Tipsport Extraliga - Základní část - 56. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Brno - 25. února 2022   17:30

Vítkovice
30:44' R. Bondra (Marosz) • 36:53' Fridrich (R. Bondra, J. Hruška) • 39:46' A. Solovjov (J. Hruška, Lakatoš) • 59:10' Marosz (Fridrich, R. Polák)
4:2
(0:1, 3:0, 1:1)
Brno
06:15' P. Holík  (P. Mueller) • 58:38' Zaťovič  (P. Mueller, A. Zbořil)
Vítkovice
P. Obadal, P. Stano – D. Klouček, P. Šimánek
Ostravar aréna
5 325 diváků
Brno

SESTŘIH: Vítkovice - Kometa Brno 4:2. Hosté si připsali třetí prohru v řadě za sebou

Vítkovičtí v dnešním slavnostní zápase vítězí zcela zaslouženě nad Brnem a připisují si do tabulky tři důležité body. První třetina vyšla lépe hostům, kteří jako první vstřelili branku, dvě Fridrichovy tyče se do celkového účtu nemohly zapsat. Vítkovičtí našli ve druhé části svůj rytmus a zcela si Kometu podmanili, což podtrhli třemi brankami. Třetí část byla z pohledu gólů vyrovnaná, ale byli to vítkovičtí, kteří pokračovali ve své nastolené hře, která jim vyhovovala a soupeři příliš prostoru nedávali. Do prázdné klece pečetil domácí výhru Marosz.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a víkendu a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

Celkem – 34:22
59'
Zaťovič uspěl se svou tečí, 3:2
59:55'
Ještě jeden jednodušší zákrok pro domácího Stezku.
59:46'
Vítkovice dostávají puk do středního pásma.
59:32'
Brňané to ještě zkusí, Tomek znovu sprintuje na střídačku.
59:25'
Kometa se usazuje v útočném pásmu.
59:10'
Tomek je zpět ve své brance.
59:10'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Necelou minutu před třetí sirénou se trefuje do prázdné klece dalekonosnou střelou ROSTISLAV MAROSZ – 4:2. Asistence: Petr Fridrich, Roman Polák.
58:46'
Hostující Tomek znovu míří na střídačku!
58:38'
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté využívají početní výhody, Mueller si dobruslil do volného prostoru, vystřelil puk na branku a MARTIN ZAŤOVIČ s mírnou těší snižuje na rozdíl jediné branky – 3:2. Asistence: Peter Mueller, Adam Zbořil.
58:28'
Za domácí brankou vyhrávají puk hosté.
58:17'
Hostující trenéři si berou oddechový čas, po něm zůstává Tomek na střídačce.
58:17'
Za sekání je vyloučen domácí Koch, Kometa má k dispozici přesilovku.
57:49'
Vítkovice neudržely puk na modré, musejí znovu vycouvat.
57:34'
Domácí se stahují kolem brněnské klece.
57:16'
Flick musí rozehrát ze středního pásma.
56:27'
Ve vlastním oslabení ujel Krištof, jeho střela k tyči ale neprošla, Stezka se roztáhl po brankové čáře úspěšně.
56:01'
Za sekání odjíždí za katr hostující Tansey.
55:48'
Před brankou se rychle zjevil Zbořil, Vincourova střela se odrazila od gólmana přímo k němu, ale puk přeletěl vítkovickou klec.
55:38'
Brno dostalo puk do pásma a snaží se v něm usadit.
55:11'
Dnešní utkání sleduje 5 325 diváků.
54:51'
Stezka si připisuje zákrok, Muellerova střela končí v jeho lapačce. Následuje komerční přestávka.
53:50'
Domácí před hostující brankou, Krejsa se protáhl před Tomka, ale ten je ve střehu.
53:05'
Přesilovka Brna je u konce, Polák se může zapojit do hry.
52:55'
Na led naskakuje Fridrich.
52:47'
Nepřesné přihrávky se ujímá ve svém vlastním dvojnásobném oslabení Dej, ujíždí na brněnskou klec, je tísněn, přesto posílá puk přímo do náruče Tomka.
52:38'
Kometa se stále drží v pásmu, ale vítkovická trojice se brání velmi slušně.
