Tipsport Extraliga - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Vítkovice - 13. října 2021   18:00

Pardubice
09:28' Říčka (Košťálek) • 14:39' R. Kousal (A. Musil, Camara) • 38:10' Koffer  • 49:24' O. Roman (Říčka, Cienciala) • 51:17' Blümel (Paulovič) • 56:14' Koffer (Hrádek, J. Kolář)
6:0
(2:0, 1:0, 3:0)
Pardubice
Klouček (Frodl) – Nakládal (C), J. Mikuš, Košťálek, D. Robertson, Hrádek, J. Kolář, J. Zdráhal – A. Musil, R. Kousal, Camara – Cienciala, O. Roman, Říčka – Blümel, Poulíček, Paulovič – O. Rohlík, Anděl, Koffer.
Hodek, Veselý – Axman, Kajínek
enteria arena
7123 diváků
Vítkovice
Stezka (Dolejš) – R. Polák (C), Plášil, Gewiese, Galvinš, Machů, P. Koch, L. Kovář – Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok – Svačina, J. Hruška, Dej – M. Kalus, Flick, Fridrich – K. Afanasjev, Chlán, R. Bondra.

SESTŘIH: Pardubice - Vítkovice 6:0. Kanonádu řídil Koffer prvními dvěma góly

Dynamo v dohrávce pátého kola Tipsport extraligy porazilo Vítkovice 6:0! Konečný výsledek je pro hostující celek možná trochu krutý. Nedá se říci, že by ostravský tým podal v Pardubicích nejhorší výkon. Problémem Vítkovic ale bylo tvoření gólových šancí, v zápase jich měly pouze opravdu malé množství. To domácí tým byl velmi produktivní, využil téměř všechny šance, které mu byly nabídnuty a nastřílel celkem šest branek. Milan Klouček vychytal první čisté konto v sezoně.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
59:30'
Utkání se již pouze dohrává za potlesku vestoje domácích fanoušků.
59:00'
Utkání v Pardubicích sleduje 7123 diváků.
57:26'
Vítkovice ale neskládají zbraně a snaží se alespoň o čestný zásah, zatím neúspěšně.
56:14'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Začíná z toho být kanonáda. FILIP KOFFER navázal na proměněné trestné střílení a přidává svůj druhý dnešní gól!
Asistence: Michal Hrádek, Jan Kolář.
55:30'
Jedna z největších šancí Vítkovic v zápase! Po přečíslení se dostal ke střele mezi kruhy osamocený Galvinš, ale nedokázal trefit přesně.
54:40'
Enteria arenou začínají obíhat mexické vlny.
53:43'
Mikuš už je zpět na ledě, hosté nevyužili ani tuto přesilovou hru.
52:30'
Vítkovice se držely v útočném pásmu a několikrát prověřily Kloučka. Domácí brankář ale stále drží čisté konto.
51:43'
Hosté mají šanci alespoň na nějakou branku, po vyloučení Mikuše si zahrají další přesilovku.
51:17'
Netrvalo to ani minutu a Pardubice přidávají pátý gól. MATĚJ BLÜMEL se dostal po přihrávce Pauloviče do samostatného úniku a prostřelil Stezku mezi betony.
Asistence: Matej Paulovič
49:24'
Nyní je to už o čtyři branky! Robert Říčka s Ondřejem Romanem se dostali do přečíslení 2 na 1, Říčka vystřelil přes obránce a ONDŘEJ ROMAN do prázdné brány dorazil.
Asistence: Robert Říčka, David Cienciala
48:55'
Marosz je již na ledě, hosté se ubránili.
48:10'
Ani Dynamo si v přesilové hře zatím nevytvořilo žádnou šanci.
47:03'
Cienciala střílel od modré čáry a útočníci se ještě snažili dorazit puk do branky. Stezka si ale se situací poradil.
46:55'
Rostislav Marosz vyfasoval osobní trest za nesportovní chování. Zkritizoval rozhodnutí rozhodčích, kteří nevyhodnotili zákrok na něj jako nedovolený. Dynamo si zahraje přesilovou hru.
45:45'
Gewiese střílel od modré čáry, ale Klouček měl znovu dobrý výhled a lapačkou vyrazil.
44:55'
Ani přesilová hra nepomohla Vítkovicím k vytvoření nějaké gólové šance.
44:05'
Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale vůbec nevystřelili. Dynamo se následně osvobodilo.
42:55'
Další přesilová hra pro Vítkovice. Hosté mají po faulu Anděla jedinečnou možnost na návrat do zápasu.
41:52'
Tomáš Machů střílel od modré čáry, Klouček vyrazil.
41:40'
Svačina se snažil najít před brankou Deje, ale nepřihrál přesně.
40:01'
Druhá třetina nepřinesla tolik šancí jako ta první. V prvních deseti minutách Dynamo kontrolovalo hru a hodně drželo puk na svých hokejkách. Po polovině zápasu ale zlepšili hosté svoji hru a často se dostávali do tlaku v útočném pásmu. Šance ale nepřicházely. V přesilové hře v závěru druhé části fauloval Roman Polák pardubického Filipa Koffera, který z trestného střílení zvýšil na aktuálních 3:0. Chvíli poté opět hosté vytvořili závar v útočném pásmu, ale Pardubice tříbrankový náskok ubránily.
Třetí třetina začne přibližně v 19:52.
40:00'
39:15'
Vítkovice mohly ještě v této třetině snížit, vypracovaly si několik nadějných šancí, ale Klouček zatím udržel čisté konto.
38:10'
Mladý pardubický útočník se sám ujal trestného střílení, které vybojoval a proměnil! FILIP KOFFER nevymýšlel žádný složitý blafák, prostřelil Stezku a připsal si první gól v extraligové kariéře!
Bez asistence.
38:10'
Filip Koffer faulován ve vyložené šanci, pojede se trestné střílení!
38:04'
Plášil vystřelil tvrdou ránu od modré, ale Klouček ji viděl a chytil.
37:18'
Vítkovice si zahrají druhou přesilovou hru v zápase, Ondřej Roman vyloučen za hákování.
37:03'
Jan Hruška chytře vymýšlel střelu mezi Kloučkovy betony. Pardubický brankář se nachytat nenechal.
36:30'
Vladimír Svačina po pádu sám skončil v brance, muselo se přerušovat.
35:58'
Nakládal si vyjel od modré čáry až ke kruhu a vystřelil na Stezku. Vítkovický brankář domácímu kapitánovi skórovat nedovolil.
