Tipsport Extraliga - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Brno - 1. října 2023   16:00

Ukončeno
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Brno
40:26' Cingel   • 59:42' Lintuniemi  
Sparta
Sestavy:
J. Kovář (Cichoň) – Němeček, Mozík, Kempný (A), Irving, Krejčík, Moravčík, Mikliš – Chlapík (A), Sobotka, Řepík (C) – P. Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, O. Najman, Vitouch.
Rozhodčí
Hribik, Veselý – Lhotský, Hnát
O2 arena
10554 diváků
Brno
Sestavy:
Furch (Lukeš) – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík (A), Holland, Ďaloga, Gazda, Zahradníček – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko (A), Zbořil – Zaťovič (C), Holík, Flek – Okál, Zembol, Jenyš.
Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek neděle.
Kometa Brno si nakonec z Prahy veze tři body. Ve vyrovnaném utkání si hosté vybojovali gól na 1:0 v první minutě třetí třetiny. Vedení si do konce zápasu dokázali s famózním Dominikem Furchem v brance udržet a přidat ke konci druhý pojišťovací gól do odkryté branky domácích.
Konec zápasu.
59:42'
Kometa právě vstřelila branku!
ALEX LINTUNIEMI vybojoval puk ve středním pásmu a ujel obraně Sparty, střelou zápěstím z pravé části útočného pásma a trefil prázdnou branku. Bez asistence.
58:50'
Kestner dostal nabídku z pravého mantinelu od Kousala, pokus o střelu z první skončil bez dotyku hokejky s pukem.
58:20'
Sparta si bere oddechový čas.
57:15'
Horáka si našel Kestner na levém kruhu a ten tak mohl střílet, trefil levý beton Furcha a dostal se i k dorážce svojí střely, i tu ale brněnský brankář zlikvidoval vyrážečkou.
56:17'
Sparta stupňuje svůj útočný tlak a nepouští Kometu z pásma, ta si pomáhá odhozením na zakázané uvolnění.
54:30'
Nehlídaný Forman ujel po levém mantinelu a připravil si střelu zápěstím z hranice levého kruhu, Furch jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
54:10'
Dnešní utkání sleduje 10554 diváků.
53:50'
Rychlou akci z pravé části útočného pásma Pražanů zakončil nenápadnou střelou od pravého kruhu Chlapík, Furch ale posunul vyrážečkou nad.
52:55'
Irving vyzkoušel střelu do hloučku hráčů z první od modré čáry, ta se odrazila až pod betony Furcha, který trochu se štěstím usměrnil puk těsně vedle branky, kde nebyl nikdo ze sparťanů.
52:43'
Zakázané uvolnění hostů.
51:47'
Forman si po vhazování ve středním pásmu najel podél pravého mantinelu za branku soupeře, tam si po rychlém obtočení našel u pravé tyče volného Horáka, ten si ale střelu nepřichystal ideálně a trefil odrazem od hole pouze rameno přichystaného Furcha.
51:13'
Kometa se snaží držet v obranném pásmu a vytvořit si rychlý protiútok, už potřetí za sebou nahrávky z obranných řad nenašli žádného útočníka a skončily zakázaným uvolněním.
50:36'
Zakázané uvolnění hostů.
49:40'
Ščotka dostal nabídku od spoluhráče za brankou, střelou z první od modré trefil pouze mantinel nad brankou Kováře.
49:12'
Sparta momentálně udává tempo, obrana Brna jim větší šance před Furchem neumožňuje.
48:00'
Kousal navezl puk do útočného pásma, případnou šanci mu zamezil u pravého kruhu vypíchnutím Kohout.
46:20'
Ke konci přesilovky to zkusil od modré Chlapík, střela byla sražena obranou před branku, kde se k ní dostal Sobotka, Furch se ale pro jeho střelu natáhl k levé tyči betonem.
45:00'
Sparta se v početní výhodě nemůže dostat ke střele, obrana Komety jim prozatím neumožnila větší střelu.
44:31'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Kristián Pospíšil – 2 min., hrubost.
43:35'
Chvíli se ani jeden z týmů nedokázal dostat do útočného pásma a hrálo se tak ve středním pásmu. Sparta poté vyhodila na zakázané uvolnění.
42:55'
Moses byl dalším, kdo pohrozil prudkou ránou z nápřahu. Z modré čáry trefil Kováře pouze do břicha, ten puk podržel.
42:30'
Kometa většinu přesilovky hrála ve středovém pásmu, ke konci se ale dostal Cingel k báječné příležitosti z levého strany branky, kde si ho samotného našel spoluhráč, trefil pouze horní tyčku.
40:26'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Josh Kestner – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.
40:26'
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa navezla puk po buly do obranného pásma Sparty, tam se dostal samotný před branku LUKÁŠ CINGEL, ten dostal střelou puk pod betony Jakuba Kováře. Puk vyjel u brankové čáry, tam si ho nešťastně doklepl obránce David Němeček. Bez asistence.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí třetina začíná v 17:46.
V druhé třetině chytla hra hned po začátku bleskové tempo, šance střídala šanci jak u domácích, tak u hostů. Ani jeden z týmů se však nedokázal ani v druhé třetině prosadit. Furch a Kovář jsou zatím dvě klíčové postavy dnešního utkání.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:42'
Poslední střelu třetiny měl Gazda, z pravé strany narazila jeho střela pouze do těla obětavého obránce Sparty.
38:30'
K dalšímu protiútoku Komety vyjel po pravé straně útočného pásma Kohout, ten zkusil střelu zápěstím nad betony Kováře, ten tam ale mezírku neměl a poslal puk na hůl svých obránců.
37:52'
Vitouch se na druhé straně uvolnil po osobních soubojích obou týmu v pravé části útočného pásma Sparty, puk si připravoval ke střele, kterou na poslední chvíli vypíchl obránce Komety.
37:30'
Rychlík Flek ujel obraně Sparty po levé straně, přihrávka před branku nenašla žádného spoluhráče.
36:03'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Vladimír Sobotka – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Lukáš Cingel – 2 min., hrubost.
36:03'
Po střele od modré se puk nacházel někde pod brankářem Kovářem, po odpískání byla rozběhnuta hromadná postrkovaná, Cingel si s Kempným dal bitku.
35:52'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Vojtěch Mozík – 2 min., faul kolenem.
35:30'
Hauser se připletl do rozehrávky Komety z jejího obraného pásma, vybojoval puk a dostal se k nečekané střele z pravého kruhu, ta ale postrádala přesnost a šla mimo branku.
34:55'
Kometa navezla po prohraném vhazování z obraného pásma puk za branku Kováře, tam si přihrávka z poza konstrukce našla Pospíšila, ten měl odkrytou ránu z levého kruhu, střelou zápěstím nasměroval puk pouze do hrudi Kováře, který následně puk podržel.
33:45'
S pukem do protiútoku vyjel rychlím tempem Kousal, ujel obráncům Komety a po pravé straně propašoval puk až před Furcha, bekhendem ho zkusil překvapit do míst, kde měl Furch připravenou lapačku a puk následně podržel do pískotu rozhodčích.
32:45'
Kučeřík si z modré našel Zaťoviče, ten si objel obránce Sparty a našel z levého kruhu volného Fleka, ten s ránou do prsou z pravého kruhu neuspěl.
31:15'
Další uvolněný hráč byl Kohout, ten se dostal před bránu a zkusil nachytat Kováře, to se mu nepovedlo a s ránou na vyrážečku si brankář Sparty poradil.
30:22'
Zbořil si připravil na druhé straně rychlý protiútok, vykličkoval obranu Sparty a přihrál Gazdovi, tomu puk sjel z hole a na druhý pokus poslal střelu z levého kruhu vysoko nad.
30:00'
Po hektické rozehrávce obrany Komety dostal příležitost Najman, na poslední chvíli mu obrana Komety vypíchla puk.
28:40'
Sparta hrozila hned několikrát, po šanci Řepíka zkusil pálit z modré Lajunen a Sobotka, oba neúspěšně pouze do výstroje Furcha, ten vždy puk vyrazil.
27:20'
Lajunen vybídl z pravého kruhu úplně volného Řepíka, ten se pokusil Furcha rozhýbat a zakončit dolů, Furch vytáhl na poslední chvíli svůj beton.
26:40'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Daniel Gazda – 2 min., podrážení.
26:00'
Sparta se dostala po levé straně do pásma, Sobotka se natlačil přes mantinel a byl faulován.
25:00'
Zakázané uvolnění domácích.
24:05'
Po přetahované z jedné strany na druhou se puk ocitl u Kovářovi branky, zpoza branky Kometa vystřelila pouze do Kováře, který puk pokryl. Následovala menší šarvátka.
23:04'
Po zakázaném uvolnění Sparty se sám dostal do nenápadné akce Řepík, ten se natlačil před Furcha a stál mu tváří v tvář, pokusil se ho rychlostí nachytat na umístění puku pod levý beton, Furch na něj však vytáhl skvělý zákrok a odrazil betonem puk do smrště brněnských obránců.
22:45'
Kometa se pokouší dostat do útoku, podruhé jejich snažení končí u ofsajdu.
22:00'
Irving nahrál Kempnému, ten posunul na Kousala a Furch musel být v pohotovosti, puk skončil po odrazu od betonu za brankou.
21:28'
Nahození Horáka končí u Furcha, bude se vhazovat u branky Komety.
20:05'
Řepíkova formace zvítězila buly a nahodila puk do útočného pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne v 16:49.
Po první třetině se v Praze fanoušci gólu nedočkali, Sparta většinu třetiny držela Kometu v jejím obraném pásmu včetně sparťanského čtyřminutového oslabení. Když se ale Kometa dostala do útoku, vytvořila si několik šancí, u kterých musel být Kovář pozorný.
20:00'
První třetina skončila.
19:30'
Ščotka poslal po navezení Komety do útočného pásma ránu z levé části modré, Kováře střela zasáhla do hrudi a odrazila se před bránu, kde se nacházel volný Lintuniemi, ten ale nestihl zareagovat a Sparta zavezla puk do bezpečí.
18:00'
Ze středového pásma dostal krásnou nabídku Moses, ten ale neustál osobní souboj s obráncem Sparty.
16:30'
Elitní formace Sparty vyrazila do útočného pásma, tam se ke střele dostal z pravého kruhu Kempný, jenž trefil pouze Furchovy betony.
15:51'
K nebezpečné střele se po buly dostal mezi kruhy Kohout, brankáře Kováře překvapil střelou nad lapačku, brankář Sparty ale dokázal na střelu zareagovat a vyrazit puk před branku, kde nebyl nikdo na dorážku.
15:42'
Zakázané uvolnění domácích.
15:00'
K protiútoku se po dlouhé době dostala Kometa, Ščotka zkusil pálit od modré, Kovářovi střela nedělala problémy a vyrazil ji betonem.
12:15'
Lajunen se Sobotkou vrátili puk po vhazování ve středním pásmu do levého kruhu. K puku dostal ke konci přesilovky Chlapík, ale od modré mířil pouze do betonů Furcha.
11:45'
Kestnerova lajna vyhrála buly a kombinovala, ke koncovce se Sparta nedostala.
11:16'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Rhett Holland – 2 min., sekání.
10:17'
Kometa už kombinovala v pásmu, ke střele se z levého rohu dostal Flek, mířil pouze nad.
09:00'
Sparta vyjela do protiútoku 3 na 2, puk však pouze zavezla na soupeřovu třetinu.
08:05'
Kometa se nemůže dostat do středního pásma, Sparta jí drží v obraně i v přesilovce.
06:51'
Sparta vítězí vhazování a vyhazuje puk do bezpečí.
06:48'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Michal Řepík – 2+2, vysoká hůl.
06:15'
Sparťané drží útočné pásmo, Kometa ale brání větší šance.
05:38'
Komete nevyšla ani následující kombinace, druhé zakázané uvolnění hostů v krátkém sledu.
05:10'
Zakázané uvolnění hostů.
05:00'
Kestner se po najetí do útočného pásma dočkal přihrávky a byl před Furchem sám, brankáře trefil pouze do hrudi.
04:20'
Zakázané uvolnění domácích.
03:40'
Pospíšilova lajna hrozila před Kovářem, adresáta svou přihrávkou nenašla.
03:00'
Sparta znovu hrozí v útočném pásmu, ke větší šanci se nedostává.
01:40'
Rychlý protiútok, ve kterém měl z pravého kruhu šanci nahrát Flek, ten to zkusil sám vedle střelou vedle branky.
01:00'
Sparta zavezla puk do útočné třetiny a nepouští Kometu ven.
00:05'
Kometa zvítězila úvodní buly, ale pouze nahodila puk do útočného pásma.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hezké nedělní odpoledne u extraligového utkání mezi Spartou a Kometou. Oba týmy dokázaly ve svých posledních zápasech zvítězit. Přeruší Kometa sparťanskou vítěznou šňůru? Utkání začíná v 16:00.
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: J. Kovář (Cichoň) – Němeček, Mozík, Kempný (A), Irving, Krejčík, Moravčík, Mikliš – Chlapík (A), Sobotka, Řepík (C) – P. Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, O. Najman, Vitouch.
Trenér: Pavel Gross

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík (A), Holland, Ďaloga, Gazda, Zahradníček – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko (A), Zbořil – Zaťovič (C), Holík, Flek – Okál, Zembol, Jenyš.
Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: Hribik, Veselý – Lhotský, Hnát.
Na domácí stranu se však přiklání i vzájemná bilance. Pražané vyhráli sedm z deseti zápasů, leč poslední utkání v březnu v Brně prohráli 2:5. Kometě se však daří spíše doma, venku v šesti zápasech za poslední tři roky dala alespoň tři góly dvakrát a na vítězství jí to stačilo jen jednou.
SPARTA má za sebou skvělý vstup do sezony! Ačkoliv dvakrát vyhrála až po nájezdech, vůbec poprvé ve své historii vstoupila do nového ročníku šesti triumfy. V tom posledním dokázala urvat těžký souboj s Olomoucí, kterou na domácím ledě zdolala 4:0 i díky dvěma gólům Romana Horáka.

Skvělou formu vykazuje kapitán Michal Řepík, který vládne bodování celé soutěže. Daří se i Filipu Chlapíkovi, Janimu Jalunenovi, ale také stálicím jako třeba v případě střelce Jana Buchteleho. Spartě navíc vychází přesilovky i oslabení, které má druhé nejlepší v soutěži a dala v nich už tři branky.
Určitě ale není KOMETA bez šance! Spartu v prvních zápasech několikrát potrápily zbytečné chyby v defenzivě, které Olomouc potrestat nedokázala. V Brně však mají vlastní starosti. Ani výrazné letní posily jako třeba Steve Moses neodvrátili mizerný vstup do sezony, při němž Moravané skórovali až ve třetím duelu a první čtyři prohráli bez zisku bodů.

O místo tak přišel Patrik Martinec, který skončil na vlastní žádost a jeho pozici převzal jeho parťák Jaroslav Modrý. Jihomoravanům se skvělým Dominikem Furchem v brance impulz pomohl, vyhráli 4:0 proti Motoru a naposledy dokázali uspět 4:1 na Kladně.
Všem extraligovým fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne! Říjen odstartujeme šlágrem mezi Spartou a Kometou Brno, který v pražské O2 areně odstartuje už v 16:00 hodin.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 25 17 2 4 2 95:51 59
2. Sparta 25 15 3 1 6 78:52 52
3. Třinec 24 11 5 4 4 77:60 47
4. Litvínov 25 12 3 0 10 76:73 42
5. Mountfield 25 11 2 4 8 66:59 41
6. Brno 24 11 3 1 9 73:59 40
7. Č. Budějovice 24 10 2 4 8 62:63 38
8. Liberec 26 10 3 2 11 82:85 38
9. Olomouc 25 8 3 3 11 56:71 33
10. K. Vary 24 7 4 2 11 63:65 31
11. Plzeň 24 7 3 3 11 56:66 30
12. Vítkovice 23 5 1 5 12 54:72 22
13. Kladno 23 4 3 4 12 54:83 22
14. M. Boleslav 25 4 2 2 17 49:82 18
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud