Tipsport Extraliga - Základní část - 41. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Liberec - 26. ledna 2024   17:30

M. Boleslav
41:19' Závora (F. Pavlík, O. Roman)
1:4
(0:2, 0:1, 1:1)
Liberec
11:22' Filippi  (Faško-Rudáš, A. Najman) • 14:31' Birner  (Flynn, Bulíř) • 23:39' A. Najman   • 59:27' Vlach  (Filippi)
M. Boleslav
Hribik, Úlehla – Gerát, Špůr
ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav
3874 diváků
Liberec

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost.
Dohráno, dobojováno. Liberec držel a udržel zápas pod svou kontrolou. Vybudoval si tříbrankové vedení a dokázal zastavit boleslavské útoky, jež postupem času byly čím dál nebezpečnější. Snížit se Bruslařům povedlo jednou a ač ve třetí třetině hráli výrazně lépe než v obou předešlých, na jakýkoliv zvrat to nemohlo stačit. Všechny tři body tedy míří na sever Čech.

Hráči utkání:
Filip Pyrochta (MBL)
Adam Najman (LIB)
59:44'
Růžička zpět na ledě a po dalším pokusu hostí měl posunutou bránu.
59:27'
Liberec právě vstřelil branku!
Filippi zabojoval o kotouč ve středním pásmu, ale nakonec neuspěl. Kotouč ale zůstal volný a dojel si pro něj JAROSLAV VLACH, jenž neváhal a trefil prázdnou branku. Asistence: Tomáš Filippi.
59:18'
Pyrochta se spoluhráči dlouho váhali se střelbou. Ta přišla, ale přes ucpaný prostor nemohla proletět ke brance.
58:30'
Růžička na střídačce zůstává.
58:30'
Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.
58:12'
Jan Růžička už mířil na střídačku, ale musel se vrátit, protože Liberec zastavil útok Boleslavi.
58:00'
Adam Jánošík od modré pálil nepřesně.
57:10'
Závora nepříjemně tečoval v předbrankovém prostoru, kterého nechal soupeř osamoceného!
56:12'
Liberečtí se snaží vyhánět Bruslaře z pásma a daří se jim to. Ale Bruslaři i nadále hledají cesty ke Králi.
55:26'
Ofsajd Bruslařů.
55:10'
Adam Najman si najel nebezpečně k Růžičkovi a skoro ho překonal. Puk možná i trefil tyčku, nejsem si jist. Ale pak se vrátil před Růžičkův beton, kolem nějž se strhl závar, který ukončil hvizd sudího v momentě, kdy Růžička ještě neměl jednoznačně puk pod kontrolou.
54:30'
Fořtův pokus ze vzdálenějšího kraje levého kruhu jen trefil brusli protihráče, který okamžitě uháněl vpřed k Růžičkovi. Ke střelbě se ale nedostal.
54:02'
Zakázané uvolnění Liberce.
Dnešní utkání sleduje 3874 diváků.
53:35'
Boleslavi je pískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:14'
Na druhé straně dostal dobrou přihrávku na pravý kruh Rohdin, avšak promáchl.
51:59'
Další akce hostí, která měla pokračování v rozepři mezi hráči, kterou sudí rychle vyřešili a bez vylučování.
51:16'
Po přechodu modré šli Bílí Tygři do přečíslení, ale Oscar Flynn byl hitován a poroučel se k ledu. Tudíž nezpracoval a nic nebezpečného nevzniklo.
50:32'
Nepříjemnou ránu vyslal kousek od modré liberecký Adam Najman. Růžička vykryl a rozehrál.
49:33'
Bruslaři přešli modrou nedovoleně. Pískán ofsajd.
49:20'
49:13'
Liberec se osvobozuje.
48:59'
Znovu Pyrochta, ale rána mu nesedla.
48:05'
Pyrochtův pokus byl tečován hostujícím hráčem nad.
47:20'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Petr Kolmann – 2 min., nedovolené bránění.
47:20'
Následovala další šance, ale závar před Králem nevedl nakonec k ničemu nebezpečnému.
47:08'
Ze slotu pálil Ondřej Roman, jehož pokus byl vyražen mimo.
46:08'
Nepovedená přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Jana Růžičky.
44:45'
Bruslaři uzmuli ve své třetině puk od soupeře a vymýšlí, co dál. Nyní vypadá o dost dravěji než kdy dřív v zápase.
44:15'
Kulečník v podání Štibingra se dvěma nebo třemi odrazy mířil daleko od brány.
43:22'
Obrovskou šanci měl Dvořáček, jenž se nacpal do předbrankového prostoru, kde soupeřil o puk s gólmanem, jenž ho nedokázal dostat pod kontrolu. Vznikl závar, v němž byl další boleslavský hráč, ale Král s pomocí spoluhráče nakonec puk schoval.
43:15'
Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.
42:45'
Nyní již Liberec nemůže jen bránit, musí i útočit. A to jim nyní překazil Jan Růžička.
41:19'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři i za vyrovnaného stavu hráčů na ledě šli hrát dopředu a poprvé se jim povedla souhra, kdy vyšachovali obranu, jež pozapomněla na JANA ZÁVORU a ten zblízka sebral neprůstřelnost Daniela Krále tím, že u pravé tyče poslal dorážku do volného prostoru v síti. Asistence: Filip Pavlík a Ondřej Roman.
41:00'
40:36'
Bruslaři sice obsadili útočné pásmo, ale vůbec nic nevymysleli, až se pak Liberec osvobodil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:13.
Liberec dokázal ve druhé třetině navýšit skóre při zlepšené boleslavské hře. Jenže Bruslaři opět doplácejí na střeleckou nemohoucnost. Ač vyslali na Daniela Krále velké množství střel, téměř nic nebylo skutečně nebezpečné a Liberci teď bude stačit hlídat si své vedení. Boleslav musí přidat ještě víc.
40:00'
39:27'
Lantošiho rána z levého kruhu jen orazítkovala Královu hruď. Dále pak Boleslav ztratila pásmo.
39:00'
Michal Bulíř – 2 min., podrážení.
38:51'
Po vhazování před Růžičkou se postavil k pravé tyči David Aubrecht, jenž se pokoušel tečí usměrnit puk do sítě. Kotouč však letěl mimo.
37:36'
Sebastian Malát sebral soupeři puk a střihl si sólo. Ke smůle Boleslavi se mu nepovedla finální klička do mezikruží a puk uzmul zpět soupeř.
37:04'
Kotouč vyletěl na hostující střídačku. Vhazování po levici Daniela Krále.
36:52'
Boleslav marně hledá střelecké možnosti, ale Liberecké aspoň zatavuje. Ti byli nuceni vyhodit na zakázané uvolnění.
35:08'
Lintuniemi s obtížemi prošel s pukem přes modrou. Dle názoru sudích ale v ofsajdu.
34:19'
Ofenzivní snaha Boleslavi končí ofsajdem a komerční pauzou.
34:03'
Rána Aleše Čecha od modré byla zablokována libereckým hráčem. Boleslav pak musela opustit útočné pásmo.
33:36'
Dobrou střelu mohl předvést Filip Pavlík, jenže mu vůbec nesedla.
32:45'
Postupný přechod vpřed také nevyšel. Ani zpětný tak na dojíždějícího Alexe Lintuniemiho, jenž jen trefil zemi kryjící Daniel Král.
31:16'
Následovala další akce domácích, při které přečíslili obranu Liberce, ale dali při tom přítomným divákům vidět zmar boleslavské ofenzívy. Nepřesné přihrávky a zmařená možná stoprocentní šance.
30:37'
Pyrochta z dálky vypálil opravdu prudce tak, že Daniel Král musel napnout všechny své síly i um, aby akrobaticky jeho jedovatý pokus vykryl.
29:16'
Nahození Davida Aubrechta od modré těsně prosvištělo kolem levé tyčky.
28:42'
Fořt našel v mezikruží nádherně Róberta Lantošiho, jenže ten měl těžkou práci se zpracováním kotouče, a tak nevyužil moment překvapení.
27:25'
Dvořáček nabral rychlost u pravé tyče, ale skulinku v rozestavení Daniela Krále nenašel.
26:51'
26:30'
Ronald Knot vyslal od pravého mantinelu nepříjemnou střelu, jež však byla ještě před brankovištěm sražena mimo Růžičkovu branku.
25:31'
25:20'
Dvě střely vyslal Róbert Lantoši z dálky. První byla vyražena mimo, druhé se přes chumel hráčů před sebou zmocnil Daniel Král.
24:51'
Kelly Klíma – 2 min., hrubost.
23:50'
Dvořáček se prodral k bráně a zamířil jen na tyč!
23:39'
ADAM NAJMAN nabral rychlost, obhodil puk i sebe přes obránce Boleslavi a po pravé straně se dostal až k Růžičkovi, jehož prostřelil mezi betony. Krásná individuální akce. Bez asistence.
23:24'
Potýkají se však s dobře rozestavěnou libereckou obranou, která nepropouští přes modrou čáru.
22:45'
Po souboji o puk ho uzmuli domácí a dávají si načas s rozehrávkou.
22:24'
Vhazování se zopakuje.
22:19'
Bez vyloučení. Hra se však stěhuje před Růžičku, po jehož pravici se vhazuje.
22:19'
Za Královou brankou se strhla menší mela, kterou se snaží sudí rozehnat.
21:56'
Liberci byl pískán ofsajd.
21:39'
Ohromná bomba Adama Jánošíka z levého kruhu, kam si dojel pro volný puk, byla vytěsněna pravým betonem Daniela Krále.
21:23'
Je pískána vysoká hůl. Vhazování se uskuteční ve středním pásmu blíže ke Královi.
20:32'
Hned na úvod o sobě dal vědět Jakub Rychlovský, jemuž se povedlo projet boleslavskou obranou jak nůž máslem a měl na hokejce gólovku, kterou mu Jan Růžička bleskovou reakcí vyčapal.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Po siréně se ještě jednou Liberečtí trefili, ale sudí jednoznačně jistý sousledností událostí rozpažil a stav zůstává 2:0 pro Liberec, jenž hraje podstatně lépe než Boleslav a má tah do branky. Ze strany Boleslavi je zatím vše špatně. Uvidíme, jak na vývoj zareagují.
20:00'
19:50'
19:28'
Po nezdařeném tlaku hostí se Bruslaři znovu osvobozují.
19:00'
Bruslaři se osvobozují.
18:34'
Se štěstím nyní likviduje šanci Bílých Tygrů Jan Růžička.
18:16'
Bruslaři se osvobozují, ale Liberec se bleskově vrací zpět.
17:59'
Filippiho střela po buly byla odražena mimo tři tyče.
17:50'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
David Dvořáček – 2 min., hákování.
16:35'
Avšak za libereckou brankou ztrácejí puk a musí se vracet zpět.
16:15'
Domácí celek si podržel kotouč za vlastní brankou a vymýšlí další akci.
15:00'
Bruslaři se snažili reagovat protiakcí, jež se nezdařila.
14:31'
Bílí Tygři měli s koncem přesilovky problémy dostat se do boleslavské třetiny, jenže pak se tam s návratem potrestaného Pituleho dostali a MICHAL BIRNER posílá svou přesnou trefou Bílé Tygry do již dvoubrankového vedení. Asistence: Oscar Flynn, Michal Bulíř.
14:27'
13:12'
Střela Jakubovi Rychlovskému od modré moc nesedla. Byla lahůdkou pro Růžičku.
12:38'
Boleslav se osvobozuje.
12:27'
Tomáš Pitule – 2 min., vysoká hůl.
11:22'
Filip Pavlík se na trestné ohřál pouhých devět sekund. Zpoza branky přišla chytrá přihrávka na volného TOMÁŠE FILIPPIHO v mezikruží, jenž z první pálil do místa, kam se Růžička nemohl stihnout přesunout. Asistence: Martin Faško-Rudáš, Adam Najman.
11:13'
Filip Pavlík – 2 min., vysoká hůl.
11:05'
Na Růžičku letěla další střela z hole Lukáše Dernera. Růžička chytá a vhazuje se po jeho pravici.
10:53'
Důraznou bombu od modré vyslal na Růžičku Ian McCoshen. Hra po vyražení pokračuje dál a zákrok na druhé straně musel předvést i Daniel Král, po jehož levici se bude vhazovat.
09:20'
V útoku se však domácí celek dlouho nezdržel a Bílí Tygři mířili před Růžičku. Zdržel je však ofsajd.
08:59'
Následoval protiútok Liberce, jenž byl nepříliš zdařile zakončen a Bruslaři mohou opět zaútočit.
08:45'
08:44'
Lintuniemiho důraznou střelu od modré trochu akrobaticky Král chytá.
08:07'
Po buly se Liberec osvobozuje.
08:01'
Daniel Král nakonec musel schovat puk, neboť akce Bruslařů pokračovala a obrana již byla unavená.
07:35'
Přihrávka z levého kruhu na volného Järvinena byla soupeřem tečována, takže nemohl mířit na poloprázdnou bránu.
06:45'
Jaromír Pérez – 2 min., sekání.
06:45'
Růžička v další akci raději bleskově skryl puk, ale byl seknut přes lapačku. Další trest pro Liberec.
05:41'
Birner s Najmanem si vyměnili v útočném pásmu puk, ale Bulíř nedokázal na pravém kruhu zpracovat. Podařilo se však dostat puk na modrou k Davidovi Aubrechtovi, jenž pálil, ale boleslavský hráč bruslí vykopl ze třetiny.
04:24'
Bulíř nabízel kotouč na levý kruh spoluhráči, ale šlo mu to až za brusle a nic nebezpečného z toho nevzniklo.
04:10'
03:45'
Rohlíkova rána z mezikruží se neujala. Následná dorážka byla nepřesná.
03:22'
Po špatné přihrávce se kotouče zmocňuje liberecký hráč a vyhazuje až na Růžičku.
02:57'
Po krátké ofenzivě domácího celku se Liberec opět osvobozuje.
02:26'
Liberec po buly podržel puk a vyhodil až do boleslavského pásma.
02:10'
02:10'
Ostré střety na boleslavské modré čáře vedou k faulu. Na trestnou míří hostující hráč.
01:20'
Zakázané uvolnění Boleslavi.
01:00'
Hra se přestěhovala před Jana Růžičku, avšak i Liberec má zatím problémy ofenzivně se prosadit byť střelou.
00:18'
Po buly se dral dopředu Róbert Lantoši, jenž se vrátil z vynucené pauzy. Ale soupeř mu nedovolil zakončit.
00:01'

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta (A), Bernad, Čech, F. Pavlík, Jánošík (C), Lintuniemi, Štibingr – Skalický, Fořt, Lantoši (A) – Malát, O. Roman, Rohlík – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Pitule, Závora.
Trenér: Richard Král

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Hrenák) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Pérez.
Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Gerát, Špůr.
Vzájemné zápasy:

Na úvod ligového ročníku Boleslav nestačila na Liberec na jejím kluzišti 3:4.
Při startu druhé čtvrtiny základní části se Bruslaři před svým publikem zostudili prohrou, při níž si Bílí Tygři s chutí zastříleli a naložili hráčům z města automobilů osmibrankový debakl. Mírnější prohrou 1:4 na ledě Liberce pak pokračovalo červené období proher před předvánoční reprezentační přestávkou.
Nyní to ale Liberec nebude zřejmě mít nijak usnadněné.
Bílí Tygři Liberec

Na severu Čech mají příjemnější starosti. Bílí Tygři jsou pátí a na dostřel čtvrté pozicí zajišťující přímý postup do play-off. Svěřenci Filipa Pešána tedy budou chtít udělat vše potřebné k tomu, aby dostali Litvínov pod sebe a měli k dispozici volný týden před vyřazovací částí. Do karet jim ale nehraje skutečnost, že soupeř o čtvrté místo má momentálně s Libercem shodnou bilanci výher a proher za posledních pět zápasů. A zatímco Litvínovské čeká těžký duel s prvními Pardubicemi, Bílí Tygři míří do Boleslavi, z poslední doby nevyzpytatelný soupeř, který dříve body rozdával a nyní je začal brát. V minulém zápase dokázal Liberec v závěru zatlačit Plzeň na 2:1, urve výhru i nyní?

Nejproduktivnější hráči:
Tomáš Filippi: 43 bodů (17+26)
Jakub Rychlovský: 32 bodů (18+14)
Oscar Flynn: 32 bodů (15+17)

Gólmani:
Daniel Král: 28 zápasů, 1509 minut, průměr 2,66 branek za zápas, úspěšnost zákroků 91,67 %
Lukáš Pařík: 9 zápasů, 412 minut, průměr 2,91 branek za zápas, úspěšnost zákroků 90,43 %
Dávid Hrenák: kroků 91,67 %
BK Mladá Boleslav

Bruslaři překvapili v minulém kole celou hokejovou veřejnost i sami sebe, když na domácím kluzišti přetlačili druhou Spartu 3:2, navíc se to stalo hned po ostudné prohře 1:7 v Olomouci. Zápas minulého kola tedy může posloužit jako důkaz, že se Boleslav doopravdy začala zvedat a nyní si upevnila pozici na předposledním místě v extralize, kam se jí podařilo vyškrábat se na úkor Kladna. Pozitivní na jejich hře je skutečnost, že se v minulém kole nezalekli kontaktních gólů, které vsítil soupeř, a také zodpovědně ubránili jednobrankové vedení, což jsou činnosti, v nichž Bruslaři v dosavadním průběhu ročníku nevynikali. Nyní tento cenný skalp budou chtít před domácím obecenstvem potvrdit proti rivalovi ze severu Čech.

Róbert Lantoši: 32 bodů (15+17)
Filip Pyrochta: 21 bodů (3+18)
Tomáš Fořt: 17 bodů (9+8)

Gólmani:
Jan Růžička: 22 zápasů, 1221 minut, průměr 2,70 branek za zápas, úspěšnost zákroků 90,69 %
Filip Novotný: 24 zápasů, 1215 minut, průměr 3,16 branek za zápas, úspěšnost zákroků 89,64 %
Srdečně vás vítáme při sledování tohoto online přenosu ze ŠKOENERGO Areny. Začíná totiž derby mezi BK Mladá Boleslav a týmem Bílí Tygři Liberec. Tímto zápasem také startuje poslední čtvrtina základní části Tipsport extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.