Ode mne je to pro tuto chvíli vše. Vladivostok během celého zápasu ani jednou neprohrával, buď vedl nebo byl vyrovnaný stav, ale na jeho čtyři góly stihli domácí vždy odpovědět a v nájezdech si i díky českému gólmanovi Jakubu Štěpánkovi pohlídali extra bod navíc. Nevyhrál dnes lepší, ale šťastnější. Tak to však v hokeji a sportu vůbec často chodí. Nicméně, tak jako tak, se všemi čtenáři tohoto online přenosu se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.

Dramatický zápas ve všech směrech je ukončen. Jediným úspěšným exekutorem trestného střílení byl domácí Linus Videll
(5+6).
Gynge z Admiralu Vladivostok musí dát, jinak je rozhodnuto.
1:0 – Severstal je teď blíže k extra bodu, Videll proměňuje.
Za domácí se k nájezdu staví Linus Videll, který má dnes jednu asistenci.
0:0 – brankáři jsou zatím proti.
O první úspěšný nájezd se bude snažit Enver Lisin.
0:0 – ani on nebyl úspěšný.
Za Severstal pojede Vladimir Antropov.
Štěpánka ale nepřekonal.
Jako první pojede Niklas Bergfors.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení si domácí připsali čtyři střely a hosté tři. Ani jedna ale v síti neskončila. Uvidíme tak samostatné nájezdy, které rozhodnou o extra bodu navíc.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Prodloužení se blíží ke konci.
64:07
Po dlouhé době si připsal zákrok také Lundstrom.
63:07
Sledujeme vyrovnanou partii, spíše bych se přiklonil, že oba dva týmy jsou smířeni s remízou a utkání spěje do nájezdů.
62:39
Admiral vyslal v krátkém časovém sledu na Štěpánka, ten ale chytá.
61:35
Prodloužení je zatím velmi vyrovnané, oba týmy se snaží neudělat chybu. Uvidme dnes trestná střílení?
Vyloučení: 0:3.
Zajímavý zápas jde do prodloužení. I ve třetí třetině pokračoval scénář z třetin předchozích. Čerepovec srovnal na 3:3. Hosté se dvanáct minut před koncem znovu ujali vedení, ale domácí čtyři a třičtvrtě minuty před koncem vyrovnali. Co přinese prodloužení uvidíme za pár minut.
60:00
59:42
Hosté se osvobozují.
59:25
Domácí opět kombinují, ale dvě střely od modré vážnější ohrožení pro Lundstroma neznamenaly.
58:54
Domácí jsou usazeni před Lundstromem a krouží před jeho brankou jako orli nad Tatrami.
58:17
Démácí budou moci rozhodnout zápas, protože je vyloučen hostující Denis Osipov (VLD). Na vyloučení: 1:8.
56:39
Nyní se asi bude hrát vyloženě opatrně. Nikdo nechce udělat chybu a přijít tak o body v zápase.
55:18
Čerepovec právě vstřelil branku!

Tohle je opravdu báječný zápas s velmi dramatickou zápletkou. Vladivostok čtyřikrát vedl a domácí i počtvrté vyrovnávají. Čtyři a třičtvrtě minuty před koncem se prosazuje po souhře Vidella s Kiselevichem křídlo čtvrté lajny Čerepovce ALEXANDER FEDOSEYEV (1+0) a je dalším z řady hráčů, kteří zaznamenávají v dnešním zápase svůj první gól v sezoně. Asistence: Linus Videll (5+5), Bogdan Kiselevich (1+4).
54:42
Admiralu teď hraje hodně jednoduše, ale velmi účinně. Ve středním pásmu získá puk, nahodí ho ke Štěpánkovi a opět se zaměří na bránění středního pásma a obranné modré.
53:12
Hosté se nyní zaměřují na pozorné bránění středního pásma a moc před svoji branku Severstal nepouští.
51:30
51:15
Vypadá to, že i tato přesilová hra dopadne pro domácí špatně.
51:11
Hosté vyhazují.
50:03
Domácí jsou sice nastěhováni před Lundstromem, ale jejich aktivitě chybí střelba.
49:30
Šance pro domácí na opětovné vyrovnání. Dvě minuty za krosček totiž dostává Alexandr Kuznetsov (ADM). Na vyloučení: 1:7.
47:41
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!

