Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Liberec - 29. září 2023   17:30

K. Vary
08:28' Rachůnek (Gríger, Kangasniemi) • 32:08' Gríger (Rachůnek, Jiskra) • 42:56' Koffer (O. Procházka) • 44:51' Koffer (Plutnar) • 53:35' Kofroň (Redlich)
5:2
(1:0, 1:2, 3:0)
Liberec
25:22' Melancon  (Flynn, Filippi) • 36:58' Budík  (Pérez, Galvas)

Bílí Tygři Liberec: Oscar Flynn
Je tu konec! Třetí třetina jasně patřila domácím, zejména pak Filipu Kofferovi, který se trefil hned dvakrát a po něm na 5:2 upravil David Kofroň a domácí si berou tři body.
59:41'
Galvasův pokus vyrazil Frodl svým betonem.
59:02'
Tomáš Rachůnek z první rozvlnil boční síť Hrenákovy svatyně.
58:37'
Energetici postavili na modré neprostupnou zeď a kontrolují vývoj hry.
57:46'
Nedaří se jim však ani dostat z vlastní třetiny.
57:05'
Bílí Tygři se v útočném pásmu snaží něco vymyslet.
56:19'
Nepřesnou střelou Tomáše Rachůnka končí karlovarská přesilovka.
55:55'
Gríger hledal Rachůnka, ten na přihrávku ale nebyl připravený.
54:59'
Lukas Zetterberg dostal nabito a nyní trefil břevno!
54:35'
Hostům se podařilo vyhodit touš do bezpečí.
Dnešní utkání sleduje 4016 diváků.
54:19'
Ian McCoshen dal úplně zbytečný krosček Jiřímu Černochovi a za hrubost je vyloučen na dvě minuty.
53:35'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Gól uznán! DAVID KOFROŇ se tedy po přihrávce Tomáše Redlicha může radovat z úpravy skóre na 5:2. Asistence: Tomáš Redlich.
53:35'
Tomáš Redlich nabil Davidu Kofroňovi, od něhož se puk odrazil do liberecké sítě, sudí zkoumají zásah nohou.
53:19'
Stříteského nabídku tečoval Gríger, nejistý Hrenák puk vyrazil mimo.
52:39'
Miroslav Mucha vystartoval do slotu a vypálil, Frodl zneškodnil i následné dorážky.
52:21'
Po zákroku Hrenáka se mezi hráči spustila šarvátka, sudí nikoho nevylučují.
51:57'
Puk se na chvíli zasekl v předbrankovém prostoru, hostující obránci si vše pohlídali.
51:32'
Ian McCoshen inkasuje dvě minuty za držení.
50:42'
Lukas Zetterberg se vydal na Hrenáka zcela sám, jeho střela z mezikruží ale letěla vedle.
50:16'
Tomáš Rachůnek našel v předbrankovém prostoru Dávida Grígera, jeho pokus byl ale zvednut do ochranné sítě.
49:38'
Tomáš Galvas hledal nějakého své spoluhráče ve slotu, tam byli připraveni pouze domácí.
49:00'
48:38'
Filip Koffer si pohrál s pukem za brankou hostů a získal tím pro svůj spoustu času.
47:41'
Domácím se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
47:18'
Martin Faško-Rudáš střílel vedle, Liberec pokračuje v nátlaku.
47:00'
Lukas Zetterberg si všiml puku ve vzduchu a rukou si přiťukl kotouč dopředu, jenže si jej podle sudích podržel ve vzduchu příliš dlouho a švédský forvard je vyloučen.
46:55'
Hostům se nyní vůbec nedaří rozehrát.
45:28'
Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.
44:51'
FILIP KOFFER se stává nečekaným hrdinou! Karlovarský forvard si vzal od Michala Plutnara puk ve středním pásmu a zpoza kruhů vymetl horní roh Hrenákovy svatyně. Asistence: Michal Plutnar.
44:30'
Hosté se snaží o nějaký nátlak a opět srovnat, jenže se jim nedaří.
43:30'
Hrenák lapil střelu Ondřeje Beránka a Liberec je kompletní.
42:56'
Tak toto si Dávid Hrenák za rámeček nedá. Střela zpoza kruhů mu propadla mezi betony, zmatený Hrenák pak omylem posunul puk na Ondřeje Procházku, který našel nehlídaného FILIPA KOFFERA a Karlovarští znovu vedou. Asistence: Ondřej Procházka.
42:23'
Tomáš Redlich vyvezl puk do útočné třetiny.
42:03'
Energetici vyhazují a spěchají na střídačku.
41:42'
Ivanova střela Frodlovi vypadla, nikdo z Libereckých nebyl s dorážkou úspěšný.
41:30'
Tomáš Rachůnek je poslán na trestnou za nedovolené bránění.
41:17'
Puk se dostal k Dávidu Grígerovi, jeho střela propadla Hrenákovi těsně mimo tři tyče.
40:44'
Jaromír Pérez to zkusil z ostrého úhlu, Frodl ale zůstal pozorný.
40:30'
Oscar Flynn z kruhů mířil vedle.
40:06'
Buly pro domácí, ti se ihned vydali dopředu.
40:01'
Střely: 16:22.
Druhá část byla o něco vyrovnanější, začátek tentokrát patřil Karlovým Varům. Jenže stejně jako v předchozí části i nyní se prosadil jako první tým, kterému úvod utekl, jelikož se při dvojité přesilovce prosadil T.J. Melancon. Karlovarští se dostali znovu do vedení rovněž v přesilovce 5 na 3, před brankou si našel prostor Dávid Gríger. Střeleckou smůlu má dnes Lukas Zetterberg, ten hned dvakrát napálil brankovou konstrukci. Naopak na druhé straně naopak přesně zamířil Vojtěch Budík a díky němu je vyrovnáno. Další třetina začne přibližně v 19:18.
40:00'
39:50'
Dominik Frodl vyhodil do útočného pásma.
39:22'
Hosté se před koncem třetiny vydávají do útoku.
38:31'
Nyní se bojuje o puk u karlovarské střídačky.
38:00'
Domácím se opět nedaří pořádně rozehrát a využít toho chtěl Petr Gajda, jeho pokus zapadl do Frodlovy náruče.
36:58'
Liberec právě vstřelil branku!
Karlovarským se nepovedlo dobře rozehrát a hosté toho využívají, nabito za kruhy dostal nabito VOJTĚCH BUDÍK, který svou laserově přesnou dělovkou srovnává stav. Asistence: Jaromír Pérez a Tomáš Galvas.
36:06'
Na druhou stranu spěchal osamocený Adam Najman, klička mu ale nevyšla.
35:42'
Jiří Černoch vystartoval směrem k bráně a trefil Hrenákovu masku.
35:20'
Jaroslav Vlach v rohu kluziště vybojoval puk pro Adama Najmana, proti jehož střele z kruhů si Frodl povyjel z brány a chytil ji do své náruče. Následuje komerční pauza.
34:35'
Nabídky Michala Bulíře do slotu nikdo z jeho spoluhráčů nevyužil.
34:01'
Domácí se dopustili ofsajdu, který sudí posoudil jakožto úmyslný.
33:18'
Střela Dalimila Mikysky Hrenákovi vypadla a o dorážku se snažil Procházka, ten ale neuspěl a hosté jsou v plném počtu.
33:13'
Zetterberg napřáhl znovu a opět trefil tyčku!
33:02'
Střela Lukase Zetterberga orazítkovala Hrenákův beton.
32:08'
I na druhé straně nezůstala dvojitá početní bez využití, Tomáš Rachůnek našel před brankou volného DÁVIDA GRÍGERA, který uklidil puk do sítě. Asistence: Tomáš Rachůnek a Vít Jiskra.
31:41'
Matěj Stříteský pálil vedle a hosté vyhazují.
31:18'
Ian McCoshen je vyloučen za nedovolené bránění a Liberec jde do tří!
31:09'
Energetici se až nyní dostali do útočné třetiny.
30:28'
Jaroslav Vlach poslal touš na druhý konec hrací plochy.
30:16'
Jakub Dvořák podrazil prchajícího Iikku Kangasniemiho a odpyká si to dvě minuty.
29:47'
Bílí Tygři vyhodili na zakázané uvolnění.
29:05'
Puk se od bruslí Jana Hladonika odrazil až do útočné třetiny a domácí mohou začít kombinovat.
28:37'
Střela Tomáše Havlína byla sražena do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
28:05'
Po Rachůnkově přihrávce pálil Lukas Zetterberg, trefil pouze beton přesouvajícího se Hrenáka.
27:22'
Vít Jiskra poslal puk přes celé kluziště a je odpískán icing.
26:55'
26:51'
Dominik Frodl nyní musel čelit několika dorážkám hostů, všechny dokázal zlikvidovat.
26:14'
Ondřej Procházka si jako první všiml zapomenutého puku v rohu kluziště a křižnou přihrávkou hledal Filipa Koffera, na poslední chvíli do přihrávky skočil Flynn.
25:58'
Karlovarským se podařilo vyhodit.
25:22'
Dvojitá přesilovka využita, T.J. MELANCON dostal nabito za kruhy a z první prostřelil Dominika Frodla. Asistence: Oscar Flynn a Tomáš Filippi.
25:15'
Oscar Flynn trefil blokujícího Víta Jiskru.
24:55'
Situace domácích se komplikuje, Ondřej Dlapa je vyloučen za podrážení a Energie jde do tří.
24:45'
Ondřej Beránek rybičkou poslal puk do středního pásma.
24:19'
Joona Huttula přesekl jednomu z hostů hůl a míří za to na dvě minuty na trestnou.
24:02'
Iikka Kangasniemi prokličkoval obranou Liberce a ve slotu se dostal do zakončení, to si ale pohlídal Dávid Hrenák.
23:38'
Huttulova nabídka od modré nebyla nikým tečována a puk klouže mimo.
23:22'
Tomáš Filippi z kruhů trefil Frodlovu náruč.
23:00'
Karlovarští zařadili vyšší rychlostní stupeň a ostřelují libereckou bránu ze všech stran.
22:43'
Lukas Zetterberg trefil tyč!
22:37'
Vít Jisrka se uvolnil v prostoru mezi kruhy a vypálil vedle.
22:11'
Hosté si nerozuměli ve středním pásmu a dopředu znovu spěchají domácí.
21:16'
21:00'
Liberci se podařilo vyhodit.
20:44'
Iikka Kangasniemi vypálil z první a trefil někam do obličeje Lukáše Dernera, který se skácel k ledu. Už ale odjíždí v předklonu zpět na střídačku.
20:18'
Nyní už v plném počtu zamířili dopředu.
20:05'
Karlovarští zaváží puk za vlastní branku.
20:01'
Střely: 7:11.
První část začala drtivým nástupem Liberce a domácí se nemohli dlouho dostat za půlící červenou. První pořádnou střelu domácí zaznamenali v 9. minutě a hned to byla střela gólová z hokejky Tomáše Rachůnka. Liberečtí měli své příležitosti ke srovnání, Jaroslav Vlach však trefil pouze břevno. Do další třetiny půjdou oba celky ve čtyřech a začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:41'
Střelu Dalimila Mikysky zkoušel dorážet ještě v kleče Tomáš Rachůnek, ani on však neuspěl.
19:16'
Poměr sil na ledě se vyrovná, Jakub Rychlovský je vyloučen za hákování, i když se mi na trestnou vůbec nechtělo a hlasitě protestuje trenér Liberce Filip Pešán.
19:10'
Na střelu Michala Ivana Frodl dobře viděl a vyrazil ji mimo.
18:18'
První vyloučeným hráčem je dnes Dávid Gríger (KVA) za podrážení.
17:51'
Po střele Michala Ivana se před karlovarskou strhla menší potyčka, následuje komerční přestávka.
17:34'
Jiří Černoch nabil Ondřeji Beránkovi, jeho střela z první byla zablokována.
16:42'
Jaroslav Vlach za kruhy zkusil vystřelit a jeho překvapivý projektil rozezvonil břevno!
16:21'
Puk nyní cestuje z jednoho konce kluziště na druhý.
15:25'
Joona Huttula hledal na brankovišti připraveného Grígera, tomu ale jeden z obránců včas zablokoval hůl.
15:00'
Puk se odrazil od několika bruslí na hokejku Dávida Grígera, ten z mezikruží těsně minul.
14:08'
Ian McCoshen pálil od modré, jeho střela ze odrazila od zadního mantinelu a Frodl kotouč přikryl.
13:43'
Mohlo být vyrovnané i skóre, Jakub Rychlovský zachytil karlovarskou rozehrávku a byl před Frodlem zcela sám, domácí gólman jeho střelu ze slotu dokázal vyrazit.
13:30'
Hra se nám vyrovnala, ani jeden celek už nemá vyloženou převahu.
12:45'
David Korfroň prosprintoval skrz soupeřovu obranu a nabil Ondřeji Procházkovi, ten ale minul odkrytou síť před ním!
12:33'
Dominik Frodl poslal puk o mantinel nejen ze své třetiny, ale i mimo celou hrací plochu.
12:20'
Stříteský se v pořádku zvedl z ledu a následuje komerční přestávka.
12:20'
Tomáš Filippi srazil Matěje Stříteského hlavou napřed na mantinel, puk končí mimo kluziště a hra se přerušuje.
11:52'
Adam Najman to zkusil z kruhů, obranu Energie ale nepropálil.
11:19'
Michal Plutnar přenechává za svou bránou kotouč a jeho formace střídá.
10:24'
Nyní se ve skrumáži bojuje o puk u liberecké střídačky.
09:53'
Karlovarští pokračují v útočném pásmu, Liberec je po úvodním nátlaku jako opařený.
08:28'
Dávid Gríger dostal puk do rohu kluziště, odkud okamžitě přesně našel křižnou přihrávkou TOMÁŠE RACHŮNKA, který posílá Energii do vedení. Asistence: Dávid Gríger a Iikka Kangasniemi.
08:21'
Přihrávka Tomáše Rachůnka svého adresáta nenašla, hostům se ale nepovedlo dobře rozehrát.
07:53'
Beránek tentokrát napřáhl na modré a trefil obětavého Jana Šíra.
07:23'
A byl úspěšný, jelikož vybojoval puk pro Ondřeje Beránka, jehož střela byla sražena mimo.
06:57'
Hráči v černém vyhazují alespoň na vystřídání, forčekovat se vydává Jiří Černoch.
06:08'
Vhazování v útočné třetině domácí prohráli, a tak se Liberec může opět přesunout do útoku.
05:37'
T.J. Melancon na sebe natáhl soupeřovy obránce a hledal někoho volného v bílém dresu před bránou, jeho přihrávku ale domácí obrana přečetla.
04:57'
Lukáš Derner dostal nabito na modrou a bez přípravy vypálil směrem k Frodlovi, ten si se střelou dokázal poradit.
04:09'
Dávid Gríger v přečíslení hledal Iikku Kangasniemiho, jemu ale šla přihrávka vzduchem a navíc na brusle, tudíž nedokázal finský forvard puk zpracovat.
03:36'
První nebezpečnější akce domácích, Jiří Černoch najel do slotu, odkud pálil vysoko nad Hrenákovu svatyni.
03:16'
Hosté byli vyhnáni z útočného pásma, stále však mají kotouč.
02:41'
Domácí stále v křeči, Bílým Tygrům se však nedaří vystřelit.
02:07'
Tomáš Havlín přejel půlící čáru, vyhodil a Karlovarští mohou střídat.
01:57'
Energie nadále pod tlakem, nyní museli vyhodit na zakázané uvolnění.
01:12'
Nedostali se však za červenou, a tak mohli hráči v bílém poprvé vystřelit, rána ovšem byla zablokována.
00:47'
Žádné střely jsme se nedočkali a domácí mohou rozehrávat.
00:33'
Nyní jsou to LIberečtí, kdo drží útočnou třetinu.
00:08'
Karlovarští vyvezli puk za bránu soupeře, tam jej však brzy ztratili.
00:01'
Před zápasem ještě proběhla minuta ticha za zesnulého Josefa Antonika, jedné z největších osobností karlovarského hokeje.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Havlín, Dlapa, Pulpán (A), Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, O. Procházka.
Trenér: David Bruk

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Budík, Ivan, Melancon, Derner, J. Dvořák, Galvas – Flynn, Filippi, Faško-Rudáš – Birner, Bulíř, Pérez – Vlach, A. Najman, Rychlovský – Mucha, Šír, Gajda.
Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Sýkora, Pilný – Gerát, Brejcha.
Bílí Tygři Liberec

Libereckým se sice samotný vstup do soutěže vydařil, když v lokálním derby porazil velmi těsně Mladou Boleslav, následné tři zápasy už ale radost nepřinesly. V závěru ztracené utkání v Hradci Králové, těsná porážka v Třinci a jasná prohra v Litvínově. Opravdový průšvih zachránili Tygři v pátém utkání na domácím ledě s Kladnem. V poslední části se sice museli bránit tlaku Rytířů, ale vše dopadlo v jejich prospěch. Po pěti zápasech tak jsou na 6 bodech, shodně jako karlovarští.

Za prohrami může stát klidně neúspěch speciálních formací. Liberečtí odehráli největší množství přesilových her, hned 26, z toho ale využili pouhopouhé dvě. Podobně je na tom úspěšnost oslabení. Severočeši poměrně dost faulují a následně z toho také často inkasují. Liberec má všeobecně problém s bráněním, inkasoval druhý největší počet branek a to hned osmnáct.
HC Energie Karlovy Vary

Druhé ze tří po sobě jdoucích utkání po víkendové zápasy vrací energetiky do KV Areny. Tam je čeká teprve druhý letošní zápas a fanoušci jsou na něj natěšeni. Karlovarští se budou zcela jistě snažit odčinit dvě poslední porážky. Přestřelka v Olomouci byla ztracena díky nešťastným vyloučením v poslední části, utkání proti Mladé Boleslavi se poté nevydařilo celé. Energetici se trápili střelecky a nepodařilo se jim ani jednou skórovat. Do jejich brány sice prošel pouze jeden puk, ani tak se ale domů žádné body nepřivezly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.