Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Sparta - 7. listopadu 2021   16:20

Brno
16:12' Krištof (P. Mueller) • 32:19' Zaťovič (P. Mueller)
2:5
(1:2, 1:1, 0:2)
Sparta
04:20' Matuškin  (E. Thorell, R. Horák) • 06:50' F. Chlapík  (E. Thorell, Moravčík) • 33:17' Hašek  (Moravčík, Vitouch) • 46:25' R. Horák  (Matuškin, E. Thorell) • 59:05' E. Thorell
Brno
Kika Obadal – Lederer, Rožánek
Winning Group Arena
7187 diváků
Sparta

SESTŘIH: Kometa Brno - Sparta Praha 2:5. Hosty dotáhl k výhře čtyřmi body Thorell

Je dobojováno! Pražská Sparta slaví pod Špilberkem důležité vítězství, které ukončuje její černou sérii trvající osm zápasů v řadě. Pražané mohou být spokojeni s průběhem třetí třetiny, kdy předvedli poctivý defenzivní výkon a krátce po přesilové hře odskočili podruhé v zápase do dvoubrankového vedení, když se prosadil Roman Horák. Kometa se snažila ještě něco vymyslet v závěrečné power-play, ale poslední slovo měl Erik Thorell, jenž trefou do prázdné branky korunoval svůj skvělý osobní výkon v dnešním utkání, když zaznamenal čtyři kanadské body.

Z mé strany je to pro delší dobu z Brna vše, Tipsport extraligu nyní čeká reprezentační přestávka. Děkuji za pozornost při sledování přenosu a z jižní Moravy vám přeji příjemný zbytek nedělního večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Peter Mueller (KOM)

