Tipsport Extraliga - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Sparta - 3. prosince 2023   15:30

0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Sparta
22:12' Kestner  (Lajunen, Mikliš) • 47:58' Forman  (Konečný, Mužík) • 58:05' Forman  (O. Najman)

Sparta právě vstřelila branku!
K prázdné bráně se rozjel MIROSLAV FORMAN, který upravuje na 3:0 pro Spartu. Asistence: Ondřej Najman.
57:45'
Domácí riskují bez brankáře!
57:17'
57:01'
Dávid Gríger je vyloučen za sekání Aarona Irvinga, který ale celé situaci hodně přidal a také si odsedí dvě minuty za nafilmovaný pád.
56:41'
Roman Horák přenechal puk Davidu Němečkovi, jeho střelu Frodl vyrazil.
56:21'
Poměr sil na ledě se nám vyrovná, Michal Řepík je vyloučen za hákování.
56:16'
Na druhou stranu se vydal Jiří Černoch, jeho dělovka letí nad.
56:01'
Hosté kombinují a hledají prostor ke střele.
55:17'
Za vysokou hůl je vyloučen Jan Hladonik.
54:08'
Sražená přihrávka Matěje Stříteského letí až k Frodlovi.
53:20'
Energetici nahodili do útočného pásma a střídají.
52:34'
Nepříjemnou střelu Jakuba Krejčíka vyrazil Frodl před sebe, Pražané nadále tlačí.
52:07'
Filip Koffer poslal puk do slotu, tam ale nikdo s jeho spoluhráčů ke střele připraven nebyl.
51:09'
Střela Aarona Irvinga byla sražena do ochranné sítě.
49:51'
Postavení útočícího hráče v brankovišti na straně hostů.
49:45'
Jiří Černoch hledal v kruzích Iikku Kangasniemiho, tomu ale přišla přihrávka na brusle a finský forvard nedokázal zakončit.
49:09'
Pražané na kotouči kontrolují hru.
47:58'
Jakub Konečný uhájil puk u mantinelu, poslal jej do slotu, kde se s trochou štěstí dostal až k MIROSLAVU FORMANOVI, který posílá Spartu do dvoubrankového vedení. Asistence: Jakub Konečný a Radek Mužík.
47:29'
Po souboji s Radkem Mužíkem skončil na ledě Dalimil Mikyska, za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku.
46:26'
Karlovarští se dopustili ofsajdu, následuje komerční přestávka.
45:45'
Na druhou stranu se vydal zcela sám Josh Kestner, jeho bekhendový blafák končí vedle.
45:31'
Nyní všem utekl Jiří Černoch, jeho kličku si Kovář ale pohlídal.
44:53'
Domácí se snaží něco vymyslet, Sparta je zatím drží.
44:16'
Matěj Stříteský od modré mířil vedle, hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
43:20'
Jiří Černoch trefil rameno Jakuba Kováře, domácí nyní zatlačili.
43:07'
Karlovarským se nedaří přejít dopředu, hosté zatarasili modrou.
42:07'
Pražané nadále tlačí a domácí naděje stále zachraňuje Dominik Frodl.
41:40'
40:56'
Puk ve Frodlově náruči, vhazuje se po jeho levici.
40:40'
Domácím se povedlo vyhodit.
40:22'
Pražané se dostávají dopředu chtějí rozjet přesilovkovou kombinaci.
40:01'
Druhá část za námi, do té Sparta vstoupila gólově, když se prosadil po sólo akci Josh Kestner. Následoval nespočet vyloučení na obou stranách a oba celky si vyzkoušely přesilovou hru 4 na 3, do kabin navíc musel Ondřej Mikliš. Pražané v závěru ještě zabrali, proti nim ale úspěšně zakročil Dominik Frodl. Další třetina začne přibližně v 17:31.
40:00'
39:40'
Ondřej Procházka putuje na trestnou za podrážení.
39:09'
Další ofsajd Sparty, bude se vhazovat ve středním pásmu.
38:26'
Michal Řepík si vyměnil puk s Filipem Chlapíkem a zkusil zakončit, domácí gólman byl na střelu připraven.
37:41'
Na obou stranách spousta nepřesností a puk lítá ze strany na stranu.
37:00'
Hosté tlačí a domácí se nemohou k ničemu dostat.
36:01'
K několika dorážkám se dostal Michal Kempný, i proti němu Frodl dokázal zasáhnout.
35:45'
Josh Kestner se ocitl před Frodlem úplně sám, domácí brankář jeho kličku přečetl.
35:10'
Filip Chlapík vybídl k teči Jakuba Krejčíka, Frodl však zůstal pozorný.
34:37'
Michal Řepík z kruhů trefil připraveného Frodla.
34:19'
Unikajícího Romana Horáka zastavil úspěšně Filip Koffer.
33:42'
Teď už hrají v plném počtu i hosté.
33:20'
Energetici se sami vyhnali z pásma.
32:44'
32:00'
Karlovarští si vypracovali krásnou kombinaci na jeden dotek, na konci se ale do prázdné nepovedlo Jiřímu Černochovi zakončit!
31:42'
Přesilovka 4 na 3 tentokrát na straně Energie, na dvě minuty je vyloučen za podrážení Vojtěch Mozík
30:44'
Domácí jdou do oslabení 3 proti 4, za nedovolené bránění je vyloučen Dávid Gríger.
30:10'
Ondřej Mikliš inkasuje dvě minuty za držení hole, hrubost a osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Ze strany domácích je vyloučen na dvě minuty za hrubost Ondřej Dlapa.
30:10'
Na trestnou lavici zamířil po jednom hráči z obou mužstev, sudí ještě celou situaci diskutuje s trenéry.
30:10'
Do kabin míří Ondřej Mikliš, budou se rozdávat další tresty. Na upřesnění ještě čekáme.
29:21'
Jde se do čtyř na obou stranách, Iikka Kangasniemi je vyloučen za podrážení.
28:37'
Po vzájemné potyčce putují na trestnou za hrubost Ondřej Beránek a Michal Moravčík, který má další dvě minuty za krosček. Energetici si zahrají přesilovku a na trestnou k Moravčíkovi usedl Radek Mužík, který odpyká dvě minuty.
28:33'
Ke střele se dostal Lukáš Pulpán, mířil ale mimo.
27:43'
Karlovarští se usadili v útočné třetina a Kovář si připisuje další zákroky.
26:52'
Iikka Kangasniemi našel Dalimila Mikysku, tomu ale obránci nedovolili vystřelit.
Střely: 5:16.
26:29'
Miroslav Forman se příliš unáhlil a byl chycen v postavení mimo hru, následuje komerční přestávka.
25:36'
Karlovarští drží hru vepředu, nedaří se jim ovšem nic vymyslet.
24:29'
Opět se hraje spíše okolo středového kruhu.
23:36'
Energetici na chvíli zaútočili, vše končí těsným ofsajdem.
22:55'
Radek Mužík využil soupeřovy chyby v rozehrávce a zkusil zakončit, to mu Frodl znemožnil.
22:12'
JOSH KESTNER si vzal v rohu kluziště puk a nikým nehlídaný s ním projel do předbrankového prostoru, odkud zakončil mimo dosah Dominika Frodla. Asistence: Jani Lajunen a Ondřej Mikliš.
21:59'
Jan Hladonik sprinterský souboj o puk prohrál a je odpískáno zakázané uvolnění.
20:56'
Roman Horák poslal puk skrz obránce na Pavla Kousala, jeho střela do prázdné brány byla sražena mimo.
20:37'
Michal Řepík to zkusil na bližší tyč, tu si Dominik Frodl hlídal.
20:07'
Sparťané se opět dostávají dopředu.
20:01'
První třetina je za námi! Emoce po slavnostním úvodu trochu pominuly, moc hokejového se toho pak nedělo. Herní převahu měla Sparta, ta strávila většinu času v útočném pásmu, kde si však vyloženou šanci nevypracovali. To se nepovedlo ani domácím, ti navíc střelecky zaostávají 3:13. Další třetina začne přibližně v 16:32.
20:00'
19:29'
Jiří Černoch dostal parádní přihrávku za obranu, sjel si do mezikruží a zkusil vystřelit, na Jakuba Kováře ale nevyzrál.
18:37'
Zákrok si připisuje Josef Kořenář proti letícímu kotouči směrem na střídačku, vhazuje se ve středním pásmu.
18:02'
Nyní se bojuje o puk ve skrumáži u střídačku hostů.
17:00'
Kangasniemiho střela byla sražena a Kovář neměl žádný problém zasáhnout.
16:44'
Energetici se dostali do útočné třetiny, zde se jim však opět nepovedlo nic vymyslet.
15:53'
Pavel Kousal trefuje břevno!
14:47'
Puk se odráží z hokejky na hokejku, hraje se spíše u středového kruhu.
13:40'
Iikka Kangasniemi hledal Dávida Grígera, přihrávku zastavil jeden z obránců v bílém.
Střely: 1:13.
12:40'
K odraženému puku se dostal Filip Chlapík, proti němu bleskově u tyče zasáhl Frodl.
12:27'
Postavení mimo hru ze strany Pražanů, čeká nás komerční pauza.
11:59'
A Forman v akci znovu, tentokrát jeho dorážku tečoval do ochranné sítě Michal Plutnar.
11:30'
Nahození Jakuba Konečného tečoval Miroslav Forman a domácí gólman chvíli nevěděl, kde je puk, záhy jej však pokryl pod svou lapačku.
11:11'
Vyhození Matěje Stříteského letí na icing.
10:32'
Dalimil Mikyska z pravé strany vyslal prudkou střelu do ramene Jakuba Kováře.
10:13'
Protiútok domácích zastavil důrazně Ondřej Mikliš.
09:36'
A jejich pobyt v útočném pásmu se prodlouží kvůli zakázanému uvolnění Karlovarských.
09:22'
Jedovatou střelu Pavla Kousala vyrazil Frodl ramenem, Sparta opět tlačí.
08:43'
Nyní se toho na ledě moc neděje, od obou celků přišla spousta nepřesností.
07:29'
Josh Kestner sjel do mezikruží, odkud střelou švihem provětral lapačku Dominika Frodla.
06:50'
Po ofsajdu Pražanů následuje komerční přestávka.
06:27'
Sparťané uzamkli útočnou třetinu, vystřelit se však pořádně nedaří.
05:23'
Pokus Michala Moravčíka se odrazil k některému z hostů, jehož dorážku zkrotil Dominik Frodl. Domácí vyhodili na icing.
04:49'
Už se jí ujal Jan Hladonik a Jakub Kovář si připisuje první větší zákrok.
04:27'
Snad poprvé se energetici dostávají do útočné třetiny, kde se střelou zatím vyčkávají.
04:06'
Miroslav Forman zkusil Dominika Frodla zaskočit zpoza branky, ten se ale překvapit nenechal.
03:21'
02:48'
Na modré byl ovšem pozorný Jiří Černoch a hosté musí až k vlastní brance.
02:27'
Nyní už hosté rozjeli kombinaci a čekají na vhodný moment ke střele.
01:44'
Pražané se zatím nedostali do útočného pásma, to domácí zatím dobře hlídají.
01:21'
Sparta si zahraje přesilovku, za podrážení je vyloučen Ondřej Procházka.
00:59'
Touš dopředu zavezl Roman Horák, který se svými spoluhráči rozjíždí kombinaci.
00:25'
Sparta stále na puku, zatím jsme neviděli žádnou střelu.
00:03'
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se ženou dopředu.
00:01'
Na ledě se ještě urovnávají nějaké nerovnosti, proto se nehraje.
Už zazněla i státní hymna, utkání začne co nevidět!
Ještě před úvodním vhazováním proběhne slavnostní ceremoniál za Petra Kumstáta a Jana Košťála, kteří budou uvedeni do Síně slávy karlovarského hokeje a jejich čísla budou v Energii vyřazena.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Pulpán, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Huttula – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – O. Procházka, Černoch (C), O. Beránek (A) – Hladonik, Jiskra, Zetterberg – Redlich, Koffer, Bernovský.
Trenér: David Bruk

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Moravčík, Mozík, Kempný, Mikliš, Němeček, Irving, Krejčík – Chlapík, Sobotka (A), Řepík (C) – O. Najman, Horák, P. Kousal (A) – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, Konečný, Forman.
Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Gerát, Thuma.
HC Sparta Praha

Do KV Areny zavítá v neděli pražská Sparta. Grossova družina si zatím vede velice slušně a náleží jí 2. místo v tabulce a na první místo shází Spartě 5 bodů. V posledních deseti zápasech získali Pražané 21 bodů. Ve čtvrtečním duelu narazili na Hradec Králové, se kterým těsně padli 1:2. Kapitán Michal Řepík střelecky táhne svůj tým a ve 23 zápasech nasbíral 11 gólů. Nejproduktivnějším hráčem Prahy je pak Roman Horák s 22 kanadskými body. I speciální týmy se počínají dobře. V přesilových hrách i při hře v oslabení se Sparta pohybuje na 4. místě. Ovšem Pražané se nebojí ani rozdávaní hitů a i v této disciplíně spadají do vrchních pater tabulky.

Sparta navíc oplývá velice příznivou bilancí při hře na venkovním stadionu. Z dvanácti utkání jich rovnou osm dovedla do vítězného konce.

V prvním vzájemném duelu letošní sezony se Energii podařilo vyloupit O2 arénu, když ve třetí třetině otočila zápas na svou stranu a z metropole Čech si nakonec odvezla plný bodový zisk po výhře 5:2
HC Energie Karlovy Vary

Svěřenci trenéra Davida Bruka budou chtít proti těžkému soupeři navázat na poslední domácí výhru s Motorem a po dvou venkovních porážkách zase bodovat. V neděli navíc energetiky požene zaplněná hala.

Nejproduktivnějším hráčem Energie je slovenský útočník Dávid Gríger, jenž nasbíral už 23 kanadských bodů. Na záda mu dýchá jeho kolega Tomáš Rachůnek. K této sehrané dvojici se připojil Ondřej Procházka po zranění Iiky Kangasniemiho a bodově si velice polepšil. V posledních 5 zápasech posbíral 6 bodů a stal se důležitou složkou A-týmu.

Brankoviště primárně patří Dominiku Frodlovi, který čelil už přes 600 střeleckým pokusům. Do třech zápasů pak zasáhl také Vladislav Habal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.