Tipsport Extraliga - Základní část - 40. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Brno - 9. ledna 2022   15:30

Litvínov
10:23' Balinskis (Fronk) • 13:18' P. Straka (Fronk, Strejček)
2:3
(2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Brno
38:49' Zaťovič  (Vincour, Ďaloga) • 52:20' Tansey  (Rákos, Vincour) • 64:13' P. Mueller  (Zaťovič, P. Holík)
Litvínov
Pešina, Horák – Zíka, Šimánek
Zimní stadion Ivana Hlinky
1000 diváků
Brno

SESTŘIH: Litvínov - Kometa Brno 2:3p. Obrat dokonal snajpr Mueller

V prodloužení stačila Kometě jedna střela, která přišla z hokejky Petera Muellera, který se v zápase několikrát snažil překonat Godlu.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Denis Godla (LIT) a Peter Mueller (KOM).
64:13'
Kometa právě vstřelila branku!
Poté, co Irvingovi ujel s pukem Martin Zaťovič, zrodila se šance pro PETERA MUELLERA, který zajistil Kometě bod k dobru. Asistence: Martin Zaťovič, Petr Holík.
60:30'
Přesto se ke střele na levém kruhu dostal Andrej Kudrna. Střelu Tomek ukryl pod betony.
60:21'
Kometa si hráče dobře hlídá.
60:20'
Verva má puk za vlastní bránou a míří dopředu.
60:01'
Již z predikcí bylo zřejmé, že půjde o velmi vyrovnaný zápas, což se skutečně ukázalo. Ve třetí třetině dokázala Kometa srovnat zásluhout Kevina Tanseyho. Verva měla v závěru třetiny k dispozici početní převahu, kterou sehrála dobře, ale v koncovce nebyla šťastná. Po 60 minutách hry není znám vítěz utkání, a tak následuje prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
59:50'
Brno má puk, ale poslední vteřiny zdržuje hru.
59:40'
Kometa nahazuje puk do útočné třetiny.
59:16'
Hosté v plném počtu, ale Litvínov se nadále drží v pásmu.
58:59'
Z vrcholu kruhu pálil Matěj Stříteský, ale minul brněnskou svatyni.
58:39'
Baliskis rozezněl střelou od modré tyčku!
58:22'
Stříteský na modré zastavil puk a udržel chemiky v pásmu.
58:10'
Do konce třetí třetiny zbývají poslední dvě minuty.
57:42'
Brno našlo cestu k puku a vyhodila puk.
57:26'
Dělovku vyslal Irving od modré, tečovat puk se pokoušel Kudrna.
57:10'
Po vhazování se Kometa osvobozuje.
57:02'
Zřejmě jedna z posledních příležitostí pro Vervu, aby získala tři body.
57:00'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Otakar Šik – 2 min., podrážení).
56:46'
V minulém zápase s Mladou Boleslaví utekl Vervě bodový zisk v posledních dvou minutách. Lze očekávat, že za vyrovnaného stavu bude Litvínov hrát velmi opatrně a půjde si alespoň pro bodové minimum.
56:15'
Verva posílá puky daleko od vlastní brány.
55:45'
Ostřížek nahodil puk do třetiny, z kruhu to zkoušel Vincour, ale Godla vytasil beton.
55:15'
Myšlenku Brna zastavil Kudrna, který připravil brněnský útok o kotouč.
55:00'
Další špatný pokus Komety o přechod do útočného pásma.
54:46'
Hra vysokou holí posílá Vervu do útočné třetiny.
54:20'
Kometa se zmocňuje kotouč, přes střední pásmo ale neprošla.
53'
Tansey dorazil puk do odkryté branky, 2:2
53:59'
Kolář nahodil ze středního pásma, kotouč Tomek poslal do rohu kluziště.
53:50'
Puk opět opustil hrací plochu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
53:39'
Posléze poslal Kudrna lehkou střelou z otočky z pravého kruhu, kterou hostující gólman raději zakryl lapačkou.
53:30'
Od modré čáry vyslal bombu Petr Straka, kotouč Matej Tomek vyrazil do ochranné sítě.
53:25'
Nyní se bude opakovat vhazování v útočném pásmu Vervy.
53:23'
Po komerční přestávce následovaly dva rychlé icingy.
53:14'
Komerční přestávka.
53:10'
Od inkasovaného gólu jako kdyby Vervě došel dech, přitom má k dispozici ještě 6 minut hry, ve kterých může skóre otočit.
52:20'
Po nevyužitých šancích, které si domácí dokázali využít, se do hry pustila Kometa. Po kombinaci v útočném pásmu se odrazil puk na KEVINA TANSEYHO, který poslal puk do poloprázdné klece chemiků. Daniel Rákos, Tomáš Vincour.
52:09'
Ke střel se opět nikdo v bílomodrém nedostal.
51:47'
Brno má puk a řítí se na Godlovu klec.
51:18'
Nejprve Chalupa s Jíchou, poté také Hrbas zkusil prostřelil Tomka, ale marně.
51:00'
Přesilovku chemici nedokázali využít ve svůj prospěch, nedostali se ani ke střele.
50:00'
Z Vincoura trestu odbyla zhruba polovina.
49:39'
Následně Kometa znovu vyhazuje.
49:27'
Chemici se ihned vrací do ideálního postavení.
49:10'
Straka poslal puk na Stříteského, nahrávka ale nebyla přesná a Verva přišla o útočnou třetinu.
48:53'
V útočném pásmu se Kometa dopustila faulu a nyní je na řadě přesilovka domácího celku.
48:52'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., nedovolené bránění).
48:39'
Kometa ale nezahrozila, po úspěšném vyhození chemiků se hosté brzy vrací zpět před Godlu.
47:50'
Brno se zmocnilo puku, je za vlastní bránou a zakládá útok.
47:22'
Kanonárda v podání chemiků, kteří několikrát nebezpečně ohrozili branku Komety. Od modré čáry se několikrát pokoušel prosadit Irving, před bránou se snažil doklepnout puk do klece Jarůšek. Hru zastavuje ofsajd.
46:38'
Demel se dostal ke střele ihned po vhazování, ale tvrdě trefil pouze Kučeříka, který na střídačku dostrkal spoluhráč.
46:30'
Po vyhraném vhazování nabídl Chalupa kotouč na modrou čáru Balinskisovi, který to zkusil z první. Tomek ale uklidil puk do lapačky.
Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.
46:21'
Před komerční přestávkou prověřil Tomkovu pozornost Uvis Balinskis střelou od modré čáry, kterou brankář Komety zlikvidoval. Na řadě je reklamní brejk.
46:02'
Obratem se hra přesouvá do obranného pásma Litvínova, ale ke štěstí chemiků se Kometě nepodařilo ohrozit svatyni.
45:14'
Estephan si sjel s pukem až na modrou čáru a vystřelit. Před hostující klecí ještě otravoval Petr Straka a pokoušel se o dorážku, ale marně.
44:35'
Posléze přišla souhra u branky v podání Matěje Chalupy a Jarůška. Ani této dvojici se nepodařilo navýšit vedení Vervy.
44:30'
Daniel Kolář dostal příležitost téměř na vrcholu kruhu, kterou nedokázal proměnit.
44:00'
Následně do protiútoku vyrazil Chalupa se Sukelem, ale opět přišla špatná nahrávka, která zamezila ohrožení hostující svatyně.
43:43'
Od modré čáry pálil Radek Kučeřík, ale trefil pouze hlouček bránících hráčů před Godlou.
43:20'
Jan Strejček byl tvrdě seslán k zemi Zaťovičem. Strejček se nakonec s pomocí spoluhráčů zvedá a míří na střídačku.
42:59'
Několik po sobě jdoucích chyb v obraně chemiků, které pustili do hry kanonýry Komety. Z těsné blízkosti se pokoušel prosadit Mueller, ale stále nenašel recept na Godlu. Poté se odražený kotouč dostal na modrou čáru, kde byl připravený Otakar Šik. Po jeho střele se chemikům povedlo puk vyhodit do bezpečí.
42:07'
Litvínov nechal mezi kruhy volného Davida Ostřížka, který pálil z první. Denise Godlu nepřekonal.
41:30'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, týmy se pokouší usadit ve třetinách, ale zatím marně.
41:03'
Kometa posílá kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
40:39'
Kotouč opustil hrací plochu, bude se znovu vhazovat.
40:21'
Je patrné, že Kometa přidala na agresivitě.
40:10'
Rozhodující část zápasu právě začala.
40:01'
Prostřední část byla z pohledu Vervy herně o něco horší, oproti tomu Kometa zabrala, což vyústilo v posledních vteřinách ve snižovací branku. O tu se zasloužil v přesilové hře Martin Zaťovič. Hra se během celé druhé třetiny přelévala z jednoho konce na druhý, ale týmy se nedokázaly udržet v pásmu. O vítězi rozhodne třetí třetina, která začne přibližně v 17:20.

Střely na branku – 15:24
40:00'
39'
Zaťovič snížil stav utkání, 2:1
39:57'
V závěru druhé třetiny měl příležitost ještě Kevin Tansey, ale na Godlu v posledních vteřinách nevyzrál.
39:29'
Zakázané uvolnění Komety.
38:49'
Hosté využívají přesilovou hru. Po Vincourově nahrávce z kruhu se MARTINU ZAŤOVIČOVI podařilo dostat puk za záda Denise Godly. Asistence: Tomáš Vincour, Marek Ďaloga.
38:39'
Do konce druhé třetiny zbývá více než jedna minuta.
38:21'
Litvínov se přeci jen dokázal osvobodit z brněnského sevření.
37:59'
Straka ztratil hokejku a Verva má k dispozici pouze tři plnohodnotné hráče.
37:47'
Brána Denise Godly vypadla ze standratního postavení, hra se přerušuje.
37:10'
Peter Mueller to zkusil z vrcholu levého kruhu, litvínovský brankář vyrazil puk před o sebe, odkud jej poslal do bezpečí Kudrna.
36:51'
Za velkého nesouhlasu fanoušků odchází na trestnou lavici Marek Hrbas (LIT). Fanoušci si přejí vyloučení také hráče Komety za faul na Stříteského, ovšem sudí rozhodli jinak a Litvínov čeká dvě minuty v oslabení.
36:10'
Lukeš vyslal dopředu Andreje Kudrnu, který pálil z kruhu, ale mířil pouze nad hostující klec.
36:02'
Na druhé straně projel s pukem za litvínovskou obranu Marek Ďaloga, jehož pokus schoval Godla do své výstroje.
35:50'
Litvínov se nedokáže udržet v útočném pásmu.
35:18'
Před domácí klecí došlo k menší šarvátce mezi několika hráči, vše se obešlo bez vyloučení a pokračuje se za klasického stavu pět na pět.
35:14'
Zakázané uvolnění Vervy.
35:06'
Vzápětí se sice Litvínovským daří třetinu získat, ale Tomkovu klec neohrozili.
34:39'
Giorgio Estephan poslal nahrávku na Hrbase, který na něj nedosáhl na modré čáře a Verva musí opustit útočné pásmo.
33:50'
Dohrávají se osobní souboje, hráči padají na ledovou plochu v rámci pravidel, ale od gólové akce jsou oba týmy daleko. Hru zastavuje komerční přestávka.
33:05'
Probíhá spíše plácaná v útočném pásmu domácích.
31:59'
Kotouč se z útočného pásma chemiků odrazil do jízdy na Petera Muellera, do obrany se hbitě vracel Irving, který mu stačil na poslední chvíli puk vypíchnout.
31:15'
Verva nyní pouze nastřeluje puky do útočné třetiny.
30:42'
Ještě Ostřížek pálil z těsné blízkosti, Godla vyrazil puk na Stříteského, jenž okamžitě vyhazuje.
30:30'
Zpoza brány vyjel Daniel Rákos, dorazit puk do brány se pokoušel Tomáš Vincour. Jenomže na Godlu byly oba pokusy krátké.
30:18'
Hlavní sudí komunikuje s litvínovskou střídačkou, poté podává vysvětlení ještě Kometě. Nyní se už může pokračovat ve hře.
30:05'
Oproti první třetině je na chemicích vidět menší zhoršení, ovšem Denis Godla je stále stoprocentní, a tak se skóre zápasu dosud nemuselo měnit.
29:13'
Týmy se střídají na puku a hra se přelévá z jednoho konce na druhý.
28:16'
Krištof pálil z vrcholu kruhu, po něm se do akce dostal ještě Otakar Šik. Litvínovského čaroděje v bráně ale nepřekonali.
27:35'
Zakázané uvolnění Komety, hra se přesouvá před hostující branku.
27:21'
Posléze se při přechodu do útočného pásma dopustil ofsajdu Mueller.
27:00'
Kometa se motá kolem litívnovské brány, zahrozil ale nedokázala. Když se na druhé straně řítil pro puk Chalupa, Tomek vyjel z brány a rozehrál.
26:35'
Nejprve prověřil Godlovu pozornost Michal Krištof, ale litvínovský brankář byl na jeho střelu připravený. Posléze unikl obraně Martin Zaťovič, ale v samostatném úniku proti Denisu Godlovi neuspěl. Následuje komerční přestávka.
26:00'
Hosté se sice na pár chvil zabydleli v obranném pásmu Vervy, ke střele se ale nedostali.
25:24'
Rákos se Stříteským si věnovali vzájemnou masáž v rohu kluziště.
25:04'
Irving poslal kotouč na druhou, kde byl Uvis Balinskis. Rychlou střelou dostal puk do přebrankového prostoru, kde se o dorážku ještě pokoušel Jarůšek se Sukelem.
24:38'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.
24:04'
Litvínov sice nahlédl do pásma hostů, jenomže delší čas v něm nedokázal vydržet.
23:48'
Ofsajd chemiků.
23:44'
Ovšem ani Kometa nedostala prostor ke střele.
23:10'
Stříteský poslal puk přes Balinskise do útočného pásma. Puku se zde zmocňují hosté a chystají se ohrozil branku Litvínova.
22:54'
22:53'
Balinskis to zkusil z vrcholu pravého kruhu, Tomek si připsal úspěšný zákrok.
22:53'
22:34'
Vzápětí Brno vyhazuje.
22:12'
Irving poslal puk na Estephana, který střelou z první neuspěl.
21:55'
Z Krištofova trestu zbývá necelá minuta.
21:31'
Litvínovu se podařilo získat třetinu, ale po nepřesné nahrávce musí znovu pryč.
21:22'
Při dalším pokusu je Verva zastavena ofsajdem.
21:00'
Brno se brzy po začátku osvobozuje a domácí musí o útočné pásmo zabojovat.
20:54'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Krištof – 2 min., podrážení).
20:47'
Kometa nastřeluje puk do pásma, ale bude se vylučovat.
20:33'
Druhé třetiny nejsou silnou stránkou chemiků.
20:10'
Zaťovič ihned po začátku nešel Petera Muellera, který střelou z první orazítkoval tyč!
20:01'
Vše je připraveno.
Sudí vyjeli na led a připravují se na prostřední část duelu.
V první třetině si chemici dokázali vytvořit dvoubrankový náskok. Gólový účet zápasu otevřel v 11. minutě Uvis Balinskis. O tři minuty později prolomil své střelecké prokletí Petr Straka. Denis Godla prozatím drží čisté konto, byť musel čelit několika nebezpečným střelám, zejména z hole Petera Muellera, který jej bombardoval v přesilové hře. Po dvaceti minutách hry vede Litvínov nad Kometou 2:0.

Střely na branku – 11:13
20:00'
19:34'
Muellerovi vypíchl kotouč Kolář a Verva se rychle dostává zpět před Tomka.
19:15'
18:52'
Do konce první třetiny zbývá necelá minuta.
18:34'
Nepřesné rozehrávka Estephana připravila domácí o útočné pásmo.
18:00'
Chemici mají příliš komplikovaný přechod do pásma. Znovu kotouč ztrácí a musí najít jednodušší metodu.
17'
Balinskis prokázal gesto fair play
17:40'
Litvínov ještě neměl příležitost ke střele v přesilové hře.
17:18'
Ihned po vhazování posílá Kometa kotouč do bezpečné vzdálenosti.
17:11'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Daniel Rákos – 2 min., podrážení).
16:52'
Trojice Straka – Balinskis a Fronk se vydala do útoku přelstít brněnskou obranu. Straka zvolil nahrávku na Balinskise, keterému se z těsné blízkosti nepodařilo prosadit.
16:14'
Litvínovští se opět pokouší zorientovat v útočné třetině, nakonec o pásmo ale chemici přichází.
15:26'
Posléze dostal příležitost ke střele Marek Hrbas, bombu se štěstím chytil Tomek.
15:11'
Jarůšek vzal zodpovědnost na sebe a z vrcholu pravého kruhu vypálil. Jeho střela mířila vysoko nad hostující klec.
15:01'
Vzápětí následuje zakázané uvolnění Komety.
14'
Strakova střela se nakonec doploužila až do branky, 2:0
14:25'
Stříteský posílá puk po mantinelu do útočného pásma.
14:09'
Verva měla hrát početní převahu, ale trest byl odvolán.
13:18'
Litvínov právě vstřelil branku!
Střelecké prokletí PETRA STRAKY je prolomeno. Jiří Fronk vybojoval puk, na kruhu jej poslal Strakovi. Po jehož střele se puk doploužil až za brankovou čáru. Asistence: Jiří Fronk, Jan Strejček.
12:57'
Při přechodu útočné třetiny se Kometa provinila ofsajdem.
12:41'
Kudrna to zkusil od modré čáry, před Tomkem se o puk postaral ještě Hübl.
12:26'
Andrej Kudrna to zkusil z velmi těsné blízkosti, ale nepodařilo se mu kotouč propasírovat za záda brněnského brankáře. Následuje komerční přestávka.
11'
Z vrcholu kruhu otevřel skóre Balinskis, 1:0
11:24'
Už to mohlo být 3:0. Vstřelený gól chemiky velmi nabudil a ve velmi dobré pozici se ocitl Hübl, po něm také Matěj Chalupa. Oba dělili od gólu pouze milimetry.
10:23'
Straka pospíchal pro puk do útočného pásma, dostal se ke střele, kterou Tomek zlikvidoval. K odraženému puku se za brankou dostal Fronk, jenž nabil na vrchol kruhu, kde byl dobře postavený UVIS BALINSKIS, který přesnou střelou otevřel gólový účet zápasu. Asistence: Jiří Fronk.
09:46'
Kometa je brzy zpět v útočném pásmu.
09:32'
Současně s koncem přesilové hry se podařilo chemikům osvobodit.
08:47'
Peteru Muellerovi nedá Denis Godla zřejmě spát. Další střelecký pokus z hokejky osmdesátosmičky, který zlikvidoval litvínovský brankář.
08:18'
Kometa se prezentuje v přesilové hře dobře. Chemikům se nedaří osvobodit z pásma a je tedy neustále pod tlakem.
08:18'
Další pokus Petera Muellera z levého kruhu, o který se Denis Godla postaral.
07:40'
Opět se v naskytla výhodná pozice pro Muellera, jenž měl před sebou volnou bránu, kterou minul. Poté ze stejné pozice rozezněl pouze tyč.
07:13'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., nedovolené bránění).
07:05'
Na druhé straně se Brno dostalo do rychlého výpadu, v koncovce ale úspěšné nebylo.
06:57'
Poté přidal střelu ještě Petr Straka, jeho bombu Tomek vyrazil betonem.
06:49'
Sukel prověřil Tomkovu pozornost střelou z levého kruhu, kterou brankář Komety uklidil do své výstroje.
06:22'
Chalupa vybojoval puk v rohu a poslal jej na kruh, kde byl Jarůšek. Tomka střelou nepřekvapil.
06:11'
Stříteský nahazuje do pásma.
06:08'
Při přechodu do útočné třetiny zastavil chemiky ofsajd.
06:00'
Od modré čáry to po vhazování zkusil Uvis Balinskis, ještě před Tomkem tečoval puk Richard Jarůšek, ovšem do brněnské svatyně cestu nenašel. Následuje komerční přestávka.
05:49'
05:20'
Opět nebezpečná souhra Komety v útočném pásmu na jejím konci stál Daniel Rákos, ale ani on nenašel recept na Denise Godlu.
04:19'
Verva hledá ideální pozici ke střele. Ve středu modré čáry se nabídl Fronk, o jehož ránu se postaral maskovaný muž v bráně Komety.
03:42'
Chemici mají puk a pokouší se něco vymyslet na brněnského brankáře.
02:51'
Obrovská chyba Litvínova, po které do zcela odkryté klece pálil Peter Mueller. Štěstí stálo na straně chemiků a brněnský kanonýr minul prázdnou branku Vervy.
01:55'
Radovan Pavlík měl dobrou pozici na levém kruhu, kterou využil ke střele. Denis Godla puk vyrazil betonem za vlastní klec. Posléze se na druhé straně předvedl Matěj Chalupa pokusem z levého kruhu, ale i Tomek je zatím stoprocentní.
01:19'
Důsledná obrana Litvínova soupeře ke střele nepustila.
01:04'
Kometě se daří po dalším vyhazování sebrat chemikům puk z čepelí a zamířili do pásma domácích.
00:50'
První střelu v zápase zaznamenal Viktor Hübl, jenž prověřil Tomka střelou z vrcholu pravého kruhu.
00:25'
Hosté se nedostali do zakončení a za brankou Denise Godly se puku ujali chemici.
00:10'
Úvodního kotouče se zmocnila Kometa, jenž zamířila za vlastní bránu a založila útok.
00:01'
Denis Godla vyvedl tým z kabiny, vzápětí nastupuje na led také Kometa.
Na ledovou plochu vyjela čtvteřice dnešních dozorců a zimním stadionem zní soupisky obou dnešních týmů.

HC VERVA Litvínov: Godla (Neužil) – D. Kolář, Irving, Balinskis, Strejček, Demel, Stříteský, Hrbas – P. Straka (A), Estephan, Fronk – Kudrna, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – M. Chalupa, Sukeľ, Jarůšek – Zygmunt, J. Jícha, P. Svoboda.
Trenér: Vladimír Růžička

HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Tansey, Roth – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Šik, Krištof, L. Horký – R. Pavlík, Rákos, Vincour – Dočekal, Ostřížek, T. Šoustal.
Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Pešina, Horák – Zíka, Šimánek.
HC Kometa Brno
Kometa se naposledy utkala s Českými Budějovicemi, kdy ukončila třízápasové čekání na bodový zisk. Výhra nad Motorem posunula Brno v tabulce výš a před 40. kolem se nachází na 7. místě v tabulce. Cestu za třemi body odstartovalo Brno už v první třetině, ve které si vytvořilo jednobrankový náskok. Prostřední část byla gólově bohatší. Kometa vstřelila rovnou tři branky, pouze jednu inkasovala. V závěrečné dvacetiminutovce České Budějovice upravily výsledek na konečný 4:2.
HC VERVA Litvínov
V novém roce nastoupili chemici nejprve na domácí půdě proti Plzni, posléze se svěřenci Vladimíra Růžičky vydali na středočeský led do Mladé Boleslavi. První třetina se litvínovským hokejistům sice vyvedla, ale ve druhé třetině byli šťastnější bruslaři. V závěrečném dějství dokázala Verva srovnat vzniklé gólové manko, ale inkasovala dvě minuty před koncem a vidina bodového zisku se záhy rozplynula. Litvínovští mají šanci na reparát, čeká je duel s Kometou. V obou dosavadních kláních, ve kterých se celky v letošním extraligovém ročníku střetly, se radovala z výhry Kometa. Chemici tedy mají Brnu co vracet. Podaří se severočechům uspět před domácím publikem s Kometou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.