ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Slovensko - 10. února 2022   09:40

Finsko
Finsko
10:17' S. Manninen (Hartikainen, Pokka) • 14:22' H. Pesonen (M. Aaltonen, V. Filppula) • 18:20' M. Aaltonen (Joonas Nättinen) • 29:28' S. Manninen (Markus Granlund, M. Lehtonen) • 40:16' S. Manninen (Hartikainen) • 54:57' M. Aaltonen (Ojamäki, Vatanen)
6:2
(3:1, 1:1, 2:0)
Slovensko
Slovensko
05:33' Slafkovský  (Miloš Roman) • 31:49' Slafkovský  (Čerešňák, Regenda)
Finsko
Reneau (USA), Romasko (RUS) – Obwegeser (SUI), Oliver (USA)
National Indoor Stadium, Peking
Slovensko

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Statistiky:

Střely na bránu: 30:33
Vyhraná buly: 31:19
Vyloučení: 5:3
Je konec. Finsko potvrdilo roli favorita a zvítězilo nad Slovenskem zaslouženě 6:2.
Úvod do třetí periody se domácím povedl, jelikož se Peter Čerešňák dopustil velké chyby a tu následně využil Sakari Manninen, který zkompletoval hattrick. Následně měli Finové zápas pod kontrolou a v 55. minutě jasné vítězství potvrdil Miro Aaltonen.
59:46'
Finové opět vyhodili kotouč do bezpečí a to je vše.
59:15'
Pavol Regenda si zpracoval kotouč rukou a následně vypálil z mezikruží, ovšem Harri Säteri si znovu poradil. Čtvrtá formace Slováků dnes hrála fantasticky.
58:29'
Slováci se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale Finové zvládají konec zápasu velmi dobře a s jistotou.
57:40'
Iiro Pakarinen nabral rychlost na levé straně a posléze dával puk do chumlu hráčů před bránu, ovšem Branislav Konrád se roztáhl a betonem vyrazil kotouč.
56:56'
Finové pokračují v náporu i nadále. Sami Vatanen se zbavil Jurča a následně orazítkoval tyč slovenské svatyně!
56:05'
Juuso Hietanen pálil od modré, ale jeho pokus byl sražen mimo hrací plochu.
55:40'
Libor Hudáček se snažil něco vymyslet před bránou soupeře, ovšem nakonec z toho byla špatná přihrávka, která Slováky vyhnala z pásma.
54:57'
Finsko právě vstřelilo branku!
Další využitá přesilová hra a je to už 6:2! Niko Ojamäki pouze přisunul kotouč ke střele MIRO AALTONENOVI a ten z mezikruží vypálil dělovku, která cinkla o pravou tyč. Asistence: Niko Ojamäki a Sami Vatanen.
54:29'
Valtteri Filppula tentokrát přišel o puk, ale protiútok Slováků nepřinesl nic nebezpečného a Finsko jde znovu dopředu.
53:58'
Začátek přesilové hry se Finům celkem daří, ale po několika přihrávkách nedokázal Markus Granlund zakončit.
53:36'
Vyloučení v týmu Slovensko (Marko Daňo – 2 min., sekání).
53:29'
Michal Čajkovský se snažil nahodit kotouč, ale ten nepřinesl nic nebezpečného a Finové opět vyhodili kotouč do bezpečí.
52:46'
Tentokrát Finové pouze nahodili puk do útočné třetiny a odjeli střídat. Domácí mužstvo zvládá konec zápasu skvěle.
52:10'
Zdá se, že o vítězi tohoto utkání je rozhodnuto, neboť Slovensku se opět nepodařilo v početní výhodě vymyslet nic vážnějšího.
51:47'
50:54'
Marek Hrivík se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokus skončil bezpečně v lapačce Harri Säteriho.
50:33'
Slováci opět nepředvádějí příliš dobrou přesilovou hru a spíše drží kotouč u mantinelu, neboť jim soupeř nedává více prostoru.
49:47'
Vyloučení v týmu Finsko (Atte Ohtamaa – 2 min., krosček).
48:58'
Poslední minuty ovšem jsou domácí hráči aktivnějšími na ledové ploše a Slováci se spíše jenom brání, což při třígólové ztrátě není úplně optimální.
48:36'
Finové sice stihli vystřídat, ale také se vlastní chybou dostali pryč z útočného pásma.
48:05'
Sami Vatanen pálil zpoza modré čáry, ovšem jeho pokus byl sražen a Markus Granlund se nedokázal zorientovat před odkrytou svatyní.
47:46'
Markus Granlund se zpoza brány snažil zakončit, ale nedostal se ke střele.
47:04'
46:28'
Slováci zatím nedokázali využít nic vážnějšího v přesilové hře a Finové vyhazují kotouč do bezpečí.
45:36'
Peter Čerešňák se dostal ze středu ke střele z první, ale jeho pokus byl zblokován.
45:04'
Vyloučení v týmu Finsko (Valtteri Kemiläinen – 2 min., podrážení).
44:50'
Juraj Slafkovský nyní útočil na hattrick, ale jeho pokus šel pouze vedle brány.
44:36'
Pavol Regenda si vyměnil kotouč s Milošem Romanem a posléze pálil z pravé strany, ovšem tentokrát minul finskou svatyni.
43:28'
Sakari Manninen zblokoval přihrávku soupeře na modré čáře a odjel vystřídat. Finové se opět trochu zatáhli po vstřelení branky.
42:58'
Slováci se opět snaží vymyslet něco vážnějšího v útočné třetině, ale tentokrát z toho byla jen nepřesná přihrávka a ztráta pásma.
42:10'
Adrián Holešinský sklepl nahození Martina Marinčina, ale Harri Säteri si znovu poradil a chytil puk do lapačky.
41:46'
Další tvrdá rána z hokejky Joonase Nättinena, ale tu Branislav Konrád pokryl bez větších problémů.
41:10'
Nyní se také na finské straně dopustila obrana chyby, ale nebylo z toho nic vážnějšího a Harri Säteri si poradil.
40:16'
Obrovská chyba Petera Čerešňáka na začátku třetí periody a Finové vedou 5:2! Teemu Hartikainen se dostal ke kotouči po zkratu slovenského hráče a následně posunul puk SAKARI MANNINENOVI, který zkompletoval hattrick! Asistence: Teemu Hartikainen.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 11:20.
Statistiky po 2. třetině:

