Smíšená štafeta jednotlivců, Pokljuka | ONLINE | 18.2.2021 15:15 | MS v biatlonu 2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v biatlonu - Smíšená štafeta jednotlivců, Pokljuka -  ONLINE PŘENOS -  18. února 2021   15:15

Ukončeno

Smíšená štafeta jednotlivců, Pokljuka

Přenos se aktualizuje automaticky

Konečné pořadí:

1. Francie (Antonin Guigonnat, Julie Simonová) 36:42,4 (0+5)
2. Norsko (Johannes Thingnes Bø, Tiril Eckhoffová) +2,8 (0+9)
3. Švédsko (Hanna Öbergová, Sebastian Samuelsson) +22,6 (0+8)
4. Ukrajina (Artěm Prima, Darja Blašková) +35,9 (0+2)
5. Itálie (Lukas Hofer, Dorothea Wierer) +55,2 (1+6)
6. Rakousko (Simon Eder, Lisa Theresa Hauserová) +1:03,5 (1+7)
7. Německo (Erik Lesser, Franziska Preussová) +1:21,2 (1+10)
8. Kanada (Christian Gow, Emma Lunderová) +1:24,4 (0+6)
9. Švýcarsko (Benjamin Weger, Irene Cadurischová) +1:50,2 (1+9)
10. Estonsko (Rene Zachna, Johanna Talihärmová) +1:56,4 (1+7)
11. RBU (Eduard Latypov, Jevgenija Pavlovová) +2:11,7 (0+12)
12. Bělorusko (Nikita Lobastov, Iryna Krjuková) +2:17,3 (0+7)
13. Slovinsko (Jakov Fak, Polona Klemenčičová) +2:31,8 (1+10)
14. Lotyšsko (Aleksandrs Patrijuks, Baiba Bendiková) +2:32,9 (1+8)
15. Belgie (Florent Claude, Lotte Lieová) +2:38,9 (0+4)
16. Česko (Mikuláš Karlík, Jessica Jislová) +2:39,1 (0+6)
17. Kazachstán (Vladislav Kirejev, Galina Višněvská-Šeporenková) +2:44,7 (0+3)
18. Japonsko (Mikito Tačizaki, Fujuko Tačizakiová) +2:59,8 (0+7)
19. Bulharsko (Vladimir Iliev, Milena Todorovová) +3:06,2 (1+10)
20. Rumunsko (George Buta, Elena Chirkovová) +3:12,1 (0+7)
21. Slovensko (Tomáš Hasilla, Paulina Fialková) +3:20,1 (0+14)
22. USA (Sean Doherty, Clare Eganová) +3:31,7 (1+8)
23. Korea (Jong-kju Kim, Jekatěrina Avvakumovová) +3:55,8 (0+12)
24. Litva (Tomas Kaukenas, Natalja Kočerginová) +4:16,5 (0+16)
25. Finsko (Jaakko Olavi Ranta, Mari Ederová) +4:18,6 (2+16)
26. Polsko (Grzegorz Guzik, Kamila Żuková) +4:29,2 (2+12)
27. Moldavsko (Mihail Usov, Alla Gilenková) +5:22,4 (2+14)
28. Chorvatsko (Krešimir Crnkovič, Anika Kožicaová) +1 kolo
Ode mně je to pro tuto chvíli z Pokljuky všechno. Zítra si budou fanoušci biatlonu a závodníci moct oddychnout, o víkendu nás čeká ale velké finále v podobě štafetových závodů mužů a žen a také závodů s hromadným startem, které bývají tradičně nejvyhrocenější. Samozřejmě vás tedy zvu ke sledování textových přenosů ze zbytku dvaapadesátého mistrovství světa v biatlonu!
Česko nepostavilo do štafety to nejlepší, co mělo k dispozici, i proto to nakonec nestačilo pro Jislovou a Karlíka na nic lepšího než 17. pozici. ještě hůř na tom jsou Slováci, kteří i kvůli 14 omylům na střelnici obsadili až 21. příčku.
Velmi napínavý závod smíšených štafet dvojic na mistrovství světa je za námi! Biatlon se nám zase ukázal v plné kráse, protože do poslední střelby a do posledních metrů nebylo rozhodnuto o složení na stupních vítězů. Pošesté v historii této nejmladší disciplíny vystoupali na nejvyšší stupínek zástupci Francie, pro kterou už je to šesté zlato, ale první v rámci MS. Julie Simonová dokonale vypálila rybník a šanci na čtvrté zlato Tiril Eckhoffové, která zajela fantastický poslední úsek a vrátila Norsko do boje o triumf, jenže hlavně kvůli chybám Johannese Thingnese Bø na střelbě se musí tato velmoc spokojit se stříbrem. Bronzová medaile pak doslova spadla do klína Švédsku, které dotáhla na pódium po zkratu Wiererové celkem v poklidu Hanna Öbergová, která získala v Pokljuce už třetí medaili, na své zlato ale stále čeká.

Obrovsky zklamaní budou Italové, kteří do poslední položky vedli a bojovali o zlato. Dorothea Wiererová po jediném omylu ale úplně zkolabovala, ránu neopravila ani natřikrát a musela objet trestné kolo. Před ní se tedy dostala i nejlépe střílející Ukrajina. Zklamané budou i týmy Rakouska a Německa, které se nakonec taky nevyhnuly trestnému oválu a do bojů o cenné kovy se na konci závodu vůbec nezapojily.
Závod právě skončil.
Cíl'
Desítku uzavírá Švýcarsko a Slovinsko, Jislová posunula českou štafetu alespoň na 16. místo, ale Češi znovu potvrdili, že tahle disciplína jim rozhodně nesvědčí, ať už v jakémkoliv složení. Slováci se netrefili celkem čtrnáctkrát a obsadili 21. místo.
Cíl'
Hauserová velmi nečekaně také navštívila na poslední položce trestný ovál a rakouský sen o medaili na MS se zase rozplynul, ačkoliv je dvojice Hauserová-Eder jasně nejúspěšnějším párem historie. Šesté místo je slabou náplastí na zpackaný závěr. Až sedmí jsou zklamaní Němci, kteří také museli kroužit na nepopulárním kolečku, osmá dojíždí Kanada.
Cíl'
Skvělé 4. místo pro Ukrajinu, která na střelnici zaváhala jen dvakrát, Ukrajinci ale tradičně nejsou tak silní v běhu a na víc než na brambory jim to nestačí. Pátá doklouzala do cíle se svěšenou hlavou Wiererová, to byl opravdu nevídaný kolaps této italské šampiónky.
Cíl'
Poměrně v klidu si dojela pro třetí místo Hanna Öbergová a ve dvojici se Samuelssonem slaví další úspěch v této disciplíně. Ale nebýt zaváhání Itálie, Švédi by byli bez medaile. Na to se ale historie ptát nebude.
Cíl'
Tiril Eckhoffová dojíždí s lehce kyselým úsměvem, protože na posledním kole sahala po čtvrtém zlatu a napravila chyby Johannese Thingnese Bø. Jenže nezachytila skvělý nástup Julie Simonové a musí se spokojit se stříbrem.
Cíl'
Simonová to dokázala! Ukázalo se, že Francie není nejúspěšnější zemí ve smíšené štafetě dvojic nadarmo! Nástup v pravý čas a perfektní servis zajišťuje zlatou medaili pro Francii!
12,8km'
Skvělý nástup v prudkém stoupání předvedla Julie Simonová a chce si zajistit lepší výchozí pozici do závěrečného sjezdu, Francie má totiž dnes perfektní lyže. Eckhoffová se drží, ale už mezi oběma vznikla malá mezírka!
S8'
No a nevídaný kolaps předvedla velezkušená vítězka velkého glóbu Dorothea Wiererová, která ani na třikrát neopravila jeden omyl a jde na trestné kolo! Bronz tak spadne do kapsy buď Öbergové nebo Blaškové, které jedou spolu, Öbergová je ale přeci jen lepší běžkyně.
S8'
Tak to bude ještě napínavé. Tiril Eckhoffová totiž napálila položku za necelých 20 vteřin bezchybně a protože Simonová jednou opravovala a střílela pomalu, obě odjely ze střelnice spolu. Norové tak přeci jenom možná zlato obhájí!
S8'
Je to tady, rozhodne se na poslední položce nebo uvidíme drama až do konce?!
11,3km'
Wiererová si drží třívteřinový náskok, který může mít psychologický vliv při dojezdu na střelbu. Za ní se pachtí do kopce Simonová, Eckhoffová je šest vteřin zpět. O sedm sekund zpátky od medaile je trojice Blašková, Hauserová a Öbergová, jejich útok na medaile už bude hodně těžký. Němci jsou až sedmí, bez nároku na cenný kov.
S7'
Jislová stále drží českou štafetu na 17. místě po bezchybné položce, Fialková odjela na 22. místě.
S7'
Fantasticky zvládla položku Eckhoffová a stále se chce porvat o své čtvrté zlato z Pokljuky, na první příčku už má jen 9 sekund! Naopak Öbergová ve Slovinsku nepotvrzuje roli skvělé střelkyně a po dvou chybách se jí medaile vzdálila. Dotáhla se na ni Hauserová, těsně před nimi je stále Blašková, Ukrajinci chybovali zatím jen jednou!
S7'
Předposlední střelba závodu přinesla koncentrovaný výkon Wiererové, která nezvykle střílela s rozvahou, ale přesně. Simonová stihla jednu chybu rychle opravit a odjíždí se ztrátou 2,4 sekundy.
9,8 km'
Julie Simonová neudržela náskok a motorová myš Dorothea Wiererová už ji téměř docvakla. Pár vteřinek stáhla i Öbergová a Eckhoffová, se kterou se parádně drží i Blašková. Rakousko ztrácí na čelo 24 vteřin a na medaili už je to 16 sekund, Hauserová nesmí udělat chybu a spoléhat na omyly svých sokyň.
S6'
Karlík zvládl závod obstojně, 0+2, 0+1 je slušný výsledek. Česko je momentálne sedmnácté, Slováci jsou po 13 opravách až třiadvacátí.
S6'
Naopak Eder navzdory všem předpokladům dvakrát minul a nejúspěšnější dvojici se zase medaile na MS vzdaluje! Třetí je totiž po jedné chybě Samuelsson, Johannes Thingnes Bø po další minele odjel společně s Primou na čtrvtém místě. Na čelo ztrácí 16 sekund, na medaili 6 vteřin.
S6'
Poslední střelba mužů a do čela jde Francie! Další parádní práce Guigonnata a tahle nominace se trenérům velmi povedla! Bezchybná položka znamená pět vteřin náskok na Itálii, Hofer totiž svou jednu chybu rychle opravil.
8,3 km'
Hofer s Guigonnatem jsou stále na čele, ale i díky volnějšímu tempu na ně zle dotírá třetí Samuelsson, který ztrácí už jen něco přes dve vteřiny. Eder je další tři vteřiny zpět a bude spoléhat na chyby soupeřů na střelbě. Johannes Thingnes Bø stáhl děvet vteřin od střelby!
