Tipsport Extraliga - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : K. Vary - 15. září 2022   18:00

Ukončeno
Brno
23:39' Strömberg (Koblížek, Ďaloga) • 27:36' Horký (Kučeřík) • 36:24' Strömberg (Ďaloga) • 46:00' Kollár (Süss, Šalé) • 47:56' Flek (Zbořil) • 55:01' Horký (Ďaloga, Koblížek)
6:1
(0:1, 3:0, 3:0)
K. Vary
14:17' Koblasa  
Brno
Sestavy:
Čiliak (Furch) – Ščotka, Kundrátek (A), Ďaloga, Gulaši (A), Kučeřík, Holland – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Strömberg, Koblížek – Kollár, Zbořil, Šalé – Kratochvíl, Süss, Vincour – Dufek.
Rozhodčí
Hejduk, Jeřábek – Rampír, Synek
Winning Group Arena
6163 diváků
K. Vary
Sestavy:
Lukeš (Habal) – Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán (A), Havlín, Rohan – Vondráček (C), Gríger, Rachůnek (A) – Kohout, Černoch, Koblasa – Kofroň, Hladonik, O. Beránek – Sapoušek, J. Baláž, Redlich.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Kometa Brno - Karlovy Vary 6:1. Úvod jako hrom, pomohly přesilovky

Přenos se aktualizuje automaticky

Utkání končí a domácí tým se raduje, když ve druhé i třetí třetině demonstroval svou herní převahu třemi brankami. Energii už v závěrečné periodě nezbývalo nic jiného, než hru otevřít. Kometa pak zasadila další branky v povedených brejcích a také další využité přesilové hře. Postupně se trefili Andrej Kollár, proti bývalému klubu i Jakub Flek a vše zakončil svou druhou trefou v zápase Luboš Horký.

Brno dnes tedy slaví první vítězství v jubilejním 30. ročníku Tipsport extraligy a dalo pro dnešek zapomenout nízké produktivitě z přípravy. Z mé strany pro dnešek vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a z Brna přeji příjemný zbytek večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni: 

Petr Koblasa (KVA)

