Tipsport Extraliga - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Zlín - 29. října 2021   17:30

Vítkovice
29:31' A. Solovjov (Marosz, J. Hruška) • 33:52' Svačina (Illéš)

Vítkovice - Zlín: Úplně volný Hejcman vrátil Beranům naději, 2:1

Zápas devatenáctého kola, alespoň zde v Ostravar aréně už zná svého vítěze. Vítkovičtí dnešní výhrou natáhli svou vítěznou šňůru na tři zápasy a připisují si do tabulky tři body. Zlínští sice ve třetí třetině střelecky zabrali, snížili na rozdíl jediné branky a vítkovické dokonce přestříleli, ale ani to jim k výhře nebo případnému prodloužení nepomohlo. Hostující fanoušci se tak musejí smířit s další prohrou.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a užijte si nadcházející víkend, pokud jej nemáte pracovní. Já se budu těšit brzy opět na počtenou.

59:57'
Zlínští v pásmu, ale vítkovičtí se rychle vracejí před svou branku.
59:52'
Ještě jednou to zkouší Kalus, ale míjí.
59:43'
Krenželok s Kalusem se propracovali k brance, ale nejsou přesní.
59:18'
Domácí posílají puk směrem k opuštěné brance hostů, Flynn ale ale rychlejší.
59:00'
Kotouč je zašlápnut v rohu u vítkovické branky, sudí vyčkávají.
58:47'
Huf zůstává na střídačce.
58:47'
Oddechový čas pro hosty.
58:44'
Kotouč za domácí brankou, Berani střídají.
58:13'
Honejsek se dostal k puku a mířil do pásma, ještě před útočnou modrou ho o puk obral Hruška.
58:06'
Vítkovice to s rychlostí přehnali, je jim odpískán ofsajd.
57:57'
Hosté znovu špatně vystřídali, dvouminutový trest za hráčskou lavici odpyká Kubiš.
57:57'
Závěr třetí části se nám kouskuje, bude se znovu vylučovat, ale až po komerční přestávce.
57:32'
Vítkovickým se nepodařilo vyzrát na hostujícího gólmana, Zbořil se může zapojit do hry.
56:24'
Puk je tečovaný vysoko do ochranné sítě.
56:10'
Vítkovičtí se propracovali do pásma a usazují se v něm.
55:40'
Domácí v plném počtu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.
55:32'
Berani špatně vystřídali a budou pykat. Dvouminutový trest odpykává Zbořil.
54:13'
Na led naskakuje potrestaný Marosz, ale také Sebera, který odpykával dvouminutový trest za Ference.
53:57'
Vítkovičtí vtrhli do pásma, Krenželokovi ale střela nesedla.
53:40'
Síly na ledě se srovnávají, za přihrávku rukou je vyloučen Stezka, jeho trest odpyká Krejsa.
53:40'
Zlínští si najeli do pásma, z kruhu pálil Flynn, Stezka kotouč chytil, ale po chvíli rozehrává.
52:18'
Do hry naskakuje Mamčics.
52:16'
Berani posílají puk ke Stezkovi.
52:13'
Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni domácí Marosz na dvě minuty za hrubost a hostující Ferenc na 2+2 minuty za hrubost, sudí ještě vše vysvětluje trenérům. Domácí hrají zkrácenou přesilovku 5 na 3.
52:05'
Svačina poslal puk před branku, kde se na něj v brankovišti vrhnul Marosz, ale nezachytil ho.
51:44'
Zlínští se znovu osvobozují.
51:20'
Domácí také střídají a váhají s rozehrávkou, což se domácímu publiku nelíbí a dává to hlasitě najevo.
51:00'
Berani vyhazují puk a střídají.
50:39'
Hosté zavezli puk do pásma a hlídají rozehrávku Vítkovic.
50:18'
Domácí byli v náporu a okupovali Hufovu klec, krosčekem si vypomohl hostující Mamčics a bude pykat.
49:50'
Kotouč končí na zlínské střídačce, vhazuje se u jejich klece.
49:20'
Domácí rozvážně rozehrávají od své klece.
48:46'
Hosté zavezli puk do pásma, ale za brankou Stezky si jej přebírají domácí.
48:26'
Hufovu pozornost vyzkoušel Kalus. Bude se vhazovat po levici zlínského gólmana.
