Domácí v dnešním utkání vítězí 2:1, když o dvoubodovém zisku rozhodl v závěru druhé třetiny svým gólem Mike Richards. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný den!
59:48
S hosty to vypadá zle, Ryan Getzlaf (ANA) vyloučen za hákování.
59:05
58:55
Hosté to zkusí se šesti hráči v poli!
58:05
Scuderi osvobozuje vyhozením domácí tým.
57:40
S Ryanovou střelou zápěstím si Quick poradil, hraje se dál bez přrušení.
57:05
A budou mít k tomu dobrou možnost v přesilové hře, za zdržování hry vyloučen domácí obránce Drew Doughty (LOA).
57:03
Necelé tři minuty mají hosté na to, aby alespoň vyrovnali.
56:06
Útočí i domácí, Fasth musí zasahovat po střele Stolla.
55:54
Opět je puk v moci domácího brankáře a opět je u toho Palmieri, hosté stupňují tlak ale žádná výrazná šance z toho zatím nebyla.
55:00
Puk pod chrániči Quicka po útočné akci Palmieriho.
54:44
Hosté se teď dlouho nedostali ke střele, naopak, domácí opět útočí a výsledkem je ostrá rána Richardse.
53:24
Pokus domácího Browna neohrozil Fastha, vůbec totiž neletí na branku.
52:37
Domácí přitlačili, nejprve nebezpečně střílel Lewis, o chvíli později příklepem Clifford. Fasth v brance Anaheimu odolává.
51:51
King v dobré pozici míjí branku Anaheimu.
50:44
A po icingu se bude vhazovat opět před brankářem hostů.
50:13
Po delší době hrozí i domácí, závar před Fasthem ale využít ve třetí branku nedokázali.
49:37
Podobně si vede i Allen, ten se dnes nedokáže trefit, nejprve břevno a pak několik ran mířících mimo branku, má dnes tento obránce Anaheimu na svědomí.
47:50
Getzlaf v dobré pozici mezi kruhy netrefuje domácí branku.
47:42
Quick drží puk po nahození od modré čáry.
46:27
Cogliano z ostrého úhlu prověřil Quickovu pozornost, domácí brankář si svou pravou tyč ohlídal.
45:38
Brown se po Kopitarově pasu dostal za obranu hostů, tváří v tvář Fasthovi ale neuspěl, brankář vyráží ramenem!
45:20
Palmieri obkroužil půl útočné třetiny a zprava trefuje připraveného Quicka.
45:00
Hokejisté Anaheimu se v úvodu třetí části ženou za vyrovnáním, Quick je zatím proti.
44:00
Matt Beleskey ujel po pravé straně, jeho první střelu vyráží Quick ramenem, následnou dorážku mířící do odkryté branky bravurně chytá do lapačky!
43:23
Regehr střílel prudce od modré, Fasth zastavuje betony.
42:53
Střelu Saku Koiva z levé strany vyráží Quick pravým betonem.
41:20
Tvrdá rána Muzzina od modré čáry pomaličku prošla Fasthovi pod betony a jen těsně minula hostující branku!
40:40
Perry ujel po pravém křídle a servíroval puk před branku Ryanovi, ten se k němu ale nedostal.
40:01
Hosté ve druhé části srovnali hru a zásluhou Getzlafa i skóre, to se psala 24. minuta. Domácím ale minutu před koncem vrátil vedení využitou přesilovkou Mike Richards. Třetí třetina začne přibližně v 06:54.
40:00
39:02
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Domácí využívají přesilovou hru, Doughty našel na levém kruhu stojícího MIKEA RICHARDSE a ten ostrou střelou překonává Fastha! Asistence: Drew Doughty, Anze Kopitar.
38:39
Další možnost přesilovky pro domácí, Francois Beauchemin (ANA) nešikovně poslal kotouč mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování.
38:14
Richardson v tísni od modré čáry, puk letí vedle pravé tyče branky Anaheimu.
37:27
Steckelova sražená střela nemůže ohrozit domácí branku.
36:55
U puku jsou tak hosté a na konci jejich útoku obránce Allen, ale ani tentokrát se z branky neraduje, nebot střílí mimo domácí klec.
35:45
Hodně nepřesností ve druhé třetině na domácích hokejkách, dobrou minutu se králům nepovedlo rozehrát kotouč ven ze své třetiny.
34:59
Po Quickově zákroku se bude vhazovat před domácí brankou.
34:20
Lewis cloněný obráncem se prodíral k hostující brance, ke střele se už ale nedostal.
33:41
Fasth musí zasahovat po další akci domácích hráčů, puk raději přidržel a počká si na vhazování.
33:09
Tyč zvoní po střele Saku Koiva z pravé strany hřiště!
32:25
V útoku už ale opět pracují domácí hráči, dlouho se tam ale nezdrželi a opět je puk až u domácí branky.
31:46
Hosté v posledních minutách vyrovnali hru a jsou domácím hráčům důstojným soupeřem.
31:07
Na druhé straně pálí mimo obránce Jake Muzzin.
30:38
Nejprve pálil z pravého kruhu Getzlaf, Quick jeho pokus vyrazil betony, posléze se ke střele dostává Baeuchemin, ten z prostoru mezi kruhy rovněž trefuje domácího brankáře.
30:00
Puk opět až u domácího brankáře, který rozehrává zpoza vlastní branky.
29:27
Lovejoy zpátky na ledě, hosté to zvládli bez problému.
29:05
Dustin Brown z levé strany míjí hostující svatyni.
28:30
Podobně si vedl i Richards za brankou, kde ho obrala dvojice hráčů Anaheimu o puk, který následně poslali až na druhou stranu hřiště ke Quickovi.
27:30
Vojnov ztrácí puk na modré a hosté opět vyhazují, domácím se vůbec nedaří v této dlouhé přesilové hře.
27:14
Na druhé straně musí zasáhnout Quick po backhandovém pokusu Cogliana.
26:50
Až po mnutě a půl se domácí dostávají do pásma a následně i ke střele, ta z hole Doughtyho je ale zblokována.
25:27
Dlouhé oslabení teď čeká hosty, vyloučen Ben Lovejoy za vysokou hůl, na 4 minuty.
24:52
