Tipsport Extraliga - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Sparta - 10. ledna 2023   17:30

0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
Sparta
23:56' Sobotka   • 39:04' Němeček  (D. Vitouch) • 45:57' Řepík  (Kaše, Sobotka)
Pardubice
Pražák, Šír – Hlavatý, Lederer.
Enteria arena, Pardubice
9604 diváků
Sparta

SESTŘIH: Pardubice - Sparta Praha 0:3. Kovář má nulu, rozhodl Sobotka (1+1)

Ode mne je to pro dnešek vše. S přáním klidného večera se budu těšit u příštího utkání Tipsport Extraligy.
Zápas je u konce! I druhý vzájemný zápas na pardubické půdě končí lépe pro pražskou Spartu, která i do závěrečné třetiny vstoupila lépe a vstřelila třetí branku zápasu. Dynamo se se konci zápasu zvedlo, ale ani to na vsítění branky nestačilo.

Nejlepší hráči zápasu
HC Dynamo Pardubice: Roman Will
HC Sparta Praha: Vladimír Sobotka
59:49'
Hosté vyhazují puk, ale pouze na zakázané uvolnění.
59:37'
Souboj v rohu hřiště ukončuje píšťalkou rozhodčí. Bude se vhazovat po pravé ruce Kováře.
59:13'
Chyba Janduse dala Dynamu příležitost, ale odražený puk se podařilo dříve dojet hostujícímu obránci.
58:26'
Dynamo aktuálně tráví většinu času na puku a snaží se vymyslet jak se dostat do útočné třetiny.
56:57'
Napadání Adama Musila dělá hostům potíže, ale podařilo je jim vyjet ze své třetiny.
56:27'
Situaci tři na jednoho na poslední chvíli zachraňuje Kolář, který puk bere mimo ohrožení.
56:09'
Formanova střela z otočky jen těsně minula domácí branku.
54:57'
Thorell se probojoval až před branku Dynama, kde zkoušel najít některou ze sparťanských hokejek, ale neúspěšně.
53:50'
Chybná přihrávka Pauloviče dává příležitost Spartě.
53:07'
Moravčík zachytává tvrdou přihrávku přes celou šíři hřiště a hned se vydává do útoku.
52:18'
Sparta se usadila na polovině Dynama a kombinuje kolem Willovi branky.
51:51'
Paulovičovo nahození do útočné třetiny končí zakázaným uvolněním.
50:54'
Sobotka dostal puk před branku domácích, ale špatné zpracování ho posílá za pardubickou svatyni.
50:35'
Zmatek před brankou Dynama zastavuje Will poté, co schoval puk pod lapačku.
49:55'
Vracející se Buchtele zachytil puk a zajíždí za branku Kováře.
48:54'
Souboj za brankou hostů vyhrává Herčík a ponechává Dynamo v útočném pásmu.
47:47'
Musil zkoušel posunout puk na Poulíčka, ale puku se zmocnila Sparta.
46'
Kaše zadovkou připravil snadný gól pro Řepíka, 0:3
46:47'
Válův pokus od modré trefil pouze zadní mantinel.
46:23'
Kousalův pokus o přihrávku před branku by zmařen bránící hokejkou.
45:57'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta odskakuje o tři branky poté, co Sobotka poslal puk k tyči na Kašeho, který přihrávkou za záda našel MICHALA ŘEPÍKA, jenž už neměl těžkou práci a prosazuje se.
Asistence: David Kaše, Vladimír Sobotka.
45:27'
Kempný nabil na střelu Řepíkovi, který neprostřelil Willa.
44:30'
Dvořákovo vyhozeni bylo zachyceno.
44:10'
Druhou přesilovku Sparty začíná pražský klub na polovině Dynama, kde domácí dostává pod tlak.
43:51'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Tomáš Zohorna – 2 min., podrážení.
42:57'
Situaci dva na dva vzal Thorell na sebe a střelou z prostoru levého kruhu zakončil puk, který Will chytil mezi betony.
41:00'
Zohornova střela od modré přešla přes zeď hráčů před brankou, avšak za záda Kováře nespadla.
40'
V závěru přesilovky se nakonec prosadil Němeček, 0:2
40:35'
Radil dostal přihrávku přes celou šířku hřiště, ale nedokázal si obhodit bránícího hráče.
40:01'
Sparta i napotřetí vyhrává úvodní vhazování.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Sparta začala utkání aktivněji a vsítila úvodní branku zápasu. Dynamo poté mohlo také vstřelit branku, ale v poslední minutě třetiny přidala Sparta ještě druhý gól a ustanovila konečné skóre po druhé třetině na 0:2. Závěrečná třetina začne přibližně v 19:15.
40'
40:00'
39:04'
Přihrávka před branku od Vitoucha prošla až k zadní tyči, kde byl připravený DAVID NĚMEČEK, který puk poslal za záda Willa.
Asistence: David Vitouch, Gustaf Thorell.
38:24'
Sobotkovu střelu musel Will vytěsnit nad branku.
38:00'
Rychlý útok po chybě obránce Sparty mohl zakončit Zohorna, ale puk poslal mimo tři tyče!
37:16'
Kousalova rána od modré končí v náručí Willa
37:09'
Adam Musil – 2 min., podrážení.
36:47'
Přihrávku do protiútoku zachytává Thorell.
36:04'
Kolářova přihrávka po mantinelu neprošla, a tak se do útoku pouští hosté.
34:31'
Schovaný Dvořák v prostoru mezikruží dostal puk, ale jeho střela byla tečována těsně vedle Kovářovi tyče.
33:57'
Po vhazování prošel puk nečekaně až k Willovi, který ho raději schoval do lapačky.
33:27'
Řepík dostal přihrávku do úniku, ale jeho střela nad betony Willa nepřekonala pardubického gólmana.
32:35'
Gustaf Thorell se dostal do útočné třetiny a na poslední chvíli adresoval přihrávku na volného Sobotku. Ten však puk vyslal nad břevno pardubické svatyně.
31:32'
Horák se dokázal vrátit a obrat o puk útočícího hráče.
30:05'
Zohornův únik na poslední chvíli zachránil Mikliš.
29:57'
Střela z protiútoku od Safina končí mezi betony Willa.
28:09'
Hned dvakrát ohrozilo Dynamo branku hostů střelou od modré. Nejdříve Dvořák zkoušel vystřelit z prostoru levého kruhu ale neúspěšně. Následně se k odraženému puku dostal Kolář, který z první vyslal puk na Kováře, avšak ten již kotouč chytá do lapačky.
27:38'
Sparta aktuálně okupuje útočnou třetinu a Will musí likvidovat jejich střely od modré.
26:38'
Po souboji v rohu hřiště vyhazuje puk Hrádek. Dynam opět v pěti.
25:44'
Napadání Dynama dělá podobně jako na druhé straně problémy s rozehrávkou, a tak si oslabení domácí tým zatím hlídá.
24'
Sobotka se rozjel přímo na branku a zasunul puk pod betony Willa, 0:1
24:45'
První přesilovku si vyzkouší také Sparta, která aktuálně rozjíždí akci.
24:44'
Tomáš Dvořák – 2 min., nedovolené bránění.
23:56'
Gólové skóre otevřeno! O úvodní branku utkání se postaral VLADIMÍR SOBOTKA, který sólovou akcí přešel přes dvojici bránících hráčů a následně zakončil pod beton Willa.
Asistence: Miroslav Forman.
23:26'
Nahození na pardubickou branku schovává Will pod lapačku.
22:50'
Dobrá obrana Sparty nedává Dynamu příležitosti jak se dostat do útočné třetiny.
21:53'
Němeček obral o puk útočícího hráče a vyhazuje puk na polovinu Dynama.
21:26'
Napadání hostů dělá Dynamu problémy v rozehrávce.
21:03'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Vladimír Sobotka – 2 min., nedovolené bránění.
20:30'
Střela od modré v podání Kempného prošla až k Willovi, ale ten puk vyrazil betonem.
20:22'
Miklišovu střelu od modré na poslední chvíli likviduje Kousal hokejkou.
20:01'
I druhé úvodní vhazování vyhrává Sparta.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je u konce! Po vyrovnaném a opatrném startu utkání jsme mohli vidět několik slibných šancí na obou stranách, avšak žádný gól zatím nepadl. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.
20:00'
19:58'
Radilova teč těsně minula branku Sparty.
19:10'
Thorellovo nahození z půlky hřiště na Willa pardubický gólman chytá.
18:09'
Kolář zachytil přihrávku Řepíka a dává Dynamu prostor ke střídání.
17:25'
Řepíkovu přihrávku před branku Will radši odráží betonem.
15:32'
Dvořákovu střelu od modré Kovář odráží do rohu.
14:38'
Střela z úhlu kterou vyslal Kaše ohrozila branku Dynama, ale Will si s šancí poradil ramenem.
14:09'
Nahození Sparty zachytává Čerešňák.
13:18'
Pro přihrávku do středu hřiště si sjel Vondráček, jenž projel až do prostoru mezikruží, ale následná střela byla zblokována mimo Kovářovo ohrožení.
12:30'
Sedlák zpracoval těžkou přihrávku a poslal puk na Hyku, který ale k puku dorazil až po Miklišovi.
11:33'
Forman dokázal vypíchnout průnikovou přihrávku a ihned vyslal kotouč do útoku.
10:37'
Dobrá obranná činnost Pauloviče zastavila protiútok Sparty.
09:48'
Mikliš dostal nabito na modrou čáru a vyslal na Willa dělovou ránu, kterou pardubický gólman vyrazil.
09:21'
Tomkova střela byla zblokována bruslí jednoho z pardubických hráčů do ochranné sítě.
08:21'
Kousalova nečekaná střela od modré prošla až ke Kovářovi, který ji reflexivně vyrazil.
08:00'
Adam Musil bojuje o puk v rohu útočné třetiny.
07:15'
Kaše dokázal obrat o puk pardubického obránce, avšak následná zpetná přihrávka byla zachycena Sedlákem.
06:39'
K tyči pardubické branky dostal puk Morančík, ale v rychlosti nestačil puk trefit.
06:27'
Moravčíkova průniková přihrávka končí zakázaným uvolněním.
06:21'
Dvořákova střela od modré neprošla až ke gólmanovi Kovářovi.
05:48'
Dynamo aktuálně tlačí na obranu Sparty, která se snaží dostat z tlaku.
05:11'
Zohornova přihrávka před branku nenašla žádnou z hokejek Dynama.
04:36'
Řepík nahodil puk na mantinel, který se ale odrazil k tyči Willa. Ten radši schoval puk pod lapačku.
3'
Šance hostů v oslabení, Will ale Konečného vychytal
03:30'
Sobotka obral o puk bránícího hráče a rozjel se sám na Willa, který jeho střelu nad beton vystihl a vyrazil puk do rohu hřiště.
02:53'
Paulovič dostal puk do prostoru levého kruhu, ale puk netrefil.
01:58'
Dynamo si vyzkouší první přesilovku v zápase. Aktuálně domácí hráči kombinují v útočné třetině.
01:41'
David Vitouch – 2 min., podrážení.
01:36'
Sparta se usadila v útočné třetině a zkouší něco vymyslet.
00:30'
Mikliš zkusil střelu od modré, ale ta byla ještě před Willem zblokována.
00:01'
Úvodní vhazování vyhrávají hráči Sparty.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Will (Matěcha) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, J. Kolář (A), Vála, Hrádek, Bučko – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – A. Musil, Poulíček (C), Vondráček – Herčík, Paulovič, Rohlík.
Trenér: Radim Rulík

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus (A), Moravčík, T. Tomek – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Kaše.
Trenér: Miloslav Hořava

Rozhodčí: Pražák, Šír – Hlavatý, Lederer.
HC Sparta Praha
Pražský klub, jenž je aktuálně na pátém místě Tipsport Extraligy se po úspěšné štaci ve Spengler Cupu vrátil na domácí led výhrou 5:3 nad Českými Budějovicemi, avšak následně Sparta padla proti Liberci. Poslední zápas odehrála Sparta taktéž na domácím stadionu, tentokrát proti Kladnu. Využitá přesilovka v první třetině poslala domácí do vedení, které vydrželo celé dvě třetiny. V závěrečné třetině Sparta vsítila hned tři branky a s přehledem ovládla utkání.

Nejproduktivnější hráči
Roman Horák 28 bodů (10+18)
David Tomášek 24 bodů (8+16)
Vladimír Sobotka 20 bodů (9+11)
HC Dynamo Pardubice
Pardubický celek, který stále hájí první příčku Tipsport Extraligy po pár proměnlivých výsledcích zažívá opět povedenou šňůru výsledku, jelikož Dynamo z posledních čtyřech zápasů neodcházelo ani jednou jakožto poražený tým. V posledním zápase Dynamo vyjelo na led brněnské Komety, kde se hned v první třetině dostalo do vedení. V druhé dvacetiminutovce přidali hosté ještě dvě branky a ani snížení v závěrečné třetině Kometě nepomohlo, jelikož necelou minutu před koncem Dynamo upravilo výsledek gólem do prázdné branky na konečných 4:1.

Tomáš Zohorna 30 bodů (14+16)
Lukáš Radil 30 bodů (10+20)
Robert Kousal 26 bodů (9+17)
Krásné úterní odpoledne vám přejeme z Pardubic, kde se od 18:00 střetne v rámci 32. kola domácí HC Dynamo Pardubice s týmem HC Sparta Praha.