Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : K. Vary - 9. října 2020   17:30

Vítkovice
20:32' Marosz (Štencel, Mallet) • 50:58' Lakatoš (Marosz)
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)
K. Vary
14:42' T. Mikúš  (Vildumetz, Graňák) • 25:14' O. Beránek  (Vildumetz) • 49:47' Kohout  (Černoch)
Vítkovice
Hodek, Micka – Ganger, Klouček
Ostravar aréna
00 diváků
K. Vary

Vítkovice - Karlovy Vary: Maroszovo nahození usměrnil tečí Lakatoš, 2:3

Dnešní utkání zná svého vítěze. Je jím tým západočechů, který si na dlouhou cestu domů odváží také tři body do tabulky. Ve třetí třetině se jim podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl díky gólu Kohouta v oslabení, ale vítkovičtí se velmi rychle vrátili do zápasu kontaktním gólem Lakatoše. To ale bylo z úspěšných akcí obou týmů pro dnešek vše. Ani hra bez brankáře domácím v těsném závěru nedopomohla k vynucení prodloužení. Mějte příjemný zbytek večera, užijte si zasloužený víkend a já se budu z Ostravy těšit brzy znovu na počtenou.

60:00'
Puk se po vhazování dostal k Poláškovi, ale nepřesně, než jej stačil přes bránící hokejky zpracovat, je tu siréna oznamující konec utkání.
59:55'
Bude se vhazovat u Novotného, ale až po oddechovém času, který si vybírají domácí trenéři.
59:48'
Domácí se znovu tlačí do branky, Novotný je v pohotovosti.
59:22'
Beránek se snažil sprintovat k puku mířícímu do rohu k osamělé vítkovické brance, ale svou šanci nedostal.
59:08'
Vítkovičtí znovu sprintují do pásma, Svoboda je na střídačce.
58:35'
Polášek se tlačil k brance, ale měl zblokovanou hůl a nakonec nemohl ani vystřelit.
58:08'
Hosté střídají, domácí musejí rozehrát od Svobody.
57:45'
Štencel zachytil puk ve středním pásmu a posílá spoluhráče znovu do útoku.
57:32'
Krenželok se přesunoval před branku, ale zakopl o ležícího soupeře.
57:16'
Domácí bojují v pásmu o více prostoru.
56:48'
Vítkovičtí rozehráli na zakázané uvolnění.
56:39'
Domácí v pásmu, skákavý puk nedokázal Kovář zastavit a musel se rychle vracet.
56:19'
Energie rozehrává zeširoka od své klece.
55:48'
Vítkovická chybka na obranné modré, Skuhravý si sebral kotouč, nahrál na Vondráčka, ale na jeho střelu zblízka byl Svoboda připraven.
55:32'
Domácí vybojovali kotouč u mantinelu, jejich rychlý protiútok zastavuje gólman Novotný.
55:06'
Karlovarským se nedaří rozehrát do pásma.
54:20'
Hostující Flek využil situace a sám se řítil na vítkovickou branku, nastřelil ale jen Svobodovy betony.
53:37'
Rozjezd hostů do pásma zastavuje Schleiss už v pásmu u Novotného, dostal se k nepřesné přihrávce, ale jeho střela na branku ale není přesná.
53:19'
Kotouč je zašlápnut za hostující brankou.
52:40'
Zakázané uvolnění pro hosty.
52:30'
Vítkovičtí se přesunuli k Novotného brance, přetahovanou o puk ukončuje karlovarský gólman a následuje komerční přestávka.
51'
Maroszovo nahození usměrnil tečí Lakatoš, 2:3
51:47'
Hosté se nechtějí smířit s těsným náskokem, okupují útočné pásmo, Flek měl na holi gólovou šanci, ale zblízka Svobodu nepřekonal.
50'
Únik Kohouta vrací Energii dvougólový náskok, 1:3
50:58'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí snižují znovu na rozdíl jedné branky, Marosz poslal puk téměř od mantinelu na karlovarskou klec, DOMINIK LAKATOŠ projíždějící přes brankoviště jej umístil za záda překvapeného Novotného -2:3. Asistence: Rostislav Marosz.
50:52'
50:23'
Puk mají pod kontrolou hosté a zatápějí domácím v útočném pásmu.
49:47'
Vítkovičtí pokračují v přesilovce.
49:47'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté zvyšují svůj náskok ve vlastním oslabení, Pulpán našel volného MARTINA KOHOUTA, který se dostal až za obránce, stáhl si kotouč a vystřelil, už už to vypadalo, že Svoboda sklapl betony včas, ale kotouč proskočil so branky – 1:3. Asistence: Jiří Černoch.
49:27'
Hosté vyhazují puk až za Svobodu.
49:15'
První střelu vyslal na branku od modré Štencel, ale trefuje jen Novotného betony.
48:52'
Na trestnou lavici usedá Lauko, který je potrestán za držení.
48:43'
Šenkeřík za svou brankou uklidňoval hru, ale Marosz jej docela úspěšně obíral o kotouč.
47:34'
Vítkovičtí v pásmu, Novotný chvíli nevěděl, kde je puk, Štencel nastřelil jeho rameno a pak si i s odraženým pukem objížděl branku.
47:07'
Karlovarští se drží v pásmu, ale nemají puk pod kontrolou.
46:49'
Domácí se dostali do ofsajdu, následuje komerční přestávka.
46:32'
Lauko spíš odpálil puk z rohu, než střílel na branku, ale jeho spoluhráč kotouč zachytil a hosté tak mohou nadále útočit.
46:07'
Vhazuje se po pravici Svobody, domácí rozehrávají útočnou akci.
45:50'
Do hry naskakuje Vildumetz, domácí okupují útočné pásmo.
45:27'
Hosté posílají puk do bezpečí.
45:11'
Lakatoš znovu střílel od kruhu, následný závar se ale domácím nepodařilo využít.
44:43'
Domácí usazeni v pásmu, Lakatoš nezpracoval přihrávku Štencla a Černoch mu dělal velké problémy. Kotouč ale nakonec udržel.
44:21'
Karlovarští poslali puk za domácí branku.
43:50'
Za nedovolené bránění je potrestán hostující Vildumetz.
43:38'
43:35'
Kohout se dostal až k brance, ale ke střele se nakonec nedostal.
43:05'
Pulpán sprintuje za vyhozeným pukem, Vojtěch Polák jej následuje.
42:51'
Ofsajd pro hráče Energie.
42:36'
Novotný zastavuje kotouč za svou brankou a hosté budou znovu rozehrávat.
42:15'
Roman Polák tvrdě odpaluje puk daleko od své branky.
41:38'
Za držení je potrestán domácí Lakatoš.
40:10'
Hosté nakročili do třetí části zostra, Kaše se Šenkeříkem se doslova vřítili ke Svobodovi, ale puk mířil mimo tři tyče.
40:01'
Ve druhé třetině se podařilo domácím srovnat v přesilovce Maroszem, ale po necelých pěti minutách se hosté dostali do přečíslení a rychlou akci úspěšně zakončil Beránek. Útoky obou týmů se poté pravidelně střídaly, ale hra se kouskovala častými vyloučeními. Energie měla dokonce k dispozici dlouhotrvající přesilovku 5 na 3, ale nedokázala ji využít. Nechme se překvapit, jestli se vítkovičtí do svého soupeře zakousnou nebo jestli ho budou hosté, který svůj hubený náskok udrží, případně navýší.
1/3 – 10:12
2/3 – 15:10
Další třetina začne přibližně v 19:21.
40:00'
39:45'
Vítkovičtí museli vycouvat z útočného pásma, ale při dalším pokusu o útok je jim odpískán ofsajd.
39:28'
Lakatošova střela mířila nad hostující branku.
39:17'
Energie se rozjela do pásma, ale Lakatoš jí dokázal sebrat kotouč.
38:44'
Po menším závaru u branky Novotného zazvonila branková konstrukce.
38:24'
Oba týmy hrají v plném počtu.
38:16'
Hostujícího Rohana sestřelila jedna z dělovek domácích, po krátké pauze na ledě se zvedá a otřesen, ale bez pomoci odjíždí na střídačku.
37:44'
Kotouč je vyhozen do vítkovického obranného pásma, Krenželok rychle rozehrává zpět před karlovarskou klec.
37:32'
Domácí bojují v pásmu o prostor, ale hosté hrají pozorně.
36:24'
Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni domácí Marozs a hostující Vondráček, oba za hrubost, hostující hráč ale dostává přídavkem dvě minuty za držení, které odpyká Vildumetz.
36:24'
Kovář zavezl puk do pásma, nahrál jej Maroszovi, ale ten byl u mantinelu zadržen. Následuje komerční přestávka.
36:03'
Bude se vhazovat u domácí branky, vítkovičtí poslali puk na zakázané uvolnění.
35:56'
Karlovarští mají kotouč pod kontrolou, ale domácím se daří držet je dál od branky.
35:00'
Hosté i nadále atakovali domácí branku, chybělo jim ale trochu štěstí, aby své těsné skóre navýšili. Nejblíže byl brance Mikúš, ale Svoboda byl přesně tam, kde měl být.
34:20'
Vítkovice v plném počtu.
34:17'
Hosté se dostávají do pásma lehce, po jejich pokusu domácí posílají puk do většího bezpečí.
33:22'
Lauko poslal puk do břevna, ten se odrazil ke Svobodovi, který jej okamžitě zalehává a nedává hostům šanci vydolovat jej z pod jeho zad.
33:02'
Energie je znovu v pásmu a rozjíždí přihrávkový kolotoč.
32:45'
Kaše se dral mezi kruhy za pukem, ale Kovář jej odpálil do bezpečí včas.
32:27'
Hosté musejí rozehrát od své klece.
32:20'
Za sekání bude pykat vítkovický Mikyska.
32:20'
Hosté reklamují faul, hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
31:48'
Hraje se ve středním pásmu, domácí mají puk pod kontrolou.
31:15'
31:13'
Domácí jsou usazeni v pásmu, Lakatoš si položil bránícího Vondráčka, ale jeho následná střela končí na Novotném.
30:28'
Kohout s Černochem se protáhli do pásma, ale o puk přišli, domácí ujíždějí do protiútoku a dva karlovarští se musejí okamžitě vrátit.
30:27'
30:10'
Vítkovičtí krouží pásmem, ale hosté je nenechávají vystřelit.
29:31'
Do hry naskakuje vyloučený Schleiss a oba týmy hrají ve čtyřech.
29:15'
Za nedovolené bránění bude pykat hostující Kotvan, Energie má přesto přesilovku 4 na 3.
29:05'
Kotvan se dvakrát dostal k pořádné střele, ale obě dokázaly zastavit Svobodovy betony.
28:42'
Hosté rozjíždějí přesilovkový kolotoč, ale nikam nespěchají.
28:27'
Při průniku karlovarských si nedovoleně počínal Krenželok, který je vyloučen za podrážení a domácí se budou bránit ve třech.
28:11'
Zakázané uvolnění Energie.
27:59'
Domácím se daří držet v útočném pásmu.
27:38'
Přesilovka karlovarských, Šenkeřík naskakuje do hry.
27:31'
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, za nedovolené bránění je potrestán vítkovický Schleiss.
27:28'
Domácí se usazují v pásmu, Novotný má dobrý výhled.
26'
Vildumetz předložil puk Beránkovi, ten se nemýlil, 1:2
26:48'
Karlovarští v pásmu, znovu v přečíslení, tentokrát Skuhravý s Vondráčkem, ale Vondráčkova zpětná přihrávka se dostala k domácímu bekovi.
26:12'
Lakatoš měl v pravém kruhu dost prostoru, ale prudkou přihrávku vteřinu zpracovával a hosté se stačili přesunout k brance.
25:57'
Vítkovičtí v pásmu, nejprve z kruhu pálil Marosz, poté si kolem branky projel Štencel, který dobře clonil, ale Novotný zachytil puk přesně do lapačky.
25:38'
Druhá přesilovka pro domácí, podrážením se provinil hostující Šenkeřík.
25:14'
Rychlá akce Vildumetze s Beránkem, karlovarští útočníci se znovu dostali do přečíslení, po nahrávce Vildumetze strhává vedení na stranu svého týmu střelou do horního rohu ONDŘEJ BERÁNEK – 1:2. Asistence: Tomáš Vildumetz.
24:46'
Rychlý protiútok hostů, Lauko nastřelil Svobodu, puk se znovu odrazil k němu, ale ani napodruhé nebyl úspěšným střelcem.
24:33'
Domácí roztočili přihrávkový kolotoč, ten ale střelou na branku nakonec nekončí.
24:01'
Hosté zachytili kotouč ve středním pásmu, ale do útoku se jim nepodařilo prodrat.
23:34'
Energie v pásmu, Černoch posílá puk do zadního plexiskla.
22:57'
Svoboda příliš práce neměl, vítkovičtí se ujímají puku za brankou a rozehrávají do pásma.
22:22'
Kohout nastřeluje puk za domácí branku a hosté tak mohou do útoku.
21'
Krásná akce domácích končí vlastním gólem hostů, 1:1
21:56'
Karlovarští se nedovedou vymanit ze svého obranného pásma.
21:18'
Vítkovičtí pokračují v útočném pásmu, Novotný je ve střehu.
20:32'
Vítkovičtí využívají přesilovku, Štencel našel ROSTISLAVA MAROSZE u branky, ten zřejmě s tečí bránícího hráče srovnává na 1:1. Asistence: Jan Štencel, Alexandre Mallet.
20:24'
Do pásma si rychle najeli Beránek s Mikúšem, ale Svoboda jejich spolupráci odhadl přesně.
20:01'
Domácí mají před sebou 1:44 přesilovky.
20:01'
První třetina přinesla jen jednu branku, k radosti Energie to byl právě domácí Svoboda, který kapituloval po střele Mikúše. Karlovarští měli k dispozici dvě přesilovky, ale ani jedna z nich jim nevyšla příliš podle představ, domácí se k početní převaze dostali až v závěru této třetiny a budou v ní po přestávce ještě pokračovat.
1/3 – 10:12
Další třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:54'
Lakatoš od pravého kruhu pálil do Novotného.
19:46'
První přesilovka pro domácí, za podražení odjíždí za katr hostující Skuhravý.
19:43'
Vítkovickou snahu zastavuje ofsajd.
19:15'
Vhazování u hostující branky vyhrávají domácí.
18:54'
Domácí v pásmu, Schleiss za brankou zaslechl Krenželoka, který si říkal o puk, domácí útočník ale mířil jen do Novotného betonů.
18:14'
Osamoceného puku se v kruhu u domácí branky ujal Flek, ale Svoboda byl na jeho pokus připraven.
17:42'
Hosté v pásmu, Svobodova lapačka zadržela střelu Kaše.
17:14'
Vítkovice touží po vyrovnání, drží se u branky, ale hosté jim nenechávají příliš prostoru.
16:23'
Domácí rozhodili karlovarské atakem jejich branky, ti posílají puk na zakázané uvolnění.
16:08'
Vítkovice v pásmu, Vojtěch Polák si stáhl puk, ale k tyči jej neumístil.
15'
Vildumetz našel při rychlém výpadu Mikúše, který se nemýlil, 0:1
15:34'
Energie bojuje v rohu u domácí branky o puk.
14:42'
Hosté se dostali do přečíslení, když Vildumetz zkrotil střílenou přihrávku, nahrál přes bránícího Poláška na TOMÁŠE MIKÚŠE, který poslal puk pod vyrážečku Svobody – 0:1. Asistence: Tomáš Vildumetz, Dominik Graňák.
14:29'
Domácí se dostávají do ofsajdu.
14:21'
Vítkovičtí několika pokusy prověřili pozornost Novotného, ten uspěl, následuje komerční přestávka.
14:04'
Podél mantinelu se protáhl Dej, ale střela mu nevyšla.
13:24'
Karlovy Vary se dostaly do pásma, Koblasa se napřáhl před kruhy, ale jeho dělovka mířila těsně vedle.
12:59'
Bojuje se o kotouč ve středním pásmu.
12:23'
Vítkovičtí kombinovali do pásma, ale před brankou jim odebral kotouč Rohan.
11:55'
Spolupráce Vildumetze s Mikúšem na opačné straně také změnu stavu nepřinesla.
11:18'
Čtvrtá vítkovická formace se rychle protáhla do pásma, ale puk letěl těsně kolem branky.
11:00'
Útočící strany se mění v rychlém sledu.
09:56'
Hostující Kohout si najel pro puk, ale nepodařilo se mu jej umístit podle představ.
09:29'
Zakázané uvolnění pro Energii.
09:16'
Vítkovice nahazují puk do rohu, ale hosté se jej ujímají jako první.
08:43'
08:28'
Několik dobrých pokusů hostů, ale Svoboda je ustál, vítkovičtí vyhazují k Novotnému.
07:42'
Kotvan předvedl dobrou střelu od modré, Svoboda se musel natáhnout betonem ke vzdálenější tyči, domácí ale ihned vyhazují puk ze třetiny.
07:27'
Energie rozjíždí přesilovkový kolotoč.
07:10'
Kotouč je v pásmu před hostujícím gólmanem.
06:43'
Další přesilovka pro hosty, Schleiss bude pykat za napadení.
06:18'
Dlouhými přihrávkami se karlovarští dostali do pásma a nyní bojují o více prostoru.
06:03'
Energie se tlačila do pásma, ale Schleiss se dostal k puku, změnil směr hry, ale je pískán ofsajd. Přerušení bude vyplněno komerční přestávkou.
05:20'
Hosté v útoku, jedna ze střel sestřelila domácího Štencela.
04:56'
Vítkovičtí se drželi na své útočné polovině, Graňák se dostal k puku a ze středního pásma jej nastřeluje na branku, Svobodova lapačka byla na místě a bude se vhazovat po jeho levici.
04:35'
Snažení domácích končí kvůli ofsajdu.
04:02'
Hostující Novotný se teď dost zapojuje, rozděluje puky spoluhráčům.
03:37'
Nahození ze středního pásma hostující gólman zastavuje a v klidu rozehrává.
03:27'
Vítkovice posílají zbrkle puk na zakázané uvolnění.
03:14'
03:07'
Karlovarští se přesunuli do pásma, po souboji v rohu ale puk končí mimo hrací plochu.
02:46'
Kotouč znovu míří za Novotného branku.
02:21'
Flek se prodral podél mantinelu do útoku, objel si branku, ale spoluhráči mu moc nepomohli.
01:58'
Puk v obranném pásmu Energie, domácí číhají na útočné modré.
01:45'
Hosté vyzkoušeli Svobodovu pozornost, puk končí v jeho lapačce.
01:19'
Hosté musejí pro puk za svou branku.
01:14'
Na trestnou lavici usedá domácí Lakatoš, provinil se podrážením.
00:55'
Nová akce domácích, Polášek ale z mezikruží puk na branku nenahodil.
00:27'
Domácí rozjíždějí útočnou akci, ta ale končí díky Šenkeříkovi na mantinelu.
00:04'
Vítkovičtí vyhráli vhazování, za pukem se neúspěšně dral Lauko.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, Koch, Barinka – L. Krenželok (A), Marosz, Schleiss (A) – V. Polák, J. Mikyska, Lakatoš – Šišovský, Dej, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Horák) – Kotvan, Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, M. Rohan (A) – Lauko, D. Kaše, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Rozhodčí: Hodek, Micka – Ganger, Klouček.
Nejproduktivnějším hráčem Energie a zároveň nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi body útočník Jakub Flek (4+0). Nejlepším nahrávačem je se třemi přesnými příhrami David Kaše (0+3). Mezi beky si po jednom bodu připsali Oldrich Kotvan a Petr Šenkeřík (oba 0+1). Osm trestných minut si od sudích vykoledoval obránce Oldrich Kotvan. Obránce Michal Plutnar je s průměrným časem 20:08 na ledě nejvytíženějším hráčem. Další z beků, Dominik Graňák, si připsal pět bodů ve statistice Radegast indexu. Všechny dosavadní zápasy odchytal Filip Novotný s průměrem 3,02 a úspěšností 90,43 %.
Lídry kanadského bodování Vítkovic jsou se třemi body útočník Jan Schleiss (1+2) a obránce Adam Polášek (3+0), který je také nejlepším střelcem domácích. Nejtrestanějším hráčem je aktuálně bek Roman Polák s dvanácti trestnými minutami. Nejvíce času na ledě strávil další obránce, Jan Štencel, s průměrným časem 25:21. Dvanáct bodů si ve statistice Radegast indexu připsal kapitán Roman Polák. Oba zápasy odchytal gólman Miroslav Svoboda s průměrem 3,33 a úspěšností 89,06 %.
Vítkovice z důvodu karantény ze začátku sezóny stačily odehrát zatím pouze dva zápasy, z Českých Budějovic si odvezly dva body za výhru 3:2 po prodloužení, doma se pak postavily silné Plzni a z tohoto utkání vydolovaly bod po prohře 4:5 po prodloužení. V neúplné tabulce jim patří 8. místo, se třemi body, bilancí 0-1-1-0 a skóre 7:7. Karlovarští odehráli o zápas více, v tabulce jim patří 9. místo, bilance 1-0-0-2 a pasivní skóre 7:10 jim vyneslo také 3 body.
Vítkovičtí hokejisté se představí v 8. kole Tipsport extraligy na svém ledě, chybět jim budou kvůli preventivním opatřením fanoušci, kteří by je hnali za třemi body proti týmu Karlových Varů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.