Tipsport Extraliga - Základní část - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Mountfield - 3. března 2024   16:30

Seznam zápasů

Poslední zápas základní části je za námi. Vítkovice po boji, ve kterém vedly gólem Zdráhala z úvodu zápasu, nakonec berou jen bod za prohru po nájezdech. Hosté s postupujícím časem zvyšovali své obrátky a zaměstnávali Klimeše čím dál tím více, dvanáct minut před třetí sirénou srovnával Jergl, ale oba gólmani na zbytek zápasu zamkli svou branku, a tak musely rozhodnout nájezdy. Hosté překonali Klimeše dvakrát, vítkovičtí jen jednou, i když Roberts Bukarts byl blízko, když nastřelil tyč.
Body jsou rozdány, základní část za námi, je třeba připravit se na play-off. Jeho předkolo vypukne už tuto středu.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou.
Nejlepší hráči zápasu:

HC Vítkovice Ridera – LUKÁŠ KLIMEŠ
Mountfield HK – ALEŠ JERGL
V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
Klička ALEŠE JERGLA prošla mez Klimešovými betony a přináší tak Mountfieldu prémiový bod a k tomu jistotu začátku předkola play-off na domácím ledě – 1:2.
Domácí naděje teď bude hájit Roberts Bukarts, ten se rozjel na hostující branku zleva, ale nastřeluje břevno!!! – 1:2.
Překonat Klimeše se teď pokusí Jergl, jeho klička si našla cestičku mezi gólmanovými betony – 1:2.
Vítkovičtí trenéři vysílají na zteč hostující branky Lednického, ale jeho kličky končí na betonu Paříka – 1:1.
K puku se staví královehradecký Estephan, ten si zkusil na domácího gólmana kličku, ale Klimeš je pozorný – 1:1.
Vítkovičtí trenéři dávají důvěru Kriegrovi, ten před brankou zvedl kotouč a posílá jej nad Paříkovu vyrážečku – 1:1.
Za Mountfield se staví k puku Klíma, na kterého ochozy pískají více než na ostatní soupeřovy hráče, ten si obloučky najížděl na branku a zakončil kličkou mezi betony – 0:1.
Vítkovičtí spoléhají na Barinku, ten se rozjel na hostující branku, Pařík si ale vyjel proti němu a vypíchl mu kotouč – 0:0.
Hosté posílají do boje Lalancetteho, který chtěl zakončit mezi Klimešovy betony, ale vítkovický gólman je sklapl včas – 0:0.
Za vítkovické zahájí samostatné nájezdy Fridrich, ale Paříka nepřekonal – 0:0.
Jako první se k puku ve středu hřiště staví hostující Blain, ten se rozjel na branku zleva a těsně ji minul – 0:0.

64:55'
Ještě to u domácí branky zkusil Blain, ale vypadá to, že jsou před námi nájezdy.
64:50'
Hosté měli jedinečnou šanci strhnout vedení na svou stranu, ale Jergl kotouč za Klimeše nedokázal dostat.
64:26'
Pařík čaroval na opačné straně s pomocí Perreta.
64:10'
Z mezikruží pálil Blain, ale nastřelil jen Klimešovu lapačku.
63:27'
Moment překvapení to byl i pro domácí hráče, takže z případné šance nezbylo nic.
63:10'
Hosté si taky vypracovali slibnou šanci, ale Klimeš puk chytá a rychle rozehrává do prázdného prostoru, vítkovičtí by tak mohli bleskově zaútočit.
62:55'
Vítkovice se dostaly do přečíslení dva na jednoho, ale Barinka Paříkovu branku netrefuje!!
62:31'
Domácí se znovu bríní ve svém pásmu, Blainova střela mířila příliš nad.
62:01'
Až teď se dostává puk na vítkovické hokejky.
61:44'
Hosté kombinují v pásmu, vítkovičtí jim nedokáží sebrat kotouč.
61:28'
Mountfield se drží u Klimešovy klece, ale domácí gólman je více než pozorný.
