Silniční motocykly - Velká cena Německa - MotoGP -  ONLINE PŘENOS -  7. července 2019   14:00

Velká cena Německa - MotoGP

Marc Márquez si vyslechl španělskou hymnu. Z mé strany je to už pro dnešek vše. Teď nás čeká třítýdenní přestávka, po níž je na programu Grand Prix České republiky v Brně! V případě, že se na Masarikův okruh nevypravíte osobně, pro Vás budou samozřejmě opět připraveny on-line přenosy. Na shledanou!

Ohlasy v cíli:

Cal Crutchlow (3. místo): Myslel jsem si, že by to pro nás mohl být dobrý závod. Dobré závody jsme měli i v Barceloně a Assenu, kde jsem ale udělal nějaké chyby. Děkuji týmu. Ve čtvrtém tréninku jsem byl 17., což bylo úsměvné. V závodě jsem se snažil tlačit na Mavericka, ale v závěru jsem měl nepříjemnost se zadní pneumatikou. Za pódium jsem byl šťastný. Před letní přestávkou je to fajn výsledek.

Maverick Viñales (2. místo): Byl to opravdu těžký závod! Vyložili jsme naše karty, věděli jsme, že pro nás budou nejlepší tvrdé pneumatiky. Druhé místo je to nejlepší, čeho jsme tu mohli dosáhnout, takže musím týmu poděkovat. Jsme teď konzistentní a je skvělé být opět na pódium.

Marc Márquez (1. místo): Moje strategie byla zahřát v úvodních dvou kolech pneumatiky a pak ujet. A to se povedlo. Na konci jsem jen řídil motocykl, užíval si to a myslel na svého bratra. Od čtvrtého tréninku jsem se cítil opravdu dobře. Jsem opravdu rád, že budu moci strávit letní přestávku za této situace.
Letošní sezóna se mění v one man show Marca Márqueze. Lídr pořadí MS vyhrál i na Sachsenringu a těžko ho někdo bude v šampionátu ještě nahánět. Jedná se už o desáté vítězství Márqueze na této trati, z toho sedmé v nejsilnější třídě. Na druhém místě skončil Maverick Viñales a na pódium se postaví i Cal Crutchlow, jenž bude vzhledem k nepříjemnému zranění nohy asi hodně spokojen. Alespoň bod za patnáctou příčku nakonec vybojoval český zástupce Karel Abraham.
Konec závodu.
Cíl'
Souboj o čtvrté místo vyhrál Danilo Petrucci, pátý skončil Andrea Dovizioso a šestý Jack Miller. Karel Abraham si nakonec dojel pro bod za patnácté místo.
Cíl'
Marc Márquez s velkým náskokem vítězí! Druhý Maverick Viñales a třetí Cal Crutchlow.
30'
Jsme v posledním kole! Pro vítězství si jede Márquez, pro druhé místo Viñales a třetí Crutchlow. Ještě se může bojovat o čtvrtou pozici. Ve skupině tam jedou Petrucci, Dovizioso, Miller a Mir...
29'
O druhém místě je asi rozhodnuto! Cal Crutchlow chyboval a ztratil sekundu na Mavericka Viñalese. To už asi nestáhne.
29'
Spadl Aleix Espargaró, který bojoval o umístění v první desítce.
29'
Nejzajímavější teď bude souboj o druhé místo. Máme tu poslední dvě kola!
28'
Dovizioso na svého týmového kolegu útočil, ale toho využil Jack Miller. Dovizioso mu vzápětí předjetí vrátil a dostal se na čtvrté místo. Petrucci je najednou až šestý.
27'
Zajímavý souboj jezdců Ducati o čtvrté místo. To nyní drží Petrucci.
27'
Cal Crutchlow je zraněný a možná i proto se zatím před Viñalese nežene. Je ale jen těsně za ním a útok tak může přijít kdykoliv.
26'
Karel Abraham dojel a nyní i předjel Syahrina a je jediné místo za bodovanou patnáctkou!
25'
Joan Mir se zase mírně propadl, je sedmý. Na šestou pozici se posunul Jack Miller.
25'
První desítka je jasná. Na bodech máme ještě Bradla, Pola Espargara, Nakagamiho, Rabata a Iannoneho.
24'
Andrea Dovizioso se vrátil před Joana Mira. Nyní je tedy zase pátý.
24'
Na osmé místo se dostal Valentino Rossi. Ten předjel Morbidelliho.
23'
Cal Crutchlow nevzdává souboj o druhé místo. Stále je těsně za Viñalesem.
23'
Marc Márquez najel na Viñalese už 5,5 sekundy. To je velká převaha tohoto závodníka.
22'
Nyní si Joan Mir vychutnal Andreu Doviziosa a rázem krouží na pátém místě!
22'
Karel Abraham jede sedmnáctý, ztrácí sekundu na Syahrina.
21'
Márquez, Viñales, Crutchlow, Petrucci, Dovizioso, Mir...
21'
Joan Mir se dostal před Jacka Millera a je už šestý!
20'
Na druhé místo se tak posunul Maverick Viñales, na bedně je nyní i Cal Crutchlow. Tahle dvojice má navíc osmisekundový náskok na čtvrtého Petrucciho, což se asi už dojet ani nedá.
19'
Alex Rins padá z druhého místa! Tohle je pro španělského jezdce obrovská škoda!
19'
Joan Mir zaútočil na Rossiho a poté i na Morbidelliho a je osmý!
19'
Náskok Marca Márqueze se stabilizoval kolem tří sekund. Pokud se nic nestane, tak by si tohle měl lídr šampionátu pohlídat.
18'
Karel Abraham je osmnáctý. O 0,8 sekundy před ním jede Hafizh Syahrin.
17'
Top 10: Márquez, Rins, Viñales, Crutchlow, Petrucci, Dovizioso, Miller, Morbidelli, Rossi, Mir...
17'
Před Millera se dostal i Andrea Dovizioso. Tohle jsou souboje ve skupině o 5. až 11. místo.
16'
Stojaté vody trochu rozvířil Danilo Petrucci. Ten se předjetím Millera dostal na páté místo.
16'
Rozdíl mezi Márquezem a Rinsem je 3,2 sekundy. Viñales ztrácí 1,1 na Rinse a v kontaktu s jezdcem Yamahy je stále Cal Crutchlow.
15'
O jednu z mála změn pořadí se nám postaral Joan Mir, který se posunul na konec top 10, když předjel Aleixe Espargara.
14'
Maverick Viñales nadále ztrácí zhruba sekundu na Alexe Rinse. To stále není ztráta, která by se nedala dojet.
13'
Marc Márquez má téměř třísekundový náskok na Alexe Rinse a je na nejlepší cestě zase navýšit náskok na čele pořadí MS.
12'
Podívejme se na pořadí na dalších pozicích. 6. Dovizioso, 7. Petrucci, 8. Morbidelli, 9. Rossi, 10. A. Espargaró.
10'
Výjezd z trati postihl Francesca Bagnaiu. Ten se na trať vrací, ale propadl se až daleko za Karla Abrahama.
10'
Náskok Marca Márqueze na Alexe Rinse překročil dvě sekundy. Maverick Viñales je o dalších 1,3 sekundy zpět. Těsně za ním je pak Cal Crutchlow.
9'
Karel Abraham předjel Andreu Iannoneho a posunul se na osmnácté místo.
9'
Joan Mir chtěl útočit na Rossiho, ale místo toho se propadl až na Aleixe Espargara na jedenácté místo.
8'
Zmíněná skupina se nalepila na Danila Petrucciho. Tam se tedy bojuje již o sedmé místo.
7'
Těsné je to mezi třetím Viñalesem a čtvrtým Crutchlowem. Pak jede pohromadě skupina o osmé místo, ve které jsou Morbidelli, Rossi, Mir a Aleix Espargaró.
6'
Pořadí se moc nemění, pole se naopak trhá. Mezi prvním, druhým a třetím jezdcem jsou vždy sekundové rozestupy.
6'
Marc Márquez utrhl druhého Rinse už na 1,2 sekundy. Také jezdec Suzuki poodjíždí třetímu Viñalesovi.
5'
Na čele zůstává s drobným náskokem Marc Márquez, který teď zajel i nejrychlejší kolo. Následují Rins, Viñales, Crutchlow, Miller, Petrucci a Dovizioso. Valentino Rossi je devátý.
5'
Karel Abraham jede na devatenáctém místě.
4'
Na Viñalese si vyšlápl s chutí jedoucí Alex Rins, který je tedy už druhý.
4'
A Brit je už čtvrtý před Jackem Millerem. Andrea Dovizioso se ze třináctého místa na startu propracoval na sedmou pozici.
3'
Alex Rins je před Jackem Millerem na třetí pozici. Cal Crutclow, byť je zraněný, už útočí na Millera.
3'
Odstoupil Johann Zarco a poté přišel pád Miguela Oliveiry.
2'
Alex Rins bojuje s Jackem Millerem o třetí místo. Vede Marc Márquez druhý Maverick Viñales.
2'
Fabio Quartararo padá a dnešní závod pro něj končí hodně brzy.
1'
Márquez, Viñales, Miller, Rins, Crutchlow, Petrucci...
1'
Do první zatáčky vjel jako první Márquez, který tedy vyhrál souboj s Quartararem. Ten se navíc poté propadl až někam k šestému místu.
Závod právě odstartoval.
Jezdci již vyrazili do zahřívacího kola. Blíží se tedy start závodu.
Závod třídy MotoGP je vypsán na 30 kol, což je 110,1 km.