Hvězdy zápasu:

1 - Craig Anderson (33 zásahů)

2 - Marc-André Fleury (31 zásahů)

3 - Mark Borowiecki (0+0)
Dnešní vyrovnaný zápas museli rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se štěstí přiklonilo na hokejky Pittsburghu, který tedy bere z dnešního utkání v Ottawě dva body. Domácí si tak dnes připisují pouze jeden bod.
65:00
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Rozhodují samostatný nájezd proměnil JEVGENIJ MALKIN, který tak zajistil svému týmu druhý bod z dnešního utkání.
2:3
Malkin předvedl, že je hvězdný hokejista a bekhendovou kličkou vykoupal Andersona, kterému poslal kotouč mezi betony.
2:2
Turris se rozjel a z mezikruží prostřelil se štěstím Fleuryho.
1:2
Crosby předvedl kličku do bekhendu a precizně zavěsil pod břevno.
1:1
Spezza si pohrál s Fleurym, když po kličce do forhendu poslal puk pod břevno.
0:1
Za hosty se rozjel Neal a střelou mezi betony slaví úspěch.
0:0
Michálek zkoušel Fleuryho prostřelit mezi betony, ale to se mu nepovedlo.
Jako první pojede Michálek.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Michálek se ještě snažil vstřelit branku, když tvrdě střílel z pravého kruhu. Fleury ale střelu dobře viděl a s přehledem jí chytil.
63:45
Malkin se dostal do útočného pásma a snažil se něco vymyslet, ale nakonec o puk přišel.
63:00
Kunitz se snažil překvapit Andersona, ale marně.
62:18
Tvrdou střelou od modré čáry se prezentoval Enfelland, kterou poslal přesně do prostředka branky.
62:10
Po pravé straně se dostal do útočného pásma Sutter a vyslal na Andersona střelu, se kterou si domácí brankář poradil.
61:30
Domácí jsou v prodloužení zatím výrazně aktivnější.
60:44
Karlsson je dnes při chuti a vysílá jednu střelu za druhou. Tentokrát trefil přesně lapačku Fleuryho.
60:26
Karlsson se snažil ohrozit Fleuryho, ale v poslední chvíli mu puk přeskočil hokejku.
60:01
60:00
59:55
Hosté drží puk za svojí brankou a čekají na konec zápasu.
59:30
Karlsson měl na hokejce branku, když se před ním uvolnil prostor a dostal ke střele z mezikruží. A střela to byla velmi tvrdá, ale naštěstí pro Tučňáky byla střela velmi nepřesná.
59:08
Kennedy se nedokázal dostat přes Karlssona do zakončení.
58:36
Fleury vytáhl dobrý zákrok lapačkou proti střele Michálka.
58:16
Spezza se snažil obtočit okolo branky a zasunout kotouč za Fleuryho, ale hostující brankář s touto možností počítal a pohlídal si jí.
57:50
Oba celky hrají velmi opatrně a nechtějí udělat chybu.
57:13
Další zakázané uvolnění na straně Tučňáků.
56:45
Michálek nahrál na modrou čáru Gončarovi, který střelou z první těsně minul.
56:10
Střelu Neala srazila domácí obrana do rohu.
55:51
Na druhé straně ztroskotal na Andersonovi Crosby, když jej nedokázal z pravého kruhu prostřelit.
55:30
Silfverbergovu střelu vyrazil Fleury k volnému Smithovi, který minul odkrytou branku.
54:45
Malkin hledal v útočném pásmu Neala, kterému ale adresoval nepřesnou přihrávku.
53:55
Dupuis z dobré pozice minul branku.
53:25
Crosby našel rozjetého Kunitze a ten z levého kruhu přestřelil Andersonovu branku.
52:55
Po nepřesné rozehrávce Tučňáků je odpískáno zakázané uvolnění.
52:27
Tvrdá střela Phillipse od modré čáry skončila ve Fleuryho výstroji.
52:01
Kennedy zkoušel střelu přes obránce, ale úspěch neslavil.
51:48
Tangradi udělal kličku na útočné modré čáře a dostal se tak do ofsajdu, jelikož jeden z jeho spoluhráčů nedokázal zastavit.
51:30
Domácí se drželi v útočném pásmu, ale bez ohrožení branky.
50:40
Na druhé straně měl dobrou příležitost Dupuis, ale jeho střela skončila na betonu Andersona.
50:00
Opět to byl Karlsson, který nadělal Fleurymu velké starosti, když na něj nahodil od modré čáry puk, který hostující brankář uviděl až na poslední chvíli.
49:31
Spezzovu střelu Fleury raději přidržel.
49:05
Karlsson nahodil puk na branku z velkého úhlu a nadělal Fleurymu velké problémy, jelikož mu puk zapadl za záda a zastavil se až na brankové čáře. Rozhodčí ale hru chybně přerušili a puk se tak za brankovou čáru doklouzat nedokázal.
48:30
Regin se dostal ke střele od pravého mantinelu a prověřil Fleuryho.
47:10
Spezza zavezl puk do útočného pásma, ale tam o něj velmi rychle přišel.
46:40
Malkin přihrál Glassovi, který zamířil těsně vedle.
46:12
Malkinova střela byla domácí obranou sražena mimo branku.
45:36
Turris vybídl ke střele Gončara, který z mezikruží zamířil vedle branky.
44:50
Spezza vystřelil na Fleuryho z poza branky, ale hostující brankář se nenechal zaskočit.
44:17
43:45
Letang chyboval na modré čáře a dostal se do ofsajdu.
43:20
Crosby zavezl puk do útočného pásma nahodil puk na branku.
42:57
Malkinova přihrávka v útočném pásmu byla sražena do ochranné sítě.
42:30
Neal tvrdě vystřelil od modré čáry, ovšem branku netrefil.
42:17
Benoit vyloučen na 2 minuty za držení. Hosté budou mít přesilovou hru.
41:12
Kennedy bojoval v útočném pásmu o puk, ale nakonec jej vybojovat nedokázal.
40:23
Gončar vyslal do šance Greeninga, ale ten branku přestřelil.
40:01
Další třetina začne přibližně v 1:00.
Druhá třetina nám také přinesla jen jednu branku, ale tentokrát se z ní radovali domácí, když dokázal přesně zamířit Greening. Po dvou třetinách je tak stav utkání 1:1.
40:00
39:40
Z mezikruží vystřelil nepřesně Sutter.
38:55
Oba dva celky dobře brání modrou čáru a je pro ně těžké se přes ní dostat.
38:16
Ke Crosbymu se odrazil puk a ocitl se tak ve velmi dobré pozici a měl i hodně času zamířit, ale nakonec jej vychytal dobrým zákrokem lapačkou Anderson.
37:42
Glass nahodil od levého mantinelu puk na Andersona a ten jej raději přidržel.
36:45
Silfverberg vystřelil z otočky a trefil jen boční konstrukci branky.
35:50
Martinova střela od modré čáry proletěla vedle branky.
35:06
Neil dobře vyslal do šance Smitha, který přes obránce poslal puk přesně do Fleuryho.
34:28
Phillipsova střela od modré čáry byla zablokována.
33:43
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí trestají nepřesnou přihrávku Malkina brankou, když se z přečíslení nadvakrát prosadil COLIN GREENING. Asistence: Jason Spezza, Milan Michálek.
33:33
Malkin hledal Crosbyho, ale ten raději vystřídal a k puku se dostali domácí.
32:50
Silfverbergovo nahození od levého mantinelu branku neohrozilo.
31:30
Daugavinš vybojoval ve středním pásmu puk a zavezl jej do útočného pásma, kde se snažil přihrávat, ale přihrál velmi nepřesně.
30:50
Adams se dostal na pravý kruh a tvrdě vypálil a Anderson měl co dělat, aby střelu ramenem vytěsnil nad branku.
30:32
Fleury vyrazil puk po střele Smitha do ochranné sítě.
29:45
Dupuis přenechal puk Kunitzovi, který se pokusil o střelu přes obránce.
29:10
Martin střílel od modré čáry, ale jeho střela se k Andersonovi nedostala.
28:25
27:50
Cooke obral na modré čáře o puk Karlssona a uháněl sám na Andersona, na kterého zkusil kličku do forhendu, ale tou se brankář domácích nenechal obalamutit a puk chytil.
27:15
Domácí jsou za vlastní brankou, odkud zakládají útok.
26:51
Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilová hra.
26:25
Dupuis ukončuje přesilovou hru svého týmu, když je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení.
26:02
Letang vyslal od modré čáry dělovku, která skončila v rychlé lapačce Andersona.
25:13
Kunitz vypálil nepřesně a puk podél mantinelu vyletěl do středního pásma.
24:51
Za podražení je na 2 minuty vyloučený Condra. Přesilová hra pro hosty.
24:51
Na druhé straně z pravého křídla vystřelil Kennedy, kterého vychytal Anderson.
24:20
Michálek našel v útočném pásmu Spezzu, který vystřelil z pravého kruhu, ale trefil jen bránícího hráče.
23:25
Turris drobnou dobře tečoval a nadělal Fleurymu problémy, ale nakonec vše úspěšně vyřešil a puk vyrazil.
22:53
Z velkého úhlu nahodil na Andersona puk Adams a brankář Senátorů raději puk podržel.
22:35
Od modré čáry zahrozil Gončar. Fleury byl ovšem pozorný.
22:15
Na útočný výlet se vydal Karlsson, který provětral levý beton Fleuryho.
21:45
Neil se snažil natlačit před branku, ale to se mu nepodařilo.
21:18
20:15
Crosby po přihrávce od Malkina dvakrát zakončoval, ale oba pokusy dokázal Anderson vychytat.
20:01
Další třetina začne přibližně v 0:05.
V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej, kde padla jenom jedna branka, o kterou se postaral hostující Neal, který tak zajistil Tučňákům vedení v první třetině, která tak skončila 0:1 pro Pittsburgh.
20:00
19:45
Malkin našel před brankou volného Neala, který nedokázal z dobré pozice trefit branku.
19:18
Gončar vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
18:55
18:30
Michálek se snažil zakončit z otočky, ale to se mu nepovedlo.
17:59
Crosby zabojoval v rohu kluziště a vybojoval puk, který poslal až za Andersonovu branku.
17:20
Gončar si sjel na pravý kruh a tvrdě vypálil. Fleury byl pozorný a puk udržel na svém těle.
16:55
Malkin je vyloučen na 2 minuty za hrubost. Domácí si zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání.
16:36
16:10
Crosby ztratil v útočném pásmu puk a domácí se osvobozují.
16:01
Martin vystřelil od modré čáry a kus černé gumy skončil na hrudi Andersona.
15:15
Ani tato přesilová hra se Pittsburghu nedaří, když se nedokáží dostat do útočného pásma.
14:36
Hosté budou hrát další přesilovou hru, když je na 2 minuty vyloučen Silfverberg, který se provinil sekáním.
14:12
Karlssonova střela od modré čáry branku netrefila.
13:31
Hosté jdou do vedení! Jevgenij Malkin našel na pravém kruhu volného JAMESE NEALA, který střelou z první nedal Andersonovi šanci. Asistence: Jevgenij Malkin.
13:05
Neil vystřelil přes obránce a zaměstnal Fleuryho.
12:33
Bekhendovou střelou se prezentoval Sutter, ale jeho pokus šel přesně do prostředka branky.
11:50
Crosby přenechal puk Kennedymu, který se dostal až před Andersona, kde místo střely volil ještě přihrávku, která úspěch neslavila.
10:35
Domácí se snaží dostat do útočného pásma, ale hosté dobře brání modrou čáru.
9:45
Neil vystřelil z pravého kruhu nad branku.
8:50
Gončar nedokázal udržet modrou čáru a nakonec skončil v ofsajdu.
8:13
Spezza se dostával do slibné šance, ale dobře se vrátil Malkin a puk mu odebral.
7:38
7:05
Kennedy nahodil z levého kruhu puk na branku, ale Anderson jej vyrazil do rohu.
6:42
Rozehrávka hostí byla nyní velmi nepřesná, že skončila až zakázaným uvolněním.
6:01
Tučňákům se zatím nedaří udržet v útočném pásmu.
5:42
Domácí vyhráli buly a osvobozují se.
5:38
Spezza je vyloučen na 2 minuty za hákování. Přesilová hra pro Pittsburgh.
5:25
Domácí si nepohlídali modrou čáru při přechodu do útoku a je jim odpískán ofsajd.
4:57
Za brankou domácího celku se rozbilo plexisklo. Takže hra je momentálně přerušena.
4:42
Crosby se uvolnil v pravém rohu a snažil se najít Letanga, který si sjížděl mezi kruhy. Celou akci ale ukončila hokejka Methota, který puk tečoval a Letang na něj nedosáhl.
3:56
Spezza se v dobrém pohybu dostal do útočného pásma, odkud přestřelil Fleuryho branku.
3:05
Gončar nahodil puk na branku a Fleury jej musel reflexně vykopnout levým betonem.
2:45
První lajna tučňáku se snažila propracovat do šance, ale domácí obrana si vše pohlídala.
1:59
Na druhé straně se dostal k puku Spezza, který střílel ze složité pozice a trefil pouze Fleuryho.
1:20
Od modré čáry zkusil štěstí Orpik, ale úspěšný nebyl. Jeho střela šla vedle branky.
0:49
Phillips nepřesně rozehrával a je z toho zakázané uvolnění.
0:21
První zákrok si připisuje Fleury, když musel krýt nahození Turrise.
00:01

