Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Vítkovice - 7. listopadu 2021   15:00

Třinec
10:32' D. Musil (A. Nestrašil) • 31:41' Zahradníček (Martin Růžička, A. Nestrašil)
Vítkovice

SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 2:1. Oceláři uspěli i ve druhém derby, rozhodli beci

Z mé strany je to tedy pro dnešní duel vše, budu se na Vás těšit u některého z dalších přenosů z prostředí třineckého hokeje.
Vypjaté derby mezi Oceláři a Vítkovicemi končím těsním vítězstvím domácích 2:1. Navzdory tomu, že Ostravané dlouhou dobu v závěru tlačili, je to další vítězství pro svěřence Václava Varadi, kteří do reprezentační přestávky a do série venkovních duelů vstupují v dobré formě.
59:58'
Obrovská minela Ondřeje Kacetla teď pořádně zneklidnila srdce nejednoho z třineckých fanoušků, nakonec ale celá situace dvě sekundy před koncem třetí třetiny srovnávací brankou nekončí. Maskovaný Ocelář se totiž chtěl v samotném závěru prosadit střelou přec celé hřiště a při svém pokusu trefil jednoho z blížících se soupeřů, který svým tělem touš odrazil jen těsně vedle branky.
59:40'
Domácí ale dvakrát úspěšně vyhazují, tohle už pro Oceláře vypadá dobře.
59:00'
Vítkovičtí zatím velmi trpělivě volí své jednotlivé přihrávky, prostor kolem Kacetla se pomalu zahušťuje a pomyslná smyčka stahuje.
58:42'
Oddechový čas končí, Vítkovice jdou do šesti!
58:41'
Oddechový čas pro hosty.
58:08'
Poslední dvě minuty základní hrací doby teď ohlásil jeden z pomocných rozhodčích, pro Vítkovice tak jasný signál pro nutnost zavelet k posledním útočným pokusům-
57:25'
Pořádně horko teď ve své výstroji ale bude mít i jeho protějšek, Ondřej Kacetl Vítkovice v závěru tohoto dějství neustále stupňují tempo své hry a srdnatě bojují kolem branky Třince o srovnávací trefu.
56:28'
Pomalý postup směr útočné pásmo teď zkouší třetí třinecká formace, Miloš Roman ale odražený kotouč nedostihl a touš tak pouze projel kolem Aleše Stezky bez větší šance na zvýšení třineckého náskoku.
56:07'
Další závar před Kacetlem, ale i další úspěšně vyřešená situace pro domácí, ani Krenželokova druhá útočná pětka Vítkovic srovnávací trefu do zápisu o utkání nedoručuje.
55:03'
Bojuje se na obou stranách kluziště a oba fanouškovské tábory ženou své vyvolené vstříc vstřelení branky, dneska pod Javorovým sledujeme derby se vším všudy.
54:22'
A jsou to právě hosté, kdo se v posledních sekundách hry snažil převzít iniciativu, Třinec ale byl proti a svěřenci Václava Varadi to zkusí z hlediska útočné aktivity znovu.
53:18'
Vhazování po Kacetlově levici končí lépe pro zástupce třineckého draka, Oceláři tak mohou plnou parou vpřed, hned v úvodu svého útočného tažení ale dostávají od Vítkovic stopku.
52:34'
Komerční přestávka je u konce, čeká nás ještě sedm a půl minuty bojovného hokeje, kde ani jedna ze stran ještě nemá osud tohoto zápasu jistý.
51:26'
Další vhazování, které končí o něco lépe pro Třinec a další nezdařený přechod do útočného pásma ze strany hostů. Poslední minuty zápasů běží jako přes kopírák, kdy se obě strany neúspěšně snaží vynutit si tlak.
50:33'
Oceláři znovu ožili a jsou to právě oni, kdo po delší době vnesl do hry jakýmsi způsobem řád, v nezáviděníhodné situaci se teď naopak nachází maskovaný Ostravan Stezka, který je téměř nepřetržitě v permanenci.
50:27'
Zakázané uvolnění hostů, hra se tak po velmi krátké odmlce vrací do vítkovického království, kde však žádnou paseku nenatropí.
50:03'
Teď už to bude i ze strany Aleše Stezky přesvědčivější, gólman Vítkovic totiž kryje kotouč, po střele z pravého křídla, v hloubi své lapačky.
49:10'
Dobrý pokus teď zaznamenal jeden z příslušníků třinecké elitní formace, Stezka ale lapačkou tečuje kotouč na břevno své branky.
48:30'
Vítkovičtí přicházejí sice s dalšími útočnými pokusy, nicméně se ani jedné ze stran nedaří ustálit hru na svých hokejkách.
47:20'
Hosté vystrkují růžky, tlak Vítkovic teď resultuje ve vyhození na zakázané uvolnění a Oceláři ukazují, že i na jejich hokejkách stoprocentní jistota rozhodně není.
46:28'
Komerční pauza nám trochu odložila pokračování zápasu mezi Oceláři a Vítkovicemi, teď již ale jsou připraveni oba aktéři v plné polní na vhazování ve středním pásmu.
45:08'
Akce i na druhé straně, po Kacetlově zákroku a následném vhazování se hosté dostali do drobné herní převahy, Třinec ovšem tuto nepříjemnost rychle vyřešil a sám se pokoušel o útok.
44:34'
Musil dalekonosnou přihrávkou našel Kovaříka na útočné modré, ten ale pouze posunul kotouč do třetiny Vítkovic a žádné výraznější drama z toho nebude.
43:47'
A právě maskovaný hráč v řadách hostů nyní předvedl další zákrok ze škatulky skvělých, kdy dokázal svým skokem zlikvidovat již několikátou příležitost domácího celku.
43:00'
Útočná šance Vítkovic zmařena, hosté musí rozjet svou novou akci zpoza Stezky.
42:25'
Komplikace i na straně Třince, píská se zakázané uvolnění a Chmielewski s Draveckým a Szturcem nemohou vystřídat.
41:36'
Intervence Ocelářů pokračuje, o třetí branku se teď pokouší třetí formace domácích, na straně hostů se o srovnání starala lajna vedená Polákem.
41:10'
Nestrašil se Šedivým teď úspěšně procedili kotouč kolem mantinelu až do útočného pásma, tam se ale druhá třinecká formace na první štaci dlouho neohřála, další pokus pak zastavil Stezka.
40:49'
Kotouč teď byl zasažen příliš vysoko, píská se hra vysokou holí.
40:25'
Připomíná se ale i domácí celek, po zákroku hostujícího gólmana se bude vhazovat po Stezkově levici.
Závěrečná třetina dnešního klání je tady, Vítkovice rozjíždění své úvodní snažení z hloubi svého pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:44.
Tak pouze jediná branka Jana Zahradníčka obohatila gólový výčet tohoto zápasu, tato třetina byla totiž spíš urputnou, než-li vyloženě pohlednou. Právě díky jednobrankovému náskoku domácích si ale od závěrečné dvacetiminutovky můžeme slibovat znovu vyrovnanou bitvu.
40:00'
39:15'
Poslední minutka druhé periody je zde, Třinec ji zahajuje tradičně v pásmu soupeře, dostáváme se do podobné fáze, jako byla ta na samotném začátku celého zápasu, kdy se aktivněji jevili domácí.
38:35'
Na modré se ke kotouči dostal i Adámek, pro sedmého beka třinecké sestavy ale ani tento pokus tím osudovým nebude, stále tedy Třinec drží hubený jednobrankový náskok.
38:10'
Dobrá agrese ze strany Ocelářů, Vítkovice tak volí vyhození na zakázané uvolnění.
37:22'
Jan Zahradníček se znovu ocitl v dobré palebné pozici, tentokrát ale jeho projektil ani nedoletěl k připravenému Stezkovi.
36:21'
Vhazování v pásmu nikoho vyznělo lépe pro domácí dresy, Vítkovice odpovídají zodpovědnou defenzívou a soupeře zatím ke střele nepouští.
35:30'
Právě ochránce vítkovické svatyně zatím mužem číslo jedna v rámci tohoto zápasu, teď se blýskl dvojicí parádních zákroků během několika málo vteřin.
35:03'
Trocha agrese je k vidění i ze strany domácích, když se ale dostanou do zakončení, blýskne se Aleš Stezka.
33:50'
Agrese ze strany Vítkovic se v tuto chvíli jeví bezzubě, jednotlivé pokusy vypálené na Kacetla totiž třineckému gólmanovi rozhodně krušné časy nečiní.
33:19'
Tak hosté se ukazují i v rámci útočného snažení, tentokrát jim však v cestě za úspěchem vystavuje stopku ofsajd.
32:40'
Domácí i po komerční pauze pokračují v započatém tlaku, následuje další zakázané uvolnění ze strany Vítkovic.
32:27'
Po inkasované brance vyhazují hosté na zakázané uvolnění, že by se přeci jen třinecký drak po krátkém odpočinku znovu dostal do svého živlu?
31:41'
Třinec právě vstřelil branku!
Smírný stav již dále neplatí, JAN ZAHRADNÍČEK si z modré čáry potáhl kotouč až na hranici pravého kruhu, odkud vyslal nechytatelnou raketu až do sítě hostů. Asistence: Martin Růžička a Andrej Nestrašil.
30:21'
Stejně jako v duelu na začátku tohoto týdne sledujeme na ledě WERK ARENY urputný hokej, tato třetina zatím nelze označit za tu nejpohlednější a ani jedna ze stran zatím nepřináší dominanci.
29:40'
Svačinův průnik rázně odmítá svým zásahem Marinčin, ani pro tentokrát se tak do útočného pásma Vítkovice nepodívají.
29:00'
Hra ze strany na stranu pokračuje, ani jedna ze stran v tuto chvíli není schopna uzamknout soupeře v defenzivním postavení.
28:30'
Radovan Bondra to teď v situaci dva na jednoho vzal na sebe, jeho střela z levého kruhu ale pouze rozezněla vzdálenější tyč Kacetlovy klece.
27:19'
Tlačenice i v rámci pásma domácích, prostřední část druhé dvacetiminutovky zatím nabízí trochu neučesanou hru.
26:57'
Ocelářům se v prostředním dějství nedaří tvorba gólových příležitostí, se střelami domácích zatím Stezka opravdu nemá problémy.
26:37'
Hra po krátké komerční pauze pokračuje, do útoku se znovu dostávají domácí.
26:31'
Po souboji v rohu kluziště teď zůstává Rastislav Dej, snad to bude ale jen krátkodobé otřesení.
26:00'
Akce i na straně druhá, Aleš Stezka ovšem jakékoliv debaty o změně skóre rázně odmítá pomocí své lapačky.
25:27'
K nelibosti domácích fanoušků teď rozhodčí nechal hru plynout po drobném přistrčení jednoho z hráčů Třince, o chvíli později tak radši Kacetl uklidňuje hru svým zákrokem.
24:30'
Připomíná se i Třinec, jeho prezence v pásmu soupeře ale rozhodně není tak kvalitní, jako ta Vítkovická a záhy prostor před Stezkou zeje prázdnotou.
23:54'
Pod Javorovým je k vidění úplně jiný obrázek než tomu bylo v rámci úvodního dějství. Teď jsou to hráči z Vítkovic, kdo svými útočnými akcemi udává tempo hry a trápí svého soka.
23:20'
Hrozit ale umí i hosté, pokus Bernovského z pravého kruhu ale gólové parametry rozhodně neměl a Kacetl si tak maximálně procvičil lapačku.
22:36'
Mise s cílem vytěžit z tlaku druhou branku zatím pro svěřence lodivoda Varadi neúspěšná, tentokrát Stezka kryje pomalou střelu od modré.
22:05'
Navzdory tomu se Ocelářům podařilo vyhrát buly ve středním pásmu a míří do útoku.
21:40'
Ke slovu se pomalu dostávají i domácí hokejisté, průnik Zahradníčka do útočné třetiny ale zastavuje zdvihnutá paže jednoho z lajnových sudí, píská se ofsajd.
20:57'
Stále je to Ondřej Kacetl, kdo se z gólmanské dvojice musí mít v této třetině o něco více na pozoru, následuje vhazování po jeho levici.
20:03'
Tentokrát to jsou Vítkovice, kdo se může těšit výhodě vyhraného vhazování a hned se pokouší o využití útočné akce.
20:01'
Po dvaceti minutách hry tak sledujeme na kostce pod stropem WERK ARENY smírný stav 1:1, ze strany hostů nejprve otevřel střelecký účet utkání Solovjov, o dvě minuty později úspěšně reagoval David Musil a do zbytku třetiny už další branka k vidění nebyla. Kdo ale bezesporu vynikl, tak to byl Aleš Stezka, který hned několika zázračnými zákroky odmítl inkasováni dalších branek. Další třetina začne přibližně v 15:52 .
20:00'
19:50'
Nezmění, Vítkovice totiž pouze odevzdaly kotouč svému soupeři a Patrik Hrehorčák jej do zbytku úvodního dějství podrží za brankou.
19:08'
Po naskočení Martina Růžičky do hry ale opět otěže hry přebírá domácí pětka, změní se ještě v poslední minutce stav tohoto klání?
18:21'
Vítkovice znovu nebezpečné na puku, na Ondřeje Kacetla se teď střílí jak u Verdunu.
17:46'
Početně vyrovnaná situace pomalu končí a necelou minutu si teď hosté zahrají v početní výhodě.
17:21'
Do dobrého zakončení se dostal Ondřej Kovařčík, bezprostředně po pokusu o překonání Aleše Stezky ale byl jedním z hostujících defenzorů seslán k zemi, odkud mu na střídačku musí pomoci jeden z domácích kustodů.
16:48'
Počty na ledové ploše však rychle srovnává faul Martina Růžičky v útočném pásmu, záhy tak máme v akci čtveřici hráčů na každé straně.
16:48'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Růžička – 2 min., hákování).
16:07'
V tuto chvíli to ale Kalus s várkou obrany přehnal a pro nejbližší dvě minuty hry oslabí svůj celek.
15:52'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Kalus – 2 min., podrážení).
15:24'
Pokud je něco, co se Vítkovicím v dosavadním průběhu zápasu daří, tak je to bezpochyby defenzivní činnost, hosté opravdu nedovolují Třinci střelecky vyniknout.
14:33'
Růžička se v mezikruží dostal do zajímavé pozice, jeho střela však neměla gólové parametry a končí pouze na betonech hostujícího gólmana.
13:46'
Vojtěch Lednický teď obětavě dobrusloval kotouč v před Kacetlem, ofsajd je ale nekompromisní a přenáší hru zpět do pásma nikoho.
13:32'
Teď již ale konec druhé komerční přestávky, třetí vhazování na středovém puntíku znovu vyznělo pro domácí barvy.
13:32'
Tak maskovaný stoupenec rytíře Vítka byl v posledních sekundách hry bezpochyby postavou v záři všech reflektorů a jasně ukázal, proč se aktuálně řadí mezi brankářskou elitu tuzemské nejvyšší hokejové soutěže.
12:33'
A tlak domácích neustává, Aleš Stezka teď tygřím skokem přes celé brankoviště doslova ukradl Musilovi druhou třineckou branku dnešního dne a neskutečným způsobem podržel svůj tým.
11:36'
Obrovský závar před brankou hostů řeší až lapačka Aleše Stezky, nicméně vítkovický gólman dlouhou dobu nevěděl, zda má kotouč pod kontrolou, či nikoliv.
10:32'
Teď už to ale neplatí, domácí po vhazování před Stezkou dokázali zásluhou dělovky DAVIDA MUSILA od modré čáry srovnat a na kostce svítí smírný stav 1:1. Asistence: Andrej Nestrašil.
10:15'
Michálek teď na obranné modré dobře zahájil akci domácích, Nestřašil ale tváří v tvář Stezkovi neuspěl a stále je k vidění těsné vedení hostující ekipy.
09:03'
Pro domácí to tak od začátku, z gólového hlediska, nevypadá příliš přívětivě a znovu se snaží obsadit pásmo Vítkovic s velkou vervou, o srovnání se teď snaží Vránova formace.
08:22'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak už to vypadalo, že se z úvodní trefy radují Oceláři, radost však míří do tábora hostí. Daňův prohřešek po necelých dvaceti sekundách hry trestá svou dělovkou od modré ALEXEJ SOLOVJOV. Asistence: Vladimír Svačina.
08:09'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Marko Daňo – 2 min., nedovolené bránění).
07:10'
Úvodní branka utkání doslova visí ve vzduchu, defenzíva hostů ale pracuje na výbornou a i přes dlouhý čas v pásmu soupeře se tak Třinci nebezpečnou pumelici nedaří vyprodukovat.
06:25'
Po vhazování ve středním pásmu touš znovu odskotačil do třetiny Vítkovic, kde se ho zas a znova ujali Oceláři.
06:25'
Ani přechod do útočného pásma ale tentokrát hostům nevyjde, píská se ofsajd a následuje komerční pauza.
05:28'
Plná WERK ARENA teď hlasitě žene domácí mančaft do útoku, bylo to však Radovan Bondra, kdo z mezikruží před Kacetlem vyprodukoval nebezpečnou střelu.
04:30'
A série vyhozených kotoučů z holí Ostravanů pokračuje, úvodní čtvrtinu první dvacetiminutovky tak rozhodně lze označit za třineckou pětiminutovku.
03:56'
Tak nakonec se Vítkovice dokázaly osvobodit, nicméně je odpískáno zakázané uvolnění, ani pro tentokrát tak strážce svatyně v dresu Ridery chvilku odpočinku nenalezne.
03:25'
Dobrý pokus Davida Kofroně z pravého křídla, Stezka pouze vyrazil před sebe a domácí mohou v útočném snažení pokračovat.
02:30'
Hra nahoru, dolů. Ani jedné ze stran se nyní nepovedlo zužitkovat své příležitosti ke střelám a Oceláři budou začínat novou útočnou akci zpoza Kacetla.
01:48'
Kacetl se ještě před několika vteřinami musel mít na pozoru, teď už je to ale sestava Václava Varadi, kdo znovu okupuje pásmo soupeře.
01:07'
Domácí mužstvo je o poznání aktivnější, Vítkovice však svého soupeře prověřily pěknou individuální akcí Marosze.
00:33'
Tlak Třince dokázali hosté odrazit pouze díky vyhození na zakázané uvolnění, po prostřídání se tak o úvodní trefu utkání bude před Stezkou pokoušet druhá třinecká formace.
00:03'
Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí Oceláře, Vránova pětka tak brzy po startu utkání míří do útočné třetiny.
00:01'

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, J. Michálek, Jaroměřský, Zahradníček, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – O. Šedivý, A. Nestrašil, Kofroň – Hrehorčák, Miloš Roman, O. Kovařčík – Chmielewski, R. Szturc, Dravecký (A).

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Plášil, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – R. Bondra, Dej, M. Kalus – L. Krenželok (A), Marosz, Svačina – Lednický, Vildumetz, Žálčík – Bernovský, Chlán, Fridrich.

Rozhodčí: Hejduk, Stano – Ganger, Klouček.
Poslední vzájemný zápas

První letošní derby se odehrálo na ledě ostravské Ostravar Arény, spokojenější po utkání byli hosté ze Slezska. Třinečtí zvítězili v poměru 4:1, branky Ocelářů vsítili Ondřej Kovařčík, Tomáš Kundrátek, Marko Daňo a Miloš Roman.
HC Oceláři Třinec

Svěřenci trenérů Varadi, Zadiny a Krátošky se v zápase proti Kladnu znovu naladili na vítěznou notu, když zvítězili 2:0. Získané tři body upevnily pozici Ocelářů na čele tabulky a již nyní je jasné, že do první přestávky půjdou Slezané v roli lídra extraligy. Poslední utkání před prvním reprezentačním turnajem sehraje Třinec se svým krajským rivalem z Vítkovic.

V posledním utkání před první reprezentační přestávkou Třinečtí vyzvou rivala z Vítkovic. Dobrou zprávou jsou návraty Martina Marinčina a Marka Daňa do sestavy, Ocelářům ale stále schází čtyři členové sestavy. „Jsou to hráči základního kádru, každý, kdo chybí, je znát. Je to ale šance pro další kluky, co tady jsou, ať už z Frýdku, nebo mladší hráče. Je to pro ně velká příležitost, zatím obstávají,“ doplňuje Růžička.
HC Vítkovice Ridera

Po pomalejším rozjezdu se Vítkovice v průběhu října herně zvedly, tým rytíře Vítka zapsal čtyři výhry v řadě a zdálo se, že se Ostravané dostávají do herní pohody. V listopadu ale tým hlavního kouče Miloše Holaně nezvládl zápasy v Olomouci a naposledy doma s Mladou Boleslaví, které podlehl 1:2.

Dvacet pět získaných bodů zatím Vítkovické řadí na třináctou příčku tabulky, deset bodů před předposlední kladenské Rytíře. Oproti soupeřům, jež se nachází nad ostravským celkem, mají Vítkovice odehráno o dvě utkání méně. V případě zisku šesti bodů z těchto klání se může krajský rival Ocelářů vyšplhat až k šestému místu. „Disciplína bude důležitá, nesmíme je pouštět do přesilovek. Když budeme bruslit, budeme důslední, budeme všude včas, tak budou mít těch přesilovek minimum,“ řekl trenér Miloš Holaň pro klubový web k nedělnímu derby.
Vítáme vás u on-line přenosu Slezského derby mezi celky HC Oceláři Třinec a HC Vítkovice Ridera. Utkání začíná v 15:00.