CSKA Moskva 4:1 HC Slovan Bratislava (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 5. Radulov A. (Širokov, Dacjuk), 47. Žarkov (Davis, Sprukts), 49. Grabovskij (Dacjuk), 59. Rylov (Davis, Žarkov) – 33. Vondrka (Sigalet, Miklík). Rozhodčí: Bělov, Romansko - Michel, Šichanov. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. . Střely na branku: 24:14.

CSKA Moskva: Bryzgalov (Proskerjakov) - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Mäenpää, Marčenko, Kondraťjev, Sergejev, Gimajev - Širokov(C), Radulov A. , Dacjuk - Davis, Grigorenko, Grabovskij - Zubov, Žarkov, Persson - Sprukts, Barbašev, Ljubimov.

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Sigalet, Višňovský, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček - Bližňák, Vondrka, Miklík - Bartovič, Hudáček, Lipianský (C) - Kukumberg, Dravecký, Kytnár - Mikúš, Šťastný, Ölvecký - Kudrna, Dano.

Ve třetí třetině měli drtivou převahu domácí. Kteří se nakonec prosadili ve 47. minutě Žarkovem a o dvě minuty později už zvyšoval na 3:1 Grabovskij. Po dalším parádní akcích upravil v 59. minutě Rylov na konečných 4:1. Děkujeme za pozornost!
60:00
59:50
CSKA dohraje třetinu v útočném pásmu.
59:33
Grabovskij dostal přesný pas na útočnou modrou a Tabaček měl co dělat, aby mu ztížil zakončení. Které šlo těsně nad břevno Janusovy branky.
59:09
Persson však ztrácí kotouč, který je nyní za brankou domácího týmu.
58:55
Přesto Širokov se pouští do další akce.
58:35
Zápas se už dohrává.
58:08
CSKA právě vstřelilo branku!
Po vybojovaném puku za brankou zásluhou Davise se kotouč dostal na najíždějícího od modré JAKOVA RYLOVA, který k levé tyči prostřeluje natahujícího se Januse, který ovšem nedokázal patřičně vyjet proti střelci - 4:1. Asistence: Patrick Davis, Vladimir Žarkov.
57:43
Rjasenskij po vystřídání nahazuje kotouč do pásma Slovanu.
57:23
Denisov už za vlastní brankou. Nyní už Rylov.
57:15
Radulov však nezachytil vyhozený kotouč.
57:09
Za brankou soupeře vybojoval kotouč Dacjuk.
56:53
Domácí kontrolují hru.
56:35
V dobré příležitosti na druhé straně v podání domáho Grabovskijeva, který neprostřelil z dobré pozice Januse.
56:22
Ale daleko se nedostal. Spoluhráči šli střídat.
56:09
Kukumberg zakládá další akci svého týmu.
55:55
Kotouč posouvá z pásma ven Miklík.
55:30
Zubov kombinuje se Širokovovem v útočném pásmo.
55:11
Sprukts hraje opět za vlastní bránou. Slovan zatím brání.
54:44
Ale stačí jim dostávat kotouč do střední třetininy.
54:39
Domácí hrají za vlastní brankou.
54:19
Nakonec přece jen se Slovan dostane do blízkosti Bryzgalova, protože jeho vyhození končí až na zakázaném uvolnění.
54:09
Opět Rylov na modré zachytává kotouč a nepouští tak hosty do vlastní třetiny.
53:24
Tabaček má velké problémy s Dacjukem. Ale už hrají domácí ve střední části hřiště.
53:14
Radulov však nemešká a zakládá další ofenzivní akci.
52:55
Persson nepouští přes modrou Lipianskýho.
52:44
Domácí stačí kontrolovat střední pásmo.
52:05
Ve velké možnosti od modré Višňovský, který střílel na Bryzgalova, ten vůbec nic neviděl. Rána však k němu nedolétla.
51:37
Davis už dostává hru do středního pásma, je z toho ovšem zakázané uvolnění.
51:17
Slovan však pokračuje v tlaku.
50:56
Vondrka zakládá vlastní útok, ale poslal nepřesný pas na Miklíka.
50:23
Hosté pouze vyhazují do středního pásma.
49:55
Radulov zavezl kotouč do pásma soupeře a už kombinuje s Dacjukem a Rjasenskijevem.
49:35
Ti však nikam nespěchají.
49:10
Kukumberg však prohrál souboj v rohu proti přesile. Už hrají hráči CSKA.
48:53
Slovan se osměluje a snaží se dostat domácí do defenzívy.
48:10
MICHAIL GRABOVSKIJ dokonává zkázu Slovanu. Když po Dacjukově přihrávce z poza branky z mezikruží prostřeluje Januse, který pořádně jeho ránu ani neviděl. A dostává domácí do dvoubrankového vedení. Asistence: Pavel Dacjuk.
48:06
Opět domácí v útočném pásmu.
48:05
CSKA ukliďňuje hru.
47:58
Širokov střílel od mantinelu a následně hrají hosté na zakázané uvolnění.
47:37
