Tipsport Extraliga - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Liberec - 13. října 2023   17:30

Vítkovice
18:22' Chlán (Percy) • 19:34' Krieger (Percy, Lakatoš) • 33:18' Claireaux (Raskob) • 50:36' Mueller (Lakatoš, Bukarts) • 59:12' Percy
5:2
(2:1, 1:0, 2:1)
Liberec
00:57' Pérez  (Hawryluk) • 41:31' Knot  (A. Najman)
Vítkovice
R. Šír, T. Cabák – M. Hlaváč, V. Rožánek
Ostravar aréna
5 225 diváků
Liberec

Dnes bude v Ostravě veselo. Vítkovičtí po delší době vyhráli zápas Tipsport extraligy, navíc za tři body a se silným Libercem. Hned v první minutě se sice hosté dostali do vedení díky Pérezovi, do první sirény domácí srovnali Chlánem a ještě stihli využít přesilovku Kriegrem. Ve druhé části řádili domácí na ledě Ostravar arény jako černá ruka, ale vytěžili z toho jen jednu branku, když zvyšoval Claireaux. Před druhou sirénou došlo u vítkovické branky ke strkanici, která vyústila v bitku, do které se pustil kapitán Lakatoš a za bouřlivých ovací v ní zvítězil. Liberec zkraje třetí části snížil vítkovické vedení na 3:2. Vítkovice ale dobře rozjetý zápas nechtěly pustit z rukou, a tak přidaly dvě branky – nejdříve využil dvojnásobnou početní výhodu Mueller, před koncem zápasu pak pečetil domácí výhru Percy gólem do prázdné branky.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, užijte si páteční večer a nadcházející víkend a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

59:45'
Liberečtí mají puk pod kontrolou, ale domácí si už tři body nenechají uniknout.
59:12'
Hrenák se staví zpět do své klece.
59:12'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácím se podařilo dostat k puku, z dálky jej do opuštěné branky posílá STUART PERCY – 5:2. Bez asistence.
58:45'
Domácí posílají nepřesnou rozehrávku na zakázané uvolnění.
58:19'
Hrenák zůstává na střídačce.
58:19'
Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.
57:45'
57:31'
Domácí točí hostující čtveřici, ale ta se brání zarputile.
56:55'
Kalus se dostal se spoluhráčem do situace dva na dva, ale Hrenák byl připraven.
56:42'
Tygrům se znovu podařilo dostat puk do bezpečnějších vod.
56:20'
Vítkovičtí zpět v pásmu, Bukarts vystřelil na branku, Kalus zakrýval Hrenákovi výhled, ale skóre se nemění.
56:02'
Liberečtí dosáhli na puk a vyhazují jej ke Klimešovi.
55:53'
Bukarts z kruhu tvrdě nastřeluje Hrenáka.
55:45'
Za nedovolené bránění bude pykat hostující bek Budík.
54:05'
Tygři se dostávají do pásma, ale Najman nebyl přesný.
53:33'
Percy se vrací zpět do hry.
53:16'
Melancon vyslal od modré točenou střelu, ale Klimeš byl dobře postaven a puk se od něj odráží do rohu.
52:53'
Domácí posílají puk až k Hrenákovi, ten rychle rozehrává.
52:27'
Vítkovičtí konečně vyhazují kotouč, oba týmy střídají.
51:50'
Liberec v plném počtu, zahraje si zkrácenou přesilovku.
51:46'
Hosté krouží s pukem v útoku, zatím nestřílejí.
51:33'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
51:33'
Přestože na kostce nad lede probíhá záznam faulu libereckého hráče u mantinelu, na trestnou lavici je odeslán domácí Percy za podrážení. Kapitáni obou týmů diskutují s rozhodčím.
50:36'
Vítkovice pokračují v klasické přesilovce.
50:36'
Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku, PETER MUELLER propálil od kruhů Hrenáka mezi betony – 4:2. Asistence: Dominik Lakatoš, Roberts Bukarts.
50:20'
Mueller nastřelil nadvakrát puk do hráče před sebou, nedovolil mu ale vyhodit kotouč do bezpečí.
50:04'
Liberec posílá puk do středního pásma.
49:50'
Tygři jsou do tří, Šír si vypomohl hákováním.
49:20'
Nedovoleným bráněním se provinil Rychlovský a domácí mohou pojistit svůj náskok.
48:55'
Je odpískáno zakázané uvolnění pro vítkovické.
48:55'
48:37'
Tygři točí domácí čtveřici před brankou a snaží se srovnat stůj co stůj.
48:12'
Domácí vyhazují kotouč a rychle střídají.
47:50'
Z nenápadné střely Hawryluka se stala nebezpečná, když nastřelil svého spoluhráče a ten mohl kotouč dostat do klece, byl ale nepřesný.
47:17'
Dobrý pokus Filippiho, ale Klimeš společně s Mikušem udrželi puk před brankovou čárou.
47:08'
Puk míří daleko za Hrenákovu branku.
46:55'
Za držení protihráče odjíždí na trestnou lavici domácí Grman.
46:25'
Liberečtí se bez potíží přesunuli do pásma, Faško-Rudáš ale nemířil přesně.
46:01'
Oba týmy střídají, hosté mají puk pod kontrolou.
45:25'
Domácí se dostali do pásma, ale k puku se nedostali.
44:58'
Hosté se musejí vrátit pro puk až za svou branku a rozvážně rozehrávají.
44:15'
Ofsajd pro hráče v bílých dresech.
43:45'
Kotala dostal puk znovu k hostující brance, ale tentokrát byl u ní osamocen.
43:09'
Domácí se protáhli do pásma, nahrávka na Fridricha nebyla přesná, musel bojovat u mantinelu o kotouč.
42:37'
Tygři se stále drží na své útočné polovině, vítkovičtí hrají velmi pozorně.
41:31'
Liberec právě vstřelil branku!
Vhazovalo se u domácí klece, hráči bojovali o kotouč, Najman našel volného RONALDA KNOTA, který prostřelil od mantinelu Klimeše bez větších potíží – 3:2. Asistence: Adam Najman.
41:07'
Vítkovičtí krouží s pukem středním pásmem.
40:54'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Hawryluk, ale Klimeš byl na místě.
40:21'
Liberečtí se přesunují k domácí brance.
40:01'
Ve druhé třetině padla jen jedna branka, k radosti domácích fanoušků lovil puk ze sítě Hrenák. Vítkovičtí se dostali do dvougólového náskoku a slušně zamotali hlavy svých soupeřů, hrají s větší chutí a dostávají se do výborných šancí. Jak to ale bude ve třetí části, to si ještě pár minut počkáme.
1/3 – 14:9
2/3 – 10:15
Další třetina začne přibližně v 19:25.
40:00'
39:59'
Vítkovičtí zakončí druhou třetinu s pukem pod kontrolou.
39:53'
Domácí Lakatoš vítězí a za potlesku diváků odjíždí na trestnou lavici, kam už zamířil i poražený Derner. Oba vyfasovali pět minut za bitku. Lakatoš si dále vykoledoval dvouminitový trest za hrubost, stejně jako jeho spoluhráč Gewiese a hostující Vlach a Šír. Oba týmy hrají ve stejném počtu hráčů.
39:53'
Bude se vylučovat, na ledě se strhla bitka mezi více hráči.
39:53'
Chlán se snažil dostat do liberecké branky, ale liberečtí byli proti a po odpískání je před Hrenákem menší strkanice.
39:08'
Vítkovičtí rozehrávají útočnou akci.
38:27'
38:20'
Liberečtí v protiútoku, až před branku si sjel Faško-Rudáš, ale výborný Klimeš chytá puk a rychle ho schovává do výstroje.
37:59'
Teď to byl pro změnu Chlán, který se vydal na zteč liberecké klece, ale zblízka nastřelil jen Hrenákovy betony.
37:08'
Vítkovičtí u puku, Lakatoš předvedl další rychlý výpad, podél mantinelu mu najížděl Dej, ale domácí kapitán zamířil mimo.
36:27'
Hosté dostávají šanci snížit, za krosček odjíždí mezi trestoměřiče domácí Grman.
35:07'
Lakatoš ujížděl společně s Fridrichem na libereckou branku, ale kotouč míří těsně kolem tyče.
33:18'
Dvě vteřiny po vypršení trestu libereckého hráče se domácí fanoušci znovunmohou radovat, skulinku u bližší tyče našel VALENTIN CLAIREAUX – 3:1. Asistence: Willie Raskob.
30:40'
Klíma se rozjel na Klimešovu klec, ale ten jeho střelu vystihl přesně.
30:40'
Za držení Raskoba je nařízeno trestné střílení proti Vítkovicím.
27:43'
Zakázané uvolnění Tygrů.
26:15'
26:10'
Puk se odrazil k Vlachovi, který z mezikruží pohotově vypálil hned z první, ale Klimeš byl na místě.
25:59'
Tygři rozjeli přihrávkový kolotoč, ale příliš nestřílejí.
25:25'
Snaha libereckých končí na zadním mantinelu, vítkovičtí vyhazují puk až za Hrenáka.
24:53'
Vítkovičtí zdatně vyhazují puky, Klimeš zatím zasahovat nemusel.
24:15'
Za hákování je vyloučen domácí Chlán.
20:22'
Domácí se protáhli do pásma, u branky střílel Mueller, ale Hrenák zareagoval včas.
20:01'
1/3 – 14:9
Další třetina začne přibližně v 18:25.
20:00'
19:34'
Domácí využívají přesilovku, Percy poslal nalevo kotouč na PETERA KRIEGERA, Hrenákovi ve výhledu zdatně zacláněl Kalus a po dělovce vítkovického útočníka se gólman Tygrů po puku jen otočil – 2:1. Asistence: Stuart Percy, Dominik Lakatoš.
19:21'
Domácí museli rozehrát ze středního pásma, ale už jsou zpět před libereckou klecí.
19:10'
Od kruhu vypálil Lakatoš, ale Hrenák byl na místě.
18:59'
Za držení protihráče je vyloučen hostující Bulíř.
18:22'
Je vyrovnáno!!! Percy našel mezi kruhy volnějšího PETRA CHLÁNA, který z pozice klečícího střelce srovnává na 1:1. Asistence: Stuart Percy.
18:16'
Další teč posílá kotouč do ochranné sítě. Vhazuje se znovu u Hrenáka.
18:12'
Domácí bojují u liberecké klece, Gewiese od kruhu nastřeluje Hrenákovu náruč.
17:55'
Vítkovičtí fanoušci na nohou, rychlý útok jejich týmu ale Hrenáka nepřekonal.
17:02'
Lakatoš se dostal do úniku, stíhal ho Galvas, vítkovický kapitán nakonec kvůli teči posílá puk do ochranné sítě.
16:20'
Mueller svedl bruslařský souboj s Filippim, ale hostující útočník byl nakonec u své klece úspěšnější.
15:50'
15:07'
Z protiútoku se liberečtí dostávali do gólové šance, ale Flynn z otočky zakončil jen do Klimešových betonů.
14:58'
Kalus i s pukem za libereckou brankou, stačil mu dojet i Claireaux, ale hosté nakonec získali kotouč pro sebe.
14:39'
Hosté se usadili v pásmu, ale přicházejí o puk.
14:19'
Vítkovičtí zatím zdatně vyhazují kotouče až k Hrenákovi.
13:50'
Za krosček je vyloučen domácí Gewiese.
13:19'
Domácí dostali puk do bezpečí, Galvas jej za svou brankou drží a oba týmy střídají.
12:44'
Klubko těl před vítkovickou brankou, ale puk je stále ve hře, a tak se hraje dále.
12:28'
Klimeš přece jen musel zasahovat, ale puk rychle přikrývá lapačkou. Následuje komerční přestávka.
12:20'
K brance se řítil hostující Rychlovský, ale byl zastaven Mikušem, který mu sebral kotouč.
12:07'
Mohlo být vyrovnáno, ale Kotalovi před brankou ujel kotouč.
11:50'
Zakázané uvolnění pro domácí.
11:37'
Několik dobrých pokusů Klimeš vykryl, při nečekané střele Bulíře byl z branky venku, ale kotouč v síti nekončí.
11:03'
Hosté dostali puk pod kontrolu, rozehrávají do pásma a uklidňují hru.
10:31'
Puky létají kolem liberecké klece, ale zatím bez gólového efektu.
09:52'
Domácí znovu u Hrenáka, od modré střílel Grman, před brankou bojoval o puk Krejsa, ale skóre se nemění.
09:25'
Vítkovice v pásmu, Kotala nastřelil jen hráče před sebou.
08:48'
McCoshen prudce nastřeluje puk za domácí klec.
08:43'
Tygři v ofsajdu, hra je přerušena.
07:40'
Domácí přesunuli hru k Hrenákovi, Kalus měl dobrou pozici, ale neměl čas přehodit si kotouč, jeho střela trefuje gólmana.
07:01'
Menší závar před vítkovickou klecí, Klimeš je na kolenou, ale dokázal si s několika dobrými střelami soupeře poradit.
06:36'
Libereckým ujíždí puk z pásma, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
06:11'
Hosté vyhazují puk, ale jen na hůl Gewieseho ve středním pásmu.
05:47'
Domácí v pásmu, Bukartsovi spolupráce s Kriegrem nevyšla.
05:25'
Tygři mají kotouč pod kontrolou, za svou brankou čekají na dostřídání.
04:51'
Ve středním pásmu obral vítkovického hráče o kotouč Knot a hosté se přesunují.
04:30'
Derner od modré nahazuje kotouč do rohu ke Klimešovi.
04:02'
Útok libereckých je také pozastaven, vhazuje se před jejich útočnou modrou.
03:55'
Vítkovickou snahu zastavuje ofsajd.
03:28'
Hraje se v rychlém sledu od branky k brance, oba gólmani musejí být ve střehu.
02:06'
Hosté znovu u Klimeše, ten je ve střehu, pokus Bulíře letěl mimo.
01:38'
Vítkovičtí vtrhli do pásma, Kalus nastřelil Hrenáka, ale nikdo z jeho spoluhráčů se nedokázal prodrat k puku na případnou dorážku.
00:57'
Tak to byla rychlovka. Zatímco většina hráčů byla v rohu u domácí branky, k puku se dostal Hawlyruk, nahrál zcela volnému JAROMÍROVI LISA PERÉZOVI, který otevírá střelecký účet dnešního zápasu – 0:1. Asistence: Jayce Hawryluk.
00:24'
Puk si bere pod kontrolu Percy, domácí musejí rozehrát od Klimeše.
00:03'
Domácí vyhrávají vhazování a posílají kotouč do útočného pásma.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš, Raskob, Gewiese, Prčík, Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Kotala, Claireaux, Kalus – Dej (A), Přibyl, Krejsa.
Trenér: Miloš Holaň

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Budík, Derner, Galvas – Flynn, Filippi (C), Faško-Rudáš – Pérez, Bulíř (A), Hawryluk – Rychlovský, A. Najman, Klíma – Vlach (A), Šír, Pekař.
Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: R. Šír, T. Cabák – M. Hlaváč, V. Rožánek.
Nejproduktivnějším hráčem Liberce je s deseti kanadskými body útočník Tomáš Filippi (4+6), spolu s ním nasbíral šest asistencí útočník Oscar Flynn (3+6). Mezi beky se se šesti body daří T.J. Melanconovi (3+3). Čtyřiadvacet bodů má ve statistice Radegast indexu obránce Michal Ivan. Nejvytíženějším hráčem je s časem 22:40 minut obránce Ian McCoshen. Ten je společnš s Jaroslavem Valachem nejtrestanějším hráčem s dvanácti trestnými minutami. Z dvojice gólmanů odchytal více zápasů Dávid Hrenák s průměrem 2,96 a úspěšností 90,37 %.
Kanadské bodování Vítkovic vedou s osmi body hned tři hráči, útočníci Marek Kalus, Peter Mueller (oba 3+5) a nejlepší z obránců Stuart Percy (2+6). Ten také dostává na ledě nejvíce prostoru, průměrně na něm tráví 22:51 minut. Ve statistice Radegast indexu má osmnáct bodů obránce Willie Raskob. Deset trestných minut si zatím vysloužil útočník Peter Krieger. Z dvojice gólmanů dostává více prostoru Lukáš Klimeš s průměrem 2,62 a úspěšností 90,68 %.
Poslední výhru za tři body si Vítkovice připsaly ve druhém kole, kdy vyhrály 4:2 na ledě Mladé Boleslavi. To bylo v půlce září. Od té doby sbíraly body jen kusovitě, naposledy po váhře v prodloužení doma s Olomoucí. V posledním kole nedokázali skórovat vůbec a s Plzní prohrály fotbalovým výsledkem 0:1, což je definitivně poslalo na poslední, 14. místo neúplné tabulky. S bilancí 1-1-2-5 a pasivním skóre 21:31 mají na svém kontě 7 bodů. V polovině tabulky se nacházejí Bílí Tygři, kteří si v posledním kole poradily s pažskou Spartou na jejím ledě výsledkem 4:1. Dva předchozí zápasy ale dovedli do vítězného konce až po základní hrací době – s Budějovicemi 4:3 pp a s Pardubicemi 4:3 sn. Za bilanci 3-2-0-4 a pasivní skóre 26:30 si zatím připsali 13 bodů a drží se na 7. místě.
Vítkovičtí ve středu v rámci pátého kola hokejové Ligy mistrů okusili pocit výhry, který by si určitě chtěli zopakovat také v Tipsport extralize. Bude to ale těžké, na led Ostravar arény míří Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.