S5'
Karlík vyjel ze střelnice po dvou opravách stále na 17. pozici, Hasilla dokonce minul třikrát a propadl se na 22. místo.
S5'
Johannes Thingnes Bø naopak vyrobil tři chyby a i když je dokázal opravit, ztráta obhájců prvenství narostla na 21 vteřin. Před ně se dostali Švédi a Rakušané, stejně jako Ukrajina, která stále trápí favority a díky celkově jediné chybě se drží v boji o medaile!
S5'
Pátá střelba závodu se nachýlila a nejlépe svědčila Francii! Antonin Guigonnat to zvládl v parádním tempu a hlavně čístě a dotáhl Hofera, který musel opravovat!
E2'
Jislová předala Karlíkovi na 17. pozici, kterou vylepšila hlavně na stojce. Slováci se propadli kvůli pomalé střelbě až na 21. pozici.
E2'
Druhá předávka proběhla bez problémů. Itálie vede o necelých 7 sekund, současně vyjely na druhém místě týmy Rakouska, Francie a Norska. Následuje je Švédsko, které má na ně 5 vteřin díru, další dvě sekundy zpět je Ukrajina. Tato šestka by se měla poprat o tři sady medailí, další týmy už výrazněji ztrácí.
S4'
Hauserová se tentokrát vyvarovala chyb, stejně jako Simonová. Obě odjely na předávku pospolu s Ekhoffovou a tři muži tedy budou nahánět Lucase Hofera v čele.
S4'
Tiril sice střílela ve fantastickém tempu a byla rychlejší než Wiererová, jenže poslední ránu na rozdíl od své konkurentky minula. Itálie tak zůstane s mírným náskokem na čele!
S4'
Eckhoffová přeci jen Italku dorazila a střílet budou bok po boku!
5,3 km'
Wiererová jede, co to dá. Eckhoffová se na ni nemůže dotáhnout. Stále je mezi oběma elitními závodnicemi tři sekundy rodzílu, Öbergová jede společně s Hauserovou s desetivteřinovým odstupem. Na pátém místě spolupracuje Simonová s Blaškovou a to jsou tedy tři vedoucí dvojičky.
S3'
Jessica Jislová netrefila hned první ránu a celkem opravovala dvakrát, ze střelnice odjela na 21. pozici. Slováci se zásluhou Pauliny Fialkové drží na 14. pozici.
S3'
Itálie si zásluhou perfektní zastávky na střelnici v podání Dorothey Wiererové vypracovala šestivteřinový náskok, Eckhoffová s Hauserovou totiž jednou opravovaly. Na ně se dotáhla Hanna Öbergová, která odstřílela čistě a rychle a je zpátky v přímem boji o medaile. Blízko je také Simonová a Blašková, Švýcaři už na 7. místě ztrácí 21 skeund.
3,8 km'
Wiererová nadále jede pospolu s Hauserovou, už je ale dostihla Eckhoffová a všechny tři si to rozdají tváří v tvář na střelbě. Öbergová už se odpoutala od pronásledovatelek a jede osamocená na čtvrté pozici.
E1'
První předávka je za námi a na trati už jsou poprvé ženy. Hauserová jede společně s Wiererovou na čele, Eckhoffová ztrácí 4,5 vteřiny. Slovinsko ztráci 10 sekund, pak je tam pětičlenná skupinka bojující o páté místo.
S2'
Karlík udelěl na druhé střelbě dvě chyby a propadl se na 22. místo, Hasilla opravoval jednou a dostal Slovensko na 14. příčku.
S2'
Další famózní položka od pana střelce Simona Edera posouvá Rakousko jako jednoho z největších favoritů do čela. Hofer ho s jednou opravou těsně následoval, Johannes Thingnes Bø ztrácí už pět vteřin po dvou minelách. Bezchybní jsou kromě Rakouska ještě Kazaši. Na čtvrtém místě se drží domácí Jakov Fak, za ním je Samuelsson a Gow.
S2'
Hofer začal střílet jako první a také jako první chybuje, stejně jako Johannes Thingnes Bø, který opravuje dvakrát!
2,7 km'
Prudká zatáčka před sjezdem na střelnici závodníkům zatím nečiní problémy, blíží se druhá položka závodu a pak hned předávka!
2,3 km'
Závod dále ubíhá zběsilým tempem a Johannes Thingnes Bø neponechává nic náhodě. Propracoval se na čelo závodu, za ním se drží pouze Hofer. Gow, Lesser a Eder se drží horkotežko a začínají ztrácet, šestý Latypov už se na Nory dívá s odstupem deseti sekund.
S1'
Mladíček Mikuláš Karlík to zvládl také čistě a pokračuje na 11. místě, Slovák Hasilla jednou opravoval a je devatenáctý.
S1'
Famózně to tam napálil Lukas Hofer a po bezchybné položce se zvedl jako první. Bezchybní byli tradičně i Gow a Eder a i oni se drží v popředí. Vše s jednou chybou kontroluje i Johannes Thingnes Bø.
S1'
Velmi rychle jsme se dostali na první střeleckou položku, která pole ještě více roztrhá.
0,8 km'
Závodnící se hned od startu rozhodně nešetří, při velmi krátkém okruhu na to ani není čas, tady se zkrátka jede na krev! Na první mezičase jede Johannes Thingnes Bø před Samuelssonem a Hoferem. Nor se snaží pole hned od začátku roztrhat.
Start'
Startovní výstřel zazněl a všech 28 mužů se vrhlo do dnešního zběsilého závodu, který bude čítat celkem osm střeleckých zastávek a tři předávky.
Závod právě začal!
Koncentrovaní první členové štafet, tedy tentokrát muži, už jsou na startu a čekají na startovní výstřel!
Je to tady, druhý štafetový závod na MS v biatlonu v Pokljuce už se nezadržitelně blíží a já doufám, že nás čeká napínavá podívaná, u které se spolu se mnou řádně pobavíte.
Startovní listina:

