Tipsport Extraliga - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Brno - 27. října 2023   18:00

Mountfield
44:24' Jergl (Tamáši)
1:5
(0:1, 0:1, 1:3)
Brno
14:00' Marcinko  (Zaťovič) • 39:48' Okál   • 51:05' Pospíšil  (Moses) • 53:50' Flek  (Holík, Ščotka) • 54:05' Vincour  (Kratochvíl, Okál)
Mountfield
Hradil, Stano (SVK) – Rampír, Axman
ČPP Aréna, Hradec Králové
4 842 diváků
Brno

Dnešní utkání sledovalo 4 842 diváků.
Stadion se již vylidnil a z mé strany je to již vše. Mějte krásný sváteční víkend, stihněte se ještě zásobit před sobotním zavíráním obchodů a někdy příště se budu z hokeje v Hradci těšit napočtenou!
V hostujícím sektoru se mohutně slaví a není divu! Kometa totiž třetí třetinu zvládla ve velkém stylu a došla si pro výhru 5:1, čímž tak smazala čtyřgólový rozdíl hned z prvního kola. Domácí sice snížili v polovině 45. minuty díky Aleši Jerglovi, závěr utkání ale měli plně pod kontrolou hosté. Ti nejprve odskočili na začátku 52. minuty díky gólu Kristiána Pospíšila, definitivní tečku třem bodům ale dali dvěma trefami během 15 sekund. Jakub Flek a Tomáš Vincour se taktéž zapsali do listiny střelců a Brnu stačilo na výhru 20 střel.

Střely na branku: 34 – 20 (16 – 7)
59:43'
Tamáši nestihl přihrávku od Blaina, puk se vrátil za Bartošáka a poslední sekundy se ani nedohrávají. V Hradci je hotovo!
59:19'
Kometa jenom vyhazuje puky do bezpečí a nikam se nežene. Tenhle duel totiž bezpochyby dotáhne ke třem bodům.
58:36'
Filip Pavlík dojel nahození za branku a posunul Lalancetteovi, který neměl komu nahrávat. Proto musel hru stáhnout zpátky do obranného pásma.
57:49'
Moses se protáhl po pravém křídle a tlačil puk před branku na Cingela. Toho ale odtlačil Blain.
56:46'
Teď už se tak fakticky jenom dohrává. Lvi sice tráví čas v útočném pásmu, srovnat je ale nereálná mise. Přestože domácí kotel prořídl, ti opravdoví fanoušci stále zůstali a vytváří závěru duelu důstojnou atmosféru.
54:05'
Kometa právě vstřelila branku!
Navíc o 15 sekund později přichází pátý gól Komety, a tak je už hotovo definitivně. Petr Kratochvíl dostal puk za obranu a jel sám na branku. Nastalý problém chtěl vyřešit Bartošák a Kratochvílovi skočil pod nohy, čímž sice zabránil gólu, z druhé vlny ale dojížděl TOMÁŠ VINCOUR, který bez potíží trefil prázdnou – 1:5! Asistence: Petr Kratochvíl, Zdeněk Okál.
53:50'
Brněnský klub navíc odskakuje hned záhy na tříbrankový náskok a pečetí tři body! Nejprve vše zahájil Jakub Flek, který dostal puk na pravý kruh a střelou donutil Bartošáka k zákroku. Domácí gólman vykopl do rohu a JAKUB FLEK vracel puk z ostrého úhlu na kasu. Na hranici brankoviště však stál Lalancette, jemuž se nastřelený kotouč o brusli odrazil za Bartošáka – 1:4! Asistence: Petr Holík, Jan Ščotka.
53:26'
Zatímco hraje jakožto hudební podkres pecka Narcotic od kapely Liquido, tresty byly rozděleny následovně:

Oliver Okuliar (MHK) dostává dvě minuty za hrubost, stejně tak i Rhett Holland (KOM). K tomu ještě překvapivě dostal Bohumil Jank (MHK) osobní trest za bitku a míří tak předčasně do kabin.
53:26'
Okuliar byl poté navíc poměrně důrazný na brankovišti a nevinné kočkování přešlo v lehkou bitku, ve které byli kromě gólmanů snad všichni. Rozhodčí se radí o trestech, dá se ale očekávat, že se všechno vykrátí.
53:00'
Okuliar byl znovu sám za brankou a rozhodl se nahodit obloučkem přes branku. Mezi kruhy ale nikdo nebyl a útok Hradce pokračuje dále.
52:21'
Krátce po vhazování v útočném pásmu mohli domácí snížit, když se odražený puk dostal k Pavelkovi na levý kruh. Ten ho vzal z první, Furch se ale parádně přemístil a odmítl téměř jistý gól!
51:05'
Hostující celek odskakuje znovu na dvě branky náskoku a blíží se třem bodům! Estephan u mantinelu přišel v souboji o hokejku a podvědomě počítali ostatní s vyloučením. Jenže to nepřišlo a Moses vyhodil obloučkem přímo na osamoceného KRISTIÁNA POSPÍŠILA, jež jel sám na kasu. Bartošáka si položil a zkušeně zakončil nad jeho beton – 1:3! Asistence: Steve Moses.
50:00'
Přesně deset minut před koncem třetiny přichází po závaru na brankovišti přerušení hry a komerční přestávka.
48:59'
Furch velmi riskantní rozehrávkou dostal pod tlak nejenom sám sebe a Pavelkova střela z modré měla parametry, hostujícího brankáře však zachránilo to, že před ním blokoval Ščotka.
48:10'
Vincour jako poslední hráč na modré upadl, přesto ale stihl situaci zachránit a potenciální brejk Hradce výrazně pozdržet. Domácí se do útoku tak dostali až v momentě, kdy byla obrana Komety připravena.
47:21'
Hostům se povedlo zatlačit až ke konci přesilovky. Střela Ščotky od modré ale byla sražena a Perret jel do otevřené obrany, ve které se dostal nadvakrát k zakončení. Podruhé to vypadalo o něco nebezpečněji, ale kotouč nakonec šel mimo.
46:32'
Oslabení ale zatím brání Mountfield slušně. Kometa se nedostala za celou minutu k přímému zakončení, naopak se poměrně velká část odehrává před Furchem.
45:28'
Jenže poté přichází další těžká situace pro domácí. Radovan Pavlík (MHK) jde totiž ven za držení a Kometa může klidně odskočit.
44:24'
Hradec právě vstřelil branku!
Videokouč Komety na to sice střídačku krátce předtím upozorňoval, aby obrana nepropadla vzadu, ale stalo se tak, a Hradec snižuje! Výbornou práci odvedl Tamáši, který individuální akcí stáhl obránce a dokázal zakončit tak, že Furch vyrazil puk jenom před sebe do prostor, kde se pohyboval ALEŠ JERGL. Napoprvé ještě situaci hostující gólman skvělým zákrokem všechno zachránil, napodruhé už ale inkasoval – 1:2! Asistence: Alex Tamáši.
42:36'
Estephan napadal rozehrávku Komety, hosté se ale bez větších potíží dostali dopředu. Jenže nahozením puku pro ně práce končila, poté převzali taktovku opět Lvi. Tamáši pálil zprava a Pavelka byl připraven na dorážku, měl to ale na dlouhou hokejku a nezakončil.
42:16'
Poměrně slušný tlak Hradce skončil zákrokem Furcha, načež si pak Ščotka našel Radovana Pavlíka a dopřál mu masáž na mantinelu. To se neobešlo bez dalších strkanic a emocí, trestat se nic nebude.
41:39'
Přesilovka je tak pryč a Lvi musí znovu útočit do plných. Eberle se snažil dostat přes Ščotku, puk ale po jejich vzájemném souboji vletěl na domácí střídačku.
40:45'
Bartošák musel sprintovat proti vyhození, neboť proti němu vyjel i Okál. Domácímu gólmanovi se povedlo situaci vyřešit, zároveň se ale jeho spoluhráč vystavil po nahození do ofsajdu.
40:03'
Hradci ještě zbývá zhruba minuta a čtvrt z přesilové hry. Kometa ale první pokus o rozestavení v pásmu vyřešila a vyhodila až k Bartošákovi.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:52.
Ve druhé třetině byli sice Hradečtí výrazně střelecky aktivnější, svoje šance ale neproměňovali. Velmi blízko srovnání byl na konci 25. minuty Lalancette, stejně jako Estephana v dalším střídání jej ale vychytal Dominik Furch. Lvi navíc přenáší do třetí třetiny dvoubrankovou ztrátu, když chybu Blaina potrestal 13 sekund před koncem Zdeněk Okál.

Střely na branku: 18 – 13 (10 – 4)
40:00'
39:48'
12 sekund před koncem druhé třetiny dostává Hradec druhou ťafku v duelu! Blain chtěl z vlastního pásma zavézt puk na poslední útočnou akci periody, místo toho se ale nevypořádal s napadajícím ZDEŇKEM OKÁLEM, proti němuž kotouč ztratil. Okál tak rázem mohl jet sám na branku a úspěšně, prostřelil Bartošáka – 0:2! Bez asistence.
39:15'
Radek Kučeřík (KOM) neodhadl u mantinelu razanci, s jakou jít do souboje proti Šťastnému. Krosčekem jej poslal na mantinel, za což dostává zcela logické dvě minuty.
38:39'
Už jsem chtěl napsat, že závěr druhé třetiny končí Lvi v náporu, od dalšího pobytu v útočném pásmu je ale oddělil ofsajd na levém křídle.
37:50'
Blain práskl do puku na levém kruhu a Eberle se snažil před brankou tečovat, bylo to ale bez efektu, Furch reagoval betonem.
37:04'
Kučeřík podržel puk na zadním mantinelu, jenže to nemělo moc trvání. Domácí se sice neúspěšně pokusili přejít dopředu, Kometa však vyhodila jenom na icing.
35:40'
Šťastný si zpracoval puk na pravém křídle a už to vypadalo, že bude střílet. Místo toho ale přihrával Estephanovi a puk stihl vracející se Gazda srazit. Hradec nicméně drží pásmo i nadále.
34:25'
Holík se posléze pokoušel o průnikovou nahrávku na Zbořila, jenže to skončilo jenom icingem. Přesto stihli hosté částečně vystřídat, Pospíšilův odjezd na lavičku byl bez povšimnutí čárových. A Peter Frühauf z toho radost rozhodně nemá.
33:43'
Kometa kombinovala převážně na pravé straně, jedno naražení Zbořila s Holíkem pro ni skončilo ale prachbídně. Bylo z toho totiž vyhození do středního pásma.
33:00'
Vincour pod tlakem neudržel puk na modré a Tamáši alespoň vyhodil do středního pásma. To Hradci stačilo, přesto se musel zanedlouho opět bránit. Pokus z pravé strany ale přikryl Bartošák.
32:44'
A tentokrát se to setkává s velkou vlnou nevole. Eberle už rozjížděl brejk po pravém křídle, rozhodčí Hradil ale signalizoval zpětně trest pro Patrika Miškáře (MHK) za podrážení. Přesilovku rozehraje Kometa po komerčce.
32:29'
Patrik Marcel už dupe zpět do obranného pásma, i tohle oslabení Lvi přežili. Jenže ne nadlouho, opět je totiž signalizován trest.
32:12'
Rychlý rozjezd Pospíšila měl za následek zakončení Holíka, který si sjel na levém kruhu a zkoušel Bartošáka prostřelit mezi betony, leč neúspěšně.
31:06'
Rychlá sehrávka Komety na Vincoura přes pravou stranu nevyšla. Okuliarovi se povedlo vyhodit a puk šel do středního pásma.
30:26'
Patrik Marcel (MHK) putuje na trestnou za nedovolené bránění u mantinelu. Pro Kometu se jedná o třetí přesilovku.
30:02'
Okuliar držel dlouho puk za brankou Komety, až to vypadalo, že se pokusí o Michigan. Ale k němu nedošlo. Okuliar to zkusil vyjetím na pravý kruh a otočkou na střelu z první, byl však zdvojen.
28:59'
Jank ztrácel rychlostně v souboji s Flekem, proto mu v rozehrávce pomohl Bartošák. Přesto ale Kometa udržela pásmo a dvakrát nebezpečně střílel Kaňák, v obou případech zapsal Bartošák zákrok.
27:57'
Šikovné ruce ukázal znovu Estephan, který se na malém prostoru zbavil obránce a šel znovu do nadějné koncovky. I tentokrát jej ale Furch zastavil, stejně jako si poradil i se Šťastného výpadem!
27:23'
Furch posléze sebral nahození mířící k jeho brance a začíná komerční přestávka.
27:12'
Snaha o rychlý návrat zpět nevyšla a Kometa nakonec první dvě minuty v oslabení přežije. Ale bylo to s trochou štěstí.
26:32'
Estephan se zbavil na pravém kruhu obránce a byl sám před Furchem. Zblízka ale selhal, respektive trefil jenom vyrážečku brněnského gólmana!
26:00'
Lvi už slavili srovnávací trefu poté, co Freibergsovu bombu dorážel úspěšně nadvakrát na hranici brankoviště Jasper, jenže ze vzduchu si kotouč sklepl zcela evidentně vysokou holí! Proto se pokračuje dále za stavu 1:0 pro Kometu.
25:37'
Dvakrát za sebou se ale hostům povedlo vyhodit. Domácí tak musí začít opět od Bartošákovy branky.
25:17'
První přesilovka pro Lvy přichází na začátku 26. minuty. Petr Kratochvíl (KOM) nechytil pohyb Estephana a v koncovce jej povalil zezadu na zem. Dostává dvě minuty za držení.
24:50'
Poté, co domácí přežili závar na brankovišti, kdy Zaťovičova střela z druhé vlny byla sražena, šel Lalancette do brejkové situace proti jedinému obránci. Toho se zbavil, skvěle ale situaci přečetl Furch, který snahu o dlouhou kličku zastavil vypíchnutím puku hokejkou!
24:22'
Jasper se otočil s pukem na levé straně a připravil pozici pro Perreta, jenž pálil Furchovi nad rameno. Trefil ale jenom jeho masku.
23:29'
Okuliar byl natlačen na mantinel, přesto dokázal dostat puk do útoku. Tam však Hradečtí dlouho nepobyli a museli se znovu vracet. Po střele jednoho z hostí a drobném konfliktu na brankovišti si navíc Kometa vybojovala vhazování.
22:49'
Další přerušení hry a druhá třetina zatím mnoho souvislého nenabídla.
22:08'
Pavelka si nabruslil pro přihrávku a přes bloky střílel. Jeho pokus Furch vykopl betonem a Kometa vyhodila na zakázané uvolnění. Teda aspoň tomu tak bylo ještě nějakou dobu zpět. Rozhodčí totiž po dohodě vrátili hru na středový kruh.
21:52'
Další ofsajd přichází hned záhy. Tentokrát je za místo vhazování určena opačná strana.
21:36'
Pavelka přebíral odražený puk na modré, čárový rozhodčí to vyhodnotil tak, že to bylo ještě ve středním pásmu. Hra se proto vykazuje do neutrální zóny.
20:40'
Filip Pavlík dojel odražený kotouč na pravém křídle a napálil jej okamžitě na branku. Střela to byla opravdu razantní a o kousek minula zadní tyč!
20:23'
První přerušení druhé třetiny přichází po 23 sekundách hry. Je to z důvodu ofsajdu Komety. Vhazovat se bude na bodu blíže trestným lavicím.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:54.
První třetina byla nejen z hradecké strany poměrně rozporuplná. Kometa byla aktivnější a měla více ze hry. Vyložené šance na obou stranách ale chyběly. Skóre se měnilo jenom na hostující straně. První nabídnutou přesilovku zvládli brněnští hráči využít za 10 sekund, když se premiérově v dresu Komety prosadil Tomáš Marcinko.

Střely na branku: 8 – 9
20:00'
19:54'
Ta však skončila jenom nepřesným nahozením do pásma, a tak se nic víc nestane.
19:19'
Jasper neuspěl proti dvěma obráncům a domácí se navíc museli pakovat dozadu. Kalina ale Fleka udržel na zádech a mohl rozjet jednu z posledních akcí.
18:39'
Freibergs nahrál nepřesně spoluhráčům a přechod do útoku se tak o něco opozdil.
17:39'
Ščotka nezpracoval banální nahrávku od Fleka na konci výhody a Tamáši byl oproti brněnskému obránci rychlejší. Valný efekt to ale nemělo, i tak se povedla hostům situace dostat pod kontrolu.
16:50'
Pospíšil dostal nabito nad pravý kruh a střílel přes clonu. Bartošák toho moc neviděl, ale mohl být bez nervů. Pokus šel poměrně vysoko nad břevno. Posléze domácí vyhodili.
16:09'
Marcinko tentokrát střílel z pravého kruhu na vzdálenější tyč, Bartošák ale situaci v klidu pohlídal. O zbytek se pak postaral Blain s vyhozením.
15:45'
Začíná se nám to tu rozjíždět. Po několika slovních výměnách mezi oběma kotly dostává hostující tým druhou přesilovou hru. A to poté, co Oliver Okuliar (MHK) přidržel v jízdě Kučeříka.
15:03'
Hradec měl dobrou pasáž, kdy dokázal zatlačit, chyběla tomu ale lepší koncovka. I tak po tvrdé střele Eberleho vybojoval vhazování v útočném pásmu.
14:00'
Po deseti sekundách Kometa přesilovku využívá a jde do vedení! Pospíšil od prken vytáhl hru na TOMÁŠE MARCINKA, který sice mohl střílet, místo toho ale dal skákavou přihrávku na Zaťoviče. Ten se po drobných peripetiích se zpracováním dostal do střely. Bartošák ji sice vyrazil, ale zpět na hokejku Marcinka, pro nějž to pak už bylo snadné zakončení. Marcinko navíc slavil s velkou úlevou, je to jeho první gól v Kometě – 0:1! Asistence: Martin Zaťovič.
13:48'
Filip Pavlík (MHK) ve středním pásmu přelomil hokejku Pospíšilovi napůl. Domácí obránce ani neprotestuje a pokorně míří na trestnou lavici za sekání.
13:19'
Filip Pavlík dal dlouhou nahrávku na Tamášiho, který přistrčil Okuliarovi. Jeho zakončení z pravého kruhu pak prověřilo Furcha, jeho zákrok započal druhou komerční přestávku.
12:20'
Začíná se hrát poměrně dlouho bez přerušení. Miškář z vlastního pásma daleko nedojel, byl zdvojen a situaci zachránili jeho spoluhráči. Nahození však sebral jako první Gazda.
11:19'
Perret se snažil dostat přes Hollanda, jenže neuspěl. Na to konto tak mohli hosté kontrovat a Pospíšil se dostával nad kruhy do zakončení. K tomu ale nedošlo a domácí střídačka tak ani nemusí nadále reklamovat domnělý ofsajd.
10:46'
Okuliar svou rychlostí připravil puk pro Tamášiho, jenž stáhl hru k mantinelu. Po sérii bojůvek o hrací předmět se přerušuje, neboť se zatoulal na střídačku Komety.
09:56'
Blain v silovém souboji ztratil puk proti Marcinkovi a musel situaci zachraňovat. Brněnského forvarda zatlačil na mantinel, pak už navíc dobruslili zpátky Blainovi spoluhráči.
09:31'
Jak situaci okomentoval Kevin Klíma sedící nad námi: „nice catch!“ A má pravdu, sražené nahození totiž letělo na tribuny, pár řad pod nás. Jeden z fanoušků ale vzal puk z první do kapsy. Provedení hodnotíme 10/10.
08:54'
Hollandův sražený pokus chtěl dorážet Cingel, nedostal se ale přes bránícího Kalinu. Kometa je však lepší a má tlak v útočném pásmu.
08:22'
Estephan vyjel s pukem sám od vlastní branky až do útoku. Jenže tam neměl komu nahrát a kotouč tak velmi rychle změnil svého majitele.
07:36'
Ďaloga převzal kotouč na ofsajdové hraně, hned ale couvl do středního pásma, tudíž žádné další emoce nebyly potřeba. I tak pomohl rozjet hostům situaci, na jejímž konci bylo dvojí zakončení Fleka. V obou případech si Bartošák poradil.
06:46'
Okuliar v útočném pásmu přepustil puk pro rychlejšího Jergla, který si jej stáhl přes obránce do střelecké pozice. Vůči Furchovi byl ale příliš blízko a nedokázal vměstnat puk mezi tři tyče.
06:18'
První komerční přestávka patří choreu z dílny domácího kotle. Tématem je poděkování LukášI Cingelovi, který pod Bílou věží strávil celkem šest sezon a měl významný podíl na stříbrném putování Ligy mistrů, zisku Prezidentského poháru a historickém stříbru z loňské sezony. Tímto se k poděkování připojuji nejen já, ale i celá hradecká redakce. Cingi, díky!

A směrem ke hře... Kometa si vybojovala další vhazování po pravici domácího gólmana.
05:29'
Hradec se z tlaku dostal jenom za cenu zakázaného uvolnění. To bylo i signalizováno a hosté mohou v náporu před Bartošákem pokračovat.
04:51'
Kometa spoléhá především na rychlý přechod dopředu. Opět u toho byla první útočná formace, tentokrát si puk vzal pod kontrolu Moses. Jeho pokus byl ale zblokován.
04:06'
Kristián Pospíšil vedl útočný výpad po křídle, načež z vrcholku kruhu vypálil. Bartošák jeho pokus v klidu měl a posléze se strhla drobná mela, kdy Cingel ukázal důraz na brankovišti, což se příliš nelíbilo Jerglovi.
03:53'
Po chybě hradecké obrany se dostal k zakončení z mezikruží Zbořil, trefil ale jenom betony Bartošáka. Na druhé straně se dostala ke slovu druhá útočná formace Lvů, Okuliarovu střelu z pravého kruhu ale stáhl Furch do lapačky.
03:14'
Miškář si nabruslil z pravé strany před branku ze záporného úhlu a zkoušel tlačit puk Furchovi na přední tyč. Proti hostujícímu brankáři ale neuspěl.
02:36'
Flek byl stíhán na mantinelu Pavelkou, načež mu hradecký obránce čistým způsobem odebral puk. Navíc hned rozdával na Šťastného, který neudělal nic špatně. Podržel pro Hradec útočnou třetinu a jel střídat.
01:56'
Lalancette neudržel puk na prknech, o chvíli později jej ale ztratil Vincour. Domácí tak mohli pokračovat v útočném pásmu, ven je dostala nepřesnost. Začít tedy musí znovu od vlastní branky.
00:55'
Po zakázaném uvolnění nahazovali Lvi dopředu pod hrozbou dalšího, došlo ale k teči obránce, tudíž se nepískalo. Hosté ale ukázali rychlé nohy a Moses připravil v brejku 3 na 2 palebnou pozici pro Pospíšila. Z levého kruhu pálil nad!
00:19'
Ale obešlo se to bez trestu. Kometa vyhodila po buly jenom do středního pásma a Miškář se tlačil zpátky dopředu. Na pravém křídle byl ale zdvojen a hra se otáčí.
00:02'
Úklon Patrika Bartošáka směrem k hlavnímu rozhodčímu na středovém kruhu byl více než výmluvný, a tak se mohlo vhodit úvodnéí buly! To vyhráli domácí a hned se tlačili do branky. Nahození měl Furch pod kontrolou, následně se strhla hned menší potyčka.
00:01'
-16'

Mountfield HK: Bartošák (Kiviaho) – Jank, Blain (A), Kalina, F. Pavlík, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle (C) – Okuliar, Tamáši, Jergl (A) – Perret, Lalancette, Jasper – Pilař, Estephan, Šťastný.
Trenér: Tomáš Martinec

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Ščotka (A), Lintuniemi, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda, Kaňák – Pospíšil, Cingel, Moses – Boltvan, Marcinko (A), Zbořil – Zaťovič (C), Holík, Flek – Okál, Vincour, Kratochvíl.
Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: Hradil, Stano (SVK) – Rampír, Axman.
MOUNTFIELD HK
7. místo, 19 bodů, skóre 33:28, bilance 4-2-3-4

Lvi naopak zahájili sezonu solidně. Přestože z prvních šesti kol třikrát prohráli, vždy to bylo alespoň za bod, a tak se drželi v popředí tabulky. Zejména první dva duely stály za to, nejprve vynulovali v Brně Kometu, načež pak ve fantastickém utkání přestříleli Liberec 5:3. Éru pravidelného přísunu bodů ukončily v sedmém kole až Karlovy Vary.

Od té doby bylo nad ČPP Arénou střídavě oblačno. Zvenku dovezli Hradečtí čtyři body, když na Kladně vyhráli v prodloužení a v Olomouci po nájezdech, nejvíce je ale mohla mrzet porážka na ledě Plzně. Tam byl Mountfield dominantní a vypálil celkem 46 střel, ale nakonec z toho byla prohra 2:3. Částečně se tento vzorec opakoval v posledním utkání proti Vítkovicím, v semifinálové repríze to bylo místy až na jednu branku. Doma vyhrál Hradec 2:0 a drží sedmé místo. Poskočí nahoru?
HC KOMETA BRNO
8. místo, 18 bodů, skóre 33:36, bilance 5-1-1-6

Když na začátku sezony prohrála Kometa hned první čtyři utkání, dostala 17 branek a krčila se na posledním místě tabulky, tak mnoho fanoušků brněnského klubu čekalo další nepovedený ročník. Jenže od následného čtyřgólového přídělu Motoru se Jihomoravané rozjeli a nebodovali jenom ve dvou případech!

Respektive zapsali tři prohry. Třetí ale byla proti Třinci v nájezdech, a tak vybojoval historicky nejúspěšnější český hokejový klub alespoň bod. Bez bodu odcházel jenom proti Pardubicím a Vítkovicím, kde shodně padl 3:5. Za posledních deset kol má Kometa pátou nejlepší formu v lize a poslední dvě utkání v Hradci jela domů bez bodu. Odveze si z východu Čech výhru?
Krásný páteční večer z východočeské metropole! Pomalu nastává čas, kdy se už chodí na hokej za tmy a poslední kolo, které se bude hrát před změnou času, zahájí zároveň druhou čtvrtinu základní části extraligy!

Jednoznačně největší tahák bude utkání o první místo mezi Litvínovem a Pardubicemi, ve stínu se také odehraje bitva v napěchovaném středu tabulky. Mountfield HK drží sedmou příčku s jednobodovou ztrátou na čtvrté místo, o příčku a bod níže je poté HC Kometa Brno, která zažehnala tristní vstup do sezony a postupně se dostává nahoru.

Utkání začíná v ČPP Aréně od 18:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.