52:20'
Zaťovič netrefil nabídnutou přihrávku.
52:06'
Vincour netrefuje domácí branku.
51:05'
Vítkovičtí půjdou do tří, Polák je potrestán za vražení na hrazení.
50:55'
Brňané si zahrají přesilovku, domácí Fridrich je potrestán za nafilmovaný pád.
50:19'
50:10'
Kometa posílá puk do bezpečí, domácí musejí znovu rozehrát.
49:44'
Krejsa se dostal u branky k puku, jeho střela z první je ale od gólmana vyražena nad branku.
49:24'
Flick hledal před brankou Krejsu, ale puk neprošel.
49:12'
Kotouč končí mezi diváky.
49:00'
Vítkovice se drží v pásmu, ale Tomek zatím zasahovat nemusel.
48:19'
Po komerční přestávce sehrají domácí přesilovku, za sekání bude pykat Roth.
48:08'
Kometa nahodila puk do pásma, k puku se dostává Lakatoš, který se bez problémů dostal do pásma, ale Tomek měl dobrý výhled.
47:01'
Domácí před brankou, Lednický ani Flick zblízka ale skóre nenavyšují.
46:31'
Chybnou nahrávku v obranném pásmu využil Rákos, ale jeho lehká střela nemohla Stezku vůbec zaujmout.
45:37'
Hosté na skok v pásmu, ale v něm nedokázali nic vymyslet a tak zcela zaslouženě přicházejí o puk.
44:58'
Na modré zastavuje puk Hruška a hned pálí na Tomka, ten kotouč vytěsnil vyrážečkou.
44:16'
Hosté rozehrávají znovu od své klece, domácí na ně ale číhají už za svou útočnou modrou.
43:16'
Kometa se dostala k puku, Vincour rozehrál do pásma, ale Stezka zasahovat nemusel, puk je znovu v moc domácích.
42:50'
Domácí se drží v pásmu a pálí ze všech stran, Tomek se má co ohánět.
42:23'
Hostující Krištof zlomil při vhazování hůl, to se bude opakovat.
42:00'
Ofsajd pro domácí tým.
41:45'
Chlán dostal přihrávku mezi kruhy, ale puk se odráží od Tomka.
41:22'
41:15'
Pedan se dostal do dobrého postavení, ale skóre se nemění.
41:03'
Marosz hledal u branky někoho ze spoluhráčů, nakonec vystřelil sám, ale těsně míjí Tomkovu klec.
40'
Solovjev propálil vše, co mu stálo v cestě, 3:1
40:17'
Domácí rozvážně zahajují svou přesilovku.
40:01'
Vítkovice v této třetině střelecky excelovaly, a to se jim nakonec také vyplatilo, když strhly vedení na svou stranu góly Bondry, Fridricha a Solovjova. Kometa se v této třetině k ničemu moc nedostala, ale uvidíme, s jakou hrou přijde po přestávce. Těsně po ní se ale budou muset poprat s oslabením, které jí trvá z předchozí části.
1/3 – 10:9
2/3 – 15:3
Další třetina začne přibližně v 19:22.
40'
40:00'
39:54'
Vítkovičtí u puku, Solovjov ale nemá komu nahrát.
39:46'
Domácí pokračují v klasické přesilovce.
39:46'
Vítkovičtí využívají dvojnásobnou přesilovku!! Od kruhu nahrál do mezikruží Hruška zcela volnému ALEXEJOVI SOLOVJOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě, Tomek příliš šance neměl kvůli zakrytému výhledu – 3:1. Asistence Jan Hruška, Dominik Lakatoš.
39:22'
Hosté jdou do tří, po vhazování Rákos zalehl kotouč a nechtěl jej vydat, putuje na trestnou lavici.
39:20'
Znovu to zkoušel Solovjov, ale Tomek odolává.
39:08'
Domácí rozjeli přihrávkový kolotoč, Solovjovova rána končí na zadním mantinelu.
38:51'
Za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká trest pro Kometu Roth.
37'
Fridrich se protáhl před gólmana a zavěsil, 2:1
37:34'
Domácí se do pásma dostali lehce, Krejsova střela ale byla pro Tomka chytatelná.