1. Francie (Antonin Guigonnat, Julie Simonová)
2. Švédsko (Hanna Öbergová, Sebastian Samuelsson)
3. Norsko (Johannes Thingnes Bø, Tiril Eckhoffová)
4. Německo (Erik Lesser, Franziska Preussová)
5. Bělorusko (Nikita Lobastov, Iryna Krjuková)
6. Kanada (Christian Gow, Emma Lunderová)
7. Itálie (Lukas Hofer, Dorothea Wierer)
8. Rakousko (Simon Eder, Lisa Theresa Hauserová)
9. RBU (Eduard Latypov, Jevgenija Pavlovová)
10. Kazachstán (Vladislav Kirejev, Galina Višněvská-Šeporenková)
11. USA (Sean Doherty, Clare Eganová)
12. Belgie (Florent Claude, Lotte Lieová)
13. Slovinsko (Jakov Fak, Polona Klemenčičová)
14. Ukrajina (Artěm Prima, Darja Blašková)
15. Litva (Tomas Kaukenas, Natalja Kočerginová)
16. Švýcarsko (Benjamin Weger, Irene Cadurischová)
17. Estonsko (Rene Zachna, Johanna Talihärmová)
18. Lotyšsko (Aleksandrs Patrijuks, Baiba Bendiková)
19. Finsko (Jaakko Olavi Ranta, Mari Ederová)
20. Polsko (Grzegorz Guzik, Kamila Żuková)
21. Rumunsko (George Buta, Elena Chirkovová)
22. Moldavsko (Mihail Usov, Alla Gilenková)
23. Japonsko (Mikito Tačizaki, Fujuko Tačizakiová)
24. Chorvatsko (Krešimir Crnkovič, Anika Kožicaová)
25. Slovensko (Tomáš Hasilla, Paulina Fialková)
26. Česko (Mikuláš Karlík, Jessica Jislová)
27. Bulharsko (Vladimir Iliev, Milena Todorovová)
28. Korea (Jong-kju Kim, Jekatěrina Avvakumovová)
Češi do závodu nenasadili to nejsilnější, co mají, a šetří své největší trumfy na víkendový program. Dnešní představení tak obstarají Jessica Jislová a mladíček Mikuláš Karlík, oba ponesou startovní číslo 26, které jasně symbolizuje, že Čechům tato disciplína příliš nesvědčí.

