Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Sparta - 1. prosince 2020   17:00

Třinec
06:16' Marcinko (Hrňa, D. Musil) • 07:37' Hrňa (P. Vrána, Gernát) • 16:24' Martin Růžička  • 36:52' P. Vrána
4:2
(3:1, 1:1, 0:0)
Sparta
00:45' Horák  (Kalina, Sobotka) • 34:38' Buchtele  (Piskáček)
Třinec
Sparta

Třinec - Sparta: Kudrnovo gesto fair play. Hostující útočník odvolal faul na svou osobu

Z mé strany to tedy bude pro dnešní den vše, budu se na Vás těšit u dalšího ze zápasů třineckých Ocelářů.
Máme za sebou další vyrovnané utkání, ve kterém domácí Oceláři poráží pražskou Spartu poměrem 4:2. Poslední část hry patřila bezesporu hostům, Josef Kořenář ale nedovolil hostům z hlavního města skórovat a ve šlágru kola tak získávají domácí Oceláři už devětatřicátý bod na své konto.
59:53'
Spartě se ještě povedlo udržet puk v pásmu soupeře, více toho Pražanům čas nedovolí a zápas se dohraje za brankou Josefa Kořenáře.
59:33'
Úmyslný ofsajd Sparty znamená návrat Matěje Machovského zpět do hry a tady to už vypadá na bezpečné vítězství domácích.
59:20'
Dravecký po zblokované střele vytečoval kotouč ven z pásma a Sparta musí útočnou třetinu opustit.
59:10'
Josef Kořenář si připisuje další zákrok, po střele od modré ale bude čelit Třinec dalšímu vhazování.
58:43'
Řepík teď z levého křídla mohl střílet, raději však volil přihrávku a dal Ocelářům možnost akci hostů přerušit.
58:20'
Už dvě minuty hrají Pražané v šesti, zatím jim Oceláři gólovou radost nedopřáli.
57:32'
Sparťanský tlak se stále stupňuje, z mezikruží zkoušel propálit obranu Třince Rousek.
56:40'
Do Kořenářovy masky se kotouč odrazil po střele z pravého kruhu, třinecký gólman ale zatím drží svému týmu dvoubrankový náskok.
56:20'
Sparta odvolává gólmana a zkusí se prosadit v šesti.
56:20'
Josef Kořenář nyní před střelou jednoho z hostů vykopl branku z kolíků a hra se přerušuje. Jelikož, již zmíněná, střela mířila mimo, žádný trest domácímu brankáři nehrozí.
55:28'
Hrňa lobem donutil Spartu k návratu za branku Machovského, Sparta tedy musí na malou chvíli odložit své útočné choutky.
54:41'
Stránský sice drží kotouč v útočném pásmu, po jeho přihrávce se však kotouč dostává do moci Sparty a Pražané míří na branku Třince.
54:15'
Elitní formace Třince opět brousí ledovou plochu, jejich útok ale brzdí ofsajd.
53:19'
Tomáškova diagonála do mezikruží nenašla hůl spoluhráče a domácí se mohou od tlaku osvobodit.
53:07'
Ocelářům teď může dopomoci komerční přestávka, po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.
52'
Kudrnovo gesto fair play. Hostující útočník odvolal faul na svou osobu
52:20'
I tak ale Třinec mnoho šancí nemá, teď se sice Oceláři prezentovali ojedinělou útočnou akcí, záhy ale musí změnit kurs směrem ke své brance.
51:48'
Kudrna nyní sportovně odvolal faul na svou osobu a Třinec zůstává v plném počtu.
50:41'
Martin Růžička předvádí i svůj defenzivní um a vyseknutím kotouče zastavuje nebezpečnou akci Sparty.
50:18'
Formace s Filipem Zadinou, Erikem Hrňou a Tomášem Marcinkem dostala důvěru i po komerční přestávce, jejich kombinace po buly ale končí ofsajdem.
50:09'
Oceláři opět zahrozili, druhá útočná lajna zatím v pásmu soupeře páchá větší škody, než ostatní pětky.
49:53'
Až nyní si třinecké obranné řady odpočinou, špatná rozehrávka Sparťanů končí na zakázaném uvolnění.
49:10'
Sparta znovu přitvrzuje, Třinci se znovu nedaří přerušit její útočné snahy.
48:10'
Růžička dobrou zadovkou změnil trajektorii přihrávky Sparty a kotouč končí na hokejkách domácího celku.
47:28'
Erik Hrňa se prezentoval jedovkou z mezikruží, další rána ale znovu mezi tři tyče nezamířila.
