Tipsport Extraliga - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Vítkovice - 16. září 2022   17:30

Ukončeno
Litvínov
28:15' Kudrna (Zdráhal) • 55:30' Š. Stránský (Jaks, Estephan)
2:3
(0:1, 1:0, 1:2)
Vítkovice
10:27' Mueller  (Krieger, Mikuš) • 43:05' Mueller  (Krieger) • 48:08' Bukarts  (Krieger, Mikuš)
Litvínov
Sestavy:
Zajíček (Godla) – Jaks, Zile, Freibergs, Šalda, Strejček, Demel (A), Zeman – Zdráhal (A), Estephan, Abdul – Hlava, Š. Stránský, Straka (C) – Fronk, Sukeľ, Kudrna – Chalupa, Helt, Zygmunt.
Rozhodčí
Horák, Hejduk – Gerát, Hynek
Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
3139 diváků
Vítkovice
Sestavy:
Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Gewiese, J. Stehlík, Koch, Raskob, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Dej, Chlán, Lednický.

Video se připravuje ...

Litvínov - Vítkovice: Po lahůdkovém pasu Kriegera se nemohl mýlit kanonýr Mueller, 0:1

Přenos se aktualizuje automaticky

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Střely na branku: 28 – 38
Dnešní utkání sledovalo 3139 diváků.
Je dobojováno. Hosté ve druhé třetině přidali další dva góly a šli do dvoubrankového náskoku. Litvínovu se však podařilo snížit na rozdíl jediné branky a ještě se tak vrátil zpět do hry. V závěru pak hráli se šesti hráči v poli a bez brankáře, ke srovnání stavu skóre to však už nevedlo. Hosté si tak z litvínovského ledu vezou všechny tři body, domácí hráči v prvním utkání nové sezóny tak zůstali bez zisku jediného bodu.
Konec zápasu.
59:50'
Domácí se drží v útočném pásmu a nadále ohrožují branku soupeře. Ale vyrovnání stále nepřichází a ani už není moc času.
59:12'
Další pohledná akce Litvínova a zblízka střílel Patrik Zdráhal, jenže znovu tomu chybělo více přesnosti.
58:41'
Janis Jaks pálil od modré čáry a jeho pokus skončil u branky hostů. Ti ho poté odpalují až před Zajíčka a je z toho zakázané uvolnění.
58:07'
Branka Litvínova je prázdná, Verva to zkouší se šesti bruslaři v poli.
57:33'
Patrik Demel vybojval puk a posléze ho dostal před branku hostů. Sám poté vystřelil, ale jeho pokus končí mimo tři tyče.
57:01'
Domácí to nyní musejí otevřít a snažit se vyrovnat. Zatím ale hosté stále hájí nejtějsnější možný výsledek.
55:30'
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí bleskově využívají přesilovou hru a vracejí se zpět do zápasu. ŠIMON STRÁNSKÝ na levém kruhu vyslal nepříjemnou střelu, která se zastavila až za zády Aleše Stezky. Verva je tak svému soupeři na dostřel jediného gólu – 2:3. Asistence: Janis Jaks a Giorgio Estephan.
55:07'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Juraj Mikuš – 2 min., sekání.
55:00'
Peter Krieger mohl ke svým dvěma přihrávkám nyní přidat i gól. Z bekhendu zakončil žabkou těsně před Zajíčkem, ale ten ho vychytal.
54:45'
Zajíček musel opět zasahovat proti pokusu Vítkovic a má puk v lapačce. Hra je zastavena kvůli komerční přestávce a poté se bude vhazovat před jeho brankou.
53:47'
Kristaps Zile se chystal u modré čáry ke střele, ale nakonec se nedočkal přihrávky. Skončila tak další akce Litvínova, jemuž utíká čas rychle a stále ztrácí dva góly.
51:40'
Domácí zamkli svého soupeře v jeho teritoriu, ale nevytěžili z toho žádnou střelu. Nicméně ještě se před Stezkou zdržují a útočí.
50:03'
Petr Straka se prodral do útočného pásma, ale puk na soupeři nezískal. Následoval rychlý protiútok Vítkovic a Zajíček tak musel být zase pozorný.
49:23'
Další zákrok Aleše Stezky, ten přerušil hru a oba celky střídají.
48:08'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Místo toho přichází další gól hostů a ti mají už dvoubrankový náskok. Do úniku se vydali Vítkovičtí, Peter Krieger bekhendovou přihrávkou poslal puk na levou stranu, kde nekompromisně rozvlnil síť za Zajíčkem ROBERTS BUKARTS – 1:3. Asistence: Peter Krieger a Juraj Mikuš.
47:29'
Litvínovští se snaží znovu vyrovnat, ale obrana Vítkovic to nyní nedovolila a sama poslala puk do útočného pásma.
47:00'
Aleš Stezka zapisuje další důležitý zákrok a hra je opět přerušena. Po další komerční přestávce bude buly vhozeno opět před jeho svatyní.
45:57'
Aleš Stezka se zaskvěl proti dorážce Patrika Zdráhala a po jeho zákroku je hra zastavena. Vhazovat se bude po levé ruce hostujícího brankáře.
45:03'
Vhazovalo se před litvínovskou brankou, puk získali domácí a hned ho dostali do útočného pásma. Tam o něj však přišli.
44:11'
Litvínov tak znovu musí dohánět jednobrankové manko a nyní si musel dávat pozor na další průnik hostů před Zajíčka. Nakonec to skončilo vítkovickým neúspěchem.
43:05'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté využívají přesilovou hru a znovu u toho byl střelec i asistent úvodního gólu Ridery. A akce to byla téměř stejná. Peter Krieger se znovud dostal před branku domácích, poslal puk na pravou stranu a PETER MUELLER opět trefuje odkrytou klec – 1:2. Asistence: Peter Krieger.
42:23'
Jan Strejček vyhodil puk až před Stezku a Litvínov se tak osvobozuje a šetří cenné vteřiny z oslabení.
42:11'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jindřich Abdul.
40:39'
Lukáš Krenželok si sjel na pravý kruh a jeho švih vystrašil Šimona Zajíčka, ten ale nakonec zakročil a podržel Litvínov. Domácí poté otáčejí hru na opačnou stranu.
40:18'
Hosté hned po buly zavítali do útočného pásma a Šimon Zajíček musel zakročit proti střele z pravé strany.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 21 – 28
Také druhé dějství je minulostí. V něm znovu padla jediná branka, tentokráte do sítě Vítkovic. V devětadvacáté minutě prostřelil z prostoru mezi kruhy Stezku Andrej Kudrna a začínalo se znovu od začátku. Následovaly další šance na obou stranách, ale ani jednomu týmu se nepovedlo strhnout vedení na svou stranu. Každopádně nás ještě čeká hodně zajímavá třetí třetina. Ta začne přibližně v 19:26.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:40'
Bernovský to ještě zkusil ze středu v pásmu, ale jeho střela se neujala. Následně pak ani na druhé straně domácí neuspěli před Alešem Stezkou.
38:19'
Šimon Stránský vyslal nebezpečný pokus na Aleše Stezku z pravého kruhu a ten byl opět připraven. Po zákroku hned raději pozastavuje hru.
37:04'
Patrik Zdráhal se pokoušel vzít soupeři puk, nepovedlo se a do akce šli hosté. Následně je domácí obrana zastavila a nedovolila, aby Vítkovičtí jakkoli ohrozili Zajíčkovu klec.
36:51'
Vítkovice se ubránily a už jsou v plném počtu.
36:04'
Jiří Fronk šel útočit, ale v pásmu podklouzl a puk sebrala obrana hostů a ten znovu míří až před domácí branku. Tohle oslabení už zřejmě hosté zvládnou.
35:21'
U zadního mantinelu v pásmu Vítkovic vznikl souboj o kotouč, ten nakonec vydolovali hosté a hned ho posílají až před Šimona Zajíčka. Šetří tak cenné vteřiny z početní nevýhody.
34:51'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Petr Gewiese – 2 min., podrážení.
34:27'
Patrik Zdráhal střílel hned po vhazování, jeho pokus mířil ke vzdálenější tyči, ale do klece vítkovického týmu se nedostal.
34:26'
Další komerční přestávka.
33:06'
Hosté se delší dobu drželi v pásmu Vítkovic, nakonec ale o puk přišli a do akce šel Litvínov. Domácí ale před Stezkou nezakončili.
31:55'
Tobias Lindberg se snažil zaskočit Zajíčka na levém kruhu, jeho švi ale končí jen na zákroku domácího brankáře, který znovu drží svůj tým.
31:24'
Patrik Koch spěchal středem hřiště do pásma domácích, objel branku a poté před ní zakončil, ale pohotový Šimon Zajíček u své tyče přikryl puk pod lapačku a zastavuje hru.
31:10'
Následuje další komerční přestávka.
30:38'
Jsme za polovinou základní hrací doby a stav je stále nerozhodný. Domácí měli další šance, ty ale ke strhnutí vedení na svou stranu nevedly.
30:17'
Janis Jaks nahodil puk před branku hostů, kde chtěl tečovat Chalupa, ale vše jistí Aleš Stezka, jenž má kotouč v lapačce a záhy je hra přerušena.
29:24'
Litvínovští ožili, nyní se skrze Dominika Lakatoše dostali dopředu a na pravém křídle pálil Petr Straka, kapitán Litvínova ale poslal svou střelu jen těsně vedle Stezkovy brány.
