Formule 1 - Kvalifikace VC Kanady -  ONLINE PŘENOS -  7. června 2014   19:00

Kvalifikace VC Kanady

To je z dnešního programu vše, ale už teď se můžeme těšit na zítřejší závod. Já Vám přeji hezký zbytek večera a někdy zase na shledanou.
Kvalifikace na Velkou cenu Kanady je za námi a po velkém boji v posledních vteřinách se z pole position raduje Nico Rosberg na Mercedesu. Na druhém místě skončil jeho stájový kolega Lewis Hamilton, na třetím místě dojel Sebastian Vettel. Uspěly Williamsy, Valtteri Bottas je čtvrtý, Felipe Massa pátý.
Konec závodu.
0:00
Na cílové rovince byl Lewis Hamilton, snažil se o pole position, ale nestačilo to! Na Nico Rosberga ztratil 79 tisícin!
0:00
Sebastian Vettel zajel třetí čas, drží tak druhou startovní řadu.
0:53
Räikkönenovi se ostré kolo moc nevyvedlo, zajel osmý čas.
2:20
Začíná poslední bitva o nejlepší časy!
2:36
Seb vyměnil pneumatiky a je opět na trati.
3:44
Vettel zajíždí do boxů, kde se připraví na zřejmě poslední ostré kolo.
4:59
Právě ho ale překonal jeho stájový kolega, Daniel Ricciardo a to o 408 tisícin.
5:29
Vettelovi patří páté místo, těsně před projetím cílem to vzal efektně smykem kolem Zdi šampionů.
6:18
Už to ale neplatí, neboť cílem projel Nico Rosberg a vede s časem 1:14.946. Druhý je Lewis Hamilton, zajel 1:15.014.
7:22
Bottas zajel 1:15.550 a vede.
10:15
Valtteri Bottas je už z boxů venku, za chvíli se na okruh vydají i ti další.
10:30
Stále čekáme, až se na trať vydá první z pilotů.
12:00
Byla odstartována třetí část kvalifikace.
Do finálové části nepostoupili Nico Hulkenberg, Kevin Magnussen, Sérgio Pérez, Romain Grosjean, Daniil Kvjat a Adrian Sutil.
Skončila druhá část kvalifikace.
0:00
Na první místo se na poslední chvíli dostaly Mercedesy, nejrychlejší čas zajel Lewis Hamilton a to 1:15.054. Rosberg dokončil ostré kolo s časem 1:15.289.
0:00
A zvládl to, postoupil na páté místo!
0:40
Vettel má poslední možnost postoupit. A vzal za to dobře, v první části zajel nejlepší čas.
1:00
Je tu poslední minuta druhé části kvalifikace!
2:30
Zatím to vypadá, že Sebastian Vettel nepostoupí do finálové části, na momentálně desátého Räikkönena ztrácí 281 tisícin.
3:00
V pořadí se nám nic nemění, šestice níže jmenovaných má poslední tři minuty na změnu.
5:00
Na trati jsou pouze čtyři jezdci, Hulkenberg, Kvjat, Pérez a Sutil.
6:15
Momentálně by do finálové části kvalifikace nepostoupili Jean-Eric Vergne, Sebastian Vettel, Romain Grosjean, Daniil Kvjat, Sergio Pérez a Adrian Sutil.
7:00
Nejrychlejší čas nezajel ani Lewis Hamilton, jak vidno, Felipe Massa nasadil laťku hodně vysoko!
7:34
A na Massu to nestačí! Rosberg je na druhém místě se ztrátou 59 tisícin!
8:30
V ostrém kole je Nico Rosberg a už se pomalu blíží do cíle.
9:50
Kimi Räikkönen s Fernandem Alonsem v zádech svorně minuli Zeď šampionů a po projetí cílem jim patří třetí a čtvrté místo. Třetí je Alonso, čtvrtý Räikkönen.
11:11
Na prvním místě nyní trůní Felipe Massa s časem 1:15.773.
12:10
Jako první ale protnul cílovou čáru Adrian Sutil, dlouho ale na prvním místě nevydržel, téměř vzápětí jej překonala hned pětice jezdců.
13:12
Do ostrého kola se vydal Nico Hulkenberg na Force India.
15:00
Byla zahájena druhá část kvalifikace.
Do druhé části kvalifikace nepostoupili Pastor Maldonado, Max Chilton, Jules Bianchi, Kamuj Kobajaši a Marcus Ericsson.
První část kvalifikace byla ukončena, zbývajících šestnáct vteřin se už konat nebude.
0:16
První fáze kvalifikace je zastavena, Marcus Ericsson totiž chytil smyk a urazil levé zadní kolo. Nyní budeme čekat na odklizení trosek.
1:00
Pastor Maldonado má problém s vozem, který odstavil mimo trať a zřejmě tak pro něj dnešní kvalifikace končí.
2:00
Kevin Magnussen se dostává na druhé místo, jako jeden z mála ale jede na superměkkých pneumatikách.
2:13
Räikkönen se dostává na páté místo.
3:30
Sebastian Vettel při nájezdu do první zatáčky nedokázal svůj vůz ubrzdit a vzal to skrz.
4:00
Ou, Sergio Pérez předvedl při pokusu o rychlé kolo hodiny, takže z jeho plánu nic nebude.
4:22
Hamilton, Rosberg, Massa, Bottas jsou v boxech, časy mají dostačující na to, aby bez problémů postoupili dále.
6:05
Sebastianu Vettelovi momentálně patří sedmá příčka s časem 1:17.470.
7:00
Pokud by první část kvalifikace skončila v tomto okamžiku, kromě Gutierréze by nepostoupili Jules Bianchi, Pastor Maldonado, Daniil Kvjat, Marcus Ericsson a Kamuj Kobajaši.
7:40
Lewis Hamilton vládne, jako jediný zajel čas pod 1:16, přesněji 1:15.750!
8:44
Tak už jsou na trati všichni, i Sebastian Vettel, počkáme si na jeho čas.
9:37
Takže nyní už nemají ostrý čas pouze jezdci Red Bullu.
10:22
Je tu změna na prvním místě, s časem 1:16.438 se do vedení dostal Lewis Hamilton.
11:10
Stále čekáme, až se na trať vydají Fernando Alonso, Daniel Ricciardo a Sebastian Vettel.
12:00
Už to ale neplatí, neboť na trati se objevil Nico Rosberg a bez problémů se dostal do vedení.
12:25
Valtteri Bottas si vzal zpátky první místo, zajel 1:17.696.
13:13
Magnussen při nájezdu do jedné ze zatáček trochu přehnal brzdění a od jeho pneumatik se pěkně zakouřilo.
14:00
Už to ale neplatí, rychlejší kolo totiž zajel Felipe Massa, stlačil čas pod 1:18.
14:28
1:18.270, to je úvodní čas, který zajel právě finský závodník a je tak na prvním místě.
15:44
Valtteri Bottas už najel do ostrého kola!
17:00
Na dráze už jsou první závodníci.
18:00
Dnes uvidíme pouze 21 závodníků, neboť Esteban Gutierréz neodstartuje, jeho vůz je totiž v opravě, během programu tréninků jej totiž opřel o zeď.
18:00
Byla zahájena první část kvalifikace, trvající 18 minut.
Závod právě odstartoval.
Piloti jsou již připraveni ve svých vozech, za chvíli se vydají na sluncem zalitý okruh.
Kvalifikace se na okruhu s názvem Circuit Gilles-Villeneuve v Montrealu pojede od 19 hodin a vy jste ke sledování samozřejmě všichni srdečně zváni.
Třetí trénink

Závěrečný test před samotnou kvalifikací ovládl Lewis Hamilton na Mercedesu, překvapením ale bylo druhé místo Felipeho Massy na Williamsu, ten ovšem ztratil plných 476 tisícin sekundy. Na třetím místě skončil druhý Mercedes, pilotovaný Nicem Rosbergem. Čtvrtý dojel Fernando Alonso na Ferrari a pátý Daniel Ricciardo na Red Bullu.
V sobotu se nejprve odjede třetí trénink a pak přijde na řadu vrchol tohoto dne – kvalifikace, která nám určí pořadí, ve kterém piloti odstartují do nedělního závodu.
Druhý trénink

Ve druhé části se už prosadily Mercedesy a s poměrně velkým náskokem opanovaly čelo pořadí. Nejrychlejší čas zajel Lewis Hamilton a o 175 tisícin porazil svého stájového kolegu, Nica Rosberga. Třetí skončil Sebastian Vettel se ztrátou 455 tisícin. Na čtvrtém a pátém místě se poskládaly vozy Ferrari Kimiho Räikkönena a Fernanda Alonsa.
První trénink

První část pátečního programu možná trochu překvapivě nevyhrál pilot stáje Mercedes, která letošnímu ročníku vládne, ale na první místo se vecpal Fernando Alonso, který o šestnáct tisícin porazil Lewise Hamiltona. Na třetím místě skončil Nico Rosberg, taktéž na Mercedesu. Čtvrtý dojel Sebastian Vettel na Red Bullu a pátý čas zaznamenal Valtteri Bottas na Williamsu.
Dobrý večer u motorismu, seriál Formule 1 se nám přesunul za oceán a my dnes budeme sledovat kvalifikaci na sedmý závod sezóny, Velkou cenu Kanady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 19:00.