48:16'
Stezka v pohotovosti, ale to už si domácí přebírají puk a míří do útoku.
47:51'
Vítkovičtí v pásmu, Huf měl zakrytý výhled, ale domácí mířili nepřesně.
47:00'
Zlín právě vstřelil branku!
Stezka přichází o svou dosavadní nulu, hosté se dostávali do situace tři na dva, Vopelka nahrál křižně na DAREKA HEJCMANA, který poslal puk na vzdálenější tyč do protipohybu domácího gólmana – 2:1. Asistence: Lukáš Vopelka.
46:50'
Zakázané uvolnění Beranů.
46:43'
Dnešní utkání sleduje 3 318 diváků.
46:43'
Huf si připisuje další dobrý zákrok, puk je v jeho moci. Následuje komerční přestávka.
46:20'
Zlínští se ujali kotouče, ale daleko za útočnou modrou se nedostali.
44:50'
Po sérii nahrávek je puk vystřelen k domácí brance, kde Stezka vítězně svírá puk v lapačce a ukazuje ho všem fanouškům.
44:36'
Köhler stál před brankou, ale puk za domácího gólmana nezametl.
44:17'
Mamčicsova střela končí na pozorném Stezkovi.
43:51'
Mamšics pálil z kruhu jen do Stezky.
43:38'
Hosté zahájili přesilovkový kolotoč.
43:09'
Domácí půjdou do tří, Hruška se dožadoval vysvětlení, za co je neplatné vhazování, za které bude čas vrácen o dvě vteřiny. Hruška je vyloučen za zdržování hry. Hosté mají k dispozici dvojnásobnou přesilovku.
43:07'
Puk končí v náruči Stezky poté, co byl tečován minimálně dvěma hokejkami soupeře.
42:54'
Diváci zde v hale sice příliš nechápou důvod, ale na trestnou lavici odjíždí Dej za nedovolené bránění.
42:50'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
42:45'
Bernovský číhal před brankou, ale Huf rychle puk kryje.
42:37'
Puk se po vhazování dostal na modrou k Solovjovovi, ten vypálil na Hufa, který toho moc neviděl.
42:21'
Zakázané uvolnění Zlína.
42:14'
Na opačné straně se k puku dostal Vopelka a mění směr útoku.
42:07'
Nepřesnou rozehrávku zachytil Fridrich a zavelel k návratu do pásma.
41:41'
Zlínští se drží u Stezky, ale chybí jim přesnost.
41:09'
Pokus Zbořila zlikvidoval v rohu Gewiese.
40:52'
Berani u domácí klece, ale Stezka nemusel zasahovat.
40:21'
Vítkovičtí se protahovali do pásma, ale je jim odpískán ofsajd.
40:01'
Úvodní vhazování vyhrávají hosté.
40:01'
Po druhé třetině vedou vítkovičtí o dvě branky, které padly v jejich přesilovkách. Hosté si také připravili několik šancí, ale pozorný Stezka všechny jejich pokusy dokázal zneškodnit. Uvidíme, s jakou taktikou nastoupí obě mužstva do třetí třetiny.
1/3 – 13:6
2/3 – 10:5
Další třetina začne přibližně v 19:17.
40:00'
39:57'
Hosté posílají puk do bezpečnějších vod.
39:38'
Domácí v přesilovkovém kolotoči, Stehlík nastřeluje před sebou stojícího Mikúše.
39:07'
Po tuhém boji u mantinelu se Beranům podařilo vyhodit puk a po delší době vystřídat.
38:39'
Jeden ze zlínských hráčů je bez hokejky.
38:10'
Vítkovičtí stále okupují útočné pásmo, hosté se ale brání urputně.
37:12'
Domácí u hostující klece, Svačina se v dobré pozici ke střele nedostal.
36:45'
Puk se dostal ke zlínské brance, hostující Huf ho po chvíli raději přikrývá před hrozícím Hruškou.
35:57'
Vítkovičtí měli dobře našlápnuto, ale Huf se natáhl dostatečně.
35:21'
Bernovský s Krejsou u branky, ale diváci jen zahučeli nadějí.
34:44'
Domácí znovu před Hufem, puk se odrazil do Hufa, nejrychleji zareagoval na stojící puk Bondra, ale zlínská klec je i díky pohybu bránících beků zaskakujících za gólmana mimo svou pozici.