Už už to vypadalo, že hosté otočí stav zápasu.Ryan vybojoval puk v rohu kluziště, následně jej poslal do prostoru mezi kruhy kde stál volný Getzlaf, ten ještě vrátil před branku na volného Allena, ten si položil Quicka a backhandem poslal puk nad jeho beton, kotouč však trefil pouze břevno domácí branky!
24:29
Po akci útočné formace králů raději puk kryje pod lapačku Viktor Fasth.
23:26
23:07
Anaheim právě vstřelil branku!
Muzzin svoji střelou trefil pouze před sebou stojícího RYANA GETZLAFA, který okamžitě upaloval směrem k domácí brance, tam se jej ještě snažil vyjetím zastavit Quick, Getzlaf ale přehodil jeho hůl a zakončil do opuštěné branky! Bez asistence.
22:25
Králům se nedaří držet útočné pásmo a tak musí začít znovu až od Quicka.
21:55
Doughty trefuje tyč hostující branky!
21:45
Domácí zakládají první útočnou akci od vlastní branky.
21:26
Za sekání vyloučen Danny Winnik (ANA), přesilová hra pro domácí.
21:24
Ostrou střelu příklepem zneškodňuje Fasth.
21:00
King pálí z mezikruží, jeho pokus byl zablokován, následně pálí Lewis, ten pro změnu netrefuje branku.
20:01
Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 6 – 1
Vhazování: 8 – 4
Vyloučení: 0 – 1
Hity: 12 – 13
V první třetině byli hráči L.A. lepším týmem a po zásluze vedou rozdílem jedné branky, o tu se postaral v 11. minutě obránce Drew Doughty. Další třetina začne přibližně v 05:58.
20:00
19:48
Domácí tak dlouho kombinovali u modré čáry, až se vlastní nepřesností z útočné třetiny vyhodili.
19:00
Ti sice rychle získali pásmo, ale stejně tak rychle o něj i přišli.
18:48
Domácí nahodili k Fasthově brance a odešli střídat, na puku jsou tak hosté.
17:27
V další šanci Getzlaf, ten z dobré pozice přestřeluje domácí branku.
17:20
Ve třech proti dvěma jeli hosté na domácí branku, na konci akce byl Palmieri, který ale trefil pouze dobře stojícího Quicka.
16:21
Vojnov posílá kotouč mimo hostující klec.
15:45
Kingův pokus zpoza levého kruhu se pokoušel před brankou tečovat Lewis, ale neúspěšně.
U červené čáry se z ledu těžce zvedá Cogliano, vypadá to na potíže s kolenem po střetu s domácím hráčem.
15:30
Ryan se prodíral zleva směrem k domácí brance, jeho backhandový pokus nadělal Quickovi nemalé potíže, napodruhé ale už domácí brankář dokázal kotouč podržet.
14:55
Brown si najel z levé strany a bojoval o kotouč, ten mu ale sebrali hráči Anaheimu.
14:29
14:20
Hosté s kotoučem na svých holích operují ve středním pásmu a šetří čas.
13:30
Williams od modré posílal puk na teč před Fasthovu klec, tečovat kotouč se ale nikomu z domácích hráčů nepovedlo.
13:14
Dustin Brown posílá kotouč mimo branku hostů.
13:00
Domácí ale zatím dobře kombinují, zbývá už jen vystřelit.
12:35
Hosté se po vyhraném buly osvobozují.
12:29
Domácí si zahrají první přesilovku dnešního zápasu, vyloučen Radek Dvořák (ANA) za nedovolené bránění.
12:21
Puk končí ve Fasthově výstroji po střele domácího kapitána Justina Williamse.
11:39
Quick rozehrává zpoza vlastní branky, ač napadán hráči Anaheimu, vedl si víc než dobře.
11:18
Kyle Clifford pálí, Fasth dobře zasahuje proti jeho ráně.
10:10
Na začátku akce stál Lewis, který projel s kotoučem přes celé hřiště, k puku se následně dostal za brankou Stoll, který vrátil Lewisovi na pravou stranu, ten pasem na modré našel volného hráče, kterým byl DREW DOUGHTY a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Trevor Lewis, Jarret Stoll.
09:15
Dvě dobré šance domácích v krátkém rozmezí, nejprve pálil z první z mezikruží Brown, následně pokud od modré tečoval před brankou Kopitar, v obou případech dobře zasáhl Fasth.
08:32
Sražená Pennerova střela končí mimo hrací plochu.
08:20
King hledal pasem před brankou volného Lewise, tomu ale kotouč přeskočil hůl.
07:45
Z levé strany pálil tvrdě Muzzin, střela ovšem netrefila Fasthovu branku.
07:13
Hosté teď drželi domácí v jejich obranné třetině, nedokázali se ale dostat do střeleckého zakončení.
06:40
Brown pouze posunul puk za modrou, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
06:24
Stejně tak činí na druhé straně i Quick v domácí brance.
05:44
Fasth pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou od vlastní branky.
05:17
Nepřesnost v domácí rozehrávce málem potrestal Palmieri, z levé strany však posílá kotouč přímo do ochranné sítě za brankou.
04:25
Winnik se pokoušel tečovat před brankou, nicméně Quick vše dobře viděl a pohlídal si to.
03:39
Další rána Justina Williamse končí rovněž mimo.
03:10
Brown prokličkoval mezi třemi hráči soupeře, z otočky pak poslal puk směrem k brance hostů, jeho pokus byl ale zablokován.
02:30
Beleskey pálí na domácí branku, střela jen prolétla vedle pravé tyče Quickovy svatyně.
02:17
Po střele Selanneho si první zásah připisuje i Quick.
02:05
Muzzin nahazuje do útočného pásma, tam už se ale puku ujímají hosté.
01:00
Další pokus Richardse z mezikruží je zablokován.
00:50
Z levého kruhu pálí Richards, Fasth tlumí kotouč na své hrudi.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Vojnov, Scuderi, Ellerby, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Carter, Richards, Penner – Lewis, Stoll, King – Clifford, Richardson, Nolan.

