To je pro tuto chvíli ze Spenglerova poháru vše. Děkuji vám za pozornost a při večerním utkání, kdy se ve Vaillant Aréně střetne Kanada s Wolfsburgem na shledanou.
Vítkovice poráží ve čtvrtfinálovém duelu Kloten a zahrají si tak semifinále, ve kterém si zahrají s lotyšskou Rigou. Vítkovice šly za výhrou už od první části, kdy poslal českého vicemistra do vedení Jan Káňa. Ve druhé časti přidali svěřenci Mojmíra Trličíka další dvě branky a stejný počet gólů i v závěrečné části. Do listiny střelců se ve třetí části zapsali v přesilovkách Petr Pohl a Juraj Štefanka. O čisté konto přišel Roman Málek necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou, kdy ho překonal obránce Klotenu Du Bois.
Hvězdy utkání: Marcel Jenni - Jan Káňa
60:00
59:36
Od modré tvrdě střílí vítkovický obránce Sedlák.
58:38
Kloten právě vstřelil branku! Tak čisté konto Roman Málek dnes neudrží, jelikož ho už po konci přesilovky překonává tvrdou ranou po ledě FÉLICIEN DU BOIS!
58:21
Až nyní jsme viděli nějakou pořádnou šanci Klotenu v početní výhodě. Dupont však tvrdě střílel pouze mimo.
56:31
Takže se bude hrát v pěti proti čtyřem z pohledu Klotenu.
56:31
Ještě v signalizované výhodě si však kapitán Klotenu Stancescu hodně tvrdě počínal v souboji s Janem Káňou a dostává také dvouminutový trest. Ten si odnáší i Jan Káňa, který se začal Stancescovi mstít.
56:31
Collenberg podrazil Stancesca a dostává dvě minuty.
56:13
Vítkovice právě vstřelily branku! Rüegerovi vypadl kotouč a JURAJ ŠTEFANKA byl pozorný a počkal si na puk a zametl ho za záda brankáře Klotenu!
56:01
Voráček byl podražen a je tu další přesilová hra pro Vítkovice.
55:10
Utkání už se jen z povinnosti dohrává, což je vidět na hře obou týmů.
53:57
Štefanka poslal kotouč až k Rüegerovi, ten se snaží pomoc svým spoluhráčům rychlou rozehrávkou.
53:25
Kapitán Klotenu Victor Stancescu vypálil, Málek skvěle zasahuje lapačkou.
53:08
Roman Wick střílí jen do náruče Málka.
52:13
Walker se probijí do střelecké pozice, ale nyní neuspěl.
50:46
Klimek nedokázal přes obránce Bluma přihrát na z druhé vlny najíždějícího Húževku.
49:49
Kucsera už se ke střele nedostal, byl čistě odstaven.
49:43
Rüeger nyní měl plné ruce práce ve svém brankovišti.
48:58
Malík teď podržel hokejku Wickovi, sudí nechávají pokračovat ve hře.
48:11
Nordgren se snažil najít Nylandera, tomu puk utíká až do střední třetiny.
47:19
Wick se držel slov klasika: "Když nevíš co s pukem, tak vystřel", tentokrát to však ovoce nepřineslo.
46:48
Málek znovu podržel Vítkovice při střele Linigera z otočky.
46:06
...jenže Lukáš Klimek puk neudržel.
45:59
Pohl nahazuje do útočného pásma...
45:19
Pabiška dostal dlouhou přihrávku, kterou zpracoval. Přes dva obránce ovšem už neprošel.
44:33
Málek nyní připisuje do statistik další zákrok a drží tak akcie Vítkovice hodně nahoře.
43:38
Nordgren společně s Nylanderem se snaží projít do útočného pásma.
42:04
Vítkovice drží kotouč.
41:45
Vítkovice se výrazně přibližují k účasti v zítřejším semifinále. Tam by narazily od 20:15 na Dinamo Riga.
40:46
Vítkovice právě vstřelily branku! Marek Malík od modré nevolil střelu, ale přihrávku na pravý kruh, kde stál PETR POHL a střelou pod vyrážečku gólmana Rüegera zvyšuje už na rozdíl čtyř branek! Asistence: Marek Malík.
40:55
Vítkovice vyhráli buly a začínají přesilovkou třetí třetinu.
40:01
Druhá třetina se Vítkovicím velmi vydařilo, když svěřenci Mojmíra Trličíka skórovali na začátku, a poté i na konci třetiny. Hned po dvou minutách zvýšil vedení Slezanů Tomáš Káňa, který tak napodobil svého bratra Jana, který dal gól v první části. V závěru třetiny se do střelecké listiny zapsal i slovenský útočník Juraj Sýkora, který těžil z výborného napadání Lukáše Pabišky, který vybojoval v rohu kotouč a naservíroval ho právě na hůl Sýkory.
Další třetina začne přibližně v 16:35.
40:00
39:08
Simon Bodemann si přehazovla po buly hokejku, ale při tom s ní trefil Ovčačíka. Sudí udělují útočníkovi Klotenu dvě minuty.
38:14
Vítkovice právě vstřelily branku! Výborně nyní zahrál Lukáš Pabiška, který dokázal v rohu vybojovat kotouč a poslat ho před branku na hůl číhajícího JURAJE SÝKORY, který trefuje puk přesně do pravého růžku! Asistence: Lukáš Pabiška.
37:43
Domácí to nyní rozehráli dobře, ovšem v zakončení už se puk na Jenniho, který číhal u levé tyče zcela sám nedostal.
37:16
Petr Pohl zkusil střelu, Rüeger připravený.
36:39
Nylanderovi se podařilo získat puk, ale jen co se s ním dostal do útočného pásma, tak ho ztratil.
36:04
Po souboji v rohu útočného pásma Klotenu se bude vhazovat po Málkově pravici.
35:34
Pabiška pokračoval v napadání i přes signalizovaný ofsajd. Buly tak bude před Málkem.
35:12
Du Bois po souhře s Dupontem střílí nepřesně.
34:49
Štefanka vyváží puk do střední třetiny.
34:26
Kloten musí získávat zpátky útočné pásmo.
33:56
Opět Dupont, ale jeho pokus nyní na branku neprošel.
33:23
Dupont od modré trefuje Málka, který ihned rozehrává.
33:10
Nathan Walker sekl brankáře Rüegera do betonů a dostává za to dvě minuty.
32:23
Wescott střílel hodně dobře! Jeho rána končí těsně mimo pravé tyče!
32:16
Nylander vytlačen s pukem až do středního pásma.
31:24
Kloten se dostal díky zaváhání Collenberga do přečíslení, Stancescova rána mimo.
30:12
Šedivý se zpoza branky pokusil najít najíždějícího Jana Káňu, kterého si však obrana Klotenu pohlídala.
29:43
Ovčačík napřáhl na modré, puk končí na betonech Rüegera.
28:47
Ofsajd nepustil hráče Vítkovic do dalšího útoku.
28:19
Velká kulišárna od Nylandera, který našel Bluma, jehož ránu, však našel Málek ve své lapačce.
27:58
Kloten už je kompletní.
27:20
Zajímavá šance pro Vítkovice, ale Collenbergovi přeskočil puk hůl.
27:00
Hodně riskantní rozehrávku předvedl Roman Málek.
26:34
Hodně práce se střelou Štefanky měl Rüeger.
25:58
Victor Stancescu seknul přes hůl Petra Punčocháře což neuniklo rozhodčímu a domácímu kapitánovi uděluje dvě minuty.
25:41
Střela Duponta byla tvrdá, avšak nepřesná.
24:44
Oddechový čas pro Kloten!
24:34
Obrovský závar před Rüegerem!! Puk ta poskakoval po střelách Káni a Štefanky.
24:16
Schelling se proháčkoval středním pásmem, ale na modré ztroskotal na jednom z hráčů Vítkovic.
23:35
Jan Káňa nedokázal vyhodit puk, ale Húževkovi se to už o pár vteřinek později povedlo.
21:44
Vítkovice právě vstřelily branku! Tak sourozenecká dvojice v dresu Vítkovic dnes obstarává góly! TOMÁŠ KÁŇA si nabruslil podél mantinelu a zkusil střelu, která prošla pod lapačkou Rüegera do branky!
21:31
Liniger v ideální pozici trefil puk špičkou hole a puk úplně změnil směr.
21:05
Buly před Rüegerem vyhrál Liniger a vyhazuje.
20:52
Kucsera nyní předvedl ukázkový krosček, ale sudí, který stál hned za ním nechal svojí pravici dole.
20:01
V první třetině jsme viděli zajímavý hokej a hlavně bojovný, ze kterého nakonec vytěžili gól hráči českého týmu, když Jan Káňa využil zaváhání gólmana Flyers.
Další třetina začne přibližně v 15:45.
20:00
19:55
Vítkovice v plném počtu.
18:54
Vítkovice zatím hrají oslabení velmi dobře.
17:55
Juraj Štefanka poslal na mantinelu Kellera a dostává za to dvě minuty za vražení na hrazení.
16:41
Vítkovice právě vstřelily branku! Nejprve JAN KÁŇA vypomohl v obraně a následně se dostal ke střele na modré čáře a trefil odkrytý kout branky Rüegera, který byl špatně postavený. Asistence: Ondřej Šedivý.
16:31
Málek nyní nakonec nemusel ani zasahovat.
15:53
Vítkovice nyní zamkli Kloten v jeho vlastním pásmu.
15:00
Krvavé zranění v obličeji si nyní sám sobě způsobil Winkler.
13:44
Po střele Randeggera si málem vlastní gól dal Wescott.
13:34
Kloten v plném počtu.
13:11
Pohlovi střela nesedla. Hráči Klotenu se osvobozují.
13:01
Vítkovičtí v útočném pásmu.
12:33
Marek Malík zkusil vypálit od modré, ale mimo.
12:10
Dupont získal puk a vyhodil ho.
11:34
Du Bois podrazil Collenberga a sudí ho posílají na trestnou lavici.
11:26
Liniger byl atakován Sedlákem, přesto udržel kotouč.
11:00
Collenbergova nahrávka nikoho nenašla.
10:09
Klimek z levé strany pouze do betonu Rüegera.
08:54
Ihned na druhé straně hrozí Wick! V poslední chvíli zasáhl Sedlák.
08:44
Jan Káňa z otočky pálil hodně nebezpečně!
08:01
Na druhé straně končí puk v lapačce Málka.
07:39
Pohl zatáhl puk podél pravého mantinelu, naservíroval ho Lukáši Klimkovi, který však ani nadvakrát nedává!
07:20
Tomáš Káňa vybojoval puk ve středním pásmu, ale posléze ho ztratil.
06:02
Zpoza branky si nabruslil do střelecké pozice Bodenmann, následně dorážel ještě Liniger.
05:07
Do obrovské příležitosti se dostal Winkler. Málek měl i štěstí.
04:38
Wick s pukem za Málkovou brankou.
04:03
Lehké nahození Linigera je snadnou kořistí pro Málka.
03:33
A máme tu první vyloučení. Klimek hákoval Nordgrena a má to za dvě minuty.
03:32
Nordgren se dostal do šance, ale bekhendový pokus kryje Málek.
03:05
Randegger zaváhal na modré a pak musel hodně rychle nazpátek.
02:34
Stancescu ztratil puk ve středním pásmu. Strapáč toho nedokázal využít.
01:22
Kloten se snaží útočit. Jacquement drží kotouč v rohu.
00:39
První střídání na obou stranách. Ani jeden z týmů si nevytvořil žádnou velkou šanci.
00:01
Sestavy také ukazují, že v sestavě Vítkovic chybí zkušený útočník Jiří Burger. O důvodu jeho absence se mi nepodařilo sehnat informace.
Ze zápisu o utkání je patrné, že za Kloten nenastoupí český útočník Vojtěch Polák, který utrpěl v utkání s Wolfsburgem zranění zad.
Úvodní sestavy: EHC Kloten Flyers: Rüeger (Flückiger) - Blum, Dupont, Schelling, Du Bois, Winkler, Wescott, Steiner - Nordgren, Santala, Jenni - Jacquement, Liniger, Bodenmann - Stancescu, Nylander, Wick - Hofmann, Bieber, Keller. HC Vítkovice Steel: Málek (Falter) - Kudělka, Malík, Ovčačík, Punčochář, Collenberg, Sedlák, Randegger, Voráček - J.Káňa, Štefanka, Walker - Klimek, Húževka, Pohl - Kucsera, Strapáč, Šedivý - T.Káňa, Sýkora, Pabiška. Rozhodčí: Massy, Jablukov.
V poslední době to hokejistům z Ostravy moc nejde. To se ukázalo i v první utkání na Spenglerově poháru, kdy svěřenci pánů Trličíka a Moták nestačili na Kanadu, které podlehli 7:1. Jediný gól Ostravanů dal mladý Australan Nathan Walker. V prvním duelu proti Kanadě se do branky postavil Martin Falter. Brankář pražské Sparty je pro tento turnaj posilou Vítkovic, jelikož dvojka Filip Šindelář je zraněný. Druhý zápas proti domácímu Davosu byl už velmi vyrovnaný, přesto Vítkovičtí soupeři podlehli. Tým Ostravanů trápí potíže s obrannými řadami, a proto posílili tým na turnaj švýcarští obránci Franco Collenberg a Gian-Andrea Randegger.
Kloten v základní skupině měl výsledky velmi rozdílné. Nejprve přišla vysoká prohra 2:9 s lotyšským účastníkem KHL Dinamem Riga. Chuť si hráči švýcarského celku spravili hned o den později, když zdolali jednoznačným výsledkem 6:0 Wolfsburg. Velmi zvučnou posilou Flyers na Spengler Cup je velezkušený švédský útočník Michael Nylander.
Hezké odpoledne! Spengler Cup dospěl do vyřazovacích bojů a dnes jsou na řadě čtvrtfinálové zápasy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.