Tipsport Extraliga - Základní část - 49. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Č. Budějovice - 4. února 2022   18:00

Olomouc
05:55' Navrátil (J. Káňa, Ondrušek) • 21:47' J. Knotek (J. Doktor, Nahodil) • 32:05' Olesz (Ondrušek, P. Kolouch)
3:4
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Č. Budějovice
02:18' Pech  (Šenkeřík) • 37:24' Bučko  (Koláček, J. Ondráček) • 44:01' M. Beránek  (M. Hanzl, Karabáček) • 64:47' Štencel  (Pech)
Olomouc
Jeřábek, Mrkva – Lhotský, Svoboda
Zimní stadion Olomouc
1000 diváků

SESTŘIH: Olomouc - České Budějovice 3:4p. Jihočechy nezlomilo ani dvoubrankové manko

Pro dnešek je to ode mne vše. S přáním pěkného víkendu při mnoho sportovních přenosech, se s Vámi loučí Adam Sedlák. Napočtenou.
Nejlepší hráči utkání:

Rostislav Olesz (OLO)
Lukáš Pech (CEB)
Dnešní utkání je u konce! Po vynikající přestřelce si nakonec odváží z Plecharény dva body za výhru v prodloužení hosté. V první periodě jsme byli svědky velmi svižné hry, a to z obou stran. Nejprve se dokázali prosadit hosté díky dorážce v přesilové hře. O tu se postaral čtvrtý nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy Lukáš Pech. Posléze se hra vyrovnala, za což byli odměněni Hanáci. Po střele Jana Káni tentokrát doklepl puk do odkryté svatyně Jakub Navrátil. Druhá třetina byla na branky ještě bohatější, než ta první. Ihned na začátku se prosadil z přesilové hry Jan Knotek. Posléze domácí začali na svého soupeře vyvíjet stále větší tlak, z čehož nakonec plynula branka Rostislava Olesze. Ta nakonec musela ještě být potvrzena na videu. Hosté se v dalších minutách trochu vzpamatovali, a proto skóre snížili díky střele Martina Bučka. Ve třetí periodě jsme již viděli jen srovnávací branku, o kterou se postaral střelou Martin Beránek. Následně si oba týmy dávali spíše pozor, aby utkání už pouze v klidu dohráli. Šlo se tedy do prodloužení. V tom byli úspěšnější hosté, a to díky brance Jana Štencela, a proto si tedy českobudějovičtí odváží cenné dva body. Konečný stav utkání 3:4pp.
64:47'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté si přeci jen odvezou dva body za výhru v prodloužení! Lukáš Pech svým průnikem vylepšil pozici pro JANA ŠTENCELA, který pohotově zakončil do odkryté branky 3-4! Asistence: Lukáš Pech.
64:27'
Olomoučtí se dostali opravdu do série šancí, které ale nakonec nevyužili. Jan Strmeň se totiž činil výbornými zákroky.
63:58'
Hosté jdou aktuálně s pukem do poslední minuty prodložení. Budou se tedy snažit ho držet až do konce.
63:18'
Michal Vondrka se objevil ve fantastické příležitosti, ovšem v samostatném úniku trefil pouze hůl Jana Lukáše.
62:30'
SIlvester Kusko se snažil dostat puk za obranu soupeře, ovšem trefil pouze Miroslava Holce.
61:58'
Tomáš Dujsík se objevil se svými spoluhráči v přečíslení, které ale vyřešil střelou do betonu Jana Strmeně.
61:26'
O první šanci prodloužení se postaral Vilém Burian, který ale trefil pouze výstroj Jana Strmeně.
60:56'