60:47'
Vítkovičtí hrají v pěti.
60:40'
Pařík sprintuje zpět do své klece.
60:39'
Vítkovičtí se brání dobře, odesílají puk do středního pásma.
60:04'
Z branky mizí hostující Pařík.
60:01'
Šestačtyřicet vteřin přesilovky mají ještě hosté k dispozici.
59:51'
Kotouč ve středním pásmu, ale Východočeši se nikam nehrnou.
59:39'
Mountfield se dostal k puku, ale drží ho za svou brankou, fanoušci vyjadřují svou nevoli se zdržováním hry.
59:10'
Domácí ovládli kotouč a míří do pásma, hosté si neví v rohu rady.
58:47'
Klimeš je znova v brance, Půček odjíždí na trestnou lavici za držení.
58:31'
Domácí kombinují u hostující branky, ale Pařík je na místě.
58:06'
Klimeš míří na střídačku.
57:48'
Vítkovičtí trenéři si vybírají oddechový čas, po něm se ale Klimeš vrací na své místo.
55:33'
Fridrich si najel na hostující branku zleva, ale nastřeluje tyč!!
55:14'
Claireaux se dostává zpět do hry.
54:50'
Blain poslal po modré puk na Okuliara, ale ani ten na Klimeše nevyzrál.
54:28'
Od modré tvrdě vypálil Blain.
54:03'
Hosté jsou usazeni v pásmu a přihrávkový kolotoč je v plném proudu.
53:45'
Vítkovičtí posílají kotouč k Paříkovi.
53:14'
Za krosček bude pykat domácí Claireaux.
53:14'
Jergl se tlačil do vítkovické klece, ale domácí hráči byli proti, puk se dostal za branku, kde si jej domácí už pohlídali. Následuje komerční přestávka.
52:58'
Až do kruhu se protáhl Pavelka, ale nemířil přesně.
52:30'
Mountfield v pásmu, od modré to zkoušel Pláněk, ale Klimeš zasahovat nemusel.
51:59'
Vítkovice se rychle protahují do útočného pásma, Roberts Bukarts ale zastavuje před kruhem a čeká na uvolnění prostoru.
51:09'
Klimeš je stále v pohotovosti, spolupráce Jergla s Klímou miz í v rohu.
50:26'
Perret dostává kotouč do pásma, hosté bojují o více prostoru.
50:04'
Hosté jsou v plném počtu.
49:49'
Zdráhal pálil od kruhu, ale bránící hráči odpalují puk do rohu.
49:35'
Claireaux dobře cloní před Paříkem, ale puk ne a ne dostat se do branky.
49:14'
Domácí se usadili v pásmu a rozjíždějí přihrávkový kolotoč.
48:57'
Vítkovickým se nedaří rozehrát útočnou akci.
48:35'
Královehradečtí se brání na výbornou, už podruhé za sebou vyhazují puk do bezpečí.
48:04'
Za podrážení je na trestnou lavici odeslán hostující Lalancette.
47:18'
Hradec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno!! Zdálo se sice, že gól byl ve středním pásmu, když z něho nahrával Okuliar před branku na ALEŠE JERGLA, ale sudí jej uznávají – 1:1. Asistence: Kevin Klíma, Oliver Okuliar.
46:39'
Už s pukem vyráží na zteč hostující klece Fridrich, ale je vytěsněn do rohu.
46:16'
Vítkovičtí odehrávají puk, Krieger vyráží do pásma, ale nedostal se k němu.
46:00'
Hraje se kolem vítkovické branky, Klimeš neví, kam dříve skočit.
45:41'
Znovu se bude vhazovat u vítkovické klece, sudí si bere puk z Klimešovy lapačky.
45:37'
Vítkovice mohou být opravu rády, že mají v brance právě Klimeše, který teď chytá jednu dobrou šanci za druhou.
45:11'
Závar před domácí brankou si dokázal Klimeš uhlídat.
44:52'
Půček se drze protahoval do šance, ale hostující Blain byl proti.