36:53'
Tak tohle byl parádní gól, Bondra nahrával od branku, PETR FRIDRICH se protáhl právě včas a poslal zblízka puk za Tomka, který ani nevěděl, kudy za jeho záda prošel – 2:1. Asistence: Radovan Bondra, Jan Hruška.
36:28'
Dobrá šance domácích, Lakatoš s Maroszem v situaci dva na jednoho, Lakatoš zvolil přihrávku, ale druhý z útočníků trefuje u tyče Tomkův beton.
36:00'
Kotouč zašlápnut v rohu u hostující branky.
34:55'
Kometa se dostala k puku, zpoza své klece rozehrává.
34:10'
Domácí kombinovali do pásma, od kruhu poslal puk před branku Polák, ale jeho najíždějící spoluhráč kotouč neumístil.
33:44'
Hruška vyhrál vhazování u branky Brna, Solovjov pálil z první, ale Tomek sklapl betony včas.
33:33'
Domácí se dostali do ofsajdu, následuje komerční přestávka.
32:55'
Vítkovičtí vyrobili u hostující klece menší závar, ale skóre se nemění.
32:33'
Mueller se dostal sám do pásma, ale k pořádné střele se nakonec nedostal.
32:11'
Zakázané uvolnění Komety.
31'
Bondra se trefil nad rameno brankáře, 1:1
31:49'
Vítkovice zkoušejí vyzrát na hru Brna, to se jim zatím daří, ale Tomek je stále ve střehu.
31:06'
Další vítkovický útok zakončuje Fridrich, který se prosmýkl až k brance, ale Tomek zareagoval včas.
30:44'
Je vyrovnáno!! Marosz si sjel za branku, z rohu našel mezi kruhy volného RADOVANA BONDRU, který prostřelil Tomka nad ramenem – 1:1. Asistence: Rostislav Marosz.
30:07'
Kometa dostává puk do středního pásma.
29:47'
Vhazování u domácí branky vyhráli domácí, ale puk končí na jejich zakázaném uvolnění.
29:15'
Kometa přebírá kotouč a míří do pásma.
29:00'
Vítkovice v pásmu, Lednického rychlá střela z mezikruží ale brankou nekončí.
28:34'
28:07'
Hosté musejí rozehrát ze středního pásma.
27:50'
Vincour našel u tyče Zaťoviče, ale ten kotouč k tyči nedostal.
27:35'
Vítkovice vyhazují puk do bezpečí.
27:24'
Brňané příliš střel na domácí klec neposílají.
27:03'
Vincour to zkusil nadvakrát, ale Stezka byl pozorný.
26:56'
Hosté bojují v pásmu, příliš prostoru nedostávají.
26:34'
Na trestnou lavici usedá domácí Chlán, který se provinil podrážením. Hosté po komerční přestávce sehrají přesilovku.
25:36'
Brňané vyhazují rychle puk na zakázané uvolnění.
25:05'
Marosz se prokličkoval přes celé útočné pásmo, ale jednu kličku přidal navíc a skončil za brankou.
24:25'
Hruška nahrál z brankové čáry křižně na Fridricha, ale hostující gólman byl přesně tam, kde měl být.
23:34'
Ve středním pásmu zastavuje puk Pedan a domácí znovu vyrážejí k Tomkovi.
23:15'
Za Tomkovou klecí probíhá u mantinelu boj o kotouč.
22:27'
Domácí stále v útoku, Bernovského střela ale skulinku v brance nenašla.
22:20'
Do kruhu si vybruslil Koch, ale nastřelil jen brankáře.
22:00'
Kotouč ve středním pásmu, domácí musejí znovu rozehrát.
21:39'
Lednický byl sražen u Tomkovy klece, vítkovičtí ale bojují dál.
21:17'
Vítkovice se drží na své útočné polovině, hostující gólman je v pohotovosti.
20:20'
Domácí začali zhurta, okamžitě se prodrali k brance a snaží se vyzrát na Tomka.
20:01'
Vítkovice po první třetině prohrávají těsně o jednu branku, pokud by se ale hrálo na tyče, vedly by už o dva góly. Opticky mají domácí více ze hry, ale Kometa využívá volnějšího prostoru v jejich obraně a Stezka tak musí být neustále v pohotovosti. Nechme se překvapit druhou třetinou.
1/3 – 10:9
Další třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:54'
Brno bude rozjíždět útočnou akci, Lakatoš s Gulašim si u mantinelu mimo hru něco vyříkávají.
19:37'
Vítkovičtí na puku, čekají na dostřídání.
19:05'
Ďaloga kroužil s pukem pásmem sem a tam, nakonec se dostal až k brance, kde poslal puk na Kollára, ale ten této šance nedokázal využít.
18:11'
Bartejs se z obranného pásma propracoval až téměř k brance Stezky, ke střele se ale nakonec nedostal.
17:03'
Kochovo nahození od modré končí u tyče brněnské branky.
16:42'
Melovský se pokusil překonat Tomka, ale ten měl dobrý výhled.
16:35'
Čtvrtá vítkovická formace dobře bojuje v útočném pásmu.
15:58'
Domácí se v pásmu udrželi, Flickova střela ale Tomka nepřekvapila.
15:40'
Vítkovice v pásmu, Lednický poslal puk na Flicka, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
14:23'
Pokus Kučeříka od modré vytěsnil Stezka jen nad sebe, ale puk se na led vrátil mimo brankový prostor.
13:54'
Domácí na skok v pásmu, ale znovu mají puk pod kontrolou hosté.
13:34'
Vítkovický Stezka drží puk v lapačce, ale brňanům je odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
12:58'
Dej měl hodně práce s hostujícím Vincourem, ale nakonec mu vystřelit nepovolili.
12:10'
Fridrich kombinoval v pásmu s Lednickým, ale hosté se dostali k puku a přenášejí hru.
11:22'
Domácí sprintovali za pukem, ale je z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se u Stezky.
11:00'
Rákos přenechal puk Malému v kruhu, ten ale pálí příliš nad.
10:13'
Brňané rychle vyrazili do pásma, Horký ale nastřelil jen před sebou stojícího hráče.
09:37'
Puk mířil znovu k domácí kleci, ale vítkovičtí puk zachytili včas, Flick vystřelil od modré u mantinelu, ale kotouč končí za brankou Komety.
09:07'
Domácí se snaží rozehrát od Stezky.
08:27'
Vítkovice v pásmu, Fridrich znovu nastřeluje tyč Tomkovy klece!!
08:12'
Přes bránícího Marosze projel hostující Kučeřík až k brance, ale Stezka byl připraven.
7'
Holík otevřel skóre zápasu, 0:1
07:55'
Plášil dostal puk do kruhu, ale mířil jen doprostřed branky.
07:50'
Ledabylá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Komety.
07:34'
Vítkovičtí rozehrávají od své branky.
07:21'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou, vhazuje se před útočnou modrou Brna.
06:15'
Hosté otevírají dnešní střelecký účet, PETR HOLÍK měl nalevo dost prostoru a poslal puk do horní části branky, Zaťovič, který byl tísněn u opačné tyče přidat ruku k dílu už nemusel – 0:1. Asistence: Peter Mueller.
06:04'
Hned po vhazování u brněnské klece dostal puk na modrou Polák, prostřelil vše, co mu stálo v cestě, ale Tomek jeho střelu ztlumil v náručí. Následuje komerční přestávka.
05:32'
Hosté v pásmu, ale drží puk kolem mantinelu.
04:32'
Vítkovický Fridrich mohl otevřít skóre, prokličkoval mezi hráči Komety, ale trefuje jen tyč brněnské klece!!
04:18'
Stezka si povyjel proti střele Krištofa, do odkryté klece mohl zakončovat Kollár, ale trefil beton vítkovického gólmana.
03:52'
Domácí před Tomkem, Kovář si sjel do volnějšího prostoru, ale puk poslal jen do gólmana, odražený puk se dostal k Lakatošovi, ale jeho střelu hostující gólman vychytal.
03:12'
Gulaši čistě sejmul u mantinelu jednoho z vítkovických hráčů.
02:44'
Kometa má kotouč pod kontrolou, ale nedaří se jí přejít přes střední pásmo.
01:58'
Od modré pálil Koch, ale Tomek puk vytěsnil.
01:50'
Flickova střela je sražena do ochranné sítě.
01:21'
Ďaloga kombinoval se Šalém, ale kotouč mu ujel.
01:00'
Zákrok pro domácího Stezku, vhazuje se po jeho pravici.
00:36'
Vítkovičtí se vydali do pásma, Lakatoš prověřoval Tomka, ale nepříliš přesně.
00:10'
Kometa nahodila kotouč do pásma a formuje svůj atak.
00:01'
Na kostce nad ledem je spuštěna zdravice pana Zdeňka Návrata, který je posledním pamětníkem tohoto vítkovického titulu.
Hokejisté Komety jsou již na ledě, o chvíli později vjíždějí na led domácí v netradičních barvách, replikách dresů ze sezóny 1951/1952.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – Dej, Marosz, Lakatoš – R. Bondra, J. Hruška (A), Fridrich – J. Krejsa, Flick, Lednický – Bernovský, Chlán, Melovský.
Trenér: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Tomek (Schnattinger) – Kučeřík, Roth, Ďaloga, Bartejs, Gulaši (A), Tansey, L. Doudera – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Kollár, Krištof, Šalé – Vincour, A. Zbořil, L. Horký – R. Pavlík, Malý, Rákos.
Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: P. Obadal, P. Stano – D. Klouček, P. Šimánek.
Domácí tým si dnes v retro dresech z rohu 1952 připomenou 70. výročí prvního mistrovského titulu, proto bude mít toto utkání slavnostní nádech. Pokud se nemůžete zúčastnit, buďte u toho alespoň s námi!!
V letošní sezóně se dnešní soupeři potkali už třikrát, Vítkovicím se ve vzájemných zápasech daří stoprocentně (2:1; 3:2; 6:3). Jestli tomu tak bude také dnes nebo se Kometa vzepře a dopřeje si první výhru v sezóně nad vítkovickými, to teprve uvidíme.
Nejproduktivnějším hráčem Komety je s šestačtyřiceti body útočník Peter Mueller (22+24), který má také 189 střel na branky soupeřů. Zároveň je s průměrným časem 22:55 nejvytíženějším hráčem. Nejvíce asistencí nasbíral útočník Petr Holík (10+27) a nejlepším obráncem je se čtrnácti body Vladimír Roth (1+13). Devětačtyřicet trestných minut má na svém kontě obránce Rhett Holland. Obránce Michal Gulaši vede s 205 body statistiku Radegast indexu celé extraligy. Z čtveřice gólmanů odchytal poslední zápasy Marek Čiliak s průměrem 2,47 a úspěšností 92,86 %.
Kanadské bodování Vítkovic vede s devětadvaceti body útočník Rostislav Marosz (9+20), nejlepším střelcem je se čtrnácti góly útočník Lukáš Krenželok (14+10). Nejlepším bekem je se čtyřiadvaceti body Alexej Solovjov (9+15). Nejvíce střel na branku – 115 – vyslal na branky soupeřů útočník Dominik Lakatoš. Nejvytíženějším hráčem je obránce Ruslan Pedan s průměrným časem 21:22 stráveným na ledě. Nejtrestanějšími hráči jsou se 79 trestnými minutami útočník Marek Kalus a obránce Patrik Koch, který je se 169 body lídrem statistiky Radegast indexu. Gólman Daniel Dolejš se za důvěru trenérům odvděčil dobrými výkony, na svém kontě má jednu vychytanou nulu, jeho průměr je 2,15 a úspěšnost 93,05 %.
Vítkovičtí v posledních pěti kolech bodovali třikrát, získali celkem osm bodů, v posledním kole však prohráli na ledě Plzně 1:3. V neúplné tabulce jim patří 8. místo, za bilanci 20-7-4-19 a pasivní skóre 125:129 nasbírali 78 bodů. O zápas méně má na svém kontě Kometa, která v posledních pěti kolech vybojovala pět bodů, v minulém kole nepotěšila fanoušky, když na svém ledě prohrála s Litvínovem 1:5. Za bilanci 15-9-5-20 a pasivní skóre 129:145 mají Brňané 68 bodů a nacházejí se na 10. místě.
V 56. kole Tipsport extraligy se na jednom ledě sejdou Vítkovice, které v retro dresech budou chtít porazit další tým z Moravy, a to Kometu Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.