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) – Beauchemin, Souray, Sbisa, Allen, Lovejoy, Lydman – Perry, Getzlaf, Ryan – Selanne, Dvořák, Palmieri – Winnik, Koivu S., Cogliano – Etem, Steckel, Beleskey.

Rozhodčí: LaRue, Morton – Heyer, Henderson.
Češi v akci

Na soupisce hostí nalezneme jediného českého hráče a to Radka Dvořáka, který přišel k týmu až v průběhu sezóny. Zda nastoupí k utkání je ale ve hvězdách. U domácích žádného českého hráče neevidujeme.
Vzájemné zápasy

13.02.2013 Anaheim – Los Angeles 7:4
25.02.2013 Los Angeles – Anaheim 5:2
07.04.2013 Anaheim – Los Angeles 4:3sn
Los Angeles Kings jsou obhájci titulu z loňské sezony. V té letošní se jim rovněž daří, když deset zápasů před koncem drží čtvrtou pozici na Západě, díky zisku 50 bodů za 23 výher a 4 remízy. Králové jsou silní především na domácím kluzišti, ale ani venku nehrají vůbec špatně, tam mají vyrovnanou bilanci výher a porážek. Tým plný známých jmen táhnou tradičně Anze Kopitar či Justin Williams, další dobrou sezonu má i kapitán Jeff Carter. V brance se střídá vyrovnaná dvojice brankářů, Jonathan Quick a Jonathan Bernier.

Justin Williams 29 (10+19)
Anaheim Ducks prožívá úspěšnou sezónu a v tabulce Západní konference drží druhou pozici za Chicagem, na které ztrácí 5 bodů a ve zbývajících sedmi utkáních má šanci jej ještě předstihnout. V 41 odehraných zápasech mají hosté bilanci 27-9-5, což dává za výsledek 59 bodů. V případě dnešního vítězství by si navíc kačeři definitivně pojistili účast v letošních vyřazovacích bojích. Anaheim táhne především produktivní útok, jeden z nejsilnějších v celé soutěži. Jednu z životních sezón prožívá lídr klubového bodování Ryan Getzlaf, dobře si vedou i nestárnoucí finové Teemu Selanne a Saku Koivu. Tým se navíc krom výborného útoku může spolehnout i na vyrovnanou brankářskou dvojici Fasth – Hiller, jednu z nejlepších v celé NHL.

Anaheim – Colorado 1:4
Anaheim – Edmonton 2:1

Ryan Getzlaf 43 (13+30)
Corey Perry 31 (13+18)
Bobby Ryan 28 (10+18)
Příjemné nedělní vstávání s naším online přenosem z utkání základní části zkrácené sezóny NHL, ve kterém Los Angeles Kings přivítá tým Anaheim Ducks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:00.