Hokejová lahůdka, jinak snad ani tento gól nemohu nazvat! ARTEM TERNAVSKY (2+0) střílí svůj druhý dnešní gól v zápase a vůbec druhý v celé sezoně, když si počkal na modré na přihrávku Niklase Bergforse, který se dostal z vlastního obranného pásma až do útočného, obkroužil branku a vlastně celý gól pro svého spoluhráče připravi. Asistence: Niklas Bergfors (6+2), Felix Schutz (2+7).
47:12
Hned po ubráněném oslabení se hosté snaží zaútočit, ale Štěpánek je pozorný.
44:47
Kdepak, tato přesilovka domácích využita nebude. Vladivostok tak přežil bez úhony možná kritickou část zápasu.
43:26
Hostující gólman Lundberg se nyní při přesilovce opět vyznamenává, nyní chytil několik střel domácích hráčů.
42:47
A domácí budou mít vzápětí možnost poprvé v zápase strhnout vedení na svoji stranu. Vyloučen totiž byl za vyhození puku hostující obránce Matias Porseland (VLD) – 2 minuty. Na vyloučení: 1:6.
41:25

Domácí hokejisté naprosto zaslouženě vyrovnávají. Po perfektní přesilovkové kombinaci využil přihrávku Berdnikova centr druhé lajny domácích VLADIMIR ANTIPOV (2+4). Severstal je tak opět zpátky v zápase a začíná se od nuly. Asistence: Vadim Berdnikov (3+2).
41:01
Ofenzivní smršť domácích v přesilovce pokračuje, tohle je pořádný kolotoč!
40:50
A další skvělý zákrok gólmana hostů proti střele Klimenka!
40:41
Anatoly Nikontsev si jako drak najel do útočného pásma, ale z pravého kruhu jeho pokus chytil fantasticky Lundstrom.
40:28
Domácí dohrávají přesilovou hru, uvidíme, zda budou úspěšnější než na začátku druhé části.
40:01
Vše je již připraveno, třetí dějství může začít.
Třetí třetina za chvilku začne, vše se k ní již schyluje.
Dlužím vám ještě statistiku první části:
Střely: 15:11
Vyhraná buly: 12:15
Vyloučení: 1:3
Ve druhé třetině pokračoval velmi zajímavý hokej. Domácí opět vyrovnali vedení hostů, ale Vladivostok se čtyři minuty před koncem prosadil zásluhou Ternavského a bude tak – stejně jako po první třetině – vstupovat po pauze do třetiny s jednogólovou výhodou. Jestli se podaří hostům konečně udržet vedení nebo domácí potřetí srovnají a třeba i oni v tomto zápase okusí vedení, to všechno se dozvíme ve třetí části, která startuje přibližně v 18:42.
40:00
39:09
Pokud Čerepovec nevyužije ani tuto přesilovku, bude opět na začátku třetí třetiny dohrávat početní výhodu. Za sekání je vyloučen Enver Lisin (VLD) – 2 minuty. Na vyloučení: 1:5.
38:51
Evgeny Grachyov parádně zatáhl puk do útočného pásma, ale před brankou Štěpánka si neporozumněl se spoluhráči a Vladivostok vzápětí o puk přišel.
38:12
Rychlý přechod do útoku v podání Admiralu končí nepřesnou přihrávkou ve středním pásmu.
38:07
Oba týmy hrají v plném počtu.
37:33
Domácí Linus Videll se nyní pokusil hitovat jednoho ze soupeřů, ale pořádně ho netrefil a naopak sám skončil na ledě.
36:03
Vyloučení na obou stranách. Současně jsou potrestáni domácí Nikolay Stasenko (CER), dvě minuty, hrubost a Todd Perry (VLD), stejný trest a stejná délka. Na vyloučení: 1:4.
35:40