Kim Strömberg (KOM)
Konec zápasu.
59:21'
Brněnští fanoušci už slaví a publikum povstává, aby domácím poděkovalo za první tříbodové vítězství v novém soutěžním ročníku.
58:43'
Na druhé straně však z protiútoku zahrozil domácí kapitán Zaťovič a z levého křídla trefil tyč!
58:30'
První karlovarská formace se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21'
Rychlý přechod do útoku předvedla dvojice Kollár – Ďaloga, brněnský zadák jen těsně minul vzdálenější růžek Lukešovy klece.
56'
V další přesilovce navýšil vedení Horký, 6:1
56:39'
Západočeši určitě působí sympaticky, ani za výrazného manka se nechtějí poddat a neustále se snaží něco vymyslet. Obrana Brna však pracuje zodpovědně a nechce připustit ani kosmetickou úpravu skóre.
56:17'
Čiliak teď raději podržel puk po nahození Koblasy.
55:41'
Gríger dojížděl ze druhé vlny útok Karlových Varů, ale ani ve slibné pozici si na Čiliaka nepřišel, domácí brankář dnes předvádí velmi spolehlivý výkon.
55:01'
Kometa právě vstřelila branku! Další využitá přesilová hra Komety znamená už šestou branku! Brňané svírali oslabené hosty a přihrávku Ďalogy od modré čáry dnes podruhé v utkání zužitkoval LUBOŠ HORKÝ, když překonal Lukeše mezi betony. Asistence: Marek Ďaloga, Radek Koblížek.
54:24'
Ďaloga už byl s pukem za modrou čárou, a domácí tak musejí vyklidit karlovarskou třetinu hřiště.
53:47'
Brněnsku kombinaci narušil Havlín a osvobodil hostující tým.
53:07'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Dávid Gríger – 2 min., hákování.
52:58'
Brno hraje v plném počtu.
52:36'
Kometa vyhazuje.
52:10'
Čiliak předvádí dobrou práci, když vyrazil nahození karlovarského obránce a poradil si i s dorážkou Černocha.
51:52'
Znovu to Vondráček zkusil, ale znovu si na Čiliaka nepřišel.
51:12'
Vondráčkovu střelu z voleje Čiliak vytěsnil pohotovým zákrokem betonem, následně se Brnu podařilo vyhodit.
50:58'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Rhett Holland – 2 min., sekání.
50:25'
Dnešní utkání sleduje 6163 diváků.
50:24'
Brňané znovu kouskují hru, když Holland vyhodil i za cenu zakázaného uvolnění.
49:23'
Brněnské publikum se baví, jeho tým vede o čtyři branky a na ledě nic nenasvědčuje tomu, že by se Energie měla přičinit o drama.
48'
Flek se prosadil proti "svým", když dorazil puk po přihrávce Zbořila, 5:1
48:49'
Píská se zakázané uvolnění Brna, domácí to ale mrzet nemusí, díky dalším dvěma brankám ve třetí třetině mají soupeře přesně tam, kde chtěli mít a kráčejí za prvním tříbodovým ziskem.
47'
Kollár dorazil puk do poloodkryté klece, 4:1
47:56'
Kometa právě vstřelila branku! Další parádní protiútok Brna, který končí za zády brankáře Lukeše! Kometa předvedla ideální střídání, když se do hry ve středním pásmu zapojil Zbořil a v přečíslení předložil puk JAKUBU FLEKOVI, který se tak prosazuje proti svému bývalému klubu. Asistence: Adam Zbořil.
47:28'
Puk teď skákal před branou Brna, ale ani Černochovi ani Vondráčkovi se jej nepodařilo ideálně trefit.
47:13'
Energie se nechce vzdát a znovu se snaží získat prostor před Čiliakem.
47:03'
Čiliaka nyní protáhl Rachůnek, brněnský brankář nejprve puk vyrazil ramenem, aby jej následně přikryl pod rukavici. Následuje komerční přestávka.
46:00'
Kometa právě vstřelila branku! Nedáš? Dostaneš! Tohle notoricky známé sportovní pořekadlo se brněnským hráčům podařilo naplnit do puntíku, když odvrátili hru na karlovarskou branku a přihrávky Süsse dokonale zužitkoval ANDREJ KOLLÁR, když uklízel puk do odkryté branky Enerige. Asistence: Jan Süss, Eduard Šalé.
45:17'
Brněnská obrana však nyní dala dostatek prostoru Hladoníkovi, jenž připravil tutovou pozici Kofroňovi, ovšem nejspíš betonem na poslední chvíli zasáhl Čiliak! Karlovy Vary teď promarnily možnost vsítit kontaktní branku.