Jiří Ondrušek se snažil o nějakou kloudnější akci, ovšem svým pohybem nakonec nebezpečí nevzbudil.
60:28'
V úvodu prodloužení jsou aktivnější domácí, kteří si drží útočné pásmo.
60:01'
Ve třetí periodě jsme již viděli jen srovnávací branku, o kterou se postaral střelou Martin Beránek. Následně si oba týmy dávali spíše pozor, aby utkání už pouze v klidu dohráli. Po krátké pauze se tedy vrhneme na prodloužení třech proti třem.
60:00'
59:58'
Poslední šanci základní hrací doby zlikvidoval Jan Lukáš. O jeho překonání se totiž snažil Jiří Novotný.
59:52'
Domácí si teď raději drží distanc od svého soka, jelikož jsou usazeni ve svém pásmu.
59:30'
Nebezpečné nahození od Davida Šticha se nakonec puze otřelo o beton Jana Lukáše.
58:56'
Vyhození od Jana Štencela skončilo až na icingu. Domácí si tedy ještě zahrají v útočném pásmu.
58:14'
Václav Karabáček se dostával do dobré příležitosti, ovšem včas ho zastavil Lukáš Nahodil.
57:56'
Napadání Viléma Buriana se vyplatilo, jelikož i domácí se teď drží s pukem v útočném pásmu.
57:18'
Domácí se aktuálně nikam neženou, a proto bezpečně drží puk ve své vlastní třetině.
56:39'
Střela Tomáše Chlubny sice měla razanci, ovšem špatné měřidlo. Skončila totiž až za brankou Jana Lukáše.
55:47'
Týmy již v posledních minutách méně riskují, což se podepisuje na aktuálním projevu z obou stran.
55:22'
Miroslav Holec si vydobil solidní prostor, ze kterého vystřelil na brankáře Jana Lukáše. Ten ale nakonec pohotově lapil tento pokus.
54:51'
Nahrávka od Rostislava Olezse zamířila pouze do ofsajdu, ve kterém se ocitl nepřipravený Lukáš Klimek.
54:15'
Prudká nahrávka Romana Vráblíka byla opravdu nepřesná, protože skončila na icingu. Posléze tedy uvidíme buly před brankou hostí.
53:44'
Martin Hanzl se již dostával do dobré šance, ovšem v rozhodující chvíly puk poslal pouze do tvrzeného skla.
52:55'
Rychlý výpad hostí nakonec dokázal, díky obrannému hitu opět velmi jistý Tomáš Dujsík.
52:27'
Dalibor Řezníček se pokusil překvapit brankáře Jana Strmeně svým nahozením. To se mu ale nepodařilo, a to díky malé razanci. Následuje komerční pauza.
51:52'
Dobrou pobíkdu od Davida Šticha nakonec obětavým blokem zastavil připravený Vilém Burian.
51:26'
Hra je teď trochu mimo atraktivitu, jelikož týmy se o puk především přetahují ve středním pásmu, což nikomu rozhodně neprospívá.
50:59'
Hosté se sice usadili v útočné třetině, ovšem Tomáš Dujsík svým obranným zákrokem naděje na vedoucí branku zastavil. Aktuálně se pokračuje ve středním pásmu.
50:19'
Dlohou nahrávku do útočného pásma od Jana Piskáčka nakonec zastavil Dalibor Řezníček, a to i za cenu odpískání vysoké hole.
49:40'
Jan Knotek teď poslal k zemi Petra Šenkeříka , a to opravdu tvrdě. Obránce sice odjíždí na střídačku, ovšem zcela v pořádku to s ním nevypadá. Vylučovat se ale nakonec trochu nepochopitelně nebude.
49:29'
Nahození Davida Škůrka nakonec skončilo pouze na clonícím Lukáši Pechovi, jenž tedy zažehnal nebezpečí.
48:50'
Po nepřehledné situaci se dostal za hranici ofsjadu Tomáš Chlubna. Před buly ve středním pásmu, ještě uvidíme komerční přestávku.
48:24'
Na druhé straně se do dobré šance dostal Miroslav Holec, který ale nakonec nastřelil pouze lapačku Jana Lukáše.
47:49'
Domácí se sice snaží, co jim síly stačí. Všechny pokusy ale zatím létají mimo brankové dostižení.
47:27'
46:57'
Nebezpečné nahození Alexe Rašnera nakonec skončilo pouze na betonech Jana Strmeně.
46:06'
Další hraniční situace je nakonec posouzena v neprospěch domácích. V ofsajdu se totiž vyskystl Jan Švrček.
45'
Střelu Beránka tečoval bruslí bránící Dujsík a Lukáš byl bez šance, 3:3
45:58'
Rychlou kombinaci domácích zakončil střelou Jan Knotek, jenž ale trefil beton Jana Strmeně.
45:27'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (David Štich – 2 min., podrážení).
45:23'
Po nahrávce Jana Káňy se objevil v ofsjadu Michal Kunc, který není s tímto rozhodnutím příliš spokojen, ovšem s tím už nic neudělá.
44:51'
Domácí se aktuálně drží s pukem ve vlastní třetině, kde se pokoušejí o založení postupného útoku.
44:01'
Z ničeho nic jsme svědky vyrovnávací branky! Po zisku puku v útočném pásmu se k němu nakonec dostal MARTIN BERÁNEK, který pohotově zakončil pod horní tyč 3-3! Asistence: Martin Hanzl, Václav Karabáček.
43:20'
Do solidní šance dostal Lukáš Nahodil, který nakonec trefil jen připravený beton Jana Strmeně.
42:59'
Kličkovaná Michala Kunce skončila velmi rychle, a to když útočníka poslal k zemi připravený Tomáš Chlubna.
42:29'
Olomoučtí se po delší době opět usadili v útočném pásmu, kde zatím velmi chytře kombinují.
41:57'
Jan Knotek se teď opravdu snažil o zisk puku, což se mu nakonec nepovedlo, a to díky rychlému zákroku JIřího Novotného.
41:23'
Rychlá střela Josefa Koláčka se pouze otřela o boční síť branky Jana Lukáše.
40:56'
Jiří Ondrušek se teď dostal k puku, který následně trochu zbrkle vyhodil. Hra tedy bude pokračovat v útočném pásmu hostí.
40:24'
Domácí jsou zatím pří puku v útočné třetině, kde se jim ale nedaří dostat do nějaké příležitosti.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:58.
Druhá třetina byla na branky ještě bohatější, než ta první. Ihned na začátku se prosadil z přesilové hry Jan Knotek. Posléze domácí začali na svého soupeře vyvíjet stále větší tlak, z čehož nakonec plynula branka Rostislava Olezse. Ta nakonec musela ještě být potvrzena na videu. Hosté se v dalších minutách trochu vzpamatovali, a proto skóre snížili díky střele Martina Bučka. Uvidíme tedy, s čím týmy vyrukují do poslední části.
40:00'
39:57'
Tato třetina další nebezpečí nenabídne, jelikož Václav Karabáček se drží s pukem ve středním pásmu.
39:40'
Na drué straně střílel příklepem Michal Kunc, který již trefil brankáře Jana Strmeně do výstroje.
39:21'
Hosté ještě ke konci periody zahrozili. Střela Milana Gulaše ale nakonec poputovala jen do zadního tvrzeného skla.
38'
Bučkovu ránu Lukáš neviděl a hosté se tak dostali na kontakt, 3:2
38:39'
Jan Káňa vyslal do dobré šance Lukáše Klimka, který ale díky horšímu zakončení zbytečně selhal.
37:54'
Rychlá nahrávka za obranu od Jana Knotka sice měla dobrou myšlenku, ovšem horší provedení. Skončila totiž pouze na betonu Jana Strmeně.
37:24'
Motor se po sérii šancí přeci jen prosazuje! Po dobrém uvolnění od Josefa Koláčka se k puku dostal obránce MARTIN BUČKO, který dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě 3-2! Asistence: Josef Koláček, Jiří Ondráček.
37:13'
Daniel Voženílek se dostal do tutové šance, kterou ale z hranice brankoviště nevyužil. Jeho pokus totiž vystihl reflexivním zákrokem dnes fanastický Jan Lukáš!
36:50'
Do střely se dostal Martin Hanzl, který ale díky své menší nešikovnosti trefil pouze lapačku Jana Lukáše.
36:28'
Po nahrávce od Jana Švrčka se v hraniční ofsajdové situaci objevil Jakub Doktor. Tento přečin nakonec ohodnotil čárový rozhodčí negativně pro domácí.
35:56'
Hanáci jsou teď usazeni v útočném pásmu, což jim v aktuální kontextu bohatě stačí.
35:30'
Vilém Burian se svým důrazem prosadil až do šance, kde ho ale nakonec zastavil svou hokejkou Roman Vráblík.
34:59'
34:58'
Prudké nahození z levé strany od Milana Gulaše nakonec pokryl Jan Lukáš dalším velmi dobrým zákrokem.
34:27'
Olomoučtí umí zahrozit i v oslabení. Rychlý výpad Jana Knotka ale skončil jen na lapačce Jana Strmeně.
33'
Domácí zvýšili náskok. Oleszův gól muselo potvrdit video, 3:1
33:56'
Pěkná střela Jana Piskáčka se nakonec jen otřela o lapačku Jana Lukáše, který tedy zažehnal všechno nebezpečí.
33:16'
Po nahrávce od Tomáše Dujsíka se nakonec puk objevil na střídačce hostí. To tedy znamená další vhazování před brankou Jana Lukáše.
32:59'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vilém Burian – 2 min., podrážení).
32:55'
Nahození od JIřího Novotného sice velmi jistě pokryl Jan Lukáš, který tedy přerušuje hru. Následuje komerční pauza.
32:05'
Olomouc právě vstřelila branku!
Kohouti díky rychlému přečíslení navyšují své vedení! Nejprve se dostal ke střele Jakub Navrátil, který sice promáchl, ovšem puk se odrazil k ROSTISLAVU OLESZOVI, jenž se trefil do branky ze vzduchu. Následně si vše ještě přezkoumalo video. To verdikt pouze potvrdilo 3-1! Asistence: Jiří Ondrušek, Petr Kolouch.
31:21'
Michal Kunc se teď toho opravdu nebál, a proto tedy poslal Petra Šenkeříka svým hitem tvrdě k zemi.
30:59'
Motor se vydal do nadějného útoku, který ale zastavil svým zbytečným ofsajdovým postavením Martin Bučko.
30:19'
Nahození Tomáše Chlubny si opravdu s velkou jistotou pohlídal připravený brankář Jan Lukáš.
29:58'
29:49'
Lukáš Pech se dostal z pravé strany do dobré pozice, ovšem trefil jen Tomáše Dujsíka, který touš následně vyhodil.
29:23'
Dalibor Řezníček se sice dostal k puku, který následně vyhodil. Trefil ovšem pouze střídačku hostí, což znamená další buly v obranném pásmu Olomouce.
28:51'
Po chybě hostí v rozehrávce se úplně sám objevil před brankou Motoru Lukáš Klimek, jenž ale trestuhodně trefil jen přilbu Jana Strmeně, čímž zahodil opravdu obrovskou šanci!
28:22'
Jiří Ondrušek se teď chytře zmocnil puku, který následně vyhodil přes celé kluziště. Jeho tým též stihne vystřídat.
27:58'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Rostislav Olesz – 2 min., vysoká hůl).
27:53'
Rychlé přečíslení na druhé straně zakončoval ve fantastické pozici Jakub Navrátil, který ale nakonec nevyzrál na Jana Strmeně, jenž se skvěle přemístil.
27:20'
Po střele Miroslava Holce se strhla mela u branky Jana Lukáše, jelikož Milan Gulaš najel přímo do tohoto brankáře. Po delší diskuzi zatím není jasné, zda-li se bude vylučovat. Následuje komerční pauza.
26:57'
Tomáš Dujsík se teď činil výbornou defenzivní prací, když pohotově obral Jiřího Novotného.
26:17'
Vyhození Jakuba Doktora bylo opravdu nepřesné, a proto skončilo až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se tedy bude před brankou Jana Lukáše.
25:39'
Jan Káňa teď šikovně objel několik hráčů, až se dostal do dobré šance. Z hranice mezikruží ale nastřelil beton Jana Strmeně.
24:53'
Michal Kunc se prokličkoval až do útočného pásma, kde ale díky zaškobrtnutí svůj puk pohotově ztratil.
24:18'
Alex Rašner se pokusil nahodit puk na branku hostí, ovšem nakonec mu vtom zabránil rychlý Petr Šenkeřík.
23:52'
Hosté se po delší době dostali do útočného pásma, kde se jim ale zatím nedaří dostat do solidní příležitosti.
23:26'
Dlouhá nahrávka přes osu hřiště mířila na Lukáše Nahodila. Tento úmysl ale přečetl Lukáš Pech, který raději zahrál vysokou holí.
22'
Po závaru dotlačil puk za brankovou čáru Knotek, 2:1
22:56'
Rozjetý Milan Gulaš byl v parádní pozici, ovšem puk namířil jen do výstroje Jana Lukáše.
22:14'
Lukáš Pech se dostal do dobré šance, ovšem nakonec trefil pouze clonícího Jana Knotka.
21:47'
Kohouti se ihned zpočátku třetiny dostávají do vedení! Po sérii dorážek se nakonec puk odrazil k volnému JANU KNOTKOVI, který pohotově překonal brankáře Jana Strmeně 2-1! Asistence: Lukáš Nahodil.
20:56'
Střela Jiřího Ondruška nakonec nebyla nebezpečná, jelikož skončila pouze na výstroji Jana Strmeně.
20:23'
Domácím se zatím příliš nedaří přechod do útočného pásma, a proto se zatím s pukem drží ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:59.
V první periodě jsme byli svědky velmi svižné hry, a to z obou stran. Nejprve se dokázali prosadit hosté díky dorážce v přesilové hře. O tu se postaral čtvrtý nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy Lukáš Pech. Posléze se hra vyrovnala, za což byli odměneni Hanáci. Po střele Jana Káni tentokrát doklepl puk do odkryté svatyně Jakub Navrátil. Pak už se nic nedělo, a proto je stav po první části vyrovnaný.
20:00'
19:59'
Na samém konci třetny se ještě domácí dostali do solidnní šance, ovšem všichni přihlížející si vyloumali zuby na Janu Strmeňovi.
19:51'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Lukáš Pech – 2 min., hákování).
19:48'
Jan Strmeň si ještě šáhl na puk, a to když ho bezpečně prověřil ze střední vzdálenosti Dalibor Řezníček.
19:38'