Erik Thorell (SPA)
59:27'
Rozhodčí nakonec trestali, Brno si ještě zkusí krátkou početní výhodu.
59:27'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Daniel Rákos – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Pavelka – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
59:27'
Za brankou Saláka vznikla potyčka, ovšem zdá se, že rozhodčí už vylučovat nebudou.
59:27'
Salák schoval puk v lapačce po střeleckém pokusu z hole Rákose.
59:05'
Sparta právě vstřelila branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Brněnskému hráči na modré čáře přeskočil puk hokejku a toho zužitkoval ERIK THORELL, když dopravil puk do odkryté branky Brna.
58:14'
Polášek s odrazem plexiskla posílá puk mimo ledovou plochu, vhazování se opakuje.
58:11'
Kometa jde do hry v šesti, Klimeš sedí na střídačce, vhazuje se před brankou Sparty.
58:11'
Oddechový čas pro domácí.
58:08'
Nahozený puk dojel Kollár, osamocen před Salákem však nedokázal přesně zamířit!
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:27'
Kometě se znovu nedaří přechod přes střední pásmo, Sparta bojuje teď o puk za brankou Klimeše.
56:59'
Dnešní utkání sleduje 7187 diváků.
56:49'
Prudký projektil z hole Holíka zablokoval obětavě Pavelka, Sparta následně vyhodila na zakázané uvolnění.
56:14'
Kučeřík neudržel puk na modré čáře, Kometa musí útočné pásmo vyklidit.
55:43'
Kometa se snaží vypracovat si prostor v útočném pásmu, jeji snahy o střelu jsou však zatím nepřesné.
54:41'
Kometu můžou dnes mrzet neproměněné vyložené šance, Sparta se totiž znovu zkonsolidovala a drží puk daleko od Saláka. Následuje komerční přestávka, pak se bude vhazovat v brněnském obranném pásmu.
53:27'
Holík zachytil puk na modré čáře a poslal puk zcela volnému Luboši Horkému, který však v tváří v tvář Salákovi přestřelil!
52:48'
Sparta je kompletní, oslabení zvládla s přehledem.
52:09'
Brnu se přesilová hra stále nedaří, puk je znovu až u Klimeše.
51:30'
Sparta zatím oslabení zvládá velmi dobře, další vyhození obstaral Řepík.
50:52'
Sparta úspěšná na vhazování a ihned vyhazuje.
50:48'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Moravčík – 2 min., vysoká hůl).
49:50'
Kometa chybovala v rozehrávce a do palebné pozice se dostal Prymula, Klimeš však zasahovat nemusel, protože hostující borec mířil nad branku Brna.
49:33'
Kometa hraje v plném počtu.
48:48'
Horkému se podařilo pozdržet rozehrávku Sparty.
48:12'
Řepíkova střela skončila mimo a podél mantinelu se svezla až do středního pásma, hosté tak musejí vyklidit útočnou třetinu.
47:39'
Puk se po vhazování ihned dostal do středního pásma, kde jej dojel Vincour a sbírá cenné vteřinky pro brněnský tým.
47:33'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2 min., podrážení).
47:03'
Na druhé straně protáhl Saláka Holík, když hostující brankář musel hbitě vytáhnout svůj beton.
46:25'
Přesilová hra Sparty zůstala nevyužita, ale pouze vteřinu po jejím vypršení slaví Pražané čtvrtou branku v dnešním utkání! Po prudké střele Matuškina se puk zastavil na hranici brněnského brankoviště, kde se nejlépe orientoval ROMAN HORÁK a překonal Klimeše. Asistence: Maxim Matuškin, Erik Thorell.
45:43'
Střelu Matuškina zablokoval Krištof a Kometa se poprvé v oslabení dokázala osvobodit.
45:11'
Další pokus Řepíka, u kterého clonil ještě Chlapík, Klimeš opět úspěšně zasáhl.
44:32'
Řepík pálil z voleje po výzvě Matuškina, Klimeš úspěšně vyrazil, puk je nadále v moci Sparťanů.
44:24'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., napadení).
44:08'
Individuální průnik Horkého, který z mezikruží orazítkoval tyčku pražské brány!
43:44'
Polášek udržel puk na útočné modré a ještě stačil vystřelit, puk zamířil jen těsně nad Klimešovu klec.
43:05'
Sparta se uchýlila k poctivé defenzívě a rozbíjí brněnské snahy již ve středním pásmu.
42:32'
Další prudký pokus z hole Bartejse končí mimo branku Sparty.
42:15'
Bartejs se dostal ke střele od modré čáry, ale puk byl sražen do ochranné sítě, vhazuje se před Salákem.
41:11'
Spartě se daří v úvodu třetí třetiny zabezpečit svou třetinu, Brňané se znovu pokoušejí o úspěšné založení útoku.
40:36'
Kometa se zatím marně pokouší o úspěšný přechod středního pásma.
40:01'
Ve druhé třetině jsme byli zprvu svědky velkého náporu domácího mužstva, blízko ke srovnání měl v samostatném úniku Petr Holík, ovšem Salák svůj tým podržel a byl klíčovým mužem i při dalším ostřelování branky Sparty. Tlak Komety byl podpořen i přesilovou hrou, ale kýženého srovnání se Brno dočkalo až v čase 32:19, kdy překonal Saláka Martin Zaťovič. Sparta odpověděla záhy a vedení ji vrátil Petr Hašek, když tečoval střelu Michala Moravčíka. Zbytek druhé třetiny už Sparta kontrolovala. Každopádně utkání je nadále otevřené a třetí třetina slibuje dramatické pokračování třaskavého duelu, stane se tak v 18:20.
40:00'
39:30'
Sparta kontroluje závěr druhé třetiny Pavelkovo nahození ze středu hřiště musel Klimeš ukrýt v lapačce a vhazuje se před brankou Komety.
38:27'
Kometě se podařilo vymanit ze sevření hostů, ale druhá útočná formace modrobílých se v útočném pásmu příliš dlouho neohřála.
37:52'
Kometě se teď vůbec nedaří tvořit hru, píská se další icing brněnského mužstva.
37:11'
Zakázané uvolnění Brna.
36:47'
Spartě se rodil zajímavý protiútok 3 na 2, ovšem jeden z útočníků hostů se srazil s čárovým rozhodčím a nic moc z toho nebylo.
35:49'
Pohledná kombinace Brna! Holík vybídl k jízdě na pravém křídle Zaťoviče, ten ještě vylepšil pozici Horkému, ale Salák se stačil včas přemístit a betonem puk vyrazil, následně vypadla branka Sparty ze základního postavení.
35:20'
Kometa se ze sevření Sparťanů osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
34:53'
Sparta je nadále aktivní, Poláškova střela však skončila v ochranné síti a Kometa může poslat na led čerstvé síly.
34:30'
Klimeš si připsal další úspěšný zákrok, když betonem vytěsnil pokus z hole Janduse.
34:02'
Na druhé straně nahazoval puk Dvořák, Řepíkovi se nepodařilo do dráhy puku zasáhnout a kotouč sbírají obránci Komety, kteří se budou snažit rozehrát protiútok.
33:39'
Kometa se se také snažila rychle reagovat, ovšem Salák dokázal včas ukrýt puk před dotírajícím Rákosem i Malletem.
33:17'
Pražané si berou vedení zpět! O rychlou odpověď se postaral PETR HAŠEK, když dokázal tečovat střelu od modré čáry v podání Moravčíka. Asistence: Michal Moravčík, David Vitouch.
32:19'
Kometa právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Protiútok Komety se snažil ve středním pásmu rozjet Peter Mueller, puk však předal MARTINU ZAŤOVIČOVI, jenž přejel útočnou modrou čáru, obhodil si bránícího Jeřábka a nekompromisně zavěsil puk do branky Sparty. Asistence: Peter Mueller.
31:24'
Teď je to Sparta, která se snaží uzamknout domácí v obranném pásmu, další střelu měl na svědomí Matuškin, branku však přestřelil.
30:04'
Jandus se dostal ke kotouči v útočném pásmu a Klimeš musel po delší době zasáhnout, když špičkou lapačky vyrazil pokus hostujícího útočníka.
29:25'
Nyní se však při nahození ukvapil Mikyska a zakázané uvolnění se tentokrát píská na brněnské straně.
28:55'
Spartě se v plném počtu hráčů daří otupit brněnský tlak, nyní však posílá puk na zakázané uvolnění a hra se tak vrací před Saláka.
28:09'
Sparta hraje v plném počtu.
27:56'
Až nyní se Pražanům podařilo vyhodit.
27:19'
Krištof to zkusil z ostrého úhlu, Salák zasáhl ramenem a Brno nadále svírá oslabenou čtveřici Sparťanů.
26:51'
Muellerova střela byla sražena nad branku Sparty, Kometa stále drží puk.
26:09'
Přesilové hře Komety předchází komerční přestávka, domácí tým má nyní velkou příležitost ke kýženému vyrovnání, o které se zatím neúspěšně pokouší od startu druhé třetiny, kdy drží Spartu v permanentním tlaku.
26:09'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., podrážení).
25:44'
Brněnské publikum je na nohou, rozhodčí teď pustil ostrý zákrok na Pavlíka v mezikruží.
25:08'
Obrana Sparty zcela opomněla Petra Holíka, ten dostal pas od Luboše Horkého a řítil se osamocen na Saláka, brankáře Sparty však střelou mezi betony nepřekonal!
24:31'
Kučeříkova střela se od zadního mantinelu odrazila k Salákovi, ten raději hru přerušil. Sparta je pod náporem domácího celku.
24:06'
Mueller dlouze mířil, ale skrumáž před brankou Sparty nepropálil, ostřelování Saláka pokračovalo v dalších pokusech pálili Ďaloga a ještě Holland, Salák zatím drží Spartu ve vedení.
23:43'
Spartě se dařilo po delší době držet puk před Klimešem, ale nyní už opět útočí Kometa.
22:56'
Bartejs se snažil uvolnit na útočné modré čáře Rákose, který si klepal o puk, ten však nezpracoval a zakázané uvolnění se píská na druhé straně.
22:35'
Sparta se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
21:53'
Kometa je nadále aktivní a stále operuje s pukem v útočném pásmu.
21:31'
Horký vypracoval střeleckou pozici pro Holíka, Salák roztáhl svůj beton a puk mířený k tyči vytěsnil.
20:59'
První formaci Brna se podařilo zavřít Spartu v obranném pásmu, Muellerovou střelu přizvedl Horák do ochranné sítě a hra je ve druhé třetině poprvé přerušená.
20:16'
Kometa se okamžitě hrne do útočného pásma, kde se snaží utvořit kombinaci.
20:01'
Rozhodčí si před startem druhé třetiny přivolali ledaře kvůli kaluži v v brankovišti Sparty, úvodní vhazování prostřední periody se tedy opozdí.
První třetina bitvy mezi Spartou a Kometou je minulostí. Spartě se podařilo otevřít skóre v přesilové hře, když premiéru v jejím dresu oslavil povedenou střelou Maxim Matuškin. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, postaral se o ní Filip Chlapík, když dokázal nejprve vystřelit a poté propasírovat puk mezi betony Klimeše. Kometa marně reklamovala porušení pravidel v trenérské výzvě. Brňanům se podařilo snížit zásluhou Michala Krištofa, jenž překonal ležícího Saláka. Prostřední dějství odstartuje v Brně přibližně v 17:22.
20:00'
19:17'
Nyní se bojuje o kotouč v pásmu Brna, souboje jsou čím dál tím ostřejší, ale zatím v hranicích pravidel.
18:11'
V rohu pražského pásma probíhají ostré souboje o kotouč, rozhodčí nakonec hru přerušil.
17:18'
Kontaktní branka Brňany nabudila a ti se snaží hluboko napadat rozehrávku Sparty.
16:12'
Kometě se po delší době podařilo usadit v útočném pásmu a je z toho kontaktní branka brněnského týmu! Mueller dostal nabito od Ďalogy, jehož střelu Salák ještě dokázal vyrazit, brankář Sparty však neudržel balanc a toho okamžitě zužitkoval MICHAL KRIŠTOF. Asistence: Peter Mueller.
15:30'
Sparta má velmi dobrou činnost v defenzívě, když už útočník Komety pronikne do třetiny hostů, je okamžitě odzbrojen a hosté vyrážejí do rychlých protiútoků.
14:48'
Matuškin je dnes při chuti, další jeho střela prosvištěla jen těsně mimo brněnskou branku.
13:44'
Nahození Janduse ze středního pásma musel Klimeš ukrýt ve své výstroji a Sparta znovu získává vhazování před brankou Brna.
13:13'
Spartě se teď daří držet puk v útočném pásmu.
12:16'
Kometa se nyní velmi těžce dostává přes střední pásmo, které se pražskému týmu podařilo zabezpečit.
11:00'
Brněnská aréna teď ve stoje vzdala hold Jozefu Kováčikovi, pro nějž je to dnes poslední zápas na lavičce Komety, Kováčik zažil i spoustu tuhých bitev se Spartou, dnes se bude ještě určitě snažit naburcovat hráče Komety ke zvratu.
10:59'
Šmerha naskočil do hry a ve středním pásmu se chopil puku a vyrazil směrem ke Klimešovi, kterého se mu podařilo také ohrozit, brněnský brankář si však připsal úspěšný zákrok a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
10:31'
Pražané hrají v plném počtu.
10:18'
Sparta vyhazuje.
09:52'
Roth vypálil od modré čáry a Salák měl s jeho střelou problémy, Kometa nadále drží puk v útočném pásmu.
09:21'
Ďaloga zpoza branky poslal puk Kollárovi, tomu se však nepodařilo puk zpracovat a ohrozit Saláka.
08:50'
Kometa hraje v plném počtu, startuje početní výhoda domácího týmu.
08:21'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Filip Chlapík – 2 min., sekání).
08:21'
Chlapík to tentokrát s důrazem na brankovišti přehnal a to už si nenechal líbit obránce Kučeřík, jenž se do útočníka Sparty okamžitě pustil. Rozhodčí vylučují na straně Sparty.
07:50'
Sparta svírá oslabenou Kometu a prudkou ránou se znovu prezentoval Matuškin, Klimeš tentokrát úspěšný.
06:50'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Radovan Pavlík – 2 min., zdržování hry).
06:50'
Branka Sparty platí, k porušení pravidel nedošlo a Kometa musí odpykat dvě minuty za neúspěšnou trenérskou výzvu.
06:50'
Kometa si bere trenérskou výzvu!
06:50'
Kometa špatně střídala a díky tomu se Pražanům podařilo udržet útočné pásmo. Thorell pak přesnou přihrávkou našel ideálně postaveného FILIPA CHLAPÍKA, ten okamžitě nasměroval puk na Klimeše, když už se zdálo, že brněnský brankář má puk pod kontrolou, tak ten samý hráč přispěchal k hranici brankoviště a propasíroval kotouč za brankovou čáru. Asistence: Erik Thorell, Michal Moravčík.
06:20'
Kometa je mimořádně aktivní v útočném pásmu a obrana hostů musí být v pohotovosti.
05:50'
Tentokrát už Mueller dokázal z mezikruží ohrozit Saláka, ten však stačil pohotově reagovat a střelu brněnského borce vyrazil.
05:25'
Ďaloga nahazoval puk od modré čáry a Salák jej nedokázal udržet v lapačce, o dorážku se pokoušel ještě Mueller, ale obrana Sparty mu znemožnila zakončení.
04:54'
Kometa se již v plném počtu hráčů snaží najít odpověď na vedoucí branku Sparty, ale střely Rákose i Kučeříka nebyly přesné.
04:32'
Zasažený rozhodčí dostal led a a odjíždí po vlastních na ošetřovnu.
04:32'
Jeden z čárových rozhodčí byl zasažen po souboji hráčů hokejkou do obličeje a na pomoc je přivolána zdravotní služba.
04:20'
Sparta využívá přesilovou hru! Povedenou bombou od modré čáry se dokázal prosadit novic v dresu Sparty MAXIM MATUŠKIN. Klimeš měl zastíněný výhled a s přesně umístěnou trefou sparťanského obránce nemohl nic moc dělat. Erik Thorell, Roman Horák.
03:39'
Další úspěšné vyhození Brna obstaral Horký.
03:25'
Brňanům se nyní nepodařilo vyhodit a po přihrávce Horáka zakončoval z hranice kruhu Řepík, Klimeš úspěšně vyrazil.
03:01'
Matuškin trefil pouze clonícího Horáka a Kometa se dokázala osvobodit.
02:48'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2 min., hákování).
02:29'
Ani jednomu z týmů se momentálně nedaří překonat území středního pásma, kde se odehrávají tuhé souboje o puk.
01:10'
Osměluje se i Sparta, před brankou Klimeše zahrozil Prymula.
00:26'
Kometa se snaží hned v úvodu na soupeře z hlavního města nastoupit, nadvakrát zakončoval Mueller a krátce po něm se ke střele dostal i Holík. Salák zatím úspěšně zasahoval.
00:01'
Ostře sledovaný souboj Komety se Spartou byl zahájen, atmosféra je od začátku parádní.
00:01'

HC Kometa Brno: Klimeš (Tomek) – Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), D. Mikyska, Bartejs – Kollár, Krištof, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – M. Haščák, Ostřížek, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Vincour.

HC Sparta Praha: Salák (Neužil) – Matuškin, Moravčík, T. Pavelka, A. Polášek (A), Tomáš Dvořák, Radek Jeřábek – J. Konečný, R. Horák, M. Řepík (C) – E. Thorell, F. Chlapík, Prymula – T. Jandus, D. Kaše, M. Forman – Z. Doležal, Vitouch, Šmerha – Hašek.

Rozhodčí: Kika Obadal – Lederer, Rožánek.
BRNO vs. PRAHA
Hezkou neděli z jižní Moravy. Ve Winning Group Areně se dnes schyluje k třaskavému duelu mezi Kometou a Spartou. Pražané přijíždějí do moravské metropole s černou sérii výsledků, když v posledních osmi zápasech nepoznali chuť vítězství. Kometa zakončí proti Spartě sérií tří zápasů na domácím ledě a zároveň se pokusí o úspěšnou odvetu z první čtvrtiny základní části, kdy na ledě Sparty padla v prodloužení 2:3.
HC Sparta Praha:

Tohle v Praze dlouho nepamatují. Sparta čeká na tříbodové vítězství od 15. října, kdy uspěla na ledě posledního Zlína. Od té doby se musela poklonit již sedmi různým soupeřům v osmi utkáních. Výsledková krize se navíc rodila po neuvěřitelných selháních v závěrečných minutách. Vše vypuklo ještě než se Sparta vydala na dlouhou venkovní šňůru, to když v domácím prostředí selhala s Kladnem a nechala Rytíře smazat v posledních pěti minutách třetí třetiny dvoubrankové manko a navíc ještě skóre otočit. Velmi podobný scénář se opakoval také v Plzni nebo i v posledním domácím duelu s Pardubicemi. Je jasné, že takové ztráty můžou srazit jakkoliv silný tým. Nezdary se promítly do dalších zápasů, Sparta padla ve šlágru v Třinci (2:4), znovu podlehla Plzni (3:6), Mladé Boleslavi (2:3) a kýžený úspěch se nedostavil ani v Litvínově (2:3).