44:54'
Teď už se však brněnské obraně znovu daří eliminovat útočné choutky Energie.
44:21'
Havlín vystřelil od modré čáry, Čiliak měl ztížený výhled a možná ani nevěděl jak, ale přeci jen dokázal puk vytěsnit lapačkou.
44:16'
Kohoutovi se podařilo dojet nahozený kotouč a připravil střeleckou pozici Černochovi, tomu však dnes není proti Kometě zatím přáno.
43:33'
Ďaloga v poklidu nahodil puk do obranného pásma Varů a Kometě se i daří držet s kotoučem na holích.
42:45'
Další brejk hostů odmítl Holland, Vary se stále nedokázaly dostat do kombinace před Čiliakem.
41:50'
Karlovy Vary zatím marně hledají cestu k ohrožení brněnské brány, obránci domácích se velmi rychle vracejí a eliminují snahy hostů.
40:55'
Obrovská příležitost Brna! Koblížek poslal puk na volej Strömbergovi, který mohl kompletovat hattrick, výborně se však přesunul Lukeš a drží ještě naděje Západočechů!
40:18'
Kometa v plném počtu.
40:06'
Karlovy Vary ještě mají poslední vteřiny přesilové hry.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina vyšla brněnské Kometě parádně. Domácí hned v úvodu prostředního dějství využili přesilovou hru, když přihrávku Koblížka usměrnil za Lukeše Kim Strömberg. Obecně druhá perioda přinesla více vyloučení a při hře 4 na 4 Kometa dosáhla obratu ve skóre, tentokrát zužitkoval nabídku Kučeříka Luboš Horký, jenž se před Lukešem octl zcela osamocen a překonal jej nad lapačku. I třetí branka Brna padla při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě, druhou přesilovou hru využil znovu Kim Strömberg, když s pomocí tyče zvýšil vedení Brna na rozdíl dvou branek. Kometa měla i další příležitosti k navýšení skóre, ale i tak může být po druhé třetině spokojená. Závěrečné dějství odstartuje v 19:50.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:54'
Po dalším úspěšném zákroku Čiliaka se zrodila potyčka mezi hráči, ale zdá se, že tentokrát to bude bez nutnosti vyloučení.
39:43'
Dobrou práci pro Kometu teď odvedl Vincour, když nejprve vyhodil a pak ještě pozlobil obranu hostů.
39:12'
Kometa vyhazuje.
39:07'
Ke střele se dostal Rachůnek, ale na připraveného Čiliaka si nepřišel.
38:59'
Hosté nahánějí puk v útočném pásmu.
38:18'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Petr Kratochvíl – 2 min., nedovolené bránění.
37'
V přesilové hře Strömberg dal svou dnešní druhou trefu, 3:1
37:47'
Tak tohle byla nádherná akce brněnské Komety, když si Kollár vyměnil puk se Šalém, brněnský mladík se ještě snažil vyšperkovat koncovku pro Zbořila, ale tomu nebylo přáno přivést tuto pohlednou kombinaci k dokonalosti.
37:02'
Karlova Vary cítí, že je zle a snaží se opt najít cestu do útočného pásma.
36:24'
Kometa právě vstřelila branku! Kometa podruhé v utkání využívá přesilovou hru a odskakuje do dvoubrankového vedení! Podruhé v dnešním utkání se prosazuje KIM STRÖMBERG, když dokázal z pravé strany krásně trefit s odrazem puku od tyče a nedal Lukešovi šanci. Asistence: Marek Ďaloga.
36:09'
Tu teď obstaral z vrcholku pravého kruhu Ščotka, Lukeš se však blýskl pohotovou lapačkou.
35:57'
Brňané drží puk v útočném pásmu, ale zatím jim chybí střelba.
35:17'
Hosté se osvobozují.
35:12'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Michal Plutnar – 2 min., podrážení.
35:07'
Ščotkovu střelu Lukeš neudržel a brněnští útočníci se sjeli ve snaze puk dorazit, karlovarská obrana vše ustála jen za cenu dalšího faulu.
34:55'
Kometa opět zařadila vyšší rychlostní stupeň, Karlovy Vary vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.
34:15'
Zbořil teď potrápil karlovarskou obranu, když se ne a ne vzdát kotouče, nakonec se však Energii přeci jen podařilo domácí vyhnat z obranného území, ale sami se k útočnému pokusu nedostávají.
33:39'
Rychlý protiútok Brna teď vedl Holík a snažil se před brankou najít najíždějícího Vincoura, do jeho přihrávky se však vložil brankář Lukeš a hru přerušil.
33:15'
Oba celky už jsou znovu v plném počtu a následuje komerční přestávka.
32:44'
Zbořil poslal do jízdy Horkého, ten měl dostatečnou rychlost, aby se dostal za obranné linie Karlových Varů, ale tentokrát si na Lukeše nepřišel!
32:02'
Energie nyní krouží před Čiiliakem a po výzvě Kohouta zakončoval Černoch, Čiliak vyrazil, ale Karlovy Vary nadále hrozí.
31:31'
Znovu zde tak máme hru čtyři na čtyři, která Kometě přinesla zatím rozdílovou branku.
31:15'
Brněnská přesilovka je u konce. Jan Ščotka nedovoleně zabránil hostujícímu hráči v průniku a fasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
30:53'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Ondřej Dlapa – 2 min., podrážení.
30:36'
Brno bude hrát další přesilovou hru, právě probíhá jeho signalizovaná výhoda a domácí už delší dobu krouží před Lukešem.
29:54'
Polovina základní hrací doby je za námi, Karlovy Vary se snaží najít cestu k vyrovnávací brance, ale narážejí na propracovanou defenzívu domácího týmu.
28'
Po neproměněné šanci Holíka se vzápětí prosadil Horký, 2:1
28:59'
Po snaze Šalého se puk dostal na hokejku Hollanda, jenž prudce vystřelil a Lukeš pouze vyrazil, po dorážce se ještě natahoval mladičký útočník Brna, ale puk cestu na jeho hokejku nenašel.
28:23'
Koblížek teď dobře vystoupil proti Havlínovi, když zablokoval jeho střelu a zároveň tím hosty vyhnal z obraného pásma.
27:53'
Do slibné palebné pozice se po návratu z trestné lavic dostával Vondráček, jeho pokus Čiliak vytěsnil betonem. Mezitím samozřejmě oba celky hrají v plném počtu.
27:36'
Kometa právě vstřelila branku! Teď už se však brněnská hala raduje! Přihrávku do jízdy obdržel LUBOŠ HORKÝ, jenž dokázal šikovně zamíchat s pukem před Lukešem a zavěsil jej pod lapačku hostujícího brankáře. Asistence: Radek Kučeřík.
27:21'
Petr Holík měl na holi obrat ve skóre! Když mu kotouče naservíroval jeho spoluhráč Horký!
26:52'
Až nyní se čtveřici Komety podařilo ukořistit kotouče a pokusí se také zaútočit ve čtyřech.
26:17'
Hra ve čtyřech zatím více sedí hostům, Pulpán se snažil usměrnit nahození Havlína, puk však nakonec skončil mimo ledovou plochu. Hra je tedy přerušena a byla ohlášena komerční přestávka.
25:48'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Marek Ďaloga – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Tomáš Vondráček – 2 min., hrubost.
25:48'
Bernad nahodil puk obloučkem ze středního pásma na Čiliaka, brněnský brankář jej však neudržel a Karlovarští se pochopitelně pídili po odraženém puku. To však odmítl tolerovat brněnský obránce Ďaloga a rázně to vysvětlil hostujícímu kapitánovi Vondráčkovi.
25:17'
Zámek Brna odmítá Rachůnek a individuálně vyvezl puk až do brněnské třetiny.
24'
Strömberg vyslal ránu a puk propadl Lukešovi do sítě, 1:1
24:39'
Nyní už jsou však Brňané znovu usazeni v útočném pásmu a rozjíždějí kombinaci, na ledě mají domácí elitní formaci.
24:07'
Karlova Vary nechtějí dopustit lauf Brna a snaží se v plném počtu bojovat o prostor před Čiliakem.
23:39'
Kometa právě vstřelila branku! Kometa využívá přesilovou hru! Energii se podařilo sice dostat puk z obranného pásma, ale nestihla vystřídat. Brňané se okamžitě nastěhovali zpět před Lukeše a po přihrávce Koblížka se dokázal prosadit KIM STRÖMBERG, když z voleje na bližší tyč umístil svou střelu z pravého kruhu. Asistence: Radek Koblížek, Marek Ďaloga.
23:14'
Další úspěšný blok Dlapy proti střele bývalého spoluhráče Fleka.
22:59'
Nyní to zkusil Flek, ovšem jeho ránu zablokoval Dlapa. Vyhodit se však hostům nepodařilo.
22:36'
Holík se po přihrávce Ščotky rozhodl vystřelit z pravého kruhu, Lukeš byl však připraven brněnského centra vychytat a hra je přerušena.
22:09'
Energie vyhazuje.
21:55'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Tomáš Havlín – 2 min., podrážení.
21:55'
Na druhé straně zahrozil mladíček Šalé, Lukeše nepřekonal, ale Brno bude hrát přesilovou hru.
21:40'
Nyní už se Koblasa ke střele dostal, když dojížděl ze druhé vlny, Čiliak ovšem vyrazil.
21:19'
Kohout objel brněnskou branku a přihrávkou hledal Koblasu, tomu však zakončení zněmožnila pozorná obrana domácích.
20:43'
Čiliak teď pomohl svým bekům s rozehrávkou, ale puk se dostal pouze do středního pásma, kde jsou opět připraveni hostující hráči.
20:23'
Plutnar nahodil puk na brněnské území, zde si jej však přebírají domácí obránci a otáčejí hru směrem k Lukešovi.
20:01'
Začala druhá třetina.
Kometa v úvodu nastoupila aktivně a bylo vidět, že i hlučné domácí prostředí ji dodává potřebný vítr do plachet. Domácí svůj nápor mohli umocnit i v přesilové hře, ale Lukeše se jim překonat nepodařilo. Energie se postupně na brněnském ledě aklimatizovala, pomohla ji k tomu určitě i početní výhoda a chvílemi domácí tým přehrávala. Výsledkem byla také zatím jediná branka v dnešním utkání, kterou měl na svědomí Petr Koblasa. Kometa se však poté přeci jen znovu probrala a v závěru první třetiny si tvořila slibné střelecké příležitosti, ze kterých se však zatím vyrovnávací branky nedočkala. Uvidíme, co nám nabídne prostřední dějství, které odstartuje ve Winning Group Areně v 18:53.
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Ještě brankář Čiliak si sáhl na puk a bude se vhazovat po jeho pravé straně.
19:21'
Další slibná příležitost pro Strömberga, kterého vyzval k zakončení Koblížek, ale puk zamířil mimo branku Karlových Varů, Kometa však v závěru předvádí velký tlak.
18:52'
Strömberg připravil palebnou pozici Kučeříkovi, jeho střelu však zablokoval Bernad.
18:21'
Na druhé straně Kometa rozjela útočné manévry, ale puk pouze létá kolem brankoviště Lukeše.
17:57'
Karlovy Vary se znovu celkem snadno dostali do brněnského pásma, ale k ohrožení Čiliaka jim scházel klid v kombinaci.
17:13'
Ščotka nahodil puk ze středního pásma přímo na Lukeše, ten raději puk podržel a bude se vhazovat po jeho pravici.
16:33'
Brňané se nyní chvíli zdrželi v útočném pásmu, ale Energie opět dokázala svého brankáře ušetřit dalším zákrokům.
16:11'
Kometa se probouzí, Kollár vyzval ke střele Zbořila, ten však minul.
16:02'
Koblasa vedl další útočnou akci svého týmu, mohl ještě přihrát Černochovi, ale nakonec zvolil individuální zakončení, které tentokrát brněnský brankář zachytil.
15'
Koblasa se prosmýkl mezi obránce a vsítil úvodní branku, 0:1
15:27'
Zaťovič obdržel přihrávku na útočnou modrou a kolem bránícího hráče se dostal k bekhendovému zakončení, které však zamířilo nad branku hostů.
15:08'
Karlovy Vary pokračují v aktivní hře, jsou momentálně častěji na kotouči.
14:17'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energie otevírá skóre zápasu! Hostům se povedl rychlý přechod přes střední pásmo a v mezikruží se puk dostal na hokejku PETRA KOBLASY, jenž prostřelili Čiliaka. Bez asistence.
14:02'
Příliš dlouho se zde ale domácí nezdrželi. Energie velmi dobře odráží útočné choutky Brňanů.
13:40'
Koblížek vzal nyní puk na sebe a po delší době jej zavezl do karlovarské třetiny.
13:10'
Komerční pauza se teď trochu protáhla, ale nyní už je vše připraveno zase ke hře.
13:10'
Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.
13:05'
Hladonik si přijel mezi kruhy pro puk a okamžitě střílel, naštěstí pro domácí byl na místě i obránce Gulaši a přizvedl puk mimo brněnskou klec.
12:48'
Brnu teď chybí trochu nápad, Ďaloga poslal puk jen na zakázané uvolnění.
12:10'
Nyní se však hostům daří držet puk v útočném pásmu a obrana Komety je v pohotovosti.
11:17'
Rachůnek s Vondráčkem usilovali o získání prostoru v brněnském pásmu, vše ale znemožnila pozorná obrana domácích, která nepřipustila tvorbu souhru členů první karlovarské formace.
10:23'
Snaha o rychlý návrat před Čiliaka skončila přesně opačně, když rozhodčí odpískal zakázané uvolnění a hra se stěhuje před klec Karlových Varů.
10:08'
Černochova přihrávka postrádala přesnost a Karlovy Vary musí pro puk až k vlastnímu brankáři.
09:47'
Rychlému tempu se však přizpůsobili i hosté ze západu Čech, kterým nejspíš pomohla i početní výhoda.
09:18'
Brňané se snaží v plném počtu opět zkonsolidovat a navázat na aktivní pohyb, kterým se prezentovali v úvodních minutách utkání.
08:26'
Kometa hraje v plném počtu.
08:12'
Kollár na obranné modré čáře znemožnil Varům vstup do pásma.
07:54'
Gulaši se pomazlil s pukem a obstaral další dlouhé vyhození pro Brno.
07:47'
Hostům se nyní nedaří přejít přes modrou čáru, jejich snaha teď skončila ofsajdem.
07:26'
Kometa se osvobozuje.
06:57'
Plutnar nahazoval puk na brněnskou branku, Čiliak jej vyrazil a k dorážce se dostával Hladoník, bekhendem však pouze trefil brněnského brankáře.
06:30'
Kometa ihned zásluhou Gulašiho vyhazuje.
06:26'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Marek Ďaloga – 2 min., nedovolené bránění.
06:26'
Komerční přestávka.
05:58'
Černoch byl blízko k otevření skóre, když Čiliak pouze vyrazil nahození Bartejse, prvně jmenovaný pak trefil boční konstrukci brněnské branky.
05:53'
První zákrok si připisuje domácí brankář Čiliak, když zachytil nepříjemné nahození z hole Plutnara, výhled mu ztěžoval ještě hostující kapitán Vondráček.
05:15'
Hosté hrají v plném počtu.
05:08'
Až nyní se hostům podařilo vyhodit.
04:52'
Ščotka nyní nabil na volej Kundrátkovi, jeho přízemní projektil těsně minul branku. Domácí nadále drží puk v útočném pásmu.
04:31'
Další pokus vyslal Ščotka, snažil se jej ještě usměrnit Zaťovič, ale kotouč se svezl mimo branku Varů.
04:11'
Snaha Komety o překonání útočné modré čáry končí ofsajdem a Energie může znovu vydechnout.
04:02'
Hostům se teď daří držet puk mimo obrannou třetinu.
03:20'
Ihned po vhazování se zrodila největší příležitost Komety v tomto utkání! Koblížek poslal puk na volej Flekovi, ten však bývalého spoluhráče Lukeše nepřekonal!
03:15'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Jan Hladonik – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
02:51'
Vary riskantně rozehrávaly a z toho mohl těžit Zaťovič, jenž směřoval přihrávku na osamoceného Holíka, naštěstí pro hosty na poslední chvíli zasáhl obránce Pulpán.
02:35'
Útočný přechod Západočechů končí ofsajdem.
02:29'
Kometa se snaží usadit v pásmu Energie, její kombinace však zatím postrádají přesnost.
02:10'
Kometa aktivně napadala rozehrávající obránce hostů, hra se nyní přerušila pro zásah vysokou holí.
01:47'
Zbořil se rozjel na levém křídle a zkusil vypálit, Lukeš puk vyrazil a obránci Varů se snaží o rozehrávku.
01:23'
Ďaloga s Gulašim bez větších problémů odrazili další útočné počínání Energie.
00:42'
Druhá formace hostů se pokouší o první útočný počin, obrana Komety je však důsledná a nepovoluje hostům kombinovat před Čiliakem.
00:25'
Po vhazování se dostal puk na modrou čáru ke Kundrátkovi, který si jej srovnal na holi a prověřil pozornost brankáře Lukeše, ten v této první zkoušce obstál a hru přerušil.
00:19'
Energie první návštěvu Brňanů odvrátila jen vyhozením na zakázané uvolnění.
00:01'
Holík úspěšný na úvodním vhazování proti Grígerovi a Kometa se hrne do útočného pásma.
00:01'
Utkání právě začalo.
Státní hymna České republiky zazněla a nyní již nebrání k zahájení jubilejního 30. ročníku Tipsport extraligy.
Úvodní sestavy:

HC Kometa Brno: Čiliak (Furch) – Ščotka, Kundrátek (A), Ďaloga, Gulaši (A), Kučeřík, Holland – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Strömberg, Koblížek – Kollár, Zbořil, Šalé – Kratochvíl, Süss, Vincour – Dufek.
Trenér: Pešout

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán (A), Havlín, Rohan – Vondráček (C), Gríger, Rachůnek (A) – Kohout, Černoch, Koblasa – Kofroň, Hladonik, O. Beránek – Sapoušek, J. Baláž, Redlich.
Trenér: Bruk

Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Rampír, Synek.
BRNO vs. KARLOVY VARY

Hezký den z Brna! Tipsport extraliga se chystá napsat svou jubilejní 30. sezonu a úvodním duelem tohoto výročního ročníku bude souboj brněnské Komety s karlovarskou Energií. Stejně jako před rokem se oba soupeři potkávají hned v úvodním duelu soutěže.
HC Energie Karlovy Vary:

Na karlovarský klub čeká nová éra. Po dlouhých letech změnil vlastnickou strukturu, ve které už nefiguruje Karel Holoubek. I přesto se v Karlových Varech vyhlíží světlé zítřky. Tým si bude zvykat pod novým trenérem Davidem Brukem na jiný herní styl. Náhradou za Jakuba Fleka by měl být návrat Davida Grígera, který by měl společně s Jiřím Černochem, Tomášem Rachůnkem či kapitánem Tomášem Vondráčkem patřit mezi ofenzivní tahouny Energie.

Do obrany Karlovy Vary přivedly z Mladé Boleslavi Davida Bernada a právě z Brna přišel obrané řady vyztužit i Tomáš Bartejs. Již v závěru minulé sezony bylo jasné, že roli jedničky po Filipu Novotném převezme Štěpán Lukeš.

Karlovy Vary budou určitě mířit minimálně do předkola. V loňském ročníku dokázali Kometu porazit hned ve třech případech. Povede se jim podobný kousek hned v úvodním kole pod Špilberkem?
HC Kometa Brno:

Brněnský tým by se letos rád vrátil do vyšších pater extraligové tabulky. Majitel Libor Zábranský byl proto na hráčském trhu aktivní a dovedl do svého týmu hned několik zkušených borců, důkazem budiž fakt, že hned tři nové akvizice mají bronzovou medaili z jarního Mistrovství světa. Jedná se o Tomáše Kundrátka, Jana Ščotku a Jakuba Fleka, pro nějž bude určitě utkání s Karlovými Vary pikantní záležitostí, stejně tak i pro nového trenéra Martina Pešouta.

Posíleny byly útočné řady také o odchovance Jana Dufka nebo Radka Koblížka, se kterým přišel z finského Kalpa Kuopio i jeho parťák z formace Kim Strömberg. Bezesporu velkou posilou je také příchod brankáře Dominika Furcha, jenž je dalším hvězdným hráčem, který ohlásil návrat do české extraligy.

Kometa dává jasně najevo, že chce znovu atakovat nejvyšší příčky, ale rozhodne se na ledě. Vykročí pravou nohou již v úvodním utkání s Karlovými Vary?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud