OH - Box - Do 64 kg - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  21. srpna 2016   20:10

UZB 1. F. Gajbnazarov
AZE 2. L. Sotomayor Collazo
RUS 3. V. Dunajcev
GER 3. A. Harutyunyan

Z finále ve váhové kategorii do 64 kilogramů je to vše, díky za pozornost a v ringu se nyní představí finalisté v supertěžké váze nad 91 kg.
Poslední tříminutovku vyhrál Fazliddin Gajbnazarov z Uzbekistánu, který se po výhře 2:1 na body stává novým olympijským vítězem v kategorii do 64 kilogramů!
Utkání skončilo!
Sotomayor ke konci kola ještě zaznamenal úspěšnou kombinaci.
Oběma boxerům ubývají síly, ale tuší, že potřebují předvést dobrý box. Stává se z toho však spíše zaklesávaná.
Třetí kolo začíná a Sotomayor okamžitě útočí na Uzbekovu hlavu.
Ale nakonec nikoliv, dvě desítky pro Gajbnazarova a jen jedna pro Sotomayora.
Mnohem více zásahů ale má Sotomayor se svými dlouhými pažemi.
Tvrdá rána na bradu Azerbajdžánce, který se raději rychle zaklesnul do soupeře.
Sotomayor nadále tlačí na soupeře, ale Gajbnazarov se umí z protiútoku aktivně prosadit.
Za první kolo obdržel tři desítky.
Sledujeme hezký, rychlý box. Sotomayor měl opticky převahu.
Zhruba po minutě prvního kola Sotomayor odstrčil Gajbnazarova od sebe tak tvrdě, až Uzbek skončil na zemi. Zaklesávání zatím nepřichází v úvahu.
Sotomayor se snaží využívat výšky k udržení odstupu.
Uzbek se svým soupeřem předvádí od úvodu velmi rychlý box na středu ringu.
Utkání začalo.
Oba boxeři přichází do ringu.
Gajbnazarov prošel stejně jako Sotomayor kompletním turnajem od 1. kola a na úvod technickým KO přešel přes Malongu, následně 3:0 přes Kumara z Indie, ve čtvrtfinále porazil 2:1 Američana Russella a nakonec v semifinále 2:1 Dunajceva z Ruska.

To Sotomayor po výhře 3:0 nad Matvijčukem přeboxocal Francouze Amzileho 2:1, aby následně po výhrách 3:0 přešel přes Kubánce Toleda a Němce Harutjunjana v semifinále.
Vyvrcholení váhové kategorie do 64 kg obstarají Uzbek Fazliddin Gajbnazarov a Ázerbajdžánec kubánského původu Lorenzo Sotomayor Collazo.
Poslední olympijský den přinese i poslední čtyři finálové zápasy v boxerském ringu. V tomto přenose se budeme věnovat finále v mužské kategorii do 64 kilogramů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.