44:36'
K vítkovické kleci se rychle protáhl Eberle, ale Klimeš byl na místě.
44:22'
Claireaux s Kotalou se nahrnuli do pásma, ale hosté byli připraveni.
44:00'
Z rychlého protiútoku hosté neskórují, Klimeš přikrývá puk lapačkou.
43:45'
Bratři Bukartsové v pásmu, ale příležitost si nakonec nevypracovali.
43:28'
Vítkovický gólman přerušuje atak svojí branky, vhazuje se po jeho pravici.
43:04'
Klimeš musí být neustále v pohotovosti, domácím se nedaří přenést hru do útočného pásma.
42:35'
Bojuje se o puk v útočném pásmu Mountfieldu, nakonec jej získává domácí Přibyl.
41:54'
Vítkovičtí se rozjeli do pásma, Lednický ale neměl komu přihrát.
41:36'
Hraje se ve středním pásmu, hosté mají kotouč pod kontrolou.
40:49'
Hosté se drží v útočném pásmu, dobře mířil Pláněk od modré, ale nastřelil jen Klimeše, po chvíli se znovu kotouč dostal k Pláňkovi, tentokrát poslal puk přímo do lapačky domácího gólmana.
40:21'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
40:11'
40:01'
Východočeši dohrávají deset vteřin přesilovky z předchozí části.
40:01'
V prostřední části žádná branka nepadla, za to bylo k vidění několik přesilovek. Vítkovice nevyužily téměř dvě minuty trvající přesilovku pět na tři, ale ani hosté si v početní převaze s vítkovickým Klimešem v brance neporadili.
1/3 – 10:8
2/3 – 4:15
Další třetina začne přibližně v 18:22.
40:00'
39:48'
Klimeš je v pohotovosti, stojí při něm i kapka štěstí, vítkovičtí dostávají puk do bezpečí.
39:35'
Přesilovkové pětici je odpískán ofsajd, hosté se trochu diví.
39:18'
Puk je znovu ve středním pásmu.
39:03'
Hosté zpět v pásmu, spolupráce Lalancetteho a Jergla byla téměř ukázková, ale Jergl jen nastřelil Klimešovu hruď.
38:43'
Vítkovice odehrávají puk do bezpečí, ujíždí za ním Krieger.
38:30'
Mountfield okamžitě rozjíždí přesilovkový kolotoč.
38:11'
Hosté si před druhou sirénou zahrají přesilovku, na trestnou lavici odjíždí Auvitu za podrážení.
38:00'
Pro nahozený puk si sjel Okuliar, ale končí v rohu.
37:31'
Vítkovickým se nakonec podařilo přesunout hru alespoň do středního pásma.
36:59'
Mikušovi se po vhazování nepodařilo odehrát puk, který si v rohu sebral Perret.
36:53'
Znovu v akci Miškař, který vypálil ostře, ale Klimeš dokázal na hrudi kotouč zachytit. Vhazuje se po jeho levici.
36:26'
Pavlík s Miškařem ujížděli po levém křídle, Pavlík vystřelil, ale Klimešova lapačka byla rychlejší.
36:04'
Klimeš zastavuje puk za svou brankou a předává své obraně.
35:31'
Mountfield se protáhl do pásma, ale puk končí v ochranné síti za vítkovickou brankou.
35:21'
Okuliar se připravoval na únik, ale puk zůstal v pásmu před Paříkem.
35:11'
Mimo svou pozici je nyní i hostující klec, musí se upravit.
35:01'
Puk je opět na zakázaném uvolnění, tentokrát se jej ale dopustili hosté.
34:50'
Blain se ocitá před Klimešem na ledě, znovu se přerušuje hra pro útočícího hráče v brankovišti.
34:43'
Zbrklá domácí rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
34:36'
Klimeš byl teď vyjetý z branky, Perret ale nedostal přesnou přihrávku, aby toho mohl využít, vítkovická klec je mimo svou pozici a hra je přerušena kvůli útočícího hráče v brankovišti.
