Tipsport Extraliga - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Olomouc - 12. prosince 2021   15:00

Sparta
00:31' Buchtele (T. Pavelka, Sobotka) • 26:44' Buchtele (Mikliš, Sobotka) • 59:36' T. Pavelka (Chlapík, Matuškin)
3:4
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

1:2 (SN)

Olomouc
03:03' Bambula  (T. Černý, Nahodil) • 33:43' Burian  (Bambula, Nahodil) • 42:49' Nahodil  (Burian, Rašner) • ' J. Káňa
Sparta
Horák, Hejduk – Ondráček, Hynek.
O2 arena, Praha 8–Libeň
1 000. diváků
Olomouc

SESTŘIH: Sparta Praha - Olomouc 3:4sn. Káňa trefil hostům druhý bod, dva góly Buchteleho nestačily

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště!
Máme dobojováno, Olomouc zvládla nervy drásající rozstřel o něco lépe a díky dvěma zásahům Jana Káni si z O2 areny domů odváží dva body! Proti Spartě dnes předvedla bojovný výkon a obrovskou měrou se na jejím úspěchu podílel také gólman Jan Lukáš, který předvedl hned 38 zákroků. Domácí tedy sice měli jasnou střeleckou převahu, jejich efektivita ale rozhodně nebyla taková, jaká by být měla.
OLO: Jan BAMBULA (1+1)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
Autorem vítězné branky je JAN KÁŇA.
Jan Káňa překonává Matěje Machovského, v O2 areně máme rozhodnuto! Bod navíc půjde na Hanou!
Ani Řepík nebyl schopný uklidit pryž za položeného Lukáše.
Erik Thorell vyhořen na vyrážečce připraveného olomouckého gólmana.
Silvester Kusko minul.
Jan Buchtele střelou do horní části branky vyrovnává!
Lukáš Nahodil rovněž trefuje beton.
Gólmanovu výstroj nastřelil také Strnad na druhém konci hrací plochy.
Jan Bambula se pokusil Machovského vymíchat a puk uklidit k tyči, trefil ale jen natažený beton.
Lukáš po Matuškinově zakončení jen tak tak udržel puk před brankovou čarou!
David Krejčí nastřelil jen beton domácího brankáře.
Filip Chlapík mířil ke vzdálenější tyči, jenže branku úplně přestřelil.
Jan Káňa Machovského čistě prostřelil a otevírá skóre rozstřelu.
Jako první pojedou hosté.
Samostatné nájezdy začínají.
Jméno majitele bodu navíc jsme se nedozvěděli ani v pětiminutovém prodloužení, v O2 areně tak dnes uvidíme nájezdy! Na led vyráží rolby, ještě před startem rozstřelu dojde k drobné úpravě ledové plochy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:58'
Chlapík se ještě pokusil rozstřel odvrátit střelou z pravého křídla, ale výborný strážce olomouckého brankoviště kotouči nastavil do cesty rukavici.
64:16'
Po další akci Sparty puk skončil pod lapačkou připraveného Lukáše, nájezdy se pomalu blíží.
64:00'
Ohlášena poslední minuta prodloužení!
63:14'
Roman Horák se dostal do úniku a pokusil se zakončit ke vzdálenější tyči, jenže olomouckou svatyni nakonec úplně minul!
62:50'
Pryž nyní po Kolouchově nahození doskákala až před domácí branku, Machovský puk přikryl rukavicí.
62:32'
Postup kohoutů ale zhatil čárový rozhodčí, který je nachytal v postavení mimo hru. Prerušuje se.
62:15'
Takřka polovina nastavení je za námi, Olomouc zastavila další domácí výpad a sama jde dopředu.
61:41'
Bitvu o kotouč za svým brankovištěm vyhrála Sparta, která se teď snaží se vymotat ven ze své třetiny.
61:10'
V prodloužení byl nucen zasáhnout už i Machovský, který ránu z pravé strany vytěsnil betonem.
60'
Pavelkova teč před brankou zapříčinila prodloužení, 3:3
60:35'
Chlapík rozložil hostující obranu a z pozice na pravém kruhu vystřelil, Lukáš odpověděl dalším povedeným zákrokem ze svého širokého portfolia.
60:09'
Prodloužení bylo zahájeno, jako první v něm do útočného pásma nakoukla Sparta.
60:01'
Šedesát minut hry o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, po vyrovnávací brance Tomáše Pavelky tak dnes v O2 areně uvidíme pětiminutové prodloužení.
Statistické okénko
Střely na branku: 35 – 28.
Zblokované střely: 14 – 3.
Vhazování: 29 – 20.
Prodloužení začne přibližně v 17:17.
60'
60:00'
59:36'