Hosté se dnes potřetí v zápase dostávají do vedení. Aktivním forčekingem nedovolili domácím pořádně rozehrát, naopak Lisin získal na levém kruhu puk a našel na druhém kruhu přesně najíždějícího ARTEMA TERNAVSKÉHO (1+0), který nedal Štěpánkovi šanci. Asistence: Enver Lisin (5+4).
35:12
Štěpánek se nyní musel mít na pozoru před napadajícími hráči hostů, zejména Lesnukhinem.
34:27
Jeden z domácích útočníků, tuším, že to byl Bushuyev, si najížděl zprava na Lundstroma, ale gól se mu dát nepodařilo.
34:03
Nyní je opět aktivnější Vladivostok, který hýří ofenzivními nápady i dlouhými přihrávkami.
33:36
Vhazování před brankou Lundstroma ohrožení hostujícího gólmana nepřineslo.
32:19
Domácí jsou po vstřelené brance aktivnější, ale všechny jejich ofenzivní pokusy prozatím končí na útočné modré.
32:03
Sledujeme hodně neurovnanou pasáž hry, takže možná hráči mohou být rádi za komerční přestávku. Snad se po krátké pauze hra o něco zlepší. Vzahovat se bude ve středním pásmu.
31:11
Hosté se sjížděli před Štěpánkem jako supi, ale ani jeden z nich se mezi kruhy ke střele nedostal.
30:48
Po nepřehledné situaci před vlastní brankou raději Štěpánek pokryl touš.
29:30

A je znovu vyrovnáno. Domácí se prosazují v přesilové hře. Uzamkli svého soupeře před jeho brankou, po trase Kiselevich, Klimenko putoval puk na TEEMA LAAKSA (2+0) a ten od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Gleb Klimenko (2+2), Bogdan Kiselevich (1+3).
28:09
Čerepovec uzamkl hosty před jejich gólmanem a ti se nyní nedokáží osvobodit.
27:39
Viktor Drugov je třetím vyloučeným hráčem dnešního zápasu. Opět je to hráč Vladivostoku. Dostává dvě minuty za hákování. Na vyloučení: 0-3.
27:23
Nyní je Severstal přeci jen trošku aktivnější, ale Lundstroma zatím ohrožuje převážně od modré čáry
27:10
Následuje komerční přestávka.
27:10
Hned po buly se zkusil prosadit jeden z hráčů hostů, ale Štěpánek chytá.
26:32
Zakázané uvolnění hostů.
26:15
Vladivostok se pokusil prosadit z pravého kruhu pohledem Štěpánka, netrefil ale klec.
26:00
Hosté jsou aktivnější a drží Severstal před svojí klecí.
24:15
Gleb Klimenko se dopustil zakázaného uvolnění a po špatné rozehrávce se bude vzahovat přes Štěpánkem.
22:07
Domácí vystřelili na gólmana Lundstroma celkem pětkrát, ale z přesilové hry se neprosadili.
21:40
Zdá se, že zatím ani druhá přesilovka domácích nebude znamenat úspěch.
19:53
Sedm vteřin před koncem první třetiny dostává Yegor Antropov (ADM) dvě minuty za hrubost. Pokud domácí během několika málo vteřin nedají gól, přenese se jim velká část přesilovky do druhé třetiny. Na vyloučení: 0:2.
18:49
Ani další střela hostů neskončila druhým gólem. Vypadá to tak, že Vladivostok první třetinu vyhraje
16:38
Po ubráněném oslabení zahrozili dvakrát hosté, ale ani jednou Štěpánka nepřekonali.
16:03
15:39
Domácím se zatím nedaří srovnat stav zápasu. Sice si v přesilové hře již připsali čtyři střely, ale gólman Lundstrom svůj tým zatím drží.
14:03
První vyloučení zápasu. Domácí si zahrají přesilovou hru, vyloučen je hostující Todd Perry (VLD). Na vyloučení: 0:1.
13:15
Po reklamní pauze se pokoušel prosadit Gogolev, ale útočník čtvrté lajny také nebyl úspěšný.
13:00
V nejbližších sekundách se stejně jako v sedmé minutě hrát chvíli nebude, na programu je reklamní pauza.
11:38
Na konci dvanácté minuty zatím nikdo z hráčů nebyl vyloučen, týmy tak nemohly ukázat, jak jim vychází přesilové hry či oslabení.
10:30
Opět to byl Porseland, který je po asistenci u druhého gólu svého týmu ve střeleckéchuti. Úspěšný ale nebyl.
09:40
Hra se po třech rychlých gólech trošku uklidnila. Nyní vyzkoušeli pozornost gólmana nejprve Nikontsev a chvíli po něm další křídelní útočník domáccíh Kazakovtsev, ale Lundstom si připisuje další zákroky.
08:51
Poměr střel je na konci deváté minuty 3:5.
07:30
Na druhé straně zahrozil asistent u druhé branky hostů Mathias Porseland, ale tentokrát úspěšný nebyl.
06:40
O další střelu se nyní pokusil Yevseyenkov, ale Lundstrom chytá.
05:12