34:10'
Nahozený puk dojel v rohu Mikuš a rozehrává.
33:48'
Východočeši se dostali do ofsajdu, bude se vhazovat u jejich obranné modré.
33:38'
Kotouč je zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.
33:20'
Vítkovice se dostaly k puku a rozehrávají do pásma.
32:48'
Hosté atakují vítkovickou branku neúnavně, dělovku vyslanou z pravého kruhu Klimeš svítá v náručí. Následuje komerční přestávka.
32:21'
Vítkovičtí jsou v plném počtu.
32:09'
Hosté znovu zkoušejí pozornost Klimeše, tvrdou střelu Freibergse od kruhu Klimeš neudržel, vítkovičtí ale zareagovali rychleji a podařilo se jim dostat puk mimo brankoviště.
31:49'
Mountfield se drží v pásmu, ale jejich střely postrádají přesnost.
31:35'
Okuliar se tvrdě dere do vítkovické klece, ale Klimeš jej má pod kontrolou.
30:58'
Vítkovičtí posílají kotouč do bezpečnějších vod.
30:30'
Pavelka pálil od modré, ale puk se odráží od Klimeše a dostává se do středního pásma.
30:21'
Rihards Bukarts si odsedí dvě minuty za podrážení, Perret by si s ním chtěl vyřídit účet jinak, ale sudí jsou proti.
29:55'
Přibyl si najížděl na branku s Půčkem, první jmenovaný nastřelil hostujícího gólmana.
29:28'
Vítkovice rozehrávají útočnou akci.
28:58'
Hosté se rychle protáhli až k brance, ale Perret nebyl přesný.
28:33'
Ani menší závar před Klimešem nebyl pro hosty úspěšný, po odpískání se u domácí branky strhává další strkanice.
28:05'
Hosté se dostali k puku a pomalu se usazují před vítkovickou klecí.
27:33'
Mountfield je v plném počtu.
27:28'
Okuliar se rychle rozjíždí do hry.
27:23'
Královehradečtí poprvé v tomto oslabení vyhazují puk do bezpečí.
26:52'
Z brance si v rychlosti najel Zdráhal, ale ani jeho dělovka zvýšení nepřinesla.
26:25'
Domácí točí hostující trojici, ale ta se zatím brání úspěšně.
26:10'
Z levého kruhu pálil Roberts Bukarts, ale těsně vedle.
26:00'
Vítkovičtí ostřelují hostující branku, ale Pařik je ve střehu.
25:33'
Za zdržování hry – vyhození puku je vyloučen hostující Blain, Mountfield tak bude hrát ve třech.
25:33'
Kotouč je vyhozený mezi diváky, jednoho mladíka puk zasáhl do oblasti hlavy, okamžitě je přivolávána zdravotní pomoc i Klimešem, který vše viděl.
25:28'
Hostující Okuliar bude pykat za sekání.
25:28'
Okuliar se prosmýkl klubkem hráčů až k brance, a zasunul, sudí ale rozpažují a na ledě se opět strhává strkanice.
25:10'
Hraje se v rychlém tempu od branky k brance.
24:00'
Hosté v pásmu, chytrá Pláňkova střela našla cestu až ke Klimešovi, ale ten ji stačil vytěsnit.
23:10'
Do šance se mohl dostat hostující Perret, ale Grman se nakonec stačil vrátit.
22:50'
Vítkovičtí se dokázali vymanit od své klece.
22:35'
Blain se dožaduje vysvětlení po rozhodčím, ten s ním ale nehodlá diskutovat.
22:11'
Domácí nečekali Miškaře, který se ocitl v pásmu, ten si najel mezi kruhy a vypálil, Klimeš byl ale na místě a kotouč z náruče nepustil.
22:03'
Mountfield vyhodil puk do pásma, Klimeš vyjíždí z branky a odehrává na spoluhráče.
21:40'
Vítkovice bojují v pásmu o více prostoru.
21:39'
V přerušení se do hry budou moci zapojit hostující Okuliar a domácí Roberts Bukarts.
21:12'
Hosté se znovu vydali do pásma, Estephan díky Prčíkovi neměl u branky dost prostoru a tak zamířil do rohu.
20:49'
Šťastný dostal puk do pásma, v rohu si ho ale neuhlídal.
20:34'
Domácí mění směr hry, k brance si nabruslil Zdráhal, Pařík raději přikrývá kotouč.
20:07'
Hosté poslali puk za domácí branku, Raskob byl ale za Klimešem první.
20:01'
První třetina je za námi. Vítkovičtí se po několika dobrých pokusech dokázali prosadit, když skóre otevřel Zdráhal. Už tato třetina ale nenechala nikoho na pochybách, že by dnešní utkání postrádalo náboj a emoce, které bouchly v jejím závěru. Utkání má už teď parametry play-off a je ukázkou, jak se bude hrát za pár dní v předkole play-off. Buďte s námi i nadále, bude se na co dívat.
1/3 – 10:8
Další třetina začne přibližně v 17:27.
20:00'
19:39'
Vítkovičtí dostali kotouč pod kontrolou, ale dál než do středního pásma se nedostali.
19:21'
Hosté nahodili kotouč na domácí branku a derou se ke Klimešovi.
18:56'
Na trestné lavici sedí dva hráči z obou týmů, domácí Mikuš si odpyká pět minut za bitku, stejně jako hostující Klíma. Dvě minuty za vražení na hrazení si odsedí domácí Roberts Bukarts a hostující Okuliar vyfasoval dvě minuty za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.
18:56'
Hra je přerušena, mělo by se vylučovat na straně Vítkovic, ale zatímco kapitáni diskutují se sudím, do Mikuše se u rozhodčího pustil jeden z hostujících hráčů, a to odstartovalo hromadnou bitku na ledě.
18:48'
Vítkovice dostávají puk do středního pásma a střídají.
18:26'
Klubko hráčů bojující o kotouč mezi kruhy, Klimeš je v pohotovosti.
17:50'
Další nevybíravý zákrok u hostující střídačky, ale hraje se dál. Dnes se asi příliš vylučovat nebude.
17:32'
Hosté na skok v pásmu, ale vítkovičtí už se ujímají kotouče.
16:52'
Kotala dostal puk do pásma, ale v cestě mu stál Jergl, kterému se se spoluhráči podařilo dostat jej zpět za modrou čáru.
16:07'
Hosté hrají v plném počtu.
15:43'
Vítkovičtí bojují v útočném pásmu v rohu o kotouč, který je zašlápnut.
15:25'
Blain si u mantinelu našel domácího hráče a nevybíravě jej srazil k zemi a přidržel, sudí mlčí.
15:10'
Jergl číhal u domácí branky na příležitost, ale puk se k němu nedostal.
15:03'
Puk se dostává k Paříkovi, který jej odpaluje směrem ke Klimešovi.
14:55'
Hosté znovu vyhazují a přesunují se do středního pásma.
14:40'
Po střele Fridricha je puk pod lapačkou Paříka.
14:35'
Královehradecká čtveřice odehrává puk ke Klimešovi.
14:22'
Vítkovickým odskakuje puk mimo hokejky.
14:07'
Za vražení na hrazení odjíždí za katr hostující Marcel, i když se to týmu Mountfieldu pramálo líbí.
14:07'
V rychlosti si k Paříkovi najel Krieger, ale nastřelil jen hostujícího gólmana, ještě to zkoušel Prčík, ale ten měl zablokovanou hůl.
13:55'
V rohu u domácí sebral puk Auvitu a vítkovičtí vyrážejí do pásma.
13:41'
Královehradečtí se dokázali usadit v pásmu, rozjeli přihrávkový kolotoč, na jehož konci byl Pavlík, ale Klimeš je na místě. Následuje komerční přestávka.
13:19'
Estephan zacouval ke své kleci a čeká a střídání spoluhráčů.
12:53'
Mountfield má puk pod kontrolou, hraje ale za vítkovickou klecí.