Sparta právě vstřelila branku!
V Libni ještě není rozhodnuto, Sparta čtyřiadvacet sekund před koncem vyrovnává! Z bezprostřední blízkosti brankoviště Lukáše překonal TOMÁŠ PAVELKA, který tak dnešní střetnutí velmi pravděpodobně poslal do prodloužení – 3:3! Asistence: Filip Chlapík, Maxim Matuškin.
59:23'
Matuškin chtěl vyrovnat z modré čáry. Jeho střelu možná ještě někdo v chumlu těl před brankovištěm tečoval, Lukáš si s pukem ale tak jako tak poradil.
Dnešní utkání sleduje 1 000 diváků.
59:11'
Oddechový čas pro domácí.
58:53'
Míříme do poslední minuty základní hrací doby, puk se od bránícího hostujícího hráče odrazil do neutrální zóny. Sparta musí z pásma ven.
58:33'
Puk po Řepíkově nahození z rohu kluziště chvilku nebezpečně poskakoval po brankovišti, olomoucký gólman ale pryž včas dostal pod kontrolu.
58:19'
Machovský před vhazováním u Lukáše opouští svou branku, domácí jsou na ledě v šesti!
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:42'
Domácí fanoušci se dožadují vyrovnání, Spartě na vstřelení branky zbývá něco málo přes dvě minuty.
57:08'
Polášek chtěl zpoza branky dlouhou přihrávkou postal do útoku Buchteleho, ale ten kotouč nezvládl zachytit. Puk tak doklouzal až za Lukáše, icing.
56:44'
Kohouti stále drží puk u hrazení, čímž odkrajují cenné vteřinky ze zbývajícího průběhu periody.
56:27'
Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby sledujeme tahanici o kotouč v rohu za Machovským.
55:36'
Doležalovi se v té nejhorší možné chvíli zlomila hůl, jeho slabá rána z první tak skončila na betonu přesouvajícího se Lukáše.
55:13'
Sparta znovu startuje ze svého vlastního pásma, puk po pravé straně táhne dopředu Matuškin.
54:56'
Řepíkovi střela z voleje vůbec nesedla, nepovedené zakončení jen proskákalo kolem Lukáše.
54:21'
Někdo z hostů rychle ukončil skrumáž před svou klecí a vydloubnul kotouč ven ze svého pásma.
54:01'
Jeden z domácích se po vyhraném buly bleskově přesunul před brankoviště a pokusil se pryž za Lukáše prošťouchnout, ale bezúspěšně. Jeho výpad tak vedl akorát k další strkanici.
Střely na branku: 27 – 27.
53:53'
Michal Kunc (OLO) na pravém kruhu zahákoval protihráče, Spartu po konci reklamní přestávky čeká další přesilová hra. Dost možná klíčová.
53:04'
Do konce základní hrací doby zbývá ani ne sedm minut, po souboji na modré nyní puk vyletěl do hlediště.
52:32'
Knotek ukořistil puk v pravém rohu, hosté se znovu snaží něco vymyslet před Machovským.
51:55'
Buchtele byl hned na hranici středního pásma zastaven Tomečkem, pro jistotu tak puk vrátil zpět před sparťanské brankoviště.
51:23'
Olomouc se přesunula k Machovskému, její kombinaci ale rychle ukončil jeden z bránících hráčů. Ten na mezikruží zachytil puk a vyvezl jej za modrou.
50:50'
Pobyt domácích v útoku teď sice vypadal nadějně, po dvou nepřesných střelách a jednom zákroku Jana Lukáše ale ovoce opět nepřinesl.
50:05'
Pražané mají kotouč pod kontrolou a nepouští k němu protihráče, zároveň se jim ale nedaří Lukáše nějak výrazněji potrápit.
49:18'
Dvořák jede dopředu, poslední tažení Sparty na hostující klec větší střeleckou šanci nepřineslo. Uvidíme, zdali tomu tentokrát bude jinak.
48:38'
Machovský viděl dva najíždějící protihráče, a po zneškodnění další hanácké střely se tak pro jistotu rozhodl puk schovat pod svou rukavici.
48:17'
Matuškin vyváží puk zpoza vlastního brankoviště, Sparta se vydává na další exkurzi do útočného pásma.
47:58'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se nyní nedaří udržet hru před brankou soupeře.
Střely na branku: 24 – 23.
47:15'
Bleskový domácí výpad vyvrcholil střelou z levé strany, kterou připravený Jan Lukáš vytěsnil do ochranné sítě nad svou klecí. Komerční přestávka.
46:49'
Pavelkova rozehrávka skončila až před Lukášem, Olomouc má šanci se znovu protlačit do útoku.
46:24'