Domácí opět v náporu.
46:46
Ale po zmatku po tomto úniku Spruktse se prosadil z mezi kruží VLADIMIR ŽARKOV, který dostal kotouč z poza branky od Davise a napálil jej na Janusovu branku. Trefil přesně k pravé tyči. Domácí se tak opět ujímají vedení. Asistence: Patrick Davis, Janis Sprukts.
46:35
Spruks se však dostal do úniku, vynikající zákrok Januse.
46:21
Rylov už hraje za vlastní brankou.
46:24
Šťastný však své spoluhráče osvobozuje.
46:07
Radulov opět zavezl kotouč do třetiny Slovanu.
45:47
Vhazování ve středním pásmu. A Slovan po delší době nemusí bránit.
45:33
Po pravé straně nahazuje kotouč Rylov. Ale Radulov nebo Dacjuk mu přejeli modrou dříve.
45:14
Na druhé straně vyzkoušel Bryzgalova Michel Miklík. Ten jeho ránu bezpečně chytá.
45:06
Ale už šli hráči CSKA střídat.
44:55
Nyní domácí zavřeli Slovan v jeho pásmu.
44:33
A velká šance domácího Širokovova, který střílel z mezikruží.
44:35
Širokov s Perssonem kombinují u mantinelu.
44:25
Domácí v útočném pásmu.
44:09
Kukumberg dostal hru do středního pásma.
43:41
V dnešním zápase budou pokračovat hosté v pěti becích. Pokud se tam nějaký útočník nepřesune z předních pozic.
43:41
A jsou přivolány nosítka. Drží se za pravou nohu.
43:41
Na ledě zůstává ležet hostující Martin Štajnoch.
43:40
Na druhé straně střílel nebezpečně Grigorenko do Januse.
43:07
Dacjuk však nyní přišel o puk v útočném pásmu. A hostující Sekera měl velkou možnost. Těsně mijí horní růžek Bryzgalovy branky.
42:45
Který Radulov nechatili a domácí hráči CSKA musí znovu.
42:37
Širokov zakládá další útok. Nahazuje kotouč.
42:10
Žarkov se nedostal přes útočnou modrou. Slovan vyčkává.
41:55
Persson však ztrácí kotouč.
41:40
41:30
Už zakládá ofenzinví akci Šťastný, na jehož konci byl Mikúš, ale Bryzgalov zasahuje.
41:15
Slovan hraje na zakázané uvolnění.
41:04
40:55
Obrovská možnost Mäenpää z mezi kruží a vynikající zákrok Januse, který opět výborně podržel svůj tým.
40:48
Domácí zavřeli svého soupeře v jeho pásmu.
40:16
A hned od modré střílel domácí Širokov, který trefil hostujícího brankáře.
40:02
I na potřetí vyhráli domácí zahajovací buly.
40:01
Domácí budou ještě dohrávat skoro polovinu z přesilové hry.
Týmy už přicházejí ze svých šaten připraveni na závěrečné boje.
Ve druhé třetině předvedli domácí hráči koncert zahazování svých šancí, když už mohli vést pět nula a Slovan by se ani nedivil. Ale hosté z Bratislavy vše vydrželi a udeřili. Z přesilové hry ve 33. minutě vyrovnal Michal Vondrka - 1:1. A opět začala kanonáda hráčů domácího celku, který v závěru zahodil několik slibných příležitostí, ale branku nedali. Stav utkání po druhém dějství 1:1.
Celkový počet střel po druhé třetině: 14/9.
Vyloučení: 2/5.
Využití: 0/1.
Vyhraná vhazování: 19/14.
Třetí třetina začne v 18:00.
40:00
39:54
A velká šance domácího Grabovskijeva, který se dostal za hostující obranu po přihrávce Dacjuka. Vynikající zákrok Januse.
39:45
Radulov s Širokovem kombinují v útočném pásmu.
39:34
Kotouč však vyhazuje po důrazu Sekera.
39:13
Domácí nastěhováni před Janusem.
39:04
Vyloučen hostující Roman Kukumberg za držení.
39:02
Kukumberg po delší době dostává kotouč do středního pásma. Ale pomáhá si faulem.
38:45
Rjasenskij střílel od modré po vyhraném buly. Tentokrát vedle branky.
38:15
Zámek domácích hráčů pokračuje.
38:05
Opět Janus po střele Zubova, který střílel z levého kruhu. Ale hostující brankář výborně proti jeho ráně vyjel.
37:34
Stále domácí ve velkém náporu.
37:15
A opět Grabovskij nebezpečně pálil z mezikruží. Slovan pod tlakem.
36:55
Ve velké šanci domácí Michail Grabovskij, který dostal parádní pas na levou stranu od Grigorenkova. Janusův semafor však zastavil velkou šanci domácích.
36:21
Hra se hodně uklidnila.
35:51
Za brankou prohrál souboj o kotouč Zubov.
35:39
Už hráči CSKA oblehli branku Januse a nebezpečně střílel Rylov.
35:15
Už hrají domácí, kteří se po delší době dostávají k puku.
34:55
Sergejev odzbrojil Hudáčka ve vlastním pásmu.
34:39
