Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Kladno - 7. listopadu 2021   15:30

Zlín
27:01' A. Zbořil
1:5
(0:0, 1:2, 0:3)
Kladno
33:06' K. Wood  (Baránek) • 39:48' Dotchin  (A. Kubík) • 42:16' J. Strnad  (Filip, Melka) • 56:14' Melka   • 58:29' M. Beran  (A. Kubík)
Zlín
Kašík (Huf) – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec (A), Žižka, Ferenc – Kubiš (C), P. Sedláček (A), O. Flynn – A. Zbořil, Honejsek, Vopelka – Karafiát, Hejcman, Okál – Sebera, R. Veselý, Frömel.
Hradil, Vrba – Gebauer, Hlavatý
Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
5312 diváků
Kladno

SESTŘIH: Zlín - Kladno 1:5. Rytíři si vystříleli veledůležité body a velký náskok na Berany

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího hokejového utkání na shledanou.
V poslední třetině jsme byli svědky opět tří branek, tentokrát ale všechny skončili ve svatyni domácích. O první branku této dvacetiminutovky se postaral Jakub Strnad, který tak nastartoval demolici svého soupeře a to pouhé dvě minuty po začátku dějství. Necelé čtyři minuty před koncem se podařilo prosadit Antonínu Melkovi, kterému ale přálo obrovské štěstí v podobě teče jednoho ze soupeřových obránců. Při hře bez brankáře minutu a půl před koncem ševci po ztrátě kotouče naprosto vypustili jakékoli snažení o bránění a darovali tak Rytířům pátou branku. Jejím autorem se stal Matěj Beran. Kladno si tak domů odváží po obratu důležité tři body, naopak pro zlínské Berany je situace ještě komplikovanější než do teď. Ševci se tak dostávají do kritického bodu, kdy nedokázali získat body ani proti druhému nejslabšímu týmu ligy.
59:28'
Probíhá nám poslední minuta utkání a Rytíři se už pomalu ale jistě začínají radovat ze tří obdržených bodů. Celá hra domácího mančaftu se za tohoto stavu sesypala jak domeček z karet.
58:29'
Kladno právě vstřelilo branku!
Tak za toto by se měla obrana ševců snad i stydět. Ti po tom, co soupeř získal kotouč naprosto vypustili jakékoli snahy o bránění. Toho tak využívá MATĚJ BERAN, který zakončuje do prázdné brány z méně než metru. Asistence: Adam Kubík.
57:28'
Dnešní utkání sleduje 5312 diváků.
57:13'
Blíží se nám poslední dvě minuty a pro Berany to začíná vypadat opravdu hodně špatně. Ti prohrávají už o tři branky a brzy asi půjdou do šesti. Otázka, zda si tím ještě nepohorší.
56:14'
ANTONÍN MELKA měl v tomto případě obrovské štěstí i to je ale někdy ke vstřelení gólu potřeba. Jeho zakončení totiž tečoval jeden z obránců, který tak nešikovně nadzvedl kotouč nad beton Kašíka.
54:22'
Berani se pokusili o založení jedné z mnoha akcí, kterých však v posledních minutách nebylo mnoho. K jejich smůle ale nikdo nenašel přihrávku obránce, tudíž se píská opět zakázané uvolnění.
53:23'
O bleskurychlý výjezd vstříc bráně Kašíka se postaral Melka s Filipem. Na dorážku druhého jmenovaného ale čekal beton brankáře Zlína, který si tak připisuje další zákrok.
52:24'
Po delší době tady máme střelu na bránu. Postaral se o ní Ondřej Němec. Jeho zakončení ale mířilo přímo do středu brány. Pro Bowa to tak nebyla příliš náročná práce.
51:25'
Dlouhý souboj u mantinelu za bránou Kašíka nakonec zná svého výherce. Je jím Antonín Honejsek, který ale pouze vyváží kotouč pryč, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.
50:26'
Domácí mančaft je v posledních minutách jednoznačně více u puku. Jeho hráčům se ale nedaří usadit v útočném pásmu. Na obraně Kladna je poznat, že si je vědoma svého náskoku.
49:27'
Berany v této přesilovce opět trápí v mnoha případech nepřesná koncovka. Pravděpodobně hlavně kvůli tomu zůstane i tentokrát početní výhoda nevyužita.
48:28'
Ani Gazda se zatím nezapíše mezi úspěšné střelce, byť jeho zakončení z pravého kruhu mělo dostatečnou razanci i přesnost. V cestě mu ale stála zeď jménem Landon Curtis Bow.
47:29'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., hákování).
45:53'
A máme tady další akci domácích. Tentokrát před náporem Beranů zachránil Kladno nepovedený přechod přes střední pásmo jejich soupeře, který se tak dopustil ofsajdu.
44:14'
Ani Oscar Flynn nepřekonal soupeřova brankáře. Nutno ale uznat, že tento zlínský útočník zakončoval z poměrně dost velkého úhlu. Ke kotouči se navíc dostávají hosté.
43:15'
Ševci se ani přes obdrženou branku nevzdávají a stále vyvíjí tlak na jejich soupeře. Ani přesto ale nedokázali využít obrovského zmatku v brankovišti Bowa.
42:16'
Tak toto už by mohlo být možná i definitivní pro Berany. JAKUB STRNAD úspěšně dotlačil kotouč za záda Kašíka, který se nedokázal zorientovat ve zmatku před bránou. Asistence: Jake Dotchin a Marek Baránek.
40:59'
Na úvodním buly dnešní poslední třetiny byl lepším celkem ten domácí. Vzápětí ale přichází Kubiš o kotouč a do útoku se tak může vrhnout soupeř.
40:01'
Ve druhé třetině padly rovnou tři branky, díky kterým vedly postupně oba mančafty. Nejdříve to byl Zlín díky gólu Adama Zbořila. O pět minut později se ale podařilo dostat kotouč za záda Kylu Woodovi. Ten tak nakopnul svůj tým natolik, že se mu podařilo 12 vteřin před závěrečnou sirénou otočit.
Další třetina začne přibližně v 17:22.
40:00'
39:48'
A máme tady obrat dámy a pánové. Kladno využívá rovnou první přesilovku a to pouhé půlminutě. Autorem gólové střely byl JAKE DOTCHIN, který tak značně přibližuje svůj mančaft k dalším třem bodům. Asistence: Adam Kubík.
39:14'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Darek Hejcman – 2 min., hrubost).
38:01'
Berani se opět musí vysvobodit a to jenom vyhozením puku z vlastního pásma. Ke smůle jejich soupeře navíc kotouč míří přímo na bránu Kladna, takže se nebude pískat ani zakázané uvolnění.
37:02'
Blíží se nám poslední dvě minutky druhého dějství a oproti tomu prvnímu mají navrch jasně hosté. K zakončení se dostal Tomáš Plekanec, který svým výletem kolem levého mantinelu nepřekvapil brankáře ševců.
36:03'
Na buly u modré lajny byl úspěšnější celek z Čech. Ten tak může pokračovat v tlaku, který v posledních minutách předvádí. Beranům se ale nyní podařilo osvobodit a ti tak můžou vystřídat.
35:04'
Další obětí tvrdé hry Kladna je tentokrát Darek Hejcman. Ten jako dárek dostal hokejkou do hlavy od jednoho z útočníků v bílém. Podle sudího ale k žádnému faulu nedošlo a hra pokračuje dál.
34:05'
Po gólu, který znamenal vyrovnání pro Kladno atmosféra na ledě značně houstne. Po dalším kontaktu útočníka s Kašíkem se ozývá nejen hlediště ale i celá lavice ševců.
33:06'
První hra čtyři na čtyři Rytířům očividně svědčí a důkazem toho je rovnou vyrovnávací branka. Postaral se o ní KYLE WOOD, který svým zakončením nedal Kašíkovi žádnou šanci. Asistence: Marek Baránek.
32:28'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Hanousek – 2 min. hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matěj Beran – 2 min., hrubost).
32:28'
Tak toto je další velice nepříjemná situace pro domácí celek. Po tvrdém přišpendlení na mantinel se svalil k zemi jeden z obránců ševců, který se doslova svíjí v bolestech. Po několika chvílích se tak tak zvedá z ledu a mizí v tunelu za asistence záchranářů. Na opačné straně si to s Matějem Beranem přijel vyříkat Tomáš Hanousek.
31:55'
Berani na tlak odpovídají poměrně dost jasně a to tlakem ve snad ještě větší míře. V tomto případě se dostal do velké šance Zdeněk Okál, který svůj pokus o teč minul.
30:56'
Rytířům se podařilo jejich soupeře dostat pod tlak a rovnou i vyslat pár střel směrem k bráně Kašíka. Domácí se tak musí osvobodit zakázaným uvolněním.
29:57'
Jedovatou střelu od modré vyslal Antonín Honejsek. Své mířidla použil správně a trefil prostor mezi tyčemi. K jeho smůle ale možná mířil až příliš na bránu, jelikož trefil přímo její střed.
28:58'
Po pokusu o zakončení padá na Libora Kašíka Daniel Kristo. To se nelíbí žádnému ze zlínských hráčů a před svatyní ševců se semlela pořádná šarvátka. Sudím se ale situace podařila uhlídat natolik, že se nebude ani vylučovat.
28:00'
Po první brance se ihned dostal k velké příležitosti další hráč domácích, a to Lukáš Vopelka. Tomu ale stál v cestě jeden z obránců Kladna, který mu situaci znepříjemnil natolik, že to pro brankáře Rytířů nebyl nějak náročný zákrok.
27:01'
Zlín právě vstřelil branku!
A máme tady první gól utkání a to rovnou po velké chybě obrany Rytířů! Postaral se o něj ADAM ZBOŘIL, který vyzrál na kladenskou rozehrávku a v úniku jeden na nikoho nezazmatkoval a propálil Bowa.
26:38'
Po ukázkové kličce se pokusil z poměrně velkého úhlu zakončit Oscar Flynn. Ten doufal spíše, že Bowovi kotouč propadne. K radosti všech fanoušků Kladna se to však nestalo.
25:39'
Tak tato akce se Beranům příliš nepovedla, pokud se to teda dá vůbec nazývat akcí. Ta se ze začátku vyvíjela velice nadějně, nakonec ale skončila zakázaným uvolněním. Po vhazování, které vyhráli domácí se situace v podstatě opakuje.
24:40'
Ani ševci nezůstávají bez odpovědi. Jejich momentální tlak je opravdu velký a na brankáře Kladna se valí doslova střelecká smršť. Ani jedno z těchto zakončení však zatím neskončilo v bráně.
23:41'
Pavel Sedláček byl tím úspěšnějším na vhazovaní před Bowem. Jeden z jeho spoluhráčů ale přihrál tak mizerně, že se díky tomu dostalo Kladno do přečíslení dva na jednoho. I tentokrát ho svou lapačkou vyřešil Libor Kašík.
22:42'
Marek Baránek se svým velice dobrým pohybem dostal přes celou obranu až ke svatyni Kašíka. Ten ale ukázal, jak velký jeho talent je a předvedl další fantastický zákrok.
21:43'
Na opačné straně se do velké šance dostal Vopelka, který mohl z velké blízkosti zakončovat do prázdné brány. K jeho smůle mu ale kotouč přeletěl hůl.
20:44'
Do útoku se jako první dostává tým z Kladna. Ke střele se zatím nedostal, za to dokázal vybojovat alespoň zakázané uvolnění. Na vhazování se jim navíc podařilo ukořistit puk pro sebe.
20:01'
V první dvacetiminutovce jsme byli svědky opravdu velkého množství akce. I přes všechny střely, vyloučení, přihrávky, skandování fanoušků, lámání holí a vyhrané a prohrané vhazování je stav po prvním dějství stále bezbrankový. Ze hry měli zatím lehce navíc, kterým k tomuto pomohli hlavně dvě vyloučení soupeře. To se projevilo i na počtu střel, kterých mají ševci víc. Projevuje se zde ale dlouhodobý problém a to je přesnost koncovky, jelikož více jak třetina z nich skončily mimo. Můžeme jen odhadovat, co nám nabídne druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 16:23.
20:00'
18:55'
Tomáš Pitule získal ve prospěch svého týmu kotouč po tvrdém souboji u mantinelu za bránou Kašíka. V tomto případě byl ale snaživý až moc, jelikož si zlomil hůl.
17:56'
Blíží se nám poslední dvě minuty a hosté už zakládají další akci. K jejich smůle se jednomu z obránců příliš nepodařila přihrávka. Ta mu navíc tak nesedla, že nakonec končí zakázaným uvolněním.
16:57'
U brány Bowa došlo po odehrání puku k poměrně ostrému střetu dvou hráčů. To se vůbec nelíbí fanouškům ševců, kteří vybízejí sudího vulgárními nadávkami, aby pískal faul. Aby toho nebyl k husté atmosféře málo, tak po přerušení hry dochází k pošťuchování před svatyní rytířů. Překvapivě tento konflikt končí bez vyloučení.
15:58'
Velice nebezpečné a pohotové zakončení předvedla legenda kladenského hokeje Tomáš Plekanec. Ten zasáhl odražený kotouč ze vzduchu a v prudké rychlosti ho poslal na nepřipraveného Kašíka. Ten i tak předvedl naprosto bravurní zákrok.
14:59'
A máme tady další drobné zranění, tentokrát ale z řad mužů v pruhovaných dresech. Ano, tipujete správně, jedná se o sudího, konkrétně s číslem osm. Ten se po pár sekundách zvedá a sklízí mohutný potlesk od publika obou celků.
14:00'
Nyní Kašík pokouší svůj osud. Po pomalé přihrávce na bránu domácích si musel pro kotouč dojet až k pravému kruhu, kde se potkal s Hlavou. Kdyby tady byl zmíněný útočník o půl vteřiny dřív, měl by práci poměrně snadnou.
13:01'
Kladenská obrana po komerční přestávce začala fungovat mnohem lépe, domácím se totiž nedaří usadit na půlce soupeře. Na ledě vidíme i čerstvou posilu Zlína Tomáše Hanouska. Ten se dokonce už i stihl dostat k zakončení.
12:02'
Rytíři v posledních minutách mají ze hry značně méně. I přesto se dostal k zakončení Antonín Melka. Ten svým výmykem po levém křídle přebruslil téměř celou obranu. Nakonec mu ale v cestě stála zeď jménem Libor Kašík.
11:03'
Tak toto je nepříjemná situace pro domácí celek. Po kontaktu s jedním ze soupeřů se svalil k zemi Zdeněk Okál. Hra se přerušuje. Tento zlínský útočník se nakonec zvedá i když v očividně velkých bolestech. Po příchodu na střídačku ihned mizí v tunelu.
10:04'
Ani tuto přesilovku se domácímu mančaftu nepodařilo využít. Ševci se to snaží napravit a velice blízko k tomu měl Jiří Karafiát. Ten po důkladně připravené střele překonal i brankáře soupeře. Ke smůle Beranů však trefil pouze tyčku.
09:05'
Z velice zajímavě vypadající pozice vyslal metelici z první Ondřej Němec. Ani tento jeho pokus neskončil úspěchem. Naopak kdo si může zapsat další úspěšný zákrok, je brankář Kladna.
08:06'
Na vhazování před bránou Bowa byl úspěšnější domácí celek. Ten ale po jedné nepřesné střele přichází o kotouč. Následný návrat do útočného pásma není zatím o moc lepši.
07:07'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jiří Ticháček – 2 min., hákování).
06:27'
Berani zatím marně hledají odpověď na tlak jejich soupeře. Ten naopak měl nyní obrovskou příležitost, když se Hlava zjevil sám u brankáře. K jeho smůle ale minul skákavý kotouč.
05:28'
Ani Suchánek svou střelou nevyzrál na obranu soupeře. Tentokrát ale k jeho smůle trefil pouze brusli jednoho z obránců. Následně se domácí osvobozují pouze do zakázaného uvolnění.
04:29'
Ani tlak Kladna nemá dlouhého trvání. V tomto případě se o něj hráči v bílých dresech připravili sami, jelikož se vystavili do ofsajdu.
03:30'
Tlak Beranů ani přes ukončenou početní výhodu neustává. Až nyní se podařilo Jaromíru Jágrovi vyhodit. Následnému zakončení chyběla razance a hlavně přesnost, jelikož končí na zadním mantinelu.
02:31'
Ani Mamčics se zatím nezapíše mezi úspěšné střelce. Jeho zakončení od levého kruhu skončilo těsně vedle levé tyče. Blíží se nám ale konec přesilovky, takže toto byla pravděpodobně její poslední střela.
01:32'
Rytíři svému soupeři nadělili hnedka na úvod milý dárek v podobě vyloučení, a to ještě naprosto zbytečného. Domácí toho ihned využívají a dostávají svého soupeře pod tlak. Žižkova střela od modré našla pouze betony brankáře.
00:33'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jake Dotchin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
00:01'

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec (A), Hanousek, Žižka, Ferenc – Kubiš (C), P. Sedláček (A), O. Flynn – A. Zbořil, Honejsek, Vopelka – Karafiát, Hejcman, Okál – Sebera, R. Veselý, Frömel.

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – J. Suchánek (A), Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, Zajíc, Baránek – Hlava, Plekanec (C), Jágr – M. Beran, A. Kubík, Dvořáček – J. Strnad, Filip, Melka – Ciampini, Pitule, Kristo.

Rozhodčí: Hradil, Vrba – Gebauer, Hlavatý.
PSG Berani Zlín
Pro domácí Berany se sezóna zatím vyvíjí přímo až hrůzostrašně. Po celých 21 utkáních mají na kontě pouhých osm bodů, ke kterým jim pomohly jejich jediné dvě výhry. Na výkonech se zatím neprojevil jak výměna trenéra, tak ani příchod hvězdné posily z KHL Robertse Mamčicse. K tomu všemu, po neshodách s týmem a jeho bídných výkonech, požádal nejproduktivnější hráč ševců Tomáš Mikúš o přestup. Reakce vedení byla poměrně rázná, a to okamžité vyhození z klubu. Na hráčích Zlína jde jasně poznat jejich psychické zdrcení z dosavadních výsledků, které by určitě chtěli napravit. Dneska je čeká snad největší příležitost, jelikož hrají proti druhému nejhoršímu soupeři ligy, kterým je Kladno. I na to však mají až propastný výkonnostní rozdíl. Co se týče ztráty v tabulce, tak i zde se objevuje, pro domácí, velký rozdíl, a to sedm bodů což je téměř počet bodů, který se jim doposud podařilo získat. I kvůli tomu by potřebovali co nejdříve vyhrát za tři body, a to ideálně už v dnešním utkání.

Poslední tři utkání:
Karlovy Vary vs. Zlín – 4:1
Zlín vs. Liberec – 1:2
Mountfield HK vs. Zlín – 4:1
Rytíři Kladno
Oproti jejich soupeři jsou na tom Rytíři značně lépe. Sezóna se jim sice taky nevyvíjí podle jejich představ, nenachází se však na příčce zaručující sestup. V posledních zápasech se hostům ale taky příliš nedařilo. Ze tří utkání se jim nepodařilo bodovat ani jednou, což by dneska určitě rádi napravili. Proti papírově slabšímu soupeři, by to měli mít jednoduché, navíc když nejsou pod tlakem ztráty předposlední příčky. Ševci si ale pravděpodobně uvědomují, že toto může být jedna z nejjednodušších šancí na zisk bodů, takže tomu budou chtít obětovat, co se jen dá. Uvidíme, kdo se s dnešním zápasem popere lépe.

Třinec vs. Kladno – 2:0
Litvínov vs. Kladno – 4:3
Kladno vs. Liberec – 2:4
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Vítám Vás při sledování 23. kola Tipsport Extraligy, ve kterém se dnes mimo jiné odehraje utkání zlínských Beranů proti kladenským Rytířům, které dnes, spolu se mnou, budete moci sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.