Naopak Slováci pojali smíšenou štafetu dvojic vážněji a nominovali dva zástupce s momentálně nejlepší formou. Paulina Fialková je dlouhodobě slovenskou jedničkou, Tomáš Hasilla si včera famózní výsledek a čistý individuál odstřelil až na poslední položce. Slováci by mohli útočit na první desítku.
V dnešním závodě oproti začátkům této disciplíny ve světovém poháru i na mistrovství světa budou finišovat ženy. Jedinou letošní štafetu vyhrála Francie s Julie Simonovou a Emilienem Jacquelinem, i proto pojedou reprezentanti země galského kohouta s číslem 1, avšak s Antoninem Guigonnatem na startu. Na pódiu je v Oberhofu doplnili Švédové Hanna Öbergová a Sebastian Samuelsson, kteří v Pokljuce oplývají velmi dobrou formou a budou určitě aspirovat ne jednu z medailí. Na metu nejvyšší jistě cílí bronzoví z Oberhofu, Johannes Thingnes Bø a Tiril Eckhoffová z Norska. Ta může získat čtvrté zlato, Johannesi zatím individuální triumf uniká, stejně jako Tiril ale má nejcennější kov z úvodní smíšené štafety.

K favoritům lze určitě řadit zkušenou dvojku z Itálie, Dorothea Wiererová a Lucas Hofer, do pozic na čele pořadí budou jistě chtít promluvit také neméně protřelí Franziska Preussová a Erik Lesser z Německa. Zmíněné nejúspěšnější rakouské duo Lisa Theresa Hauserová a Simon Eder bude chtít svou pozici potvrdit hlavně skvělou střelbou, Lise to ale v posledních týdnech běhá parádně i ve stopě. A nezapomínejme ani na nevyzpytatelné Rusy a Bělorusy, kteří dokážou favoritům pekelně zatopit.
Pořadí v posledním závodě:

Oberhof, 10.1. 2021

1. Francie 39:04,8 (0+3) (Simonová, Jacquelin)
2. Švédsko +38,7 (0+5) (H. Öbergová, Samuelsson)
3. Norsko +43,9 (3+8) (Eckhoffová, J.T.Bø)
4. Německo +1:02,0 (0+6) (Hettichová, Lesser)
5. Bělorusko +1:13,8 (0+6) (Solová, Lobastov)
6. Kanada +1:17,6 (0+4) (Lunderová, Ch.Gow)
7. Itálie +1:36,3 (0+10) (Wiererová, Hofer)
8. Rakousko +1:51,6 (0+9) (Zdoucová, Komatz)
9. Rusko +2:03,5 (2+12) (Pavlovová, Jelisejev)
10. Kazachstán +2:09,7 (0+5) (Bělčenková, Kirejev)
---------------------------------
25. Slovensko +1 kolo (Smerčiaková, Baloga)
Česko neodstartovalo (Covid-19)
Pořadí na loňském MS:

1. Norsko 34:19.9 (0+6) (Röiselandová, J. T. Bø)
2. Německo +17.6 (0+5) (Preussová, Lesser)
3. Francie +29.8 (0+4) (Bescondová, Jacquelin)
4. Švédsko +35.2 (0+7) (H. Öbergová, Samuelsson)
5. Švýcarsko +40.6 (0+9) (Häckiová, Weger)
6. Rakousko +54.5 (0+4) (Hauserová, Eder)
7. Rusko +1:00.5 (0+6) (Kuklinová, Jelisejev)
8. Kanada +1:03.4 (0+7) (Lunderová, Ch. Gow)
9. Itálie +1:15.3 (1+13) (Wiererová, Hofer)
10. Ukrajina +1:27.2 (0+8) (Merkušinová, Pudručnij)
-----------------------------------
14. Česko +1:59,6 (Davidová, Krčmář)
26. Slovensko +1 kolo (Machyniaková, Hasilla)
Tabulka pódiových umístění ve smíšené štafetě dvojic, celkem:

1. Norsko 9 (4-1-4)
2. Rakousko 8 (2-5-1)
3. Francie 7 (5-0-2)
4. Německo 6 (0-3-3)
5. Švédsko 3 (1-1-1)
6. Itálie 2 (1-1-0)
7. Ukrajina 2 (0-0-2)
8. Rusko 1 (1-0-0)
9. Kanada 1 (0-1-0)
9. USA 1 (0-1-0)
11. Kazachstán 1 (0-0-1)
11. Estonsko 1 (0-0-1)
Pořadí SP ve smíšených štafetách (3/6)

1. Norsko 162 b
2. Francie 148 b
3. Švédsko 130 b
4. RBU / Rusko 124 b
5. Německo 119 b
6. Rakousko 118 b
7. Bělorusko 110 b
8. Itálie 110 b
9. Ukrajina 101 b
10. Kanada 98 b
-----------------------
21. Slovensko 60 b
22. Česko 57 b
Tento nejčerstvější typ závodu si biatlonisté ve světovém poháru zatím vyzkoušeli celkem dvanáctkrát, nasazování do něj bylo ale často problematické, protože ve stejný den se obvykle jely i klasické smíšené štafety a jednotlivé reprezentace tak do single-mix štafety často nenominovaly své nejsilnější závodníky. Premiéru si smíšená štafeta jednotlivců odbyla v Novém Městě na Moravě 6. února 2015, naposledy se jelo letos v lednu v Oberhofu.

Na světovém šampionátu v obou případech slavili titul Norové jedoucí v totožném složení: Johannes Thingnes Bø a Marte Olsbuová Röiselandová. Dnes ji ale nahradí zatím úspěšnější Tiril Eckhoffová, která má šanci na čtvrté zlato z Pokljuky. Stříbro před dvěma lety v Östersundu brala Itálie ve složení Dorothea Wiererová-Lucas Hofer, tato dvojice pojede dnes s číslem 7. Druhé místo loni v Anterselvě slavili Franziska Preussová a Erik Lesser a oba na tento úspěch mohou navázat, protože do závodu vyjedou i tentokrát. Bronz v Östersundu vybojovaly domácí hvězdy Hanna Öbergová a Sebastian Samuelsson, osvědčená dvojice, která bude rovněž bojovat o cenný kov i dnes. No a loni si pro třetí příčku dojela Francie s Emilienem Jacquelinem a Anais Bescondovou, Francouzi však dnes vsadili na Antonina Guigonnata a Julie Simonovou.

Co se týče světových pohárů, nejkonzistentnější dvojicí je rozhodně pár Lisa Theresa Hauserová a Simon Eder, který společně vybojoval hned 7 umístění na stupních vítězů, Hauserová navíc přidala jedno druhé místo ve společnosti Juliana Eberharda. Rakušanka je tak jasně nejúspěšnější závodnicí právě v tomto odvětví. S Ederem pojede Hauserová i dnes a určitě bude chtít při své famózní formě na třetí pokus konečně přidat medaili v single-mix štafetě. 7 pódiových umístění zaznamenali Norové, kteří vystoupali na stupně vítězů pokaždé v jiném složení, z čehož dvakrát na stupínek nejvyšší. V tomto ohledu je nejúspěšnější štafeta Francie, která slavila triumf hned pětkrát a k tomu přidala jedno druhé místo. Jednou vyhrát dokázala švédská dvojka Hanna Öbergová-Samuelsson, Italové ve složení Wiererová-Hofer a Rusko s Romanovovou a Volkovem. Němci slavili pódium pětkrát, třikrát u toho byl Erik Lesser.
Dvaapadesáté mistrovství světa v biatlonu, které letos hostí slovinská Pokljuka, se blíží do závěrečného finiše. Šampionát vyvrcholí tradičně víkendovými štafetovými závody a oběma masáky, ještě předtím nás ale čeká nejmladší disciplína ze všech, smišená štafeta jednotlivců, která se v rámci mistrovství světa jede teprve potřetí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:15.
Články odjinud