28:15'
Litvínov právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno. Domácí se rychle dostali do útočného pásma, kde roztáhli akci. Patrik Zdráhal pak poslal přihrávku do prostoru mezi kruhy, kde tvrdou ránou z pokleku propálil vše, co mu stálo v cestě, ANDREJ KUDRNA – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Patrik Zdráhal.
27:50'
Na levé straně z kruhu pálil Vojtěch Lednický a jeho tvrdý pokus zaměstnal Šimona Zajíčka, jenž se zaskvěl a podržel svůj tým.
26:47'
Po pravém křídle pronikl do útočného pásma Šimon Stránský, ale jeho pas na spoluhráče nevyšel. Vítkovičtí pak po zisku puku okamžitě uhánějí až před klec Šimona Zajíčka.
26:11'
Další komerční přestávka.
25:28'
Radim Šalda získal kotouč a nahodil ho do neutrální zóny, ale tam ho sebrali hosté, kteří rychle otáčejí hru na opačnou stranu a Zajíček se tak musí mít opět na pozoru.
24:28'
Mário Grman se dostal do úniku před domácí branku, ale z nápřahu trefil jen nohu Filipa Helta. Nicméně nadále pokračuje útočné tažení hostů v pásmu Litvínova.
23:25'
Vítkovice jsou v plném počtu.
22:55'
Peter Krieger se hnal ve vlastním oslabení do úniku a sám pak tváří v tvář Šimonu Zajíčkovi neuspěl!
22:24'
Domácím se zatím nedaří dostat se do nějakého tlaku v přesilové hře, hosté na to reagují dalším vyhozením puku.
21:37'
Petr Chlán získal puk a poté ho vyhodil přes celé kluziště až před Šimona Zajíčka. Hosté se tak hned na začátku oslabení osvobozují.
21:25'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Rostislav Marosz – 2 min., krosček.
21:10'
James Willie Raskob nyní prověřil pohotovou střelou Šimona Zajíčka, který jeho pokus vychytal a následně pak nechal hru přerušit. Buly po jeho pravé ruce.
20:51'
Estephan si bruslemi zpracoval přihrávku, jeho následný pokus šel jen do boční konstrukce soupeřovy branky.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:33.
Střely na branku: 14 – 16
První třetina je minulostí. V ní padla jediná branka. V jedenácté minutě trefil odkrytou branku domácích Peter Mueller a zapsal tak první ligovou branku po příchodu z Brna. Domácí se snažili vyrovnat, šance na to rozhodně měli, ale troskotali na výborných zákrocích Aleše Stezky. Ten tak zatím drží velmi těsný náskok svého týmu.
20:00'
První třetina skončila.
19:50'
A ještě střílel Petr Gewiese a znovu z toho byla velká šance pro hosty. Vše ale Šimon Zajíček dobře viděl a zakročil. Hned na to přerušuje hru.
19:30'
V závěru se do akce dostali ještě Vítkovičtí, ale vystavili se ofsajdové pasti. Hra je tedy vykázána zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:30'
Jiří Fronk pálil z prostoru mezi kruhy a trefuje hruď Aleše Stezky.
17:56'
Tobias Lindberg protáhl puk okolo branky u zadního mantinelu, následně pak ale hosté nezakončili přesně před Šimonem Zajíčkem.
17:36'
Patrik Zdráhal se zjevil zcela sám u branky hostů, ale jeho nebezpečný projektil končí mimo tři tyče!
16:24'
Nicolas Hlava poslal puk do středního pásma, tam ho sebral Mário Grman, ale hosté se nedostali před klec Zajíčka. Místo toho musel čelit dalšímu pokusu domácích Aleš Stezka.
15:45'
Petr Fridrich vyzval na levé straně ke střele Jana Bernovského, který švihl do puku, ale Šimon Zajíček si prostor u své pravé tyče pokryl.
15:06'
Další buly před Alešem Stezkou, z první na něho pálil Patrik Zdráhal, ale znovu si vylámal zuby na pozorném vítkovickém brankáři. Hra je zastavena, buly po jeho pravé ruce.
14:31'
Patrik Demel nedokázal udržet puk v útočném pásmu, domácí se tam ale vrátili zase zpět. Demel pak těsně před Stezkou tečí zakončil, ale znovu vše kryje brankář Vítkovic.
14:18'
Další komerční pauza.
13:48'
Patrik Zdráhal atakoval Raskoba, následně pak se dostal puk k Estphanovi, ale Stezka kotouč vyrazil. Následně se domácí udrželi v pásmu a k dorážce si sjel Giorgio Estphan, ale výborný Stezka opět zakročil.
13:22'
