zygmunta, jehož poslal tvrdým hitem k ledu. Minisouboj ještě pokračoval, ale ve finále se oba hokejisté rozjeli vlastním směrem.
42:00'
Patrik Demel se krásnou stahovačkou zbavil Musila, jenže mezeru v postoji Kváči nenašel. Brankáři následně vyrazil puk z lapačky Zygmunt, rozhodčí opět přerušil hru.
41:32'
Útok Litvínova zastavila píšťalka rozhodčího. Na vině je postavení mimo hru, do nějž Patrik Zdráhal dostal Františka Gerháta.
41:05'
Viktor Hübl ukázal výborný přehled ve hře, když místo zakončení z úhlu zpětným pasem oslovil Balinskise. Lotyšský bek napálil brankáře do masky.
40:41'
První střelu na bránu však obstaral hostující bek Ronald Knot. Ten si vyměnil kotouč s Vitáskem, střelu mířící do pravého horního rohu schoval Godla v lapačce.
40:10'
Třetí třetina je v plném proudu! Viktor Hübl na vhazování přetlačil Jelínka. Útok Vervy začíná u obránce Jana Ščotky.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Bílí Tygři ve druhé třetině o jeden gól navýšili svůj náskok a do závěrečné dvacetiminutovky tak půjdou s dvougólovým vedením v zádech. Svěřenci kouče Augusty skórovali hned v první minutě prostřední části, úspěšnou tečí Hanouskova nahození se prosadil nejproduktivnější hráč Liberce Michal Birner. Hosté dokonce vedli už o tři góly, když parádní Musilovu nahrávku umístil do prázdné brány Dávid Gríger. Avšak Verva na tento zásah dokázala odpovědět, povedenou dělovkou od modré čáry snížil ve 31. minutě manko kanadský bek Patrick Kudla. První vstřelený gól domácí mužstvo nabudil, do konce druhé třetiny se ale na kontakt nepřiblížilo. Ve třetí třetině ale má ještě dostatek času na zabojování o zvrat.
40:00'
39:58'
Patrik Demel ještě zkusil nachytat Kváču v nedbalkách pokusem ze středního pásma. Gólman Liberce bez problémů zakročil.
39:19'
V poslední minutě druhé třetiny dostává prostor na ledě elitní útok Vervy. Po Lukešově pobídce pálil od modré Hübl, houf hokejistů stojící před brankou ovšem nepropálil.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Jakub Rychlovský se z pravého kruhu odvážně dral až před bránu. Při snaze o bekhendovou kličku narazil, Godla mu vyrážečkou vypíchl puk z pod hole.
38:23'
Hosté se ještě udrželi v pásmu, ale čtvrtého zásahu se nedočkali. Puk znovu skončil u Knota, jehož nahození dokázal ztečovat do rohu kluziště Irving.
37:55'
Hra má rychlý spád. Stehlík tentokráte v obranném pásmu ztratil hůl, čehož chtěl využít Knot, avšak zápěstím přestřelil.
37:21'
Pěknou akcí se prezentoval Lukáš Stehlík. Ten se proháčkoval skrze tři protihráči, načež poslal bekhendovou střelu po ledě vedle brány.
36:46'
Patrika Demela dělilo pár centimetrů od dvouminutového trestu. Jeho bekhendové vyhození se odrazilo nejprve od plexiskla, až pak skončilo v ochranné síti.
36:10'
Další střelecký pokus Tygrů obstaral Radan Lenc. Autor prvního gólu pálil z poměrně velké vzdálenosti o pořádný kus nad břevno.
35:30'
Michal Birner zakombinoval s Bulířem, aby vzápětí vypálil od pravého mantinelu. Gólman ve službách Litvínova zakročil pravým betonem, forward se posléze srazil s rozhodčím Jeřábkem.
35:11'
Ondřej Vitásek zabral pozdě. Pomalou nahrávku Šticha sice zastavil, jenže až za modrou čárou. Klíčovému obránce Liberce je pískán ofsajd.
34:54'
Na druhý sezónní gól útočil Petr Kolmann. Obránce pálil od modré čáry po přisunutí od Jelínka, Denis Godla byl v minisouboji úspěšnější.
34:12'
Kváča nyní měl i pořádnou porci štěstí. Libereckému gólmanovi střela Látala odražená od zadního mantinelu projela mezi betony, překvapený Zdráhal už se ke střele nedostal.
33:52'
Lukáš Stehlík musel zabrat, ke kotouči nakonec dojel o pár vteřin rychleji než Rosandič. Po mantinelu touš poslal za obrannou modrou.
33:33'
Postavení mimo hru zastavilo útok libereckých hokejistů. Žabička Musila na Najmana byla příliš pomalá, mezitím do útočného pásma nabruslil Gríger.
32:44'
Martin Hanzl se uvolnil mezi kruhy kolem Grígera. Místo nahrávky rovnou pálil, avšak trefil dobře zakleknutého beka Knota.
32:19'
Martin Látal ve zdánlivě ztracené situaci ještě zabojoval a vybojoval černou gumu pro sebe. Bekhendovou střelou z úhlu našel Kváčovu rukavici.
31'
Kudla po 18 sekundách na ledě připsal první gól v extralize, 1:3
31:57'
Žejdl chtěl napravit selhání z před pár minut. Ale tentokráte se k zakončení nedostal, čistým způsobem ho u mantinelu obral Pavlík.
31:30'
Verva ještě žije. první gól by jí mohl vlít novou krev do žil, Liberec byl do těchto chvil jasně lepším týmem.
30:07'
Litvínov právě vstřelil branku!
Snížení přichází jen pár okamžiků po promarněné šanci. Blízko gólu měl už Jarůšek, jemuž ještě stihl zabránit ve střele jeden z obránců. Akce ale pokračovala a touš dostal na modrou čáru PATRICK KUDLA, Kanaďan vypálil příklepem do levé šibenice. Asistence: Pawel Zygmunt a Richard Jarůšek.
29:16'
Petr Kváča se vydal za brankou vypomoci spoluhráčům s rozehrávkou. Měl velké štěstí, že puk dokázal těsně procpat kolem Gerháta, jenž přiložil hokejku na led příliš pozdě.
28'
Musil neskutečnou nahrávkou zařídil gól pro Grígera, 0:3
28:46'
Lukáš Žejdl odmítl snížení! Po chybě Kolmanna se puku v útočném pásmu chopil Zdráhal, který nahrál spoluhráči před prázdnou branku, jenže Žejdl se špatně zorientoval a místo střely do prázdné ještě nesmyslně nahrával, navíc nepřesně.
28:31'
Lukáš Žejdl nedosáhl na bekhendovou přihrávku Patrika Zdráhala. Novým majitelem kotouče se stal Najman, který rozjíždí další útok Liberce.
28:20'
Bílí Tygři si střetnutí užívají plnými doušky. Čtvrtý zásah zkoušel přidat Jaroslav Vlach, avšak Godla soupeři výborně zmenšil střelecký úhel a forward v jeho postoji mezeru nenašel.
27:58'
Liberečtí hráči jsou zase o krok blíže vítězství. Musil z levé strany vymyslel parádní nahrávku na DÁVIDA GRÍGERA. Slovenskému útočníkovi stačilo nastavit hokejku a poslat kotouč do prázdné klece. Asistence: Adam Musil a Adam Najman.
27:19'
Knot na modré zaváhal a Jarůšek s Hanzlem vystartovali do přečíslení. Jenže na ledě už byli dlouho a pod vlivem únavy nebyli tak rychlí, jak by potřebovali. Situaci dobruslil a kotouč získal Bulíř.
26:47'
Tlak elitní liberecké formace pokračuje. Knot mohl střílet, nakonec ještě volil přihrávku Vitáskovi. Ve finále pálil Birner o kousek vedle pravé tyčky.
26:06'
Denis Godla upadl v brankovišti, avšak soupeř drobného zaváhání gólmana potrestat nedokázal. Bulíř v těžké pozici nedokázal trefit odkrytou svatyni.
25:42'
Přihrávku Petra Jelínka za bránu dokázal v předklonu zastavit Jan Ščotka. Produktivní litvínovský bek vzápětí pod tlakem volil vyhození po mantinelu. Hra se přesunula do středního pásma.
25:11'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. František Lukeš si řekl o nahrávku k útočné modré. Irving jej hledal, avšak k přesnosti měla nahrávka daleko. Zakázané uvolnění.
24:46'
Lukáš Žejdl zabojoval do defenzivy a dokázal čistým způsobem obrat o touš Grígera. Vzápětí se sám nabídl na modré čáře, jenže si neporadil se zpracováním Štichovy nahrávky.
24:21'
Z vlastní obranné třetiny dokázal Ronald Knot nasměrovat kotouč na Denise Godlu. Toho donutil podržet puk Michal Birner, který přebruslil oba Litvínova.
23:30'
Po buly bleskově nahazoval touš na bránu Uvis Janis Balinskis. Puk vystřelený z hokejky lotyšského beka narazil do mantinelu za bránou.
23:23'
Křídlo elitní formace Litvínova, Viktor Hübl, volilo nahození od modré čáry, neboť se mu nenabízel žádný ze spoluhráčů. Kváča zapsal snadný zákrok lapačkou.
22:58'
Konečně se k útoku zapojila i Verva. Josef Jícha po levém mantinelu projel s kotoučem do útočné třetiny, kde ovšm dlouho nepobyl. Hanousek využil svých kilogramů, přitlačil soka na mantinel a puk získal pro sebe.
22:22'
Jaroslav Vlach hledal Radovana Pavlíka, který si najížděl před bránu. Prudce letící kotouč pravý křídelník zasáhnout ze vzduchu nedokázal.
21'
Výborný vstup Tygrů do druhé třetiny. Hanouskovo nahození tečoval Birner, 0:2
21:30'
Liberečtí pokračují v tlaku. Adam Musil vybídl ke skórování Grígera, jemuž Jarůšek a poslední chvíli zvedl hokejku a tím nejspíše zabránil gólu.
20:50'
Augustova družina odskakuje do dvoubrankového náskoku! Hanousek nahazoval od modré čáry a nejproduktivnější hráč Liberce MICHAL BIRNER tečoval puk mimo dosah Godly. Asistence: Tomáš Hanousek a Mislav Rosandić.
20:10'
Michal Bulíř zahájil druhou dvacetiminutovkou rychlým výpadem do útočného pásma. U pravého mantinelu našel Birnera, jehož pas před bránu zastavil Ščotka.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:05.
Zápas dvou v poslední době dobře hrajících celků se zatím vyvíjí lépe pro Bílé Tygry z Liberce, kteří vedou nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O jediný gól úvodní dvacetiminutovky se postaral Radan Lenc, jenž si zpoza brány vyjel do pravého kruhu a střelou zápěstím poslal puk nechytatelně do pravé šibenice. K vidění je vyrovnaná bitva a o výsledku ještě není rozhodnuto ani zdaleka. Oba týmy hrají výborně z obrany, o dalším průběhu střetnutí může rozhodovat každá menší chybička.
20:00'
19:51'
V první dvacetiminutovce už se nic zajímavého nestane. Poslední útok domácího mužstva úspěšně zastavil Mislav Rosandić, ten čeká na sirénu s kotoučem za vlastní brankou.
19:30'
Aaron Irving po návratu z trestné lavice zkusil ujet do samostatného úniku. Dobře ovšem zareagoval Ronald Knot, ten soka ke střele nepustil.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:57'
Hráči v bílých dresech si nahrávali, avšak chybělo zakončení. K tomu nakonec vůbec nedošlo, po ztrátě Jelínka kotouč vyhodil Balinskis.
18:31'
Tygři už jsou v útočném pásmu. A to zásluhou Birnera, jenž využil volnějšího prostoru po pravém mantinelu. Svěřenci trenéra Augusty spouštějí kombinační zámek.
17:44'
Michal Bulíř na buly neuspěl a tak přes všechny čáry odpálil touš Oskars Cibulskis. Hosté rozjíždějí přesilovkou akci od Kváči.
17:25'
Na modré čáře se nedovoleného zákroku dopustil kanadský obránce Aaron Irving, který u mantinelu dohrál Najmana. Dvě minuty za hrubost.
16:55'
Látalovi se nepovedlo dostat ke kotouči, na puku zůstává v útočném pásmu Adam Musil. Zkusil se z pravého kruhu probojovat až na střed. Neúspěšně.
16:22'
Domácí zůstali v útočné třetině, avšak žádnou zajímavou situaci si nevytvořili. Ve finále Hanousek obral Lukeše a přenesl hru do střední třetiny.
15:56'
Pawel Zygmunt u mantinelu srdnatě bojoval s jediným střelcem zápasu Lencem. Byl úspěšný, jenže ke střele jej nepustil pozičně dobře postavený Kunst.
15:05'
Bílí Tygři početní nevýhodu přestáli bez následků. Petr Kolmann skočil zpátky na led a okamžitě se zapojil do výpomoci s defenzivou.
14:59'
Jan Ščotka přibrzdil nahrávku na Hübla, ale nakonec mu adresoval nahrávku. Zkušený centr elitní formace střílel mimo tři tyče.
14:17'
Hokejisté Litvínova se probovali znovu do útočného pásma poměrně brzy. Hra se přesunula do levého kruhu, odkud pálil Tomáš Pospíšil do brusle Vitáska.
13:27'
Viktor Hübl odrazem o mantinel posunul kotouč na modrou čáru obránci Balinskisovi. Po sérii přihrávek puk znovu zamířil na Lotyše, jenž puk zpracoval až za modrou čárou. Ofsajd.
13:05'
První přesilovou hru v utkání si zahraje domácí Verva. Faulem se provinil obránce Petr Kolmann, který přidržel hokejku Látalovi.
12:49'
Patrik Zdráhal neměl komu nahrát, proto se rozhodl pro samostatnou akci. Na jejím konci střílel z mezikruží do připraveného Kváči.
12:31'
Na Denise Godlu zamířil nepříjemný sražený kotouč domácím obráncem. Brankář se stihl přemístit a vyrážečkou puk odpálil do bezpečí.
11:55'
Liberec se v útočné třetině dlouho neohřál. Petr Jelínek hledal žabičkou Jana Šíra, ten těžkou přihrávku promáchl.
11:17'
protiútoku Vervy dokázal zamezit Knot. Prokázal skvělé reflexy, když oblouček Lukeše dokázal zachytit v rukavici a nepustil kotouč na rozjetého Jarůška.
10:43'
Rychle na druhou stranu. Po pravém mantinelu ujel Viktor Hübl a zkušený pravý křídelník zkusil vypálit do levého dolního rohu. Kváča zasál pravým betonem.
10:14'
Radovan Pavlík ukázal, že patří mezi velmi rychlé hokejisty. Krásně se protáhl mezi dvěma protihráči, načež zápěstím trefil Godlu do masky.
09:43'
Hraje se dál, protože nejblíže puku měl po vyhození Irvinga jeho spoluhráč Patrik Zdráhal. Ronald Knot se dokázal rychle zorientovat a soka odstavil čistým hitem.
09:11'
Davidu Grígerovi se nepodařilo přejít přes útočnou modrou čáru. Měl proti sobě dva protihráči a tak se otočil a přenesl hru dozadu na beky.
08:49'
František Gerhát si vyměnil puk s Lukešem a postupoval v cestě do útočné třetiny. Ve finále se vlastní vinou vytlačil z ideální palebné pozici, zápěstím zamířil vysoko nad.
08:08'
Petr Kváča si připsal zákrok z kategorie jednodušších. Na nahození Ščotky dobře viděl a bezpečně jej ukryl v lapačce.
07:46'
Zákrok Jiřího Průžka byl na hraně, ale rozhodčí se rozhodli nevylučovat. Atakovaný Uvis Janis Balinskis se i přes protesty rychle zvedl a znovu se zapojil do bránění.
07:16'
Zajímavou příležitost si vybojoval Josef Jícha. Z vrcholku levého kruhu hledal místo pod Kváčovou vyrážečkou, gólman zasáhl na poslední chvíli.
6'
Lenc nachytal Godlu na bližší tyči po zbavení se Pospíšila, 0:1
06:57'
Jaroslav Vlach vystavil pomalým pasem Jelínka do ofsajdu. Centr libereckého mužstva tak musel opustit pásmo, aby se nepískal ofsajd.
06:31'
A hosté pokračují v tlaku. Velká škoda, že si Adam Najman nevšiml volného Grégera, který by dával do prázdné brány. Z levého kruhu pálil do brankáře.
05:46'
Bílí Tygři se ujímají vedení! RADAN LENC si zpoza brány vyjel do pravého kruhu, odkud vypálil nechytatelně na přední tyč. Využil také pádu bránícího Pospíšila, který upadl na natažené hokejce spoluhráče. Asistence: Mislav Rosandić a Tomáš Hanousek.
04:49'
Za brankou Litvínova se o puk pral Jelínek s Irvingem. Úspěnější byl hokejista v černo-žlutém dresu, jenž dokázal obloučkem poslat puk do středního pásma.
04:17'
Mezi střelce se chtěl zapsat slovenský útočník Dávid Gríger. Dokázal si vytvořit prostor na středu, načež pálil těsně vedle pravé tyčky.
03:34'
První nebezpečnou akci hostujícího mužstva zařídil Adam Musil. Od pravého mantinelu se krásně proháčkoval až mezi kruhu, jeho střelu mířící do horních pater brány zastavil Godla pravým ramenem.
03:02'
Nahozením od levého mantinelu vyzkoušel Kváčovu pozornost Aaron Irving. Brankář Tygrů zasáhl pravým betonem, kotouč poslal do rohu kluziště.
02:53'
Po více než měsíční pauze si připsal svou první střelu na konto František Gerhát. Po nahrávce Ščotky pálil z první do výstroje gólmana.
02:23'
Hosté zklidňují hru. Ronald Knot ujel za vlastní bránu, kde počkal na prostřídání formací. Následně rozehrál po mantinelu a šel sám střídat.
01:52'
Hokejisté Vervy zahájili střetnutí s velkou chutí. Další šanci obstaral Martin Hanzl, jenž se zkusil probojovat za záda Kunsta, avšak neuspěl.
01:07'
Pěknou individuální akci předvedl Martin Látal. Dostal se do útočného pásma a střelou po ledě prověřil Kváčův levý beton, dorážka Žejdla zamířila mimo.
00:41'
Hosté se sice dostali do útočného pásma, avšak ke střeleckému zakončení nedošlo. Na druhou stranu se rozjel Viktor Hübl, který příklepem střílel nepřesně.
00:10'
Zápas začal! Na buly byl úspěšnější Petr Jelínek a tak jsou to Bílí Tygři, kteří mohou rozjet první útočnou akci.
00:01'

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), Irving, Ščotka, Kudla – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – P. Zdráhal, Žejdl, Látal – Zygmunt, M. Hanzl (A), Jarůšek – L. Stehlík, Gerhát, Jícha.

Bílí Tygři Liberec: Vitásek, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Kunst, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.

Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Frodl, Komárek.
Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehraje bez přítomnosti diváků v hledišti.
Vzájemná utkání

Ona celky se v probíhající sezóně utkaly dvakrát. Jednou se z výhry radovala Verva, jednou pak Liberec.
Bílí Tygři Liberec

To hosté z Liberce jsou na tom lépe. V současné době je najdeme na pátém místě a dosud na své konto připsali osmašedesát bodů. Po pětizápasové sérii výher, kdy postupně uspěli nad Plzní, Karlovými Vary, Zlínem, Vítkovicemi a Pardubicemi, naposledy padli. Doma se museli sklonit nad Olomoucí, která vyhrála 2:1. A tento neúspěch budou chtít odčinit právě na ledě litvínovské Vervy.

Nejproduktivnější hráči

Michal Birner 9+22
Radan Lenc 16+14
Jaroslav Vlach 14+13
HC VERVA Litvínov

Litvínovští hokejisté se v tabulce nacházejí na desátém místě se ziskem padesáti bodů. Za sebou měli třízápasovou šňůru výher kdy postupně porazili 4:3 České Budějovice. Shodně 3:2 pak vyhráli nad Zlínem a Vítkovicemi. Poté 2:3 padli s Vítkovicemi. Naposledy ale znovu plně bodovali, když po obratu v Brně vyhráli 4:3. Začínají se tedy zvedat a předvádějí tak už stabilnější výkony. Dnes by rádi přidali další body, ovšem proti libereckým Bílým Tygrům je nečeká nic lehkého.

Viktor Hübl 10+17
Tomáš Pospíšil 9+17
František Lukeš 9+14
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes jsou na programu další zápasy Tipsport extraligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a Bílí Tygři Liberec v rámci dvaačtyřicátého kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.