Řepík od modré čáry mířil mezi Lukášovy betony, hostující brankář ale projektil vyrazil hokejkou.
45:57'
Dění nyní v hlavním městě kouskuje jedno přerušení za druhým, tentokrát se hosté dopustili icingu.
45:29'
Kohouti se na malou chvíli probojovali do útočného pásma, Machovského se jim ale nepodařilo ohrozit.
44:59'
Pětačtyřicátou minutu hry v O2 areně uzavře vhazování po pravé ruce Matěje Machovského.
44:26'
Strapáč navzdory poměrně husté cloně mezi ním a brankovištěm vypálil, Machovského branku ale minul o dobrých několik metrů. Puk skončil v rohu kluziště.
43'
V chaosu před brankou se nejlépe zorientoval Burian, 2:3
43:51'
Ochozy se po souboji u mantinelu znovu hodně zlobí, ani tentokrát ale olomoucký borec za svůj zákrok potrestán nebude.
43:32'
Průběh posledního dějství okořenila ostřejší výměna názorů mezi Černým a Buchtelem, která se ovšem obejde bez vyloučení. Vhazování před Lukášem.
42:49'
Olomouc právě vstřelila branku!
Pražané byli od začátku třetí třetiny na ledě jednoznačně lepším týmem, nakonec ale další branka padá do jejich sítě! Před Machovským po kolapsu domácí obrany zavládla naprosto chaotická situace, ve které se jako první zorientoval LUKÁŠ NAHODIL a protlačil puk za položeného brankáře Sparty – 2:3! Asistence: Vilém Burian, Alex Rašner.
42:32'
Lukáš má na svém kontě další úspěšný zákrok, po krátké pauze uvidíme buly po jeho pravici.
42:17'
Sparta má úvod poslední dvacetiminutovky plně pod kontrolou, Hanáci se teď na ledě trápí.
41:45'
Polášek křižnou přihrávkou na kruh vybídl k ráně spoluhráče, který ale olomouckou svatyni minul.
41:04'
Klimkovo zakončení zblokoval bránící Jeřábek, domácí okamžitě vrací hru zpět k Janu Lukášovi.
40:37'
Jeden z domácích byl úplně sám před Lukášem, jeho střela z voleje ale letěla nad horní tyč!
40:09'
Už devět sekund po startu poslední periody se přerušuje, sparťané puk vyhodili na icing.
40:01'
I druhá třetina nabídla po jedné brance na obou stranách, po čtyřiceti minutách tak máme v O2 areně stále vyrovnáno. Sparta je sice o něco málo lepší než její dnešní soupeř, Olomouc ale nezůstává moc pozadu a není vůbec vyloučeno, že by si dnes z Prahy mohla odvézt velmi cenný skalp. Rozhodne se ještě v základní hrací době, nebo dnes půjdeme do prodloužení?
39:49'
Ve druhé třetině toho už asi moc zajímavého neuvidíme, kohouti drží puk před svou klecí a dopředu se neženou.
39:25'
Forman se pokusil vyhodit puk ven ze svého pásma, na modré ho ale zachytil pozorný protihráč.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:53'
Sparta má kotouč pod kontrolou, nedaří se jí ale přesunout hru zpět před Jana Lukáše.
38:21'
Švrček chtěl Machovského překvapit spontánní střelou od mantinelu, která mu ale vůbec nesedla.
37:57'
Druhá třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do přestávky zbývá dohrát něco málo přes dvě minuty.
37:10'
Horák nabídl puk Matuškinovi, který najel na mezikruží a patřičně potrápil oklomouckého gólmana. Ten je ovšem ve výborné formě a znovu včas zakročil.
Střely na branku: 18 – 17.
36:34'
Erik Thorell se protáhl za modrou čáru a jednoduchou střelou rozvířil prach v lapačce Jana Lukáše. Následuje další krátká reklamní pauza.
35:58'
Michal Kunc po křídle pronikl až před brankoviště, bekhendovým zakončení ale zastáhl jen beton připraveného maskovaného muže v domácí kleci.
35:37'
Hra se přelila na druhý konec hrací plochy, Machovský projektil z prostoru za kruhem vyrazil mimo nebezpečí.
34'
Burianovo zakončení propadlo Machovskému do branky, 2:2
34:59'
Sparta se usadila v útočném pásmu a snaží se si rychle vzít zpět ztracený náskok, Lukáš musí být konstantně ve střehu. Obrana mu moc nepomáhá.
34:25'
Krejčí vyhodil puk ven z olomouckého pásma a odjel střídat, velezkušený útočník toho dnes zatím v Praze moc nepředvedl.
33:43'
V závěru čtyřiatřicáté minuty začínáme zase od začátku! Na pravé straně se totiž uvolnil VILÉM BURIAN, jehož zakončení následně Machovskému smolně propadlo skrz výstroj a doklouzalo až za brankovou čáru – 2:2! Asistence: Jan Bambula, Lukáš Nahodil.
33:08'
Doležal byl u mantinelu připraven o puk Strápáčem. Domácí fanoušci se zlobí, dle opodál stojícího rozhodčího ale zákrok proběhl v souladu s pravidly.
32:44'
Horák to zkusil znovu, ani tentokrát nemířil přesně. Sparta zamkla Hanáky do jejich obranného pásma.
32:11'
Matuškin v bezprostřední blízkosti brankoviště předložil pryž Horákovi, který z pozice těsně vedle pravé tyče přestřelil!
31:49'
Horák se protáhl do útoku a přenechal pryž dojíždějícímu Řepíkovi, který zakončil. Lukáš nejprve puk vyrazil před sebe a okamžitě poté jej pro jistotu zalehl.
31:26'
Vhazování před Machovským vyhrála Olomouc, Dujsíkova následná střela byla zblokována.
30:13'
Doležal vybojoval puk na kruhu a okamžitě vystřelil, jeho projektil proletěl vedle vzdálenější tyče Lukášovy branky. Pryže se následně ujali protihráči.
29:39'
Alex Rašner zpoza středního pásma nahodil puk na domácí klec, Machovský následně pryž odpálil daleko od svého brankoviště.
29:06'
Domácí vyhazují puk hodně daleko od své klece, Dvořák se za pár sekund vrátí zpět na led.
28:58'
Ze sparťanského konce hrací plochy se ozvalo dunění betonu, Matěj Machovský zastavil projektil Tomečka z prostoru pro vhazování.
28:40'
Kohouti toho zatím v přesilovce moc nepředvedli, sparťanský gólman dosud nebyl nucen zasahovat.
27'
Buchtele vrátil týmu vedení svou druhou trefou v zápase, 2:1
27:55'
Ze skromně zaplněných ochozů O2 areny se line tichý pískot, Olomouc kombinuje před Machovským.
27:16'
Přesilovku si poprvé vyzkouší také hosté, za podržení se na trestnou lavici přesouvá Tomáš Dvořák (SPA).
Střely na branku: 14 – 12.
26:44'
Hanáci měli sice v posledních chvílích o něco málo více ze hry, nakonec se ale jako první ve druhé třetině prosazuje Sparta! Už podruhé v utkání našel na Jana Lukáše recept JAN BUCHTELE, který si tak zadělal na hattrick – 2:1! Asistence: Ondřej Mikliš, Vladimír Sobotka.
26:16'
Z obou stran je to momentálně takové nemastné neslané, většina výpadů končí už ve středním pásmu.
25:07'
Spartě se stále nedaří na delší dobu opustit obranné pásmo, Olomouc má nyní jednoznačně více ze hry.
24:47'
Po odpískaném icingu se hra aspoň na pár vteřin vrací před brankoviště Matěje Machovského.
24:31'
Tahanici o puk u modré čáry vyhráli domácí, jejichž následné tažení vede k postavení mimo hru.
23:54'
Hanáci jsou v posledních minutách častěji na kotouči, stále se jim ale nedaří domácí klec ohrozit.
23:15'
Nahodil vypálil z hodně vysokého úhlu, bekhendové zakončení za Machovského neprošlo.
22:37'
Hosté kombinují v útočném pásmu, jejich dlouhá šňůra přihrávek zatím ale střelu nevyprodukovala.
21:58'
Řezníček nahazuje kotouč za domácí svatyni a odjíždí střídat, jeho spoluhráči jedou vylovit puk zpoza sparťanské branky.
21:44'
Oba týmy hrají v plném počtu, dění se poprvé ve druhé třetině přesouvá před Machovského.
20:49'
Sobotka našel u pravé tyče úplně volného spoluhráče, jehož následné zakončení Lukáš vyrazil naprosto neuvěřitelným pohybem hole! To bylo neskutečné!
20:20'
Druhá třetina byla zahájena, Spartě ještě zbývá několik desítek sekund přesilovky. Zvládne jí využít?
20:01'
Po prvních dvaceti minutách máme v libeňské O2 areně vyrovnáno, Sparta hraje s Olomoucí nerozhodně – 1:1! Pražané sice měli po většinu úvodní periody více ze hry, převahu se jim ale nedařilo přetavit v efektivní zakončení. Hanáci zatím nicméně nepodávají úplně špatný výkon a pokud se jim podaří s domácími srovnat krok, mohlo by to dnes být pořádné drama. Inu, uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po pauze.
Střely na branku: 11 – 7.
Zblokované střely: 3 – 1.
Vhazování: 12 – 3.
Hity: 3 – 3.
Trestné minuty: 0 – 4.
Využití přesilovek: 0/1* – 0/0.

(* – Přesilovka bude po pauze pokračovat.)
Další třetina začne přibližně v 15:48.
20:00'
19:54'
Hanáci mají závěrečné sekundy části pod kontrolou a drží dění před Matějem Machovským.
19:29'
Zblokovaná přihrávka se od hokejky hostujícího hráče odrazila do středního pásma, Sparta se musí aspoň na pár sekund stáhnout z útoku.
19:05'
Kohouti úvodní periodu dohrají ve čtyřech. David Krejčí (OLO) je vyloučen za držení.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:52'
Do konce první periody zbývá něco málo přes minutu, dění na ledě se nese v režii domácích.
18:25'
Forman po křídle pronikl do útoku a vystřelil k bližší tyči, olomouckou branku ale nakonec minul.
17:37'
Pražané se usadili v útoku a Lukáš musel řešit hodně nepříjemnou situaci před svým brankovištěm, neposednou pryž ale nakonec vytěsnil mimo nebezpečí!
17:14'
Hra se momentálně drží hlavně ve středním pásmu, častěji je na kotouči pražská Sparta.
16:45'
Jeřábek se rozhodl rozehrát puk přesně ve chvíli, kdy většina jeho spoluhráčů mířila na střídačku. Pryž tak skončila na olomouckých holích.
16:30'
Přesně tři a půl minuty před koncem první třetiny se bude vhazovat u Machovského, Sparta si do týmových statistik zapisuje zakázané uvolnění.
16:14'
Dvořák zachytil protihráčovu přihrávku před brankoviště a bez váhání puk odklepl za modrou čáru.
15:44'
Rychlý protiútok Hanáků vedl ke střele z levé strany, která zvnějšku rozvlnila síť sparťanské klece.
15:16'
Pražané nyní v útočném pásmu trápí hostující obranu, které se nedaří domácí hráče odzbrojit.
14:16'
Michal Kunc se ve střední pásmu dostal přes jednoho protihráče, na obehrátí druhého už ale neměl sílu.
13:56'
Pobyt Sparty v útočném pásmu měl jepičí život, svěřenci Josefa Jandače to nyní ovšem zkouší znovu.
13:30'
Matuškin rozehrál puk dopředu a vyrazil střídat, jeho spoluhráči se snaží se usadit před Lukášem.
Střely na branku: 8 – 7.
12:42'
Z podobné vzdálenosti jako Kusko, tedy až od modré čáry, nyní na Lukáše nahodil puk Dvořák, ale ani jemu se nepodařilo gólmana soupeře výrazně potrápit.
12:24'
Pod další projektil Olomouce se podepsal Kusko, jehož propagační střelu Machovský bez obtíží vyrazil.
11:55'
Thorell projel dopředu a nahodil puk do mantinelu, od kterého se odrazil přímo před Lukáše. Ten ani sekundu neváhal a okamžitě ho schoval pod svou vyrážečku.
11:37'
Sudí se rozhodl ukončit bitvu o kotouč za Machovským a hru přerušit, další vhazování tak proběhne těsně vedle pražské branky.
11:06'
Sparťané ovládají puk a nepouští k němu protihráče, na druhou stranu se jim ovšem stále nedaří se na delší dobu usadit před brankovištěm Jana Lukáše.
10:46'
Z prostoru pro vhazování chtěl domácím vrátit náskok Polášek, který ale minul Lukášovu branku.
10:16'
Tomáš Černý se vrátil zpět na ledovou plochu, Olomouc oslabení přežila bez větších komplikací.
09:41'
Hanáci znovu vyvezli puk ven ze své třetiny, se svěřenci Josefa Jandače to nevypadá ani trochu dobře.
09:18'
Pavelka trpělivě drží kotouč za svou svatyní a čeká, až se na led dostane čerstvá domácí lajna.
08:44'
Sparta do své první přesilovky nevstoupila moc ideálně, Olomouc rychle poslala puk na druhý konec kluziště a domácím se nedaří proniknout zpět dopředu.
08:11'
Tomáš Černý (OLO) se z modré čáry pokusil zahrát puk zlomenou holí, za což inkasuje menší trest.
Střely na branku: 4 – 1.
07:43'
Následný výpad Olomouce končí zákrokem Matěje Machovského, hra je na malou chvíli přerušena.
07:11'
Chlapík z modré čáry zahrál puk za Lukáše, kde jej převzal jeden z hostujících borců.
06:15'
Skákající nahození proplachtilo vedle Machovského svatyně, výpad Hanáků ani nyní větší šanci nepřinesl.
05:46'
Sparta je sice nyní častěji na kotouči, kvalitní forček kohoutů jí ale brání opustit vlastní obranné pásmo.
04:55'
Klimek zpoza branky hledal na kruhu připraveného Strapáče, do přihrávky ale na poslední chvíli vložil hůl jeden z protihráčů.
04:24'
Slabé bekhendové zakončení domácího kapitána od mantinelu přes bránícího protihráče neprošlo, k pryži se dostávají hokejisté Olomouce.
3'
Bambula vyrovnal střelou z mezikruží, 1:1
03:58'
Řepík sbírá volný kotouč za svým brankovištěm a míří dopředu. Uvidíme, do Sparta vymyslí tentokrát.
03:03'
Máme vyrovnáno, na odpověď jsme v O2 areně nečekali vůbec dlouho! Na střeleckou listinu se zapisuje JAN BAMBULA, který se uvolnil v mezikruží a následným projektilem vymetl pavučiny v pravém horním rohu Machovského branky – 1:1! Asistence: Tomáš Černý, Lukáš Nahodil.
02:49'
Jeden z domácích si pryž na malou chvíli přivlastnil, ale Strapáč ho okamžitě srazil zpět k mantinelu.
02:13'
Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za hostující svatyní, do které je zapojeno hned několik hráčů z obou klubů.
1'
Rychlá branka v podání Buchteleho, 1:0
01:57'
Olomoucký gólman si na své konto připsal úspěšný zákrok, další buly proběhne po jeho levici.
01:35'
Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, domácí se nyní znovu snaží se usadit před Lukášem.
00:31'
Start z říše snů pro domácí hráče, Sparta otevírá skóre hned v první minutě! Nutno ovšem podoktnout, že s notnou dávkou štěstí – pryž se od zadního hrazení odrazila šťastně na hokejku JANA BUCHTELEHO, který ho obratem poslal za nepřipraveného Lukáše! Asistence: Tomáš Pavelka, Vladimír Sobotka.
00:12'
Dvanáct sekund po prvním vhazování se přerušuje, sparťané vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
00:01'
Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na to!
Oba celky se derou z tunelu ven na hrací plochu a řadí se na modrých, startu se pomalu ale jistě blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné odpoledne, tentokrát už přímo z libeňské arény! Na ledové ploše právě probíhá rozbruslení, níže si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy.

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Matuškin, M. Jandus, A. Polášek (A), Mikliš, Radek Jeřábek, T. Pavelka, Tomáš Dvořák – Buchtele, Sobotka (A), Chlapík – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík (C) – M. Forman, J. Konečný, Z. Doležal – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.
Trenér: Josef Jandač.

HC Olomouc: Lukáš (Mokry) – Ondrušek (C), T. Černý, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Klimek, J. Knotek (A), Kusko – Strapáč, P. Kolouch, Michal Kunc – Burian, Nahodil, Bambula – Navrátil.
Trenér: Zdeněk Moták.

Rozhodčí: Horák, Hejduk – Ondráček, Hynek.
 POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Sparťané na první sezónní meeting s Olomoucí určitě nevzpomínají rádi. Dalo by se totiž říct, že na Hané tehdy ztratili vyhraný zápas – díky brankám Dvořáka, Horáka a Zikmunda vedli ještě necelých pět minut před koncem 3:0, jenže pak přišel kolaps. Za domácí se prosadili Ondrušek, Káňa a Krejčí, přičemž v následných samostatných nájezdech jim pak nod navíc vystřelil Nahodil. Uvidíme, co nám nabídne dnešní souboj.

24. 10. 2021 | Olomouc – Sparta Praha 4:3sn.
Třetiny: 0:0, 0:1, 3:2 – 0:0.

Branky a nahrávky: 56. Ondrušek (Kucsera), 58. Káňa (Krejčí, Ondrušek), 59. Krejčí (Káňa, Olesz), rozh. náj. Nahodil – 32. Dvořák (Doležal, Prymula), 43. Horák (Řepík, Kaše), 55. Zikmund.
 SESTAVY V POSLEDNÍM KOLE

HC Sparta Praha: Salák – Matuškin, M. Jandus, Polášek, Mikliš, Jeřábek, Pavelka – Buchtele, Sobotka, Chlapík – Thorell, Horák, Řepík – Forman, Konečný, Doležal – Strnad, Vitouch, Dvořáček – Přibyl.

HC Olomouc: Lukáš – Černý, Ondrušek, Švrček, Rašner, Dujsík, Řezníček – Tomeček, Krejčí, Káňa – Navrátil, Knotek, Klimek – Bambula, Kolouch, Strapáč – Kunc, Nahodil, Kusko – Burian.
HC OLOMOUC (9. místo)
28 Z, 10-4-1-13, 66:79 (-13), 39 bodů

Kohouti jsou na tom úplně opačně, jejich výkony mají sestupnout tendenci. Možná lépe řečeno stagnující – od začátku listopadu více prohrávají než vyhrávají a nejeví žádné známky zlepšení. Za poslední tři týdny bodovali jen dvakrát, a to v zápasech s Kladnem a Litvínovem. Jinak všechna střetnutí opustili s prohrou, včetně toho pátečního proti Mladé Boleslavi. Vzchopí se dnes parta kolem Davida Krejčího a zaskočí papírového favorita?

29 Z, 10-5-4-10, 105:90 (+15), 44 bodů

Sparta se pomalu ale jistě zotavuje z naprosto hororových uplynulých týdnů, během kterých sbírala porážky jako na běžícím páse. Krom nezvládnutého střetnutí se Zlínem uspěla hned ve čtyřech z posledních pěti odehraných střetnutí, přičemž její nejrecentnější skalp patří k těm cennějším. Podařilo se jí totiž sestřelit druhý Hradec, a to ještě k tomu na jeho ledě. Pražané tak pomalu stoupají tabulkou, získají dnes další body?