Tomáš Tatar (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:38
Tomáš Nosek (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 9:03
Petr Mrázek (DET) 30 zák., 2 góly, 93,8%
Ondřej Palát (TBL) 1+0, 3 střely, čas na ledě 23:30
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střely, čas na ledě 17:19
Tři hvězdy utkání:

1. Nikita Kučerov (TBL) 1+1
2. Henrik Zetterberg (DET) 1+0
3. Ondřej Palát (TBL) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 30-32; Zablokované střely: 9-14; Vhazování: 57%-43%; Hity: 21-27; Přesilové hry: 0/5-0/4; Trestné minuty: 32-24.
Detroit se v polovině utkání zásluhou kapitána Henrika Zetterberga ujal vedení, jenže na začátku třetí třetiny z dorážky vyrovnal český útočník Ondřej Palát a o čtvrtém neúspěšném domácím zápase Petra Mrázka rozhodl v prodloužení Nikita Kučerov, který vítězným gólem potvrdil svou skvělou formu. Tampa Bay porazila Red Wings ve všech čtyřech letošních zápasech základní části, poprvé po prodloužení nebo samostatných nájezdech. Konečný výsledek: Detroit Red Wings 1 Tampa Bay Lightning 2 po prodloužení.
63:28
Tampa právě vstřelila branku!
Nikita Kučerov reklamoval nedovolené bránění, zatímco NIKITA KUČEROV si z levého křídla vybruslil mezi kruhy pro vhazování a po zamíchání s pukem z vrcholu mezikruží krásnou střelou zápěstím zamířil nad pravým betonem Petra Mrázka k levé tyči! Nádherný gól, po kterém Lightning poráží Red Wings i ve čtvrtém letošním zápase! Asistence: Brayden Point.
62:04
Jake Dotchin prudce vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek puk na přední tyči vyrazil mimo.
61:36
Jeden z hráčů Lightning se ocitl před bránou ve velké šanci a Petra Mrázka tentokrát zachránila pravá tyč! To byla obrovská šance.
60:56
Jonathan Drouin na levém křídle vypálil z úhlu a Petr Mrázek jeho střelu mířící ke vzdálenější pravé tyči vytáhl mimo tři tyče své brány! Stále čekáme na rozhodující gól.
60:34
Henrik Zetterberg byl na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a akci Red Wings zastavilo postavení mimo hru, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.
60:29
Jeden z hráčů Lightning se málem řítil do samostatného úniku, jenže Petr Mrázek po vzoru Dominika Haška rychle vyjel ze své brány a holí puk uklidil do bezpečí.
60:05
Red Wings vyhráli úvodní vhazování prodloužení a jako první se mohou vydat směrem vpřed.
60:01
Začalo prodloužení.
Ondřej Palát z dorážky odpověděl na úvodní branku Henrika Zetterberga a o osudu utkání tak bude muset prodloužení tři na tři nebo samostatné nájezdy. Vyhrají Bolts i čtvrtý vzájemný duel? Skóre po třetí třetině: Detroit Red Wings 1 Tampa Bay Lightning 1.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:45
Do třetí třetiny zbývá odehrát patnáct sekund a prodloužení už klepe na dveře. Který tým vyhraje?
59:08
Henrik Zetterberg zavezl puk podél střídaček do útočného pásma a na přední tyč poslal od hrazení střelu zápěstím, kterou Andrej Vasilevskij ukryl v náručí.
59:03
Vyloučený Tomáš Tatar naskočil zpět na led a Red Wings se okamžitě vrhli směrem vpřed.
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:32
Jonathan Drouin pálil z levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale byla sražena vedle přední tyče a Petr Mrázek zasahovat zatím v oslabení nemusel.
57:03
Tomáš Tatar se v blízkosti modré čáry uvnitř obranného pásma postavil do cesty rozjetému Ondřejovi Palátovi a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
56:22
Gabriel Dumont napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Petr Mrázek ji ale vyrážečkou vyrazil a podržel svůj tým!
55:39
Vyloučený Andreas Athanasiou je zpět na ledě a stále čekáme na gól, který by padl v přesilové hře.
55:27
Alex Killorn se snažil v levém kruhu vypálit z otočky, jenže se ocitl v obležení dvou protihráčů a do zakončení se nedostal.
54:27
Další vyhození Red Wings od obranné modré čáry a Lightning se nemohou usadit v útočném pásmu. Více než polovina z přesilové hry už je pryč.
54:22
Danny DeKeyser odvedl v obranném pásmu dobrou práci a z levé strany puk vyhodil až za bránu Bolts.
53:39
Andreas Athanasiou dostal dvě minuty za držení a Lightning mají šanci rozhodnout dnešní utkání.
52:59
Delší dobu se hraje bez přerušení a hra má velice hladký průběh. Detroit vede na střely těsně 29:27, skóre v Joe Louis Areně je ovšem vyrovnané 1:1.
51:01
Lightning se na levém křídle dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, které Petr Mrázek dobře vyrazil.
50:30
Alex Killorn naskočil zpět na led a oba týmy hrají v plném počtu. Red Wings nevyužili ani pátou přesilovou hru.
50:16
Dylan Larkin zkusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla zablokována.
50:01
Andrej Vasilevskij počkal, až k němu doletí puk po nahození Red Wings, a ukryl puk ve svém náručí.
49:41
Kapitán Red Wings vzápětí pálil z levého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale opět zablokován a Lightning se vzápětí navíc podařilo vyhodit. Dobrá práce hostí.
48:58
Gustav Nyquist předvedl na levém křídle nádhernou stahovačku, po které si sjel mezi kruhy pro vhazování a bekhendem přenesl hru doprava, kde Henrik Zetterberg pálil z vrcholu pravého kruhu a jeho následný pokus byl zablokován.
48:30
Mike Green byl faulován v levém kruhu útočného pásma ihned po vhazování a Alex Killorn dostal dvě minuty za vysokou hůl. Red Wings si zahrají patou přesilovou hru, z úvodních čtyř nevyužili ani jednu.
48:28
Lightning vypálili z levého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek puk podržel. Následuje reklamní přestávka.
47:18
Dylan Larkin si z levého křídla sjel do prostoru mezi kruhy pro vhazování a bekhendovou střelou po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, Andrej Vasilevskij ale jeho pokus vyrazil pravým betonem a připsal si skvělý zákrok!
45:53
Nikita Kučerov vypálil na modré čáře s příklepem a Petr Mrázek nedokázal jeho pokus udržet v lapačce, čehož využil ONDŘEJ PALÁT a v blízkosti levé tyče puk pohodlně dorazil po ledě do prázdné brány! Stav utkání je vyrovnaný! Asistence: Braydon Coburn a Nikita Kučerov.
45:07
Lightning se snažili prosadit na pravém křídle, jenže jejich útočnou akci zastavilo postavení mimo hru.
44:23
Luke Glendening se snažil dostat na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke střele, jenže se ocitl v obležení tři protihráčů a byl zbourán k ledu. Wings se ke střele nedostali.
44:16
Drew Miller na levém křídle posílal puk z úhlu před bránu, jenže před ní nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
43:40
Anton Strålman vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek puk vyrazil mimo tři tyče své brány.
42:52
Tomáš Tatar vyrazil na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a bekhendovou přihrávkou přes šířku útočného pásma hledal na levé straně najíždějícího Dylana Larkina, jeden z hráčů Lightning mu ale puk vypíchl.
42:02
Victor Hedman na modré čáře vypálil po zpětné přihrávce z pravého křídla zápěstím a Petr Mrázek, který toho příliš neviděl, puk vyrazil mimo.
41:05
Danny DeKeyser na levém křídle nedokázal udržet útočného pásmo a po jeho následném nahození se pískal proti hokejistům Detroitu ofsajd.
40:44
Luke Glendening na levém křídle předvedl dobrý forčeking a Tomáš Nosek mohl u hrazení pokračovat v akci, jenže hra vzápětí byla přerušena kvůli postavení mimo hru.
40:01
Red Wings vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny a Tomáš Nosek po devíti sekundách vypálil z levého kruhu pro vhazování. Andrej Vasilevskij šel ale rychle do kolen a puk podržel.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-19; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 56%-44%; Hity: 16-18; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 28-22.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:37.
Ani druhá třetiny nebyla ochuzena o bitku, během které domácí Anthony Mantha složil na lopatky Grega McKegga. Red Wings si během prostřední části zahráli tři přesilové hry, a ačkoliv ani jednu nevyužili, krátce po jedné z nich se prosadil Henrik Zetterberg. V bráně zatím předvádí solidní výkon Petr Mrázek, který po 40 minutách drží čisté konto. Největší šanci Lightning měl Yanni Gourde, který se řítil sám na bránu, český brankář ale jeho pokus vyrazil mimo. Skóre po druhé třetině: Detroit Red Wings 1 Tampa Bay Lightning 0.
40:00
39:08
Henrik Zetterberg naskočil zpět na led a ani jeden z týmů dnes nedokázal využít přesilovou hru.
39:04
Victor Hedman na pravém křídle vypálil z úhlu od hrazení a Petr Mrázek puk zřejmě levým betonem vyrazil mimo.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:40
Lightning se na pravém křídle pokusili vypálit z ostrého úhlu a puk byl přizvednut do ochranné sítě.
38:07
Lightning se na levém křídle nepodařilo rozehrát a puk během jejich početní převahy zamířil na zakázané uvolnění.
37:56
Anton Strålman naskočil na ledovou plochu a začíná zkrácená přesilová hra hokejistů Lightning. Dokáží vyrovnat?
37:20
Tomáš Tatar zkusil vypálil z levého kruhu pro vhazování, našel ale pouze náruč připraveného brankáře Tampy.
37:08
Henrik Zetterberg dostal dvě minuty za hákování a 48 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4. Poté začne zkrácená přesilová hra hostujících hráčů Tampy Bay.
36:13
Frans Nielsen vyvolal před bránou Andreje Vasilevskiho zmatek, prosadit se ale nedokázal, stejně jako jeho spoluhráči z dorážky!
35:56
Anton Strålman dostal dvě minuty za podražení a Red Wings mají k dispozici další početní převahu.
35:00
Red Wings po vyhraném vhazování vypálili na pravé straně od hrazení a Andrej Vasilevskij puk hrudí vyrazil.
34:51
Puk skončil po přizvednuté střele Red Wings v ochranné síti a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
34:31
Braydon Coburn na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry s příklepem a Petr Mrázek jeho táhnou střelu pravým betonem vyrazil. Český brankář chytá fantasticky a v závěru druhé části drží nulu.
34:07
Lightning předvedli po vyhození puku za bránou Red Wings skvělý forčeking a ušetřili další cenné sekundy.
33:01
Gabriel Dumont se dostal na pravém křídle v oslabení ke střele, která od modré čáry zamířila do náruče českého brankáře Petra Mrázka. Hra byla přerušena.
32:49
Jake Dotchin dostal dvě minuty za vysokou hůl a Red Wings mají k dispozici třetí přesilovou hru!
32:30
Andrej Vasilevskij nedokázal podržet puk po nahození Red Wings od modré čáry v náručí, naštěstí pro něj ale před jeho bránou nebyl žádný z hráčů v červených dresech.
31:55
Hokejisté Detroitu vyvolali před bránou Andreje Vasilevskiho obrovský závar, brankář Bolts ale dokázal puk vyrazit! Dorážky poté nepřišly.
31:24
Andreas Athanasiou nemohl na levém křídle pokračovat v akci a po postavení mimo hru v podání hokejistů Detroitu si odbudeme další krátkou reklamní přestávku.
30:58
Yanni Gourde se po propadnutí Red Wings řítil do samostatného úniku a snažil se zamířit střelou zápěstím do levého horního rohu brány, jenže Petr Mrázek předvedl úžasný zákrok, když jeho pokus vyrážečkou vyrazil mimo!
30:46
Tomáš Tatar byl zřejmě hráčem, který rychle vypálil z levého kruhu pro vhazování, Andrej Vasilevskij byl ale každopádně připraven a puk podržel ve svém náručí.
29:47
Luke Witkowski na pravé straně vypálil od modré čáry a po zákroku klečícího Petra Mrázka přichází na řadu krátká reklamní přestávka, za okamžik pokračujeme.
29:17
Jonathan Drouin byl zřejmě hráčem, který na levém křídle vypálil od modré čáry, Petr Mrázek ale puk vyrazil.
28:03
Detroit právě vstřelil branku!
HENRIK ZETTERBERG v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele, která byla tečována jedním z hráčů Lightning a od jeho zad se zřejmě odrazila do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Red Wings vedou 1:0! Asistence: Gustav Nyquist a Frans Nielsen.
27:52
Vyloučený Adam Erne je zpět na ledě a také Lightning úspěšně přečkali první přesilovou hru svého soupeře.
27:13
Tomáš Tatar si na vrcholu levého kruhu pro vhazování srovnal puk na střelu, jeho následný pokus zápěstím ale Andrej Vasilevskij bez problému podržel v náručí.
26:24
Frans Nielsen se ocitl v blízkosti brány ve skvělé šanci a jeho nebezpečná střela bekhendem těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Andrej Vasilevskij ji ale dokázal levým betonem vyrazit! Puk poté skončil v ochranné síti.
25:52
Adam Erne dostal dvě minuty za nedovolené bránění a také Detroit si vyzkouší hru v početní převaze.
25:16
Red Wings se snažili prosadit na pravém křídle, jejich následnou akci ale zastavilo postavení mimo hru.
24:45
Tomáš Nosek středem ledové plochy vyrazil do rychlého protiútoku a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která zamířila doprostřed brány a náruče připraveného Andreje Vasilevskiho.
24:33
Dvouminutový trest Anthonyho Manthy vypršel a hokejisté Detroitu hrají opět v plném počtu. Pardubický rodák Tomáše Nosek se vrátil zpět na ledovou plochu.
24:00
Lightning na levém křídle vypálili od modré čáry a Petr Mrázek měl co dělat, aby puk pravým betonem vykopl mimo!
23:53
Victor Hedman vypálil z levého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek si během pár sekund připsal třetí zákrok.
23:17
Další úspěšný zákrok českého brankáře, který opět podržel puk ve své výstroji po střele z pravého křídla.
23:03
Nikita Kučerov na pravém křídle vypálil z úhlu a Petr Mrázek puk ukryl ve svém náručí. Hra přerušena.
22:33
Anthony Mantha dostal ještě dvě minuty za vyprovokování bitky plus deset minut osobní trest za nesportovní chování. Dvouminutový trest za Anthonyho Manthu odpyká český útočník Tomáš Nosek. Lightning si zahrají první přesilovou hru, kterou mají třetí nejlepší v celé NHL!
22:33
Greg McKegg zezadu narazil ve středním pásmu na mantinel ošklivě Dylana Larkina a Anthony Mantha v roli mstitele během bitky položil na lopatky prvního jmenovaného hráče! Oba týmy si nic nedarují!
22:33
21:50
Jonathan Drouin se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné šanci, jenže ztroskotal na pravém betonu Petra Mrázka, který puk pravým betonem vyrazil a připsal si skvělý zákrok!
21:32
Red Wings vypálili od modré čáry a Andrej Vasilevskij puk hrudí vyrazil mimo tři tyče své brány.
20:49
Peter Budaj předvedl na střídačce krásný zákrok a poté daroval puk fanouškům Red Wings v hledišti poté, co opustil ledovou plochu.
20:43
Drew Miller krásně vybruslil zpoza brány a v blízkosti pravé tyče napřáhl z ostrého úhlu ke střele zápěstím, kterou Andrej Vasilevskij vyrazil hrudí, a jeho spoluhráči poté vyhodili puk vedle levé tyče brány Red Wings na zakázané uvolnění.
20:09
V Joe Louis Areně začala prostřední část utkání a Red Wings se po devíti sekundách na pravém křídle ocitli v ofsajdu.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 4-8; Zablokované střely: 4-4; Vhazování: 56%-44%; Hity: 9-11; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 9-11.
Druhá třetina začne přibližně v 1:35.
Petr Mrázek a Andrej Vasilevskij byli během úvodní části utkání v Joe Louis Areně bezchybní a žádnou stoprocentní brankovou příležitost jsme ani na jedné straně nezaznamenali. Za zmínku ovšem stojí bitka mezi Justinem Abdelkaderem a Adamem Ernem, ke které došlo necelé tři minuty před koncem první třetiny. Zatím nepadl žádný gól. Skóre po první třetině: Detroit Red Wings 0 Tampa Bay Lightning 0.
20:00
19:47
Andrej Šustr z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde se ve velké šanci ocitl z ničeho nic Brayden Point, jeho střela ale z blízkosti zázrakem nezamířila mezi tři tyče!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:44
Luke Glendening na pravém křídle z ostrého úhlu nahodil puk na přední tyč, kde se v obrovské šanci ocitl Drew Miller, jenže jeho střela zápěstím minula pravý horní roh brány!
17:41
Tresty se navzájem vyrušily a hra pokračuje ve hře 5 na 5. Lightning vyhodili puk na zakázané uvolnění.
17:24
Justin Abdelkader ještě dostal dvě minuty za hrubost, zatímco Joël Vermin za nedovolené bránění.
17:24
17:24
Justin Abdelkader byl hráčem, který před střídačkami krosčekem zasáhl jednoho z ležících hráčů Lightning a dostal dvě minuty za krosček, zatímco Yanni Gourde na opačné straně menší trest za hrubost.
17:24
17:24
Před střídačkami došlo k faulu, po kterém se Andreas Athanasiou pustil do potyčky s Adamem Ernem a pořádně mu naložil. Oba hráči ovšem zůstali na nohou.
17:24
17:00
Tomáš Nosek s Pardubicemi vyhrál v sezóně 2011/12 playoff a dosáhl svého největšího úspěchu v kariéře.
15:42
V dnešním utkání se představují čtyři Češi a dva Slováci. Za zmínku stojí jméno Tomáše Noska, kterého si můžete pamatovat z působení v Pardubicích, kde se narodil.
14:42
Adam Erne se ocital v blízkosti pravé tyče ve skvělé šanci, jenže ztroskotal na skvělém Petrovi Mrázkovi, který zřejmě levým betonem jeho pokus vyrazil a poté puk přikryl lapačkou! Joël Vermin se k dorážce nedostal.
13:58
Luke Glendening se ocital v blízkosti levé tyče ve skvělé šanci, jenže po zpětné přihrávce zpoza brány se ke střele nedostal.
13:35
Ondřej Palát se prudkou střelou zápěstím z levého kruhu pro vhazování pokoušel překonat svého krajana Petra Mrázka, český brankář ale puk ukryl ve své lapačce.
13:11
Jeden z hráčů Lightning se snažil prosadit na pravém křídle, proti dvojnásobné přesile ale neměl příliš šancí.
12:19
Lightning se v levém kruhu pro vhazování dostali ke střele zápěstím, kterou Petr Mrázek snadno zastavil v lapačce a přerušil hru. Zatím jsme nebyli svědky žádného gólu.
11:55
Ondřej Palát se po krásném přenesení hry z pravého křídla doleva ocital v kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jenže Luke Glendening ho natlačil do rohu ledové plochy, kde ho následně o puk připravil. Skvělá práce.
10:58
Riley Sheahan nedokázal na levém křídle dojet prudkou kolmou přihrávku a po přerušení hry kvůli zakázanému uvolnění Red Wings dostává prostor reklamní přestávka.
10:36
Jonathan Drouin na levém křídle rychle vypálil od modré čáry a český brankář jeho pokus hrudí vyrazil mimo.
10:09
Anton Strålman na levém křídle napřáhl z ostrého úhlu k prudké střele, kterou Petr Mrázek levým betonem vyrazil.
09:32
Lightning se snažili prosadit na pravém křídle, jenže jejich akci překazilo zakázané uvolnění.
09:15
Dylan Larkin po vyhraném vhazování na pravém křídle od modré čáry napřáhl k prudké střele, která mířila do pravého horního rohu brány, Andrej Vasilevskij ji ale vyrážečkou vyrazil za svou bránu!
09:00
Jeden z hráčů Red Wings na pravém vrcholu pravého kruhu pro vhazování čekal a čekal a nakonec napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Andrej Vasilevskij ukryl v náručí.
08:48
Riley Sheahan na levém křídle nabral rychlost a od modré čáry napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou Andrej Vasilevskij lapil do své lapačky a připsal si druhý zákrok v utkání.
08:26
Adam Erne nedokázal v levém kruhu pro vhazování zpracovat puk a Red Wings se bez problému ubránili.
07:23
Nikita Kučerov se snažil nadvakrát v blízkosti pravé tyče dostat ke střele na bránu, ve druhém případě uspěl, pozorný Petr Mrázek ale jeho pokus bez problému vyrazil.
06:42
Český útočník se ihned zapojil do útočného snažení svého týmu, jenže postup Lightning směrem vpřed na levém křídle zastavilo postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
06:23
Vyloučený Ondřej Palát naskočil zpět na led a Lightning úspěšně přečkali první přesilovou hru Detroitu.
05:38
Henrik Zetterberg si vybruslil do levého rohu útočného pásma a zpětnou přihrávkou hledal na přední tyči Justina Abdelkadera, který se ocitl příliš blízko Andreje Vasilevskiho, který jeho pokus vkleče sevřenými betony vyrazil!
05:11
Red Wings se nedaří usadit v útočném pásmu, zatímco Lightning už se podařilo třikrát puk vyhodit.
04:23
Ondřej Palát dostal dvě minuty za zdržování hry poté, co puk vyhodil přes ochranné sklo. Detroit se zatím nedostal ani k jedné střele, v přesilové hře to ale může změnit.
04:17
Danny DeKeyser napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke tvrdé ráně s příklepem, která byla zablokována.
03:46
Red Wings se na levém křídle nepodařilo rozehrát a vyhodili puk na zakázané uvolnění. Andrej Vasilevskij je zatím bez zákroku, zatímco český brankář Petr Mrázek předvedl tři.
03:09
Jonathan Drouin zkusil na pravém křídle z nulového úhlu vypálit prudce zápěstím, Petr Mrázek ale jeho pokus letící po ledě levým betonem vyrazil za svou bránu.
02:41
Puk byl ve středním pásmu sražen na jednu ze střídaček a vzápětí se vhazovalo ve středovém kruhu.
02:10
Braydon Coburn napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke krásné krátké střele s příklepem, která mířila nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Petr Mrázek byl ale pozorný a po skvělém zákroku puk ukryl ve své lapačce!
01:47
Red Wings se po nahození puku do útočného pásma k ničemu nedostali a někteří hráči odjeli rychle střídat.
00:44
Gustav Nyquist skvěle pronikl středem do útočného pásma a rozdal puk doleva, kde Tomáš Tatar zkoušel pálil z ostrého úhlu, jeho pokus letící těsně nad ledem byl ale sražen mimo.
00:32
Hosté vzápětí pálili z levého kruhu pro vhazování a český brankář tentokrát dobře zasáhl svou lapačkou.
00:16
Lightning se dostali na vrcholu mezikruží ke střele, kterou Petr Mrázek ukryl v náručí a připsal si první zákrok.
00:01
Lightning vyhráli úvodní vhazování zápasu a souboj mezi Detroitem a Tampou Bay právě začalo!
00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Jensen, Green, Kronwall (A), Russo, Ouellet – Tatar, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Abdelkader (A) – Mantha, Nielsen, Sheahan – Nosek, Glendening, D. Miller. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Strålman (A), Coburn (A), Šustr, Witkowski – Palát (A), Point, Kučerov – Killorn, Naměstnikov, Drouin – J.T. Brown, Dumont, McKegg – Vermin, Gourde, Erne. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Kelly Sutherland. Čároví: Brad Kovachik, Ryan Galloway.

Tomáš Tatar (DET) 21+18, +/- -8
Tomáš Nosek (DET)
Petr Mrázek (DET) 45 zápasů, 1282 zák., 35 gólů, procentuální úspěšnost zákroků 93,5%
Ondřej Palát (TBL) 14+27, +/- +3
Andrej Šustr (TBL) 2+8, +/- -9
Peter Budaj (TBL) 58 zápasů, 1385 zák., 117 gólů, procentuální úspěšnost zákroků 91,6%
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

21.12.16 Tampa Bay – Detroit 4:1
16.11.16 Detroit – Tampa Bay 3:4
14.10.16 Tampa Bay – Detroit 6:4
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa Bay Lightning ve Východní konferenci zaostává o tři body za Bostonem, se kterým bojuje o druhou divokou kartu zajišťující účast v playoff. Lightning mají zápas k dobru a v případě vítězství se mohou na svého konkurenta dotáhnout. Proti Wings se jim navíc daří.

Novinky z týmu

Do brány Lightning se vrátí brankář Andrej Vasilevskij, zatímco obránce Jason Garrison zřejmě bude chybět v Joe Louis Areně kvůli zranění v dolní části těla.
DETROIT RED WINGS

Detroit se v letošní sezóně NHL střetl s Tampou Bay třikrát a ve všech třech zápasech jí podlehl v normální hrací době, přičemž inkasoval 14 branek a 8 vstřelil. Hráči Red Wings vyhráli tři z posledních čtyř utkání.

Útočník Darren Helm přijde kvůli zranění nohy o třetí zápas v řadě, zatímco do brány by se měl vrátit Petr Mrázek poté, co Jimmy Howard odchytal utkání proti Montrealu, který společně se spoluhráči porazil 2:1 pp.
Tampa Bay ukončila v Bostonu sérii tří porážek, které všechny tři utrpěla v domácím prostředí, a nyní ji čeká druhý zápas venkovního tripu na ledě Detroitu. Red Wings by velice rádi bojovali o účast v playoff, jenže na Lightning ztrácí propastných deset bodů, zatímco na osmý Boston třináct. Oba týmy potřebují zvítězit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.