Tipsport Extraliga - Základní část - 54. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Vítkovice - 20. února 2022   16:00

Sparta
06:01' Sobotka (Tomášek, Matuškin) • 43:04' Matuškin (Sobotka, Tomášek)
2:3
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Vítkovice
39:15' J. Hruška  (P. Koch) • 58:54' Lakatoš  (Jakub Stehlík, J. Hruška) • ' Marosz
Sparta
J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Moravčík, Jurčina – Tomášek, Sobotka (A), M. Řepík (C) – M. Forman, Chlapík, Z. Doležal – Prymula, Vitouch, Šmerha – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček.
Jeřábek, Pešina – Frodl, Bohuněk
O2 arena (Praha - Vysočany)
5 932 diváků
Vítkovice

SESTŘIH: Sparta - Vítkovice 2:3sn. V nájezdech kraloval Dolejš, hosté se bodově dotáhli na Pražany

To byla ode mě poslední informace z tohoto utkání, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou!
Je dobojováno! Vítkovičtí hokejisté si zásluhou Rostislava Marosze připsali cenné dva body do tabulky soutěže, sparťané se musí spokojit s jedním bodem. Hosté si nyní ještě užívají svou děkovačku s hrstkou vítkovických fanoušků, sparťané míří do kabiny.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
Máme hotovo! Rozhodující branku obstaral v samostatných nájezdech ROSTISLAV MAROSZ, který svou povedenou střelou k tyčce nedal Hudáčkovi šanci zasáhnout.
Samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy začínají, jako první pojedou domácí.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, na řadu po krátké úpravě ledu přijdou samostatné nájezdy! Sparťané měli v prodloužení k dispozici přesilovou hru čtyři na tři, kterou však nevyužili. V závěru měl ještě šanci Lakatoš, který taktéž neuspěl.
65'
Vítězný nájezd si připsal Marosz a Ostravané slaví výhru 2:3
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:15'
Poslední minuta prodloužení. Dominik Lakatoš byl sám u pravé tyčky, ale zkušený útočník nedokázal zpracovat divoký kotouč. Hra pokračuje dál.
63:51'
Sobotka se hnal za kotoučem u mantinelu a sparťané se udrželi na puku v útočném pásmu. Vítkovice však nepustili svého soupeře do větší šance.
63:31'
Pavelka přenechal kotouč do tandemu Chlapíkovi a druhý jmenovaný byl o pár chvil později ve velké šanci. Dolejš vytasil svou lapačku!
62:29'
Hosté poprvé v útočném pásmu! Marosz kombinoval se svými spoluhráči, ale vítkovičtí hokejisté se k ohrožení Hudáčkovy branky už nedostali.
61:46'
Hosté už hrají v plném počtu, mezitím se prohnal do šance útočník Chlapík. Talentovaný forvard mířil na Dolejše ze strany, vítkovický gólman si střelu pohlídal.
61:18'
Matuškinovu ránu vyrazil před sebe brankář Dolejš a o pár chvil později vyhodil kotouč do bezpečí útočník Hruška. Vítkovice se statečně brání.
61:00'
Michal Řepík posunul kotouč na spoluhráče, nicméně sparťanský kapitán o pár vteřin později nezpracoval prudkou přihrávku od svého spoluhráče.
60:52'
David Tomášek byl osamocen na levé straně kluziště, ale sparťanský útočník se neprosadil. Vzápětí Dolejš likviduje další ránu z domácí strany.
60:18'
Sobotka uspěl na vhazování a elitní formace Pražanů se dostává do útočného pásma. Matuškin však neudržel kotouč na modré čáře.
60:01'
Třetí třetina je minulostí, Spartu nejprve poslal znovu do vedení obránce Maxim Matuškin, ale při hře bez brankáře vyrovnal svou pohotovou trefou Dominik Lakatoš. Domácí hokejisté začnou prodloužení v přesilovce čtyři na tři.
60:00'
59'
Hostům vyšla hra v šesti! Minutu před koncem srovnal Lakatoš, 2:2
59:46'
David Tomášek střílel z levého kruhu pro vhazování, ale rána domácího útočníka byla nepřesná. Třetí třetina se blíží do svého konce, uvidíme prodloužení.
59:41'
Do konce základní hrací doby zbývá devatenáct vteřin a Vítkovice hrály v šesti! Trest za příliš mnoho hráčů jede odpykat útočník Vojtěch Lednický (VIT).
59:13'
Tomáš Dvořák svou střelou ze středního pásma prověřil pozornost vítkovického brankáře, který vytřepal puk z lapačky pro své obránce.
58:54'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Velký pozor, hosté minutu a šest vteřin do konce základní hrací doby vyrovnávají! DOMINIK LAKATOŠ byl osamocen u levé tyčky sparťanské branky a vítkovický útočník následně procedil puk kolem betonu Hudáčka do branky. Asistence: Jakub Stehlík, Jan Hruška.
58:46'
Lakatoš střílel z levého kruhu, ale jeho následnou střelu zablokoval Stoljarov. Kotouč končí v ochranné síti, Vítkovice si berou oddechový čas!
58:18'
Flick spěchal za kotoučem do rohu v útočném pásmu a hosté nedokázali udržet hru před brankářem Hudáčkem. Sparťané se zatím úspěšně brání.
58:07'
Poslední dvě minuty třetí třetiny! Hra je znovu přerušena, u sparťanské střídačky se strhla mezi hráči menší potyčka, která se však obejde bez vyloučení.
57:40'
Obrovská možnost pro Vítkovice! Rastislav Dej měl před sebou odkrytou branku, ale vítkovický útočník nedokázal kotouč usměrnit do sítě.
56:51'
Jeden z vítkovických hráčů nahazuje kotouč do útočného pásma a hosté zkusí ještě zahrozit. Hruškova formace se však musí vracet pro kotouč k Dolejšovi.
56:25'
Obránce Pavelka založil další útočnou akci Sparty, na jejímž konci byl Strnad. Rána domácího útočníka byla nepřesná. Utkání sleduje 5 932 diváků!
56:05'
Bernovský se sice dostal u mantinelu před bránícího hráče a posléze sparťané vyhazují kotouč znovu jen na zakázané uvolnění. Hra je přerušena.
55:57'
Patrik Koch byl u kotouče v obranném pásmu jako první, a to znamená jediné. Rozhodčí píská zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Hudáčka.
55:21'
Rastislav Dej se musel vrátit zpět pro kotouč až do obranného pásma a hosté znovu míří do útočného pásma. Sparťané se soustředí na pečlivou defenzivu.
54:43'
Filip Chlapík se i díky svému bruslení dostal před vítkovického obránce, ale Dolejše už neohrozil. Oba celky posílají na ledovou plochu čerstvé síly.
53:55'
Dvořáčkovi se nepovedlo vyhodit kotouč do neutrální zóny, sparťané však zanedlouho puk přeci jen dostali alespoň do středního pásma. Hra pokračuje dál.
53:33'
Stoljarov uspěl na vhazování a sparťané alespoň ještě na chvíli udrželi kotouč v útočném pásmu. O pár chvil později se puk dostává k Hudáčkovi.
53:21'
Sparťané znovu zaútočili, konkrétně formace mladíků s Patrikem Prymulou a Davidem Vitouchem. Dolejš raději přerušil hru, následuje komerční přestávka.
52:41'
Petr Chlán byl zaparkovaný před sparťanskou brankou, jelikož jeden z vítkovických obránců vyslal svižnou střelu od modré čáry. Rána byla zablokovaná.
52:15'
Chlapík přenechal kotouč do tandemu Doležalovi, který nahodil puk do hloubi útočného pásma, kde však byli vítkovičtí hokejisté připravení.