33:52'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí využívají další přesilovku, Huf se chystal na Illéšovu střelu, ten ale viděl volného VLADIMÍRA SVAČINU, rychle mu křižně nahrál a vítkovický útočník stačil trefit odkrytou část branky ještě než se Huf stačil přesunout – 2:0. Asistence: Jakub Illéš.
33:32'
Solovjov udržel pásmo, domácí mohou pokračovat v kolotoči.
33:10'
Za hákování je potrestán zlínský Žižka.
33:10'
Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
33:01'
Kalus dostal rychlou přihrávku do pásma, Stezka zároveň ujíždí na střídačku, protože se bude vylučovat na straně hostů.
32:29'
Berani systematicky postupovali do pásma, Hejcmanova střela končí na Stezkově výstroji.
32:03'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
32:00'
Flynn se rychle protáhl do pásma a vystřelil na domácí branku, puk končí za ní.
31:24'
Koch bojoval s Karafiátem za svou brankou a kotouč vyhrál.
30:49'
Po pokusu Vopelky končí puk na zadním mantinelu.
30:29'
Šance na obou stranách, ale pozorní gólmani další změnu skóre nedopustili.
29:31'
Domácí využívají přesilovku, po nahrávce Svačiny pálil tvrdě od kruhu ALEXEJ SOLOVJOV, a trefil odkryté místečko ve zlínské kleci – 1:0. Asistence: Rostislav Marosz, Jan Hruška.
29:29'
Hruška se prokličkoval téměř k brance, u kruhu přenechal puk Maroszovi.
29:04'
Kovářova střela od modré končí v náruči Hufa.
28:49'
Berani vytěsnili hru do středního pásma, domácí budou rozehrávat od Stezky.
28:30'
Za hru vysokou holí je potrestán hostující Karafiát.
28:30'
Lednický si najel do kruhu, ale jeho pokus končí v náručí hostujícího gólmana.
28:22'
Hodně pokusů zneškodnili bránící hráči.
28:05'
Vítkovice okupují prostor u Hufovy branky.
27:30'
27:22'
27:13'
Solovjov rozehrál na Bondru, ten v pásmu ležérně poslal puk na Kaluse, Huf mohl být v klidu.
26:53'
Skóre se nemění ani teď, Stezkova lapačka byla rychlejší než pokus hostujícího hráče. Následuje komerční přestávka.
26:15'
Hosté střídají zatímco se Flynn nechává otloukat u mantinelu a šetří čas v pásmu.
25:58'
Vítkovičtí mají puk na svých hokejkách.
25:30'
Domácí vystartovali do pásma, Mamčics byl ale proti a tak je za nedovolené bránění odeslán na trestnou lavici. Oba týmy hrají ve čtyřech.
25:22'
Berani budou hrát přesilovku, za podrážení putuje mezi trestoměřiče Marosz.
25:08'
Karafiát s Kubišem na domácího gólmana nevyzráli, vítkovičtí v nouzi odpalují puk na zakázané uvolnění.
24:58'
Je odpískání zakázané uvolnění Vítkovic.
24:38'
Od modré nastřeluje tyč domácí Solovjov!!!
24:28'
Obloučkem nahozený puk končí na zakázaném uvolnění Beranů.
23:59'
Koch rychle nahrává do středního pásma na Deje, ten ale jen posílá puk před branku a střídá.
23:31'
Domácí se drží v pásmu, ale jejich hra není nijak uspořádaná.
23:10'
Přetahovaná o puk ve středním pásmu.
22:27'
Zakázané uvolnění z hokejek domácího celku.
21:57'
Střelu zápěstím si u Stezky vyzkoušel Zbořil, ale domácí gólman byl přesně tam, kde měl být.
21:32'
Puk se postupně dostal až za zlínskou branku, hosté rozehrávají.
21:02'
Galvinš posunul puk, je z toho zlínský ofsajd.
20:51'
Zmatky u modré čáry, hru přerušuje ofsajd.
20:42'
Domácí rozehrávali ze svého obranného pásma, ale nepřesně, je z toho zakázané uvolnění.
20:10'
Zlínští nahazují puk směrem k vítkovické kleci.
20:01'
Po první třetině je stav na multimediální kostce nerozhodný, přestože nějaké šance k vidění byly. Vítkovičtí se snaží dostat puk do branky s větší naléhavostí, svou dravost představuje vítkovický odchovanec Illéš, který doplňuje domácí kádr. Uvidíme, který z gólmanů se jako první dopustí chybky a která část fanoušků se bude radovat jako první.
1/3 – 13:6
Další třetina začne přibližně v 18:20.
20:00'
19:58'
Kotouč je zašlápnutý v rohu u hostující klece, sudí už nebudou zasahovat.
19:37'
Rozháraná hra Zlína umožnila domácím znovu změnit směr útoku.
19:05'
Hosté na skok v pásmu, ale znovu se na Hufa rozjíždějí domácí.
18:33'
Trška rozehrával do pásma, o puk ale přišel po zásahu Lednického.
18:07'
Hosté vyhazují puk do středního pásma.
17:32'
Krenželok v pásmu vybojoval puk pro Krejsu, tomu ale za brankou k ledu dopomohl Žižka.
17:00'
Vítkovická pětka v pásmu, po sérii přihrávek pálil Dej, Kalus u branky už příležitost dorážet nedostal.
16:20'
Krejsa před zlínskou brankou, puk je ale tečovaný do ochranné sítě.
16:02'
Hosté na skok v pásmu, Stezka ale zasahovat nemusel.
15:27'
Domácího Illéše nikdo ze spoluhráčů nestihl, puk tak končí na holi Zbořila.
14:55'
Agilní Illéš napálil Hufovy betony.
14:15'
14:04'
Kalus si najel k hostující kleci, objel ji, nahrál do jízdy Fridrichovi, ale ten nebyl přesný.
13:50'
Vítkovice posílají puk do středního pásma a střídají.
13:37'
Hosté senzaci nedopustili a znovu míří ke Stezkovi.
13:23'
Domácí se prodrali do pásma v čele s Dejem.
12:59'
Dobrý zákrok Stezky, Hejcman skóre neotevírá.
12:48'
Hruškovi se nepodařilo zpoza branky dostat puk z pásma.
12:25'
Vítkovičtí rychle vyhazují puk do bezpečí.
12:15'
Po komerční přestávce bude na trestné lavici pykat domácí Gewiese.
11:44'
Illéš se spoluhráči zatápí Hufovi ve zlínské kleci, ten ale prozatím odolává.
11:14'
Suhrada znovu rozehrál, dostal se až do pásma, odkud vystřelil přes obránce, ale Stezka byl dobře postaven.
10:41'
Suhrada rozehrává od své branky, nedal Maroszovi šanci na převzetí puku.
10:14'
Zlínští se dostali k vítkovické brance, Stezka je ale pozorný.
09:41'
09:34'
Krenželok si vybruslil do výhodnější pozice, nabil Fridrichovi, ale ten minul.
09:00'
Vítkovičtí rozehrávají od své klece.
08:33'
Huf se po střele Illéše jen otočil za pukem, ale ten zastavila tyč. Sudí rozpažuje.
08:21'
Vhazování po pravici Hufa.
08:04'
Illéš pálil na branku, Marosz se zorientoval o vteřinu později, než bylo dobré.
07:51'
Svačina dokázal dostat puk z rohu.
07:41'
Za podrážení se za katr dostal Žižka.
07:41'
Dlouho se v plném počtu nehrálo, bude se vylučovat na straně Zlína, ale až po komerční přestávce.
07:23'
berani v plném počtu.
07:15'
Hosté se znovu osvobozují.
06:52'
Zlín vyhodil puk, ale domácí se rychle vracejí před branku.
06:24'
Marosz číhal u branky na dorážku, ale nedočkal se. Vhazuje se po pravici Hufa.
06:14'
Domácí znovu v pásmu, Illéš nahrával přes šířku kluziště, ale nikoho nenašel.
05:53'
Hosté vyhazují puk až ke Stezkovi.
05:38'
Z kruhu pálil Illéš, ale jen do Hufa.
05:23'
Za hákování je vyloučen hostující Karafiát.
05:10'
Boj o puk u domácí klece.
04:42'
Marosz bojuje u mantinelu, jeho spoluhráči vyčkávají.
04:27'
Prudká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Beranů.
03:52'
Zlín v přečíslení tři na jednoho, ale Köhlerovi střela nesedla.
03:17'
Hruška naskakuje na led, vítkovičtí míří do útoku.
02:49'
Mikúš bojuje u mantinelu o kotouč, Stezka je u své tyče v pohotovosti.
02:28'
Vítkovičtí vyhazují puk a přesunují se do středního pásma.
01:48'
Do útočného pásma ujížděl s pukem Dej, ale byl včas zastaven a hosté se znovu usazují u domácí klece.
01:38'
Němec to zkoušel nadvakrát z kruhu, ale Stezka má dobrý výhled.
01:17'
Prvním vyloučeným zápasu bude domácí Hruška, který se provinil podrážením. Hosté mají přesilovku.
01:08'
Hosté se přesunují do útočného pásma.
00:45'
Hned po vhazování střílel Svačina, ale příliš nad.
00:40'
Zakázané uvolnění pro zlínské.
00:29'
Kalusova snaha končí v rohu v útočném pásmu.
00:07'
Úvodní vhazování vybojovali domácí, ale kotouč jim ujel za zlínskou klec.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – M. Kalus, Dej, R. Bondra – Svačina, J. Hruška (A), Illéš – Lednický, Marosz, Fridrich – Bernovský, L. Krenželok (A), J. Krejsa.

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Suhrada, O. Němec (A), Žižka, Ferenc, Mamčics, Trška, M. Novotný – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Köhler (A), Honejsek, R. Veselý – Kubiš (C), Karafiát, O. Flynn – A. Zbořil, P. Sedláček, Sebera.

Rozhodčí: Pešina, Pilný – Lhotský, Svoboda.
V prvním vzájemném utkání letošní sezóny se více dařilo Vítkovicím, které na horké půdě Zlína vyhrály 6:3, čtyři body si v tomto zápase připsal vítkovický útočník Roberts Bukarts (2+2).
Nejproduktivnějším hráčem Zlína je se šestnácti body útočník Tomáš Mikúš (4+12), který je s pětatřiceti pokusy nejčastěji střílejícím hráčem, nejlepším střelcem je ale s pěti přesnými zásahy útočník Bedřich Köhler (5+2) a který zároveň vede s 35 body statistiku Radegast indexu. Mezi beky se nejvíce daří s deseti body Peteru Trškovi (3+7), který ještě v loňské sezóně oblékal vítkovický dres. S průměrným časem 25:50 stráveným na ledě je zároveň nejvytíženějším hráčem svého týmu. Z dvojice gólmanů dostává na ledě více prostoru Libor Kašík s průměrem 3,53 a úspěšností 90,79 %.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s osmi body útočník Rostislav Marosz (2+6), nejlepšími střelci jsou se čtyřmi góly útočníci Petr Fridrich a Marek Kalus (oba 4+2). Co se týče bodů, dominuje obráncům se čtyřmi body Petr Gewiese (0+4). Nejčastěji střílející hráč je v týmu domácích útočník Roberts Bukarts s 41 pokusy. Nejvytíženějším hráčem na ledě je kapitán Roman Polák s průměrným časem 23:28 stráveným na ledě a vede také statistiku Radegast indexu s 52 body. Z dvojice gólmanů dostává více prostoru Aleš Stezka, který vychytal jedno čisté konto, jeho průměr je 2,18 a úspěšnost 92,62 %.
Vítkovičtí v posledních pěti zápasech bodovali třikrát, z toho jednou až po řádné hrací době. Nyní mají za sebou dvě výhry v řadě a rádi by tuto sérii natáhli. V tabulce jim ale stále patří 13. místo, s bilancí 5-2-0-7 a pasivním skóre 25:38 nasbírali 19 bodů. O tři zápasy více odehrál Zlín, v letošní sezóně si zatím připsal pouze jednu výhru v řádné hrací době, a to minulou neděli, kdy na svém ledě porazil tým Komety 5:3. Také proto patří Beranům poslední, 15. příčka a za bilanci 1-1-3-12 a pasivní skóre 32:61 nastřádali prozatím jen 8 bodů.
Vítkovice mají před sebou 19. kolo Tipsport extraligy, ve kterém se představí na domácím ledě, kde jim soupeřem bude celek Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.