35:15'
Robertson střílel od modré čáry, ale zamířil mimo.
34:17'
Kalus střílel z levého kruhu a Klouček po zákroku přerušil hru.
33:20'
Vítkovice se na delší dobu dostaly do tlaku v útočném pásmu. Zatím se jim ale nedaří vypracovat stoprocentní šance.
32:04'
Poulíček dobře vystřelil přes obránce, Stezka jen vyrazil před sebe a jeho spoluhráči následně vyhodili na zakázané uvolnění.
31:45'
Marosz udělal Kolářovi kličku směrem k ose hřiště a vystřelil na Kloučka. Domácí brankář je ale zatím bezchybný.
31:20'
Plášil se dostal ke střele ve slušné pozici, puk byl ale odražený za Kloučkovu branku.
30:47'
Mikuš nahodil od modré čáry, Stezka dobře viděl a puk přikryl.
30:43'
Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
30:25'
Aleš Stezka musí po střele Poulíčka na úpravu výstroje ke své střídačce.
29:30'
Marosz nyní dělal problémy domácí defenzivě. Nejprve se snažil z levé strany prostřelit Kloučka, ale puk byl zblokovaný. Poté hledal jednoho ze svých spoluhráčů v mezikruží, ale i s tím si domácí poradili.
27:31'
Polák je zpět na ledě, Vítkovice se ubránily.
27:03'
Dynamo se konečně usadilo v útočném pásmu a kombinuje. Ke střele se ale zatím domácí hráči neodhodlali.
25:50'
Hosté se snažili zahrozit i v oslabení, ale Kloučka neohrozili.
25:31'
Mladá pardubická čtvrtá formace si dobrým pohybem vykoledovala faul. Na trestnou lavici zamířil Roman Polák.
25:05'
Marek Kalus najížděl do útočného pásma a z pravého kruhu vystřelil na Kloučka. Domácí brankář s jeho projektilem problém neměl.
24:20'
Blümel obkroužil branku, ale neměl komu přihrát a k ohrožení branky tak nedošlo.
23:20'
Musil vyjel s pukem z rohu mantinelu až mezi kruhy, puku se ujmul Kousal a vystřelil. Stezka raději přerušil.
22:41'
Košťálek se dostal po průniku do útočného pásma k zakončení, Stezka neměl s jeho střelou problémy.
21:24'
Říčka střílel od modré čáry, Stezka puk vyrazil mimo hřiště.
20:42'
Vítkovice rychle přesunuly hru do útočného pásma, Marosz nabil Robertsu Bukartsovi, jehož střelu bez přípravy Klouček chytil.
20:01'
Po první třetině jsou rozhodně spokojenější domácí hráči. V úvodních minutách se hra přelévala ze strany na stranu a oba týmy se dostaly do slušných příležitostí. Góly ale stříleli pouze domácí. Nejprve poslal Dynamo do vedení jeho nejlepší střelec, Robert Říčka. Vítkovice poté měly několik šancí na vyrovnání, ale k tomu nedošlo a přišel trest. Druhý pardubický gól vstřelil po souhře celé lajny Robert Kousal. Do druhé třetiny, která začne přibližně v 18:50, se tak půjde za stavu 2:0
20:00'
19:40'
Zdráhal našel mezi kruhy najetého Říčku, který ale tentokrát nemířil přesně.
18:15'
Vítkovice si vytvořily souvislý tlak v útočném pásmu, domácí hráči si ale dobře pokrývali prostor a Klouček tak neměl žádnou práci.
17:23'
Marosz je zpět na ledě, hosté se ubránili bez problémů.
16:30'
Dynamo dlouho operovalo v útočném pásmu. K žádné střele se ale nedostalo a hosté se osvobodili.
15:23'
Přesilovku si zahraje také Dynamo. Na trestnou lavici míří Rostislav Marosz.
14:39'
Nedáš, dostaneš. Známé hokejové pravidlo znovu zafungovalo. Marek Kalus neproměnil velkou šanci svého týmu a z následného protiútoku se prosazují po souhře celé lajny domácí. Camara rozjel útok a předal puk Musilovi. Ten přihrál přes celé pásmo ROBERTU KOUSALOVI, který střelou z první zvýšil na 2:0.
Asistence: Adam Musil, Anthony Camara.
13:30'
Oba týmy teď kupí nepřesnosti a nedokáží se dostat do střeleckých pozic.
11:50'
Hosté na delší dobu obsadili útočné pásmo, ke střele se ale nedostali.
10:30'
Svačina našel v mezikruží Jana Hrušku, jeho střelu zlikvidoval Klouček.
09:28'
Chvíli po ubráněném oslabení se domácí ujímají vedení. Jan Košťálek krásnou křižnou přihrávkou v útočném pásmu našel ROBERTA ŘÍČKU a nejlepší pardubický střelec z otočky překonal Stezku.
Asistence: Jan Košťálek, Dennis Robertson
09:14'
Dynamo se ubránilo, hraje se v plném počtu hráčů
08:20'
Vítkovice na dlouho zamkly domácí tým v útočném pásmu a obstřelovaly Kloučka. Největší šanci měl Bukarts, po jehož ráně Klouček přerušil.
07:14'
Vítkovice si zahrají první přesilovou hru. Robertson fauloval ve středním pásmu.
06:10'
Na druhé straně prověřil Stezku Cienciala, ale také s jeho ránou si hostující brankář poradil.
05:58'
Krenželok nyní střílel z pravé strany, jeho pokus ale skončil mimo branku.
04:55'
První velká šance utkání! Lukáš Anděl se dostal do samostatného úniku. Tváří v tvář Aleši Stezkovi ale neuspěl, vítkovický brankář vystihl jeho záměr.
04:00'
Svačina se snažil střílet z vrcholku kruhu, jeho střelu ale zblokoval Poulíček.
03:34'
Dynamo se poprvé dostalo do souvislejšího tlaku, který ale vyústil pouze v Romanovo nahození od modré čáry. Stezka neměl sebemenší problémy.
03:12'
Další přerušení, tentokrát se puk dostal mimo hřiště.
02:58'
Ani jeden z týmů se teď nemohl dostat do útočného pásma, postup Musila zastavil ofsajd.
01:48'
Matěj Blümel se dostal do nebezpečné pozice, když objel soupeřovi obránce a zakončil. Aleše Stezku ale nepřekonal.
00:10'
Hosté se ihned dostali do první příležitosti, když se Krenželok zjevil před Kloučkem. Domácí ale situaci zvládli.
00:01'
Sestava HC Dynamo Pardubice:

Sestava HC Vítkovice Ridera:

Vítkovice odehrály prvních šest letošních extraligových zápasů v delších časových intervalech na ledě soupeřů. Proto zatím stihly odehrát pouze osm zápasů. V nich mají vyrovnanou bilanci, čtyři výhry (jedna z toho v prodloužení) a čtyři porážky. V tabulce jsou s jedenácti body na 13. místě.

V posledním zápase zvítězili svěřenci Miloše Holaně, bývalého trenéra Dynama, v Českých Budějovicích 2:1 v prodloužení. Vítkovický lodivod byl s bodovým ziskem z jihu Čech spokojený. „Ze začátku domácí tlačili a byli lepší. Ale prohrávali jsme jen o gól, což nám vyhovovalo, protože Motor měl tlak i šance. Pomohl nám vyrovnávací gól z přesilovky, po kterém nám trochu narostla křídla. Troufnu si říct, že po něm jsme byli lepší a pro druhý bod jsme si došli zaslouženě," ohodnotil zápas v Českých Budějovicích.
Dynamo vyhrálo dva z posledních třech zápasů, všechny odehrálo na domácím ledě. V posledním utkání v neděli ale nestačilo na Olomouc. Základní hrací doba skončila bez branek na obou stranách a rozhodnout tak muselo prodloužení. V něm byli šťastnější hosté, v 64. minutě rozhodl o druhém olomouckém bodu Petr Kolouch.

Ve středu do Pardubic přijedou Vítkovice, které jsou momentálně na 13. místě extraligové tabulky. „Očekáváme určitě těžký zápas. Každé utkání je těžké a je jedno, jestli hrajeme proti týmu s více nebo méně body. Musíme se soustředit na svoji hru a určitě ze zápasu chceme brát tři body, nic jiného nebereme," konstatoval Jan Kolář.
Ve středu 13. října se v pardubické enteria areně střetne domácí Dynamo Pardubice s týmem Vítkovice Ridera. Favoritem zápasu bude určitě domácí tým, který je v tabulce na 4. místě. Vítkovice jsou až na 13. místě, ale dosud odehrály pouze 8 zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.