46:34'
Ani Forman ve středním pásmu nezískal kotouč pro hosty, Sparta tak získala puk až po chybě Třince na útočné modré.
45:40'
Václav Varaďa ukázal svůj cit pro hru, po oddechovém čase vypadá herní projev Třince lépe, než v úvodu třetiny.
45:18'
Stránský teď pouze vyprášil betony Matěje Machovského, od nich se ale kotouč odrazil přímo do holenního chrániče Petra Vrány a skoro skončil v brance!
44:31'
Piskáček střelou na zadní zkoušel překvapit Kořenáře, střelecký pokus levého beka ale úspěchem neskončil.
44:23'
Václav Varaďa reaguje na nepříznivě vyhlížející situaci oddechovým časem.
44:15'
Jako na bojišti se teď střílí na branku Josefa Kořenáře, gólman ve službách Třince teď likvidoval střelu Petra Kaliny.
43:40'
Pražské "S" stále aktivnější, o kontaktní branku se bude snažit Pechova lajna.
42:46'
Řepík teď svou dělovkou chtěl provětrat Josefa Kořenáře, střela nakonec zamířila mimo branku a mladík v brance Třince kotouč vyrážet nemusel.
42:25'
Úmyslný ofsajd Sparty přesouvá hru až před Matěje Machovského a Třinec tak má znovu možnost ochutnat, jak chutná pobyt v útoku.
41:55'
Pražané se stále drží v pásmu Třince a Ocelářům se nedaří vyvézt kotouč ven z obranné třetiny.
41:43'
Doudera je zpět ve hře, Kořenář si ještě ale musí poradit se střelou z pravého křídla.
41:05'
Košťálek teď při střele od modré zlomil hokejku, Pražané tak musí s útokem chvíli počkat.
40:02'
Úvodní vhazování vyšlo tentokrát lépe Horákovi, Sparta tak může vyrazit do úvodního náporu této třetiny.
40:01'
Zahajovací pětky už netrpělivě vyhlížejí začátek třetí třetiny, pojďme tedy na to!
Gólově chudší, i tak neméně zajímavá. Tak by se dala stručně shrnout druhá dvacetiminutovka v podání obou aktérů. V pětatřicáté minutě snižoval na 2:3 nejproduktivnější Sparťan – Jan Buchtele, perfektním sólem na konci sedmatřicáté minuty ale odpověděl třinecký Petr Vrána. Stejně jako po první třetině, i nyní vedou Oceláři o dvě branky a v poslední periodě tak můžeme očekávat stíhací jízdu v podání Pražanů.
Další třetina začne přibližně v 18:44.
40:00'
39:40'
Milan Doudera si připisuje na své konto další dvě trestné minuty, tentokrát za hákování.
39:01'
Poslední minuta prostřední části hry je tu, kotouč je aktuálně v držení hostů z Prahy.
38:13'
Necelých 10 sekund před koncem trestu Tomáše Marcinka okupuje Sparta pásmo Třince, Oceláři zatím v defenzivní práci nechybují.
36:52'
Třinec právě vstřelil branku!
PETR VRÁNA to udělal parádně, v mezikruží nabral rychlost a s kotoučem na holi dojel až téměř na úroveň brankové čáry. Matěj Machovský se sice proti jeho střele položil, třinecký kapitán ale zavěsil kotouč přímou do odlehlého horního rohu a rozjásal své spoluhráče. Bez asistence.
36:19'
Tomáš Marcinko je potrestán za nesportovní chování a Oceláři musí čelit početní převaze Sparty.
35'
Buchtele překvapil Kořenáře střelou mezi betony a dostal hosty na kontakt, 3:2
35:47'
Jaroměřský nakonec v rohu kluziště zkrotil poskakující kotouč a domácí míří do pásma soupeře.
35:19'
Další útočné snažení Sparty se pro tuto chvíli odkládá, Pražané se totiž nacházeli v ofsajdu.
34:38'
Sparta právě vstřelila branku!
JAN BUCHTELE potvrzuje, proč je aktuálně nejlepším střelcem Sparty, když s kotoučem obkroužil klec Ocelářů a z pravé části kluziště poslal puk pod betony Kořenáře. Asistence: Jan Piskáček.
33:55'
Michal Kovařčík chtěl v akci 2 na 1 posunout kotouč na hráče v mezikruží, jediný obránce Sparty ale jeho myšlenku přečetl a vysílá prudký pas až na hráče ve středním pásmu.
32:51'
Lukáš Pech teď po levém křídle pronikl až na úroveň branky Josefa Kořenáře, tam ho ale o kotouč připravil Kundrátek a snažení hostů je tak, pro tuto chvíli, u konce.