Tak tohle je start zápasu jako hrom. Vyrovnaný stav vydržel přesně třicet čtyři vteřin, než poslal Admiral znovu do vedení KONSTANTIN SOKOLOV, který si tak připisuje nejen první gól, ale vůbec první bod v sezoně. Asistence: Mathias Porseland (0+2).
04:38

Ale pozor, také Severstal se prosazuje, a to ze své druhé střely na branku. Klimenko před malou chvílí ještě úspěšný nebyl, ale PAUL BUCHNEVICH (3+0) nyní vyrovnává stav zápasu. Asistence: Evgeny Kovyrshin (2+2).
03:59

Tak jsem to s pořádnými šancemi zakřikl. Hned z prvního mráčku totiž udeřilo. Po přihrávkách Antropova a Schutze se pošesté v sezoně prosazuje Niclas Bergfors (6+1) a stává se tak průběžným nejlepším střelcem hostů v sezoně. Asistence: Felix Schutz (2+6), Yegor Antropov (34+).
01:39
Běží nám druhá minuta zápasu a stále zatím neevidujeme pořádnou šanci. Oba týmy se zatím spíše oťukávají.
00:39
Oba gólmani si zatím úspěšný zákrok nepřipsali.
00:02
Úvodní buly zápasu vyhrál Čerepovec.
00:01
Za domácí chytá Jakub Štěpánek, za hosty pak Juakim Lundstrom.
00:01

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Artemyev) – Laakso, Kiselevich, Čáslava, Yevseyenkov, Stasenko, Andersen, Popov – Nikontsev, Videll, Bushuyev – Klimenko, Antipov, Berdnikov – Kazakovtsev, Kovyrshin, Buchnevich – Gogolyev, Monakhov, Fedoseyev – Dedunov

Admiral Vladivostok: Lundstrom (Ivannikov) – Osipov, Antropov, Porseland, Ternavsky, Zemchyonok, Kostromitin, Perry – Lisin, Bergfors, Schutz – Drugov, Lesnukhin, Bortnikov – Kuznetsov, Barbashev, Pervushin – Gynge, Sokolov, Grachev

Rozhodčí: Sergei Belyaev, Alexej Vasiljev – Kutchava Tornike, Nikita Novikov.
Ministatistiky:

Nejproduktivnější bek:

CER: Bogdan Kiselevich – 13 zápasů, 3 body (1+2).
VLD: Yegor Antropov – 13 zápasů, 6 bodů (3+3).

Nejproduktivnější útočník:
CER: Nikolai Bushuyev – 13 zápasů, 10 bodů (5+5).
VLD: Enver Lisin – 13 zápasů, 8 bodů (5+3).

Nejlepší střelec:
CER: Nikolai Bushuyev a Linuss Videll – 13 zápasů, 5 gólů.
VLD: Enver Lisin a Niclas Bergfors – 13 zápasů, 5 gólů.
Z pohledu domácího týmu bude jistě utkání zajímavé pro české fanoušky. Za Severstal totiž chytá gólman Jakub Štěpánek a v obraně tvrdí muziku Petr Čáslava.
Dnešní utkání je zápasem dvou týmů, kterým se zatím příliš nedaří. Stačí se podívat na tabulky. Čerepovec má po čtrnácti odehraných zápasech v tabulce pouze 16 bodů, když dokázal vyhrát za tři body pouze čtyři zápasy. Naopak sedmkrát odcházel ze zápasu poražen, z toho dvakrát za jeden bod. Jeho skóre je hodně pasivní – 30:46.

Ani Vladivostok na tom není zrovna nejlépe. Má odehráno zatím třináct zápasů a na kontě patnáct bodů. Tříbodová vítězství má na konntě zatím jen tři, naopak třemi šesti porážky se asi moc pyšnit nemůže. Také skóre Admiralu se pohybuje v záporných hodnotách – 29:36.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u sledování dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi týmy Severstal Čerepovec a Admiral Vladivostok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.