Slovan kontroluje hru a hraje v útočném pásmu.
34:22
Vondrka to zkusil ze středního pásma. Ale Bryzgalov chytá.
34:11
Hosté nyní ovládají hru a jsou stále na kotouči.
33:55
Ale Miklík nedosáhl na jeho střílenou přihrávku před branku.
33:40
Vondrka zakládá další útočnou akci.
33:43
Postavení mimo hru hostujícího Bartoviče.
33:23
Ale CSKA se pozorně brání.
32:45
Slovan nyní velmi aktivní.
32:06
Slovan právě vstřelil branku!
Slovan srovnává skóre zápasu z přesilové hry, když se MICHAL VONDRKA trefil po skryté přihrávce od modré a prostřelil přesouvajícího se Ilju Bryzgalova, kterému proklouzl kotouč kolem pravého betonu. Asistence: Michel Miklík, Jonathan Sigalet.
31:55
Miklík s Vodrkou si přihrávají u levého mantinelu.
31:34
Ale už jsou hosté opět natlačeni před Bryzgalovem.
31:13
Zubov dostává na chvíli kotouč do středního pásma.
31:10
Za vysokou hůl vyloučen domácí Denis Denisov.
30:50
Sekera opět vyhazuje.
30:49
30:37
A další vyhození z hole Sekery.
30:10
Radulova však zastavil jeden z bránících hostujících hráčů.
29:45
Rylov zavezl kotouč do pásma soupeře.
29:18
Hosté se osvobozují a Štajnoch vyzkoušel pozornost Bryzgalova.
29:09
Alexandr Radulov opět ve stoprocentní šanci, ale Janus s velkou námahou vyráží nad branku.
28:49
Vyloučen opět hostující hráč Sigalet za vyhození kotouče z hrací plochy.
28:45
Další rána z hole domácího Kondraťjeva, který si sjel od modré, ale netrefil branku hostujícího brankáře Januse, který má občas i velké štěstí. Toto jsou velmi horké minuty pro hráče bratislavského Slovanu.
28:25
Rylov však točí se svými spoluhráči po rozích kolotoč.
28:05
Už se hosté zásluhou Vondrky osvobozují.
27:54
27:46
Další tlak domácích.
27:05
Radulov ve velké šanci. Výborně Janus, který naposlední chvíli dokázal přesunout beton k levé tyči.
26:50
Ale kotouč srazil ven ze hřiště Sekera.
26:40
Persson znovu nahazuje puk za branku Januse.
26:25
Ale Mäenpääovi utíká kotouč do středního pásma.
26:07
Persson se Zubovem zamčeli Slovan v pásmu.
25:54
Za hákování vyloučen hostující Vladimír Dravecký.
25:44
A Michail Grabovskij byl na její akci. Trefil přesně Januse.
25:34
Hostům se nedaří udržet v útočném pásmo. Persson zakládá vlastní akci.
25:15
Kytnár ve slibné pozici, Bryzgalov vyráží.
24:55
Sekera za kládá další akci.
24:05
Hra se přelévá ze strany na stranu, jen domácí jsou mnohem nebezpečnější.
23:39
Hudáček však mířil z levého kruhu hodně nepřesně.
23:25
Slovan jde do předu.
22:54
A opět vynikající Janus po střele Grabovskijeva. Útočník Moskvy trefil přesně lapačku hostujícího brankáře.
22:36
Tak po opatrné úvodní třetině se hráči do sebe zakousli.
22:13
Na druhé Mikúš ve velké šanci, ale z blízka Bryzgalova nepropálil.
22:05
Zubov zakončoval téměř sám na Januse po přesné přihrávce Žarkova. Janus drží své spoluhráče!
21:48
Nyní však hráči Slovanu opět propadli ve středním pásmu.
21:39
Hosté se však ubránili.
21:25
Denisov rozehrává další ofenzívu domácích.
20:45
Na druhé straně se zase u mantinelu s pukem neuvolnil Miklík.
20:15
A už Širokov zakládá útok po levém křídle. Kde jej zastavil Sigalet.
20:02
Buly opět vyhráli domácí.
20:01
Hráči už přicházejí ze šaten za malou chvíli utkání pokračuje ve své druhé části.
Domácí hráči CSKA nastoupili do útkání ve velké pohodě a téměř Slovan k ničemu nepustili. Už v páté minutě využili zaváhání bránících hráčů svého soupeře ve středním pásmu a Alexandr Radulov poslal domácí do vedení - 1:0. Moskvané mohli několikrát navýšit výsledek, ale vynikající Janus byl proti. Proto je stav po první třetině "pouze" 1:0.
Celkový počet střel po první části: 6/3.
Vyloučení: 1/2.
Využití: 0/0.
Vyhraná vhazování: 7/6.
Druhá třetina začne zhruba v 17:13.
20:00
19:45
A opět vynikající zákrok Januse po zakončení domácího Davise, kterého nechala hostující obrana téměř bez povšimnutí.
19:34
Hra se dohrává v pásmu hostů.
19:11
Ale už se hráči Slovanu definitivně osvobozují.
19:09
18:59
Domácí hráči opět usazení před brankou Slovanu.
18:29
Velká šance domácího kapitána Širokovova, který se ocitl téměř sám před Janusem, když mu senzačně nahrál Alexandr Radulov. Hostující brankář nyní podržel své spoluhráče.
18:15
Ale už Širokov s Radulovem.
17:45
Ale opět zapracoval dobře hostující Kytnár.
17:33
Ale také hosté pokračují ve fantastickém oslabení. CSKA až nyní se dostává na dostřel hostujícího brankáře Januse.
17:09
Vyloučen hostující hráč Tomáš Mikúš za vysokou hůl a podruhé v tomto zápase si zahrají domácí přesilovou hru.
16:57
Ale Lipianský dostává hru do středního pásma.
16:42
Širokov opět vybojoval kotouč v útočném pásmu. Kde už bojuje Radulov u mantinelu.
16:20
Nakonec se přece jen dostal Kytnár do zakončení, ale Bryzgalov neměl s jeho ránou nejmenší problém.
16:18
15:45
Sprukts se Zubovem odvedli vynikající práci při vlastním oslabení.
15:25
Zubov však výborně napadá a nastřádal několik cenných vteřinek.
14:50
Ale ani hostům se příliš nedaří usadit se ve třetině Moskvy.
14:39
Sergejev nebezpečně pálil na Januse, který vyráží do rohu.
14:29
14:18
Vyloučen Alexandr Radulov za podražení.
14:00
Radulov nahodil kotouč do pásma soupeře.
13:30
Ale opět hráči Slovanu rychle přistupují k soupeři. Kukumbert znovu vyhazuje.
13:13
Dacjuk a Radulov už nastěhováni před Janusem.
12:55
Opět hosté dobře brání.
12:37
Ale výborně zapraoval bránící Bližňák a dostal soupeře do středního pásma.
12:29
Vyloučen hostující Andrej Šťastný za podražení.
12:06
Alexandr Radulov zamčel svého protivníka v jeho pásmu a po faulu na Dacjuka si zahrají domácí první přesilovou hru.
11:44
Hra je minimálně přerušovaná, ale domácí kontrolují hru.
11:15
Opět zakládá útočnou akci hostující Bartovič. Ale jeho nahozený kotouč berou domácí obránci.
10:44
Nyní však na malou chvíli výborně napadali hráči hostující třetí formace. Ale k ničemu se nedostali.
10:24
Ve které opět chycen Vondrka se svými spoluhráči.
10:09
Domácí vytvořili neprůchodnou hráz přes střední pásmo.
09:45
První vážnější zákrok domácího brankáře po střele Sekery z uctivé vzdálenosti.
09:20
Hráči CSKA hrají hodně zkušeně a hosty z Bratislavy téměř do ničeho nepouští. Sami čekají na vlastní šanci.
08:55
Množství osobních soubojů ve středním pásmo.
08:24
Ale obrán o puk Hudáčkem, který se vydal s Bartovičem do útoku. Bryzgalov však nemusel zasahovat.
07:43
Ale už opět domácí Širokov v útočném pásmu.
07:15
Postavení mimo hru jedním z útočníků CSKA.
07:09
Stále presuje v útočném pásmu Ljubimov, ale už jej Švarný obral o kotouč.
06:44
Už domácí nastěhováni před Janusem.
06:33
Vondrka pronikal po své levé straně do útočné třetiny, kde jej zpracoval Denisov.
05:55
Slovan začíná až od vlastní branky.
05:21
Hostující Bartovič způsobil zmatek před Bryzgalovem, ale domácí obrana vše zvládla.
04:55
Přešení hry kvůli postavení mimo hru.
04:35
Hosté se snaží odpovědět, ale Vondrka opět zastaven na modré čáře.
04:13
A první branka v utkání. Když po levé straně unikl Širokov a předložil pas před branku na najíždějícího ALEXANDRA RADULOVA, který udělal bekendovou kličku Janusovi a zavěsil nad jeho levý beton. Asistence: Sergej Širokov, Pavel Dacjuk.
03:47
Nyní však jdou znovu dopředu domácí.
03:15
Týmy se zatím jen oťukávají a převládá obraná hra z obou stran.
02:43
Nyní se domácí Radulov A., snažil proniknout do třetiny Slovanu po pravé straně, ale jeho nahozený kotouč už sbírají hosté.
02:09
Nyní parádně zaforčekoval hostující Dravecký ve středním pásmu, ale přes modrou se hráči Slovanu nedostali.
01:55
Hosté se už osvobozují, pouze do středního pásma.
01:45
Ale další zákrok hostujícího brankáře Januse po střele z levého kruhu od Michaila Grabovskijeva.
01:25
Už hraje domácí Grigorenko ve středním pásmu.
01:13
Grabovskijeva střela ztečována vysoko nad branku.
00:54
Hráči CSKA Moskva zakládají další útok.
00:24
Také hned v úvodu ohrozil Januse Radulov A., ale zakončoval v tísni.
00:02
Zahajovací buly utkání vyhráli domácí.
00:01
Probíhají poslední přípravy před samotným úvodním buly.
Probíhají státní hymny obou mužstev.

CSKA Moskva: Bryzgalov (Proskerjakov) - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Mäenpää, Marčenko, Kondraťjev, Sergejev, Gimajev - Širokov, Radulov A. (C), Dacjuk - Davis, Grigorenko, Grabovskij - Zubov, Žarkov, Persson - Sprukts, Barbašev, Ljubimov.

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Sigalet, Višňovský, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček - Bližňák, Vondrka, Miklík - bartovič, Hudáček, Lipianský (C) - Kukumberg, Dravecký, Kytnár - Mikúš, Šťastný, Ölvecký - Kudrna, Dano.

Rozhodčí: Bělov, Romansko - Michel, Šichanov.
Vítám Vás na zápase z hlavní metropole v Rusku. Moskva nabídne jediný duel dnešního dne v Kontinentální hokejové lize. Připravy na samotný zápas už jsou v plném proudu. Hráči CSKA a Slovanu budou za chvíli přivoláni na ledové pódium.
Kontinentální hokejová liga pokračuje v úterním programu jediným zápasem. V Západní konferenci se odehraje duel z horní poloviny tabulky. CSKA Moskva přivítá na svém ledě Slovan Bratislava. Jejich předcházející klání skončilo těsnou výhrou Moskvy 2:3. Ve kterém zářili hlavně bratři Radulovovi, kteří byli u dvou branek svého mužstva. Sledujte s námi atraktivní podívanou. Zahajovací buly bude vhozeno o půl páté odpoledne.
CSKA MOSKVA:
Čtvrtý celek Západní konference patří k čtyřlístku top týmů, kteří vévodí zbytku tabulky. Domácí mají za svými zády čtyři výhry v řadě a na třetí Petrohrad ztrácí pouze dva body. Od začátku listopadu prohráli pouze dvoj duel s Jaroslavlí (3:2, 0:4). Jinak nepoznali nic jiného než vítězství, které někdy museli zachraňovat až v nájezdech. Což se jim stalo naposled v neděli na ledě v Novosibirsku, kde přehráli zdejší klub až na samostatné nájezdy 2:3.

Slovenský brankář Rastislav Staňa vévodí statistikám celé KHL. Jeho úspěšnost zákroků je fenomenální v jednadvaceti zápasech si připsal 94.1% a 1,59 branky na utkání, což jasně dokazuje, proč je tým z hlavního města Ruska tolik úspěšný.

V obraných řadách si výborně vedou všichni beci. Přesto Jakov Rylov patří k nejlepším obráncům vůbec zásluhou svých kanadských bodů. Na svém kontě jich máž už osmnáct za pět branek a třináct asistencí.

V ofenzivní činnosti dominují Radulovové, kteří si dohromady už připsali 53 bodů! Za třiadvacet gólů a třicet asistencí. Tyto velké opory podporuje hvězda Pavel Dacjuk (7+19) a další skvělý útočníci.

HC SLOVAN BRATISLAVA:
Slovenský tým odehraje své čtvrté klání na cizím kluzišti a cestování po zamrzlém Rusku přineslo do celkového součtu pouze tři body za vydřenou výhru v Novosibirsku (1:2). Před tím totiž Slovan prohrál na ledě Chabarovsku (3:0) a v neděli nestačil na Novokuzněck (3:2). Což zapříčinilo pád na šestou příčku. Hosté nyní musí sledovat týmy pod sebou, které se jim nepříjemně přibližují. Náskok na devátý Donbass už je pouze sedmibodový.

Bratislavští jsou velice vyrovnaní ve všech statistikách i ve svých výkonech v jednotlivých mistrovských zápasech. To je zřejmě příčina, proč si „nováček“ Kontinentální hokejové ligy vede tak dobře.

Jednoznačnou oporou hostů je brankářská jednička Jaroslav Janus, který získal na začátku ročníku důvěru trenére a dosud ji nezklamal. Jeho výborné statistiky 92,6% úspěšnosti zákroků s 2,26 branky na střetnutí hovoří za vše. Proto se na něj především domácí příznivci a spoluhráči spoléhají, protože po zranění Miroslava Šatana se stal tahounem svého klubu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.