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) - Karlsson, Methot, Gončar, Borowiecki, Benoit, Phillips - Greening, Spezza, Michálek - Condra, Neil, Turris - Latendresse, Silfverberg, Smith - Regin, O'Brien, Daugavinš

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) - Letang, Niskanen, Martin, Orpik, Lovejoy, Engelland - Dupuis, Crosby, Kunitz - Neal, Malkin, Kennedy - Glass, Sutter, Cooke - Adams, Vitale, Tangradi.
Pittsburgh Penguins

Tučňáci měli dobrý vstup do sezony a oba dva první zápasy vyhráli, když si poradili s Flyers (2:1) a Rangers (6:3). Poté přišli dva zápasy, které pro tučňáky už úspěšné nebyli a podlehli Torontu (2:5) a Winnipegu (2:4). Dobrý vstup drží Pittsburgh na sedmé příčce Východní konference.
Ottawa Senators

Ottawa vstoupila do letošní sezóny v dobré formě a zvítězila ve třech ze čtyř zápasů, když porazila Winnipeg (4:1) a poté si dvakrát poradila s Floridou (4:0, 3:1). V posledním zápase už Ottawa vyhrát nedokázala, když podlehla na venkovním kluzišti Tampě Bay (4:6). Tyto výsledky usadili Ottawu na čtvrtou příčku ve Východní konferenci.
Přeji příjemný nedělní večer a vítám Vás u sledování komentovaného zápasu NHL, kde Ottawa Senators na svém stadionu přivítá Pittsburgh Penguins. Tímto zápasem Vás bude svými komentáři provázet Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.