Čeljabinsk - Kazaň | ONLINE | 15.11.2015 12:30 | KHL 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Pro dnešek je to ode mě vše, ale samozřejmě se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů. Napočtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V ZÁPASE

Traktor Čeljabinsk

Pavel Francouz 34 zákroků, 2 góly, 94.44%
Filip Novák 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:32
Martin Růžička 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:12

Ak Bars Kazaň

Marek Ďaloga 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:42
Zápas je tedy u konce a tři body si odváží hostující Ak Bars Kazaň! Ve třetí třetině jsme sice hodně dlouho čekali na jakousi gólovou šanci, ale nakonec se ujala pohledá individuální akce Gluchova, ze které vytěžil gól Fjodor Malychin. Při závěrečném tlaku měli domácí hráči dvě obrovské šance na vyrovnání, ale puk už do sítě Emila Garipova dostal nedokázali a z dvanácté příčky Východní konference se tak neodlepí.
Konec zápasu.
59:45
Další střela už mezi tři tyče nemířila a hosté poté vyhodili puk z vlastního pásma. Tohle už Kazaň zvládne!
59:20
Hosté v plném počtu.
58:49
Neuvěřitelné! Po další vyražené střele se k volnému puku dostal Filip Novák, který mohl skórovat, ale místo odkryté části brány trefil jen boční síť!
58:34
Pavel Fracnouz zůstává na střídačce a domácí to zkusí v šesti!
58:34
Fantastický Garipov! Hostující brankář vyrazil dělovku z levé strany pouze před sebe, ale Maxim Jakucenja zblízka trefil jen lapačku ruského gólmana! Někteří hráči Čeljabinsku už zvedali ruce nad hlavu, ale vyrovnání se nedočkali!
58:09
Před chvílí byly oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny a hosté dostávají puk znovu do neutrální zóny.
57:31
Michajl Gluchov vytlačil kotouč z pásma Kazaně až k druhé modré čáře, kde jej odzbrojil vracející se obránce Traktoru.
57:20
Velká šance pro domácí! Za hrubost je vyloučen Dmitrij Archipov (KZN) a Traktor si zahraje přesilovou hru. Mezitím si domácí trenér vybírá oddechový čas.
56:59
Domácí se ne a ne dostat zpátky ke Garipovovi. Kazaň si nyní počíná skvěle.
56:19
Čeljabinsk na několik vteřin obsadil útočné pásmo, ale výsledkem byla jen zablokovaná rána od modré, která po chvíli zmizela ve středním pásmu.
55:22
Nyní už však kotouč míří přes střední pásmo k Francouzovi, kde ho přebírá domácí bek, jenž zajíždí za vlastní bránu a počká si na čerstvé síly Traktoru, které naskakují ze střídačky.
54:58
Garipov likviduje dvě střely domácích. Ti se však stále drží v útočném pásmu a snaží se vyrovnat.
54:09
Další střelecký pokus hostů už zlikvidoval Francouz lapačkou a vhazovat se bude po jeho levici.
53:52
Záhy mohlo být prakticky rozhodnuto, jenže to by jeden z hostujících hráčů musel mířit z mezikruží do prostoru branky!
53:30
Domácí se samozřejmě okamžitě snažili zaútočit, avšak jejich ofenzíva byla zastavena pozornou obranou Kazaně.
52:33
Kazaň vstřelila branku!
Nikdo teď moc nevěděl, co bude, ale nakonec je uznána branka Kazaně! Michajl Gluchov velmi šikovně obkroužil bránu a vypálil. Před Francouzem se v tu chvíli odehrával souboj Quinta s FJODOREM MALYCHINEM, který se jako poslední dotkl kotouče, jenž skončil za zády českého brankáře Traktoru. Nic na tom nezměnila ani konzultace s videorozhodčím a stížnosti Quinta, neboť právě domácí obránce natlačil Malychina na vlastního brankáře. Bez asistence.
52:11
Čeljabinsk se sice na několik vteřin udržel v pásmu soupeře, avšak Garipov zasahovat opět nemusel.
51:47
Ne! Traktoru se v této části prostě a jednoduše nic nedaří. Garipov bez problémů kryje slabounké nahození ze středního pásma.
50:58
Po delší době se v útočném pásmu usazují domácí hráči. Uvidíme, zda si vypracují jakousi šanci ke skórování.
50:13
Až teď se do větší šance dostal Čibisov, který pálil z předbrankového prostoru, ale svůj pokus mezi tři tyče nevměstnal!
49:25
Sledujeme opravdu hodně nevýraznou pasáž zápasu. Drtivá většina útoků končí nepřesnosti útočícího celku a gólmani nyní nemají moc práce.
47:47
Icing domácích dostal hru před Pavla Francouze a hosté toho dokázali využít, když se hned po buly dostali ke kotouči. Francouz likviduje slabší zakončení.
47:33
I po komerční přestávce stále čekáme na výraznější šanci. Utkání je nyní hodně kouskováno a každou chvíli ho přerušuje hvizd jednoho z rozhodčích.
46:35
Nepřesná střela domácích se od zadního mantinelu odrazila až do středního pásma a i přes nevůli domácího publika je poté Pervušinovi pískán ofsajd.
45:51
Střela jednoho z hostujících hráčů se odrazila do ochranné sítě. Vhazování je tak vykázáno do středního pásma.
45:24
Hra se hodně rychle přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z brankářů však větší šanci ve třetí třetině dosud nečelil.
44:48
Pervyšin sice byl atakován zezadu, ale jeho pád u mantinelu se možná zdál lehce přihraný a hlavní rozhodčí zřejmě kvůli tomu nevylučují.
44:12
Sražená střela Quinta skončila na hokejkách hostujících hráčů a ti posílají puk pomalu až do pásma Čeljabinsku. Zakázané uvolnění se trochu překvapivě nepíská.
43:32
Před Pavlem Francouzem bylo poměrně husto, když na brankovišti bojovala hned trojice hráčů, nicméně žádné zakončení hostů gólman Traktoru řešit nemusel.
42:57
Martin Růžička před bránou šikovně tečoval nahození svého spoluhráče, ale kotouč nakonec zamířil mimo tři tyče.
42:45
Hosté v plném počtu.
41:58
Domácím se konečně podařilo usadit se v útočném pásmu, avšak po ztrátě letí puk opět až k Francouzovi.
41:10
Jenže Kazani se už podruhé podařilo vyhodit puk až za Francouzovu bránu. Takhle se domácí do vedení určitě nevrátí.
40:45
Hned z kraje třetí třetiny si přesilovou hru zahraje domácí Čeljabinsk. Hosté dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 14:08.
V závěru druhé třetiny měli domácí ještě několik střel, ale všechny skončily u hráčů Kazaně, kteří výborně blokovali, a tato perioda končí. Domácí se ve 26. minutě sice díky využité přesilovce dostali zásluhou Vjačeslava Osnovina do vedení, ale poté byli nebezpečnější hostující hráči a Oscar Möller ve 31. minutě do sítě dorazil Azevedovu střelu. Stav utkání je tedy 1:1 a rozhodne se až v třetí třetině či následném prodloužení a samostatných nájezdech.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:35
Jenže buly se po chvíli odehrávalo i u Francouzovy svatyně a český gólman musel dávat pozor, neboť zpomalenou střelu se snažil dorazit dotěrný hráč Kazaně. Francouz si i za pomoci jednoho z obránců poradil.
39:01
Na začátku poslední minuty druhé třetiny se bude konat vhazování po levici Emila Garipova, jenž lapačkou zastavil slabší střelu z pravé strany.
37:56
Pohlednou akci Čeljabinsku zastavil Garipov, který bekhendem zneškodnil bekhend Jegora Martynova. Následná střela od mantinelu už končí v náruči hostujícího brankáře.
37:17
Sraženou střelu hostujícího hráče se snažili před bránou dorazit jeho spoluhráči, ale nakonec se k puku dostal jen jeden z beků Traktoru.
36:37
Emil Garipov si nyní nebyl jistý s rozehrávkou a proto raději přikryl kotouč pod lapačkou. Čeljabinsk tak získává vhazování u soupeřova brankáře.
36:23
Kotouč zavítal na střídačku domácích a čárový sudí tedy logicky zastavuje časomíru. Budeme svědky dalšího buly poblíž modré čáry.
35:46
Útok domácího celku zastavuje postavení mimo hru. Hra se vrací zpátky do středního pásma.
35:35
Hodně nudnou a nevýraznou pasáž hry narušil až Čibisov, který prověřil Francouze slabší střelou. Následuje komerční přestávka.
33:56
Po gólu na 1:1 hra postrádá přesnost a oba týmy se poměrně trápí. Hraje se především ve středním pásmu.
33:12
Nepříjemnou chvilku řešil Francouz, který musel rychle reagovat na tečované zakončení hostujícího forvarda. Český brankář zasáhl vyrážečkou!
32:47
Domácím se nedaří najít skupinu ve středním pásmu, která Ak Bars výborně zahušťuje. Každý atak končí u červené čáry.
31:38
A právě Garipov musel dávat velký pozor, protože střelu od modré jen vyrazil před sebe a po dorážce se natahoval další hráč Traktoru. Brankáři Kazaně velmi pomohl jeden z beků, který puk odpálil pryč.
31:15
Další zajímavější šance na obou stranách zneškodnila obrana. Vhazovat se bude po levici Emila Garipova.
30:17
Kazaň vstřelila branku!