51:54'
Vítkovický útočník dostal na vhazování varování a buly se muselo opakovat. Vzápětí se sparťané probojovali do útočného pásma a Dolejš musel zasahovat.
51:43'
Vítkovice se ženou do útočného pásma, ale veškerou snahu o vyrovnání hasí svými úspěšnými zákroky sparťanský brankář Hudáček. Hra je přerušena.
50:15'
Flick byl chvíli osamocen před sparťanskou brankou, ale vítkovický útočník se k zakončení nedostal. Hra se přelévá ze strany na stranu.
49:51'
Plášil se musel vrátit pro kotouč do obranného pásma a vítkovičtí hokejisté v žádném případě nic nevzdávají. Lednický si bere kotouč a hosté zaútočí.
49:13'
Milan Jurčina hledal nepřesně svého spoluhráče a Vojtěch Lednický se prohnal do útočného pásma! Vítkovický forvard svou střelou ze strany mířil nepřesně.
48:20'
Další nebezpečný pokus od modré čáry, ale i tentokrát rána vítkovického hráče nebyla příliš přesná. Hudáček nemusel zasahovat, kotouč mají sparťané.
48:08'
Vítkovický kapitán Hruška znovu úspěšný na vhazování a střela od modré čáry jednoho z vítkovických obránců skončila zablokovaná. Hosté mají tlak.
47:59'
Hruška vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale o pár vteřin později byla sparťanská branka vychýlena ze svého postavení. Nyní se bude vhazovat.
47:32'
Pohledná kombinace domácích! Sobotka z osy kluziště našel u mantinelu Řepíka, jenž přihrál Tomáškovi a jeho ránu zastavil Dolejš svými betony.
46:53'
Sobotka na vhazování tentokrát úspěšnější a sparťané získávají kotouč na své hokejky. Dvořák střílel od modré čáry, jeho rána byla příliš nepřesná.
46:48'
Vladimír Sobotka neuspěl na vhazování v útočném pásmu a Vítkovice se dostaly do útočného pásma. Maroszovu střelu zastavilo postavení mimo hru.
46:36'
David Tomášek udržel kotouč pro své spoluhráče a Dolejš musel likvidovat další nebezpečnou ránu z domácí strany. Následuje komerční přestávka.
45:43'
Sparťané neudrželi hru v útočném pásmu a hosté oslabení ustojí bez větších potíží. Mezitím jeden z vítkovických útočníků spěchá za pukem k Hudáčkovi.
45:10'
Hosté se brání velmi úspěšně a nepouští Spartu do šancí v útočném pásmu. Radovan Bondra se svou čtveřicí může v klidu vystřídat, hra pokračuje dál.
44'
Matushkyn nádhernou střelou do šibenice poslal domácí do vedení 2:1
44:21'
Vladimír Sobotka neudržel kotouč v útočném pásmu a následně Hudáček rozehrál nepřesně! Flick však kotouč nezpracoval, skóre zůstává neměnné.
43'
Rázný Flick zboural Šmerhu, pomstít se ho snažil v šarvátce Moravčík
43:55'
Domácí hokejisté budou hrát další přesilovou hru! Vítkovičtí jsou nyní nedisciplinovaní, jelikož Dominik Lakatoš (VIT) vyfasoval "dvojku" za vysokou hůl.
43:33'
Miroslav Forman poslal kotouč podél mantinelu do hloubi útočného pásma, kde se však sparťané příliš dlouho neohřáli a vítkovičtí hokejisté míří dopředu.
43:20'
Roman Polák nahazoval kotouč od modré čáry na sparťanskou branku, ale vítkovický obránce byl s pukem už za modrou čárou. Sudí píská postavení mimo hru.
43:04'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané svou přesilovou hru využívají a na začátku třetí třetiny jdou znovu do vedení! Po Sobotkově přihrávce se opřel do střely MAXIM MATUŠKIN, který propálil brankáře Dolejše. Asistence: Vladimír Sobotka, David Tomášek.
42:21'
Robert Flick (VIT) vyfasoval dvě minuty za napadení, plus pětiminutový flastr za bitku, stejně jako obránce Michal Moravčík (SPA). Sparta hraje přesilovku.
42:21'
Na ledě se výrazně přiostřilo! K vidění byla i bitka mezi Robertem Flickem a Michalem Moravčíkem. Nyní je situace už v klidu, sudí se radí o trestech.
41:40'
Hruška v dobré pozici u mantinelu hledal na kruhu připraveného Fridricha, který měl však zablokovanou hokejku a nemohl vystřelit. Hudáček nemusel zasahovat.
41:10'
Chlapík byl úspěšnější na vhazování ve středním pásmu a sparťané mohli znovu zavítat do útočného pásma. Tam však domácí hokejisté dlouho nezůstali.
40'
Hruška dokonal práci Kocha a před pauzou srovnal na 1:1
40:43'
Marek Kalus se dostal ke kotouči v obranném pásmu a vzápětí ho vyhodil do středního pásma. Sparťané si berou puk a startují nový útok od Hudáčka.
40:11'
Vladimír Sobotka i tentokrát úspěšný na vhazování a sparťané se přesunuli do útočného pásma. Vítkovická pětice vytlačila domácí tým do neutrální zóny.
40:01'
Hráči i arbitři tohoto zápasu jsou zpátky na ledové ploše, třetí třetina startuje za několik málo okamžiků.
Další třetina začne přibližně v 17:41 hodin.
Prostřední třetina nabídla stejně jako ta první několik šancí včetně jednoho gólu. Dlouho to vypadalo, že sparťané udrží své vedení i do konce druhé třetiny, ale po skončení vítkovického oslabení hosté udeřili. Jan Hruška pohotovým blafákem nedal Hudáčkovi šanci zasáhnout. Prosadí se některý z tymů ve třetí třetině či rozhodne o vítězi až prodloužení?
40'
40:00'
39:43'
Sparťané se okamžitě snaží odpovědět. Stoljarov s Dvořáčkem ještě bojovali o kotouč v rohu kluziště, leč neúspěšně. Hosté vyváží puk do bezpečí.
39:15'
Pozor, hosté ustáli oslabení a v poslední minutě druhé třetiny vyrovnávají! JAN HRUŠKA svým blafákem do bekhendu bez větších obtíží překonal dosud bezchybného Júliuse Hudáčka. V O2 areně začínáme od začátku. Asistence: Patrik Koch.
37:53'
David Tomášek zpracoval kotouč a sparťané na chvíli udrželi hru v útočném pásmu. O pár vteřin později vyvezl kotouč Rastislav Dej, který už míří na střídačku.
37:13'
Vítkovická čtveřice zatím brání velmi úspěšně a sparťané musí začít až ze středního pásma. Dolejš v této sparťanské přesilové hře zatím nemusel zasahovat.
36:57'
Po dvou vítkovických přesilovkách tu máme pro změnu sparťanskou početní výhodu. Na trestnou lavici usedl obránce Patrik Koch (VIT) za držení.
36:43'
Hruška čistým způsobem vyhrál vhazování pro své spoluhráče, nicméně sparťané se ještě udrželi na kotouči v útočném pásmu. Bude se vylučovat.
36:28'
Petr Chlán spěchal za kotoučem do středního pásma, ale sparťané měli k puku blíže. V dalších vteřinách se domácí dostali do útoku a Dolejš musí zasahovat.
35:44'
Sparťané přečkali i své druhé oslabení v krátkém sledu hned za sebou. Mezitím obránce Pavelka střílel z hranice kruhu, ale rána byla nepřesná.
35:18'
Druhá útočná formace hostů se nemůže na delší časový úsek usadit v útočném pásmu, skvělou práci odvádí napadající útočník Vitouch.
34:21'
Jan Hruška chtěl původně nahrávat, ale nakonec si vše rozmyslel a vyslal prudkou střelu z kruhu! Hudáček svou lapačkou vyrazil kotouč do bezpečí.
34:08'
Lakatoš kombinoval s obráncem Solovjevem a první jmenovaný vzápětí zkusil vyslat střelu od modré čáry. Hudáček znovu připravený a přerušuje hru.
33:42'
Po komerční přestávce se tedy vhazovalo v útočném pásmu hostí, kteří rozehráli svou početní výhodu. Obránce Solovjev drží puk na modré čáře.
33:37'
Šmerha je zpátky na ledové ploše, ale sparťané se budou znovu bránit! Na trestnou lavici tentokrát zavítal Miroslav Forman (SPA) za podrážení.
32:42'
Bernovský měl před sebou dostatek prostoru ke střele a vítkovický útočník střelou z kruhu mířil nepřesně. Vítkovičtí ještě zůstávají usazeni v pásmu.
32:14'
Jan Hruška si vzal kotouč na modré čáře a o pár vteřin později se opřel do střely Lakatoš! Zkušený útočník trefil pouze připraveného Hudáčka.
31:41'
Genadij Stoljarov ještě napadal vítkovickou rozehrávku v útočném pásmu Sparty a hostující celek musí začít novou útočnou akci až od vlastní branky.
31:23'
Vítkovice měly ponechanou výhodu a nyní sudí posílají na trestnou lavici útočníka Tomáše Šmerhu (SPA), který dostal dvě trestné minuty za podrážení.
31:04'
Prymula byl u kotouče v útočném pásmu o něco později a rozhodčí píská další zakázané uvolnění na straně domácích. Vhazovat se bude po pravici Hudáčka.
30:32'
Bondra dostal kotouč do neutrální zóny a o pár vteřin později se hosté dostali do útočného pásma. Sparťanští obránci u mantinelu dobře zapracovali.
29:53'
Roman Polák za pomoci svého obránce vydoloval kotouč u mantinelu a hosté přenesli hru na druhou stranu. Lakatoš neúspěšně hledal své spoluhráče.
29:28'
Po komerční přestávce se vhazovalo v útočném pásmu domácích a Sobotka uspěl na buly. Vzápětí střílel Tomášek, jehož rána byla nepřesná.
29:00'
A znovu Chlapík! Sparťanský útočník tentokrát mířil sám na vítkovického brankáře po pravé straně a Dolejš i tentokrát vzešel ze souboje úspěšně.
28:45'
Filip Chlapík dostal hodně prostoru na levé straně, odkud zkusil vypálit a Dolejš předvedl vynikající zákrok. Sparťané stále vedou pouze o jednu branku.
28:25'
Patrik Prymula byl chvíli osamocen v útočném pásmu před brankářem Dolejšem, který však tentokrát nemusel zasahovat a hosté vyváží puk ven.
27:51'
Vojtěch Lednický vyvezl kotouč z obranného pásma do neutrální zóny a hosté mohli v klidu vystřídat. Sparťané už zakládají další útočnou akci.
27:48'
Milan Jurčina sice nezachytil letící kotouč na útočné modré čáře, ale sparťanům to nemusí vadit. Rozhodčí totiž píská zakázané uvolnění hostí.
26:46'
Domácí hokejisté už hrají v plném počtu. Mezitím se formace kolem Davida Vitoucha prodrala do útočného pásma a Dolejš musí být v pozoru.
25:51'
Hosté byli blízko vyrovnání! Jan Bernovský střílel z mezikruží, ale vítkovický útočník svou střelou trefil pouze připravenou hruď gólmana Hudáčka.
24:50'
Rostislav Marosz v dobré pozici na levém kruhu ještě přihrál Solovjevovi, jehož druhou střelu v této početní převaze zastavil svými betony Hudáček.
24:18'
Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu a vyslali nebezpečnou ránu! Solovjev střílel od modré čáry, ale jeho svižná rána byla nepřesná.
24:07'
První přesilovka v utkání pro Vítkovice! Na trestnou lavici usedl obránce Tomáš Dvořák (SPA), jenž zahákoval jednoho z vítkovických hráčů.
23:32'
První formace domácích se usadila v útočném pásmu, ale Sobotka už musel s kotoučem vyjet do neutrální zóny. Oba týmy vzápětí střídají.
22:21'
Velká šance na druhé straně! Karel Plášil se opřel do střely ze levé strany Hudáček si ještě vyjel ze svého pracoviště. Skóre se nemění.
22:13'
Jakub Strnad operoval s kotoučem v útočném pásmu, ale sparťané se k dalšímu výraznějšímu ohrožení Dolejšovy branky už nedostali.
21:53'
Patrik Koch na hraně pravidel zastavil útočníka Davida Vitoucha a vzápětí hosté vyvezli puk do středního pásma. Následně je pískáno postavení mimo hru.
21:22'
Po vhazování v útočném pásmu Ridery se ke kotouči dostali sparťané, kteří zásluhou obránce Michala Moravčíka dostávají hru alespoň do neutrální zóny.
20:56'
Filip Chlapík našel v útočném pásmu Doležala, který ještě hledal v mezikruží Formana. Poslední jmenovaný však kotouč už nezpracoval.
20:43'
Formace Jana Hrušky přesunula hru na opačný konec kluziště a brankář Hudáček musel řešit nepříjemnou střelu z hostující strany. Hra je přerušena.
20:10'
Sobotka uspěl na vhazování ve středovém kruhu a sparťané mohou zavítat do útočného pásma. Vítkovičtí hráči však precizně brání a nepouští Spartu do šancí.
20:01'
Hráči už jsou zpátky ze svých kabin na ledové ploše, druhá třetina může odstartovat.
Další třetina začne přibližně v 16:50 hodin.
První třetina je za námi a viděli jsme v ní několik šancí na obou stranách. Sparťané se dostali do vedení v sedmé minutě zásluhou Vladimíra Sobotky, který využil přesilovou hru. Vítkovice měly taktéž své šance, ale Hudáček je zatím bezchybný.
20:00'
19:43'
Milan Jurčina počkal za svou brankou a v posledních třech vteřinách ještě vyzkoušel dalekonosnou střelou Dolejše! Ten bez větších potíží zasáhl.
19:08'
Poslední minuta první třetiny! Tomáš Dvořák nahodil kotouč na brankáře Dolejše, který vyklepal puk z lapačky a posílá ho svým obráncům.
18:33'
David Tomášek vyslal střelu od modré čáry, která byla nepřesná a sparťané vzápětí přichází o hru v útočném pásmu. Vítkovice se v klidu ubránili.
17:59'
Oba týmy posílají na ledovou plochu čerstvé síly, mezitím se hosté pokusili probojovat přes střední pásmo, ale sparťané byli dobře zformovaní.
17:22'
Němeček si sebral kotouč za svou brankou u mantinelu a sparťané trochu krkolomně dostali puk alespoň do středního pásma. Hra pokračuje dál.
16:48'
Fridrich je velmi aktivní a vítkovický mladík byl znovu vidět! Hostující útočník s dvanáctkou na dresu vyslal prudkou ránu, Hudáček vytasil lapačku.
16:22'
Miroslav Forman se chtěl od mantinelu protlačit přes bránícího hráče do mezikruží, což se mu však nepodařilo. Vítkovičtí hráči posléze vyhazují.
15:57'
Zdeněk Doležal se hnal za kotoučem do útočného pásma po pravé straně kluziště, ale sparťanský útočník se i přes velkou snahu neprosadil.
15:29'
Matuškinova formace se v první části přesilové hry usadila v útočném pásmu a Dolejš musel řešit nebezpečnou ránu. Vzápětí se hosté osvobozují.
14:34'
Třetí faul ze strany hostí v první třetině. Petr Fridrich (VIT) se provinil nedovoleným zákrokem, když vyfasoval "dvojku" za nebezpečnou hru vysokou holí.
13:57'
Sparťané chtěli rychle přesunout hru na druhý konec kluziště, ale druhou útočnou formaci zastavuje hvizd rozhodčího, který píská postavení mimo hru.
13:51'
Ruslan Pedan si udělal menší výlet do útočného pásma po levé straně a vzápětí zkusil vystřelit. Jeho ránu zablokoval jeden ze sparťanských hráčů.
13:15'
David Němeček nahodil kotouč do útočného pásma, kde však byl připravený obránce Solovjev. Vítkovice dostávají hru alespoň do středního pásma.
13:07'
Rastislav Dej zůstal po tvrdém hitu chvíli ležet na ledové ploše u mantinelu v obranném pásmu domácích a sudí raději přerušil hru. Vítkovický forvard je v pořádku.
12:22'
Petr Fridrich dostal hodně prostoru po přejetí útočné modré čáry a vítkovický mladík vzápětí zkusil vystřelit. Jeho pokus zablokoval vracející se obránce Němeček.
11:43'
Hosté své druhé oslabení přečkali i s notnou dávkou štěstí a už hrají v plném počtu hráčů na ledě. Mezitím Marosz odpálil puk do útočného pásma.
10:53'
Až nyní hosté vyhazují kotouč a unavená čtveřice může v klidu vystřídat. Mezitím si kotouč v obranném pásmu vzal na svou hokejku obránce Pavelka.
10:18'
Sobotka našel na levé straně úplně volného Davida Tomáška, jehož prudká střela mířila jen do těsně vedle branku. Teď měli hosté velké štěstí.
10:08'
Dobrá kombinace domácího celku! Chlapík viděl před brankou volného Sobotku, který však svou hokejkou nasměroval kotouč mimo branku.
09:23'
Dalším provinilcem na straně hostů je obránce Ruslan Pedan (VIT), který vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za krosček. Sparta hraje přesilovku.
09:11'
Sparťané měli ponechanou výhodu a na ledě byla elitní formace včetně Michala Řepíka. Sparťanský kapitán se neprosadil a nyní je hra přerušena.
08:28'
David Němeček si počkal za svou brankou na přihrávku a sparťané v klidu dostřídali své síly na ledové ploše. Následně domácí tým přenesl hru na druhou stranu.
7'
Návrat z Pekingu se vydařil, Sobotka dal přesnou ranou na 1:0
07:48'
David Dvořáček měl před sebou dostatek prostoru, ale sparťanský útočník se přes posledního bránícího protihráče nakonec už nedostal před branku.
07:22'
Dominik Lakatoš společně s Fridrichem zavítali do útočného pásma, kde se však Vítkovice dlouho neohřály a sparťané vyvezli kotouč do neutrální zóny.
07:03'
Jakub Strnad nemohl pokračovat ve své útočné akci podél pravého mantinelu u střídaček, jelikož rozhodčí přerušují hru pro postavení mimo hru.
06:30'
Rostislav Marosz neuspěl na vhazování v útočném pásmu, přesto vítkovičtí hráči ještě na chvíli udrželi hru v útočném pásmu. Následně se sparťané osvobozují.
06:21'
Vítkovičtí hokejisté se snaží okamžitě odpovědět a Hudáček raději přerušil hru. Po komerční přestávce bude následovat vhazování v útočném pásmu Ridery.
06:01'
Teď se však sparťané zabydleli v útočném pásmu a přesně po minutě Kovářova trestu se prosazují. VLADIMÍR SOBOTKA obdržel od Tomáška přesnou přihrávku a první jmenovaný následně prostřelil Dolejše poprvé v utkání. Asistence: David Tomášek, Maxim Matuškin.
05:34'
Domácí hokejisté se nemohou na delší dobu usadit v útočném pásmu. Sobotka vyhrál vhazování ve středním pásmu a jeho tým zakládá útočnou akci.
05:01'
Sparťané si zahrají první přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl vítkovický obránce Lukáš Kovář (VIT), jenž vyfasoval menší dvouminutový trest za držení.
04:33'
Radovan Bondra se propracoval do útočného pásma, kde však sparťané dobře zapracovali a Vitouchova formace dostává kotouč na druhou stranu kluziště.
03:57'
Filip Chlapík nevyhrál vhazování ve svém obranném pásmu a Ridera zahrozila! Lakatošova střela od mantinelu byla však příliš nepřesná.
03:54'
Svižná hra na obou stranách pokračovala i nadále a vítkovičtí hokejisté ohrozili sparťanského brankáře Hudáčka. Domácí gólman přerušuje hru.
02:58'
Vladimír Sobotka zasekl hru v útočném pásmu a vzápětí našel v palebné pozici Řepíka! Střelu domácího kapitána obětavě zablokoval Pedan.
02:15'
První větší šance zápasu! Jan Bernovský se prohnal s kotoučem na hokejce do útočného pásma a vzápětí vyslal jedovatou střelu na Hudáčka.
01:43'
Tomáš Dvořák musel s kotoučem vycouvat z útočného pásma a sparťané založili nový útok. U mantinelu byli hosté z Vítkovic úspěšnější.
00:42'
Petr Fridrich se tlačil do útočného pásma po pravé straně hřiště, nicméně proti dvojici bránících protihráčů neměl vítkovický útočník šanci. Hra pokračuje dál.
00:11'
Vladimír Sobotka neuspěl na vhazování ve středovém kruhu, ale i přesto se vzápětí dostávají ke kotouči domácí. Matuškin vyváží puk do středního pásma.
00:01'
Hráči obou týmů jsou už zpátky ze svých kabin na ledové ploše, připraveni jsou také arbitři tohoto duelu. Utkání může odstartovat!
Ještě jednou přeji všem hokejovým fanouškům krásné nedělní odpoledne už přímo z pražské O2 areny. Utkání mezi Spartou a Vítkovicemi startuje za necelých třicet minut a vy si mezitím můžete přečíst sestavy obou celků pro tento zápas. V sestavě Sparty nechybí ani navrátilci z olympiády Michal Řepík s Vladimírem Sobotkou, s nimiž nastupuje v první útočné formaci staronová posila David Tomášek.

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Moravčík, Jurčina – Tomášek, Sobotka (A), M. Řepík (C) – M. Forman, Chlapík, Z. Doležal – Prymula, Vitouch, Šmerha – J. Strnad – Stoljarov, Dvořáček.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – M. Kalus, Marosz, Lindberg – Dej, J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Flick, Fridrich – Bernovský, Chlán, Lednický.

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Frodl, Bohuněk.
Vzájemná bilance však hovoří pro Pražany! Ti vyhráli dva ze tří vzájemných duelů v této sezoně, když po úvodní domácí výhře 3:2 prohráli v Ostravě těsně 2:3, ale v lednu si odvezli vítězství 4:1.
V bitvě dvou sousedů v tabulce bude Sparta usilovat o další důležité body v boji o nejlepší čtyřku. Ta se po porážce 1:2 v Brně vzdálila, přesto rozjetí sparťané ztrácejí na čtvrtou Plzeň šest bodů, ale mají jeden zápas k dobru. Svěřenci Josefa Jandače a Miloslava Hořavy budou chtít navíc rozjet novou vítěznou sérii, která se v Brně zastavila na čtyřech zápasech.

Vítkovice po mírném výpadku v první polovině února, kdy prohrály tři ze čtyř duelů, zabraly a výhrami 4:1 v Olomouci a 3:0 nad Mladou Boleslaví se dotáhli na dostřel šesté Spartě. Moravané už tak mohou ladit formu na vyřazovací část, kde mohou být díky důsledné defenzivě a týmovému pojetí hry černým koněm.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.