Střely na bránu: 19:24
Vyhraná buly: 22:15
Vyloučení: 3:2
Druhá dvacetiminutovka je za námi a Finové vedou nad Slovenskem poměrem 4:2. Ve 23. minutě se Aaltonen ocitl v zajímavé šanci, ale tu poslal jen mimo bránu soupeře. Ve 30. minutě ale už severská země dokázala využít svůj tlak a na 4:1 zvýšil druhu brankou Sakari Manninen. Ovšem ve 32. minutě podruhé v utkání překvapil teprve sedmnáctiletý Juraj Slafkovský a snížil na 2:4! Ve 34. minutě se Michal Krištof ocitl v zajímavé šanci, ale přestřelil. Ke konci druhé periody Slováci nedokázali využít svůj tlak ke vstřelení třetí branky.
40:00'
39:42'
Následně se Finové vydali dopředu a vybojovali buly v pásmu soupeře.
39:32'
Miloš Roman pálil ze zakrytého úhlu a Harri Säteri vůbec nic neviděl, ovšem střela hostujícího hráče letěla vedle.
39:20'
Čtvrtá formace Slováků dostala důvěru ke konci druhé třetiny.
39:14'
Michal Čajkovský se po vhazování dostal ke střele, ale jeho rána nápřahem skončila v moci domácího gólmana.
39:10'
Nyní přišlo zakázané uvolnění Finska a útlum tohoto celku pokračuje. Slováci mají šanci na vstřelení třetí branky.
38:56'
Další problémy v obraně Finska a Slováci se snaží zúročit velký tlak ke konci druhé periody. Tomáš Jurčo pálil z pravé strany, ale kotouč cvakl o ochrannou masku krku Harri Säteriho.
38:22'
Hostující gólman si tentokrát poradil se střelou Leo Komarova ze středu útočné třetiny.
38:02'
Tentokrát se ale Slovensko dopustilo zbytečného zakázaného uvolnění a následuje buly před bránou Branislava Konráda.
37:57'
Finové by už nejraději byli v šatně po druhé třetině, protože nyní je to od severské země opět chladný výkon, který byl k vidění na začátku utkání.
37:07'
Kristián Pospíšil sice bojoval v souboji se Sami Vatanenem, ale rozhodčí nakonec odpískali zakázané uvolnění slovenskému celku.
36:45'
Skvělá slovenská pasáž pokračuje a Finové jsou poslední minuty absolutně bezradní v rozehrávce a nemohou se pořádně dostat přes polovinu hrací plochy.
36:12'
Mikko Lehtonen uklidňuje hru a drží kotouč za svou bránou, což Finům nyní prospívá, neboť se dostávali pod tlak.
35:39'
Juraj Slafkovský dnes září a snažil se dostat puk na svého spoluhráče, ovšem finská obrana si nakonec dokázala poradit.
34:48'
Marek Hrivík se dostal s Peterem Cehlárikem do brejku 2 na 1, ale první jmenovaný vypálil pouze vedle brány Harri Säteriho.
34:25'
Hodně nepovedená přesilová hra Finů, kteří se nedostali ani k náznaku nějaké šance a Slováky druhá branka nakopla.
34:16'
33:42'
Marko Daňo svým dravým napadáním vybojoval puk, který posunul Michalu Krištofovi, ale jeho zakončení letělo těsně nad horní tyč!
33:35'
Minutu a půl se Finsko nemůže vůbec dostat ze své poloviny a Slováci hrají fantastické oslabení.
33:09'
Finové mají problémy se vůbec dostat ke kotouči v přesilové hře a Slováci nyní velmi dobře napadají rozehrávku soupeře.
32:30'
Na ledě jsou znovu hráči Ufy v přesilové hře, ale pokus od modré byl sražen mimo bránu. Následně přišel protiútok Cehlárika, ale ten přestřelil.
32:16'
Vyloučení v týmu Slovensko (Tomáš Jurčo – 2 min., podrážení).
31:49'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Famózní výkon sedmnáctiletého mladíka, který dává druhou branku v utkání a snižuje na 2:4! JURAJ SLAFKOVSKÝ se dostal k puku za bránou, následně si vyjel do pravého kruhu a zakončil přesně ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Peter Čerešňák a Pavol Regenda.
31:29'
Slováci ale nyní předváděli skvělé střídání a Finové vůbec nevěděli kde jim hlava stojí, ovšem celá akce skončila chyceným pukem Harrim Säterim.
30:57'
Martin Gernát a po chvíli také Michal Krištof se dostali ke střelám, ale ani jedna nemířila mezi tři tyče.
30:43'
Nyní přišlo pouze zakázané uvolnění ze strany Finska a hra se přesune před svatyni Harri Säteriho.
30:30'
Slováci předváděli v prvních deseti minutách zápasu dominantní výkon, ovšem následně se Finové dostali do hry a nyní je průběh zcela jednoznačný.
29:28'
A je to už 4:1! Mikko Lehtonen poslal ze svého pásma dlouhou přihrávku na Markuse Granlunda, který jen přiťuknul puk do velké šance SAKARIMU MANNINENOVI a ten fantasticky zakončil mezi betony Konráda. Asistence: Markus Granlund a Mikko Lehtonen.
28:52'
Posléze přišel rychlý protiútok Finů ve třech, ale Branislav Konrád vyrazil střelu z pravé strany svou vyrážečkou.
28:32'
Po bojích v pásmu hostů se k puku dostali Slováci a rozjeli útočnou akci po pravém straně, ale ta neskončila střelou.
27:40'
Miloš Roman se snažil tečovat pokus od modré čáry, ale jeho pokus skončil vedle levé tyče finské svatyně.
27:16'
Po delší době předvedl Harri Säteri jednodušší zákrok po střele od modré čáry a rád si sáhl na kotouč.
26:58'
Tvrdý hit předvedl Marko Daňo, který sestřelil Niklase Frimana, ale nebylo to nic nedovoleného.
Střely na bránu: 13:13
26:14'
Mikko Lehtonen pálil od modré čáry, ale Pavol Regenda vložil hůl do jeho střely a ta byla sražená do ochranné sítě.
25:28'
25:12'
Kristián Pospíšil se tentokrát dostal ke střele z pravého kruhu, ale Harri Säteri předvedl úspěšný zákrok a vyrazil kotouč do bezpečí.
24:56'
Další nepřesná přihrávka Slovenska, která končí jen na holi soupeře a ten opět vystřeluje puk do bezpečí.
24:30'
Zatím se ale hostům nepodařilo vymyslet v početní výhodě vůbec nic a Finové bez problémů vyhazují kotouče.
24:06'
Přísné vyloučení finského hráče, ale to nic nemění na tom, že Slovensko se může dotáhnout na rozdíl jedné branky.
23:28'
Vyloučení v týmu Finsko (Leo Komarov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
23:16'
Finsko ale rozhodně našlo recept na Slováky a jednoznačně je lepším týmem.
22:50'
Finové šli do přečíslení 3 na 1 a Miro Aaltonen zakončoval po přihrávce Joonase Nättinena z pravé strany, ale hůl nastavil do špatného úhlu a těsně minul svatyni Slovenska!
22:01'
Libor Hudáček se skvěle schoval za finské obránce, ale puk si nedokázal zpracovat a nakonec je z toho jen zakázané uvolnění.
21:40'
Branislav Konrád si poradil se střelou Pakarinena z pravé strany, ale nápor Finů ve druhé třetině pokračuje.
20:46'
Tomáš Jurčo si sjel před bránu a zakončil, ovšem v chumlu hráčů se Harri Säteri dokázal zorientovat a nepustil kotouč za svá záda.
20:16'
Juuso Hietanen se sjel z pozice obránce do zakončení bekhendem, ale slovenský gólman si poradil a chytil puk.
20:07'
Hned v úvodu druhé třetiny se Slováci dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před Branislava Konráda.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 10:29.
Statistiky po 1. třetině

Střely na bránu: 6:9
Vyhraná buly: 12:4
Vyloučení: 2:1
První část utkání je za námi a Finové vedou nad Slovenskem 3:1. Vstup do zápasu se našim sousedům podařil fantasticky, neboť byli velice aktivní a vše korunoval v 6. minutě gólem jeden z nejmladších hráčů turnaje Juraj Slafkovský. Ovšem po přesunutí se do druhé poloviny první dvacetiminutovky přišla dominance severského státu. V 11. minutě dokázal vůbec z prvního zakončení Finů skórovat Sakari Manninen. V 15. minutě Finsko využilo přesilovou hru a po skvělých přihrávkách zakončil do prázdné Harri Pesonen. Minutu před koncem se v přečíslení prosadil také Miro Aaltonen.
20:00'
19:55'
Finové ke konci první třetiny vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a Harri Säteri bude muset být připraven.
19:22'
Juraj Slafkovský hledal na levém křídle svého spoluhráče, ale puk nakonec šel do míst, kde byla pouze obrana Finů.
18:20'
Domácí mužstvo jde do dvougólového vedení! Po neproměněné dvojnásobné přesilovce Slováků přišel protiútok 2 na 1 a Joonas Nättinen z levé strany našel po pravé ruce MIRO AALTONENA, který prostřelil Konráda. Finové z pěti střel vstřelili tři branky. Asistence: Joonas Nättinen.
18:02'
17:55'
Kristián Pospíšil nahodil kotouč na bránu ze středu, ale nebylo z toho nic nebezpečného a Slováci nevymysleli ve dvojnásobné přesilovce nic vážnějšího.
17:19'
Libor Hudáček se snažil zakončit u levé tyče, ovšem Harri Säteri si poradil a vyrazil puk. Následně se chvíli hrálo 4 na 3, protože Marek Hrivík měl nějaké problémy a musel vystřídat.
16:56'
Následně se právě Michal Čajkovský dopustil chyby, protože mu kotouč přeskočil čepel hole na modré čáře.
16:36'
Michal Čajkovský pálil z pravé strany z první, ale jeho pokus trefil jen mantinel za bránou Finska.
16:02'
Velké problémy pro Finsko! Petteri Lindbohm chtěl vyhodit kotouč ze svého pásma, ale dal do toho velkou razanci a přehodil plexisklo. Slováci tak budou mít necelé dvě minuty přesilovou hru 5 na 3!
16:02'
Vyloučení v týmu Finsko (Petteri Lindbohm – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
15:55'
Vyloučení v týmu Finsko (Iiro Pakarinen – 2 min., sekání).
15:32'
Nepřesná přihrávka Markuse Granlunda a hvězda Finů jde pouze střídat.
14:52'
Finové se znovu snažili něco vymyslet po pravém křídle, ale tam tentokrát nebyl dostatek místa pro kombinaci.
14:22'
Tak tohle byla fantastická akce a Finové otáčejí vývoj zápasu na 2:1! Po parádních rychlých přihrávkách Filpully a Aaltonena se dostal ke kotouči u levé tyče HARRI PESONEN, který měl čas si jej zpracovat a zakončit do prázdné. Asistence: Miro Aaltonen a Valtteri Filppula.
13:58'
Znovu se Slovákům povedlo vyvézt kotouč do bezpečí a první polovinu oslabení se štěstím přežili bez újmy.
13:39'
Posléze se Slovensku povedlo vyhodit puk přes celé kluziště a hosté mohou vystřídat.
13:12'
Mikko Lehtonen dostal nabito na modré čáře, ale jeho následná tvrdá rána orazítkovala tyč Konrádovy svatyně!
12:52'
Vyloučení v týmu Slovensko (Marko Daňo – 2 min., vražení na mantinel).
12:20'
Odvážná klička Martina Marinčina, která se na modré čáře nepovedla a Finové startovali v přečíslení dopředu, ale Branislav Konrád nemusel zasahovat.
11:42'
Harri Pesonen hodně nepřesně hledal svého spoluhráče na levé straně a hosté tak zadarmo získali kotouč.
11:08'
Obdržená branka nyní Slováky lehce srazila dolů a Finové se opět dostávají do útočné třetiny.
10:17'
Vůbec z první šance domácích je srovnáno na 1:1! SAKARI MANNINEN dostal skvělou přihrávku mezi obránci Slovenska, kteří se vůbec nepochopili a třicetiletý útočník Ufy následně zakončil nechytatelně pod víko. Asistence: Teemu Hartikainen a Ville Pokka.
10:00'
Aktivita Slováků je v úvodu zápasu obrovská a Finsko se ani po deseti minutách nedostalo ke střele na bránu!
09:10'
Následně Finové pod tlakem vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a zatím je to od severského státu velká bída.
08:50'
Miro Aaltonen přišel o puk, který mu vypíchl Peter Cehlárik a následně se Tomáš Jurčo dostal do zakončení, ale Harri Säteri si dokázal poradit.
08:12'
Finové měli opět problémy se svou rozehrávkou a nestíhají aktivním Slovákům.
Střely na bránu: 0:5
07:50'
Sami Vatanen si poradil s protihráčem ve středu hrací plochy, ale jeho následná střela byla zblokována do ochranné sítě.
07:12'
Šimon Nemec nevybojoval kotouč ve svém obranném pásmu, ale Finové se nakonec neprocpali ke střele na bránu.
06:27'
Tentokrát se sice Finové ocitli v rychlém útoku směrem dopředu, ale ten po pravé straně nepřinesl nic nebezpečného.
05:33'
Hosté otevírají brankový účet utkání a po zásluze vedou 1:0! Miloš Roman bekhendem dostal kotouč do brankoviště, kde se k němu dostal sedmnáctiletý JURAJ SLAFKOVSKÝ a zakončil velmi dobře do pravé šibenice. Asistence: Miloš Roman.
05:26'
Pavol Regenda se ocitl v dobré pozici, ale jeho pokus byl zblokován.
04:21'
Opět je hra přerušená, protože se puk ocitl v ochranné síti na polovině Finů.
04:13'
Tvrdou střelu vyslal obránce Sami Vatanen, ale jeho pokus minul bránu soupeře.
03:23'
Martin Marinčin se skvěle protáhl přes soupeře ve středním pásmu a následně z levé strany vypálil, ovšem jeho pokus skončil v moci Harri Säteriho, jenž rychle rozehrál.
02:58'
Finové se zatím nikam moc neženou a spíše plní své poziční úkoly, čímž dávají soupeři více času na puku.
02:28'
Miloš Roman pozdě poslal kotouč do útočné třetiny a rozhodčí signalizovali ofsajd, což Slovensku zkazilo útok a museli opustit pásmo.
01:57'
Branislav Konrád se nyní zapojil do hry, když odpálil puk, který se blížil k jeho brance a za ním se ho snažili dostihnout útočníci Finska.
01:28'
Sami Vatanen hledal ze své poloviny Nika Ojamäkiho, ale puk skončil pouze na zakázaném uvolnění.
00:55'
Finové uklidňují hru po chybě v úvodu zápasu a nahazují kotouč do útočného pásma.
00:22'
Slováci se hned na začátku utkání dostali do zakončení, ale Marek Hrivík poslal svůj bekhend z předbrankového prostoru mimo!
00:01'

Finsko: Säteri (Tuohimaa) – M. Lehtonen, Hietanen, Lindbohm, Vatanen, Friman, Kemiläinen, Pokka, Ohtamaa (A) – Markus Granlund, S. Manninen, Hartikainen – V. Filppula (C), Pakarinen, H. Pesonen – M. Aaltonen, Ojamäki, Joonas Nättinen – Björninen, L. Komarov (A), Mäenalanen.
Trenér: Jukka Jalonen

Slovensko: Konrád (Rybár) – Čerešňák (A), Čajkovský, Š. Nemec, Marinčin, Kňažko, Gernát, M. Rosandić – Jurčo, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Kelemen, L. Hudáček, K. Pospíšil – Krištof, Daňo, Holešinský – Slafkovský, Zuzin, Miloš Roman – Regenda.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Reneau (USA), Romasko (RUS) – Obwegeser (SUI), Oliver (USA).
Slovenská nominace:

Brankáři: Branislav Konrád (Olomouc, ČR), Patrik Rybár (Minsk, KHL), Matej Tomek (Kometa Brno, ČR).

Obránci: Marek Ďaloga (Kometa Brno, ČR), Martin Marinčin (Třinec, ČR), Peter Čerešňák (Plzeň, ČR), Mário Grman (Hämeenlinna, FIN), Michal Čajkovský (Novosibirsk, KHL), Martin Gernát (Lausanne, SWI), Šimon Nemec (Nitra, SVK), Samuel Kňažko (Seattle, WHL).

Útočníci: Libor Hudáček (Minsk, KHL), Miloš Kelemen (Mladá Boleslav, ČR), Michal Krištof (Kometa Brno, ČR), Miloš Roman (Třinec, ČR), Marko Daňo (Třinec, ČR), Juraj Slafkovský (Turku, FIN), Tomáš Jurčo (Nur-Sultan, KHL), Peter Cehlárik (Omsk, KHL), Marek Hrivík (Nižnij Novgorod, KHL), Kristián Pospíšil (Davos, SWI), Samuel Takáč (Slovan Bratislava, SVK), Pavol Regenda (Michalovce, SVK), Adrián Holešinský (Nitra, SVK), Peter Zuzin (Zvolen, SVK).
Finská nominace:

Brankáři: Jussi Olkinuora (Magnitogorsk/KHL), Harri Säteri (Novosibirsk/KHL), Frans Tuohimaa (Nižněkamsk/KHL).

Obránci: Niklas Friman, Petteri Lindbohm (oba Jokerit Helsinky/KHL), Juuso Hietanen (Ambri-Piotta/Švýc.), Valtteri Kemiläinen (Podolsk/KHL), Mikko Lehtonen (Petrohrad/KHL), Ville Pokka (Omsk/KHL), Sami Vatanen (Ženeva/Švýc.), Atte Ohtamaa (Kärpät Oulu).

Útočníci: Marko Anttila, Hannes Björninen, Iiro Pakarinen (všichni Jokerit Helsinky/KHL), Teemu Hartikainen, Markus Granlund, Sakari Manninen (všichni Ufa/KHL), Miro Aaltonen, Niko Ojamäki (oba Podolsk/KHL), Joonas Kemppainen, Leo Komarov (oba Petrohrad/KHL), Saku Mäenalanen (Kärpät Oulu), Valtteri Filppula (Ženeva/Švýc.), Harri Pesonen (Langnau/Švýc.), Toni Rajala (Biel/Švýc.).
Koho sledovat?
Na finské straně to je rozhodně Niko Ojamaki, který se s 29 góly nachází na úplném chvostu střelců KHL. Ve slovenském dresu to může být dobře známý Peter Cehlárik nebo mladíček Juraj Slafkovský, jenž působí ve finské lize.
V utkání skupiny C se proti sobě utkají týmy Finsko a Slovensko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v roce 2019 na Mistrovství světa na Slovensku. Zápas se odehrál v Košicích a z výhry 4:2 se radovali Finové. Dnes se bude bojovat v National Indoor Stadium v Pekingu. Úvodní buly je naplánováno na 09:40.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:40.