Na další akci však Francouz již nestačil a je vyrovnáno! Justin Azevedo podél pravého mantinelu pronikl přes útočnou modrou čáru, tvrdou ránou protáhl Francouze, který puk betonem pouze vyrazil k dojíždějícímu OSCARU MÖLLEROVI, jenž rychlou dorážkou zamířil do odkryté části brány! Asistence: Justin Azevedo
29:53
Nyní už ale český brankář domácího týmu dokázal zastavit střelu a ukrýt kotouč v lapačce, čímž přerušil hru.
29:25
Hosté drží domácí hráče před Francouzem. Traktor se ne a ne vymanit z tlaku.
28:29
Tak nakonec se nevylučovalo a záhy jsme byli svědky slibných šancí. Garipov nejprve zvládl dva nebezpečné střelecké pokusy a na druhé straně zazářil Pavel Francouz, který zneškodnil únik jednoho z hostů!
28:05
Francouz ustál tlak do vlastního brankoviště, načež se u jeho brány strhla menší šarvátka. Uvidíme, zda se bude po komerční přestávce vylučovat.
27:31
Po obdržené brance jsou aktivnější hosté, avšak nyní musel dávat pozor Garipov, neboť se na něj ze strany řítil Růžička, který nakonec vypálil mimo.
25:29
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Bleskově využitá přesilová hra a Traktor jde do vedení! Domácí se po buly dokázali udržet v útočném pásmu, Jakucenja přihrávkou od mantinelu našel hůl VJAČESLAVA OSNOVINA, který si vyjel před bránu a poté přesnou střelou překonal hostujícího gólmana. Asistence: Maxim Jakucenja, Martin Růžička
25:20
Hosté získali puk až nyní a to znamená vyloučení, které bylo signalizováno několik vteřin. Na trestnou lavici za podražení usedá Fjodor Malychin (KZN).
24:52
Jako v oslabení si nyní museli připadat hráči Kazaně. Domácí je semkli před Garipovem a po nádherné kombinaci se dostali ke střele. Ze skvělé pozice pálil jeden z hráčů Traktoru pouze do brankáře.
24:08
Až nyní to hráči Kazaně vykombinovali skvěle a Möller měl na holi první gól střetnutí, když pálil z pravého kruhu. Puk však končí v náruči Francouze.
23:37
Jenže v útočné fázi se Kazani nyní vůbec nedaří a Pavel Francouz je tak naprosto bez práce.
22:50
Emil Garipov bez potíží zastavil nevýraznou střelu od modré čáry a hosté rychle dostávají hru pryč z vlastního pásma.
22:25
Po kostrbaté kombinaci se s notnou dávkou štěstí dostal až ke střele Stanislav Čistov, který si našel kotouč mezi kruhy, ale poté už pálil pouze do povyjetého Garipova.
21:36
Teď ale hosté mohli otevřít skóre. Francouz byl po nejistém zákroku ve špatném postavení, avšak Wilson svým pohotovým zakončením mířil jen do hrudi českého brankáře místo toho, aby zakončil do odkryté části brány.
21:04
Kazaň se dokázala usadit v útočném pásmu. Obrana Čeljabinsku je ale na začátku druhé třetiny velmi pozorná a soupeře nepouští ke střelám.
20:26
Oscar Möller sice dokázal dobruslit volný kotouč jako první, ale před Francouzovu svatyni už se nedostal, neboť ho odstavil vracející se bek Traktoru.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 13:19.
První část dnešního střetnutí je tedy za námi a týmy jdou do kabin při bezbrankovém skóre. Samotný začátek zápasu sice lépe vyšel Kazani, ale domácí poté převzali iniciativu a vytvořili si několik velmi slibných šancí. V koncovce ale Traktoru zatím chybí klid a puky lítají především do Garipova či mimo tři tyče.
20:00
První třetina skončila.
19:32
Hosté s problémy ustáli i další nebezpečný atak domácích a první třetina, zdá se, skončí bez branek.
19:02
Obrovská šance Traktoru! V poslední minutě první třetiny se domácí mohli dostat do vedení, ale to by při přečíslení dvou na jednoho Jakucenja musel trefit odkrytou část Garipovovy svatyně!
17:57
Další atak Čeljabinsku za bránou Garipova zlikvidovala obrana Kazaně. Kotouč přebírá Lukojanov, který uklidňuje hru.
17:23
Domácí se na několik desítek vteřin usadili v útočném pásmu, jenže k zakončení se nedostali, protože přihrávka na modrou čáru skončila ve středním pásmu.
15:55
Hostující Alexander Svitov se ve středním pásmu pokusil najít skulinu, kterou by pronikl blíže Francouzově bráně, ale nakonec byl donucen k návratu k vlastním bekům.
15:06
Bekhendový pokus domácího hráče skončil na pozorném Garipovovi. V hledišti to jen tak zahučelo, neboť se jednalo o trochu solidnější šanci Traktoru.
14:58
Po komerční přestávce se vhazovalo u Francouze, nicméně domácí obrana dokázala rychle dostat hru mimo vlastní pásmo a hosté se musí vrátit až ke Garipovovi.
14:02
Pesťunov se protáhl kolem jednoho hráče Kazaně a už už se dostával před Garipova. Hostující obránce se však dokázal rychle zmátořit a ještě před zakončením Osnovina vyrušil. Emil Garipov mohl být relativně v klidu
13:48
Domácí v plném počtu.
13:16
Střelecký pokus ze solidní pozice se pouze odrazil od mantinelu až do středního pásma. Toto Traktoru určitě vyhovuje.
12:52
Čeljabinsku se už podruhé podařilo vyhodit puk z vlastního pásma. Přesilová hra se mezitím dostala do své druhé minuty.
12:06
Fantastickou přihrávku před bránu si našel Fjodor Malychin, avšak Francouz se včas přesunul a tutovku Kazaně zneškodnil!
11:48
Ani jednomu z týmů se nyní nedařilo založit útok a tuto fázi hry přerušil až faul, za který bude vyloučen domácí hráč. Andrej Pervyšin (CLJ) dostává dvě trestné minuty za podražení.
10:58
Deron Quint ještě u modré čáry udržel puk v útočném pásmu, ale po chvíli se už hostům podařilo vytlačit soupeře do neutrální zóny a dostat se ke střídání.
10:35
Obrana Kazaně ustála několik dalších střeleckých pokusů a poté hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Značně unavená pětice hráčů hostujícího týmu tak nemůže vystřídat!
09:58
Traktor Čeljabinsk je v posledních chvílích jednoznačně aktivnějším týmem. Hosté posílají puk ze středního pásma pouze za bránu Francouze.
09:15
Rychlá kombinace dvou domácích hráčů dospěla až k zakončení z mezikruží, jenže skončil sražen vedle brány a hosté hru přenášejí do středního pásma.
08:55
Pohodový zákrok Pavla Francouze přináší první komerční přestávku zápasu.
08:12
Velká šance domácích! Po zaváhání obrany Kazaně se ke kotouči dostal Andrej Popov, který dokázal objet jednoho z beků hostů a poté bekhendem ohrozit Emila Garipova. Ruský brankář si drží čisté konto!
06:57
Na druhé straně se musel činit Francouz. Ten nejprve vyrazil střelu z pravé strany, ale poté musel dávat pozor ještě na Archipovovu dorážku!
06:33
Velký závar před hostujícím brankářem vyřešila důrazná obrana Kazaně. Další výraznější šance z toho nebyla.
05:29
Teď už to ale vypadalo velmi nadějně. Penkovského zakončení z hranice brankoviště však dokázal Garipov fantasticky zastavit levým betonem.
05:02
Stanislav Čistov zkusil štěstí z velkého úhlu, ale Garipov byl pozorný. Následný pokus o dorážku jednoho z domácích hráčů skončil mimo bránu.
04:31
Jenže ani domácí si nevedli lépe. Sice dokázali zaměstnat Garipova, avšak následně se provinili dalším ofsajdem.
03:58
Souhra hostů po chvilkové kombinaci zaskřípala a kotouč se dostává na hokejky domácích hráčů.
03:20
Oba týmy střídají a Jarullin mezitím vyčkává za bránou Garipova odkud rozjede atak hostujícího celku.
02:44
Obrana Kazaně je zatím velmi pozorná a bez potíží puk dostala do středního pásma. Další útok domácích pak zastavil ofsajd.
01:59
Po dalším zakázaném uvolnění Ak Barsu se už hra stěhuje před Emila Garipova. Uvidíme, zda si domácí vypracují první střeleckou pozici.
01:19
Kazaň je velmi aktivní a opět okupuje útočné pásmo. Francouz musí být od začátku zápasu v pozoru, nebo´t na něho letěly již tři střely.
00:55
Nepřesná rozehrávka Kazaně končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se však bude ve středovém kruhu.
00:21
Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu a Pavel Francouz si připsal první úspěšný zákrok zápasu. Nyní už kotouč mizí ve středním pásmu.
00:01
Utkání právě začalo.
Je za námi státní hymna Ruské federace. Nic tedy nebrání úvodnímu buly střetnutí.
Příjemné nedělní poledne! Dovolují si vás přivítat u textového on-line přenosu ze zápasu Traktor Čeljabinsk – Ak Bars Kazaň. Z českého pohledu se můžeme těšit především na tři domácí hráče – brankáře Pavla Francouze, obránce FIlipa Nováka a útočníka Martina Růžičku. Zapomenout nesmíme ani na slovenského reprezentanta Marka Ďalogu, který nastoupí v první obranné dvojici Kazaně.
Úvodní sestavy:

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Danilišin) – Quint, Borodkin, Novák, Pervyšin, Davydov, Martynov, Petrov, Klimontov – Osnovin, Růžička, Jakucenja – Popov, Pestunov, Glinkin – Čistov, Penkovskij, Kručinin – Gubarev, Rybakov, Kokujov

Ak Bars Kazaň: Garipov (Konstantinov) – Jarullin, Ďaloga, Bělov, Musin, Zacharčuk, Wilson, Tokranov – Gluchov, Varnakov, Malychin – Sjögren, Möller, Azevedo – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Svitov, Archipov

Rozhodčí: Keith Kaval, Eduard Odinš – Dmitrij Parfjonov, Viktor Tomilov.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Traktor Čeljabinsk

Pavel Francouz
Filip Novák
Martin Růžička

Ak Bars Kazaň

Marek Ďaloga
POSLEDNÍCH PĚT ZÁPASŮ

23.10.2015 Kazaň – Čeljabinsk 5:1
18.2.2015 Čeljabinsk – Kazaň 2:1 sn.
30.1.2015 Kazaň – Čeljabinsk 2:1
3.12.2014 Čeljabinsk – Kazaň 2:3 sn.
11.10.2015 Kazaň – Čeljabinsk 3:0
AK BARS KAZAŇ

Také hostující celek zůstává za očekáváním, avšak v tabulce Východní konference je přeci jenom o něco málo výše než domácí tým. Ze třiceti zápasů nasbírala Kazaň 45 bodů a případné vítězství v dnešním zápase by mohlo hosty posunout až na čtvrtou pozici konference.

Posledních pět zápasů

12.11.2015 Kazaň – Magnitogorsk 2:3 sn.
10.11.2015 Kazaň – Ufa 3:2
30.10.2015 Slovan Bratislava – Kazaň 1:2 sn.
38.10.2015 Záhřeb – Kazaň 3:4
25.10.2015 Kazaň – Nižněkamsk 2:1 sn.
TRAKTOR ČELJABINSK

Domácí jistě mají větší ambice než na dosavadní umístění, kterým je až dvanácté místo Východní konference. Velkým problémem je u Traktoru především střílení branek. Během třiceti zápasů dokázal Čeljabinsk skórovat pouze 59krát a to je třetí nejhorší počin v rámci konference.

Posledních pět zápasů

12.11.2015 Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:1
10.11.2015 Jekatěrinburg – Čeljabinsk 5:2
29.10.2015 Čeljabinsk – Soči 5:3
27.10.2015 Čeljabinsk – Jaroslavl 2:1
25.10.2015 Togliatti – Čeljabinsk 4:2
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém uvidíme souboj mezi Traktorem Čeljabinsk a Ak Barsem Kazaň. Utkání začíná v 12:30.


Články odjinud