12:17'
Nastřelený puk krotí hosté v rohu u své klece a střídají.
11:53'
Přetahovanou o puk vyhráli hosté, ale domácí branku příliš neohrozili.
10:50'
Na nastřeleným pukem sprintoval Zdráhal, u branky hostů nevystřelil, ale rychle si ji objel, bránící hráč mu ale zabránil zasunout kotouč k tyči, puk se dostal k Auvitovi, který si najel k brance, ale Pařík, i když už na ledě, stačil kotouč zastavit.
10:36'
Hraje se ve středním pásmu.
10:05'
Claireaux se znovu protáhl podél mantinelu, ale dostal se s bránícím hráčem na zádech až za branku.
09:41'
Mountfield se drží v útočném pásmu, ale domácí mají hru u své klece víceméně pod kontrolou.
09:02'
Hosté znovu v pásmu, Okuliar pálil ze střední vzdálenosti do Klimešovy výstroje. puk se prolétl vysoko ve vzduchu, umístit se jej snažil ještě Klíma, ale skóre se nemění.
08:35'
První vítkovická formace se rozjela v rychlém útoku, Fridrich se dostal až před branku, ale Zdráhala u modré zastavili soupeři.
07:31'
Miškař se dostal i s pukem do pásma, jeho střela ale za Klimeše neprošla, z opačné strany branky to zkusil Freibergs, ale ani on branku Vítkovic netrefuje.
07:19'
Domácí dostali puk od zadního mantinelu, na modré kombinovali beci, Grman si sjel do kruhu, ale Pařík má puk pod kontrolou. Následuje komerční přestávka.
06:50'
Vítkovičtí okupují své útočné pásmo, ale Pařík je v pohotovosti.
06:21'
Hosté zastavili puk ve středním pásmu, Jergl si najel k brance, ale nemířil přesně.
05:51'
Spolupráce Jergla s Kevinem Klímou nalevo od vítkovické klece nevyšla.
05:34'
Domácí vystřídali a rozehrávají od Klimeše.
05:00'
Pláněk za svou brankou podržel kotouč, ale rozehrát se mu kvůli Zdráhalovi nepodařilo.
04:33'
Hosté zavezli kotouč do pásma, ale vítkovičtí jim ho okamžitě berou.
04:17'
Ofsajd odpískán vítkovickým hráčům.
04:08'
Znovu se vhazuje u hostující klece, Pařík se rozhodně nenudí.
03:58'
V rychlém protiútoku se pokusil překvapit Klimeše Eberle, ale marně.
03:53'
O stejnou kulišárnu se pokusil Rihards Bukarts, ale tomu po několika kličkách kotouč ujel.
02:59'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí se dostávají do vedení, před kruhy získal kotouč PATRIK ZDRÁHAL, který se prokličkoval až před branku hostů a obhodil Paříka – 1:0. Bez asistence.
02:37'
První vítkovická formace zahrozila, ale Pařík dostává puk pod kontrolu, vhazuje se po jeho levici.
02:20'
Mountfield v pásmu, domácí jim ale nenechali dostatek prostoru.
02:00'
Claireaux si sjel do pásma podél mantinelu, ale Pařík byl na jeho střelu připraven.
01:54'
Domácí se tlačili do branky, ale puk se po chvíli dostává mimo pásmo a je pískán ofsajd.
01:38'
Prčík po vhazování posílá puk za královehradeckou klec.
01:30'
Pokus domácího Kotaly vytěsňuje Pařík do bezpečí ochranné sítě.
01:24'
Klimeš byl ve střehu, nakonec zasahovat nemusel, vítkovičtí dostávají puk pod kontrolu.
00:49'
Okuliar s Klímou vystartovali do pásma, ale u mantinelu jim ujíždí kotouč.
00:35'
Zdráhal se protahoval pro kotouč k Paříkovi, ale ten jej včas přikryl. Vhazuje se po gólmanově levici.
00:20'
Puk mají pod kontrolou domácí, rozehrávají ze svého obranného pásma.
00:05'
Úvodní vhazování dnešního duelu vyhrávají hosté.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), Prčík, Stehlík – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – Kotala, Claireaux, Lednický – R. Půček, Peterek, Přibyl.
Trenér: Pavel Trnka

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Pilař, McCormack, Marcel – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: A. Jeřábek, F. Vrba – J. Ondráček, J. Svoboda.
I když vítkovičtí v minulém utkání prohráli, Lakatoš v dnešním zápase jejich řady nerozšíří. Na ledě se naopak po pauze, kterou byli potrestáni v kauze užití nepovolených látek v loňském play-off, představí poprvé proti Vítkovicím obránce McCormack a útočník Kevin Klíma.
Ve vzájemných zápasech se v letošní sezóně daří více Mountfieldu HK, když si za dvě výhry a jednu prohru po nájezdech připsal sedm bodů (2:0; 3:2; 3:4 sn). Jak se mu bude dařit dnes, při zlepšené formě domácích, teprve uvidíme, jasné ale je, že oba týmy budou bojovat na doraz.
Lídrem kanadského bodování Mountfieldu HK je s čtyřiačtyřiceti body útočník Oliver Okuliar (24+20), nejvíce přesných přihrávek si připsal nejlepší z obránců Jeremie Blain (9+27). Ten také tráví na ledě nejvíce prostoru s průměrným časem 22:36 minut. Bodování Radegast indexu vede se 106 body obránce Bohumil Jank, který je zároveň se sedmasedmdesáti trestnými minutami nejvylučovanějším hráčem týmu. Hráčem utkání byli celkem osmkrát zvoleni bek Jeremie Blain a útočník Oliver Okuliar. Mezi tři tyče se letos postavila už pětice gólmanů, většinu posledních kol odchytal Lukáš Pařík, který v letošní sezóně vychytal dvě nuly a jehož průměr je 2,28 a úspěšnost 91,96 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic zůstává i přes svou absenci útočník Dominik Lakatoš (12+17), který drží prim i v počtu trestných minut, kterých vyzískal 38. Nejlepším střelcem je však se čtrnácti góly útočník Roberts Bukarts (14+7). Nejvíce asistencí nastřádal nejlepší vítkovický bek Stuart Percy (5+18). Nejvytíženějším hráčem je s průměrným časem 21:09 minut na ledě obránce Yohann Auvitu. V bodování Radegast indexu nasbíral nejvíce bodů – 107 – obránce Mario Grman. Celkem desetkrát získal ocenění pro Hráče zápasu gólman Lukáš Klimeš, který si připsal už sedm čistých kont, jeho průměr je 2,20 a úspěšnost 92,76 %.
Vítkovicím se začalo v závěru základní části výsledkově dařit, během února navíc jejich gólman Klimeš vychytal čtyři čistá konta. V posledním kole ale prohrály na ledě Litvínova po přestřelce těsně 4:5 a tím se vrátily zpět na 9. příčku tabulky. Za bilanci 18-5-7-21 a pasivní skóre 131:136 zatím získaly 71 bodů. V posledních pěti zápasech si Mountfield připsal dvě výhry, jedna z nich byla na ledě Karlových Varů a druhá v posledním kole, kdy na svém ledě přehrál Plzeň 3:1. Královehradečtí se poslední výhrou dostali zpět před Vítkovice, s bilancí 16-7-11-17, pasivním skóre 133:136 a 73 body jsou nyní na 8. místě.
A je to tady!! Letošní sezóna Tipsport extraligy míří ke svému vrcholu, týmy však čeká ještě poslední kolo, které rozuzlí několik posledních otazníků. Vítkovice se předvedou před svými fanoušky a na led Ostravar arény vjede tým Mountfieldu HK, kterému právě ostravští fanoušci nemohou od loňského play-off přijít na jméno. Navíc se tyto dva týmy střetnou i v letošním předkole play-off, otázkou už jen zůstává, který z nich si pro první zápas připíše výhodu domácího prostředí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.