Domácí jsou ke konci třetiny velmi aktivní v napadání, čímž dělají svému soupeři velké problémy při vlastní rozehrávce.
19:22'
David Štich pouze zbaběle nahodil puk na Jana Lukáše, který příliš neotálel a rozehrál na Tomáše Dujsíka. Ten rozehraje další postupný útok Kohoutů.
18:56'
Michal Vondrka si vypracoval solidní příležitost, jenž ale opravdu zahodil. Z mezikruží totiž trefil připravenou lapačku olomouckého odchovance,
18:39'
18:15'
Josef Koláček se pokusil překvapit ze střední vzdálenosti Jana Lukáše, který ho ale pohodlně vychytal.
17:58'
Rostislav Olesz se dostal k puku a nakonec i do šance, ovšem do zakončení mu to již nevyšlo. Aktuálně jsou Hanáci stále v držení.
17:18'
Silvester Kusko teď velmi pomohl svému týmu, když vystihl nahrávku JIřího Novotného. Domácí tedy mohou vystřídat.
16:53'
Po zdlouhavé kombinaci se objevil v šanci Lukáš Pech, který ale narazil jen na připravenou výstroj Jana Lukáše.
16:39'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Klimek – 2 min., podrážení).
16:32'
16:02'
Po ostrém střetu, ve kterém padl Milan Gulaš, se na polovině ledové plochy strhla menší strkanice mezi několika hráči, kterou nakonec vyřešili rozhodčí. Vylučovat se nebude.
15:54'
Olomoučtí jsou teď usazeni v útočném pásmu, ale zatím se jim vůbec nedaří překonat už jen obranu hostí.
15:24'
Jakub Navrátil se objevil již na hranici brankoviště, ovšem puk napálil jen do výstroje Jana Strmeně, který předvedl výborný zákrok!
14:50'
JIří Ondrušek poslal na branku hostí soběstačný pokus, který tedy trefil pouze beton připraveného Jana Strmeně.
14:32'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Kristofers Bindulis – 2 min., nedovolené bránění).
14:23'
Pokus Martina Beránka se jevil jako nezajímavý, ovšem následně se otřel o výstroj Jana Lukáše, který si v této situaci nepočínaj zrovna nejjistěji.
13:57'
Rostislav Olesz se sice snažil zbavit svůj tým problémů, ovšem puk z vlastní třetiny namířil jen za tvrzené sklo. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu hostí.
13:25'
Nahrávka Tomáše Dujsíka byla opravdu nepřesná, protože skončila až na zakázaném uvolnění, Hra se tedy přesune před branku Jana Lukáše.
12:51'
Týmy si teď delší dobu vyměnují puk ve středním pásmu, jelikož ani jeden z nich není schopen smysluplně rozehrát z vlastní třetiny.
12:12'
Domácí se po delší době usadili v útočném pásmu a nakonec vyslali i zajímavou střelu. Jan Knotek ale narazil na výstroj Jana Strmeně. Následuje komerční přestávka.
11:34'
Jan Štencel se vybídl do pěkné pozice, ale nahrávka od Davida Šticha mu pouze přeskočila připravenou hůl.
10:49'
Matador Milan Gulaš se pokusil o střelu z pravé strany, ale trefil jen vyrážečku Jana Lukáše.
10:15'
Lukáš Pech se svými rychlými bruslemi dostal až do samostatného úniku, ve kterém ale tváří tvář selhal proti Janu Lukášovi, jenž předvedl fantastický zákrok betony.
09:53'
Kristofers Bindulis se dostal do dobré pozice, ovšem jeho pokus na poslední chvíli srazil mimo nebezpečí Jakub Navrátil.
09:12'
Po nahození od Lukáše Pecha se strhla u svatyně Jana Lukáše menší strkanice. Ta ale nakonec nebude nijak řešena, protože vše uklidnil hlavní arbitr. Následuje komerční pauza.
08:35'
Z nulového úhlu to teď zkoušel Petr Šenkeřík, který ale puk nastřelil do připraveného Jana Lukáše.
07:54'
Jan Piskáček byl ve výborné pozici, ale jeho přímočarou střelu dokázal zblokovat pohotový Jan Švrček.
07:19'
Pokus Michala Kunce nakonec dokázal vyrazit velmi rychlý Jan Strmeň svou vyrářečkou.
6'
Káňa v přesilovce trefil tyčku, Navrátil už dorážel do odkryté klece, 1:1
06:43'
Lukáš Pech se velmi rychle rozjel do útočného pásma, ovšem ke střele se neodhodlal, jelikož ho velmi dobře bránil David Škůrek.
05:55'
A máme tu vyrovnácí branku! Jiří Ondrušek našel pohotově Jana Káňu, který sice orazítkoval jen horní tyč. Puk se ovšem odrazil k JAKUBU NAVRÁTILOVI, jenž bezpečně uklidil do odkryté sítě 1-1! Asistence: Jan Káňa, Jiří Ondrušek.
05:25'
Zajímavá střela Lukáše Nahodila nakonec po bloku jednoho z bránících hráčů skončila jen na trvrzeném skle.
05:05'
04:35'
Rostislav Olesz se již dostával do dobré pozice, ovšem jeho úmysl včas zastavil nachystaný Miroslav Holec.
3'
Závar po ráně Šenkeříka zužitkoval Gulaš, 0:1
03:47'
Střela Jana Knotka z pravého kruhu nebyla příliš nebezpečná, a proto tedy lehce zamířila do výstroje Jana Strmeně.
03:15'
Vyhození Jana Štencela nenašlo žádného adresáta, a proto doputovalo až na zakázené uvolnění. Domácí se tedy dostanou do útočného pásma.
02:56'
Po nahrávce od Lukáše Nahodila se v ofsjadovém postavení objevil Lukáš Klimek. Následuje tedy buly ve středním pásmu.
02:18'
Hosté se z početní výhody přeci jen prosazují! Nahození od Petra Šenkeříka dokázal brankář Jan Lukáš pouze vyrazit na připraveného LUKÁŠE PECHA, jenž byl ve svém zakončení samozřejmě nekompromisní 0-1! Asistence: Petr Šenkeřík.
02:05'
Rostislav Olesz se teď chytře zmocnil puku, který následně vyhodil přes celé hřiště, čímž svůj tým osvobodil.
01:58'
Motor se zatím chytře usadil v útočném pásmu, ale ani jeden z pokusů zatím neletěl na branku Jana Lukáše.
01:39'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Švrček – 2 min., nedovolené bránění).
01:24'
Jan Knotek teď až příliš dlouho vyčkával, a proto o puk záhy přišel, díky bezpečné práci Davida Šticha.
00:59'
Tomáš Chlubna se pokusil o střelu, ovšem tento záměr dokázal přečíst a zblokovat Alex Rašner.
00:28'
Domácí se iihned zpočátku utkání dostali do útočného pásma, ovšem zatím ani nezakončili.
00:01'
Hráči již vstupují na ledovou plochu, utkání tedy započne za okamžik.
Hráči obou týmů již jsou na ledové ploše, ovšem zatím pouze z důvdu rozvičení. Nutno zmínit, že za Kohouty dnes nastoupí nová tvář Jakub Doktor, který má vyřízený střídavé starty z Havířova. V brance uvidíme po delší době Jana Lukáše, jenž zastupuje slovenského reprezentanta Branislava Konráda. V kádru Motoru lze vyčíst jedno překvapení, jelikož mezi třemi tyčemi se ukáže Jan Strmeň.

HC Olomouc: Lukáš (Mokry) – Ondrušek (C), Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, Nahodil, Klimek – Kusko, J. Knotek (A), J. Doktor – Olesz (A), P. Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Michal Kunc.
Trenér: Zdeňek Moták a Jan Tomajko

Motor České Budějovice: Strmeň (Maleček) – Vráblík, Štencel, Piskáček (A), Štich, Bindulis, Šenkeřík, Bučko – Vondrka, Koláček, Chlubna – Gulaš (C), Pech (A), Holec – J. Ondráček, J. Novotný, D. Voženílek – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek.
Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lhotský, Svoboda.
Poslední vzájemné utkání:

Celky se spolu naposledy střetly přesně den před Vánoci. Tehdy byli poměrně překvapivě úspěšnější Hanáci, a to díky výsledku 1:3. Vítěznou branku vstřelil ve 28. minutě Silvester Kusko.

Motor České Budějovice 1:3 HC Olomouc I 23.12. 2021

Branky a nahrávky: 27. Abdul (Štencel, Z. Doležal) – 1. David Krejčí (V. Tomeček), 28. Kusko (J. Knotek), 60. J. Káňa (Klimek)

Motor České Budějovice

Hosté jsou velmi často označování za největší překvapení letošního ročníku, neboť si i v poslední čtvrtině soutěže drží parádní pátou příčku. Dále všemu nasvědčuje i probíhající forma, jelikož mužstvo zvládlo po sobě jdoucí tři utkání. Naposledy se sice nejednalo o nejlepší výkon proti Zlínu, ovšem v samostatných nájezdech rozhodl Jakub Valský, tedy bývalý hráč s Olomouce, s čímž je zároveň spjat i Miroslav Holec. Nutno zmínit, že nováček pro tuto sezónu stále ztrácí pouhých sedm bodů na jistotu čtvrtfinále play-off. Navíc oproti Plzni, která se tyčí před nimi, má k dobru další dvě klání. Aktuální olympijská situace se nijak nepodepíše na výběru Jaroslava Modrého, jenž by dnes obzvlášť rád bodoval, protože s dnešním sokem má velmi dobrou bilanci.

Na čele produktivity se již od začátku září drží Lukáš Pech (17+29). Devětatřicetiletý forvard se prezentuje neuvěřitelnou formou, což potvrzuje průběžným čtvrtým místem ve statistikách celé ligy. O pár bodů za ním lze naleznout matadora Milana Gulaše (17+24), který díky velmi dobré formě měl blízko k cestě do Pekingu. Ta se ale nakonec neskonala, a proto bývalý hráč Magnitogorsku reagoval koncem v dresu našeho národa. Jedničkou v brankovišti je Dominik Hrachovina se solidní úspěšností 90,69%. V roli zdatné náhrady účinkuje Jan Strmeň.

Poslední tři utkání:

Motor České Budějovice 3:2psn PSG Berani Zlín
Bílí Tygři Liberec 1:2 Motor České Budějovice
Motor České Budějovice 5:4pp HC Oceláři Třinec

HC Olomouc

Domácí aktuálně prochází těžkým obdobím, které je zapříčiněno především zbytečnými prohrami z posledních klání. Přeci jen naděje v podobě výhry s Mladou Boleslaví netrvala dlouho, jelikož následně přišel ostudný výsledek se Spartou 1:6 a ztráta v Plzni, což mužstvo ihned vrátilo na starou kolej. Kohouti navíc již hrají opravdu o hodně, protože jakákoliv další ztráta může znamenat nižší šance na boje o play-off. V tabulce jsou největšími protivníky týmy ze západu, a to konkrétně karlovarská Energie a litvínovská Verva. Klub se navíc bude muset obejít bez Davida Krejčího a Branislava Konráda, jež odjeli na olympijské hry. Všechen dosavadní zmar ještě podtrhávají spekulace o odchodu právě šikuly z Bostonu. Toho by totiž velmi rádi angažovali třinečtí Oceláři. Tuhý boj tedy pro trenéry Zdeňka Motáka a Jana Tomajka bude výrazně těžší, než se na první pohled může zdát.

Lídrem kanadského bodování je prozatím kometa sezóny Jan Káňa (14+23), jehož vyzdvihla hlavně kombinace s rodákem ze Šternberka Davidem Krejčím (17+19), který je na tom velmi podobně, jako jeho kolega. Mezi třemi tyčemi kraluje ihned po svém delším zranění Branislav Konrád. Ten, jak již bylo zmíněno, ale bude chybět, a proto bude po nadcházející týdny první variantou Jan Lukáš. Záda mu bude velmi pravděpodobně krýt junior Jan Špunar.

HC Škoda Plzeň 2:1 HC Olomouc
HC Olomouc 1:6 HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav 2:3 HC Olomouc
Hezký páteční večer při sledování textového přenosu ze 49. kola Tipsport extraligy. Hokejisté Olomouce dnes na svém domácím ledě přivítají českobudějovický Motor. Začínáme již v 18:00.