32:29'
Jubilejní zápas dnes zažívá i Tomáš Marcinko, ten dnes naskočil k třístému zápasu v Extralize a nyní se zkoušel prosadit z voleje, jeho střela ze vzduchu ale síť za zády Matěje Machovského nerozvlnila.
31:19'
Galvinš teď poněkud nedobrovolně musel bránit odražený kotouč, Třinec ale situaci zvládá a míří vstříc soupeřově kleci.
30:45'
Další zakázané uvolnění v podání Sparty, další vhazování před Machovským.
30:38'
Stránský se pokoušel tečovat nahození Martina Růžičky, kotouč si už ale vyhlédl místo v lapačce Matěje Machovského, kam i nakonec zamířil.
29:10'
Tomáš Kundrátek při svém stém zápase za Třinec, i v ELH, dobrým forčekingem drží kotouč v pásmu soupeře a střídající formace domácích tlačí Spartu k vyhození na zakázané uvolnění.
28:09'
Zadina nepřesnou zadovkou zkoušel najít jedoucího spoluhráče v mezikruží, puk ale končí na čepelích pražské obrany.
27:28'
Třinec po vhazování ve svém obranném pásmu spěchal do útoku, Hrňa si ale se svými spoluhráči neporozuměl a situace končí ofsajdem.
27:11'
Vysoké nahození Řepíka od modré nakonec Kořenář vestoje zkrotil do své lapačky.
26:10'
Kudrna se pokoušel proniknout přes Musila do pásma Ocelářů, zatím však jeho snažení končí neúspěchem.
25:16'
Sparta se nyní nacházela v ofsajdovém postavení, což neuniklo čárovému rozhodčímu a hosté musí pásmo Třince opustit.
24:54'
Třinci se přeci jen nepovedlo vytěžit z dlouhé okupace branku a proto musí spěchat zpět a plnit i obranné povinnosti.
23:56'
A maskovaný Sparťan vytasil svou lapačku i proti střele Davida Musila z mezikruží. Právě pro urostlého příslušníka třinecké obrany je dnešní zápas dvoustým zápasem za Oceláře v extralize.
23:35'
Machovský teď raději podržel kotouč v lapačce, po jeho zákroku si ještě pár hráčů vyříkalo své spory a hra může pokračovat.
23:25'
Třinec ale útočnou akci soupeře ihned řeší a jsou to oni, kdo naopak bude v následujících vteřinách usilovat o vstřelení branky.
22:23'
Michal Kovařčík si na pravém křídle rovnal kotouč příliš dlouho, až o něj přišel a hosté míří na Kořenáře.
21:44'
Matěj Machovský se při přesunu zapřel do brankové konstrukce tak silně, že branka vyskočila ze svých kolíků a hra tak musí být znovu přerušena.
21:13'
Po ofsajdu Sparty a následném vhazování se Oceláři zmocnili puku, se kterým míří do útočného pásma.
20:43'
Teď už ale přebírá iniciativu družina z Prahy, Kořenář zatím mnoho práce neměl.
20:02'
I nyní byl na vhazování úspěšnější třinecký centr a Oceláři míří do útoku.
20:01'
Hráči již krouží na ledové ploše, za malou chvíli se vrhneme na druhou třetinu!
Je za námi úvodní dějství v rámci souboje třineckých Ocelářů a pražské Sparty. Hosté se hned po pětačtyřiceti sekundách hry dostali do vedení zásluhou Horáka, Oceláři ale brankami v sedmé a osmé minutě otočili skóre na svou stranu. O dvoubrankovém vedení Třince pak ještě v sedmnácté minutě rozhodl Martin Růžička, pro kterého je tento zásah 184. gólem v dresu Třince.
Další třetina začne přibližně v 17:56.
20:00'
19:41'
Sparťané už jsou v pěti, třetina se i tak dohraje v jejich pásmu.
19:27'
A hvizd rozhodčího se opět rozezněl WERK ARENOU, tentokrát kotouč opustil ledovou plochu ve středním pásmu.
19:22'
Posledních osmatřicet sekund první třetiny, po zákroku Machovského se hra přerušuje.
18:26'
Vrána teď v mezikruží zblokoval prudký pas Martina Růžičky do středního pásma a pomyslná smyčka, kterou Třinec obmotal pásmo hostů, teď malinko povoluje.
17'
Růžička sebral hostům puk ve středním pásmu a samostatný únik zakončil bekhendovým blafákem, 3:1
17:38'
David Němeček si teď vypomohl krosčekem a hlavní arbitr jej na dvě minuty posílá mimo hru.
16:45'
Další obrovská šance domácích končí neúspěchem, Machovský ve velkém závaru před jeho brankou raději zalehnul kotouč.
16:24'
MARTIN RŮŽIČKA vybojoval ve středním pásmu kotouč a zcela osamocen ujížděl na Matěje Machovského. Maskovaný Sparťan se sice snažil, seč mu síly stačily, nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy jej ale položil a bekhendem poslal kotouč přímo pod břevno. Bez asistence.
15:44'
Ani teď nekončí útočné snažení hostů úspěchem a touš znovu končí za klecí pražského celku.
15:03'
Oceláři vyhazují kotouč až za branku Matěje Machovského a obrana Třince může vystřídat.
14:21'
Z hole Pražanů se dostává kotouč do ochranné sítě za Kořenářem a hra se přerušuje.
14:11'
Ocelářům se povedlo vypudit Pražany ze svého pásma, ti se při návratu do něj dopouští ofsajdu.
14:02'
Milan Doudera, který platí za málo trestaného beka, si teď odpyká dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
13:09'
Petr Vrána hledal hůl, v rohu kluziště postaveného, Matěje Stránského, obrana pražského "S" ale tento záměr přečetla a zmocňuje se kotouče.
12:58'
Ofsajd zastavuje útočné snažení Pražanů, po komerční přestávce dojde na ledové ploše k měření sil mezi první třineckou pěticí a druhou formací Sparty.
12:42'
A i nyní je Třinec v držení kotouče, kombinace v útočném pásmu ale znamená jeho ztrátu.
11:36'
Forman se Sukeľem sice dobře napadali Oceláře v jejich obranném pásmu, i přes útočné snahy ale hosté kotouč nakonec získat nedokázali.
11:16'
Nahození na třineckou branku končí v lapačce Josefa Kořenáře a Sparta tak po uplynutí přesilovky dostává možnost usadit se v pásmu domácích.
10:30'
Jeho akce sice zůstala nevyužita, Sparta má ale i přes početní převahu problém vyjet ze své třetiny.
09:50'
Ocelářům se daří vyhodit a o brejk se dokonce pokouší Miloš Roman.
09:00'
Podrážení, přesně takový je důvod, proč si odbude třinecký Martin Gernát dvě minuty na trestné lavici.
8'
V přesilovce střílel do odkryté branky Hrňa, hostům nepomohla ani trenérská výzva, 2:1
08:53'
Sobotka vyslal z mezikruží prudkou jedovku, Kořenář je ale pozoný.
7'
Oceláři srovnali. Marcinko zblízka poslal puk mezi betony Machovského, 1:1
07:37'
Je to jasné, Oceláři otáčejí vývoj zápasu, ERIK HRŇA se hned druhý zápas po přesunu do "druhé brázdy" prosazuje a zajišťuje Třince průběžné vedení 2:1. Asistence: Petr Vrána a Martin Gernát.
07:37'
Kotouč se při vyloučení Vladimíra Sobotky dostal do branky Sparty, pražský kouč ale využívá trenérskou výzvu a je tedy otázkou, zda se Ocelářům podařilo vsítit druhý gól dne regulérním způsobem.
07:10'
Hrňa si chtěl na pravém křídle stahovačkou dostat kotouč do palebné pozice, obrana domácích mu ale kotouč vypíchla.
06:33'
Úvodní trest zápasu tedy připadne na stranu hostů dvě minuty na lavici hanby si za držení hole odbude Vladimír Sobotka.
06:16'
A máme srovnáno, TOMÁŠ MARCINKO se dokázal zorientovat na sparťanském brankovišti a poslal puk přímo mezi betony Matěje Machovského. Asistence: Erik Hrňa a David Musil.
05:56'
Právě Vrána teď po levém křídle zavezl kotouč do pásma hostů, Sparta na situaci reaguje vyhozením přes všechny čáry.
05:12'
Na ledě znovu elitní formace Třince, podaří se pětce kolem Petra Vrány srovnat krok?
04:40'
Košťálek to zkusil od modré, Kořenář ale střelu vyráží mimo nebezpečí.
04:00'
Rousek teď s Řepíkem v akci 2 na 1 nepřechytračili třineckého beka a o několik sekund později se kotouč vrací na hokejkách domácích opět do pásma Pražanů.
03:28'
Tomáš Kundrátek teď ze středního pásma nahazuje kotouč na branku hostů, Sparťanům se stále nedaří uklidnit hru a dostat domácí celek pod tlak.
02:45'
David Musil teď pouze nahodil kotouč na branku Sparty a Třinec tak ještě na malou chvíli udrží útočné pásmo.
02:01'
Stránský zaváží kotouč do útočného pásma a Třinci se nyní podařilo rychle rozkmitat obranu hostů. Matěj Machovský ale nebezpečí před svou brankou řeší zakleknutím kotouče.
00:45'
Rychlý vstup do utkání zažívá Sparta zásluhou ROMANA HORÁKA, devětadvacetiletý centr dokázal z levého kruhu přesně najít skulinku v bližším rohu branky a po 45 vteřinách otevírá brankové skóre zápasu. Asistence: Petr Kalina a Vladimír Sobotka.
00:26'
Po šestadvaceti sekundách hry a první útočné akci vyhazuje Sparta na zakázané uvolnění.
00:02'
A puk je ve hře! Na úvodním vhazování se lépe prezentoval domácí kapitán a kotouč tak získává Třinec.
00:01'
Teď už ale kluziště patří pouze zahajovacím pětkám, úvodní buly pak nabídne souboj mezi Vránou a Horákem.
Kromě rozhodčích jsou na ledě už i obě mužstva, Pražané odehrají dnešní utkání v dresech s převládající bílou barvou, domácí Třinec pak oblékne dresy červené.

HC Oceláři Třinec: Kořenář (L. Daneček) – M. Doudera, Gernát, Galvinš, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák.

HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Piskáček (A), Košťálek, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Kalina – Sobotka, Horák, Tomášek – Rousek, Sukeľ, Řepík (C) – Buchtele, Pech (A), Forman – Kudrna, Vitouch, Zikmund – Dvořáček..
Ještě jednou Vám přeji hezké úterní odpoledne, teď už přímo z komentátorského stanoviště v třinecké WERK ARENĚ. Do začátku utkání zbývá necelá hodinka a za chvíli Vám přineseme kompletní sestavy obou aktérů dnešního souboje.
HC Oceláři Třinec
V této sezóně odehrál Třinec už třináct utkání a ani z jediného neodcházel bez bodů. Nejmenší bodový přísun překvapivě zaznamenali Oceláři v zápase na ledě pardubického Dynama (+1 bod), od té doby ale znovu přemožitele nenašli. V posledních třech zápasech vsítili Oceláři celkem jedenáct branek, z vlastní sítě pak lovili kotouč pouze pětkrát. Samozvanými katy Mountfieldu HK se Slezané stali v neděli, kdy zdolali Hradec podruhé během pěti dnů. Poslední utkání s Mountfieldem ovládli svěřenci Václava Varadi poměrem 2:1.

I přesto, že je konkurence v tabulce produktivity vysoká, vládne jí třinecký útočník Martin Růžička, trojnásobný vítěz České extraligy má po třinácti zápasech na svém kontě čtyřiadvacet bodů (6+18). Neopomenutelnou součástí útočných řad Ocelářů je i Matěj Stránský, který je se čtrnácti góly nejlepším střelcem soutěže. Ze statistik vyplývá, že jedničkou Třince je Jakub Štěpánek, který po osmi odchytaných zápasech drží úspěšnost na 91.41%.
HC Sparta Praha
Hráči pražského "S" aktuálně okupují třetí příčku Tipsport extraligy. V sezóně 2020/2021 se Sparťanům povedlo ze 17 duelů ovládnout rovných 10, pouze jeden z nich až po základní hrací době. Pražané v posledních třech zápasech nezažívali úplně nejlepší období, z této trojice duelů se jim povedlo ovládnout pouze ten s Mountfieldem HK. Poslední utkání odehrála Sparta v neděli proti Litvínovu. Zápas s Vervou došel až do samostatných nájezdů, po kterých se z dvou bodů radovali právě Severočeši. Vítězný nájezd si připsal útočník Lukáš Válek. Malou statistickou zajímavostí je, že právě Sparta je celkem s nejvyšším počtem střel za zápas, Pražané průměrně prověří soupeřova gólmana 32.35 střelami.

Nejproduktivnějším hráčem pražského "S" je se čtrnácti kanadskými body Michal Řepík, ten si v sedmnácti zápasech připsal šest branek a osm asistencí. Nejvíce branek pak má na svém kontě Jan Buchtele, který jich zatím stihl vsítit sedm. Jedničkou v pražském brankovišti je Matěj Machovský, jenž si po čtrnácti odchytaných zápasech drží úspěšnost 91.39%
Příjemný úterní podvečer z Třince! Ve WERK ARENĚ dnes dojde k dalšímu ze zajímavých zápasů, šlágr kola nabídne souboj mezi HC Oceláři Třinec a HC Sparta Praha. Utkání začíná úderem sedmnácté hodiny.