Peter Mueller vyhodil puk příliš daleko a je z toho zakázané uvolnění. Domácí hráči tak získali zadarmo útočnou třetinu.
12:41'
Jiří Fronk se snažil skrze Stehlíka dostat puk do středního pásma, napoprvé to nevyšlo, napodruhé už ano. Verva tak pádí útočit.
11'
Po lahůdkovém pasu Kriegera se nemohl mýlit kanonýr Mueller, 0:1
11:55'
A po rychlé střele hned po buly je hra zastavena znovu a opět se vhazuje před Alešem Stezkou.
11:53'
Nyní se zaskvěl Aleš Stezka, jenž zastavil nebezpečný pokus domácího Litvínova. Hra je zastavena, buly po jeho pravé ruce.
10:27'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté se ujímají vedení po krásné akci. Peter Krieger viděl u brankoviště volného PETERA MUELLERA, kterému načasoval přesnou přihrávku a druhý jmenovaný pak střelou z první trefil odkrytou část branky Šimona Zajíčka – 0:1. Asistence: Peter Krieger a Juraj Mikuš.
09:23'
Po neúspěšné akci Litvínova se znovu dostali do útočné třetiny hosté a před Zajíčkem to zkusil Vojtěch Lednický, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
08:57'
Další pokus zastavuje Šimon Zajíček, který se tak ve svém brankovišti rozhodně nenudí. Nyní lapil pokus Tobiase Lindberga a znovu hru přerušuje.
08:35'
Agilní Petr Fridrich, který se už poněkolikáté dostal před domácí branku, nyní přihrál Gewiesemu do prostoru mezi kruhy a jeho svižnou ránu zastavuje opět Šimon Zajíček.
07:26'
Domácí ale propadli v rozehrávce a hosté se řítili na Šimona Zajíčka, který vychytal soupeřovu střelu z pravé strany, která byla z kategorie těch nebezpečných.
06:48'
Hosté se stále drží v teritoriu Litvínova a nyní Petr Gewiese vystřelil z dálky, ale jeho projektil zneškodnila obrana Litvínova, domácí se pak dostávají zase do útočné akce.
06:13'
Petr Gewiese nahodil touš od modré čáry a ten končí u Šimona Zajíčka, který neměl velký problém kotouč zachytit. Raději ale hru zastavil před dotěrným Dominikem Lakatošem.
06:09'
Po akci hostujícího Petra Fridricha před domácí brankou zakročil Šimon Zajíček a raději pak nechal přerušit hru. Vhazovat se bude před jeho svatyní, to ale až po první komerční přestávce, která nyní následuje.
05:57'
Hosté jsou v plném počtu.
05:47'
Jindřich Abdul dostal pas od Freibergse, ale na Stezku si nepřišel. Vítkovice posílají puk ven z pásma a tohle oslabení zvládnou.
05:20'
Další akci zakládali Litvínovští od své branky, Matěj Chalupa pak nabral rychlost podél levého mantinelu, dostal se do zakončení z levé strany, ale puk končí jen těsně vedle tyče.
04:16'
Janis Jaks pálil na branku Vítkovic a orazítkoval levou tyč Stezkovy klece! Domácí tak nebyli daleko od úvodní branky. Po zisku puku ho pak hosté vyhazují až před Šimona Zajíčka.
03:57'
Domácí mají jako první k dispozici přesilovou hru, vhazuje se v pásmu Vítkovic.
03:57'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Roberts Bukarts.
03:35'
Šimon Stránský napadal Petera Muellera, následně pak ale domácí přišli o kotouč a bleskově se do akce dostali hosté. Ale hned na to se dostal do velké šance Filip Helt, proti jeho pokusu z levé strany zakročil Aleš Stezka!
02:59'
Z pravé strany z bekhendu zakončoval před Alešem Stezkou jeden z domácích, ale brankář Vítkovic si opět poradil.
02:31'
Velká šance Vítkovic! Petr Fridrich se hnal až před branku Šimona Zajíčka a tváří v tvář zakončil, ale nakonec tahle akce nekončí gólem, ač k němu neměli Vítkovičtí daleko.
01:07'
Šimon Stránský našel přihrávkou Patrika Zdráhala, ale ten nevystřelil. Následně po něm to zkusil ještě Petr Straka a ten už Stezku prověřil. Hostující brankář se zaskvěl po dalším zákroku.
00:41'
Vítkovičtí nahodili puk až před branku Litvínova a je z toho zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před hostující klec a buly bude vhozeno po pravé ruce Aleše Stezky.
00:01'
Utkání právě začalo.
Ke stropu zimního stadionu v Litvínově byly pověšeny dresy Františka Lukeše a Viktora Hübla. Stále probíhá slavnostní ceremoniál a zápas tak začne s menším zpožděním.
Úvodní sestavy:

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Jaks, Zile, Freibergs, Šalda, Strejček, Demel (A), Zeman – Zdráhal (A), Estephan, Abdul – Hlava, Š. Stránský, Straka (C) – Fronk, Sukeľ, Kudrna – Chalupa, Helt, Zygmunt.
Trenér: Vladimír Růžička

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Gewiese, J. Stehlík, Koch, Raskob, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Dej, Chlán, Lednický.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Horák, Hejduk – Gerát, Hynek.
Vzájemná utkání

V loňském ročníku nejvyšší tuzemské soutěže se oba celky střetly čtyřikrát. Třikrát vyhrál Litvínov, jednou pak Vítkovice, ale až po nájezdech, takže dohromady nad VERVOU získali hráči Vítkovic dva body a mají svému soupeři letos co oplácet.
HC Vítkovice Ridera

To hráči vítkovické Ridery si vyřazovací boje zahráli, ve čtvrtfinále ale narazili na Třinec, jenž svému soupeři nepovolil ani jednu výhru a po sérii 4:0 na zápasy pak pozdější mistr ukončil Vítkovicím sezónu. V přípravě odehráli Vítkovičtí o jeden zápas více než žlutočerní, na svém kontě tedy mají rovných deset duelů. Také hosté se sedmkrát radovali z výhry, třikrát pak byli poraženým týmem. Poslední tři mače byly vítězné. Vítkovičtí porazili 2:0 Olomouc, 7:2 Trenčín a naposledy pak uspěli nad brněnskou Kometou pop výsledku 3:1. Hosté tedy měli také velmi dobrou průpravu před novou sezónou a dnes by rádi na severu Čech brali body.
HC VERVA Litvínov

Litvínovští hokejisté se v uplynulé sezóně neprobojovali do vyřazovacích bojů, skončili těsně před branami a sezóna pro ně skončila velmi brzy. V nadcházející sezóně by ale rádi už play-off absolvovali a po úspěšné přípravě by na dobré výsledky chtěli navázat hned na startu nejvyšší české soutěže. V rámci přípravného období sehrál Litvínov devět zápasů s bilancí sedm výher a pouze dvakrát odešel poražen. V posledních třech odehraných duelech porazili Litvínoští Liberec 4:3, poté padli 1:2 s Karlovými Vary. Naposledy ale odešli z ledu zase vítězně, kdy doma vyhráli 3:0 nad Sokolovem. Suma sumárum příprava VERVĚ vyšla velmi dobře a uvidíme, jak tomu bude v nadcházející sezóně.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Ve čtvrtek odstartoval předehrávkou nový ročník extraligy a dnes je na programu zbylé první kolo. Prostřednictvím tohoto textového online přenosu se zaměříme na duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 25 17 2 4 2 95:51 59
2. Sparta 25 15 3 1 6 78:52 52
3. Třinec 24 11 5 4 4 77:60 47
4. Litvínov 25 12 3 0 10 76:73 42
5. Mountfield 25 11 2 4 8 66:59 41
6. Liberec 27 11 3 2 11 85:86 41
7. Brno 24 11 3 1 9 73:59 40
8. Č. Budějovice 24 10 2 4 8 62:63 38
9. Olomouc 25 8 3 3 11 56:71 33
10. K. Vary 24 7 4 2 11 63:65 31
11. Plzeň 25 7 3 3 12 57:69 30
12. Vítkovice 23 5 1 5 12 54:72 22
13. Kladno 23 4 3 4 12 54:83 22
14. M. Boleslav 25 4 2 2 17 49:82 18
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud