Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Vítkovice - 3. října 2023   18:30

Ukončeno
Sparta
26:35' Horák (Kestner, P. Kousal) • 36:59' P. Kousal (Horák) • 40:57' Kestner (Horák)
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Vítkovice
15:48' Chlán  (Raskob, Mikuš) • 58:19' Kalus  
Sparta
Sestavy:
J. Kovář (Cichoň) – Kempný (A), Irving, Mozík, Němeček, Krejčík, Moravčík, Mikliš – Chlapík (A), Sobotka, Řepík (C) – P. Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, O. Najman, Vitouch.
Rozhodčí
Jaroš, Hribik – Ondráček, Šimánek
O2 arena, Praha
9863 diváků
Vítkovice
Sestavy:
Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš (A), Raskob, Gewiese, L. Kovář, Stehlík – Bukarts, Chlán, Kalus – Fridrich, Krieger, Lakatoš (C) – Krejsa, Claireaux, Kotala – Dej (A), Přibyl, Lednický.
Přenos se aktualizuje automaticky

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek úterního večera.
Nejlepší hráči utkání: Roman HorákLukáš Klimeš.
Domácí ustáli i závěrečný soupeřův nápor a po vítězství 3:2 se tak navracejí zpět na vítěznou vlnu. Pro Vítkovické se pak naopak jedná o pátou porážku z posledních šesti utkání.
Konec zápasu.
58:19'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hostům se risk vyplatil a snižují! Prudká a několikrát tečovaná střela od modré čáry se od zadního mantinelu odrazila příhodně pro MARKA KALUSE, který tak kotouč pouze zasunul do odkryté branky bezmocného Kováře. Bez asistence.
57:59'
Z vrcholu pravého kruhu napřáhl Lakatoš, Kovář si trajektorii kotouče zkušeně pohlídal a tasil lapačku. Vhazovat se tak bude po levici sparťanského brankáře.
57:16'
Hosté okusí risk v podobě hry v šesti hráčích v poli bez brankáře!
57:16'
Trenérský tým hostů si vyžádal oddechový čas.
57:16'
Dnešní utkání sleduje 9863 diváků.
57:07'
Ihned po vyhraném vhazování od modré čáry napřáhl Mikuš, Kovář byl připraven a pohotově zasáhl lapačkou.
55:58'
Vítkovičtí se úspěšně ubránili a mohou se tak pokusit o závěrečný dostih za vyrovnáním.
55:24'
Po křižném Sobotkově pasu z prostoru levého kruhu nepřesně vystřelil Řepík, Klimeš tak měl dostatek času na to plachtící kotouč ukrýt v lapačce.
54:26'
K nebezpečné střele z prostoru pravého kruhu se dostal Chlapík, jen díky skvělému zákroku brankáře Klimeše Vítkovice ustály tuto šanci bez úhony!
53:58'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Roberts Bukarts – 2 min., hákování.
52:37'
Kriegerova teč po nahození spoluhráče od modré čáry skončila na Horákově brusli, celá akce Ridery tak přišla vniveč.
51:36'
Michal Řepík nyní hned nadvakrát pálil ze své oblíbené pozice levého kruhu, na poprvé byl vychytán skvěle přesunuvším Klimešem, v druhém případě mu ve skórování zabránila pravá tyčka!
50:35'
Chlapík se Sobotkou si v rámci přesilové hry vyměnili dvě křižné přihrávky, zakončení druhého jmenovaného skončilo centimetry od pravé tyčky branky!
49:50'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Petr Fridrich – 2 min., podrážení.
48:40'
Po rychlé kombinaci svého týmu se do zakončení dostal mezi kruhy postavený Krieger, v nadějné pozici však selhal a netrefil branku.
48:10'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Michal Řepík – 2 min., nedovolené bránění.
47:21'
Miklišovo nahození od modré čáry přes hradbu těl neprošlo a ke kotouči se tak dostali hráči hostů, kteří ihned založili novou akci.
46:50'
Vítkovicím se momentálně nedaří přechod do obranného pásma soupeře, píská se další hostující zakázané uvolnění.
46:12'
Po nepřesné Raskobově rozehrávce se píská zakázané uvolnění Ridery a hra se tak přesune zpět před Klimeše.
44:42'
Pavel Kousal si mohl připsat druhý gólový zářez v rámci dnešního utkání, po střele Krejčíka od modré čáry se k němu kotouč odrazil příhodně před odkrytou branku, nakonec ale i tak kvůli rychlému přesunu Klimeše branku minul!
43:57'
Pohledná sparťanská kombinace skončila u z prostoru mezikruží střílejícího Kousala, ten netrefil ideálně a Klimeš tak zasáhl.
42:45'
Chlapíkovu střelu z prostoru levého kruhu Klimeš vyrazil do rohu kluziště mimo pro hosty nebezpečný prostor.
42:21'
Z vrcholu mezikruží se vystřelit chystal Lakatoš, kotouč však netrefil ideálně a naopak zlomil svou hokejku.
40:57'
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí jdou do trháku! Roman Horák proti svému oblíbenému soupeři řádí i nadále, tentokrát se jeho střela z pravého kruhu odrazila před odkrytou branku přímo k JOSHUOVI WESLEYMU KESTNEROVI, který tak již neměl problém zakončit. Asistence: Roman Horák.
40:32'
Z prostoru levého kruhu napřáhl střelou tahem Řepík, Klimeš střelu viděl v celé její trajektorii a neměl tak problém s tím zasáhnout.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí třetina se blíží. Udrží Sparta své vedení a napraví tak nedělní porážku s Kometou, nebo se po velkolepém obratu budou radovat Vítkovičtí? Následující minuty napoví.
Další třetina začíná přibližně ve 20:11.
Druhá třetina je za námi, duo Roman HorákPavel Kousal zavelelo, když si oba hráči připsali shodnou bilanci 1+1 a otočili tak vývoj zápasu. Roman Horák tak zároveň vyrovnal svou bilanci z posledního vzájemného střetnutí obou celků.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:37'
Kestnerovu přihrávku z obranného pásma Vítkovic šikovně vytečoval Kotala a ubránil tak svůj tým před hrozícím nebezpečím.
38:41'
Po nahození Kempného od modré čáry se kotouč odrazil příhodně pro Řepíka, který však ztratil rovnováhu a nedokázal tak zakončit do odkryté branky Klimeše.
37:51'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Jani Lajunen – 2 min., držení.

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Dominik Lakatoš – 2 min., držení.
36:59'
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí otáčejí stav zápasu! Skvělým vypíchnutím kotouče se prezentoval Roman Horák, který následně kotouč posunul z pravého kruhu do toho levého PAVLU KOUSALOVI, který svou střelou vymetl levý horní růžek branky Klimeše. Asistence: Roman Horák.
36:15'
Od modré čáry nahození vyslal Raskob, nikdo z jeho spoluhráčů se nedostal k případné teči a celá akce tak přišla vniveč.
34:30'
Z pozice levého kruhu ke střele napřáhl Chlapík, i přes před brankou číhajícího Řepíka dokázal Klimeš celou situaci ustát, když zasáhl levým betonem.
33:53'
Tvrdý pokus z prostoru pravého kruhu vyslal Mozík, Klimeš byl včas na svém místě a pohotově zasáhl. Po komerční přestávce tak bude následovat vhazování po levé ruce brankáře Vítkovic.
33:00'
Pod tlakem hráčů soupeře nyní Mikuš pouze odevzdal kotouč sparťanům, kteří tak mohli vyrazit do rychlé protiakce.
31:33'
Z prostoru pravého kruhu vypálil Bukarts, nepřesná střela skončila až v rohu kluziště a branku Kováře tak neohrozila.
30:26'
Sparťané první oslabení v zápase úspěšně ubránili.
29:20'
K nebezpečné střele z prostoru mezi kruhy se dostal vítkovický kapitán Lakatoš a svým pokusem orazítkoval pravou tyčku branky!
28:59'
Lakatošovo nahození z vrcholu pravého kruhu tečoval jeden ze spoluhráčů a zasahovat tak musel pravým betonem Kovář.
28:26'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Ondřej Mikliš – 2 min., držení.
28:26'
V rámci hry v šesti při signalizovaném vyloučení soupeře z vrcholu pravého kruhu napřáhl Lakatoš, Kovář pohotově zareagoval a kotouč vyrazil pravým betonem.
26:35'
Sparta právě vstřelila branku!
Tohle byla ideální přesilovková kombinace v podání domácích! Kousal přichystal kotouč mezi kruhy Kestnerovi, ten následně posunul svým střeleckým pokusem na ROMANA HORÁKA a ten tak již kotouč pouze zasunul do odkryté branky soupeře. Asistence: Joshua Wesley Kestner, Pavel Kousal.
25:42'
Horákovu nabídku před brankoviště Kestner promáchl a zároveň tak svůj tým vyhnal z útočného pásma.
25:11'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Josef Krejsa – 2 min., podrážení.
24:16'
Do četných problémů sparťanskou obranu dostal Lakatoš, když si do útočného pásma najel s kotoučem na holi a hned nadvakrát prověřil z pravého křídla Kovářovu pozornost.
22:49'
Tutovou příležitost přichystal Kestner Kousalovi, když mu kotouč posunul na levé křídlo před zcela odkrytou Klimešovu branku, mladý forvard však soupeřovu brankovou konstrukci svým zakončením vůbec netrefil!
21:48'
Horák najíždějící mezi kruhy přiklepl kotouč do levého kruhu Kousalovi, jeho následnou střelu musel řešit vyražením kotouče do rohu kluziště Klimeš.
20:47'
Tvrdý Irvingův pokus z prostoru nad pravým kruhem byl zablokován obětavým hostujícím obráncem Percym.
20:10'
Z prostoru pravého kruhu se o střelu pokusil Sobotka, kotouč skončil ve výstroji pohotového Klimeše.
20:01'
Začala druhá třetina.
Na ledě se již opět nacházejí hráči obou mužstev, to značí jediné – druhá třetina je za dveřmi.
Další třetina začíná přibližně v 19:19.
První třetina je za námi, příliš velkých příležitostí nepřinesla, důležité však je, že prosadit se v dosavadním průběhu dokázali pouze hostující hráči, a to konkrétně Petr Chlán. Zajímavostí a možnou starostí pro domácí fanoušky je, že Pražané na vstřelený gól čekají již 75 minut a 47 sekund.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Kempný nyní na obranné modré čáře nedobře ohlídal na přihrávku číhajícího Kaluse a následně měl co dělat, aby útočníka Vítkovic zastavil.
17:33'
Vedení Ridery mohlo být již dvojnásobné, mezi kruhy se s kotoučem na holi dostal nikým nehlídaný Vojtěch Lednický a střelou z otočky o milimetry minul levou tyčku branky!
15:48'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté ve vedení! Raskob vyslal od modré čáry přízemní nahození, které PETR CHLÁN v prostoru mezi kruhy svou holí přizvedl pod horní tyčku nechytatelně pro domácího brankáře Kováře. Asistence: James Willie Raskob, Juraj Mikuš.
14:20'
Do zajímavé pozice v mezikruží kotouč obdržel sparťanský kapitán Michal Řepík, jeho následná rána z první prosvištěla jen těsně vedle pravé tyčky branky.
13:43'
Nepřesná Krejčíkova rozehrávka má pro domácí celek za následek ztrátu kotouče a sparťané tak míří soupeře ihned napadat tak, aby nemohl rychle rozehrát.
12:09'
Po průniku do obranného pásma přes pravé křídlo ke střeleckému pokusu napřáhl Hauser, Klimeš kotouč špičkou pravého betonu vyrazil do rohu kluziště.
11:25'
Sparťané se dostali pod chvilkový tlak vítkovické pětice, nedopustili však žádný více nebezpečný střelecký pokus soupeře.
10:08'
Ihned po vyhraném vhazování zkusil své střelecké štěstí od modré čáry Krejčík, Klimeš pohotově zasáhl lapačkou.
09:40'
Z takřka nulového úhlu napřáhl na levém křídle Forman, Klimeš žádné překvapení nepřipustil a bližší tyčku si pohlídal.
09:10'
Už už to vypadalo, že se Petr Gewiese dostane do exkluzivní příležitosti v prostoru levého kruhu, rozhodčí však odpískali útočícího hráče hostů v brankovišti.
08:00'
Veliká škoda pro domácí, skvělým pasem přes šíři kluziště vyzval ke skórování Kestner Horáka, k údivu všech přítomných však zkušený sparťanský forvard promáchl.
07:16'
Z prostoru nad levým kruhem vyslal sparťanský kapitán Michal Řepík prudký přízemní pokus, Klimeš měl na jeho střelu dobrý výhled a v klidu tak zasáhl betonem.
06:09'
Michal Kempný si s rozehrávkou nyní před vlastní brankou dává pořádně na čas, aby našel ideální trajektorii konstruktivní rozehrávky.
04:13'
První výraznější příležitost pro hosty, kteří se dostali do situace dva na jednoho. Tu vyřešil francouzský útočník Claireaux rázně, když se v prostoru levého kruhu opřel do kotouče a jen těsně přestřelil horní tyčku branky.
03:50'
Rozhodčí je nucen hru přerušit, jelikož byla posunuta branka Lukáše Klimeše. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:15'
Chlapíkův úmysl v podobě kličky vystihl Fridrich přesným vypíchnutím kotouče a dal tak svému týmu šanci na rychlý protiútok.
02:52'
Hra se momentálně přerušuje, jelikož se hostující útočník Roberts Bukarts svíjí v bolestech za Kovářovou brankou.
02:30'
Nepřesnou Miklišovu rozehrávku vystihl svou holí hostující Přibyl, následně sparťané zahráli na zakázané uvolnění.
01:25'
Lakatoš posílá kotouč za branku jednomu z obránců a se svojí útočnou lajnou míří za střídáním.
00:31'
Kempného křižné nahození žádný ze spoluhráčů nevyslyšel, u kotouče tak jsou hráči Ridery.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na ledovou plochu nám již postupně nastupují hráči obou týmu, utkání za malou chvíli začíná.
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: J. Kovář (Cichoň) – Kempný (A), Irving, Mozík, Němeček, Krejčík, Moravčík, Mikliš – Chlapík (A), Sobotka, Řepík (C) – P. Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, O. Najman, Vitouch.
Trenér: Pavel Gross

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš (A), Raskob, Gewiese, L. Kovář, Stehlík – Bukarts, Chlán, Kalus – Fridrich, Krieger, Lakatoš (C) – Krejsa, Claireaux, Kotala – Dej (A), Přibyl, Lednický.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Jaroš, Hribik – Ondráček, Šimánek.
Poslední tři vzájemná utkání:
HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 3:4
HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 3:2
HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera 3:2p
Vítkovice naopak zatím nenaplňují velká předsezónní očekávání, z prvních sedmi duelů si Ostravští připsali pouhá dvě vítězství, tím posledním proti Olomouci (4:3p) přerušili čtyři zápasy trvající sérii porážek.

Rideře zatím vůbec nefunguje hra v oslabení, úspěšnost ubráněných početních nevýhod vykazuje 61,11%, vůbec nejhorší číslo z celé Extraligy. Pozitivem tak naopak je, že pouhých 18 dosavadních oslabení je nejméně z celé soutěže. Receptem na Spartu může pro Vítkovické být smrtící přesilovka, s 29,41% využití třetí nejlepší ze všech celků.

V oblasti produktivity Ridera spoléhá zejména na severoamerické hráče, a to konkrétně již tradičního tahouna Petera Muellera (7 z., 3+5) a zatím nad míru povedenou předsezónní akvizici, kanadského obránce Stuarta Percyho (7 z., 2+6). V rámci posledního vzájemného střetnutí z minulé sezony si bilanci 1+1 připsal v tomto ročníku zatím silně stagnující Peter Krieger (7 z., 1+1).
Spartu úvod sezony zastihl ve výborné formě, když si Pražané připsali vítězství hned v šesti úvodních zápasech. Vítěznou sérii týmu z hlavního města tak utnula až v nedělním zápase brněnská Kometa, která druhý nejproduktivnější tým Extraligy dokonce vynulovala a zvítězila v poměru 2:0.

K návratu na vítěznou vlnu si budou sparťané chtít pomoct zejména zlepšením přesilových her, s úspěšností 15,79% jim v porovnání s ostatními týmy patří až osmé místo, nutno však dodat, že si Pražané zahráli již 38 přesilových her, vůbec nejvíc ze všech extraligových celků.

Z hráčského kádru se Sparta bude spoléhat zejména na produktivního kapitána Michala Řepíka (7 zápasů, 6+4) a jeho dvorního nahrávače Filipa Chlapíka (7z., 1+8), na poslední vzájemné klání obou celků v minulé sezoně bude chtít navázat Roman Horák (7 z., 4+1), jenž si tehdy připsal bilanci 1+1.
V rámci předehrávky osmého kola Tipsport Extraligy zavítají na led pražské Sparty ostravské Vítkovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 25 17 2 4 2 95:51 59
2. Sparta 25 15 3 1 6 78:52 52
3. Třinec 24 11 5 4 4 77:60 47
4. Litvínov 25 12 3 0 10 76:73 42
5. Mountfield 25 11 2 4 8 66:59 41
6. Brno 24 11 3 1 9 73:59 40
7. Č. Budějovice 24 10 2 4 8 62:63 38
8. Liberec 26 10 3 2 11 82:85 38
9. Olomouc 25 8 3 3 11 56:71 33
10. K. Vary 24 7 4 2 11 63:65 31
11. Plzeň 24 7 3 3 11 56:66 30
12. Vítkovice 23 5 1 5 12 54:72 22
13. Kladno 23 4 3 4 12 54:83 22
14. M. Boleslav 25 4 2 2 17 49:82 18
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud