Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Třinec - 22. října 2023   17:00

Brno
12:02' Holík (Zaťovič, Kaňák) • 47:25' Moses (Ščotka, Cingel)

Třinec

Z této skvělé partie se loučím, oba týmy předvedly skvělý hokej, fanoušci se bavili a celá hala vyprovází obě mužstva domů. Děkuji za pozornost a pěkný zbytek neděle.
Je dobojováno, parádní bitva nakonec končí výhrou Třince. Kometa bere bod a fanoušci děkují za svému týmu za předvedený výkon. Remíza byla dnes spravedlivá, prodloužení mohly vyhrát oba týmy, nájezdy už bývají loterie.
Hráči zápasu: Steve Moses – Marian Adámek.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
Autorem vítězné branky je MARKO DAŇO.
Holík bekhendem přestřeluje, je hotovo.
Vrána zkusil mezi betony, ale nedává.
Cingel zkusil blafák, ale nedokázal zvednout kotouč.
Páník prostřeluje Furcha a Třinec vede už o dva góly.
Jakub Flek pálí pouze do betonů.
Marko Ďano dává mezi rukou a vyrážečkou. Hosté vedou.
Zbořil zkusil střelu na lapačku, nedává.
Dravecký nedává forhendem na zadní tyč.
Samostatné nájezdy začínají.
Je to tak, i prodloužení nabídlo mnoho zajímavých momentů, ale nakonec se pojedou nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:46'
Zbořilova střela neprošla za Mazance, následně pálil Moses pouze do jeho lapačky. Už to vypadá na nájezdy.
64:30'
Kometa si bere oddechový čas, neboť bude za pár chvil hrát po faulu Růžičky přesilovku.
64:30'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Martin Růžička – 2 min., hákování.
63:55'
Někdejší hráč Brna Tomáš Kundrátek mohl rozhodnout, Furch však super zákrokem večera vytáhl kotouč nad bránu.
63:28'
Už je na puku zase Kometa, konkrétně Zaťovič nezamířil přesně.
62:49'
Polovina prodloužení je fuč, Smithova střela nebyla špatná, ale Furch si s ní věděl rady.
61:56'
Voženílek měl na lopatě výhru, ale v klíčový moment netrefil kotouč. Pak se rozjel do akce Flek s Mosesem a americký střelec trefuje betony Mazance.
61:37'
Až teď se dostal ke střele třinecký Hrehorčák, lapačka Furcha připravena.
61:26'
Zatím sledujeme hokej bez šancí, Kometa neustále drží puk.
60:22'
První buly patřilo Kometě, která chtěla Mosesem jít do útoku. Zatím trpělivě čeká na svou šanci.
60:01'
Začalo prodloužení.
Jdeme do prodloužení.
Střely na bránu: 22:29.
Je to tak, za tři minuty začne prodloužení, které rozhodne o tom, kdo získá druhý bod.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:45'
Puk ve střední třetině, už to vypadá skutečně na prodloužení.
58:58'
Kometa drží kotouč, hraje se v její útočné třetině.
58:33'
Icing Ocelářů.
58:16'
Poslední dvě minuty této parádní bitvy, která možná půjde do prodloužení.
57:31'
Kometa drží kotouč za svou bránou, logicky nikdo nechce udělat chybu.
56:55'
Zbloudilá střela Mosese od mantinelu nadělala Mazancovi problémy, nadvakrát musel kotouč pokrýt v lapačce.
56:24'
Utkání sleduje 6735 fanoušků!
55:37'
Drama vrcholí, Třinec dokázal v závěru vyrovnat a hrajeme znovu za nerozhodného stavu.
54:53'
Třinec právě vstřelil branku!
Už se zdálo, že Kometa půjde do brejku v situaci Cingel – Moses, ale akce nevyšla a tak se šlo na druhou stranu. Rychlá akce končí gólem MARIANA ADÁMKA, který překonal Furcha střelou na bližší tyč. Brněnský brankář si na kotouč sice sáhl, ale propadl mu výstrojí a je srovnáno. Asistence: Vladimír Dravecký, Petr Vrána.
54:11'
Teď už bylo vidět, Smithova střela byla sražená před Furchovu bránu, ale tam se píská postavení v brankovišti.
53:35'
Fanoušci jsou ve varu, celá hala stojí a tleská. Co se děje na hřišti? No, nemohu nyní sloužit ze své pozice na tribuně.
53:35'
Po krátké pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
52:26'
Více jak minutu byla Kometa uzavřená ve své ulitě. Bránila se několika střelám, ale Furch je připravený. Především tutovka Vrány volala po gólu, brněnský hrdina se roztáhl a betonem kotouč vytáhl. Celá pětice Brna měla plné ruce práce, ale situaci zvládla.
51:47'
Hokej má stále skvělé tempo, Třinec má obrovský tlak.
51:28'
Nepřesná rozehrávka hostů končí vyhozením přes všechny čáry.
50:38'
Vincour naprosto perfektně odhadl situaci a podržel kotouč. Následoval ho i Marcinko, který se zkušeně nikam netlačil.
50:00'
Kometa přežila oslabení, stále drží těsný výsledek.
48:49'
To jsou věci, neskutečná atmosféra. Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění, hraje přesilovku, ale zatím se nedostal do pásma. Po buly pak hned napřáhl Zahradníček, lapačka Mazance v plném provozu.
48:15'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Rhett Holland – 2 min., napadení.
48:15'
A tak se píská faul na druhé straně, což nevydrželi domácí hráči ani diváci a je to tady jako v pekle. Sledovali jsme několik šarvátek a menších soubojů. Zápas má grády po všech směrech.
48:15'
Drama a emoce jsou vyšponovány na maximum. Flek mohl přidat další gól, jel sám na bránu, ale bekhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce. Zaťovič byl předtím podražen a v poloze ležmo nahrál právě Flekovi. Gól se nekonal, stejně jako faul není odpískaný.
47:25'
Kometa právě vstřelila branku!
Přesilovka Brna měla velmi přísná měřítka. STEVE MOSES si neustále hledal prostor, v prvním případě střílel těsně vedle, poté neuspěl ani v jasné šanci na slotu stojící Vincour. Hra dál pokračovala a Moses to trefil neskutečně. Pumelicí pod víko nedal Mazancovi šanci. Kotouč ještě o tyčku zapadl do brány. Asistence: Jan Ščotka, Lukáš Cingel.
46:44'
Andrej Nestrašil – 2 min., nedovolené bránění.
46:44'
Hostům se tento verdikt vůbec nelíbí a probíhá dlouhá diskuze. Trest však platí.
46:34'
Kometa má výhodu, za chvíli bude hrát přesilovku.
45:49'
Nejprve pálil nepřesně Gazda, ovšem Adámkova rána už měla parametry. Furch se jen ohlédl, naštěstí pro něj šel kotouč vedle.
44:34'
Růžička najel do Furcha, rozhodčí nechali tento přestupek bez potrestání.
43:38'
Čtvrtá brněnská lajna dnes nedostává tolik prostoru, na ledě jsme je už dlouho neviděl. Ovšem viděli jsme pokus Kučeříka, jehož pumelice prosvištěla těsně vedle levé Mazancovy tyče.
42:48'
Může samozřejmě v tomto zápase rozhodoval i rozložení sil a šíře kádru. Kometa však i přes početnou marodku neskutečně bojuje a v podstatě na tři formace trápí soupeře.
42:33'
Pořádný šrumec byl před Dominikem Furchem. Kometa byla pod tlakem a hosté pálili jednu za druhou. Martin Růžička se ale z dobré pozice neprosadil, zamířil kousíček vedle.
41:26'
Zatím je to opatrné, úvod třetiny si každý hlídá a nechce udělat chybu.
40:27'
Oba týmy se snažily usadit v útočné třetině, šance z toho však nebyly.
40:01'
Ale to bychom předbíhali, je před námi dvacet minut a jdeme na to.
Za malou chvíli půjdeme do poslední třetiny, která nemusí být poslední. Utkání je nesmírně vyrovnané a prodloužení dnes klidně může být.
Troufám si tvrdit, že se v Brně dnes hraje asi nejlepší hokej, který v letošní sezoně ve Winning Group Areně mohou fanoušci sledovat. Můžeme jen doufat, že i poslední dějství bude na co koukat.
I ve druhé části se hrál parádní ofenzivní hokej, i když to tak výsledkově nevypadá. Je to vyrovnané utkání, Kometa má velké šance, stejně jako Třinec, který se však dokázal těsně za polovinou duelu prosadit Nestrašilem. Brno také dalo branku, ale nebyla uznaná. Zřejmě díky tomu, že kotouč nepřešel za brankovou celým objemem. Vincourova radost tak byla znovu předčasná, stejně jako v minulém domácím mači proti Liberci.
Střely na bránu: 16:16
Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00'
39:27'
Vincour posunul puk do středního pásma, ještě jeden útok pro Brno.
38:58'
Icing Komety minutu před koncem druhé třetiny.
37:43'
Po vyhraném buly se ke kotouči dostal bývalý třinecký bek Kaňák a jen to po jeho ráně zahučelo. Puk skončil těšně nad, přičemž tlak i nadále pokračoval a Mazanec musel vytasit další zákrok po pokusu Holíka.
37:12'
Už se hrají poslední tři minuty této strhující podívané, od modré zkoušel štěstí Gazda, ale dlouho mu trvalo zakončení.
35:38'
O zábavu měl málem postaráno Mazanec, ale Holíkův pokus k němu nedošel. Na opačné straně udělal vítr v brněnské obraně Marinčin, ale Furch mohl zůstat klidný.
34:55'
Puk vypadl z hlediště, zápas pokračuje v interesantní atmosféře. Oba týmy a fanouškovské tábory zaslouží pochvalu. Baví se všichni.
34:47'
O vyrovnanosti zápasu svědčí i počet střel na bránu – 15:15.
34:43'
Následuje komerční přestávka, která hráčům ve strhujícím tempu jistě pomůže.
34:32'
Třinec už je v pěti a od modré napřáhl Nedomlel, jeho pokus ovšem srazil Okál do ochranné sítě.
33:51'
V závěru zkrácené přesilovky se zjevil na přední tyči Jakub Flek a měl hodně prostoru na dvojité zakončení. Nejdřív zasáhl Mazanec, poté se zavlnila boční síť.
32:56'
Dvakrát pálil ze svého tradičního místa na kruhu Moses, ale nepropálil třineckou obranu.
31:48'
Domácí jsou v pěti a začínají přesilovku.
31:48'
Libor Hudáček – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
31:09'
Kometa Flekem dokázala kotouč vyhodit. První minutu dokázala přežít, i když jsou hosté po gólu samozřejmě v mírném laufu a chtějí přidat druhou branku.
30:30'
Rázem je to 1:1 a navíc Třinec hraje přesilovku.
30:26'
Jan Ščotka – 2 min., krosček.
30:09'
V Brně máme vyrovnáno. Kometa nestihla vystřídat a hosté šli do přečíslení tři na dva. To nejlépe vyřešila dvojice Hudáček zakončující ANDREJ NESTRAŠIL. Byť to bylo se štěstím a s pomocí brusle od domácího obránce. Kotouč se pak doklouzal až do sítě. Asistence: Libor Hudáček, Marko Ďano.
28:56'
Zaťovič hledal poslepu Holíka, kterého očekával na zadní tyči, jenže zkušený centr nikde. Přečíslení Komety tak nedopadlo ideálně. Na druhé straně pálil Kundrátek, jeho rána sražená do ochranné sítě.
27:47'
Třinec několikrát zahrozil, ale brněnský fantom je stále velmi jistý. Kometa navíc hraje v defenzivě obětavě a pomáhá svému brankáři. Po komerční pauze se bude hrát v útočné třetině Slezanů.
27:05'
Šanci na vyrovnání měl dvakrát v řadě Kurovský. Nejprve si najel na levý kruh, ale trefil jen beton brněnského brankáře. Poté se obtočil kolem branky a chtěl zasunout na bližší tyčku, jenže neuspěl.
26:16'
Jakub Flek přečetl situaci a výborně odehrál puk před Růžičkou. Holland je zpět ve hře.
25:23'
Kometa výborně brání, první minutu modrobílí odpracovali na jedničku.
24:26'
První početní výhoda pro Třinec, Kometa se bude bránit.
24:26'
Rhett Holland – 2 min., nedovolené bránění.
23:16'
Fanoušci si situaci prohlédli na kostce a názor na si na to udělali sami hlasitým pískotem. Gól tedy neplatí a stále se hraje za výsledku 1:0.
22:54'
Kometa měla velký tlak, nejprve zahrozil sám před bránou Marcinko, posléze Vincour dorážel do prázdné brány. Trefil tyč a podle videa zřejmě kotouč neprošel za brankovou čáru. Gól tak neplatí. Mimochodem zkušenému brněnskému rodákovi nebyl uznán gól i v minulém zápase s Libercem. To už je trochu pešek.
22:54'
Vypadá to, že Kometa vstřelila druhou branku, ale ještě bude celou sitauci zkoumat videorozhodčí. Tomáš Vincour vystřelil z levého kruhu a zdálo se, že kotouč skutečně skončil za čárou. Jenže rozhodčí byli jiného názoru. Kotouč se otřel od tyče a po brankové čáře vypadl do bezpečné zóny.
22:05'
Domácí potřebují srovnat formace, trošku vázla kombinace.
21:37'
Až v závěru to zkoušel Zbořil, ale nepřesně. Hrehorčák už je zpátky na ledě a hned vypálil na brněnskou bránu.
21:05'
Třinec v poklidu brání, Kometa se ke střele nedostala.
20:06'
Kometa pochopitelně pokračuje v početní výhodě. Zatím se hraje za Furchem.
20:01'
Blíží se start druhé části hry, uvidíme, v jakém tempu se bude odvíjet. První třetině měla super kvalitu.
Střely na bránu: 6:8.
Máme tak za sebou pohlednou první třetinu, která nabídla ofenzivní představení. Kometa i Třinec hrají zatím velmi dobře, gólově se ale mohou radovat domácí. Holíkovu střela změnila směr, zaplavala před Mazancem a ten musel lovit kotouč ze sítě. Třinec hrozil především v úvodu periody, pak už jej Brňané do vyložených tutovek nepouštěli.
Kometa hrála v závěru třetiny přesilovku a mohla podruhé udeřit. Byla by to kuriózní trefa, protože znovu si najel na levý kruh Holík a jeho pokus byl sražen na střechu třinecké brány. Pak puk rychle sundal Cingel a Kometa chtěla znovu zakončit, což už se Gazdou nepodařilo.
Další třetina začne přibližně v 17:50.
20:00'
19:27'
Patrik Hrehorčák – 2 min., sekání.
18:48'
Pak šla ale do přečíslení, Zbořil se málem dostal do šance, ale především ukázal čistý hit na o hlavu většího Voženílka, který se sroloval k zemi.
18:00'
Dvě minuty do konce třetiny, Kometa hájí těsný výsledek. Třinec je však v útočném pásmu.
17:18'
Z velké dálky napřáhl Polášek, moc nevěděl co s pukem, tak to zkusil. Furch se ale nenechal rozhodit.
16:16'
Oceláři v závěru první třetiny přikládají pod kotel, vytvářejí si nebezpečné pozice, ale Kometa zaslouží pochvalu, zatím je v obraně důsledná.
15:07'
Na levý kruh si najel Kučeřík, jenže než vystřelil, Polášek mu do pokusu vložil hůl. Jen to v hledišti zahučelo. A nutno říct, že se fanoušci baví parádním hokejem z obou stran.
14:26'
Čtvrtá formace Komety zahrozila. Málem se do gólovky dostal Jenyš, posléze i Boltvan, ale oba nedokázali zakončit.
13:08'
Buly před Furchem, hráči v červených dresech chtějí pochopitelně na vývoj zápasu reagovat.
13:08'
Třinec se snaží bleskově odpovědět, od modré pálil Jeřábek, ale Furch jeho záměr vystihl. Poté se strhla mírná šarvátka a rozhodčí ji ukončili tím, že nařídili komerční pauzu.
12:02'
Ofenzivní podívaná pokračuje. Domácí byli v této fázi utkání aktivnější a zaslouženě jdou do vedení. Byť to bylo s výraznou pomocí tečujícího beka Ocelářů, tak PETR HOLÍK napřáhl za kruhy a protečovaná rána zapadla do horního víka. Kotouč ještě pořádně zaplaval a Mazanec byl bez šance. Pro zlínského rodáka první gól v sezoně. Asistence: Martin Zaťovič, Lukáš Kaňák.
10:35'
Po delší odmlce zahrozil také Třinec, do těsné blízkosti Furcha se dostal Kurovský, ale brněnský mág si klidným zákrokem poradil.
09:11'
Kometa i nadále pálí z každé pozice, Marcinko s Vincourem zahrozili, poté Kaňák vyslal jedovatou střelu na tečujícího Zbořila. Máme tu další tutovku Komety, kterou Mazanec s vypětím sil zlikvidoval. Už se ohlížel za sebe, ale kotouč mu zůstal někde ve výstroji.
08:55'
Střely na bránu aktuálně 4:4. Následuje komerční přestávka.
08:49'
Hraje se zatím pohledný hokej, což dokumentuje i akce Fleka a zakončujícího Zaťoviče. Kapitán Komety vypálil z levého kruhu a třinecký gólman musel vytasit další perfektní zákrok.
08:18'
Hosté přežili krušné chvíle a jsou v pěti. Vyhodili na zakázané uvolnění.
07:27'
Kometa pokračuje v útočném snažení, znovu to byl aktivní Cingel, který dostal ideální přihrávku na zadní tyč od Kučeříka. Puk mu ale v klíčový moment poskočil a Mazanec tak nemusel zasahovat.
06:16'
Obrovská šance Komety. Po Cingelově střele se puk odrazil od Mazance těsně před brankovou čáru, kde si ho ale vůbec nikdo nevšímal. Zůstal ležet volný, Marcinko se snažil ho rychle dotlačit do sítě, ale nestihl to. Následovala střele Mosese vedle.
05:52'
Brno si tak zahraje první přesilovku.
05:52'
Daniel Voženílek – 2 min., podrážení.
05:37'
Bude se poprvé vylučovat, Okál byl u mantinelu podražen.
04:43'
Brňané dostřídavají, opět byli sevření ve vlastní třetině.Těžko se teď prokousávají do útočné třetiny a píská se dokonce icing.
03:55'
Zahradníček to nemyslel špatně, hledal rozjetého Fleka, toho si ale pohlídal Smith.
03:40'
Třinec se začíná tlačit do dalších a dalších šancí. Prokazuje velkou kvalitu v útoku, Kometa je ale na své obranné modré prozatím velmi pozorná.
02:45'
Z něj se ale rychle vymanila a své štěstí zkoušel Kučeřík, Mazanec jeho dělovku chytá.
02:26'
Následně po buly se ke kotouči dostával Voženílek a trefuje Furchovo rameno. Kometa byla po drobným tlakem.
01:48'
Třinec poprvé zahrozil v útočné třetině, od modré napřáhl obránce Jeřábek. Furch toho moc neviděl, přesto má puk v lapačce.
01:07'
Začalo se pořádně od podlahy, Komety je aktivnějším a hýří výborným pohybem. Dohrává se souboje, Třinec prozatím vyprodukoval icing a ofsajd.
00:30'
Po buly vypálil od modré Holland a Mazanec měl co dělat, kotouč se otřel o boční tyč.
00:23'
O puk ale rychle přišli a první brněnská formace mohla jít do brejku, který táhl Okál. Poté jej doplnil Cingel, ale k zakončení nedošlo.
00:07'
První buly pro hosty, kteří jdou ihned do útoku.
00:01'
Hezké gesto od fanoušků Třince, z kotle slyšíme zdravici pro Tomáše Marcinka.
Na ledě hosté z Třince, čeká se na nástup Komety. Za malou chvíli začínáme.
Hala se velmi slušně zaplňuje, kotel Komety i Třince je slušně naplněn, atmosféra by tak mohla být výborná. Vyprodáno sice nebude, ale 7000 hranici můžeme dnes klidně atakovat.
Na ledě jsou rozhodčí, pánové hlavní Mrkva a Cabák, na lajně Lederer s Blažkem. Přejeme nejen hráčům, ale i rozhodčím, aby se jim utkání vydařilo.
Kometě chybí řada hráčů, především absence Kristiána Pospíšila a dnes i Marka Ďalogy bude hodně citelná. Oceláři naskakují takřka v kompletním složení.
Za pár chvil odstartuje tento zápas dvou posledních mistrů. Zatímco Kometa slavila naposledy v roce 2017, Třinec poslední čtyři roky nedal nikomu šanci.

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Ščotka (A), Kaňák, Kučeřík, Holland, Gazda, Zahradníček – Okál, Cingel, Moses – Vincour, Marcinko (A), Zbořil – Zaťovič (C), Holík, Flek – Jenyš, Horváth, Kohout – Boltvan.
Trenér: Jaroslav Modrý

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Voženílek, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – M. Roman, Vrána (C), Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Kurovský.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Lederer, Blažek.
HC Oceláři Třinec:
Oceláři měli pomalejší rozjezd, ale před pátečním šlágrem v Pardubicích na své konto připsali tři výhry v řadě, které je vynesly do boje o umístění v elitní čtveřici zaručující přímý postup do play-off.

Soutěž je ale ve svém středu nesmírně vyrovnaná. Aktuálně 4. Třinec dělí od 9. Liberce pouze dvoubodový rozdíl a náskok nad Kometou je pouze jednobodový. Oceláři mají za sebou náročnější týden, ve středu totiž absolvovali poslední utkání ve skupině Ligy mistrů a vybojovali si postup do vyřazovací části soutěže, když dánský Aalborg 4:0. V pátek pak cestovali na půdu lídra tabulky do Pardubic, kde proti bývalým svěřencům vůbec poprvé stál trenér Václav Varaďa. Slezané nezačali šlágr dobře, velmi brzy prohrávali 0:2, ale ve třetí třetině zabrali a dovedli utkání za stavu 3:3 do prodloužení, v něm však selhal ve vyložené šanci Voženílek a Dynamo si na domácím ledě ponechalo bonusový bod navíc.

Oceláře znovu táhne z pozice nejproduktivnějšího hráče a zároveň nejlepšího střelce Martin Růžička (7+7), zkušený forvard se znovu řadí mezi nejproduktivnější borce celé soutěže vůbec. Na dvouciferný počet kanadských bodů dosáhl také reprezentant Daniel Voženílek (3+7). Třetí muž třinecké produktivity Marko Daňo je aktuálně veden na marodce pro zdravotní problémy, dalším nebezpečným hráčem pro brněnskou obranu bezesporu bude Libor Hudáček (3+4) nebo Richard Pánik (3+3).

Z obránců umí útočnou činnost nejlépe podpořit Tomáš Kundrátek 1+4, v posledních utkáních ale nedostává příliš prostoru, v Pardubicích plnil úlohu sedmého beka. Nejvytíženějším hráčem Ocelářů je Martin Marinčin. V brankovišti drtivou většinu zápasu zatím odchytal Marek Mazanec s úspěšností zákroků 91.79 % a průměrem inkasovaných branek na zápas 2.41. Po delším zranění však už je trenérům k dispozici také fantom posledních play-off Ondřej Kacetl, právě on chytal páteční šlágr v Pardubicích, zasáhne i do utkání v Brně?
HC Kometa Brno:

Brňané v pátečním utkání hostili Bílé Tygry z Liberce. Druhý domácí duel v řadě se zprvu pro Kometu nevyvíjel dobře, po úvodní dvacetiminutovce ztrácela na soupeře ze severu Čech dvě branky, ale v prostředním dějství Jihomoravané zabrali. Díky aktivitě si vynutili přesilové hry a do druhé sirény v obou početních výhodách slavil Steve Moses. Brno bylo nadále aktivní, na týmu Komety byla znát větší touha po vítězství a ve třetí třetině se také domácí zaslouženě dočkali obratu. Nakonec vítěznou branku obstaral obránce Radek Kučeřík, hattrick pak radosti domácího publika zkompletoval Steve Moses a pojistku do odkryté branky tygrů přidal Adam Zbořil.

Kometu čeká poslední měření sil se soupeřem z extraligového ranku, s Třincem se ale utkala již během přípravného období a ve Slezsku slavila vítězství 3:2 po samostatných nájezdech, kde tehdy v dovednostní disciplíně rozhodl Lukáš Kaňák, který ještě na jaře hájil červenobíle barvy Ocelářů. Je jasné, že v ostrém extraligovém souboji bude mít utkání trochu jiný náboj, podruhé proti svým bývalým spoluhráčům nastoupí také útočník Tomáš Marcinko. Prvotním cílem však bude bezesporu získat pro tým Komety další potřebné body a třeba i na úkor Třince zaútočit na první čtveřici v tabulce.

Brno podobně jako Slezané nemělo ideální vstup do soutěže, ale postupně se Kometa dostala do tempa. V posledních duelech se pak v Brně mohou těšit ze zlepšených přesilových her, proti Liberci byly právě využité početní výhody klíčem k obratu, aktuálně Kometa v této disciplíně navýšila úspěšnost na 18 %, což je 8. místo v soutěži. Zlepšený trend bude chtít jihomoravský tým potvrdit i v duelu s úřadujícím mistrem, který uzavře miniseriál tří domácích utkání v řadě a zároveň také první čtvrtinu základní části Tipsport extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.