Management Sparty se nechtěl pouštět do unáhlených kroků, svému týmu nadále věří, ale tento týden už se přeci jen ledy v Holešovicích hnuly. Na lavičku Sparty se vrací Miloslav Hořava, který doplní Josefa Jandače. Do obrany přichází pomoci Maxim Matuškin, jenž by měl poprvé za Spartu nastoupit právě pod Špilberkem.

Krize Sparty už opravdu trvá dlouho a nejeden hokejový expert si určitě při pohledu na soupisku pražského týmu láme hlavu čím to může být. Sparta disponuje zkušeným kádrem, momentálně její produktivitu táhne švédský útočník Erik Thorell (10+8). Individuálně se daří také letní posile Filipu Chlapíkovi (9+12). Dlouze není třeba představovat ani reprezentačního útočníka Michala Řepíka (7+9).

Obranné řady po odchodu Martina Janduse stojí na dalším borci s reprezentačními zkušenostmi Michalu Moravčíkovi (3+6). Stejným způsobem umí defenzívu podpořit také Adam Polášek (3+6). Možný problém Sparty může tkvít v brankovišti, Spartě od utkání s Kladnem chybí zraněná jednička Alexander Salák, zkušeného brankáře se snaží nahradit Jakub Neužil, ovšem i on se veze s krizovou situací v týmu, když jeho úspěšnost zákroků nedosahuje ani 90 procent. Pražané otestovali také talentovaného Maxima Žukova z Jihlavy, tomu však zatím extraliga příliš nesedla a před duelem v Brně je tak brankářská otázka pod rouškou tajemství.
HC Kometa Brno:

Brňané sice neprožívají takovou výsledkovou mizérii jako jejich nedělní soupeř, nicméně ani pro Kometu není dosavadní průběh sezony ideální. Modrobílí se stále pohybuji ve spodní polovině tabulky na hranici první desítky. Problémem Komety je, že nemá stabilitu ve svých výkonech. K výraznějšímu posunu do vyšších pater tabulky by v Brně potřebovali vítěznou sérii.

Kometa v posledních zápasech měřila síly s předními celky tabulky, proti Pardubicím však neudržela dvoubrankové vedení a nakonec padla v prodloužení 2:3. Sympatický výkon předvedli Kalousovi svěřenci také proti lídrovi tabulky z Třince, ale v poslední minutě přišli o možnost bodovat a znovu prohráli 2:3. Až teprve v pátek se podařilo Brnu po dvou prohrách zvítězit, když v samostatných nájezdech udolalo Plzeň.

Modrobílé táhne z pozice nejproduktivnějšího hráče Petr Holík. kterému se podařilo před nedávnem protrhnout i střeleckou smůlu, momentálně má bilanci (4+13). Následuje dvojice útočníků z první formace, svůj standard plní i v letošní sezoně Peter Mueller (7+9), vedle něj se daří také Michalu Krištofovi (4+12). Střeleckou listinu vede s 9 brankami Luboš Horký.

Z obránců umí útok podpořit zkušený Vladimír Roth (0+10). Útočné choutky umí předvést také Radek Kučeřík (2+5) nebo slovenský reprezentant Marek Ďaloga (2+4), pro posledně jmenovaného půjde určitě o ještě víc pikantní duel, Ďaloga dříve působil právě ve Spartě. Kde zatím Kometu trochu tlačí bota je nejspíš brankářská pozice. Matej Tomek zatím příliš neoslnil, úspěšnost zákroků má jen lehce nad 90 procenty a podobné je to také u Lukáše Klimeše. Uvidíme, který z maskovaných mužů dostane prostor proti pražskému rivalovi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.